Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

01 – 07 Kasım 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

DEĞİŞİMLERİN YENİAYI!

Kasım ayına giriş yaptık, yılın en önemli ayındayız. Ay Başak burcundayken yeni aya başlıyoruz. Yani gündelik işlerimizin koşturması, düzen, hizmet alanları, iş hayatımızla ve sağlıkla ilgili konular bu ay önemli olacak.

Pazartesi günü Merkür’ün Jüpiter’le çok güzel bir açısı var. Fikirlerimizi insanlara yaymak, konuşmak, sosyalleşmek anlamında eğitim, seyahat, dini konular, hukukla ilgili alanlarda güzel konuşmalar, anlaşmalar yapmak anlamında gökyüzü bizi destekliyor. Güzel haberler alabilir, iyimser enerjilerle ilerleyebiliriz.

Salı günü Merkür’ün Plüton’la bir dik açısı devreye girecek. Kafamıza takılı olanlar olabilir, bazı konularda çok ısrar ediyor olabiliriz ve bu ısrarcılığımız zaman zaman diğer insanlarla olan iletişimimizde sıkıntı ve problemlere neden olabilir. Bazı ilişkilerimiz de bu takıntılarımız yüzünden bozulabilir. Olayların arkasındaki gerçek nedenleri araştırmak isteyeceğiz, bu da derine inmek ve şüphe duyduğumuz konularda gerçekleri ortaya çıkartmak konusunda bize güç verecek.

Bu haftanın en önemli konusu 5 Kasım Cuma günü 12 derece Akrep burcunda Uranüs etkili bir Yeni Ay gerçekleşecek.

Yeni Ay yeniliklerle bağlantılıdır, yeni adımlar, yeni başlangıçlar, yeni kararlar özellikle Yeni Ay ve sonrası hayatımızda etkili olur. Akrep burcunun konu ve temaları neyse bu alanlarda yeni adımları devreye sokabiliriz.

Akrep burcu dünya astrolojisinde krizlerle, değişimler ve dönüşümlerle yozlaşmalar, çürümeler aynı zamanda yenilikler, yaşamın yeniden form bulmasıyla çok bağlantılıdır.

Bankacılık sektörü, vergi, kredi, faiz, ödemeler, ortak paralar, sponsorluklar aynı zamanda mirasla ilgili konular, nafakalarla ilgili adımlar, sigorta mevzuları işte bütün bunlar Akrep burcuyla bağlantılıdır. Gizemli, ilginç konular, cinsellikle ilgili konular, tacizler, kadın cinayetleri, seks skandalları bu dönem artabilir. Yine dedektiflik, araştırma, askeriye, polis konuları, petrol, nükleer alanlar, madenler, yer altı kaynakları bu Yeniay dönemi önemli olacak.

Bu alanlarda önemli adımlar atmak isteyeceğimiz, ani ve beklenmedik olaylarla bu attığımız adımlarda gerilimler de yaşayacağımız bir Yeni Ay bizi bekliyor. Aslında farklı değişik olan, sıra dışı olan ne varsa daha fazla bu konularla ilgili olmak isteyeceğiz. Ama zaman zaman attığımız adımlarımızda, girişimlerimizde bazı sıkıntı ve sorunlara da açık olabiliriz. Radikal değişiklikler, özgürleşme arzusu devrede olabilir. Ama düşünmeden adım atmayalım. Sakin duralım, gaza gelmeyelim. Duygu durumlarını büyütmeyelim. İyi planlama, yönetim ve zamanlama sıklıkla bu dönem problem olarak karşımıza gelecek. Toplumun hayrı için yola çıkılan işlerde doğru çalışmayabilir.

Güneş-Ay ve Uranüs Karşıtlığıyla devreye girecek olan bu Yeniay bütçe açıklarını, grevleri, sert rüzgarları, depremleri, patlamaları, isyanları karşımıza getirebilir. Havacılık sektörü zorlanabilir, siber saldırılara, teknolojik sıkıntılara ve elektrik sorunlarına hazır olalım.

Bu dönem tedbirsiz ve düşüncesiz adımlardan uzak duralım ve ani gelişecek olaylara direnmeyelim.

FİNANSAL ASTROLOJİ tarafından bakarsak, Yeniay’ın ayrıntılı yazısını bu hafta sizlerle paylaşacağım. Ama o yazıyı paylaşana kadar Güneş ve Uranüs olumlu ve olumsuz açıları Dolar’ı hareketlendirebilir.

5 Kasım Yeni Ay ve sonrası 15 gün boyunca Dolarda ve Kasım ayında Altında artışlar görülebilir.  Yeni Ay 12 derece Akrep’te oluşuyor. Finansal astrolojide Boğa burcunda 12 derece çok kritiktir, finansal krizlerle bağlantılıdır. 24 Mayıs- 12 Haziran 2021 tarihleri arasında Uranüs yine bu derecede hareket ederken Altında hızlı artışlar gözlemledik, yine bu yeniay ve sonrası 24 Kasım’a kadar gram altın ve onsunda artışlar görülebilir. Yine bu dönem Kripto paralarda düşüşler görülmüştür (24 mayıs- 12 haziran arası) Bu yüzden Kripto paralarda düşüş beklenebilir. (Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada yapmış olduğum yorumlar tamamen benim yaptığım çalışmalara dayanmaktadır.)

Cuma günü ilişkiler gezegeni Venüs Oğlak burcuna geçiyor, ilişkilerde daha geleneksel olacağız, daha klasik ilişkiler hoşumuza gidecek, daha sağlam ve bizi destekleyen oturaklı, kalıcı ilişkiler önem kazanacak. Geçtiğimiz dönemde ilişkilerde biraz rahat hareket ettiysek, bol bol gezdiysek, flörtöz ve özgür davrandıysak şimdi ayaklarımızın üzerinde durmak isteyecek, ilişkilerde mesafeli, saygılı olmak isteyecek, duygusal ve maddi yönden kendimizi güvene alacağımız ilişkilere yöneleceğiz.

Cumartesi günü de Merkür Akrep burcuna geçecek. Söyleyemediğimiz her şeyi insanların yüzüne söyleyeceğimiz, dilimizi tutmakta zorlanacağımız biraz da çatal dilli olacağımız bir dönem başlıyor. Kafamızda belirlediğimiz özel spesifik konular varsa bu konularda rahatlıkla harekete geçebiliriz. Sezgilerimizi işlerimizde kullanabiliriz. Derine inmek, iletişimde derin konuları konuşmak ve paylaşmak için uygun günler.

Herkese Farkındalığı yüksek bir yeniay diliyorum.

01 – 07 Kasım Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, haftaya işlerinizi düzenleyerek başlıyorsunuz. Gündelik hayatınızın akışı fazlasıyla aktif. Bu hafta iş, sağlıkla ilgili konuların hareketlendiğini göreceksiniz. Kasım ayında parasal konular hayatınızın merkezine yerleşebilir. Etrafınızda olup biten her tür olay size çok farklı gözükecek, farklı mesajlar alacaksınız. Bu da sizin kolay değişmenize ve dönüşmenize neden olacak.

Önemli konuşmalar, görüşmeler, anlaşmalar, uzun zamandır beklediğiniz bir proje, uzun zamandır beklediğiniz bir işin karşınıza gelmesi Pazartesi günü sizi çok ama çok mutlu edebilir. Ama diğer taraftan halletmeniz gereken başka işler de olabilir.

Pazartesi güzel haberler alırken Salı günü kendinizi biraz daha işle boğuşur halde bulacaksınız ve özel hayatınızda sevdiğiniz insanı sözlerinizle dürtmemeye özen gösterin.

Cuma günü Akrep burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Ortak para alanları, yani borç, kredi, vergi, faiz, ödemeler, ödeşmeler ya da para bulmanız gereken alanlar, yatırım konuları aynı zamanda miras, nafaka bunlarla ilgili konuların hızlandığı bir Yeni Ay olacak. Bu Yeni Ayda bu alanlarda önemli kararlar almak isteyeceksiniz. Hayatınızda bir insan varsa o insan parayla ilgili konularda önemli kararlar almak isteyebilir ama siz buna direnç gösterebilir, bazı noktalarda anlaşamayabilirsiniz. Bu Yeni Ay zamanı beklenmedik ani olaylara açık olmanız gerekecek. Para dengenizi iyi koruyun, riskten kaçının.

Aynı gün  Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber iş alanlarınızda biraz daha rahat edeceğiniz, gündelik koşturmalarınızın çok artacağı aynı zamanda hem patronlarınız hem üstlerinizle ilişkilerinizi kuvvetlendireceğiniz bir dönem başlıyor. Kendinizi iyi hissedeceksiniz, doğru adımlar atacaksınız ve bu attığınız adımların size doğru bir şekilde döndüğünü göreceksiniz.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçecek para konularında sıkıştığınız, sorun yaşadığınız noktaları toparlamanızı sağlayacak. Şimdi artık ikili ilişkiler ve özel hayatınızda yaşadıklarınızı bir kenara bırakarak, ayaklarınız yere sağlam basarak kendi hayatınızda yapmanız gerekenlere odaklanmanın zamanı.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, haftanıza keyif dolu etkilerle başlıyorsunuz. Çocuğunuz varsa ona karşı eleştirel tavrınız ön planda olabilir, her şey mükemmel olsun isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda da aynı durum söz konusu olacak. Özellikle ele aldığınız bir iş varsa o işi didik didik araştırabilir, en mükemmeli olmasını isteyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanları böyle küçük ayrıntılarla çıldırtmamaya çalışın.

Pazartesi günü çok güzel etkileşimler var. İş hayatınızda uzun zamandır beklediğiniz, daha önceden olur gibi olan ama olmamış işler yeniden gündeme gelebilir. Bu işlerinizde nihai karara varabilirsiniz, bir anlaşma devreye girebilir, bu sizi çok mutlu edecek. Ama hala kafanıza takılan legal meseleler olabilir ya da bazı konuları gözden kaçırdığınızı düşüyor olabilirsiniz.

Pazartesi ve Salı günleri aynı anda birden fazla işiniz varsa ya da aynı anda birden fazla alana bölündüyseniz bu işleriniz arasında dengesizlikler yaşayabilirsiniz.

Cuma günkü Yeni Ay, ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda gerçekleşecek. Demek ki ilişkilere dair verilecek önemli kararlar bu Yeni Ayla beraber devreye giriyor. Sevdiğiniz insanın vereceği önemli kararlar bu Yeni Ayla beraber devreye girebilir ama bu kararlar sizin isteklerinizle, beklentilerinizle çok fazla örtüşmeyebilir. Karşı karşıya gelebilirsiniz ya da düşündüğünüzden çok daha farklı bir adım devrede olabilir. Siz aynı durumda, aynı şekilde karşı tarafa böyle bir teklifte bulunduğunuzda zaman zaman çekişmeler oluştuğunu göreceksiniz. Ortaklı işlerinizde, özel hayatınızda, iş birliklerinde bu hafta sıkılganlıklar ve çok çabuk köprüleri yıkma etkisi devrede olacak, bu etkiye dikkat edin.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber kendinizi geliştireceğiniz alanlar ön plana çıkıyor. Gezmekten, dolaşmaktan mutluluk duyacaksınız, seyahat planları devreye girebilir. Önemli bir eğitim için kendinizde o gücü bulabilirsiniz. Daha az tanıdığınız insanlarla daha doğru ve kalıcı ilişkiler geliştireceksiniz. İnsanlarla aranızda biraz mesafe olacak ama bu mesafe size iyi gelecek.

Cumartesi günü Merkür’ün Akrep burcuna geçişiyle beraber ilişkide yaşadığınız sıkıntı ve problemler neyse bütün bunlara çözüm bulacağınız da bir dönem başlıyor. İki hafta boyunca ilişkilerden yana her şeye biraz daha mantıkla biraz daha anlayışla yaklaşacak ve sevdiğinizle aranızdaki buzları eritmesini başaracaksınız.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, ailevi konular, burada yapılması gerekenler, her şeyi mükemmel bir şekilde ele alma isteğinizle haftanız başlıyor. Ev konularında yapılması gerekenlerle ilgili olacaksınız.

Bu hafta başında aile hayatınızda organize olmanız gerekebilir ama Pazartesi ve Salı güzel haberler de devrede olacak. Çocuğunuz varsa bu haberleri ondan alabilirsiniz. Hayatınızda bir insan varsa o insanın size yeşil ışık yaktığını görebilirsiniz. Aynı zamanda Pazartesi günü uzun zamandır karşı taraftan beklediğiniz bir haber varsa bu haberlerin de karşınıza geldiğini, bir seyahat planının devreye girdiğini görebilirsiniz.

Salı günü özel hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde bazı konuları çok fazla kafanıza takıp irdeleyebilirsiniz, bu etkiye dikkat edin, negatif olmayın. İş yaptığınız insanlarla özellikle parasal konularda çok fazla negatif olmamaya ve takıntılı davranmamaya özen gösterin. Sanatsal işiniz varsa Pazartesi günü bu işlerinizde beklediğiniz bir haber ya da bir anlaşma sizi çok ama çok mutlu edebilir. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem bir insanla tanışabilirsiniz.

Cuma günkü Yeni Ay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşiyor. İş hayatınızda önemli adımlar ve önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Ama beklenmedik olaylar da tam da bu dönem verdiğiniz kararlara damgasını vurabilir. Bazı çekişmeler gündeme gelebilir. Siz yeni bir işe başvurmayı, yeni bir işe başlamayı düşünüyor olabilir, bununla ilgili girişimde bulunmuş olabilirsiniz. Güzel haberler gelmiş olabilir ama tam da o iş ortamında bir gerginlik, bir aksilik iş tarafından kaynaklanan bir sorun sizin o girişiminiz ya da başlatmak istediğiniz konularda sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Bu Yeni Ay ve sonrası 15 gün boyunca gerginliklerinizi iyi dengelemeye özen gösterin.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber maddi konularda çok daha rahat ilerleyeceğiniz bir döngüye giriyorsunuz. Bir kere çok ekonomik olacaksınız, hesap kitap yapacaksınız, amaç hedefleriniz doğrultusunda ilerleyeceksiniz. Bu dönem borç bulmak borç almak ya da para durumunuzu düzeltmek anlamında gökyüzü sizi destekleyecek. Nafaka ile ilgili işlemleriniz olabilir, mirasla ilgili bir konuyu daha güzel bir noktaya taşıyabilirsiniz. Yani size olumlu görünecek parasal yönden güzel getiriler sağlayacak bir döngüye giriyorsunuz.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçiyor. 2 hafta boyunca iş hayatınızda yaşadığınız sıkıntı ve problemleri çözüme ulaştırmak anlamında hayat sizi destekleyecek. Sağlıkla ilgili konularda da kontrollerinizi yaptırmanın zamanı gelmiş olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, iletişimi yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Ama yakın çevrenizdeki insanlarla buluştuğunuzda ya da iletişim halindeyken her şeyi didik didik inceleyebilir, eleştirebilir, biraz daha mükemmel hale getirmek isteyebilirsiniz. Yakın çevremize karşı biraz dırdırdan uzak durmak gerekiyor. Hafta başında çok güzel haberleriniz olacak. Merkür’ün Jüpiter’le çok keyifli etkileşimleri var. Ev hayatınız için düşündüğünüz ve yapmak istediğiniz harcamalar, evinize almak istediğiniz bir eşya, evle ilgili girişimde bulunmak istediğiniz bir mevzu karşınıza gelebilir. Havalara uçabilirsiniz ama hemen bir gün sonra aslında doğru mu yapıyorum, bunun sonucunda sıkışır mıyım ya da partnerim mutlu olur mu gibi bazı konuların kafanıza takıldığını görebilirsiniz. İlişkilerden yana olumsuzlukları kafanızda çok fazla büyütmeyin.

Cuma günkü Yeni Ay sizin aşk evinizde gerçekleşiyor. Demek ki aşka, çocuk konusuna, varsa çocuğunuzun hayatına dair, sanatsal işlerinize, hobilerinize ve eğitim hayatınıza dair atmak istediğiniz önemli adımlarınız bu Yeni Ayla beraber devreye girecek. Ama çevrenizden, arkadaşlarınızdan beklediğiniz o yardımı bulamayabilirsiniz. Sosyal ortamlarda özel hayatınızla ilgili konularda çok çabuk gerilebilirsiniz. Demek ki bu yeni ayla beraber sosyal çevreniz ve özel hayatınız arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekecek. Yeni Ay zamanı arkadaşlarınızla çocuğunuz yüzünden aranızda bazı gerilimler oluşabilir.

Cuma günü Venüs Oğlak burcuna geçiyor ve özel hayatınızda etkin bir döngü başlıyor. Sevdiğinizle aranızdaki problemleri eritmek, bazı konuları konuşmak, ilişkinize çeki düzen vermek, ilişkilerinizi güvene almak, klasik ve geleneksel yöntemlerle ilerlemek anlamında destekli olabilirsiniz.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçiyor. Özel hayatınızda az önce söylediğim konularda gerilimler yaşama ihtimaliniz var demiştim ya sosyal çevreniz anlamında şimdi bütün bunları yeniden ele alabilir, özel hayatınızda yaşadığınız sıkıntı ve sorunları 2 hafta boyunca çözecek imkanların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Sanatla uğraşanlar için algılarını tamamen bu alana yönlendirdikleri ve becerilerini, zihinsel yeteneklerini çok daha fazla artıracakları bir dönem olabilir.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, haftanız ele alınması gereken parasal işlerinizle başlıyor. Maddi konularda ince eleyip sık dokuyabilirsiniz. Ama hemen Pazartesi çok güzel haberler devreye girecek. Bu sosyal medyayla bağlantılı olabilir, radyo, televizyon, iletişim işlerinizle, girişimlerinizle bağlantılı olabilir. Yakın çevrenizden alacağınız güzel haberlerle bağlantılı olabilir, özel hayatınızı ilgilendiren kararlar olabilir ama daha önceden olmasını çok istediğiniz bir işin olma emareleri ya da olacağına dair birtakım güzel haberler bu Pazartesi karşınıza gelecek. Kendinizi gerçekten çok mutlu hissedebilirsiniz.

Bir işi yaparken o işi yapma şeklinize dikkat edin. Bazı noktalarda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz, kafanıza takılanlar devreye girebilir. Eğer yeni bir işe başladıysanız iş ortamınızda insanların size söylediği ya da yaptığı bir konu ya da bir davranış çok çabuk kafanıza takılabilir. Olumsuzluklardan bu hafta uzak durun çünkü hafta başında çok güzel haberler alacaksınız.

Cuma gerçekleşecek Yeni Ayı ailevi alanda yaşayacaksınız. Önümüzdeki dönemde aile hayatınız için verilmesi gereken önemli kararlar olabilir. Mesela evinizi küçültme kararı alabilirsiniz, başka bir yere taşınmak istiyorsunuzdur ya da evinizde yapılacak birtakım işler vardır. İşte verilecek bu kararlar devrede olacak. Ama öyle kafanıza göre rahat hareket edemeyeceksiniz. Bir kere vermiş olduğunuz kararların gecikmesi, beklenmedik olaylarla çabucak gerilmenize, ailenizdeki büyüklerle tartışmalar içerisine girmenize, sevdiğiniz insanla birbirinizi anlayamamanıza neden olabilir. Çok çabuk tepkiler verebilirsiniz.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçmesiyle beraber iş hayatınızı seveceğiniz bir dönem başlıyor. Çalışmaktan çok mutlu olabilirsiniz zaten hali hazırda çalışıyor olabilirsiniz ama bazı dönemlerimiz vardır çalışmaktan çok mutlu oluruz işe gitmek zor gelmez ya da işimizi yapmak her zamankinden daha keyifli gelebilir. İşte böyle bir döneme giriyorsunuz, üretmekten zevk alacaksınız. Burası sağlık alanıdır. Venüs’ün buraya girmesi sağlığınızda yaşadığınız ciddi sıkıntılarınız varsa bu konuları da azaltır, size güç verir. Aynı zamanda kendi ruhunuzu ve bedeniniz arasındaki o dengeyi anlamanızı sağlar.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçecek. Girer girmez size diyecek ki didişmeleri bir kenara bırakalım olayları masaya yatıralım. Eski konuları deşmez, dilinizi tutabilirseniz sıkıntı ve problemlerin çözümlerine ulaşabilirsiniz. Yine bu dönem emlak, alım-satım, kiralama için de gayet uygun zamanları temsil edecek.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, bu hafta önemli haberler alacaksınız, kendi isteklerinizi ön planda tutacaksınız, kafanıza göre davranma arzunuz yüksek olacak. Ama bir yandan işlerinizi de halletmenin yolunu bulacaksınız.

Bu hafta başında gökyüzünde çok keyifli etkiler var. Maddi konularda uzun zamandır beklediğiniz, olmasını istediğiniz Merkür geri giderken tam olacakken olmayan bir iş varsa Pazartesi bu işlerinizle ilgili parasal konularda istediğiniz anlaşmalar karşınıza gelebilir.

Diğer taraftan Salı günü bazı konulara çok fazla takılabilirsiniz. Maddi konularda inişleriniz çıkışlarınız olduysa bir yandan gelen paraya ya da yaptığınız anlaşmaya sevineceksiniz ama Salı günü de para dengenizi sağlayamamaktan kaynaklı hayata olumsuz gözlerle bakabilirsiniz.

Cuma günkü Yeni Ay iletişimle ilgili işlerinizde hızlı, önemli kararları karşınıza getirebilir ama bunlar öyle kolay kararlar da olmayacak. Ablanızın, abinizin, kardeşlerinizin, yakın çevrenizdeki insanların hayatında önemli kararlar devreye girebilir ya da onlarla beraber önemli kararlar alabilirsiniz. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama gibi iletişimle ilgili işlerinizde hızlı kararları başlatmak isteyebilirsiniz. Ama çevresel faktörler hayatınızda etkili olacak. Alacağınız bazı beklenmedik haberler, bazı girişimlerinizde çabuk tepkiler vermenize, işlerin bozulmasına neden olabilir.

Aynı gün Venüs Oğlak burcuna geçiyor, aşk hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. Özel hayatınızda biraz daha klasik yöntemlerle, biraz daha yavaştan ilerlemek isteyeceksiniz. Ama kuracağınız ilişkilerin de sağlamlığı iyi olacak ve kendinizi iyi hissettirecek.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçiyor. Yakın çevrenizle beraber başlatmak istediğiniz bazı işleriniz, girişimleriniz olabilir bu girişimlerde zaman zaman zorlandıysanız Merkür’ün bu alanlarınıza geçişiyle beraber bazı konuları yeniden ele alabilir, düşünebilir, krizleri aşabileceğiniz önemli kararlar alabilir ve bu kararlarla yolunuzda ilerleyebilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, haftaya isteksiz enerjilerle başlayabilirsiniz. Hemen karalar bağlamayın Çarşamba günü hayat sizi destekleyecek ama Pazartesi günü genel anlamda kendi halinizde olmak isteyebilir ya da haftaya adapte olmakta zorlanabilirsiniz.

Bu hafta başında hayatınızla ilgili adım atmak istediğiniz noktalarda çok güzel şanslarla karşılaşabilirsiniz. Bu şans ve fırsatlar size girişmek istediğiniz önemli bir iş konusunda ya da sanatsal faaliyetlerinizle gelebilir. Gerçekten fikirlerinizle insanları etkileyebilir ya da bu dönem elinizi attığınız ne varsa çok şanslı açılımlarla devreye girebilir o yüzden tadını çıkarın. Ama ailevi konularda üzerinizde baskı kurmak isteyen, bazen düşünceleriyle sizi aşağıya çekenler de olabilir.

Salı günü ailenizdeki insanlarla anlaşmak çok da kolay olmayacak. Çevrenizdeki ve ailenizdeki kişilerin bu güzel sonuçlar karşısında sizin kadar çok sevinmediğini fark edebilirsiniz. Onların özellikle olayların negatif taraflarını göstererek sizi biraz aşağıya çekmesi söz konusu olabilir. Ailevi konularda yaşadıklarınızı çok fazla kafanıza takmayın.

Cuma günkü Yeni Ay sizin para evinizde gerçekleşiyor. Bu da parasal konularda atmak istediğiniz önemli adımları karşınıza getirebilir. Yatırım, alım-satım, ticaret gibi alanlarda yeni adımlar, yeni kararlar varsa, bu kararları özellikle Cuma günü hareketlendirebilirsiniz. Bu vereceğiniz kararlar zaman zaman sizi zorlayabilir. Beklenmedik harcamaların çıkması, eşinizin ya da partnerinizin parasal konularda sizinle aynı görüşte olmamasından kaynaklı olarak bazı zorlanmalar devreye girebilir. Parasal konularda dengeyi iyi sağlamaya çalışın.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber ev hayatınızı daha güzelleştireceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Evinize bir eşya alabilirsiniz, evinizde yenilenmesi gereken konuları hareketlendirebilirsiniz, evinizdeki işleri organize edebilirsiniz aynı zamanda misafir ağırlamak iş toplantılarınızı ve iş görüşmelerinizi evinizde yapmak anlamında burası sizi destekleyecek.

Cumartesi günü de Merkür Akrep burcuna geçecek. Para ile ilgili konularda idareyi sağlayamadığınız, ipin ucunu kaçırdığınız konularda Cumartesi gününden sonra çok daha net kararlar alacağınız, stratejik davranarak doğru hamlelerle istediğiniz para kazançlarını sağlayacağınız bir döngüye gireceksiniz.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, sosyal çevrenizdeki insanlarla işlerinizi organize edeceğiniz bir hafta başlıyor. Bu Pazartesi çok keyifli haberlerde almaya yatkın olabilirsiniz. Ailenizi ilgilendiren, aile büyüklerinizin hayatında oluşacak keyifli ve müjdeli bir haber Pazartesi günü karşınıza gelebilir. Ya da sizin aldığınız bir haber onları çok sevindirebilir.

Salı günü yakın çevrenizde üzerinizde baskı kuran, hayatınızda etkili olan bir insanla bazı fikir anlaşmazlıklarına açık olacaksınız. Aslında hayatınızda çok güzel açılımlar devreye girerken bazı konularda olumsuz ve takıntılı da düşünüyor olabilirsiniz. Bu takıntılardan ve olumsuzluklardan lütfen uzak durun.

Çünkü Cuma günü sizin burcunuzda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Hayatınızla ilgili başlatmak istediğiniz, girişimde bulunmak istediğiniz ne varsa bu Yeni Ayla beraber bu kararlarınızı devreye sokabilirsiniz. Bu kararlar sağlıkla ilgili kararları da içerebilir. Mesela spora başlamayı düşünüyor olabilirsiniz ya da hayatınızı yeniden düzenlemek anlamında beslenmenizi değiştirmek istiyor olabilirsiniz, hayatınızı daha iyi bir noktada yaşamak istediğinizi fark edebilirsiniz. Ya da özel hayatınıza dair almak istediğiniz kendinize has kararlar olabilir. Bu hafta ağırlıklı olarak Yeni Ayla beraber ikili ilişkiler, özel hayat ve ortaklı işlerinize dikkat etmeniz gerekecek. Çünkü sevdiğiniz kişiyle, ortağınızla anlaşmanız kolay olmayacak. Birbirinizle kafa kafaya gelebilirsiniz, birbirinizin tam zıttı şekilde hareket edebilir, zıt şekilde konuşabilirsiniz. O yüzden ortak bir noktada birleşmek çok da kolay olmayabilir.

Aynı gün Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Yakın çevrenizdeki insanlarla aranızdaki bağlantıyı kuvvetlendireceksiniz. Eğitim konuları hızlanabilir. Bu dönem radyo, televizyon, iletişime dayalı işlerinizde güzel bağlantılar kurabilirsiniz.

Cumartesi günü Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle beraber ikili ilişkilerde zorlandığınız noktalarda çok daha net, stratejik kararlar alacağınız, çözümü çok rahat bulacağınız bir döngü içerisine giriyorsunuz. 2 hafta boyunca sıkıntı ve problemlerinizi çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

 


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, kariyerinizde ve iş alanlarınızda kendinizi göstereceğiniz ve çok hareketli olacağınız haftalardan bir tanesi başlıyor. Bu Pazartesi arkadaş ortamlarınızdan sosyal çevrenizde beraber iş yaptığınız kişilerden çok güzel haberler alacaksınız. Bu kararlar çok daha öncesinde konuşulmuş bir türlü hayata geçirilmemiş ama yine de sizi destekleyen kararlar olacak. Belki de bu dönem olması sizin için çok daha iyi olacak.

Salı günü dikkat edin, arkadaşlarınızla konuşmalarınızda bulunduğunuz çevrelerde parasal konuşmalar kafanıza takılabilir. Bazı konuları çok takıntı yapabilirsiniz. Bu işten yeteri kadar para alıyor muyum? Burada beni kandırdılar mı, daha iyi olabilir miydi? gibi bazı düşünceler beraber iş yaptığınız insanlarla ortaya çıkacak işinizi etkileyebilir. O yüzden biraz daha sakin olmaya özen gösterin ve takıntılardan bu hafta uzak durun.

Cuma günü gerçekleşecek Yeni Ay’da harekete geçmemelisiniz. Bu Yeni Ay ruhsal şifalanmakla ilgili çalışmalar yapmak anlamında çok destekli. Aynı zamanda yurtdışından haber almak konusunda da çok destekli ama işe, özel hayata dair büyük girişimler konusunda destekli bir Yeni Ay değil. Bu Yeni Ay zamanında kötü alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konularda beklenmedik olaylar çıkabilir. Beraber iş yaptığınız insanlarla bu dönem anlaşmak çok da kolay olmayacak.

Cuma günü Venüs Oğlak burcuna geçiyor ve parasal işlerinizin hızlandığını göreceksiniz. Parayla ilgili konular hayatınızın merkezine yerleşebilir. Hem parasal konularda güzel kazanacaksınız hem de ekonomik harcayacaksınız. Bu da geleceğe dair güzel yatırımlar yapmanızı sağlayabilir.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçecek. Hem ilişkilerde hem kariyerde biraz daha sakin ilerlemek isteyeceğiniz bir dönem. İş hayatınızda bazı gerilimler olduysa, arkanızdan dönen işlerle karşılaştıysanız şimdi Merkür’ün bu alanlarınıza girmesiyle beraber hem bilinçaltınız hem kafanız olayları çok daha farklı gözlerle görmeye başlayacak. Böylelikle kendi içinizde o huzuru yakalayacağınız bir döngü içerisine girmiş olacaksınız. Yine bu dönem kendi halinizde olmak, plan yapmak size çok ama çok iyi gelecek.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, bu hafta uzaklardan gelecek önemli haberler gününüzü hareketlendirebilir. Bu hafta biraz daha dış ortamlarda olmak isteyebilirsiniz. İşleri yapıp hemen kendinizi dışarıya atmak önemli olacak, biraz nefes almak istediğinizi fark edeceksiniz.

Bu Pazartesi olumlu etkilerle dolu. Kariyer alanlarınızda çok şanslı oluşumlar var. Kariyerinizde önemli bir iş mevzusu bugün hallolabilir, önemli bir anlaşma yapabilirsiniz bu anlaşma size para getirebilir. Aynı zamanda daha önceden konuştuğunuz bir işin bu Pazartesi finalize olması söz konusu olacak ve kendinizi mutlu, iyimser hissedeceksiniz.

Diğer taraftan kafanıza işinizle ilgili konularda takılanlar da var. Belki de önemli bir iş konuşması yaptınız bu konuşmanın sonucunu aldınız, iyi bir para kazanacaksınız ama kendinize güvenmiyor olabilirsiniz. Ya da o insanlara vermiş olduğunuz sözler olabilir, bunları tutup tutmayacağınızı, yapıp yapmayacağınızı irdeliyor olabilirsiniz. Salı günü böyle takıntılarla ya da gereksiz inatlaşmalarla kendinize dünyayı dar etmeyin, biraz takıntılardan uzaklaşın.

Cuma günü gerçekleşecek Yeni Ayda sosyal çevrenizin kapıları aralanacak. Yeni ortamlar, yeni arkadaşlıklar, yeni fikirler, yeni oluşumlar, aktiviteler hayatınızı hareketlendirecek. Ama özel hayatınızdaki insanla sosyal çevrenizdeki dengeyi iyi sağlamanız gerekecek. Özel hayatınızdaki kişi ya da çocuğunuzla uğraşmanız gerekiyorsa bu dönem organizasyonların, aktivitelerin, olayların artması karşı taraftaki kişiye vaktinizi çok fazla ayıramamanız etkilerine karşı dikkat edin. Arkadaşlarınız ve özel hayatınızdaki kişi karşı karşıya gelebilir.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber kılık, kıyafet, harcamalar, kendinize bakma devreye giriyor.  Kendinize daha fazla vakit ayıracak, güzelleşeceksiniz.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçecek. Sosyal çevre ilişkilerinizde yaşadığınız sıkıntı ve problemleri daha sağlıklı bir şekilde ele alacaksınız. Arkadaşlarınıza daha stratejik davranacaksınız. Eskiden daha içgüdüsel davranıyor olabilirdiniz şimdi artık daha stratejik davranmayı öğreneceksiniz. Bu da özel hayatınızda yaşadığınız sıkıntı ve problemleri rahat toplamanıza neden olacak.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, bu hafta başında faturalarınızı, ödenmesi gereken konuları ele alacaksınız, bunlarda da gayet başarılı olacaksınız. Diğer taraftan geleceğe yönelik işlerinizde çok güzel şansların ve fırsatların da olduğu bir pazartesi sizi bekliyor. Uzun zamandır kafanızda bazı planlar varsa hatta ekim ayında bu planlar devreye girmiş olabilir, şimdi bu planların lansmanı, toplantısı olabilir, bu planlar finalize olabilir. Pazartesi günü öyle güzel haberler alacaksınız ki, oh diyeceksiniz nihayet istediğim bu iş oldu ve ben iş ile ilgili iyi hissediyorum diyeceksiniz.

Salı günü kafanıza takılan bazı konular olabilir. Halletmediğiniz, yarım bıraktığınız bazı konular iş hayatınızda sizi zorlayabilir. Ya da işinizle ilgili konularda, hayatınızı ilgilendirecek önemli konularda biraz takıntılı davranabilirsiniz. Bu etkiden uzaklaşmaya özen gösterin çünkü ne yaparsanız yapın bu hafta keyfinizi kaçıramayacaksınız.

Cuma günkü Yeni Ay sizin kariyer alanınızda, meslek alanınızda oluşuyor.  Bu Yeni Ay ile beraber kariyerinizde iş alanlarınızda önemli fırsatların, şansların açıldığını görebilirsiniz ama bu o kadar da kolay olmayabilir. Çünkü aile hayatınızda değişen bazı şartları, konuları oturtmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Kariyerinizde böylesi bir yükselme dönemi kendinizi göstereceğiniz bir dönem olurken evinizde yaşayacağınız herhangi bir olumsuzluk çok çabuk tepki vermenize neden olabilir. Bu Yeni Ay ile beraber bu çekişmeleri yaşayacaksınız. Ebeveynleriniz arasındaki çekişmeler de sizi bu dönem yorabilir.

Aynı gün Venüs’ün Oğlak burcuna geçişiyle beraber ailevi konuları akışına bırakacağınız bir döngü içerisine giriyorsunuz. Bu döngü içerisinde işlerinizi hemen halledip eve gitmek, daha yakın çevrenizle bir arada olmak ve biraz da kendinizi dış dünyaya kapamak önemli olabilir. Önemli, sosyalleşmeniz gereken birtakım işleriniz varsa bu dönem sizi yorabilir ama yalnız başınıza olmak size mutluluk verecek.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçiyor. İş hayatınızda, kariyerinizde hızlı ilerlemeler kaydedilebilir. İki hafta boyunca stratejik, net, rekabetçi yönlerinizle durum ve olayları idare etmesini bilecek, sıkıntı ve sorunlarınızda net çözümler üreteceksiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, özel hayatınız, ilişkileriniz buradaki detaylarla haftanız başlıyor. Demek ki bu hafta ilişkiler sizin için daha görünür olacak, ilişkilere göre hareket edeceksiniz. Hayatınızda bir insan varsa o insanın vereceği kararlar etkili olabilir ya da yalnız kalmak istemeyebilir başkalarından onay almak isteyebilirsiniz.

Pazartesi günü çok önemli. Maddi güzel bir şans ya da bir haber karşınıza gelebilir. Daha önceden konuştuğunuz para ile ilgili bir işinizi halledebilirsiniz. Hatta bu iş yarım kalmış, tam tamamlanırken durmuş olabilir. Üzerinden bir kez daha geçmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Şimdi bu işin finalize olduğu bir dönem. Yani bu işle ilgili konu ve olaylar size şans, mutluluk getirecek ve güzel bir anlaşma devreye girecek.

Salı gününe dikkat edin, arkadaşlarınızla bir konu, bir mevzu kafanıza fazlası ile takılabilir. Bazı konuşmalarınızda arkadaşlarınızın sizin üzerinizde baskı kurduğunu fark edebilirsiniz. Bu da aranızda bazen gerilime neden olabilir ama bu sizin keyfinizi kaçırmasın.

Cuma günkü Yeni Ay sizin seyahat eğitim yurtdışı bağlantılı işlerde gelecek evinizde gerçekleşiyor. Eğitim, seyahat yurtdışı bağlantılı işler, ticaret, hukuk gibi alanlarda hızlı kararlar alabilirsiniz. Çevresel faktörlerin devrede olduğu bir Yeni Ay olacak. Demek ki yakın ve uzak çevreniz arasındaki çekişmeler sizi etkileyebilir. Olan olaylar karşısında çok çabuk tepki verebilirsiniz. Beklenmedik olaylar iş gidişatınızı da değiştirebilir. O yüzden dengeyi iyi kurmaya özen gösterin. Beklediğiniz bir haber vardır ve çok uzun zamandır bir seyahat, bir iş görüşmesi planlıyorsunuzdur tam da bu Yeni Ay zamanında yakın çevrenizden bir insanın hayatındaki sıkıntı bunu engelleyebilir.

Cuma günü Venüs oğlak burcuna geçiyor. Arkadaş çevrenizde ilişkilerinizi kuvvetlendireceğiniz bir dönem başlıyor. Sağlam kalıcı adımlarla yolunuzda ilerleyeceksiniz. İşten elde edilen gelirlerinizde güzel getiriler devreye girebilir.

Cumartesi günü Merkür Akrep burcuna geçiyor. Cumartesi itibariyle çevresel faktörlerden yaşanacak gerilimleri çözmenin zamanı geliyor. İki hafta boyunca kafanız öyle zekice, öyle stratejik öyle rekabetçi çalışacak ki yaşadığınız sorunları ele alacak ve kolaylıkla çözüme ulaştıracaksınız. Eğitim ile ilgili konularda da hızlı bir dönem başlayacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın