Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Hırsının Kurbanı Olma! – 10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

SİSLİ TÜNEL!

10 Haziran 2021’de saat 13:52’de gökyüzünde 19 derece İkizler burcunda bir Halkalı güneş tutulması yaşanacak! Bu Güneş tutulması 2021 in ilk güneş tutulması olacak. Tutulma 1.5 saatten fazla sürecek, Türkiye’ den izlenmeyecek. Kanada, çoğu Avrupa ülkesi, Kuzey Batı Asya’dan, Kuzey Amerika, Rusya’nın kuzeyinden izlenecek. Yani izlendiği ülkelerde etkisi daha yoğun gözlemlenebilir.
Bu tutulma ayrıca bir Metonik seri. Aynı gün aynı derecede 19 yıllık periyotlarla tekrar eden seriler Metonik serilerdir. Bu anlamda bu tutulma zamanı yaşayacaklarımız 10 Haziran 2002 ile de bağlantılı. O dönemde hayatınızda ne gibi olaylar vardı, neler yaşadığınıza bakarak, bu tutulmayla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.


Tutulmanın element ve niteliklerine baktığımızda; İkizler burcunda gerçekleşeceği için Hava elementinde ve Değişken nitelikte olduğunu görüyoruz. Hava elementindeki tutulmalar en çok ticaret hayatını etkiler ve yıkıcı hava koşullarıyla bağlantılıdır. Dış ilişkilerde sorunlar, ittifak halinde olduklarımızla anlaşmazlıkları karşımıza getirebilir.
Değişken nitelikte oluşan tutulmalar, tam tutulma zamanı etkilerini göstermeyebilir, gezegenlerin tetiklemesiyle beraber etkileri ortaya çıkar. Yani birazdan sizlere anlatacağım konular, hem tutulma zamanı, hem de ağustos ayında ön planda olacak. 23 Ağustos’ta tutulma Merkür tarafından tetiklenecek, bu dönem konuşmalarınızın, fikirlerinizin sonuçlarıyla o dönem karşılaşabilirsiniz. Bir de 29 Ağustos önemli, tutulma anı bu tarihte Mars tarafından tetiklenecek. Olaylar ciddi boyutta hızlanabilir. Yine 07 Eylül başak yeniayı, 06-07 Aralık tarihleri, 11 Aralık, 08-09 Ocak tarihlerine dikkat edelim bu dereceler tutulmayı hareketlendirecek.
İkizler burcu astrolojide, zihinsel konular, fikir alışverişleri, bilgi, iletişim, seyahatler, kısa yolculuklar, eğitim, sınavlar, kuryecilik, gönderiler, bilgi işlem, data, bilgisayarlar, yakın çevre bağlantılarını temsil eder. Bu tutulma zamanı bu konuların öne çıkacağını, yönetici gezegen Merkür’ün gerilemesini hesaba katarsak bu alanlarda sıkıntı ve sorunların görünür olacağını söyleyebiliriz. Teknolojik konularda haberleşmede sorunlar, bilgi hırsızlığı, dolandırıcılık, hacklenme gibi durumlar ortaya çıkabilir.
Kısa yolculuklarda kazalar oluşabilir, yolculuklarda, kısa vadeli planlarda, ticaret hayatımızda haberleşmede aksilikler karşımıza gelebilir. Örneğin, internetten bir sipariş verdiniz veya birine bir kurye yollayacaksınız, yanlış paket yanlış yere gidebilir, ulaşmasını istediğimiz paketler yanlış insanlara gidebilir, paketler kaybolabilir. Ayrıca mesajlaşma işlerinde sorunlar görülebilir. Yanlış mesaj yanlış gruplara gidebilir. Elektronik ve teknolojik cihazlarda sorunlara açık olabiliriz.
Birilerinden gizlediğimiz, dedikodu yaptığımız durumlar ortaya çıkabilir. Hırsızlık, korsanlık ve dolandırıcılık artabilir. Ayrıca kısa yolculuklarda kazalara dikkat etmeliyiz.
Tutulma zamanı Merkür Bellatrix takımyıldızıyla birleşiyor. Zorlu yollar karşısında büyük kazançlar elde edebilir, kapılar açılabilir, mücadeleler sonucunda önemli çözümlerin karşımıza geldiğini görebiliriz. Bu dönem iyi organize olmalı, düşünmeden hareket etmemeli, hırsımızın kurbanı olmamalıyız. Bellatrix takım yıldızı kadınları ve kadın siyasetçileri bu 6 aylık süreçte başarılı kılabilir. Sosyal ilişkilerimizde başarılı olacağımız bir tutulma olacak.

Yine de genelinden bakarsak tutulma anında sisli ve puslu gezegen Neptün iş başında olacak. Zorlu açısıyla girişimlerimizde, fikir ve düşüncelerimizde belirsizlikler, yanlış bilgilendirilme, karışıklıklar, sınavlarda karmaşalar, skandallar, zehirlenmeler, şantajlar oluşabilir. Hayat enerjimizde düşüşlere, aldanmalara, aldatılmalara, karşı tarafı idealize etmeye ve taviz vermeye, hayal kırıklıkları yaşamaya açık olabiliriz. Duygusal abartılarımız yüksek olabilir. Çalışanların haklarında sıkıntılar görülebilir. Fanatizmden, spiritüel insanların peşinden sorgulamadan gitmekten, bir insanı gözümüzde aşırı büyütmekten uzak durmalıyız.
Neptün gezegeni ateşli ve salgın hastalıklarla bağlantılı olduğundan bu dönem bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmeli, bilmediğimiz yerlerde yemek yerken dikkatli olmalı ve Corona bulaş ihtimali olan yerlerden uzak durmalıyız. Yine bu tutulma 6 ay boyunca etkili olacağı için salgın başka hastalıkların, mutasyona uğramış virüslerin ortaya çıkması muhtemel olabilir. İlaçlar, aşılar bu dönem bazı yan etkilere sahip olabilir. Alerjilere, solunum yolları enfeksiyonlarına, astıma, akciğer ve solunum yolları sorunlarına ve en önemlisi sinir sistemimize bu dönem dikkat edelim. Yine zehirlenmeler, boğulmalar, deniz kazaları, uçak ve gemi kazaları görülebilir.
Şimdi gelelim bu tutulmadan ülkemiz hangi alanlarda etkileniyor ona bakmaya…

Ankara ya göre çıkartılmış haritada, terazi burcu yükselmekte, demek ki önümüzdeki günler siyaset, diplomasi, iş birlikleri, denge ve dengesizlikler, adalet ve hukukla ilgili alanlar önem kazanıyor. Venüs’ün bulunduğu yer üst düzey yöneticileri, hükümeti, ulusal ticareti, bir ülkenin kredisini, itibarını, emekli ve yaşlı kesimi ilgilendiren kararların gündemde olacağını anlatıyor. Venüs sınır dışı hareketinde olduğu için yukarıda saydığım alanlarda denge arayışını tutturmak zor olabilir, uçlarda kararlar alınabilir veya iş birliği içinde olduğumuz ülkelerle olan ilişkilerimizde ani kopuşlar veya dengesiz hareketler görülebilir.
Bu tutulma zamanı Ay da sınır dışı hareket diyor. Ay dünya astrolojisinde toplumu, halkı, kalabalıkları, alışkanlıkları ve dürtülerimizi temsil ettiği için bu dönemde toplumsal konulara vereceğimiz tepkiler dürtüsel ve hareketli olabilir. Bu tutulmadan 5 gün sonra Satürn- Uranüs dik açısı bir kez daha devrede olacak. Depremler, ekonomik zorlanmalar, ödemeler dengesine ekstra özen göstermemiz gereken bir dönem içindeyiz.

Bu tutulmada turizm, eğitim, gemicilik, havacılık, din, hukuk, yüksek öğrenimle ilgili kararlar, ticaret, yasal hukuki düzenlemeler, davalar, anayasal düzenlemeler, üniversiteler, göçmenler, yayıncılık ve medya yöneticileri, dış işleri bakanıyla ilgili konularda çok önemli olacak, bu alanlarda sıkışmalar, sorunlar, aksilikler, skandallar görülebilir.

 

Tutulma anının haritasını Türkiye’nin haritasının üzerine oturttuğumuzda Türkiye’nin 12. Evinde gerçekleştiğini görüyoruz. Hastane, hapishaneler, suçlular, yoksullar, hastalar, tesisler, barınaklar, huzur evleri, ulusal skandallar, gizli faaliyetler, örgütler, suç örgütleri, tarikatlar, uyuşturucu ve illegal maddeler, afetler, salgınlar, kimya, ilaç, petrolle ilgili, doğal gaz la ilgili konular öne çıkabilir. Türkiye’ye gizli düşmanlıklar artabilir. Önemli davaların sonuçlarıyla karşılaşabiliriz. Barınaklarda, uyuşturucu trafiğinde bazı bilgiler ortaya çıkabilir.
Bu dönem başka ülkelerden beklentilerimiz varsa aradığımızı bulmak kolay olmayacak. Hayal kırıkları yaşanabilir. Yine hastane veya hapishanelerde bulaş riskine, hacklenmelere, dijital ortamlarda güvenlik sorunlarına ve sıkıntılarına dikkat etmeliyiz.

Özetleyecek olursak; dürüstlükten taviz vermememiz gereken bir dönem. Her şey sisli ve puslu olabilir. Kıskançlık, aç gözlülük, yağmacılık ve hırsızlık her alanda karşımıza çıkabilir. Türkiye haritasının kuzey güney ay düğümlerinin tetiklendiği bu dönem aşırı fanatiklikten, savunmacı tavırlardan uzak durmak, zorunlu değişimlere esnek davranmak önemli olacak.
Unutmayalım ki değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Herkese farkındalığı yüksek, zorluklardan ve aldanmalardan uzak, gerçeklerle yüzleşeceği bir tutulma dilerim.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Burak
    16:19'de Haziran 9, 2021

    Ablam doğum haritasını nasıl öğrenebilirim

Bir Cevap bırakın