Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

Gezi Parkı Neler Anlatıyor?

Bu yazıyı paylaşın;

Gezi parkında oluşan kitlesel protesto halkla yönetimi karşı karşıya getirmiş durumda. Çok uzağa gitmeyelim uranüs- plüton karesi ilk olarak devreye girdiğinde 2012 yılının ilk başlarında, Suriye ve tüm dünyada kitlesel etkilerle, karmaşa ve karışıklıklarla karşılaşmıştık. 2012- 2015 yılları arasında tam 7 kez partil açı yapacak olan bu etkileşim 21 mayısta bir kez daha sahneye çıktı ve bizler etkilerini görüyoruz.  21 mayısta oluşan uranüs- plüton karesi, krizleri, değişmesi gereken konu ve olayları hayatımıza taşıyacaktır. Kökten değiştirmek istediğimiz ama yapamadığımız konu ve olaylar, bu kare etkinliğiyle açığa çıkacak. Dramatik değişimler, özgürlük mücadeleleri, baskılar, kitlesel etkiler, toplumları değişikliğe zorlar. Uluslararası ilişkilerimiz, ortaklaşa atılacak konular, demokratik adımlarımızda bazı sürtüşmeler, çekişmeler, gündeme gelebilir. (https://www.handekazanova.com/index.php?option=com_content&view=article&id=254:20-26-may-s-2013&catid=39&Itemid=534 )

31 mayıs’ı olayların daha da arttığı ve tırmandığı gün olarak alırsak, tam da o gün Türkiye Haritasındaki güneşin- satürnle birleştiğini görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Güneş devleti temsil ederken, satürn gibi kısıtlayıcı ve yaptırım gücü olan kötücül bir gezegenle birleşmesi, devletin sert politikaları yüzünden popülerliğini yitireceğinin göstergesi olabilir. Bu bir kaç hafta boyunca ticaretin ve sosyal hayatımızın adeta sislerin arkasında kalması gibi etkilerle karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle satürnün temsil ettiği otorite sahiplerine ve belediye idarecilerine önemli görevler ve sorumluluklar düşmekte.

25 nisanda oluşan parçalı ay tutulması Türkiye’miz için önemli bir tutulmaydı. Çünkü tam da güneşinin üzerinde oluşuyor ve iki kötücül gezegen karşı karşıya geliyorlardı. Dilerseniz o tutulmayla ilgili yazdıklarıma şöyle bir göz atalım ve bugün gelinen noktayla ilgili durumu daha iyi kavrayalım.

Su elementindeki (akrep) tutulmalar sel felaketleri, deniz kazaları, su ve kümes hayvanlarının zarar görmesi, ihanet, kargaşalar, hain hareketler, huzursuzluklar, uyuşturucu konuları, ve aşırı yağışlarla, genel halkla ilgilidir. Sabit elementteki tutulmalar, milli gelir, para, ticaret hayatı, sahip olduklarımız, meclis ve parlemento konularını içerir. Akrep burcunda oluşan bu tutulmanın klasik astrolojide mars tarafından yönetiliyor olması ve marsın yanık ve zararlı durumda olması zorlanacağımız bir tutulma içinde olduğumuzu anlatmakta.

Tutulmanın özelliklerine baktığımızda satürn ve mars gibi iki kötücül gezegenin karşı karşıya geldiğini görüyoruz.  Satürn engeller, zorluklar, sorumlulukları temsil ederken, mars, şiddet, agresyon ve kavgaları, mücadeleleri ve savaşları karşımıza getirir. Önümüzdeki 4 ay boyunca  tüm dünyada bu 2 gezegenin karşımıza getireceği zorlukları özellikle tutulmanın kritik noktaları tetiklediği ülkelerde ve kendi ülkemizde göreceğiz.

Tutulmanın, Türkiye haritasının 5. Evine denk gelmesi ise, gençlerin, diplomatların, eğlence alanlarının (avm ler, parklar, kamuya açık alanlar), turizmin, sanatçıların, sporcuların ve spor faaliyetlerinin borsa ve spekülasyona dayalı işlerin etkileneceğini gösteriyor. Önümüzdeki 4 aylık süreçte ekonomik anlamda zorlanmalar, türbülanslar ve iniş çıkışlar görülebilir. Yine demokratik açılımlarda, anayasa düzenlenmesinde ve gelecek planlarındagençlere, sanatçılara, diplomatlara, sporculara özellikle kadınlara önemli görevlerin düşmesi, gelecekle ilgili planlarda önemli sorumluluk üstlenmeleri ama bu sorumlulukların bazı kesimler tarafından kabul görmemesi veya bazı manilerle karşılaşmaları söz konusu olabilir.

Türkiye önemli değişimlerin eşiğinde, yeni mesuliyetler, sorumluluklar üstlenmesi gereken bir dönem içinde bulunuyor. Bu süreçte herkesin maddi- manevi değerlerini gözden geçirmesi ve sahip olduğumuz değerleri sorgulaması, duygularımız ve mantığımız arasındaki ikilemleri iyi yönetmesi gerekecek. İnatlaşmalara ve duygusal patlamalara yatkın bir süreçte olduğumuzun altını çizerek olaylara sağ duyulu yaklaşmayı öğrenmeliyiz. (https://www.handekazanova.com/index.php?option=com_content&view=article&id=236:yine-tutuluyoruz-25-nisan-2013&catid=39&Itemid=534 )

Başka bir tutulma ise, henüz geçen Cumartesi yaşadığımız 25 mayıs parçalı ay tutulmasıdır. Yine Türkiye haritasında tutulma anına baktığımızda, 6. Eve düşen bu tutulma, önümüzdeki dönemde iş, işçi, işveren ilişkileri, ticaret alanlarımızı etkileyecek. Yine polis, donanma, askerle ilgili konu ve olaylarda sorunlar oluşabilir. Belediyeler, yerel yönetimde bu tutulmadan nasibini alabilir. Hastaneler, hapishaneler, gizli örgütler, dini lobiler ve kamu alanlarıyla ilgili yeni düzenlemeler, konuşma ve görüşmeler hızlanabilir. Bizi kandıran ve gerçekçi olmayan koşullar yüzünden yanılgılara dikkat etmeliyiz. Sosyal skandallar oluşabilir, gizli konu ve olaylar, gizli lobi faaliyetleri gündemimizde olacak.

Tüm bu olaylardan anlayacağımız önümüzdeki  dönemin kritik bir dönem olduğudur. Demokratik adımların zedelenmesi, halkı memnun etmeyecek kararların ortaya çıkması gibi etkiler söz konusudur. Bu sorun önümüzdeki bir kaç gün içinde çözülmezse 02-04-08-09- 12-13 haziran günlerinde olayların daha tırmanması ve halkla yönetimin karşı karşıya gelmesini kaçınılmaz kılabilir. Bu işten her koşulda zararlı çıkacak olan tek yer vardır o da Türkiye’dir. Önümüzdeki dönemde hepimiz sorumluluklarımızı bilerek ve diğer bakış açılarına daha hoş görülü olarak adımlar atmalıyız. Bu bizi olası zor koşullardan ve kötü senaryolardan ulusça koruyacaktır.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın