Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Yüzleşmeye cesaretin yoksa, ortalığı karıştırma!

Venüs Akrep Burcu gerileme - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

YÜZLEŞMEYE CESARETİN YOKSA ORTALIĞI KARIŞTIRMA!

05 Ekim Cuma gecesi Venüs Akrep Burcunda gerilemeye başlıyor!

 

Venüs gezegeni, aşkın, romantizmin, duyguların, hislerin, estetiğin, tat almanın, modanın, arzu ve isteklerin, para ve varlığın temsilcisidir. Duygusal hayatımız, davranışlarımız, ilişkilerde alma verme dengesiyle bağlantılıdır. Venüs  geri giderken, yukarıda saydığım temsil ettiği konularda bir takım zorlanmaları, içe dönüşü, kendi değerimizi ve ilişkilerimiz içindeki değerimizi sorgulamayı karşımıza getirir.

Akrep burcu, gizemi, derin duyguları, dönüşümleri, ya hep ya hiç olgusunu, güçlü ve bazen kontrol edilemeyen duyguları kendi içinde barındırdığı için Venüs’ün bu burçta gerilemesi en büyük dönüşümleri, dramaları ilişkilerimiz sayesinde yaşayacağımızı, aşkın karanlık tarafını eşelemekten, daha derine gitmekten korkmayacağımızı gösteriyor. Ölüm, yeniden doğum, tabular, finansal konular, gizli duygular ve derinlikleri, kimsenin konuşmaya cesaret edemediği konular (cinsellik, taciz, zorlama ve uygunsuz evlilikler gibi), başkalarından ve kendimizden sakladıklarımız bu gerilemede su üstüne çıkabilir. Yüzleşmeler karşımıza gelebilir. Bu gerileme bir anlamda hep sahip olmayı istediğimiz ama olamadığımız ilişkiyi, duyguyu, kişiyi bize hatırlatmak için gereken her tür mizanseni hazırlar. Obsesif davranışlar, manipülasyon, kıskançlık, intikam duygusu görünürde olmasa bile arka planda çalışan bir dekor gibidir.

 

Venüs gerilerken ilişkilerimizdeki problemleri, farklılıkları ve çözülmemiş konuları rahatlıkla görürüz. Bu dönem içinde oluşacak fikir ayrılıkları ve sürtüşmeler aslında ilişkimizin mükemmel olmadığını hatırlatmak içindir. Hiçbir ilişki mükemmel değildir! İlişkiye başlarken her zaman var olan problemler, venüs geri giderken sadece daha fazla görünür hale gelir veya biz iç dinamiklerimizi gözden geçirmeye başladığımızdan artık olanı biteni görmeye başlarız. Eğer sağlam temeller üzerine kurulu bir ilişki içindeysek, sahip olmaya çalıştığımız ilişkiler diye bir tanım söz konusu bile olamaz. Ama ilişkimizde bir kimlik, ego yarışı, benim dediğim esas olacak gibi bir tansiyon varsa bu yaraları kaşımak, ortalığı karıştırmak tam da Akrep’te danseden Venüs’ün işidir.

 

 

Venüs gerilerken işin içinde Mars’ta olacak. Karşı cinse karşı kızgınlık, tartışmalar, sabırsızlık ve toleranssızlık ortaya çıkabilir. Yaz döneminden beri içimizde biriktirdiklerimizi, yaşanan durumları kontrol etmekte zorlanabiliriz. Yaz döneminde oluşan Mars gerilemesinde sıkıntı eril enerjiden kaynaklanıyordu, erkeklerin hayatında sıkıntılar, anormallikler, enerjinin doğru akmaması sorunun kaynağını onlara çevirmişti, şimdi dişil enerjide, kadınların hayatında bu etkiyi yaşayacağız. Onların sevgiye bakış açısını, isteklerini ve arzularını, değerlendirmelerini esas tutacağız. Bu anlamda 11 Ekim civarında anlaşmazlıklara, mutsuzluklara ve tartışmalara dikkat etmeliyiz. 15 Ekim civarında problemleri konuşmak, iletişim içinde bulunmak, af dilemek, sıkıntıları halletmek için kolları sıvayabiliriz.

 

Eğer haritamızda Venüs’ün gerilediği yolda veya tam karşı alanında gezegenlerimiz varsa bu durumdan daha fazla etkileneceğiz. Eğer venüs gerilerken doğduysanız bu dönem, ilişkileriniz ve hayatınızla ilgili konularda size önemli bilgileri taşıyacaktır.  27 Ekim’den sonra ilişkilerimizdeki krizlere ve zorlanmalara daha açık olabiliriz. Ay sonunda Venüs Terazi burcuna geçerek 15 Kasım’a kadar gerilemeye devam edecek. 30-31 Ekim ilişkilerimizde bizi gerçekten zorlayabilir. İlişkilerimizde yaşayacağımız ani ve beklenmedik olaylar, sürprizleri ve ani kopuşları hayatımıza getirebilir.

 

PEKİ NE YAPMALIYIZ?

Eğer kişiler arasındaki farklılıkları ve problemleri tolere edebilirsek, ilişkimiz eskisinden daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Yine bu dönemde, ilişkilerde beklenen uzlaşma ve hoşgörü yavaşlayacağından, kendimizi ifade etmekte zorlanacağımızdan ve duygusal olarak boşluk içinde bulunacağımızdan, insanlara karşı duvar örmek yerine, sevdiğimiz insanlara olabildiğince sevgimizi göstermeli ve her konuda dürüst ve samimi olmalıyız. Yüzleşmelerden korkmamalı, yüzleşmeye cesaretimiz yoksa gereksiz çıkışlardan, ortalığı bulandıracak hareketlerden kaçınmalıyız. Her şeyden önce KENDİMİZİ SEVMELİ kendimizle YÜZLEŞMELİYİZ!

 

1)Dikkat !!! ilişkilerin, duyguların, estetiğin, barışın, uyumun, paranın temsilcisi Venüs 05 Ekim itibarıyla 40 gün süren gerilemesine başlıyor!

2) Venüs’ün geriliyor olması sadece ilişkilerimizin kontrolünü değil, para ve  yatırım alanlarımızın da zorlanmasını karşımıza getirebilir. Bu süreçte masraflara dikkat etmeli, giderlerimizi iyi planlamalıyız. 2. El alımlar bütçemizi desteklerken, büyük alışverişler ve borcun altına girmek bizi zorlayabilir. Bu dönem elden çıkarmak, satmak için uygundur. Faize dayalı borçlanmalar bizi zorlayabilir. Sigortacılık, ortak yatırım alanları, başkalarının kaynaklarından yararlanma sorun yaşanacak alanlar. Aracı kurumlar, banka, faiz, vergi, stopaj alanlarında problemler oluşabilir.

3) Ruhsal olarak değişiklikler yapma arzumuzun önüne geçmeli, fiziksel değişikliklerden ( saç rengini, şeklini vs.) kaçınmalıyız. Estetik olmamalı, anlık değişim isteğimizi iyi kontrol etmeliyiz.

4) Aşk hayatımızda, ortak parasal ilişkilerimizde sorunlara açığız. Bu dönemde istenmeyen hamilelikler ya da çocuk yapma, üreme isteğinin yüksek olması gibi durumlar görülebilir. İlişkilerimizdeki sorunları cinsellikle halletmeye çalışabiliriz ya da tam tersi cinsel isteğimizde azalmalar görülebilir.

5) İlişkilerimizde affedemediğimiz derin duygularla hareket edebiliriz. Bir ilişkiyi başlamak veya bitirmek için uygun bir dönemde olmayacağız. Evlenme, nişan, söz tarihimizi yine bugünlere denk getirmeyelim.

6) Eski ilişkilerimiz karşımıza geldiğinde ah ne güzel bana döndü diye kendimizi kaptırmayalım. Karar vermek ve adım atmak için venüsün düzelmesini bekleyelim.

7) Daha önceden sıkıntı yaşadığımız ve bitmiş ama bir şekilde yarım kalmış ilişkilerimizde özür dileme, konunun kapanması, helallik alma gibi durumlar ilişkilerimizin ilerlemesi için faydalı olacaktır.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 Yorumlar

 • Cevaplamak
  nesrin çetinel
  09:17'de Ekim 5, 2018

  teşekkürler <3

 • Cevaplamak
  Esra
  13:20'de Ekim 5, 2018

  Ben bir oglak kadini olarak akrep sevgilimin beni aldattigina sahit oldum su an beni aldattigi kadinla birlikte eski sevgililerin donmesi deniyor hande hanim eger donerse bu surecte asla afetmeyip kesin bitirmeliyiz dogru mu anlamisim sizi begeni ile takip ediyorum simdiden tsk ederim

 • Cevaplamak
  Emine Hülya Kara
  09:37'de Ekim 14, 2018

  Teşekkürler gönlünüze emeğinize yüreğinize sağlık 🌜♥️🌛🌹

Bir Cevap bırakın