Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Satürn Akrep’teyken ruhumuzu temizleyelim

Bu yazıyı paylaşın;

İki buçuk yıldır terazi burcunda bulunan, ilişkilerimizi, kurduğumuz bağları, adalet, hak, hukuk kavramlarını deneyimleyip test ettiğimiz ve bu alanlardaki konuların ön planda olduğu Satürn 5 Ekim 2012’de Akrep burcuna geçti. Krizlerin, kaosların, travmaların ve dönüşümlerin burcu Akrep’teki Satürn önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca içsel ve dışsal gerçekliklerle yüzleşmemizi sağlayacak; bizi değiştirecek, dönüştürecek. Ruhumuzun aslında çok istediği, yanıp tutuştuğu ama bir türlü yapamadığı değişimleri ayağımıza getirecek.

Satürn Akrep’te bulunurken, güvenlik, polis, sigorta, doğum-ölüm, bankalar, ortaklaşa para konuları ve finansal kurumlarda önemli testler ve sorumluluklarla karşılaşacağız. Yine Akrep’in yönetimindeki ruh değişimleri, yeraltı yolculukları, travmalar ve duygusal acılar gündemimizde olacak. Satürn Akrep’te gizli olanı ve en karanlık yanlarımızı açığa çıkarmak için çalışacak. Sahtekarlıklar ve dolandırıcılıklar artabilir.

Sosyal problemler, güvenlik sorunu, maddi sıkıntılardan kaynaklı göçlerin artması ve ülkelerin göçe karşı sert uygulamalarda bulunması, vergilerin yükselmesi, cinsel suçların artması söz konusu olabilir. Yine kısıtlamalar ve engellerle ilintili olan Satürn etkisiyle, gizli korkularımız açığa çıkabilir. Duygusal konularda kendimizi ortaya koyamama, sıkışmışlık, baskı veya soğuk davranma, acımasız olma etkilerine karşı dikkatli olmalıyız. Akrep’in sabit bir burç olması tek bir alana veya fikre konsantre olmayı gerektirebilir. Bazı konularda inatçı, obsesif ve adanmışlıklarla davranabiliriz.

Dünya açısından bakacak olursak bir konunun derinliği, gizli bilgileri global olarak kriz yaratabilir. Maddiyata ve paraya sahip olmayı seven Boğalar’ın zıt burcu olan Akrep’in Satürn’le buluşması, dünyada finansal krizlere ve dönüşümlere sebep olacaktır. Zaten var olan bu kriz giderek derinleşebilir. Aşırılıklarla borçların artacağı, bazı hesaplaşmaların ortaya çıkacağı bu süreçte sahtekarlıklar etrafımızı sarabilir. Özellikle sigorta, ilaç ve banka dolandırıcılıklarına karşı dikkatli adımlar atmalıyız. Ahlak ve erdemin sorgulanacağı bu dönem fantazi ve gerçeklik arasındaki farklılıklar da aza inecektir. Bilgisayar oyunları, televizyonlar ve sosyal medya ortamları insanların algısını çarpıtabilir. Akrep burcu cinselliği yönettiğinden ya bu alanda aşırı kısıtlamalar ya da tam tersi şekilde cinsel suçlar artabilir.

 Satürn’ün iki buçuk yıl sürecek olan yolculuğunda fiziksel olmayan, duygusal hayatın enerjilerini keşfe çıkabiliriz. Ya hep, ya hiç diyen ve her zaman tutkularıyla yaşamayı seven Akrep burcundan alacağımız etkiler, Satürn’ün vereceği disiplinle birleşirse, aşırılıklarımızı sağlıklı ve güçlü bir platforma taşıyabilmemizi sağlayabilir. Kişilik olarak olanlara karşı koyar, diretir ve çarpışırsak bu transitte daha fazla zorlanırız.

Bu süreçte sabitlik ve inatçılık bizlere açı çektirir. Eğer bu dönüşümü iyi kullanırsak güç, korkularımızı düzgün bir şekilde kontrol edebilirsek ödül ve tanınma kaçınılmaz olacaktır. İş ilişkilerimizde, ortaklıklarımızda, romantik paylaşımlarda veya cinsellikte kendi seçimlerimizden, davranışlarımızdan sorumlu olduğumuzu lütfen göz ardı etmeyelim. Ayrıca herkes kendi kişisel dünyasının derinliklerini temizlemekten sorumludur. Normalde her yıl bahar geldiğinde yapılan bahar temizliğini, hayatımızın bu sürecinde kendi ruhumuza yapmaya ne dersiniz? O halde ruh temizliğimiz başlasın!…

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın