Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Merkür Balık’ta Geriliyor

Bu yazıyı paylaşın;

23 Şubat’ta Merkür Balık burcunda gerilemesine başlıyor. Üç hafta boyunca iletişimimizde çeşitli sorunlar ve aksamalarla karşılaşabiliriz. Ticaret, iletişim ve alışverişin yöneticisi Merkür gerilerken, yeni bir işe başlamak ve yeni atılımlarda bulunmak iyi değildir. Zira Merkür düzeldiği zaman şartların değiştiğini ve başka bir forma büründüğünü görürüz. Bu yüzden yeni adımlar yerine, daha önceden konuşulmuş, düşünülmüş ve tamamlanması gereken işlerimizin peşine düşmek bize her zaman daha fazla fayda sağlayacaktır. Yeniden düşünmek ve rahatlamak için güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Psikolojik konuları, geçmişimizden getirdiğimiz mirasları, eski alışkanlıkları ve duygusal tepkilerimizi yeniden gözlemlemek ve düşünmek için Merkür’ün bu geri gidişinden yararlanmamız gerekiyor.

Mantık gezegeni Merkür, hayalci Balık’la birleştiğinde konsantre olmak kolay değildir. Gerçekçi adımlar atamamak ya da yanlış yola sapmak bu süreçte karşılaşacağımız engellerin bazıları. Aldanmalar, yanılgılar, alınganlıklar, bağımlılıklar ve tiryakilikler ortaya çıkabilir. Beklentilerimizi düşük tutmak, bu süreçte verdiğimiz sözleri ve sorumlulukları hafif tutmak bize kazandırabilir. Yaptığımız işlerde özensiz olmayalım zira yan etkilerini ve yansımalarını Merkür Koç burcuna geçtiğinde görebiliriz.

Bu gerileme yaratıcılığımızı ve duygusal olayları harekete geçirecek. Balık burcu sanatı, sezgilere dayalı işleri, psikolojiyi yönetir. Bu alanlarda derine inmek, eğer yazdığımız bir kitap varsa onu bitirmek ve tamamlamak için harikadır. Ya da psikolojik bir sorunumuzun derinine inerek, onu bulmak ve tedavi etmek için bu dönemden daha iyisi olamaz. Bazı şeyleri bırakmak, terk etmek ve tamamlamak için istekli olabiliriz.

Merkür değişken bir burç olan Balık burcunda gerileyeceği için tüm değişken burçlar bu gerilemeden nasibini alacak. Balıklar kişisel hayatlarında, İkizler burcu kariyer ve iş alanlarında, Başak burcu özel hayat, ortaklaşa işler ve evliliklerinde, Yay burcuysa ev ve aile hayatlarında Merkür’ün gerilemesini daha fazla hissedecekler. Bu saydığım burçlar bu alanlarda gerçekçi olmaya ve daha önceden gündeme gelmiş konu ve olayları çözmeye odaklı olurlarsa, sebep ve sonuçları gözden geçirmeye açık olabilirlerse, bu süreç tamamlandığında daha emin ve kafaları rahat bir şekilde yollarına devam edebilirler.

Merkür geri giderken Dünya ve Güneş arasından geçer. Ama bu sefer Merkür, Dünya-Mars, Dünya-Venüs ve Dünya-Neptün arasından geçecek. Bu gerileme Dolunaydan iki gün önce başlayacağından, daha çok kişisel ve özel hayatımızdaki olayları karşımıza çıkarabilir. 26 Şubat’ta Merkür, Mars’ı geçtikten sonra daha önceden konuşulmuş projelerimizi ortaya koymak için istekli olacağız. 4 Mart’ta Merkür, Güneş’i geçecek; 6 Mart’ta Venüs’ü geçmiş olacak. 9 Mart’ta Jüpiter’den alacağı açıyla, yaratıcılık gerektiren her tür iş için inanılmaz keyifli bir süreç içinde olacağız. Her tür sanatsal ve yaratıcılık formu için, spiritüel düşünüş için, rahatlamak için Merkür’ün bu su geçişli gerilemesini kaçırmayalım!

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın