Ekstra Bilgiler Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Jüpiter Terazi’de!

Bu yazıyı paylaşın;

JÜPİTER TERAZİ’DE!

 

AŞKA VE ROMANTİZME YOL AÇIN!

09 Eylül’de neşe, zenginlik ve bolluk temsilcisi Jüpiter Başak burcundan ayrılarak Terazi burcuna geçiyor. Zevki, keyifi ve eğlenceyi seven Jüpiter her yıl bir burcun kimliğine bürünerek, o burcun konu ve temalarını daha da abartarak, büyüterek, geliştirerek yoluna devam eder. Jüpiter büyüme ve genişleme gezegenidir, jüpiter sayesinde deneyimlerimizi arttırırız. Geçtiğimiz dönem Başak burcunda çalışkanlığımızı ve üretkenliğimizi arttıran, uğraşmadan, detaylandırmadan istediklerimizi bize vermeyen Jüpiter artık tam anlamıyla yön değiştirerek 10 Ekim 2017’ye kadar Terazi burcunda seyiredecek.

TERAZİLER HAZIR MISINIZ!

Terazi burcu astrolojide ilişkileri, ortaklıkları, uyumu, ahengi, sosyalliği temsil eder. O bu dünyaya herşeyi bir partnerle deneyimlemeye gelmiştir. Uzlaşmak, bir yol bulmak bu burç için önemlidir. Bu yüzden kavgayı, gürültülü ortamı sevmez, Terazi’ye göre herşey konuşarak ve ortada bir payda bulunarak halledilebilir. Bu yüzden İnsanlar arasında denge ve barışı sağlamakta üstüne yoktur. Jüpiter’in bu bir yıllık yolculuğunda bu alanlarda büyük etkiler bırakacak fikirler havada uçuşacak. Terazi Burcunun tarafsız, objektif ve adaletli yönleri, Jüpiter’in doğasıyla uyumlu olduğundan bu burçtaki dolaşımı bu alanlardaki gelişmeleri daha fazla vurgulacak.

İlişkilerimiz önem kazanıyor. Bir partnerin varlığını, başkalarından istediğimiz destek ve onayı bu süreçte hayatımızda görmek isteyebiliriz. Aşkı arıyorsak, aşkla mücadele halindeysek, başkalarıyla ilişkilerde sıkıntı yaşıyorsak, bu dönemde zorlukları aşmamız kolay olacak. İlişkilerimize taze bir bahar esintisi, bir yenilenme geliyor. Romantizm ön plana çıkıyor. Bu dönemde tek başımıza ilerlemek yerine, diğer insanlarla beraber ilham bulmak bize ve hayatımıza çok şey katacak. Yine Terazi burcunun konuları olan ortaklaşa işlerde, anlaşmalarda, diplomatik yaklaşımlarda, hukuk ve adalet sisteminde, sanat, moda alanlarında güzel ilerlemeler kaydedebiliriz.

MODA VE SANAT YÜKSELEN DEĞER!!

Sanatsal ve artistik oluşumların daha öne çıkacağı bir döneme giriyoruz. Sinema ve iletişim sanatlarında estetiğin ve kalitenin öne geçeceğini göreceğiz. Moda’da ilhamın, yaratıcılığın artacağını, dengeli, zarif olanın, kalitenin öne çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Hayatımıza bir anlamda renk geliyor! İpekler, satenler, etnik kıyafetler, renk kombinasyonları, fırfırlar, yumuşak tatlı kıvrımlar, romantik esintiler bizi heyecanlandıracak. Tüm bu alanlarda bize ilham veren elbette Eros Yani Aşk Tanrısı olacak.

NETWORK HIZLANIYOR!

Bir kere Hava elementindeki Terazi entellektüel oluşumları arttırabilir. İnsanlarla bir araya gelmek veya kontak halinde olmak isteyeceğiz. Kısa bir bilgi, Facebook Jüpiter Terazi zamanında kurulmuş ve insanların hayatında network anlamında büyük bir yer edinmiştir. Birbirimize temas etmek, çöpçatanlık veya arabuluculuk yapmak için harika bir dönem içindeyiz. İlişkilerimizi dengelemek, ilişkilerden kazanmak, fayda sağlamak, iki elin sesi var durumuna geçmek için bu etkileşimden faydalanalım. Kendi içimize kapanmak ve işlerimizde tek başımıza ilerlemek için uygun bir dönem değil. İnsanlara temas etmek ve onlarla beraber gelişmek için adımlar atmalıyız.

ORTAKLIKLAR; ŞİRKET BİRLEŞMELERİ ARTIYOR!

Terazi Burcunun Jüpiter’le hareketi iş hayatında; Ortaklıkları, uluslararası ilişkileri, politikayı, halkla ilişkileri, danışmanlıkları, hukuk ve adalet sistemini, uluslararası hukuku, mimariyi, iletişimsel işleri, sanat ( sinema sektörü), estetik, güzellik ve tekstil( moda) sektörünü ön plana çıkaracak.

Jüpiter’in Başak burcundaki seyrinde iş ve ekonomi dünyasında daralmalara, elimizdekini korumaya ve hatta küçülmelere gidilmişti. Şimdi Jüpiter Terazi geçişiyle zorlandığımız iş alanlarında orta yolu bulmanın, şirket ortaklıklarının önü açılıyor. Bu dönemde kurulacak olan şirketlerin diplomatik yönden kuvvetli, estetiği güçlü şirketler olacağını söyleyebiliriz.

Elbette Terazi burcunun her zaman dengeye ihtiyacı vardır. Dengeyi sağlayana kadar dengesizlikler, gitgeller, karşıtlıklar ve iniş- çıkışları da karşımıza getirecek. Özellikle Jüpiter’in Via Combusta zamanında ( yanık yol: 15 derece Terazi- 15 derece Akrep arası) iş hayatımızda, ortaklık ve ilişkilerimizde sürtüşmeler, uyum ve dengenin sağlanamaması gibi durumlara hazır olalım. Bu dönemde diplomatik anlaşmalarda zor kararlar, hukuk uygulamalarında sıkıntılar, adalet ve etnik değerlerde sorgulamalar artabilir. İnsanların adaleti sağlamak adına hata yaptığı yerlerde İLAHİ ADALET devreye girebilir. (KASIM 2016- MAYIS 2017)

2016’ nın sonunda öncü burçlarda oluşan T-Karenin (Jüpiter- Uranüs karşıtlığı, Jüpiter- Plüton karesi, Plüton- Uranüs karesi) tetiklenmesiyle maddi ve finansal konularda büyük değişimler altında olacağız. İlişkilerimizde de önemli kararlar, sistemde değişimler oluşabilir. Bizim karşımızda duracak güç figürleriyle sürtüşmeler artabilir. Diplomatik ve uyumlu bir yol bulmak kolay olmayacak. Ekonomide çalkantılı bir dönem içinde olacağız.

Son sözleri söylemek gerekirse, Satürn- Jüpiter arasındaki karşılıklı ağırlamanın önemli gelecek adımlarımız ve sorumluluklarımız için bizi destekleyeceği, inançlarımız adına doğru çalışacağı bir dönem olacak. İlişkilerimizde sorumlulukların, adaletin artacağını, din, felsefe, inançlarda büyük ilerlemelerin, genişlemelerin olacağını söyleyebiliriz.

Terazi burcunun olumsuzlukları olan kararsızlık, tembellik, fazla uzlaşmacı tavırlar, hayır diyememe gibi etkilerin de Jüpiter tarafından büyüyeceğini göz ardı etmemek lazım.

Burçlara bakacak olursak;

Terazi ve özellikle yükselen Teraziler yeniden doğuyorlar! Uzun zamandır bekledikleri fırsatlar onlara akacak. Kendilerini geliştirecek, iyimserliklerinin en çok ilişkilerine ve ortaklıklarına yaradıklarını görecekler. Bu bir yılı çok etkili bir şekilde kullanmaları lazım! Tembellikten ve kararsızlıklardan uzak dursunlar…

Ve tabii ki Hava elementindeki diğer burçlar olan İkizler ve Kovalar için de fırsatlarla dolu, harika bir dönem. İkizler’e ilerleme sanat, aşktan, Kova’ya ilerleme eğitim, medya ve seyahatlerden akacak.

Öncü burçlar olan Oğlaklar, Koçlar ve Yengeçler içinde değişik fırsatlarla karşılaşacakları bir süreç olacak. İlişkilerde, aile ve kariyer hayatlarında abartıdan ve düşünmeden hareket etmekten uzak durmalılar.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın