Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Mars gerilemesi

Bu yazıyı paylaşın;

01 mart 2014 Cumartesi günü Mars terazi burcunda gerilemeye başlayacak. Mars her iki yılda bir yaklaşık iki ay boyunca geri harekette olur. Ama bu geri harekette yaratacağı etkiler, hangi burçta olduğuna göre değişir. Örneğin İkizler burcundaki geri hareketinde iletişim, eğitim ve ulaşım ile ilgili konuları, Yengeç burcunda duygusal güvence, aidiyet hissi, yerleşim, eve ve aileye ait öğeleri vurgular.

Klasik dönemlerden beri gelen bilgilere göre, planetler geri hareketlerinde güçsüzdürler ve astrolojide temsil ettikleri niteliklerin etkisiz veya yanlış bir şekilde ortaya konmasına sebep olurlar.

Geri hareket eden transit planetler, içinde bulundukları evlerin olaylarıyla ilgili tersliklere, zorluklara ve yanlışlıklara işaret ederler.

Transit mars hangi alanınızda geri gidiyorsa ve haritanızda hangi alanı yönetiyorsa o alanda zorluklar, yanlışlıklar ve sıkıntılar baş gösterebilir veya daha önceden çözülmemiş meseleler çözüme kavuşmak adına gündeme gelebilir.

Mars yaşamsal mücadele ve enerji alanımızla, cinsellikle ilişkilidir. Mars savaşmaktır, haritamızda Mars neredeyse, en fazla mücadeleyi ve savaşı bu alanlarımızda verdiğimizi görürüz.  Burçlar dünyasında Terazi burcu ise, savaşmanın tam tersi, anlaşma, uzlaşma ve uyumun burcudur. Bu yüzden de mars terazi burcunda rahat bir pozisyon içinde değildir. Mars mücadele etmek, savaşmak isterken, terazi onu devamlı uzlaşmaya, geri çekilmeye, anlayışlı olmaya davet edecektir ki bu da Mars için asla dayanılacak bir şey değildir. Bir de rahat olmadığı bir pozisyonda geriliyor olması ilişkilerimizdeki gerilimin ne kadar artacağını, uzlaşmanın ne kadar zor olduğunu, adaletin ne kadar gerileyeceğini ve herkesin birbirini anlamakta ne  kadar zorlanacağını gözler önüne serecek.

Terazi burcunda kendini tam anlamıyla göstermekte zorlandığından bu mars gerilemesinde yeni bir projeye başlamak, büyük bir aşka adım atmak, bir tartışmaya girmek, hukuki konulara bulaşmak ve uluslarası savaşa girişmek doğru olmayacaktır. Bana kalırsa marsın Terazi Burcundaki gerilemesi, diplomasi, barış, huzurun gerilemesi ve  bu noktada Dünyayı ilgilendirecek bir savaşı anlatıyor olabilir.

Enerjimizi daha çok terazi burcunun teması olan ilişkilerde, ortaklıklarda, adalet ve hukuk  mekanizmasında ortaya koymakta zorlanabiliriz. Bu dönemde enerjimizde bazı içe dönüşler, geri çekilmeler oluşabilir. Mars gezegeni ameliyat ve operasyonlarla ilgili olduğundan, bu dönem de terazi burcunun temsil ettiği hastalıklar daha ön plana geçebilir. Bel bölgemize, böbreklerimize, üreme organlarımıza, venüsün yönetimindeki pankreas bölgemize her zamankinden daha dikkat etmeli, aciliyeti yoksa ameliyatlardan bu dönemde kaçınmalıyız.

21 mayısa kadar biraz işlerimize ara vermek, yavaşlamak önem kazanabilir. Girişimlerimizin engellendiğine, ağırlaştığına ve istediğimiz gibi gitmediğine şahit olabiliriz. En iyisi bu dönemde eski konuları gözden geçirmeli, harekete geçmeden önce daha dikkatli ve sabırlı olmalıyız. Geçmişten insanlarla bir araya gelebilir, bu mars gerilemesini hayatımızı yeniden düzenlemek için kullanabiliriz.

Transit Mars Evlerde Geri Harekette;

1. Evde gerileyen Mars, kişinin enerjisini, aktifliğini içine döndürmesine neden olur. Kişi fiziksel enerjisini, ilericiliğini kullanmakta zorluklar yaşar. Mars yaşam enerjisiyle ilgili olduğundan ve enerjimiz doğru çalışmadığından  sakarlıklara, kazalara, yaralanmalara neden olabilir. Fiziksel  görünümümüze, içsel sabırsızlığa ve sağlığımıza dikkat etmemiz gerekebilir.

2. Evde gerileyen Mars; sahip olduğumuz değerlerimizde, parasal konularımızda bir takım ertelenmeler, gecikmeler yaşamamıza neden olabilir. Bu alandaki mücadelelerimiz karşılığını istediğimiz gibi vermez zira biz bir yerlerde yeteri kadar mücadele etmiyoruzdur. Pratik konularda veya para meselelerinde kişi risk almayı sevmez. Her konuda ince eleyip sık dokur.

3. Evde gerileyen Mars; bizi içsel olarak sabırsız ve huzursuz kılabilir. Kişi meraklıdır, çok düşünür ama konu harekete geçmek olunca ikilemlerde kalabilir. Eylemden çok zihinsel oluşumlar daha çok ilgisini çeker. Yine akraba, kardeşler ve yakın çevresiyle mücadele halinde olabilir ve ilişkilerinde sorun yaşayabilir.

4. Evde gerileyen mars; içsel olarak güvenlik ihtiyacının üzerini vurgular. Kişinin ev ve aile ilişkilerinde bazı sorunlar ve mücadeleler görülür. Geçmişte yaşanılanlar ve geçmiş olaylar bu insan için önemlidir. Kişi olaylara içsel ve duygusal tepkiler vermeye meyillidir. Olayları fazlasıyla kişisel algılar.

5. Evde gerileyen Mars; kişinin özel hayatında, aşk ilişkilerinde, cinsellikte veya çocuklarıyla ilgili konularda enerjisini tam istediği gibi ortaya koymasını engeller. Kişi ya kendini çok zorlayarak bunları aşar ve daha hareketli olur ya da başkalarıyla mücadele etmek umrunda olmayacağından daha çok keyfiyete yönelir. Kumar veya spekülatif işlerde sorunlar oluşabilir.

6. Evde gerileyen Mars; iş, hizmet ve sağlık alanlarındaki mücadele ve girişimlerinde sorunlar çıkartır. Kişi bu alanlarda ne yapacağını bilir ama bunu tam anlamıyla nasıl göstereceğini ve mücadele edeceğini bilemez. İş yaparken başkalarına karşı hissedeceği kırgınlık veya kızgınlığı içine atmaya eğilimlidir, sağlığına her zaman dikkat etmek zorundadır.

7.Evde gerileyen Mars; kişinin özel hayatında, birebir ilişkilerinde veya ortaklı paylaşımlarında sorunlar yaşamasına neden olur. Kişi partneriyle kavga etmez, kavgayı içinde yapar, bu da enerjiyi gereksiz yere içinde biriktirmesine neden olur. Hayat boyu yasal konularda problemler veya aksilikler yaşayabilir. Buradaki mars aynı zamanda daha pasif ve içe dönük bir partneri temsil ediyor olabilir.

8. Evde gerileyen Mars; ortaklaşa para alanlarında, miras, vergi, konularında, cinsellikte ve ölüme dayalı iş ve konularda sorunlar yaşamasına neden olur. Tehlikeli konu ve olaylarda kişi burada daha temkinlidir ama bilinçsizce bu alanlara doğru çekilmeler yaşayabilir.

9. Evde gerileyen Mars; seyahatlerde, yabancı ortaklı işler, ticaret, hukuk ve yasal alanda problemler yaşatabilir. Burada kişi mücedelesini daha çok kendi içinde verir. Kişinin zihnindeki şüpheler, içsel olarak huzursuzluklara neden olur.

10.  Evde gerileyen Mars; kişinin toplumsal konu ve mücadelelerde dikkatli ve temkinli adımlar atmasına neden olur. Kişi bazen sorumluluklarını öyle bir gözden geçirir ki, risk almadan yolunda devam etmek istediğinden fırsatlar elinden kaçabilir. Göz önünde bulunacağı ortamlarda, eşin ailesiyle olan ilişkilerinde sorunlar oluşabilir. Bazen kariyeri için gereken mücadele ve enerjiyi kendisinde bulamayabilir.

11. Evde gerileyen Mars; kişinin sosyal organizasyonlarda, aktiviteler ve gruplar arasında sorunlar yaşamasına neden olabilir. Kişi aktif olarak geleceğine yönelik idealist oluşumlar içinde yer almak istese bile, enerji eksikliği ve gereken yerlerde arzularını ortaya koyamaması onu zorlayacaktır.

12. Evde gerileyen Mars; enerjinin tamamen içsel ve bilinçaltında çalışmasına neden olur. Kişi enerjisini onu harekete geçirecek alanlara yönlendirmekte geç kalabilir. Bazı hayalkırıklıkları, öfkeyi içinde saklama, farklı bir boyutta yaşama gibi etkiler söz konusu olabilir. Hayatın amacını anlama ve sorgulamada yeteneklidir ama bunu göstermekte ve yön çizmekte başarısızdır. İyi bir savunucudur.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın