Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

SATÜRN YAY BURCUNDA!

Bu yazıyı paylaşın;

Krizlerin, kaosların, travmaların ve dönüşümlerin burcu Akrep’te Satürn 2.5 yıl boyunca içsel ve dışsal gerçekliklerle yüzleşmemizi sağladı. Bizleri değiştirecek, dönüştürecek olaylar yaşadık, çeşitli toplumsal süreçlerden geçtik. Bu akrep yolculuğunda fiziksel olmayan, derin ve bizi ürküten duygusal hayatın enerjilerini bir anlamda yaşayarak keşfe çıktık. Ya hep, ya hiç diyen ve her zaman tutkularıyla yaşamayı seven akrep burcundan aldığımız etkilerle, Satürn’ün bize verdiği disiplin ve sorumluluklarla, aşırılıklarımızı sağlıklı ve güçlü bir platforma taşımayı umut ettik. Bazı noktalarda taşıdık, bazı noktalarda zorlandık ama geriye baktığımızda bu geçen 2.5 yılda çok şey öğrendiğimizi yeni bilgilerle bu sene anlayacağız.

2015 yılında döngü değişiyor ve bir adım daha ilerliyoruz. 23 aralık itibarıyla Satürn yay burcuna geçiyor ve önümüzdeki 2.5 yılın konularını deneyimlemeye 2015 in ocak ayı itibarıyla başlıyoruz.

Satürn deneyim kazanmamızı sağlayan karşımıza getirdiği olaylarla bizi çeşitli konularda test eden, mücadeleye zorlayan, sorumluluklarımızla yüzleştiren, irade kazandıran bir gezegen. Onu bir anlamda hayat öğretmeni olarak görebiliriz. Satürn bir yandan bize disiplin, kontrol ve istikrarı sunarken, bir yandan da sahip olduklarımızı kısıp, daraltıp, yoklukla ve azla yetinmenin bize neler katacağını, nasıl değiştireceğini ve dönüştüreceğini görmek ister. İşte bu noktada onunla olan mücadelelerimizde ne kadar iyi bir öğrenci olup olmadığımız büyük bir önem  taşıyor.

Bu sene konu değiştiren  hayat öğretmenimiz, yay burcunun konularında önemli olayları ve değişimleri hayatımıza sokacak.

Yay burcu tarafından yönetilen 9. ev konularına bakarsak, önümüzdeki yıl seyahat, eğitim, yüksek eğitim, akademik konular, profesörler, felsefe konuları uluslararası ticaret, yabancılar, yabancılarla yapılacak işler, din ve din adamları, medya sektörü ve patronları, yayıncılık ve matbaa sahipleri, ticaret, deniz aşırı ülkelerle yapılacak olan ticaret, ithalat, ihracat, hukuki konular, legal anlaşmalar, davaların önem kazanacağını, Satürn ün bu alanlarda dolaşması sonucunda, yukarıda saydığım konularda yeni düzenlemeler, yeni adımlar, kısıtlamalar ve daralmalar oluşabileceğini görüyoruz.

Bu alanlarda var olan düzende değişiklikler, değişiklik olması gereken yerlerde baskı ve kısıtlamalar devrede olacak. Değişimin burcu olan Yay’ın Satürnle birleşimi bazı noktalarda bir inanca saplanıp kalmayı, değişimi kolay kabul edememeyi getirebilir. Bu da bazı fırsatları yakalamakta zorlanacağımızı gösteriyor.

 Kısaca olasılıklara değinecek olursak;

–          Özgürleşme arzusu, birliği ile, dogmatik düşünceler birbiriyle çarpışabilir.

–          İnançlar sorgulanabilir, değişebilir. Dini hayatın yeniden yapılanması, yeni yönetmelik ve düzenlerle yeniden oluşturulması gündeme gelebilir. Fanatik dini yaklaşımlarla din savaşları körüklenebilir.

–          Yüksek eğitim, akademik hayat ve eğitim konularında bazı zorlanmalar, kısıtlanmalar, şartlarında daha ağır bir sistem oluşabilir. Mesela Üniversiteye giriş sınavları daha zor bir hale gelebilir. Bu da insanların derin bilgi yolunu değil de daha kolay bilgiye ulaşabilecekleri yöne kaymalarına ve yüksek eğitimden vazgeçmelerine neden olabilir.

–          Uluslararası ticarette yenilenme, değişimler, kotalar, sınırlamalar oluşabilir. Bu alanda daha kontrollü ve istikrarlı ilerlemeler tercih edilebilir. Dış ticaret bu süreçte sınırlanabilir ve küçülebilir.

–          Medya ve yayıncılıkta baskı artabilir. İnsanlar bir yandan bilginin en derinine ulaşmayı isterken, bazı konularda en derin ve yüksek bilgiye ulaşılırken, bir tarafta da bu bilgiyi edinmemelerini sağlayacak koşullar oluşabilir.

–          Önemli davalarda, hukuki konularda demokratik hakların savunulması görüşü yükselirken, bir yandan da en büyük sınır ihlalleri ve haksızlıkların yapıldığı görülebilir. Bu alanda sorunlar oluşabilir.

–          Göçmenlik ve turizm yasasıyla ilgili yeni oluşumlar, uzay teknolojisinde ilerlemeler, sorumluluk almalar etkili olabilir.

–          Ahlaki konulara sert ve kalıplar içinde yaklaşılabilir. İdealler önem kazanabilir, gerçekçilik öne çıkabilir.

 2015 yılında satürnle beraber bu alanlarda oluşacak yeni düzenleri hem Türkiye de, hem de dünyada deneyimleyeceğiz. 2012 yılında başlayan tüm dünya da 2015 yılında tamamlanacak olan toplumsal değişimler ve dönüşümler bu yılda devam edecek. Mart ayında uranüs- plüton karesinin son ayağında heyecanlara, galeyanlar, başkaldırışlara, toplumsal kısıtlamalara tepki göstermeye açık olacağız. Jüpiteri ağustos ayında daraltan Satürn, yaz aylarında büyük bir global krizi tetikleyebilir.

Bu sene adalet, işbirliği, hak ve hukuk yolundan ayrılmamalı ve yılın 2. yarısında daha mütevazı ama büyük bir şevkle çalışmalı ve hizmet etmekten keyif almalıyız.

Bilincimizin daha da açılacağı bu yılda, tamamlanmaya doğru giderken, yaptığımız ve yapacağımız herşeyden sorumlu olduğumuzun farkında olarak, bakış açımızı çok daraltmadan, başka görüşlere yer vererek, diğer insanların hayatlarını hiçe saymayarak, bilginin ve doğrunun ışığında ilerlemeye çalışalım.

2015 te hayallerinize ve düşüncelerinize ulaşmanız, kalbinizden geçen herşeyi bulmanız ve deneyiminizi arttırarak hayatınıza daha anlam katmanız dileğiyle…

Hayat boyu yıldızınız parlasın!

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın