Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

ELEKTRİK YÜKLÜ YENİAY!

yeniay ,newmoon ,astroloji ,astrology ,kovaburcu ,aquarius ,venus ,jupiter ,handekazanovaileastroloji ,finansalastroloji ,financialastrology
Bu yazıyı paylaşın;

Perşembe günü saatler 22:05 gösterdiğinde 23 derece Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Bütün gezegenlerin sıralandığı bu Yeni Ay’da, dünyamız üzerinde manyetik alanda değişimler oluşabilir. Böylesi gezegen dizilimlerinin toplaştığı zamanlarda yer hareketliliği, volkanik hareketlilik, toprak kaymaları, depremler ve doğal afetlerin görülme olasılığı fazladır. İnşallah bir sorun ve sıkıntı yaşamadan bu yeniay zamanını geçiririz. Bu yeniay, aynı zamanda olumlu etkiler de devrede olacak.

Öncelikle Kova burcunun temsil ettiği konulara şöyle bir bakalım.

Kova burcu, astrolojide, entellektüel ve zihinsel konularla bağlantılıdır. İnsanlığa hizmet etmek, toplum amacına yönelik işlerde bulunmak Kova döneminin önemli konularındandır. Yine icatlar, keşifler, bilimsel buluşlar, uzayla bağlantılı konular, bilim ve bilgisayar sektörü, havacılık ve elektrikle, elektronikle ilgili alanlar Kova’nın yönetimindedir. Bu burçtan gezegen geçişlerinde reformların, eski kalıpların ve yönetim konularının geride kalmaya başladığı görülür. Yenilikler, yeni düşünceler, bunların toplumsal konulara geçirilmesi Kova burcunda yaşayacaklarımız arasında yer alıyor. Kişisel özgürlükler, haklar öne çıkarken teknolojik gelişmelerle toplumu daha iyi yapılandırmak için kolları sıvayabiliriz. ( kaynak: Öner Döşer, Dünya Astrolojisi, Türkiye)

İşte bu yeniay bu konularla bağlantılı olacak. Çalışanların ve kadın haklarının, hukuki sorunların ve olayların devrede olacağı bir Yeni Ay yaşayabiliriz. Belediyelerde, madencilik işlerinde, inşaat ve bankacılık sektöründe problemlerle karşılaşma ihtimalimiz var. Siber saldırılar, hacklenme gibi durumlar, Merkür’de gerilediği için teknolojik ürünlerde, elektrik, elektronik teçhisatlarda, hatlarda sorunlar oluşabilir, telefonlar göçebilir, bilgisayarlar çökebilir ya da bir mesaj atmak isterken, yanlış yere gönderebiliriz. Bilgi kirliliği, yanlış yönlenmemizi sağlayabilir. Grup içi iletişimde, takım çalışmalarında yanlış anlaşılmalara dikkat edelim. Zaten bu yeniayın sadalsuud takımyıldızıyla birleşmesi yalancılık ve hırsızlık, iftiraların, yanlış bilgilerin devrede olacağının altını çizer gibi. Haclenme, siber saldırılar veya güvenlik açıklarına dikkat edelim.

Elektrik yüklü bir yeniay bizi bekliyor. Kova burcu elektrik sistemleriyle, elektronikle bağlantılı olduğu için bu dönem bu alanlarda sıkıntı ve sorunlar görülebilir veya biz elektrikli bir şekilde dolaşabilir, farklı fikirlerin peşinden koşabiliriz. Havayollarında, havacılık sektöründe sorunlara açık olabiliriz. Hermetik Astrolojide kova burcu köprülerle, köprü görevi gören aracı kurumlarla bağlantılı olduğu için dünyanın çeşitli yerlerinde köprülerle ilgili sıkıntı ve sorunlar görülebilir. Yine aracı bir kurumdansanız, danışmanlık işleriniz varsa bu dönem bazı zorlanmalar yaşanabilir veya sorunları yeniden ele almanız gerekebilir.

Uzayla ilgili gelişmeler öne çıkarken, bu alanda teknolojide geri adımlar atılabilir veya arızalar, sistem sorunları görülebilir. Bilimsel konularda, keşiflerde sıkıntılara açık olabiliriz. Sistemi değiştirmek, var olan hayatımıza heyecan ve anlam katmak adına bu yeniay bizi harekete geçirebilir ama fikirlerimizde sabit hareket edebiliriz. Demokratik yaklaşımlar altında olacağız, demokrasi ve daha sosyal bir yaşam için çaba sarfedeceğiz ama yinede herkese eşit durduğumuzu sanırken, kendi bildiğimizden şaşmamak bu durumla çelişki oluşturabilir. Kova burcu marjinal hareketlerle, entellektüel konularla bağlantılı olduğu için her tür  fikir ve düşüncelerimizi yeniden gözden geçirmemiz gerekebilir.

Diğer taraftan Bu yeniay olumlu bir etkiyle devreye giriyor. Venüs- Jüpiter kavuşumunu hayatımızda hissedebiliriz. İyi şans, aşkta başarı, keyif gibi faktörler artarken, çok sayıda arkadaş ve sevgili edinebilir biraz ayran gönüllü olabiliriz. Öğrenmekten keyif alacağımız bu dönem müsrif, şöhret yanlısı, zevk düşkünü olabilir, her tür tüketimi sevebiliriz.

Harekete geçme isteğimizin ve hırslarımızın arttığı, aşırı hareketli, huzursuz olabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Öfkeli ve tartışmacı olabilir, hayata biraz saldırgan yaklaşabiliriz. Spora ya da harekete dayalı işlerimiz varsa bu dönem bu işlerimizde rahat bir akış beklenebilir.

Yine bu yeniayda Türkiye Haritasının Jüpiter’iyle, hem ay, hem de güneş kare açı yapacaklar. Dünya astrolojisinde bu etki devrede olduğunda vergiler artabilir, yüksek masraflar, dini konularda sorgulamalar, mahkemelerde davaların artacağı bir süreç olabilir. İşletmecilere bu dönem gereğinden fazla ağır yük binebilir. Yine obezitenin yaygınlaşması, dini konularda abartı, milliyetçiliğin, fanatizmin ön plana çıkacağı bir dönem içindeyiz. Türkiye haritasının 9. Evine denk gelmesi üniversiteler, yüksek eğitim alanları, akademisyenler, hukuki konular, din, felsefe bağlantılı işler, seyahat, turizm, ithalat, ihracat alanlarını aktive edebilir.

Yeniayın oluştuğu anın haritasını çıkarttığımızda 08 derece Terazi burcu yükseldiğini görüyoruz ve Türkiye haritasının Mars derecesiyle kavuşum halinde, bu da muhalefetle ilgili konuların gündemimizde olacağını gösteriyor. Yine toprak sahipleri, çiftçiler, ürünler, mahsüller, madenler, emlak sektörü, sınırlar alanlarında mücadeleler, savaşkan etkiler görülebilir. Muhalefetin mücadeleci tavırları, her iki tarafın söylemleri kargaşa ve kaos ortamı yaratabilir. Bu dönem karşıtlık açısının olmaması, her iki tarafın destekçileri ve takipçilerinin karşı tarafı anlamaması gibi etkiler doğurabilir, bu da toplumda kutuplaşmayı arttırabilir. Özellikle bu etkiye dikkat edelim.

Güneş ve Ayın Neptün’le karşıt açısı, Corona tedavi sürecinde bazı zorlanmaları ve hasta sayısında artışları gündeme getirebilir. Yine okullarla ilgili alanlarda verilecek kararlarda yanılgılar  oluşabilir.

Zorlanan işçi kesimi, sağlık sektörü ve askeri alanlar için para yardımları ve yeni açılımlar karşımıza gelebilir. Venüs- Jüpiter kavuşumu Türkiye’nin para alanına denk geldiği için bu dönem dış borçlar, ödemeler dengesinde, vergi ve tüketim alanlarında daha dengeli hareketler ve güzel gelişmeler beklenebilir.  Yeni para destekleri, yardımları ülkemizi rahatlatacak.

Bu yeniay fazla gezegen Kova burcunda yer alacağı için, sinirlilik, uykusuzluk, dolaşım sistemi bozuklukları, damar hastalıkları, varisler, baldırlar, bilek sorunları, toplar damar problemlerine, genetik sıkıntılara, kan problemlerine açık olabiliriz. Bu yüzden kafein tüketimine dikkat edelim.

Bu yeniay önemli bir yeniay olacak. Hayatımıza değişimleri ve farklılıkları katmamız ve olabildiğince esnek olmamız gereken bir dönem. Bir sonraki hafta devreye giren Satürn- Uranüs kare açısını doğru ele almak anlamında bu yeniayı en güzel şekilde ele almanızı dilerim…

Şans, bolluk ve keyif sizinle olsun!

 

Hande Kazanova

Dip: A.S.A, İsar cap, Member of OPA, MAPAİ

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın