Burç Özellikleri Genel Özellikler Semadan Haberler

Yengeç Burcu

Bu yazıyı paylaşın;

YengeçYENGEÇ (22 Haziran – 22 Temmuz)

 Element: Su

Nitelik: Öncü

Arketipler: Anne, hemşire, aşçı

Uğurlu günü: Pazartesi

Madeni: Gümüş

Uygun taşı: Ay taşı, yakut, inci, zümrüt

Uygun meslekler: Psikoloji, hekimlik, müzisyenlik, maliye, armatörlük, bahçeçilik, belediyecilik, hastabakıcılık, sosyal yardım görevlisi, aşçılık

 Meraklı ve uyanık İkizler’den, yazın başlangıcı, güneşin arttığı, duyguların ve hislerin uyandığı Yengeç burcuna geçiyoruz. Aşkların, duygusal karşılaşmaların en yoğun yaşandığı döneme, Yengeç dönemine uzanıyoruz.

Bir Yengeç insanı için en önemli şey duygusal açıdan güvende olmaktır. Sevgi alışverişleri onlar için hayati önem taşır. Sezgileri kuvvetlidir, duyguları yoğundur, hatta o kadar yoğundur ki, duyguları kelimelere, şarkılara dökmek ya da gözyaşı olarak akıtmak hayatın anlamı haline gelebilir. Aşırı hassas ve duygusal olan bu insan, ilk bakışta sert kabuğunun altında gizler kendisini. Halbuki içi sıcacık, yumuşacık keşfedilmeyi bekler. Belki de yabancılara ve düşmanlarına karşı kendisini korumak istediği için yampiri yampiri, sert sert adımlar atar.

Evini kendi kabuğunda saklayan yengeç, ailesine, sevdiklerine ve çocuklarına fazlasıyla düşkündür; ha bir de geçmişine… Bilindik her şey, bilinmeyenden iyidir felsefesiyle, değişimi, değişikliği kolay karşılayamaz. Belki de o yüzden diretir, inat eder ve duygusal şantaja başvurur. Anılar, yaşanmışlıklar hep saklanmalı, duygularda yeniden ve yeniden yaşanmalıdır.

Bir Yengeç insanını, yuvarlak hatlarından, sevgi bekleyen bakışlarından ve duygusal tepkilerinden kolaylıkla tanıyabilirsiniz.

Güneş Yengeç’te,  muhafazakârlığı, aileye düşkünlüğü arttırırken, Ay Yengeç’te, sezgileri kuvvetli yapar. MerkürYengeç’te, akıl konularında ve iletişimde duygusal olarak karar verdiğimizi gösterir. Venüs Yengeç’te, sevdiklerimizi korumanın ve onlara annelik etmenin anlamıdır. Mars Yengeç, devamlı savunur ve kendiyle kavga eder çünkü hassas ve alıngandır. Jüpiter Yengeç’te, cömertliği ve parayı iyi kullanmayı sağlarken, Satürn Yengeç, zamanı kullanmakta zorlanmamıza neden olur. Hassaslık hayatla baş etmede, başımıza işler açabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın