Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

26 Aralık 2022 – 01 Ocak 2023 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YILIN SON HAFTASI!

Ay Kova burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. 2022 yılını gözden geçirmek, toplumsal konu ve olaylarla ilgili olmak, hak, özgürlükler, diğer insanları ilgilendirecek önemli bilgiler, teknoloji, bilimle ilgili konu ve olaylar ön plana geçerken sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız ve diğer insanlarla beraber yapacağımız her tür proje ve planın bu hafta devrede olacağını ama ağırlıklı olarak tüm dünyayı ilgilendirecek konu ve olaylarla da ilgili olacağımızı söyleyebilirim. Türkiye haritasında 8. ev alanı krediler, vergiler, faizler ve diğer ülkelerle iş birlikleri bunlardan elde edilecek parasal fiyatlamalar aynı zamanda yine para ile ilgili konu ve olayların bu haftaya damgasını vuracağını söyleyebiliriz.

Bu haftanın en önemli olayı 29 Aralık itibariyle Merkür yılın son gerilemesine hazırlanıyor. Merkür’ün gerilemesi ile beraber yeni yıla merhaba diyeceğiz.

Çarşamba günü Venüs’ün Neptün’le olumlu bir açısı var her tür sosyal ilişkimiz, sanatsal ve kreatif alanda atılacak her tür adım, ilişkilere dair verilecek önemli kararlar empatinin, duygusallığın, yaratıcı yönlerimizin kuvvetli olması diğer insanlarla yardımlaşma, iş birliği yapma etkimizi artıracak.

Perşembe günü öğle saatleri 12:31 itibariyle Merkür Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor. Merkür iletişimin her tür formuyla alakalıdır. Haberleşme, iletişim, ulaşım, ticaret, yazışmalar Merkür’ün yönetimindedir o yüzden özellikle Merkür gerilemesinde bu alanda sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek. Oğlak burcunda olan gerileme zamanlarında değerlerimiz ön plana çıkar, para konuları çok konuşulabilir. Hem öz değerlerimiz hem çalışma koşullarımızla ilgili konular, hayatımızın elle tutulur somut sonuçlarını sorgulayacağımız bir dönemde olacağız. İşimizle ilgili disiplinli olmamız gereken amaç ve hedeflerimizle ilgili gitmemiz gereken yolda sıkıntı ve problemlerle karşılaşabiliriz.

Ekonomi ve iş dünyası mercek altında olacak. Ekonomi ve iş dünyasında yanlış verilecek kararlar, tekrardan gözden geçirilmesi gereken konu ve olaylar gündemimizde yerleşecek. 18 Ocak’a kadar devletle ilgili işler, devlet ve kamu çalışanları ile ilgili sorunlar, iş dünyası, kurumsal hayat ve finans alanında aksiliklere ertelenmelere, sıkıntı ve sorunlara açık olabiliriz. Mesela geçen sene Venüs Oğlak burcunda gerilerken 2022 yılına giriş yapmıştık. İşverenlerin, kurumsal çalışanların ve kurumların, şirketlerin bazı noktalarda zorlanmaları devreye girmişti özellikle elektrik fiyatları, doğalgazla ilgili birtakım sıkıntı ve problemlerle karşılaşılmıştı. O yüzden iş dünyası ve kurumsal alanlar Ocak ayında ve Aralık ayının sonunda bu durumdan etkilenecek. Asgari ücretin açıklanması EYT ile ilgili verilmesi gereken önemli kararlar, bazı vergilendirme sistemleri ve bununla ilgili atılması gereken konu ve olaylar önümüzdeki dönem devrede olacaktır ama unutmayalım ki Merkür geri giderken bir karar veriliyorsa muhakkak bu kararın değişmesi düzeltilmesi yeniden ele alınması da söz konusu olacaktır.

Güvenlikle ilgili konular, gerçekçi endişeler bu dönemde ortaya çıkabilir, kaygılar etrafımızı sarabilir çünkü Oğlak burcu zamanlarında bardağın boş tarafını görebiliriz. Bu yüzden de mümkün olduğunca sakin olmak büyük işlere kalkışmamak önemli olmalı. Bu gerilemeden Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Koç ve yükselen Koçlar, Yengeç ve yükselen Yengeçler, Terazi ve yükselen Teraziler diğer burçlara göre daha fazla etkilenecekler.

Bu gerileme 2016 yılıyla bağlantılı, 2016 yılının Aralık ayı 2017 yılının Ocak ayına bir göz gezdirebilirsiniz. O dönem yaşadıklarınıza benzer olayların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. O süreçte yaşadıklarınıza benzer olaylar karşınıza gelirse lütfen çözmeye çalışın ama büyük kararlar vermeyin.

Türkiye’nin 7. evinde gerileyecek olan Merkür, diğer ülkelerle olan iletişim, dış ticaret ve ticari iş birliklerinde bazı sıkıntı ve sorunları karşımıza getirebilir. Merkür gerilemesinde büyük bir işe başlanmaz, imza atılmaz, konuştuklarımıza yaptıklarımıza ekstra dikkat etmemiz gerekebilir. Merkür geri giderken zihnimiz bulanık olabilir, net göremeyebiliriz, bazı konuları gözden kaçırabiliriz ya da gereğinden fazla olumsuz bakıyor olabiliriz. Önümüzdeki dönem endüstri, iş dünyası, finansal alan ve inşaat sektörü, inşaat malzemeleri alanlarında zorlanmalar görülebilir.

Tam da bu Merkür gerilemesi başlangıcında doğru hamlelerle ilişkilerimizde yaşadığımız güvensizlikleri ele alabilir, çözümler üretebiliriz.

Cumartesi günü Güneş’in Mars’la 150 derecelik açısıyla enerjimizi kullanmakta zorlanacağız. Aralık ayında hastalıklar artabilir demiştik bu etki hala devrede Ocak ayında da dikkatli olmamız gerekecek. Enerjimizi çok da istediğimiz gibi ortaya koyamayabiliriz. Sinirlilik, gerginlikler bizleri yorabilir.

Pazar günü Venüs ve Plüton kavuşumu güçlü duygularla hareket edeceğimizi gösteriyor. Hem duygularımızı tepkilerimizi çok güçlü verebiliriz kıskançlık, manipülasyon, yönlendirme gibi etkilere karşı da dikkatli olalım. Yeniyıla Venüs- Plüton kavuşumuyla girdiğimiz için tüm yıl boyunca parasal konularda manipülasyon ve kontrolde tutma arzusu, müdahaleler önem kazanabilir.

Herkese şimdiden şans ve fırsatlarla dolu, sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim…

Hande Kazanova

26 Aralık – 01 Ocak Haftalık Burç Yorumlarını detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar 2020 yılından bu yana, yaklaşık 2 yıldır hem çevrenizi hem arkadaşlıklarınızı gözden geçirdiğiniz bir dönemdi ve 2022’ye veda ederken haftaya da sosyal çevre ilişkileri, arkadaşlarınız ya da dahil olduğunuz gruplar, bu alanda atılması gereken önemli adımlar, alınması gereken önemli haberlerle giriş yapıyorsunuz. Bu dönem kariyer fırsatları işle ilgili konular, kendinizi göstereceğiniz alanlar ön planda olurken bu hafta özellikle Çarşamba günü çok güzel haberler devrede olacak. Eğer kurumsal bir işte çalışıyorsanız beraber çalıştığınız insanların, üstlerinizin sizi ne kadar desteklediğini fark edeceksiniz bu dönem içinde.

Perşembe günü Merkür geri hareketine başlıyor öğle saatleri itibariyle 18 Ocak’a kadar iş değişimleri, yeni bir projeye başlama aynı zamanda işle ilgili verilecek önemli kararlar konusunda destekli olmayacaksınız. Göz önünde bulunacağınız ortamlarda konuşmanız gereken bir iş varsa ağzınızdan yanlış sözcükler dökülebilir, kendinizi eskisi gibi çalışma ortamlarınızda güvende hissetmeyebilirsiniz ya da amaç ve hedeflerinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Çalışmıyorsanız annenizle olan iletişim annenizle olan bağlantılarda bu dönem beklenmedik bazı iletişim sıkıntıları ve problemlerine açık görünüyorsunuz. Evliyseniz eşinizin ailesi, eşinizin baba tarafıyla ilgili konu ve olaylar gündeminizde olacak. 18 Ocak’a kadar büyük değişimlerden, büyük girişimlerden, imzalardan, anlaşmalardan mümkün olduğunca uzak durun. Yapmak zorunda kalırsanız da birkaç kez üzerinden geçerek gerçekten bunu istiyor muyum ya da burada şu madde benim hoşuma gitmedi diyerek legal noktalarda diğer insanlardan ya da avukatınızdan destek alarak ilerlemeye çalışın. Daha önceden karşılaştığınız bir mevzu varsa bu mevzuyu çözüme ulaştırmak, konuşmak yeniden ele almak anlamında tam da Merkür’ün geri hareketine başladığı günü kullanabilirsiniz.

Hafta sonu yani yılbaşına hazırlanırken Ay Koç burcunda birkaç gün hızlı geçecek. Cuma ve Cumartesi günleri hareketli yerinizde duramayacağınız enerjiler devrede olacak ama Cumartesi gece saat 20:08 itibariyle Ay Boğa burcuna geçer geçmez daha oturaklı koşulların devrede olduğunu göreceksiniz, yılbaşına da bu etkilerle gireceksiniz. Maddi konular ön planda kazançlarınızı düşünebilirsiniz önünüzdeki dönem buna dair güzel planlar yapabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla aile ortamlarınızda tartışmalara, sürtüşmelere girmemeye özen gösterin, yılbaşı günününüzü güzel geçirin. Mutlu yıllar…


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar kariyer fırsatları işle ilgili önemli sorumluluklar, aile sorumlulukları bütün bunları iki yıldan beri deneyimliyorsunuz zaten bu alanda öğrenmeniz gerekenler karşınıza gelmiş olabilir. 2022’yi uğurlarken yine bu konularla haftaya giriş yapıyorsunuz. Hem ailevi meseleler anne tarafının konu ve olayları ya da iş hayatınız kariyeriniz yapılması gerekenlerle ilgili olacaksınız.

Bu hafta Venüs’ün Neptün’le olumlu açısı sosyal çevrenizden ve arkadaşlarınızdan gereken desteği göreceğinizi, medya ile alakalı bir işle uğraşıyorsanız bu işte de beklediğiniz bazı hamlelerin sizi mutlu edeceğini bize gösteriyor.

Perşembe günü Merkür geri hareketine başlayacak ve Perşembe günü itibariyle 18 Ocak’a kadar seyahatler, eğitim, yabancı insanlarla yapılacak olan işler, yurtdışı bağlantılı konular, ticari faaliyetler ve hukuk ve sosyal medya, medya alanlarınızda da bazı iletişim sıkıntılarına ve problemlerine açık olacaksınız. Bazı konuları yeniden ele almanız gerekebilir. 2016 yılına bakmanızı tavsiye ederim bu dönem neler yaşamıştınız hangi alanlarda zorlanmıştınız buna benzer bir konu ve olaylar yine karşınıza gelebilir. Eski bir yere yolculuk yapmak, seyahat etmek ya da eskiden tanıdığınız insanlarla bağlantılarınızı kuvvetlendirmek önemli olacak.

Yılbaşı öncesi Cuma ve Cumartesi günü kendi halinizde olacaksınız. Cumartesi akşam saatleri 20:08’den itibaren Ay sizin burcunuza geçince bir yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak ve hayatın tadını tuzunu çıkarmak isteyeceksiniz yılbaşı gecesinde ertesi gün de dahil olmak üzere gayet güzel keyifli ve güzel şansların da devrede olacağı bir yılbaşı geçireceksiniz. Mutlu yıllar!


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler yaklaşık 2 yıldan beri seyahatler, eğitim, yüksek öğrenim, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda önemli dersler öğrenmeye çalışıyorsunuz. Yılın bu son haftasına da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Uzak yerlerden gelecek önemli haberler ve eğitim, seyahatle ilgili alınması gereken önemli haberler bu haftaya damgasını vurabilir. Uzakta bulunan akrabalarınızdan önemli haberler alabilirsiniz. Bu hafta para ile ilgili konularda güzel gelişmeler olacak.

Çarşamba günü belki de yılı tamamlamadan önce alacağınız varsa, para ile ilgili bir beklentiniz varsa bütün bunları konuşmak ve istediklerinize sahip olmak anlamında gayet dikkat çekiyor.

Perşembe günü Merkür sizin ortak para alanlarınızda, müşterek para alanlarınızda gerileyecek. Krediler, vergi, faiz, banka işlemleri ya da faturalar, ödemelerle ilgili konular önem kazanacak. 18 Ocak’a kadar bir kredinin, bir borcun altına girmemeye özen gösterin. Sizden borç isteyenler olursa ya da siz birinden borç isteyecekseniz bu dönem almak çok da akıllıca olmayacaktır. Para ile ilgili işlerinizi düzenlemek gözden geçirmek eksiklerinizi fark etmek, neden güvende hissetmediğinizi bulmak anlamında Merkür’ün bu gerilemesini kullanabilirsiniz ama her tür para ile ilgili işlerinizi başlatmak için uygun bir dönem olmayacak, yapacaksanız 18 Ocak’tan sonra yapmanızı tavsiye ederim. Diğer taraftan parayla ilgili bir konuda halledilmesi gereken önemli bir mesele varsa Çarşamba ve Perşembe günleri bu meselenin özüne inmek, burada nelerin hatalı olduğunu fark etmek ve buna göre de pozisyon almak anlamında önemli olacak, yani işleri kendi istediğiniz doğrultuya sokabilirsiniz.

Cumartesi günü tam da yılbaşına girerken birkaç gün boyunca Cuma ve Cumartesi günleri oldukça hareketli günler oldukça hareketli saatler sizi bekliyor. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan gelecek önemli haberlere göre planlarınızı yapacaksınız belki de kalabalık bir ortamda geçirmek isteyeceksiniz yılbaşını ama yılbaşı gecesi saat 20:00’den sonra bu kalabalık ortamlarda olmanın sizi ne kadar yorduğunu da fark edebilirsiniz çünkü kendi halinizde olmak dinlenmek ve hayatın tadını çıkarmak sizin için önemli olabilir. Yurt dışına gidecekseniz bu dönem desteklisiniz. Mutlu yıllar!YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler yaklaşık 2 yıldır müşterek para konuları, eşinizin partnerinizin parası, parasal konularda ne yapmanız gerektiğini doğru hareket ederek, etmeye çalışarak öğrenmeye çalıştınız bu alanda deneyimler kazandınız. Yılın bu son haftasına da parasal konular ön planda olarak merhaba diyeceksiniz. Maddi konular, borçlar, faturalar, ödemeler, alacak verecek dengesi hayatınızın merkezine yerleşecek. Tam da yılbaşı öncesi acaba ne yapsak ne ortak bir harcama yapsak ya da bütçemizi çok fazla yormayacak bir yılbaşı geçirsek gibi düşünceler de devrede olabilir.

İkili ilişkiler ve özel hayatınızdan yana şanslı bir dönemdesiniz aynı zamanda evliyseniz eşinizin akraba ve kardeşlerinden, değilseniz de yine onun tarafındaki eşten dosttan, arkadaşlardan yana şans ve fırsatlar Çarşamba ve Perşembe günleri gündeminize yerleşebilir.

Perşembe günü Merkür ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde geriliyor 18 Ocak’a kadar ilişkilerde dikkatli adımlar atmalısınız, iletişimde bazı sıkıntı ve problemlere açık olacaksınız 18 Ocak’a kadarki dönemde ortaklaşa atılacak işlerde, anlaşmalarda, sözleşmelerde kılı kırk yarmanın sizin faydası olabilir. Kendinizi güvende hissetmeyecek ya da karşı tarafın sizi kendinizi güvende hissettirmeyecek bazı hareketler içerisinde olduğunu göreceksiniz. 2016 Aralık ve 2017 Ocak aylarında yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar ilişkilerde çözülmek üzere sizi yakalayabilir. Taşınma ile ilgili problemler devreye girebilir ya da taşınmayı düşünüyorsanız 18 Ocak’a kadar yapmamanızı tavsiye ederim. Ortaklı işlerde, sözleşmelerde bir imza atacaksınız bu dönem yapmamaya özen gösterin ama yapmak zorundaysanız da birkaç kez üzerinden geçin. Hatta yasal bir durumla karşılaşmamak adına avukatınız varsa ondan destek almayı da ihmal etmeyin.

Cuma ve Cumartesi günü Ay Koç burcunda, oldukça hareketli sizin de kariyeriniz, işleriniz, yıl sonu çalışmalarınız önem kazanıyor. Yapılması gerekenleri ele alacaksınız hatta Cumartesi gece saatlerine kadar oldukça yoğun akan bir trafik olacak Cuma günü bu anlamda önemli. Göz önünde bulunmayı tercih edeceksiniz ama yılbaşı gecesi aile ya da arkadaş ortamlarınızda oldukça keyifli, tatlı, huzurlu saatler sizi bekliyor olacak. Mutlu yıllar!


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar son iki yıldır ilişkiler çok önemliydi sizin için, ilişkilerden beklentilerinizi gördüğünüz, ortaklıklarınıza göz attığınız ve bir ilişkide nasıl davranmanız gerektiğine dair çok önemli bilgiler edindiniz. Yılın son haftasına da yine ilişkiler ön planda olarak giriş yapıyorsunuz özellikle bu hafta sevdiğiniz insanın hareketleri, kararları hayatınızda önemli olacak ve yeni yılı karşılarken neler yapacağınıza beraber karar vermek isteyebilirsiniz.

Çarşamba günü çok keyifli, iş ortamlarınızda, koşturmalarınızda güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Uzun zamandır bir para ile ilgili bir mevzu ya da bu alanda sizin vermiş olduğunuz bir taviz ya da fedakarlıkların aslında sizi çok da mutlu bir noktaya taşıdığını da net bir şekilde görebilirsiniz.

Perşembe günü Merkür iş, hizmet ve sağlık alanlarında gerileyecek. 18 Ocak’a kadar yeni bir iş başlatmak ya da yeni bir projeye dahil olmak iş değiştirmek çok da uygun olmayacak. 18 Ocak’a kadar iş değişimleri konusunda destekli olmayacaksınız. Sağlıkla ilgili konulara da dikkat etmeniz gerekebilir bu dönem içerisinde. 2016 Aralık ve 2017 Ocak aylarında neler yaşamıştınız hem iş dünyanızda hem de gündelik hayatın akışında ve sağlıkla ilgili konularda bu size önemli ipuçları verecektir. Aynı zamanda o dönem yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar tekrar karşınıza geliyorsa bu dönem bu konu ve olayları çözmeye de özen göstermelisiniz. Mesela beraber çalıştığınız insanlarla bu dönem bazı çekişmelere, sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz ya da kendinizi yanınızda çalıştırdığınız insanlar konusunda çok da fazla güvende hissetmeyebilirsiniz. Bunlar Merkür’ün geri giderken karşınıza getireceği olasılıklardan sadece birkaçı. Kemikle ilgili sorunlar, cilt, romatizmal birtakım sıkıntı ve problemler bu dönem önemli olabilir o yüzden sağlık kontrollerinizi yaptıracaksanız da yanlış bazı teşhisler konmaması adına 18 Ocak’tan sonra yaptırmaya özen gösterin.

Yıl başına girmeden hemen Perşembe günü iş hayatınızda yapılması gereken konu ve olayları da rahat bir şekilde ele alacaksınız. Cuma ve Cumartesi günleri oldukça hareketli günler, bir yerden bir yere gidecekseniz yılbaşını başka bir şehirde başka bir ülkede geçireceksiniz kendinizi oldukça cesur, aktif görmeniz söz konusu olacak ama yılbaşı gecesi saat 20:00’den sonraki dönem hem göz önünde olmak isteyeceksiniz hem de hayatın tadını tuzunu çıkaracaksınız. Annenizle geçirilecek güzel zamanlar yılbaşındaki keyfinizi de artıracak. Yılbaşını ailenizle geçirmiyorsanız toplum içerisinde kalabalık ortamlarda yılbaşınızı geçirebilirsiniz. İşle ilgili konular kafanıza takılıyorsa Pazar günü yani 1 Ocak zamanı bu konuları çok fazla irdelemeyin keyfinizi bozmayın. Mutlu yıllar!


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar son 2 yıldır iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konular sizi sınadı test etti, Satürn bu alanlarınızla dolaşıyor. Gündelik hayatın ritminde bazı zorlanmalar ya da sağlıkla ilgili bazı sıkıntıların karşınıza gelmesi ya da iş hayatınızda nasıl davranmanız gerektiğini gördüğünüz bir dönemdi. Yılın bu son haftasında gündelik hayatınızın ritmi, iş hayatınız, üretkenliğiniz ve sağlığınızla ilgili konu ve olaylar haftaya damgasını vuracak. Sağlığınıza ekstra özen gösterin. Damar sıkıntıları ve problemleri, ayaklarda yaşanacak bazı sıkıntı ve problemler bu hafta önemli olabilir.

Çarşamba günü güzel haberler alacaksınız aşk ve özel hayatınızla ilgili alanda sevdiğiniz insanın sizi birçok konuda desteklediğini net bir şekilde görebilirsiniz.

Perşembe günü Merkür gerilediği için aşk hayatınızda kendinizi güvende hissedemeyebilirsiniz bu dönemde. Sevdiğiniz insanla olan konuşmalarınızda yanlış anlaşılmalar devreye girebilir. Eğer çocuğunuz varsa bu dönem çocuğunuzla da anlaşmak çok kolay olmayacak. Sanatsal ve kreatif işlerinizde bazı konuları tekrar tekrar yeniden ele almak durumunda kalabilirsiniz. Eski aşklar bu dönem kapınızı çalabilir. Bu dönem bu aşklar ile ilgili konularda önemli kararlar almamaya çalışın 18 Ocak’ı bekleyin. Spor yaparken dikkatli olun, zaman zaman zorlanmalar devreye girebilir. 2015 yılı 2016 Aralık ve 2017 yılının Ocak ayına bir bakın, o dönemdeki konu ve olayların yeniden hızlandığını görebilirsiniz. Çocuk bekliyorsanız hamileyseniz 18 Ocak’a kadar dikkatli ve sakin ilerlemeniz faydanıza olacaktır.

Cuma Cumartesi günleri para ile ilgili konular gündeminize yerleşecek belki de yılbaşı harcamalarınız, yapılması gerekenler bazı harcamalar devreye girebilir ya da yılın son günlerinde kapatmanız gereken borçlarınız, faturalarınız olabilir bunlarla ilgili olacaksınız ama yılbaşı gecesi uzak yerlerde belki seyahatlerde inanılmaz keyifli ortamlarda farklı insanlarla bulunmak sizi çok ama çok mutlu edecek. Eşinizin akrabaları ya da uzak yerlerde bulunan arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Mutlu yıllar!

  


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler 2020’nin sonu itibariyle aşk hayatınız, eğitimle ilgili konular, sanatsal faaliyetler ya da çocuklarla ilgili konularda önemli dersler üstlendiniz Satürn hala bu alanlarınızda devam ediyor Mart ayına kadar hala öğretileriniz devam ediyor. Yılın son haftasına da aşka, keyfe ya da kendi hobilerinize, özel hayatınıza önem vererek gireceksiniz ya da bu konuların daha fazla hayatınızda yer ettiğini göreceksiniz. Bu hafta önemli Merkür geri hareketine hazırlanıyor ev, aile ve yuva alanlarınız önemli olacak bu alanlarda bazı iletişim sıkıntılarına ve problemlerine yatkın olabilirsiniz. Emlak alım satım kiralama gibi işleriniz varsa evle alakalı başlatmak istediğiniz birtakım işler ya da tadilat boya badana gibi konular varsa bunlarla ilgili alanda sıkıntı ve sorunlara açık olacaksınız 18 Ocak’a kadar. Eğer bir imza atmanız gerekiyorsa, ev alacaksanız, girişimde bulunacaksanız dikkatli olun 18 Ocak’a kadar yapmamaya özen gösterin çünkü şartlar değişecektir. Ama yapmak zorunda kalacaksanız da bir avukata danışmak çok daha doğru olabilir. Hatta önceden beğendiğiniz, kafanızda plan yaptığınız bir yerle alakalı bir konu da gündeme yerleşebilir. Ailevi konularda da söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat etmeye çalışın.

Çarşamba günü çok keyifli, aile hayatınızda yapılması gerekenleri ele alacaksınız. Perşembe günü Merkür bir sıkıntı ya da problemi karşınıza getirebilir ama bu sıkıntı ve problemleri çözmek anlamında da hayat size göz kırpacak.

Cuma ve Cumartesi günleri sevdiğiniz insanla yapacağınız planlarla yılbaşı gecenizi hareketlendirmek isteyeceksiniz. Aniden gelecek önemli haberler ya da burada yapılması gerekenler devreye girerken Cumartesi gecesi 20:08 itibariyle hayatı daha olumlu daha mutlu ve keyifli yönüyle ele almak isteyebilirsiniz. Yine yılbaşı gecesi para ile ilgili bir mevzu gündeminize yerleşebilir aynı zamanda harcamalarınızla ilgili konularda neler yapmanız gerektiğini çok net görebilirsiniz. Mutlu yıllar!


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler 2020’nin sonu itibariyle yaklaşık 2 yıldır ev, aile ve yuvanızla ilgili önemli sorumluluklar önemli testler ve dersler gündeminizdeydi. Bu haftaya da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Eviniz, aileniz, yuvanız, kendi güvenliğiniz önemli olacak. Her tür toplumsal konuyu ya da geleceğe dair atacağınız adımları ailenizdeki insanlarla konuşmak ya da evinizde daha fazla vakit geçirerek bu konulara el atmak isteyeceksiniz.

Perşembe günü Merkür geri hareketine başlıyor iletişim alanlarınızda sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama, dijital platformlar, eğitimle ilgili konular kısa vadeli planlar ve girişimler aynı zamanda kısa vadeli yolculuklarda Merkür size çeşitli engeller çıkarabilir ya da yorulduğunuzu düşünebilirsiniz. Akrabalarınız, komşularınız yakın çevrenizde kim varsa onlarla olan bağlantılarınıza da dikkat etmeniz gerekecek. 18 Ocak’a kadar yanlış anlaşılmalara meyilli olabilirsiniz ya da yakın çevrenizle ilgili konularda kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz. 2016 Aralık ve 2017 Ocak aylarında yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar da gündemimizde yerleşebilir. Sosyal medyayı kullanıyorsanız ya da dijital platformlarda birtakım işleriniz varsa yaşayacağınız sıkıntılar size nerede hata yaptığınızı çok net bir şekilde gösterecek.

Çarşamba günü çok keyifli özel hayatınızda destekli bir gün. Yakın çevrenizden alacağınız güzel desteklerle sevdiğiniz insanlar kısa vadeli planlarınızı hareketlendirebilir. Akrabalarınızdan, yakın çevrenizdeki insanlardan aradığınız desteği çok net bir şekilde sağlayabilirsiniz. Sıkıntı ve problemler Perşembe günü devreye girdiğinde bunları çok rahat ele alacaksınız.

Cuma ve Cumartesi Ay Koç burcundayken yılbaşına çalışarak, üreterek, koşturarak hazırlanacaksınız. Bir şeyler yetişmiyor olabilir kan çabuk beyninize sıçrayabilir o yüzden sakin bir şekilde bu durumları ele almaya çalışın. Cumartesi gece saatleri tam da yılbaşına girerken özel hayatınızda sevdiğiniz insanla yapacağınız güzel planlar kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Mutlu yıllar!


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve yakın arkadaşlarınızla beraber yapacağınız önemli planlarla haftanızı başlatıyorsunuz. Son 2 yıldır yakın çevrenizde bir daralma olmuş gibi hissediyor olabilirsiniz ya da yakın çevrenizdeki insanlardan beklentilerinizin ne olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Yılın son haftasında da bu etkiler devrede olacak.

Perşembe günü Merkür geri hareketine başlıyor 18 Ocak’a kadar para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Maddi konularda bazı sıkıntılar, engeller, problemler devreye girebilir. Ticari bir işletmeniz, ticari birtakım beklentileriniz varsa bu dönem bu beklentilerinizin karşılanmadığını görebilirsiniz. Bazı iş birlikleriniz ya da ortaklıklarınızın da sonuna gelmek para ile ilgili bir mevzuyu sonlandırmak önemli olacak. 18 Ocak’a kadar büyük girişimlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Daha önceden çalıştığınız, iş yaptığınız insanlarla yeniden bazı işler devreye giriyorsa bunlarda bir sıkıntı yok ama sıfırdan iş yapacağınız insanlarla iletişiminize ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Bu dönem hem kariyer hem para ile ilgili konular ya da özel hayatınızla ilgili konuları tekrar tekrar ele almak isteyebilirsiniz.

Çarşamba ve Perşembe günleri olumlu günler aile hayatınızda ele alınması, yapılması gereken harcamalar, parasal konular gündeminize yerleşecek. Cuma ve Cumartesi günleri Ay Koç burcunda ilerlerken hayatın keyfini çıkarmak isteyeceksiniz. Eğlenceli birtakım koşturmalar ya da kendi özelinize ya da hobilerinizi ayıracağınız vakitler yılbaşı öncesi sizi gerçekten mutlu edecek. Alacağınız küçük hediyeler ortaya çıkacak güzel küçük sürprizler sizi gerçekten mutlu edebilir. Yılbaşı gecesi keyiften ziyade biraz daha olması gereken bir geceymiş gibi geçebilir ya da birilerini ağırlıyorsanız o insanlara hizmet etmek durumunda kalabilirsiniz ama ne olursa olsun bu yılbaşı gecesi her koşulda sizi mutlu edecek. Sağlığınıza biraz daha özen göstermeniz de gerekecek. Mutlu yıllar!Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar 2020’nin sonu itibarıyla 2 yıldır para ile ilgili konularda çeşitli sorumluluklar, önemli testlerle karşılaştınız ve para ile ilgili konularda neler yapmanız gerektiğini çok net gördünüz hala da görmeye devam edeceksiniz Mart ayına kadar, yılın son haftasına da bu etkilerle giriş yapıyorsunuz. Bu hafta para ile ilgili konular sizin için önemli olacak. Belki yıl sonu tamamlanması gereken bütçeler ya da beklediğiniz bir paranın peşinde koşma ya da parasal konularda yılbaşı için neler yapabileceğinizi düşünmek ön planda olabilir.

Perşembe günü Merkür geri hareketine hazırlanıyor, Merkür sizin burcunuzda gerileyeceği için 18 Ocak’a kadar kişisel girişimleriniz, adım atmak istediğiniz konularda sıkıntı, engel ve birtakım aksiliklerle karşılaşma potansiyeliniz var. Hem iş hayatınızda, gündelik hayatın akışında hem de gelecek vadeli planlarınızda yanlış anlaşılmalara ya da yanlış adımlar atmaya meyilli olabilirsiniz 18 Ocak’a kadar büyük girişimlerden, anlaşmalardan, sözleşmelerden mümkün olduğunca uzak durun, yapmak zorunda kalırsanız da birkaç kez üzerinden geçerek ya da bir avukattan, o konuda deneyimli bir insandan tavsiyeler alarak ilerlemeye özen gösterin. Merkür sizin sağlık evinizin yöneticisi, Mars da bu alanda geri hareketinde. Önünüzdeki dönem tam da yılbaşı haftası ve yılbaşı sonrası sağlığınıza ekstra özen gösterin. Kemiklerinizi mümkün olduğunca sağlam tutun, bağışıklık sisteminizi de kuvvetlendirin.

Çarşamba ve Perşembe günleri yakın çevrenizden gelecek güzel haberlerle haftanız oldukça hareketli ve keyifli olacak. Önemli iş konuşmaları ve anlaşmaları Çarşamba günü devreye girebilir ama Merkür de bir gün sonra gerileyeceği için anlaşmalardan ziyade konuşmalarınızı yapabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi günü Ay Koç burcunda ilerliyor. Evinizde, yuvanızda olmak isteyeceksiniz bu yılbaşında. Ailenizi bir araya toplamak onlarla vakit geçirmek sizin için önemli olacak ama yılbaşı gecesi herkesten çok daha fazla eğlenebilirsiniz çünkü aşk evinizde ilerleyecek Ay ve çocuğunuz varsa çocuklarınızla keyifli vakit geçirmek, flörtünüz, sevdiğiniz insan varsa onunla beraber güzel bir gece geçirmek ya da hayatınızdaki insanla mutluluğunuzu artırmak bu yılbaşında sizi çok ama çok mutlu edebilir şansınız da açık olacak. Mutlu yıllar!


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, Satürn son iki yıldır sizin burcunuzda ilerliyor. O yüzden hayatınızı yeniden kurdunuz, kolay olmadı çok yıprandınız, sağlıkla ilgili sıkıntılarınız oldu ve hayata bakış açınız değişti hala da değişmeye devam ediyor Mart ayına kadar ama yılın son haftasına Ay sizin burcunuzdayken giriş yapıyoruz o yüzden beklentileriniz kendi istekleriniz bu hafta önemli olacak ve bu hafta önemli konularda önünüzde önemli yollar açılabilir.

Perşembe günü Merkür sizin kadersel alanınızda gerileyecek. Bu da hem para ile ilgili konular hem size keyif veren alanlarda bazı sıkıntı ve problemlerle karşılaşmanıza neden olabilir. Geçmişteki konu ve olayların tekrar önünüze geldiğini görebilirsiniz. Kendinizi bu dönemde güvende hissetmeyeceksiniz, geçmişi anmak geçmişte yaşanılanları gözden geçirmek ve bu alanda bazı korkularınızın tetiklenmesi, bardağın boş tarafını görme ya da bazı yaşadığınız sorunları yeniden yaşıyormuş hissine kapılma etkilerine dikkat edin. 18 Ocak’a kadar para da dahil olmak üzere önemli işleri başlatmak ve önemli girişimlerde bulunmak için destekli olmayacaksınız. 2016 Aralık ve 2017 Ocak aylarına bakmanızı tavsiye ederim o dönem yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar karşınıza gelirken annenizin kardeşleri ya da akrabaları ya da eşinizin iş hayatı ve sağlığı ile ilgili konular önemli olacak bu Merkür gerilemesinde. Diğer burçlar bir şekilde hareket edebilir bazı noktalarda ama sizin hiçbir şekilde hareket etmemeniz ve büyük kararlar almamanız gerekiyor.

Çarşamba ve Perşembe günleri para ile ilgili bir konuda halletmeniz gereken önemli bir mevzu devreye girecek ve bunları çok rahat bir şekilde ele alacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde de zaman zaman bazı sorunlar ya da problemler devreye girebilir. Cuma ve Cumartesi günleri yakın çevrenizle iletişim halinde olacak ve çok hızlı kararlarla hızlı ve kısa vadeli planlarla yılbaşı gecenizi gayet güzel planlayacaksınız. Diğer taraftan tam da yılbaşı gecesi Cumartesi gecesi evinizde, yuvanızda, ailenizle olmak sizi çok ama çok mutlu edecek. Sürpriz bazı konuklarınız ya da arkadaşlarınız tam da bu yılbaşı gecesinde sizin keyfinize keyif katabilir. Mutlu yıllar!


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar hayatınızda bir tamamlanma turundasınız son 2 yıldır hiçbir şekilde kontrol sizin elinizde değildi, kendi halinize çekilmiş olayları biraz akışına bırakmış bazı kayıplar ya da sıkıntı ve problemlerle uğraşmış olabilirsiniz. Haftaya da bu etkilerle başlıyorsunuz. Geri planda duracağınız, olaylara adapte olmakta zorlanacağınız bir hafta olabilir. Yurtdışı bağlantılı planlarınız varsa bu planların bu hafta devreye girdiğini görebilirsiniz. Belki de yılbaşını yurtdışına geçirmek istiyorsunuz işte bütün bunlar bu haftanın ana konularından olacak.

Perşembe günü Merkür geri hareketine hazırlanıyor, Merkür sizin arkadaşlık ve sosyal çevre alanlarınızda gerileyecek. Arkadaşlarınızla olan iletişime ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki problemler iyice görünür olurken bazı somut gerçeklerle de karşılaşmak durumunda olacaksınız ya da kendinizi bu alanda güvende hissetmeyeceksiniz. 18 Ocak’a kadar organizasyonlar, aktiviteler, davetler ya da arkadaşlarınızla beraber girişilecek her türlü işlerinizde dikkatli adımlar atmayı unutmayın ve büyük işlerden, anlaşmalardan, girişimlerden mümkün olduğunca kaçının. İşten elde edilen gelirlerinizde bazı sorunlar ya da problemlerle karşılaşabilir aynı zamanda babanızın para ile ilgili bir konuyla da yeniden uğraşması gerektiğini görebilirsiniz. Çevre değişiklikleri, taşınma ya da yeni ortamlara girme yeni arkadaşlıklar kurma anlamında da çok destekli değilsiniz ama bu dönem eski arkadaşlarınızla bir araya gelmek sizi çok mutlu edebilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri keyifli, hayatınızı ilgilendirecek bazı durumlarda arkadaşlarınızın ya da sosyal çevrenizdeki insanların sizi ne kadar desteklediğini görmek sizi gerçekten mutlu edecek.

Cuma ve Cumartesi günleri Ay Koç burcunda ilerleyecek. Parasal konular ön plana çıkabilir para ile ilgili bir mevzuyu halletmek durumunda kalabilirsiniz. Yılın son günü beklediğiniz bir paranın gelmesi ya da birtakım harcamalarda bulunmanız bunlarla ilgili konular kafanızı meşgul ederken tam da yılbaşı gecesi yakın çevrenizdeki insanlarla olmak onlarla vakit geçirmek sizi çok ferahlatacak, mutlu hissettirecek. Akrabalar, kardeşler, çok yakın dostlarla geçirilecek iletişimi yüksek sizi mutlu edecek bir yılbaşı olacak. Hemen yılbaşı arkasında bazı arkadaşlarınızla aranızda oluşacak ufak tefek pürüzleri kendinize çok fazla dert etmeyin. Mutlu yıllar!

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın