Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Hayaller – Gerçekler! – 13 Mart Balık Burcu Yeni Ayı

Hayaller - Gerçekler! - 13 Mart Balık Burcu Yeni Ayı
Bu yazıyı paylaşın;

13 Mart Cumartesi günü saat 13:20 23 derece Balık burcunda Venüs ve Neptün etkili bir Yeniay gerçekleşiyor.

Balık burcu duygusallık, ruhsallık, romantizm, maneviyat, kendini adama, merhamet ve feda etmeyle bağlantılıdır. Hayalperest, dağınık, kararsız etkiler taşır. Başkalarının duygularına ve gereksinimlerine karşı aşırı duyarlı olmayı temsil eder. Dünya değerlerine çok önem vermemeyi, vazgeçmeyi, bırakmayı,bütünle bir olmayı, akışla beraber gitmeyi anlatır. İşte bu yeniay adeta gökyüzü bu Balık etkileriyle dolu olacak.

Zihin gücümüz kuvvetli olurken, sanatsal yönlerimiz ön plana geçebilir. Etrafımızda olup biten olaylardan fazlasıyla etkilenebiliriz. Aşkta, romantizm öne çıkarken, gerçekçi adımlar atmakta zorlanabiliriz. İlişkilerimiz için fedakarlıklarımız, anlayışımız artabilir. Gerçeklerden kaçmaya eğilimli olabiliriz. Evde oturup romantik filmler izleyebilir, eski ilişkilerimizi hatırlayabilir, pencere önünde kahvemizi yudumlarken güzel şarkılar dinleyebilir,  bazen okuduğumuz bir cümleden 40 anlam çıkartabilir, hayalgücümüzün bizi geçmişe götürdüğünü, karşılaştırmalar yaptırdığını farkedebiliriz. Ne istediğimizi bilmekte zorlanabiliriz. Ruhsal çalışmalar yapmak, affetmek, kabullenmek, şifalanmak, sevgimizi akıtmak, sevdiğimizle bütün olmak anlamında güzel bir yeniay bizi bekliyor.

Gerçekçi, dikkat gerektiren ve net olmamız gereken işlerimiz varsa bu yeniay bize hem ilişkilerde, hem de maddi konularda hata yaptırabilir. Vizyon gerektiren işlerimizde, sanata, yaratıcılığa dayalı alanda işlerimiz varsa bu Yeniay bize gereken ilhamı bahşedebilir.

Bireysel alanda etkiler böyleyken, Dünya Astrolojisinde bu yeniay ne anlama geliyor bir bakalım.

DÜNYA ASTROLOJİSİNDE Balık burcu;  hastaneler, enstitüler, şifalanma yerleri, rehabilitasyon merkezleri, hapishanelerle ilgilidir.  Bu yeniay zamanı bu alanlarla ilgili konularda yeni kararlar, düzenlemeler beklenebilir. Veya bu alanlarda kararsız etkiler, karmaşalar da söz konusu olabilir.

Yine film endüstrisi, hayır işleri, ilham içeren eserler, sanatın her kolu, dans, müzik, tasarım, fotoğrafçılık, illüstrasyon alanında keyfi bol, sanatsal değeri yüksek konular öne çıkabilir.

Balık burcu ayrıca Medikal Astrolojide’de önemli bir yere sahiptir. İlaç, medikal, kimya sektörünü temsil ettiğinden, biyokimyasal maddelerle ilgili olduğundan ilaç sektörü, aşı konuları ve eczanelerle ilgili yeni düzenlemeler oluşabilir.  Bağımlılık yapan maddelere, alkole, uyuşturucu gibi türevlere olan ilgi artabilir. Anestezi alacaksak, ameliyatlarımız varsa dikkatli olalım.

 

Balık burcu denince akla, sular, suyla ilgili alanlar, okyanuslar, DENİZLER, DENİZ TAŞITLARI gelir. Bu yüzden bu yeniay ve sonrası 15 gün boyunca su taşkınları, sel basmaları, dere taşmaları, okyanus veya deniz merkezli depremler, deniz kazaları, tankerlerle ilgili sorunlar gündemde olabilir. Gaz sızıntıları, kimyasal zehirlenmeler, sıkıntı ve sorunlar bu dönem ortaya çıkabilir.

Dolandırıcılık şebekeleri artabilir. Balık burcu zamanlarında siyasal ve ekonomik istikrarsızlık artacağı için riskten ve hayalci adımlardan uzak durmak doğru olacaktır.

Yine işin içinde Neptün olduğu için salgın ve enfeksiyonel hastalıklara karşı bu yeniay ve sonrası 15 gün boyunca dikkatli olmamız gerekecek!

13Mart-Yeniay-1

Bu Yeniay’ın derecesi 23 derece, Markab sabit yıldızıyla birleşiyor. Bu da iş dünyasında şok edici gelişmelere, değişikliklere, cunta, ateşten gelen tehlikelere, yangınlara sebeiyet verebilir.

Yeniay’ın oluştuğu anın Türkiye ve Ankara’ya göre haritasını çıkartırsak.

17 derece yengeç yükseliyor.  Yani ülkemizin iç meseleleri, beslenme, gıda sekötürü, güvenlikle ilgili durumlar, ailemiz, yuvamız önemli olacak. Yeniay 9. Evde gerçekleşiyor. Bu da bu yeniayda üniversiteler, eğitim sektörü, yasalar ve hukukla ilgili konular, dini konuşmalar,  faaliyetler, ticaret, dijital alanlar, deniz aşırı seyahatler, akademik konular, ithalat, ihracat konuları öne çıkacak. Önemli yasa değişiklikleri ele alınabilir. Yeni para gelirleri, maddi konularda yeni düzenlemeler, kredi, faiz konuları ve yeni ekonomik reformlar ele alınabilir.

13mart-yeniay-2

Yeniay Türkiye haritasının 10 evine düşmekte. Bu da yeniay zamanı gözler ülkemiz ve yöneticilerimiz üzerine çevrileceğini gösteriyor. Ulusal ticaret ve saygınlığımız önemli olurken, ülkenin güvenliğine, pandemiyle ilgili konulara dikkat etmemiz gerekebilir.  Yöneticilerde ve yaşlı nüfusta pandemide bulaşlar artabilir. Yine eğitim ortamlarında, seyahatlerde, yolculuklarda bu etkinin artabileceğini bizlere anlatıyor.

Güneş ve Jüpiter’in olumlu açısı hukuksal konuların hızlanması, tıpta ilerleme olarak ele alınabilir. Ay Jüpiter olumlu açılarıysa gıda sektöründe, yiyecek işlerinde olumlu ilerlemeler, dini konuların hızlanması, doğum oranlarında artış şeklinde yorumlanabilir.

Bu yeniay ve sonrasında toplumsal ve özel ilişkiler bakımından çalkantılı bir dönem olabilir. Sevilen sanatçıların kaybı, sorunları önem kazanabilir veya siyasette ve sanatçıların hayatında skandallarla karşılaşabiliriz.

Şimdiden herkese bolluklu, şefkatli, sağlıklı bir yeniay dilerim…

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İsar Cap, member of OPA, MAPAİ

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın