Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

02 – 08 Ekim 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

DİKKATLİ OLALIM!

2 Ekim haftasına 29 Eylül’de Koç burcunda oluşan Dolunayın etkileri ile giriş yapıyoruz. Dolunayın olduğu bir gün öncesi ve sonrası tam anlamıyla etkileri hissedilir ve etkileri 15 gün boyunca gökyüzünde görünür haldedir. 14 Ekim’de Terazi burcunda anüler bir güneş tutulması gerçekleşecek, o zamana kadar Dolunayın etkilerini hayatımızda yaşayacağız. Koç burcundaki ateş enerjisiyle dolu savaşçı Dolunay’ın etkilerini merak ediyorsan bir önceki haftanın yazısını okumanı tavsiye ederim. Şimdi gelelim haftamıza…

Haftaya ay Boğa burcundayken giriş yapıyoruz. Sağlam haftalardan bir tanesi çünkü sağlam bir burç olan, ayın yüceldiği burç olan Boğa burcu ile giriş yapacağız bu yüzden de maddi konular, güvenliğimiz ve kendimizi güvende hissetmek istediğimiz alanlar bizim için önemli olacak. Para ile ilgili konular gündemimize yerleşebilir. Pazartesi günü Merkür’ün Neptün’le bir karşıt açısı devreye girecek. Merkür ticari faaliyetleri, iletişimi, haberleşmeyi, ulaşmayı temsil eder, Neptün gibi çözen ve dağıtan enerjide bu alanlarda gerektiği kadar doğru kararlar alamayabiliriz. Aldanma enerjisi devrede olacak aynı zamanda yalancı haberlerin, dolandırıcılığın da arttığı zamanları temsil eder o yüzden internetten bir alışveriş yapacaksanız, bir yerden ilk kez bir şey satın alacaksanız dolandırılabilirsiniz bunlara dikkat edin Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri. Merkür Neptün aynı zamanda politik istikrarsızlığı da karşımıza getirebilir ve Merkür hava koşullarını da temsil ettiği için Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı yağmurlu havaları, selleri, su baskınlarıyla ilgili problemlerle uğraşmak durumunda kalacağımızı gösteriyor.

Merkür’ün Neptün’le, Venüs’ün Neptün’le ya da Güneş’in Neptün’le olan bağlantılarında Kripto paraları yakından takip etmek çok daha mantıklı olabiliyor. Bir yatırım tavsiyesi değil ama Pazartesi günü nasıl başlayacak, dikkat edilebilir. Venüs’ün Kuzey Güney ay düğümleriyle olan bağlantısı Pazartesi günü ilişkiler bakımından karşımıza çeşitli şans ve fırsatları getirebilir. Kadersel ilişkilerin karşımıza çıkması ya da bazı ilişkilerin doğru bir şekilde hayatımıza dokunması güzel olabilir çünkü burada Kuzey Güney ay düğümleri olumlu bir açı var. Zaten Kuzey Güney ay düğümleri devredeyse kadersel temalar çok fazla etkilidir. Sıkıntı yaşadığımız bir konuda çok sevdiğimiz bir arkadaşımız çok sevdiğimiz bir ilişki içinde olduğumuz bir insan ya da her zaman yanımızda olmayı çok isteyen kişilerin bize yardım etmesi söz konusu olacak. Para ile ilgili konularda da güzel etkiler devrede olabilir.

Salı günü Merkür’ün Plüton’la bir güzel bir açısı var. Bu yeniden yapılanma, alternatif enerji alanları ile ilgili konularda güçlü adımlar, teknoloji, eğitim ve iletişimde yapılanmaya yönelik adımlar devreye girebilir. Merkür Plüton olumlu açılarında fikirlerimiz, girişimlerimiz konusunda başkalarını ikna etmek de kolay olacak gibi görünüyor.

Bu haftanın en önemli günü Çarşamba çünkü Mars’ın Güney ay düğümüyle bir kavuşumu gerçekleşecek. Mars hayata vermiş olduğumuz tepkileri, yaşam enerjimizi temsil ediyor o yüzden Mars’ın Güney ay düğümüyle kavuşumu yaşam enerjimizin aşağıya çekilmesi, eylemlerimizin ayağımıza dolanması ya da yanlış adımlar atılması, bazı konularda zorlanma etkisini devreye sokabilir. Hayat sanki karşımızdaymış gibi bir hissiyat içerisine girebiliriz bazı kayıplar yaşayabiliriz. Mars hem erkek enerjisini hem de kardeşleri temsil eder o yüzden de kardeşler özellikle erkek kardeşler bu dönem bazı sıkıntılı olayların içerisinde kendilerini bulabilirler. Çözülmesi gereken eski ilişkilerin ayağımıza takılması söz konusu olabilir. Bu aralar kararsız kaldıysanız doğru şekilde hareket edemediyseniz zamanlamanız ters ise bazı girişimlerinizde zorlanabilirsiniz. Harekete geçme enerjisiyle dolu olabiliriz ama tam harekete geçerken eski ilişkilerin, eski sorunların kendimize ya da ilişkilerdeki kişilere karşı adil olup olmamamız o dönemdeki konu ve olayların yeniden karşımıza çıkmasına neden olabilir. Bu aralar en büyük sıkıntıyı adalet mekanizmasından çekeceğiz. Haksızlık lafını çok kullanabiliriz ya da adil olmak için çok zaman harcayabiliriz. Fedakarlıklarımız önümüzde bir sorun olarak karşımızda dikilebilir. Siyasi arenada kendini gösteren kişilerin hayat enerjisinde birtakım problemlerle karşılaşılması da söz konusu olabilir. Öfkeden, kindarlıktan uzak duralım. Bu duygu durumları bizi zorlayabilir. Yine siyasi arenada askeri girişimlerde, terör olaylarında sorunlar oluşabilir. Hain saldırılara maruz kalınabilir. Kazalara, patlamalara, çatışmalara, yer hareketliliğine açık bir gün olabilir.

Perşembe günü iletişim gezegeni Terazi burcuna geçecek, Terazi burcunun konu ve olaylarıyla daha fazla ilgili olacağız. 15 gün boyunca değişik konuları öğrenmek hoşumuza gidebilir, sosyalleşmeyi sevebiliriz, kararsızlıklarımız artabilir. Satış, pazarlama alanında çalışıyorsak birtakım stratejilerimizin hareketlenmesi söz konusu olabilir ama Terazi burcu deyince aklınıza ilişkiler gelecek. İlişkiler, evlilikler, ortaklıklar, iş birlikleri, önemli konuşma ve görüşmeler bu anlamda karşımıza gelebilir. Moda, sanat, sanatçılar, dekorasyon, kozmetik, mimari, hak, hukuk, adalet ile ilgili olaylar artacak. Siyasetçilerin çok fazla konuşmalar yapacağı ve bizim de bu konuşmalara bakarak belki de hayatımızı şekillendireceğimiz bir dönem içerisine gireceğiz. Önünüzdeki 2 hafta boyunca ilişkileri konuşacaksınız ama bu politika ilişkileri, çevre ilişkileri, özel hayat ilişkileri, çocuğunuzla ilişkiler olabilir. Anayasa değişikliği, adalet mekanizmasında değişiklikler sıklıkla ortaya atılabilir.

27 Eylül’den 30 Kasım’a kadar Türkiye’nin haritasında Merkür ve Satürn, Güney ay düğümü tarafından aşağıya çekiliyor. Buna bu hafta Mars da katılıyor o yüzden ticari konularda ekonomik anlamda, askeri girişimlerde, borsa alanlarında, kalabalık ortamlarda zorlanmalar da söz konusu olacak. 27 Eylül itibariyle Mars Akrep burcuna geçti. Heliocentric yani Güneş merkezli haritalarda bu geçişiyle beraber önümüzdeki dönem birçok ülke borçlarla, dış ödemelerle, ödemeler dengesindeki sıkıntılarla, faizlerle uğraşmak durumunda kalacak. Biz de bunlarla uğraşmak durumunda kalacağız.

Bu haftanın etkileri bunlar, olumsuz enerjilerden uzak durmanız, güzel fırsatlarla karşılaşmanız dileğiyle…

Youtube kanalımdan haftanın videosunu izlemeyi ve beğendiyseniz beğendim butonuna basmayı unutmayın…

Sizi seviyorum…

Güzel haftalar…

02 – 08 Ekim Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya maddi konular ön planda olarak giriş yapıyorsunuz. Hayatın tadını tuzunu çıkarmak istediğiniz haftalardan bir tanesi olacak. 2 Ekim Pazartesi parayla ilgili konularda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Merkür Neptün karşıtlığını iş kollarında yaşayacaksınız çalışma hayatınız, gündelik hayatınızın ritmi, rutin işlerde sıkıntılar yaşanabilir. Beklentilerinizi çok yüksek tutmamanız gereken bir dönem. İşle ilgili konularda çok çabuk hayal kırıklığına uğrayabilir ya da yanılgıya düşebilirsiniz. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor çünkü sağlık evinizin yöneticisi Merkür. Neptün’den karşıt açı alıyor olması salgın ve bulaşıcı hastalıklara dikkat etmeniz gerektiğinin altını çiziyor, bağışıklık sisteminiz düşük çalışabilir. Bağırsaklarınızı kuvvetlendirin. Bu dönem patronlarınızdan olan destekleriniz kuvvetli olacak. İş hayatınızda fikirlerinizi çok kolay bir şekilde karşı tarafa gösterebileceksiniz ve bundan dolayı çok güzel terfiler alabilirsiniz. Salı günü bu noktada sizi destekleyecek.

Mars ve Güney ay düğümü kavuşumu özel hayatınız alanında dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Bu hafta problemler ilişki ayağından gelebilir. Hayatınızda bir insan varsa karşı tarafın konu ve olaylarıyla uğraşmak sizi yoracak. Bu dönem kimseye bulaşmayın, dava açmayın bazı insanların müdahalelerine açık olabilirsiniz ama verdiğiniz tepkiler de önemli olacak o yüzden konu ve olayları çok fazla uzatmamaya özen gösterin, kararsızlık enerjisinden çıkın. Bir yandan Mars’ın Güney ay düğümüyle olan kavuşumu bu sıkıntıları karşınıza getirirken güzel olan tarafsa Perşembe itibariyle iletişim gezegeni Merkür bu alanlarınıza geçiş yapıyor. Önünüzdeki 15 gün boyunca ilişkileri daha fazla konuşacak, sevdiğiniz insanla bağlantınızı kuvvetlendirmek için adımlar atacak eğer bir sıkıntınız varsa bunu çözmek arzusunda olacaksınız. Her tür iş birliği, girişim, ortaklıklar, evlilikle ilgili konularda yapılması gerekenler devreye girebilir. Tam da Merkür’ün bu geçişiyle patronunuzdan maaşınızda bir artış talebinde bulunabilirsiniz. Merkür burada sizin karşınıza çözümleri güzel bir şekilde getirecek. Hafta sonu keyifli etkileşimler var sevdiklerinizle vakit geçirmek eğlenceli konu ve olayları yönelmek önemli olabilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bu hafta kişisel beklentileriniz ön planda kendi isteklerinize odaklanacaksınız. Hayatınızda önemli bazı değişimler var ve bu değişimlere akşam saatlerinde çok daha fazla tepki verebilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri itibarıyla annenizin konuları önem kazanabilir. Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı ilişkiler konusunda dikkatli olmanız gerektiğini altını çiziyor. Arkadaşlarınıza karşı yumuşak karnınız devrede olabilir onlara karşı fedakarlıklarınız yüksek olabilir bazı arkadaşlarınızla ilişkilerinizi kesmeye karar vermiş olabilirsiniz artık burada daha planlı hareket ediyor olabilirsiniz. Tam da bu dönem çocuğunuzla olan ilişkinizden özel hayatınıza, girişimleriniz ve hobilerinize kadar karar verdiğiniz konularda sosyal çevrenizden fazlasıyla etkileneceksiniz ve sosyal çevrenizdeki insanlar sizi bazı konularda bu alanlarda yanlış yönlendirebilirler.

Merkür’ün Plüton’la olan olumlu açısı eğitimsel işlerinizde ve geleceğe yönelik adımlarınızda size bir güç verecek. Eğitim hayatınızda size keyif veren alanlarda atacağınız adımlarda fikirlerinizle insanlara ilham veriyorsunuz. Çocuğunuzun keyif aldığı hobiler ya da oyunlarla ilgili konularda önemli adımlar devreye girebilir. Yurt dışından beklediğiniz birtakım haberler varsa bu haberlerin de gelme olasılığı yüksek. Arkadaşlarınızdan ziyade bu hafta tanımadığınız ama iş yaptığınız belki de rastgele tanıştığınız insanlardan güzel destekler göreceksiniz ve gücü üzerinizde hissedeceksiniz.

Mars’ın Güney ay düğümüyle olan kavuşumu iş hayatınıza dikkat etmeniz gerektiğinin altını çiziyor. Çalışma koşulları ve sağlıkla ilgili konularda sizi aşağıya çeken bazı konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Hiç beklenmedik bazı durumlar ya da olaylar karşınıza gelebilir Çarşamba günü. Sağlığınızı bu koşulların aşağı çekmesine izin vermeyin. Kendinizi daha disipline etmeye özen gösterin ve çalışma hayatınızda böyle durumlarla karşılaştığınızda canınızı çok sıkmayın çünkü Perşembe günü Merkür bu alanlarınıza geçer geçmez yaşadığınız sıkıntıları toparlamanız için size güzel fırsatlar verecek. Önünüzdeki 15 gün boyunca iş hayatınızda yaşadığınız problemleri ele alabilirsiniz, çözümler üretebilirsiniz. Başka bir yerde çalışmayı düşünüyorsanız bu dönem başvuru yapmak anlamında sizi destekleyecek. Kontrollerinizi yaptırmak sağlığınızı gözden geçirmek anlamında da önemli adımlar devreye girecek o yüzden Çarşamba günü karşınıza gelen durum ve olayları çok fazla büyütmeyin çünkü bu olayların çözümü de akabinde karşınıza gelebilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz. Hafta başında iş hayatınızda halletmeniz gereken konular olabilir bunları hallettikten sonra Salı günü itibariyle daha rahat bir enerji devreye girecek. Çok daha hızlı hareket edecek, çok daha farklı yerlerde bulunmak isteyeceksiniz ve kendi isteklerinizi daha fazla önemseyeceksiniz.

Pazartesi Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı özel hayat ve aile konularında dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Bu dönem kariyerinizde bazı insanların sizi yanlış yönlendirmesi söz konusu olabilir. Bir yere yatırım yapmayı, emlak, arazi almayı, evinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız iş hayatınızda konuştuğunuz insanlar sizi yanlış yönlendirebilir ve onları dinlerseniz bu dönem atacağınız adımlarda da yanılabilirsiniz. Anneniz de isteyerek ya da istemeden bazı noktalarda sizi yönlendirebilir en çok bu etkiye dikkat edin. Ev hayatınızda bazı hayal kırıklıklarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Evinizde yapmanız gereken işler varsa bu dönem yanıltıcı etkilere karşı da dikkatli olmayı ihmal etmeyin. Eviniz için yapacağınız harcamalar önemli olacak.

Salı günü ve sonrası bu konuda desteklisiniz. Aile hayatınızdaki insanları bazı fikirlerinizle çok rahat bir şekilde etkilemeye potansiyeliniz var özellikle bu etkileme potansiyeli para ile ilgili konuları da barındırıyor olabilir o yüzden gelecek planlarınızdan onlara bolca bahsedin. Mars’ın Güney ay düğümü kavuşumu Çarşamba günü devrede olacak ve sizi en çok aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili konularda zorlayabilir. Bu dönem sevdiğiniz insana karşı kararsız, fazla adil davranıyor olabilirsiniz ama bir yandan da sosyal çevrenizden bir insanla aşk yaşıyor olabilirsiniz, bazı durum ve olaylar ayağınıza dolanabilir. Önce bazı meseleleri netleştirmeniz gerekiyor sonrasında ilerleyebilirsiniz. Dolunay da zaten size bunu anlatmaya çalışıyordu hala da bu Dolunayın etkileri devam edecek. Çocuğunuzla ilgili konularda adil olayım dediğiniz noktalarda ne kadar zorlandığınızı ve bu noktaların ne kadar ayağınıza ağırlık yaptığını görebilirsiniz. Hem özel hayatınızda hem çocuklarla ilgili konularda dikkatli olun.

Merkür’ün Terazi burcuna geçmesiyle beraber Perşembe günü ve sonrasında 2 hafta boyunca ilişkiler önemli olacak. Flörtöz yönleriniz öne çıkabilir, hayatınızda biri varsa o insana aşkınızı ilan edebilirsiniz. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem sosyal çevrenizden birileri sizi birilerini tanıştırabilir, çeşitli ortamlarda birileriyle tanışma ihtimaliniz de yüksek çünkü bu aralar size keyif veren konu ve olaylarla daha fazla uğraşacaksınız. Çocuklarınızla aranızda problemler varsa bunları gidermek adına Merkür size yol gösterecek önünüzde güzel bir 15 gününüz var. Sizi aşağıya çeken konular her neyse şimdi Merkür’ün geçişi ile bu konuları etraflıca ele almak anlamında da şansınız yaver gidebilir. Hafta sonu kısa vadeli planlara odaklı olacaksınız. Cumartesi günü alışverişler devreye girerken, Pazar günü ise daha çok kısa vadeli akraba ve kardeşlerinizle yapılacak planlara odaklanabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler sosyal çevrenizden önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Akşam saatlerinde bir arkadaşınızın hayatında yaşanacak bir olay hızlı hareket etmenize ya da bir konuda çok şaşırmanıza neden olabilir ama sosyal çevrenizle ya da kendi amaç ve hedeflerinizle ilgili olacağınız bir hafta olacak. Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı sizi daha az tanıyan insanlarla olan ilişkilerinizde daha kolay etkileneceğinizi gözler önüne seriyor. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan bağlantılarınızda kısa vadeli amaçlarınızda ilerlemek, girişimleriniz konusuna adım atmak isterken uzun vadeli amaçlarınız ya da sizin daha az tanıdığınız insanlar, sizi bu konularda yanlış yönlendirebilirler. Duyduklarınıza çok kolay inanabilirsiniz ve bu duyduklarınız sizi yorabilir, zorlayabilir ya da yanlış kararlar almanıza neden olabilir.

Salı günü Merkür’ün Plüton’la olan olumlu açısı ilişkiler konusunda sizi destekleyecek. Sevdiğiniz insanın bu dönem bir seyahati gündeme gelebilir, geleceğe yönelik adımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Bu konularda hem sevdiğiniz kişiyi ikna etmek çok kolay olacak hem de sevdiğiniz kişi sizi çok kolay ikna edebilir. Aileyi devreye sokmak gibi bazı düşünceleriniz varsa bu aralar bu konuları da hareketlendirmeniz söz konusu.

Çarşamba günü Mars’ın Güney ay düğümü kavuşumu var. Ev hayatınızda, evinizle ilgili konularda sıkıntı çektiğiniz ya da sizi aşağıya çeken konularla uğraşacağınız bir dönem olabilir. Ev sahibinizle anlaşmakta zorlanabilirsiniz, anne ve babanız arasındaki çekişmeler sizi yorabilir. Aile büyüklerinize karşı daha adil daha demokratik bir şekilde yol almak isterken yaptığınız iyiliklerin ayağınıza dolandığını görebilirsiniz. Ailenizden bir büyüğünüzün sağlığı ya da ilişkileriyle ilgili konularla da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Taşınma ile ilgili konular, yer değişikliği bu dönem sizi biraz yoracak enerjinizi aşağıya çekilmiş gibi hissedebilirsiniz tam da bu dönem iş hayatınız çok hareketlenmişken ev hayatınızda yaşanacak bir tadilat ya da evinizi güzelleştirmek için attığınız adımlarda birtakım aksilikler ya da yer değişikliği ile beraber devreye girecek birtakım kararlar sizi zorlayabilir.

Neyse ki Perşembe günü Merkür de bu alanlarınıza geçiyor o yüzden eğer Çarşamba civarı Pazartesi gününden bu yana sizi aşağı çeken durumlarla karşılaşırsanız sıkılmayın çünkü Merkür durum ve olayları toparlamanız için imdadınıza yetişiyor. Önünüzdeki 15 gün boyunca yapılması gerekenler devreye girebilir aile büyüklerinizi bir araya toplayabilirsiniz önemli konuşma ve görüşmeleri devreye sokabilirsiniz. Şimdiye kadar kontratlar, sözleşmeler evle alakalı atmanız gereken imzalar varsa bunları Perşembe gününden sonra yapmaya özen gösterin. Eviniz ve ailenizde iletişiminizi hızlandırdığınız bir döngü başlıyor her tür alışverişi sevdiklerinizle yapmak ev hayatında daha fazla vakit geçirmek ya da emlakla ilgili konuları hareketlendirmek anlamında Merkür size güzel fırsatlar verecek. Cumartesi çok gezebilirsiniz ama Pazar günü para harcamalarınız gündeminize yerleşebilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, bu hafta kalabalık ortamlarda olmak isteyeceksiniz enerjisi kuvvetli ve yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Çalışmıyorsanız dışarıya çıkmıyorsanız annenizle ilgili konu ve olaylarla uğraşacaksınız anlamına geliyor. Annenizle vereceğiniz kararlar önemli olabilir. Annenizden uzaktaysanız da hızlı haberler Pazartesi gece saatleri gündeme gelebilir. Salı ve Çarşamba günleri arkadaşlarınıza daha fazla vakit ayıracağınız bir dönem.

Pazartesi günü Merkür Neptün karşıtlığı para konularda yanıltıcı adımların devrede olduğunu anlatacak. Herhangi bir alışveriş yapacaksanız kendinizi kandırmamaya ve kandırılmamaya özen gösterin. Eşinizle parasal konularda hesap kitap yapıyorsanız bazı çekişmeler bazı hayal kırıklıkları da devreye girebilir ama bu hafta genel itibariyle yanılgıları para ile ilgili konulardan alabilirsiniz. O yüzden yatırımlarınız girişimleriniz para ile ilgili konularda konuşmalarınız varsa dikkatli olun.

Salı günü iş hayatınızda onaylanmasını beklediğiniz bir proje ya da güçlü bir insanı etkileme enerjiniz devrede olacak. Bu insanı fikirlerinizle kararlarınızla çok rahat bir şekilde ikna edebilirsiniz. Bir bütçenin onaylanması gerekiyorsa Salı günü ve sonrası bu onay karşınıza gelebilir. Para ile ilgili konularda daha sağlam adımlar atmak istediğiniz bir süreçtesiniz o yüzden bu hafta size hangi noktalarda yanıldığınızı hangi noktalarda güçlü olduğunuzu gösterecek.

Çarşamba gününe dikkat edin yakın çevrenizdeki insanların davranışları, kibarlığı, nazikliği onları kırmayacağım derken kendinizden vereceğiniz tavizler gündeme gelebilir. Yakın çevrenizdeki insanların enerjinizi aşağıya çektiğini ve gelecek planlarınız konusunda size engel olduğunu fark edebilirsiniz. Araba kullanırken dikkatli olmakta fayda var kimseyle bu dönem çok fazla takışmayın, nezaketinizden ödün vermeyin ama kibar olacağım diye de hakkınızı kimseye yedirmeyin. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan bağlantılar önemli, akraba ve kardeşlerinizin hayatında da önemli olaylar yaşanabilir.

Perşembe günü Merkür bu alanlarınıza geçiyor. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Yakın çevrenizde yaşadığınız bu sıkıntıları gidermek adına önemli bazı konuşmaları devreye koyabilirsiniz. İletişimi yakın çevrenizden sağlayacak, dergi, bilgisayar, cep telefonları sosyal medyayı kullanmayı sevecek öğrenmekten mutluluk duyacaksınız. Kendinizi dilde daha ileri bir noktaya taşımak istiyorsanız bunları hareketlendireceğiniz bir dönem başlıyor. Cumartesi günü biraz nane molla geçebilir ama Pazar günü rahata eriyorsunuz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar uzak yerlerden alınacak haberler, dış ortamlar, seyahatler, eğitimle ilgili konular bu hafta gündeminizi oluşturacak. Evliyseniz eşinizin akrabalarından önemli haberler gelebilir. İş ortamınızda bazı arkadaşlarınızın hayatında yaşanacaklarla da ilgili olacaksınız.

Pazartesi günü Merkür Neptün karşıtlığını ağırlıklı olarak ilişkiler alanında yaşayacaksınız. Bu aralar ilişkilerle ilgili konularda sınandığınızı düşünüyorsunuz bir yandan sevdiğiniz insanla bir arada olmak ona vakit ayırmak isterken sevdiğiniz kişinin kararsızlıkları, davranışları sizi bazı noktalarda hayal kırıklığına uğratıyor. Bu hafta sevdiğinizle anlaşmak kolay olmayacak.

Sevdiğiniz insanla evliyseniz aşka, flörte, size keyif veren konulara yönelerek sevdiğiniz insanı da bu konuların içerisinde çekerek belki de onun çevresiyle sosyalleşerek bu sıkıntı ve problemleri giderebilirsiniz. Eğitime dayalı işleriniz varsa bu işlerinizde istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Birilerini ikna etmeniz gerekiyorsa bunu çok rahat yapabilirsiniz. Bu aralar birileri de sizi ikna etmek istiyor olabilir. Özel hayatınızda kimse yoksa tanışacağınız bir kişi gözünüze girmek için gerçekten çok uğraşacak. Evliyseniz bu dönem kafanızın birilerine kayma potansiyeli de olabilir. Evliliğinizden aradığınızı bulamadıysanız size ilgi gösteren insanlarla karşı bir meyliniz olabilir ama yapmamakta fayda var. Çünkü gökyüzü bu konuları çok da desteklemiyor. Çocuğunuzdan da güzel bazı haberler gündeminize yerleşecek.

Çarşamba günü Mars’ın Güney ay düğümü kavuşumu para ile ilgili konularda sıkışıklıkları karşınıza getirebilir. Eğer bir yerden bir para gelecekse bu para harcamalara gidebilir ya da elinize bir para geçse bile bu parayı sevdiğinize ya da diğer konulara harcamanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bütün bu düşünceler sizi ekstra aşağıya çekebilir ve yeni girişimleriniz konusunda sizi engelleyebilir. Borç alma verme dengesini iyi sağlayın, kimseye borç vermeyin kimseden de borç almayın, bu hafta kimseyi parasal yönden yönlendirmeyin.

Merkür’ün para evlerinize geçmesiyle beraber Perşembe gününden sonra önünüzde güzel bir iki haftalık bir süreç var. Kafanız, fikirleriniz özellikle ticari konularda çok iyi çalışabilir. Güzellik, moda, kozmetik sektöründe çalışıyorsanız, mimarsanız hukuki alanda birtakım işleriniz varsa alacak tahsil etmek istiyorsanız ya da bu alanda önemli girişimler ya da ticari faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız Merkür size göz kırpabilir cebinize güzel paralar girebilir. Hafta sonu sosyal çevreniz hareketli. Cumartesi günü bolca gezecek, Pazar gününü kendi özelinize ayıracaksınız. O yüzden Pazar günü biraz daha sakin geçebilir ama Cumartesi sizi gerçekten eğlenceli bir gün bekliyor.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu hafta ketum enerjilerle başlıyor kendi halinizde olabilirsiniz ya da maddi konularla ilgili olacaksınız. Ödemeler dengesini iyi oturtmanız gerekiyor para ile ilgili konuşmalar gündeminize yerleşebilir. Pazartesi akşam saatlerinde hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Çocuğunuzun hayatıyla ilgili verilmesi gereken önemli kararlar ya da orada yaşanacak bir mevzu Pazartesi akşamı hızlı olayları karşınıza getirecek.

Merkür’ün Neptün’le olan karşıtlığı sağlık ve iş konularına ekstra özen göstermeniz gerektiğini gösteriyor. İşle alakalı konularda kafa karışıklıkları, belirsizlikler devrede olurken beraber çalıştığınız insanlar çevrenizdeki kişiler sizi yanlış yönlendirebilirler. Kararlarınızı kendiniz vermeniz gereken bir dönemdesiniz. Perşembe günü Merkür sizin burcunuza geçer geçmez algınız, idrakiniz çok daha rahat bir şekilde çalışmaya başlayacak. Kendinizle daha fazla ilgili olacaksınız hayata bakış açınızda Ağustos ayından bu yana bir sürü olay yaşadınız bu olaylar size birçok şey gösterdi arkanızdan konuşanlar oldu, bu sıkıntıları geride bırakacağınız bir sürece giriyorsunuz. Önünüzdeki 15 gün boyunca bu alanlarda çok daha rahat ilerlemeler kaydedebilir hem seyahatleriniz hem eğitim konuları hem de yurt dışı bağlantılı işlerinizde önemli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Salı günü ev, aile ve yuva alanlarınızda aile büyüklerinizden birini fikirlerinizle çok rahat etkileyebilirsiniz ya da evle ilgili bir mevzuda tam da istediğiniz türden bir destek karşınıza gelebilir. Çarşamba gününe dikkat edin Mars’ın Güney ay düğümü kavuşumu kendinizle ilgili, sağlığınızla ilgili konuları karşınıza getirecek. Güzelleşmekten tutun kendinize harcadığınız vakit, kendinizi değiştirmek adına vermiş olduğunuz çabalar bütün bunların hepsi aslında sevdiğiniz insanın ilgisini çekmek ya da onunla daha güzel bağlantılar kurmak adına olabilir ama sevdiğiniz insan bütün bunların farkında bile olmayabilir o yüzden bir şey yapıyorsanız kendiniz için yapın, kendinizi sevin, kendinize karşı adil olun ve sevdiğiniz insanla aranızdaki tartışmaları sıkıntı ve problemleri çok fazla uzatmayın. Bu aralar yalnız kalmayın yalnızlık size iyi gelmeyecek ama her tür iş birlikleri ve ortaklıkların da kapıya dayandığını ve eninde sonunda ilişki kurmanız gerektiğini çok net öğreneceksiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta ilişkiler sizin için önemli. Yalnız kalmak istemeyeceğiniz, insanlarla daha yoğun enerjiler yaşamak isteyeceğiniz haftalardan bir tanesi. Pazartesi günü Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı özel hayatınız ve sosyal çevre ilişkilerinizde problemler yaratabilir. Önemli bir iş projesi karşınıza gelebilir ve bu iş projesini yaparken özel hayatınızdaki insanın sizi bazı konularda yanlış yönlendirdiğini fark edebilirsiniz. Sevdiğiniz insan bazı noktalarda çalıştığınız kişileri sevmiyor tutmuyor olabilir bu konularda biraz size şikayetlerini dile getirebilir. En çok sosyal çevre ilişkileriniz ve özel hayatınızdaki kişiyle olan ilişkileriniz önemli olacak ve burada yanıltıcı ekler altında olabilirsiniz ya da sizinle birini tanıştırabilirler ve aslında istediğinizin bu kişi olmadığını fark edebilirsiniz.

Salı günü gökyüzünde güzel enerjiler var bu güzel enerjiler özellikle yakın çevrenizle girişeceğiniz önemli kararlar ve girişimleriniz konusunda sizi destekleyecek. Satış, tanıtım, pazarlama alanlarında işleriniz varsa güçlü etkiler altında olacaksınız. Önemli iş birlikleri oluşabilir arkadaşlarınız size destek verebilir işten elde edilen gelirleriniz artabilir bu gelirlerden kaynaklı olarak da siz kafanızdaki planları uygulamak üzere harekete geçebilirsiniz.

Çarşamba gününe dikkat edin çünkü etkileneceksiniz Mars sizin yönetici gezegeniniz Güney ay düğümüyle kavuşuyor olması geçmişten getirdiğiniz bir sürü sıkıntı ve problemi karşınıza getirecek. Bu sıkıntı ve problemler iş hayatınızdan, davranışlarınızdan kaynaklı olacak aynı zamanda sağlığınızla ilgili konuları da kapsayabilir. Beraber çalıştığınız ya da çalışacağınız insanlarla olan ilişkiniz, geçmişte yaşadığınız bazı ilişkilere benzer konuları kapsayabilir. Geçmişte yaşadığınız bazı durumların yeniden karşınıza dikildiğini ve iş hayatınızda sizi etkilediğini ve önce bu konuları çözmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu da hem sağlığınızı hem de iş hayatınızdaki süregelen iş akışını sıkıntıya sokabilir. Bazı insanların sizinle uğraşması da söz konusu olacak. Bir davanız varsa bu davanın sonuçları sizi çok desteklemeyebilir.

Merkür’ün Terazi burcuna geçişiyle önünüzde dikkatli olmanız gereken 15 günlük süreciniz var bu süreçte büyük girişimlerden uzak durun, iş değiştirmeyin ya da para ile ilgili konularda ani kararlar almayın. Bu dönemi bir dinlenme ve bir plan yapma dönemi olarak görün. Önemli sırlarınızı, fikirlerinizi etrafınızdaki ulu orta yerlerde paylaşmayın. 13 Kasım geldiğinde hayat sizi destekliyor olacak o yüzden bu ay mümkün olduğunca yavaş ilerlemeye özen gösterin. Pazar günü kendinizi kalabalık ortamlara atacaksınız, Cumartesi günü de uzak yerlere gitme isteğiyle dolu olabilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar iş, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konular gündeminizde olacak. Sağlığımıza diyecek yok ama bu aralar iş koşturmalarından kaynaklı olarak yemeye içmeye meyliniz artmış olabilir ya da tam tersi yemeyi içmeyi unutuyor olabilirsiniz. Hem sağlığınıza hem işle ilgili konulara dikkat edin. Merkür’ün Neptün’le olan karşıtlığı iş hayatınızda bazı girişimlerinizde yanılma ihtimalini karşınıza getirebilir. Aile büyüklerinden birinden fikir alıyorsanız yanıltıcı etkiler altında olacaksınız o yüzden kendi değer yargılarınıza daha fazla güvenin ama bu dönem karşınıza gelen işlerde ufak tefek pürüzler olabileceği ihtimalini de gözden kaçırmayın. Anne babanız arasındaki çekişmeler gündeme gelecek Merkür Neptün karşıtlığı bunu sisteme sokuyor. Aynı zamanda ev hayatınızda sanki bir şeyler sizi aşağıya çekiyormuş ve hasta hissediyormuşsunuz gibi de düşünebilirsiniz.

Çarşamba günü Mars’ın Güney ay düğümüyle kavuşumu arkadaş çevrenize dikkat çekiyor bazı arkadaşlarınızla bazı konuları tekrar tekrar ele almak durumunda kalabilirsiniz ve özel hayatınızda sevdiğiniz kişinin bazı davranışları hoşunuza gitmeyebilir ya da girişimleriniz konusunda yaptıkları bazı hareketler sizi yorabilir. Eskiden yaşadığınıza benzer konu ve olaylarla uğraşabilirsiniz bu ara en büyük sıkıntı ve problemler arkadaşlıklarınızdan gelecek. Kardeşiniz gibi gördüğünüz bir kişinin sıkıntı ve problemleri gündeminize yerleşebilir neyse ki bunları toparlama şansınız da var. Sosyal ilişkileriniz iş ortaklıklarınızda devreye giren sıkıntıları Perşembe günü Merkür’ün bu alanlarınıza geçmesiyle beraber toparlıyorsunuz. Yeni ortamlara girmek için şahane bir dönem. Gelecek günlerinizin de hızlandığı bir süreç.

Para işini Cumartesi günü daha fazla kafanıza takacaksınız ama Pazar günü çok daha eğlenceli, bolca uzak yerlere gitme ya da plan yapma, seyahatlerinizi hareketlendirme etkisi devrede olacak.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar yine keyifli haftalardan bir tanesi başlıyor sizin için. Aşkınıza, keyfinize, mutluluğunuza, sizi keyif veren insanlara ve konulara daha fazla yer vermeniz gerektiğini bileceksiniz. Jüpiter aşk evinizden geçiyor yani hem aşk hayatınız hem çocuklarla ilgili konularda fazlasıyla desteklisiniz. Burası spekülatif iş alanıdır borsa ya da döviz gibi alanlardan yana şansınızın da yüksek olduğu bir dönem. Merkür’ün Neptün’le olan karşıtlığı yakın ve uzak çevre alanlarınızda gerçekleşecek. Yakın çevrenizdeki insanlar bazı davranışlarıyla sizde hayal kırıklığı yaratabilir, onlara ne kadar fedakâr davrandığınızı görebilirsiniz. Bazı önemli işleriniz mesela hukuki bir davanız, eğitimle ilgili başlatmak istediğiniz önemli bazı girişimleriniz varsa yakın çevrenizdeki insanların vereceği bazı kararlar yanıltıcı ve aldatıcı olabilir. Elektrik, elektronik, teçhizat vs. alet alacaksanız yine yanılma ihtimaliniz kuvvetli.

Salı günü güzel etkiler de devrede olacak. İş hayatınızda gücünüzü üzerinizde hissedebilirsiniz. Mars’ın Güney ay düğümüyle olan kavuşumu kariyerinizde bazı zorlanmaları karşınıza getirebilir. Önünüzde önemli açılımlar var ama kariyer hayatınızda bazı zorlanmalar da devrede olacak. Ev hayatınızdaki bazı sıkışıklıklarının özel hayatınızdaki durumların iş hayatınıza olumsuz yansıması ya da iş hayatınızda sizi aşağıya çeken bazı konuların ev hayatınıza olumsuz yansıması gibi durumlara karşı dikkat etmekte fayda olabilir. Anne babanız arasındaki zorlanmalar devreye girebilir. Toplum önü duruşunuzda çok fazla iyilikten, kararsızlık enerjisinden uzak durun çünkü sizi aşağıya çeken bazı konu ve olaylarla da karşılaşma potansiyeliniz var. Bu dönem patronunuzla bazı durumlar ve olaylar da yaşayabilirsiniz.

Neyse ki durum ve olayları toparlamak çok daha kolay çünkü Perşembe günü Merkür bu alanlarınıza giriyor. Önünüzdeki dönem çalışma hayatında kendini gösterecek en önemli burç sizsiniz. Çok çalışacaksınız yeni fikirleri hayatınıza almak isteyeceksiniz, iş birliklerine açık olacaksınız ve önemli konuşma ve görüşmeler toplantılar yapmak anlamında da güzel bir süreç ama birkaç gün öncesinden birtakım sıkıntı ve problemler yaşadıysanız şimdi bunları çözüme ulaştırmak sizin için daha kolay olabilir. Hafta sonu sevdiğinizle ya da diğer insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Pazar günü alışverişler gündeminize yerleşecek.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar ailevi bir konular, eviniz, yuvanız burada yapılması gerekenlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta evinizde huzuru rahatlığı kendi içinizde yaşamak isteyeceksiniz. Evinizde olmasanız bile bulunduğunuz yerler ev ortamı gibi ya da doğal ortamlar olabilir ve burada huzuru yakalama arzusunda olabilirsiniz. Pazartesi akşam saatlerinde farklı haberler gündeme gelebilir sizi heyecanlandıracak önemli haberleri Pazartesi gece saatlerinde alabilirsiniz.

Yine Pazartesi Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı para ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerektiğinin altını çiziyor. Parasal konularda rahat davranıyor olabilirsiniz bu dönem gelirlerinizi yanlış hesaplıyor olabilirsiniz, harcamalarınız yüksek olabilir, evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bu aralar kandırılma enerjisine karşı dikkat edin. Kendi ihtiyaçlarınızın dışında alışveriş yapmaya meyilli olabilirsiniz.

Merkür’ün Plüton’la olan olumlu açısı beklenmedik yerlerden göreceğiniz önemli destekleri karşınıza getirecek. Kendinizi yenilediğiniz bir dönemdesiniz ve vermiş olduğunuz yeni kararlarla yolunuzda ilerlemek istiyorsunuz. Yükselişe geçtiğiniz bir dönem hem işinizde hem eğitim hayatınızda öğrenciyseniz ya da farklı alanlarda uğraşıyorsanız gerçekten de sizi destekleyen bir süreç olacak.

Çarşamba günü dikkat edin uzak yerlerde sizi daha az tanıyan insanlarla olan iletişiminiz problem yaratabilir. Yakın çevrenizden bir insanın bir meselesiyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz ya da hukuki bir dava ya da bir süreç ayağınıza takılabilir. Beklenmedik yerlerden gördüğünüz bu tepkiler gerçekten sizi yorabilir, zorlayabilir. Evliyseniz eşinizin akrabalarının hayatında da önemli olaylar devrede olacak ve bu olaylar halletmeniz gereken konuları da içinde barındıracak. Eğitim hayatınız, uzak yerler, davalarla ilgili konularda çözülmesi gerekenlere odaklanın. Perşembe günü Merkür bu alanlarınıza geçiyor bol seyahat edeceğiniz aynı zamanda öğrenmekten mutluluk duyacağınız bir süreç. Farklı insanlarla bir araya gelmek, geleceğinizi şekillendirmek için adımlar atmak anlamında bu dönem hayat amacınızı gerçekleştirmek anlamında sizi destekleyecek. Öğrenmekten diğer insanlarla paylaşım içerisinde olmaktan mutluluk duyacaksınız. Hafta sonu çok keyifli sevdiğinizle bolca vakit geçirin hayatınızda biri yoksa da bir insanla tanışma potansiyeliniz yüksek.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar bu hafta yakın çevrenizden gelecek önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Her türlü iletişim fırsatı bu hafta sizi hareketli kılacak. İletişiminize göre de almış olduğunuz bilgilere göre de önünüzdeki günleri planlayacaksınız ama Salı ve Çarşamba bu yaptığınız planlara uymak çok da kolay olmayabilir. Evinizde daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri tam da sizi destekleyecek oldukça hareketli günler.

Pazartesi günü Merkür’ün Neptün’le olan karşıt açısı ikili ilişkiler ve özel hayatınızda sıkıntı ve problemleri karşınıza getirecek. Sevdiğiniz insanla bu dönem birbirinizi anlamak kolay olmayacak. Birbirinizi verdiğiniz tepkilerle yanlış yönlendirmeye meyilli olacaksınız. Bu dönem karşınıza çıkan ilişki yaşadığınızı zannettiğiniz insanlar bazı hayal kırıklıkları yaratma potansiyeline de sahip olabilirler. Aldanmalara, aldatılmalara mümkün olduğunca dikkat edin. Bu dönem sözleşmeler için uygun bir zaman dilimi olmayacak muhakkak gözden kaçırdığınız bir detay vardır ve bu noktada da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sosyal ortamlarda olmaya özen gösterin, arkadaşlarınızdan destek alın, bir sıkıntı ya da probleminiz varsa arkadaşlarınıza danışın çünkü onların vereceği tavsiyeler doğru ve sizi güçlendiren tavsiyeler olacak.

Çarşamba günü para ile ilgili konularda problem yaşayabilirsiniz. Bu da alma verme ve ödemeler dengesinde sıkıntı çıkarabilir. Nafaka, miras, başkalarına ödediğiniz paralar konusunda stresler var bu konularda sizi aşağıya çeken durumlar yaşama potansiyeliniz yüksek ama Merkür bir gün sonra bu alanlarınıza geçiyor.  Önünüzdeki 15 gün boyunca para ile ilgili sıkıntı ve problemleri çözüme ulaştırmak anlamında size göz kırpacak. Problemleriniz konusunu konuşmak, birinden borç istemek, yardım istemek anlamında şanslı etkiler devrede. Burası aynı zamanda spiritüel alandır kendinizi fark etmeye çalıştığınız, sorgulama yaptınız bir alandır. Bu dönem böyle hem ilişkiler yoluyla bu sorgulamaları yapacaksınız hem de bazı şeyleri araştırmak önemli olabilir.

Hafta sonu sağlığınıza dikkat edin Pazar günü özellikle. Sırt bölgesi, omurilik ağrılarınız artabilir, tansiyon problemleriniz olabilir ama Perşembe’den Cumartesi gününe kadarki dönem oldukça keyifli görünüyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın