Aylık Yorumlar Semadan Haberler

Ekim 2016 Aylık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Ekim ayında özel hayatınızın üzerine daha çok düşebilirsiniz sevgili Koçlar. Kendinizi karşı tarafın gözünden görmek isteyecek, onay almaya yatkın olacaksınız. Sevdiğiniz insanın hayatındaki güzel şanslar ve oluşumlar ilişkinizde kendinizi şanslı hissetmenize ve bunun sonucunda kararlar almanıza neden olabilir. İşte tamda ilişki kararlarınız için aybaşında, 01 ekimde devreye girecek olan güzel etkilerle bezeli yeniayı kullanmalısınız. Bu yeniayda ilişkinizde yaratıcı, fedakar, karşı tarafı daha çok düşünen yönleriniz adeta ortaya çıkabilir.

 

04 ekimde geleceğiniz için önemli sorumlulukları istekle ve keyifle yapacaksınız. Sevdiğinizle insanla başka bir şehire, ülkeye taşınmak, önemli işlere kalkışmak adına hayat sizi destekliyor olacak. Ya da ilişki kimliğinizi sağlamlaştırmaya yardımcı olacak bir tatil planlaması işinizi kolaylaştırabilir.

07 ekim itibarıyla ikili ilişkilerinizde konuşmalarınız ve fikirsel paylaşımlarınız artmaya başlayacak. Ortaklaşa işlerinizle ilgili önemli anlaşmalar ve sözleşmeler karşınıza gelebilir.

 

11 ekimde sevdiğiniz insandan alacağınız bir aşk, söz, nişan veya evlilik teklifi ayaklarınızı yerden kesebilir. Ayrıca ortaklaşa atılacak adımlarda, toplumsal işlerde de fayda sağlayacağınız ve önemli konuşmalar veya görüşmeler içinde olacağınız bir tarih içindesiniz. Böyle bir teklifle karşı karşıya gelirseniz anlaşmalarınızı 14 ekim tarihinde yapmaya özen gösterin. Somut ve biraz daha disiplinle atılacak adımlar hayallerinize bir adım daha yaklaşmanıza neden olabilir.

16 ekimdeki dolunay hayatınızda önemli sonuçları ve kararları karşınıza getirecek. Bu birkaç gün hassas olacak, duyacaklarınızdan etkileneceksiniz. Bu dolunayda hem ilişkinizi, hem de iş hayatınızda olup bitenleri idare etmeniz kolay olmayacak.

18 ekim ve sonrasında uzun seyahatlerden, yolculuklardan fazlasıyla keyif alabilirsiniz. Yabancılarla ilişkileriniz güçlenebilir. Yeni insanlar tanımaktan, yeni kültürleri merak etmekten kendinizi alamayabilirsiniz.

19 ekimde kariyerinizde güçlü ve etkili oluşumların içinde yer edebilirsiniz. Bu dönemde enerjinizi toplumun veya bir grubun hayrı için kullanmalı ve kendi amaçlarınızı ön plana çıkarmamalısınız. Herkesin hayrına ve yararına atılacak adımlar sizi bir tık yukarıya taşıyacak ve kendi amaçlarınıza daha fazla yakınlaştıracak.

Yine 20 ekim ikili ilişkilerinizde ya karşı tarafın sizi, ya sizin karşı tarafı dinlemediğinin sonucu olarak fikir ayrılıklarıyla karşınızda durabilir. Bu süreçte isyankarlıklara, karşı çıkışlara, sık sık fikir değişikliklerine kendinizi hazırlayın.

26 ekimde seyahatlerde veya dış ortamlarda sevdiğiniz insanla oldukça keyifli bir zaman dilimi sizi bekliyor. Partnerinizde seyahatte, tatilde veya dış ortamlarda güzel tekliflere açık olacaksınız.

30 ekimde ortaklaşa para konularında yaşayacağınız yeniayla birlikte maddi konularda yeni fikirlere, tutumlara ve yeni kararlara açıksınız. Bir ödemenin, bir borcun altına girmek, kredi almak, banka işlerinizi halletmek, vergi konularına yönelmek bu yeniayın etkilerinden olabilir. Yine bir boşanma işi, nafaka bağlama, miras konularını halletme önem kazanabilir. Sevseniz de, sevmeseniz de eğitim, seyahat ve yabancı insanlarla yapılacak işlerinizde önemli ve sorumlu ilişkiler içine gireceksiniz. Yine partnerinizin hayatında önemli ve zorunlu bir yolculuk, taşınma oluşabilir.


BogaBoğa Burcu:

Ekim, Yeniay ile başlıyor. Bu Yeniay sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşecek yani işinizle ilgili her tür konudaki yeni başlangıcınızı, adımlarınızı, plan ve projelerinizi ortaya koymak için sizi destekliyor olacak.

04 Ekim, ortaklaşa parasal konularda sizi destekleyen insanlarla, otorite figürleriyle, patronlarınızla olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceğiniz bir zaman olacak. Bu tarihte aynı zamanda kendinizi işinizde etkili bir şekilde ortaya koyabileceksiniz ve hayat planlarınızı kendi lehinizde ilerletebileceksiniz.

07 Ekim tarihinde artık iş alanlarınızda becerilerinizi daha fazla ortaya koyacağınız bir sürece giriyorsunuz. Bir yandan da dengeli adımlarla iş arkadaşlarınızla iletişiminiz artabilir, plan ve projeleriniz devreye girebilir.

11 Ekim’de çok büyük bir iş sözleşmesi, çok büyük bir proje devreye girebilir. İstediğiniz bir işin sonuçlarına etkili bir şekilde kavuşabileceksiniz ya da karşınıza çıkacak bir iş teklifi sizi gerçek anlamda mutlu edecek ve bu iş teklifi için ne kadar hevesli olduğunuzu fark edeceksiniz.

14 Ekim zamanında bir işte çok güzel, kalıcı imzalar atılacak ve siz de uzun zamandan beri uğraştığınız konularda artık rahat bir nefes almaya başlayacaksınız.

15 Ekim, özellikle beraber iş yaptığınız insanlarla çok kolay ipleri koparabileceğiniz, sıkılganlıklarınız ve tepkilerinizle insanları biraz şaşırtacağınız bir tarih olabilir. Bu tarihe lütfen dikkat edin çünkü bir gün sonra oluşan Dolunay, özellikle sizin kadersel alanınızda gerçekleşecek. Bu Dolunay, biraz sert etkilere sahip bir Dolunay olduğu için beklenmedik konu ve olayların etrafınızda cereyan ettiğini görebilirsiniz. Bir olayın iç yüzü ortaya çıkabilir.

18 Ekim’den sonra banka, kredi, faiz, vergi gibi ortaklaşa parasal konularda güzel gelişmeler yaşayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Yatırımlarınız artabilir, ortaklaşa para havuzunuzdaki o parayı çoğaltmak için harekete geçebilirsiniz.

23 Ekim’den sonra tam anlamıyla özel hayatınız devreye girmeye başlıyor. Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle beraber, artık özel hayatınızı daha fazla konuşur hale geleceksiniz.

26 Ekim’de çok güzel etkileşimler söz konusu. Özellikle işinizde kaynaklarınızı etkili ve düzgün bir şekilde kullanmasını bilecek, parasal konularda karşınıza çıkacak bir fırsatı iyi değerlendirebileceksiniz. Yalnız gerçekçi olmaya, gerçekçilikten asla uzaklaşmamaya çalışın.

30 Ekim’de artık parasal sorumluluklar önem kazanıyor. Hayatınızla ilgili bir borcun altına girmek, belki de işinizi daha fazla geliştirmek için bir parasal sorumluluğun altına girmek önem kazanabilir. Aynı zamanda birçok konuda, hem parasal hem ruhsal konularda sorumluluk almaktan kaçınmayacaksınız. Yine bu tarihte oluşan Yeniay, özel hayatınızla ilgili güzel başlangıçları karşınıza getirecek. Bu Yeniay’da evlenme, yeni bir ilişkiye adım atma, söz, nişan, taşınma gibi konular devreye girebilir ve bunun sonucunda da önemli parasal sorumluluklar oluşabilir.


İkizlerİkizler Burcu

Ekim ayı güzel bir Yeniay ile başlıyor sevgili İkizler ve yükseleni İkizler olanlar. Aşk hayatınızdaki kararlarınızı devreye sokacağınız bu Yeniay, hayatı size fazlasıyla keyifli yönleriyle algılatacak. Hem aşk hayatınızda hem çocuğunuzla ilgili konularda, çocuğunuz yoksa çocukla ilgili oluşumlarda yeni karar ve adımlarınızı 01 Ekim’deki Yeniay’dan sonra atmak, size fayda sağlayabilir.

04 Ekim’de hayat sizi birçok açıdan destekliyor olacak. Uzun zamandır özel hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde yaşadığınız anlaşmazlıkların geride kaldığını görmeye başlayacaksınız.

07 Ekim, özellikle borsada yatırım yapanlar için ya da spekülatif işlerde bulunanlar için dikkatli olunması gereken tarihlerden çünkü otorite figürleriyle ya da sizden daha üst pozisyonda olan insanlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Parasal işleriniz varsa, sanatsal ve kreatif işlerde paraya dayalı konuşma ve görüşmelerinizde anlaşmazlıklar gündeme gelebilir.

11 Ekim en şanslı günlerden bir tanesi. Yapacağınız işlerde kendinizi göstereceksiniz. İnsanlar sizi konuşuyor olacak. Kafanızdaki plan ve projelerinizi abartılı ve çok şevkli bir şekilde ortaya koymak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda, sevdiğiniz insanla olan paylaşımlarınız çok yüksek olabilir.

14 Ekim’de özel hayatınızda, sevdiğiniz insanla yapacağınız konuşmalar, kalıcı ve uzun vadeli konuşmalar olabilir. Sanatsal işle uğraşan İkizler burcu içinse güzel anlaşmalar bu tarihte devrede olacak.

 

16 Ekim’deki Dolunay sizin sosyal çevre alanlarınızda gerçekleşiyor. Arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız ve ilişkileriniz bu Dolunay’da önem kazanacak. Gireceğiniz çevrelerde belki yeni başladığınız aşkınızı, belki daha önceden aşk hayatınızda yaşadığınız sorunları dile getirmekten kaynaklı olarak, arkadaşlarınız ve çevrenizle olan bağlantılarınızda birtakım hassaslıklar, sorunlar, duygusal kararlara açık olacaksınız. Bir yandan da sosyal çevrenizde önemli ve beklenmedik gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Bu süreçte konuşulanlar ve söylenilenler, sizin için önemli olacak.

18 Ekim itibarıyla artık özel hayatınızı güzelleştireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Bu üç haftalık dönemde, sevdiğiniz insanla aranızda problemler ve sıkıntılar varsa bütün bunları konuşabilecek, birbirinizle paylaşabilecek bir süreç içinde olacaksınız.

19 Ekim tarihi, dikkat etmeniz gereken tarihlerden. Tehlikeli yerlerden ve ortamlardan uzak durmanız gerekecek. Önemli ameliyatlardan kaçınmakta fayda var.

23 Ekim itibarıyla artık iş hayatınıza daha fazla vaktinizi ayırmaya başlayacaksınız. Hemen bir gün sonra Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle beraber iş hayatınız daha fazla önem kazanıyor.

26 Ekim tarihi, özellikle bekar olan İkizler burcu için şanslı tarihlerden bir tanesi. Sevdiğiniz insandan istediğiniz, uzun zamandır beklediğiniz teklifi almamak için hiçbir nedeniniz yok.

27 Ekim, özellikle iş hayatınızda bazı işleri konuşmak, bazı işlerin üzerine düşmek, görüşmeler yapmak, randevular almak, projeleri toplantılarla şekillendirmek için uygun tarihler.

30 Ekim’deki Yeniay sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşecek sevgili İkizler. İşinizle ilgili önemli kararlarınızı bu Yeniay sonrası hayatınıza geçirmek önemli olmalı. İşinizi değiştirmek istiyorsanız bu Yeniay’dan sonra harekete geçebilirsiniz. Böylelikle yeni geçeceğiniz işin size daha sağlıklı, daha uzun vadeli ve kalıcı bir şekilde yollar açtığını görüyor olacaksınız.YengecYengeç Burcu
:

Ekim ayı ilginizi ailevi konulara, ev hayatına ve evle ilgili planlar yapmaya adayacağınız bir ay olabilir. Bir yandan Mars’tan alacağınız etkilerle zaman zaman özel hayatınızda birtakım sıkıntılar, sürtüşmeler ve tartışmalara açık olacaksınız ama bir yandan da güzel gelişmeleriniz yok değil. Hemen Ekim’in başında oluşan Yeniay, aile hayatınızda güzel gelişmeleri, önemli karar ve başlangıçları uygulayabileceğiniz bir dönemi işaret ediyor. Yerleşimle, evle ilgili konular önem kazanıyor. Almak istediğiniz bir ev varsa harekete geçebilirsiniz.

05 Ekim’de özellikle özel hayatınızda keyifli etkiler söz konusu. Sevdiğiniz insanla ilişkinizi daha güçlü boyutlara taşıma imkanına sahip olacaksınız. Eğer sevdiğiniz insanla aranızda oluşacak ufak tefek sürtüşmeler olursa, bu sürtüşmeleri daha büyüyecek bir hale sokmamaya ütfen dikkat edin.

07 Ekim itibarıyla ev hayatınızı daha yakın plana alacağınız, evle ilgili planlar yapacağınız ve aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanılan olayların tekrar gündeme gelip konuşulması gibi etkiler devreye girmeye başlıyor. Özel hayatınızı yeniden yapılandırmak, aranızda bir sorun varsa bunları halletmek için de uygun bir süreç olacak.

11 Ekim ev, gayrimenkul alım-satım, kiralama, yer değiştirme konularında; arazilerle, topraklarla ilgili konularda çok büyük şansların ve fırsatların karşınıza geleceği günlerden bir tanesi.

16 Ekim’de oluşan Dolunay, sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Kariyerinizle ilgili önemli sonuçlar, önemli durumlar, beklenmedik olaylar karşınıza gelebilir, stresli birkaç gün geçirebilirsiniz.

18 Ekim’den sonra artık daha fazla iş hayatınızı önemseyeceksiniz. İş hayatınızı sevecek, beraber çalıştığınız insanlarla uyumlu ilişkiler içinde olmak isteyeceksiniz. Yeme-içmeye olan düşkünlüğünüz artabilir. İş hayatınızda güzel gelişmeler ve kuracağınız iyi ilişkiler, size çok fazla yol aldırabilir.

19 Ekim’de özel hayatınızda güçlü duygularla hareket edeceksiniz. Biraz baskıcı, yönlendirici, şiddete meyilli durumların oluşmaması için bugünü bir kenara not etmekte fayda var.

24 Ekim’den sonra, aşk hayatınızda flört ettiğiniz insanla ya da hayatınızda kim varsa onunla olan konuşmalarınız hızlanacak. Varsa sorunlara çözüm üretmek, kendinizi karşı tarafa anlatmak, belki bir teklifte bulunmak, güzel planlar yapmak için uygun bir süreç. Çocuğunuzla sıkıntılarınız varsa da bu süreçte onunla iletişim kurmak önem kazanabilir.

26 Ekim’de hem iş hayatınızdaki davranışlarınız sayesinde beraber çalıştığınız insanların ve patronlarınızın ilgisini çekebilecek hem de aile hayatınız için neler yapacağınızı onlara çok rahatlıkla göstereceksiniz.

27 Ekim özellikle ve özellikle hoşunuza giden insanla güzel konuşmaların olduğu, sanatsal bir işiniz varsa bu işinizde kendinizi güzel, etkili bir şekilde gösterebileceğiniz günlerden bir tanesi.

30 Ekim’de oluşan Yeniay sizin aşk evinizde gerçekleşecek. Aşk hayatınız hareketleniyor. Bu alanda önemli karalarınızı, önemli başlangıçlarınızı uygulamak için bu Yeniay’dan faydalanacaksınız. Çocukla ilgili oluşumlar için de önemli kararlar söz konusu olabilir. Bu tarihte iş hayatınızda önemli sorumluluklar üstleniyor olacaksınız. Bu sorumluluklar sizin iş ilişkilerinizi de bağlıyor olacak.

 


AslanAslan Burcu:

Ekim ayı sözleşmeler, konuşmalar, görüşmeler, anlaşmalar yapmaya yatkınsınız. Bir yandan iletişiminiz fazlasıyla artabilir, yakın çevrenizle daha fazla temas halinde olabilirsiniz. Hemen Ekim başında oluşacak Yeniay, yakın çevrenizde olup bitenlerle ilgili konu ve olayları hızlandıracak. İletişim, satış, reklam, pazarlama ve ulaşım işlerinden herhangi birinde çalışıyorsanız bu konularda atılacak yeni adımları, yeni projelerinizi bu Yeniay ile beraber uygulamaya koyun.

04 Ekim özellikle özel hayatınızdaki iletişiminizle beraber yakın çevrenizle de iletişiminizi kuvvetlendireceksiniz. Özel hayatınızda önemli ve kalıcı adımlar, sorumluluklar oluşabilir. Bu sorumlulukları almaktan korkmayacaksınız, verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz.

07 Ekim, yakın çevrenizle olan bağlantılarınızda ve yakın çevrenizle yapacağınız işlerde özellikle güç çekişmelerine açık bir gün olarak görünüyor. İletişime dayalı işlerinizde bazı bozulmalar ve sorunlar oluşabilir.

11 Ekim itibarıyla iletişimsel konularda çok güzel fırsatlar, şanslar ve teklifler karşınıza gelecek. Bir anlamda kendinizi çok mutlu ve umutlu hissedeceksiniz ve keyfinize diyecek olmayacak. Yakın çevrenizdeki insanların hayatındaki güzel gelişmeler, sizin hayatınızı da güzelleştirebilir.

14 Ekim itibarıyla hem iletişimsel konularda hem de özel hayatınızda önemli sorumluluklar üstleniyor olacaksınız.

16 Ekim’de önemli bir Dolunay devreye giriyor. Bu Dolunay sizin seyahat, eğitim, medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret ve hukuk alanlarınızda gerçekleşecek. Yakın çevrenizde iletişimsel konularda başlattığınız işlerinizin karşılığını bu Dolunay’da almaya meyilli olacaksınız. Bir anlamda ne ektiyseniz onun karşılığını alacaksınız. Hızlı, beklenmedik, stresli olaylar ve oluşumlar da karşınıza gelebilir ya da çok umut bağladığınız bir işte iletişim sıkıntıları, sorunları ve anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

18 Ekim itibarıyla aşkı konuşmak, sevmek ve sevilmek isteyeceksiniz. Flörtleriniz artabilir, eğlenceli konulara daha fazla odaklanabilirsiniz, çocuğunuzla olan bağlantılarınız kuvvetlenebilir.

19 Ekim’de iş hayatınızda güçlü ve etkili insanlarla olan işbirlikleri devreye girebilir.

23 Ekim itibarıyla ev, aile ve yuva alanlarınıza odaklanacaksınız. Bir gün sonra Merkür’ün de bu alanlarınıza girmesiyle beraber aile ortamlarınızda konuşmalar, görüşmeler, anlaşmalar, bazı eski konuların gözden geçmesi gibi durumlar öne çıkabilir. Yine ailenizle toplanarak, yaşayacağınız yerle ilgili, yerleşimle ilgili konularda önemli kararlar almaya meyilli olabilirsiniz. Emlak alım-satım işleri de bu süreçte devreye girebilir. Bu işleriniz için özellikle ve özellikle 27 ve 30 Ekim tarihlerini kullanabilirsiniz.

26 Ekim’de aşk hayatınızda keyifli konu ve olayların etrafınızda cereyan ettiğini göreceksiniz. Bir yandan da yakın çevrenizde iletişim halinde olduğunuz, kalbinizin çarpmasına sebebiyet verecek bir insandan güzel bir teklif devreye girebilir.

30 Ekim’de bir Yeniay yaşanacak. Bu Yeniay sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda önemli konu ve olayları karşınıza getirebilir. Ev alım, satım, kiralama işlerinizi bu Yeniay’dan sonra yapmak önem kazanıyor. Aşk hayatınız veya çocuğunuzla ilgili konularda da bu tarihte önemli sorumluluklar devreye girecek.


BasakBaşak Burcu:

Hemen Ekim başında para evinizde oluşan Yeniayla birlikte, maddi konulardaki kararlarınızı ve düşüncelerinizi uygulamaya geçebilirsiniz. 15 gün boyunca ticari konularda önemli hareketlenmeler oluşabilir. Elinize geçen parayı değerlendirmek ve yatırımda bulunmak isteyebilirsiniz.

 

04 Ekim tarihinde ailenizdeki bir insanın maddi sorumluluğunu üstlenmek veya ailenize maddi yardımda bulunmak için uygun günlerde olacaksınız ve bunu yerine getirmek sizin için hiç de zor olmayacak.

07 Ekim’de maddi konularda, aşk hayatınızda ve çocuklarınızla olan paylaşımlarınızda birtakım güç çekişmelerine, sorunlara, ilişki bozulmalarına açık görünüyorsunuz. Onlarla anlaşmak kolay olmayacak.

11 Ekim şanslı tarihlerden çünkü güzel bir para teklifi karşınıza gelecek. Kendinizi bir anlamda iyi hissedeceksiniz, planlarınız iyi akacak. Özellikle parasal konularda şans ve fırsatların karşınıza gelmesi, abartılı ve biraz da geniş düşünmenize neden olabilir.

14 Ekim’de hayalini kurduğunuz eve sahip olmak için kolları sıvayabilirsiniz. 15 Ekim maddi konularda kolay tepkiler verebilirsiniz. Parasal işlerinizde karşı tarafla anlaşmak kolay olmayacak.

16 Ekim’deki Dolunay, sizin ortaklaşa para alanlarınızda gerçekleşiyor. Parasal konularda birtakım girişimleri aybaşında başlatmıştınız, şimdi bu Dolunay ile beraber bir anlamda bu başlattığınız işlerin karşılığını almaya hazırsınız. Bu süreçte karşınıza gözden kaçırdığınız bir ödeme ya da bir borç çıkabilir. Sigorta, prim, vergi konularına daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü bu alanlarda birtakım hassaslıklar, stresler yaşamaya açıksınız.

23 Ekim’den sonra yakın çevrenize odaklanacaksınız. Akrabalarınız, kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakın çevrenizde kim varsa onlarla olan ilişkileriniz ve bağlantılarınız önem kazanacak

26 Ekim’de hayalini kurduğunuz, istediğiniz evin teklifiyle karşılaşacaksınız. Aile hayatınızda güzel teklifler, güzel açılımlar, güzel şanslar var. Böyle bir teklif karşınıza geldiğinde ya da böyle bir adım atmak istediğinizde, sevdiğiniz insanla şartları çok iyi bir şekilde konuşmaya özen gösterin.

30 Ekim’deki Yeniay ile birlikte ev, aile ve yuvanızla ilgili önemli sorumluluklar devreye giriyor. Bu Yeniay zamanında yakın çevreniz, akraba ve kardeşlerinizi de işin içine alarak önemli konuşmalar yapabilir, ailenizden sevdiğiniz bir insanın sorumluluğunu ve yükümlülüğünü üstlenmek üzere konuşmalar içinde olabilirsiniz. Bir yandan ev, aile ve yerleşimle ilgili konular da bu Yeniay gündeminizde olacak sevgili Başaklar.


TeraziTerazi Burcu:

Ekim ayı kişisel girişimlerinizi başlatmak, önemli adımlarda bulunmak için harika bir ay olacak sevgili Terazi ve yükselen Teraziler. 01 Ekim’de gerçekleşen Yeniay ile birlikte artık bir yıl boyunca hareket edeceğiniz konularda, yeni kararları ve başlangıçlarınızı devreye sokabilirsiniz. Kişisel kararlar devrede olacak, hayatınızla ilgili önemli bilgiler edineceksiniz ve Jüpiter’den aldığınız güzel desteklerle bu yolda kalıcı adımlar atmasını da başaracaksınız.

 

04 Ekim’de, iletişimsel konularda disiplinli ve sorumluluklarınızı bilerek davranmak, hayatınızda karşılaştığınız zorlukları geride bırakmanıza sebep olacak ve hayatın sizi desteklediği fikrini karşınıza getirecek. Kendinizi iyimser, şanslı, mutlu ve aynı zamanda sorumlu hissediyor olacaksınız ve bu sorumluluklarınızı yerine getirmeniz kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

05 Ekim tarihi, özellikle aile hayatınız için yapacağınız harcamalarınızda disiplinli ve kontrollü olmanız şartıyla keyifli tarihlerden. Fazla harcamalarınız olabilir.

07 Ekim’de ailenizle birtakım sürtüşmelere, sıkıntı ve problemlere açık olacaksınız. Evinizde bir eşyanın bozulması gibi etkilere de hazırlıklı olun. Yine bu tarih itibarıyla konuşma ve görüşmeleriniz hızlanacak. Satış, reklam, eğitim, yabancılarla yapılacak işler konusunda güzel fırsatlar yakalayacağınız ve bir anlamda düşündüklerinizi gerçekleştireceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

11 Ekim tarihini bir kenara not edin çünkü keyifli konuşmalar, anlaşmalar, görüşmeler hayatı bir oktav yüksekten algılatabilir. Kendinizi çok iyi hissedeceksiniz, aynı anda karşınıza birden fazla fırsatın da geldiğini görebilirsiniz.

14 Ekim’de satış, reklam, pazarlama, iletişim, bilgisayar, yayıncılık sektörlerinden biriyle uğraşıyorsanız çok güzel kalıcı anlaşmaların, disiplinli plan-projeleri oturaklı bir zemine geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

 

16 Ekim’deki Dolunay, özel hayatınızda önemli konuları ve kararları karşınıza getirebilir. Bu Dolunay ile birlikte sevdiğiniz insanla anlaşmazlıklarınız yüksek görünüyor. Birkaç gün boyunca özel hayatınızda stresli oluşumlara açık olacaksınız.

18 Ekim itibarıyla artık yakın çevre, akraba ve kardeşlerinize daha fazla sevginizi yansıtmak isteyeceksiniz. Onlarla beraber yapacağınız planlar devrede olabilir. Geziler, keyifli bilgi alışverişleri, aynı zamanda komşularınız, yakın çevreniz ve akrabalarınızla kuracağınız ilişkiler önem kazanmaya başlıyor.

20 Ekim’de özellikle özel hayatınızda sevdiğiniz insanla anlaşmak kolay olmayacak. Ya o sizin fikirlerinizden, ya siz onun fikirlerinden sıkılabilir ve bazı konuşmaları boş bulabilirsiniz. Bu da sinirsel gerginlikleri tetikleyebilir. Birbirinizle olan iletişiminize bu günlerde dikkat etmeniz yerinde olacak.

 

23 Ekim itibarıyla kimliğinizi daha fazla parasal konulara kaydırmaya başlayacaksınız. Parasal konular, para yatırımlarınız, kazanımlarınız sizin için önemli olmaya başlıyor. Kafanız daha fazla parayı çoğaltmak ve bu parayla neler yapabileceğinizi düşünmeye odaklı olabilir.

 

26 Ekim tarihi şanslı tarihlerden. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkileriniz, hayat yolunda size yeni şanslar ve fırsatlar getirebilir. Yalnız bu tekliflerin gerçekçi olduğundan emin olarak adım atmalısınız. Keza başladığınız birtakım projelerde, işlerde, zaman zaman ilişkilerinizde hayal kırıklıklarına da açık olabilirsiniz ya da bir işiniz bitebilir ama aynı zamanda karşınıza yeni bir iş fırsatı gelebilir.

 

30 Ekim’de gerçekleşen Yeniay ile birlikte kafanızdaki plan ve projeleri ortaya koymak, parayla ilgili düşündüklerinizi, karar verdiklerinizi uygulamak, başlangıçlarınızı yapmak için harekete geçebilirsiniz. Aynı zamanda yine bu tarihte yakın çevrenizden canıgönülden sevdiğiniz, çok önemsediğiniz bir insanın hayat sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Parasal olarak sizi biraz tedirgin eden bu sorumluluk, bir şekilde ilişkilerinizde biraz kendinizi yalnız hissetmenize neden olacak ama bu sorumluluğu almasını bilirseniz de sonucu size güzel şeyler kazandıracak.


AkrepAkrep Burcu:

Ekim ayı da Eylül ayı gibi hızlı başlıyor çünkü hemen Ekim başında sizin kadersel alanınızda bir Yeniay oluşuyor. Beklenmedik ve kontrolünüz dışındaki olayların devreye gireceği bu Yeniay’da diğer burçların aksine hiçbir şekilde hareket etmemeye özen gösterin sevgili Akrepler. Henüz sizin zamanınız gelmedi, bu yüzden planlarınızı ve projelerinizi oluşturun, biraz beklemede durun. Aslında bu süreci bir yılı gözlemlemek, geçirdiğiniz bir yılda neler yaptığınızı görmek ve fark etmek anlamında kullanabilir, geri planda duracağınız işler için önemli başlangıçları devreye sokabilirsiniz. Yazım işleri, bir devlet kurumunda çalışmak gibi işlerde önemli girişimlerinizi devreye sokabilirsiniz ama bir projeye, bir işe başlamak istiyorsanız henüz uygun zamanlar içinde olmayacaksınız. Yine bu süreçte konuştuklarınıza dikkat edin, herkesle sırrınızı paylaşmayın ve sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen gösterin.

 

07 Ekim’de yakın çevrenizdeki insanlarla anlaşmak kolay olmayacak. Özellikle güç çekişmeleri devreye girebilir.

11 Ekim’de geri planda duracağınız birtakım işlerinizde çok güzel teklifler alacağınız, yalnızlığınızdan hoşlanacağınız ve kendinizi tam anlamıyla ifade edemeseniz bile beklenmedik yerlerden göreceğiniz destek ve yardımlarla güzel işlerle karşılaşacağınız bir dönem.

16 Ekim’deki Dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda önemli sonuçları ve kararları karşınıza getirecek. İnsanlar üzerinde çok fazla güç savaşlarına girmeden, işlerinizde “İlla benim dediğim olacak” tavrıyla hareket etmeden davranmaya özen gösterin.

 

18 Ekim, parasal konularda güzel ilişkilerin devreye girmeye başladığını görebilirsiniz.. 3 hafta boyunca parayla ilgili konularda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Güzelliğe olan tutkunuz da artabilir.

19 Ekim’de iletişim, satış, reklam, pazarlama alanında önemli girişimleriniz varsa güçlü insanlarla işbirliği yapabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizdeki insanlarla girişimleriniz ve harekete geçeceğiniz konular karşısında, onları manipüle etme, yönlendirme gibi etkileriniz de olacak.

23 Ekim itibarıyla artık kendinize olan güveniniz yerine gelmeye başlıyor. Uzun bir süredir belki yataktan kalkamıyordunuz, belki işe gitmekte zorlanıyordunuz; hayata biraz daha isteksiz, biraz daha geri plandan durduğunuz bir dönemde artık bütün bunların geride kaldığını görüyor olacaksınız çünkü sizin döneminiz başlıyor. Kendinizi iyi bir şekilde ifade edeceksiniz, iyi bir şekilde göstermek isteyeceksiniz.

26 Ekim, maddi konularda şansı ve fırsatları hissedeceğiniz tarihlerden bir tanesi. Yine de riskli adımlar atmaktan uzak durun. Özellikle borsada yatırım yapıyorsanız veya riskli işlerle uğraşıyorsanız, dövize dayalı birtakım girişimleriniz varsa bu süreçte aldanmalara, kanmalara, kandırılmalara açık olacaksınız. Şans bir yandan gelecek ama bir yandan da size dikkatli olmanız gerektiğini söyleyecek. Bu yüzden durumları iyi bir şekilde dengelemeye özen gösterin.

 

30 Ekim’de parasal sorumluluklarınız artıyor. Parasal sorumlulukların artmasıyla beraber hayatınızı ilgilendiren çok önemli karar ve başlangıçlarınızı devreye sokabilirsiniz. Bu karar ve başlangıçlar aynı zamanda aşk hayatınızı da içeriyor olacak.


YayYay Burcu:

Ekim ayı sosyal çevrenizde oluşacak bir Yeniay ile başlıyor. Yeni çevreler, yeni gireceğiniz ortamlar size hayatı mutlu ve iyimser bir şekilde algılatabilir ve özellikle kuracağınız yeni ilişkiler, aile hayatınızda da daha ılımlı bir politika gütmenize neden olabilir. Yeni tanışacağınız insanla girişeceğiniz önemli, birden fazla işiniz varsa bu Yeniay zamanı devreye sokabilirsiniz.

 

04 Ekim’de çevrenizdeki güçlü insanlardan, hayatınız adına destekler görebilirsiniz. Karşınıza gelen işlere sorumlulukla ve bu sorumlulukları üstlenerek keyifli bir şekilde yaklaşacaksınız. Bu da sizi, girişimlerinizde bir adım öne çıkartabilir.

 

Yine 07 Ekim itibarıyla arkadaşlarınızla daha fazla iletişim halinde olacaksınız. Sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla olan iletişiminizde dengeli, ölçülü, barışsever ve uyumlu fikirleriniz onlar tarafından kabul görebilir. Onlarla değişik projeler üretmek ve birtakım organizasyon, aktivite işleri içinde yer almak isteyebilirsiniz.

11 Ekim tarihini bir kenara yazın çünkü sosyal çevrenizden gelecek bir teklif ayaklarınızı yerden kesebilir. Hayatınızda karşılaştığınız, tanıştırıldığınız, özel hayatınızda teklif beklediğiniz bir insan varsa arkadaşlarınızın organizasyonuyla ondan beklediğiniz teklifi alabilirsiniz.

16 Ekim’deki Dolunay, sizin aşk hayatınızı tetikleyecek. Özel hayatınıza daha fazla dikkat etmeniz gereken bir sürece gireceksiniz. Birkaç gün boyunca bu alanda hassaslıklar yaşayabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bu kadar hızlı oluşumlar, özel hayatınızdaki insanın hoşuna gitmeyebilir. Özel hayatınıza daha fazla vakit ayırmak isterken kendinizi arkadaş ortamlarınızda ya da yeni işler içinde bulabilirsiniz. Her iki taraf arasındaki dengeyi iyi kurduğunuz müddetçe bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Ne olursa olsun harcamalarınızın arttığı ve bu harcamalar konusunda da zaman zaman takıntılı davrandığınız bir dönem.

 

18 Ekim’de artık kendinizi güzelleştirmek, ön plana çıkartmak isteyeceksiniz. İlişkinizden daha fazla bahsedecek, kendinizi sevecek, güzelliğinize önem verecek, değişik ortamlarda değişik insanlarla bir araya geleceksiniz.

 

23 Ekim’den sonra artık kimliğinizi geriye çekmeye başlayacaksınız. Harekete geçmenin ve birtakım konularda pozisyon almanın mümkün olmadığı bir döneme giriyorsunuz. Özellikle de girişim kararları almamak, riskli girişimlerde bulunmamak önemli olmalı.

26 Ekim sosyal çevrenizdeki bir insandan alacağınız özel hayat teklifi ya da iş teklifi sizi çok mutlu edebilir ama bir yandan da bu, özel hayatınız için gelecek bir teklifse hayal kırıklıklarına da açık olabilirsiniz.

30 Ekim, hayatınızla ilgili konularda önemli sorumluluklar üstleneceğiniz tarihlerden bir tanesi. Bir yandan da bugün oluşan Yeniay, kadersel alanınızda gerçekleşecek. Bu süreçte kontrolünüz dışında gelişecek olaylar karşısında dikkatli olmalı, hesapta olmayan gelişmeler yüzünden şartları çok fazla zorlamamalısınız.Oglak
Oğlak Burcu:

Ekim ayı, kariyer hayatınızda çok önemli konuları hızlandırarak karşınıza getirecek ve birçok konuda kendinizi hissedeceksiniz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Hemen Ekim başında oluşan Yeniay, kariyerinizle ilgili önemli konularda, karar vermeniz gereken alanlarda önemli başlangıçları ve kararlarınızı destekleyecek. Yine kariyerinizle ilgili yön değiştirme, yeni bir işe başlama, yeni bir projeye dâhil olma, yeni bir iş içine girme gibi etkileriniz varsa 01 Ekim’de gerçekleşen ve güzel açılar altında olan Yeniay’ı kesinlikle kullanmalısınız. Özellikle sosyal çevrelerdeki doğru, sağlıklı iletişiminiz, arkadaşlarınızla kuracağınız güzel bağlantılar kariyerinizde size yol gösterecek.

 

04 Ekim’de sorumluluklar altına girmekten kaçınmayacaksınız. Daha fazla çalışacaksınız, daha fazla üreteceksiniz, daha fazla işinizle ilgili konular önem kazanacak ama bir anlamda sorumluluğun altına girdikçe ve kendi işinizde kendinizi gösterdikçe çok daha güzel ve güçlü sonuçlara ulaşacaksınız. Kariyeriniz anlamında hayat sizi destekliyor.

 

07 Ekim’de iş hayatınızda sizden daha üst pozisyonda olan kişilerle, patronlarınız ve üstlerinizle olan bağlantılarınızda inatçılık etmemeye, fikir ayrılıklarına ve güç çekişmelerine düşmemeye özen gösterin çünkü bazı noktalarda kendi bildiğinizden şaşmama, kendi bildiğinizde diretme gibi etkileriniz yüksek.

14 Ekim’de çok güzel bir anlaşma gerçekleşebilir ve bu anlaşmanın altına imzanızı kolaylıkla atabilirsiniz. Şimdiye kadar kontrolünüzün olmadığını düşündüğünüz noktalarda artık bir parça da olsa kontrolü sağlamış görünüyorsunuz.

16 Ekim’deki Dolunay ev, aile ve yuva alanlarınızda geçekleşecek. Böylelikle, ailenize daha fazla özen göstermeniz gereken bir dönem olacak. Bu, zaman zaman sizi fikirsel olarak zorlayabilir, bazı noktalarda bu kadar işle uğraşırken onların kendilerine yetmeleri gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz ama ne olursa olsun bu Dolunay daha fazla vaktinizi ailenize ayırmanız gerekiyor.

19 Ekim’de etkili gücünüzle çok çabuk harekete geçmek isteyeceksiniz. Hırslarınızı iyi yönlendirmeniz, iyi kontrol etmeniz gerekebilir çünkü bazı noktalarda size fayda sağlarken bazı noktalarda da zarar verebilir.

24 Ekim itibarıyla arkadaşlarınızla olan iletişiminiz artacak, onlarla irtibat halinde olacaksınız, bir araya geleceksiniz, aynı zamanda aktivitelere ve organizasyonlara katılmak için uygun zamanlarda olacaksınız.

 

26 Ekim tarihi çok şanslı tarihlerden. Geri planda durduğunuz, çok fazla ön plana çıkmadığınız işlerde çok güzel teklifler karşınıza çıkabilir. Kitap yazımıyla uğraşıyorsanız, bir dergide çalışıyorsanız, kurumsal bir yerde çalışıyorsanız şanslarınız ve fırsatlarınız yüzünüzü güldürecek.

27 Ekim, arkadaşlarınızla bir arada olacağınız ortamlarda konuşmaların, görüşmelerin arttığı zamanlardan.

30 Ekim itibarıyla sosyal çevre alanlarınızda bir Yeniay oluşacak. Bu Yeniay ile beraber geleceğe yönelik her tür konu için harekete geçmek mümkün olabilir.


KovaKova Burcu

Ekim ayına yabancılarla yapılacak seyahatler, eğitim, hukuk, medya, ticaret ilgili konularda yeni uygulamalar ve kararlarla giriş yapacaksınız sevgili kovalar ve yükselen Kovalar. Bu Yeniay, bu alanlardaki önemli kararlarınızı ve başlangıçlarınızı destekleyecek, Jüpiter’den aldığınız olumlu açılarla bu alanlarda karşılaştığınız fırsatları değerlendirmelisiniz.

 

04 Ekim’de önemli anlaşmalar içine gireceksiniz ve atacağınız adımlar uzun soluklu ve kalıcı olacak.

07 Ekim’de korkularınızdan, kuruntularınızdan ve kuşkularınızdan kaynaklı olarak yurtdışı bağlantılı işlerinizde, eğitim ve seyahat alanlarınızda birtakım ilişki bozulmalarına açık olabilirsiniz.

 

11 Ekim, bu yılın yine en şanslı günlerinden bir tanesi. Karşınıza gelecek bir fırsat, ayaklarınızı yerden kesebilir. Bu fırsatla beraber eğitim, seyahat, hukuk, medya, ticari işlerinizi hızlandırıyorsunuz.

14 Ekim’de ise yine geleceğinizi ilgilendiren işlerinizde; eğitim, seyahatle ilgili konularda önemli anlaşmalar karşınıza çıkabilir. Bu anlaşmaların altına girmekten, imza atmaktan büyük mutluluk duyacaksınız.

 

16 Ekim’deki Dolunay, yakın çevre, akraba ve kardeşler alanınızda gerçekleşiyor. Bu Dolunay ile beraber onlarla olan ilişkilerinizde birtakım fikir ayrılıklarına, güç çekişmelerine hazırlıklı olmalısınız. İletişim, satış, reklam, pazarlama, tanıtım ve bilgisayar sektörlerinden birinde çalışıyorsanız yine bu Dolunay’da duygusal, hassas kararların karşınıza gelmesi söz konusu.

 

18 Ekim itibarıyla sosyal çevrenizle olan bağlantılarınız kuvvetleniyor. Arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirmek, sevginizi onlara akıtmak isteyebilirsiniz. Gireceğiniz ortamlarda tanışacağınız insanları bir kenara not edin çünkü bu insanlar ileride işinize yarayabilir sevgili Kovalar.

 

23 Ekim’den sonra kendinizi kariyerinize ve iş konularına odaklı bulacaksınız. Kendinizi, kimliğinizi işinizde göstermek, kariyerinizde ön plana çıkmak, bir statü kazanmak, belki şöhret sahibi olmak, yaptığınız işin gözle görülür hale gelmesi sizin için önemli olacak.

26 Ekim sosyal çevrelerinizde, arkadaşlık ilişkilerinizde yeni tanışacağınız insanlardan yana çok güzel teklifler alacağınız bir gün. Bu teklifler belki de çok güzel bir paketle size geliyor olacak ama bu paketin içi boş çıkabilir. Zira parasal konularda kolay kandırılmalara meyilli olacaksınız. Bu yüzden böyle bir teklif karşınıza geldiğinde parasal tarafını iyi bir şekilde koordine etmeye çalışın, kendinizi garantiye alın sevgili Kovalar.

30 Ekim tarihinde önemli bir sorumluluk devreye girecek. Bir arkadaşınızın, sosyal çevrelerde sosyal bir aktivitenin veya organizasyonun sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Bir arkadaşınıza yardım edebilirsiniz. Yine bu tarihte devreye giren Yeniay ile beraber kariyerinizde çok önemli açılımlar, çok önemli kararlar ve başlangıçlar devreye girebilir.


BalikBalık Burcu:

Ekim ayı, ortaklaşa parasal konularda çok güzel etkilerle dolu bir Yeniay ile başlıyor. Bu Yeniay’da özellikle parayla ilgili konularda neler yapılacağını bileceksiniz. Karşınıza gelen teklifi en güzel şekilde değerlendireceksiniz ya da elinize geçen bir para fırsatını yatırıma dönüştürmeniz, bir anlamda borçlarınızı kapatmanız söz konusu olacak.

04 Ekim’de iş hayatınızda güzel bir anlaşma devrede olacak ve bu anlaşmayla beraber sorumluluklarınız sizi daha fazla sıkmayacak çünkü birçok sorumluluğunuzu parasal yönden halletmiş olacaksınız.

 

07 Ekim tarihi, sosyal ortamlarda parasal konularda sizi yönlendiren bir insanla güç çekişmelerine gireceğiniz, anlaşmazlıklar yaşayacağınız bir tarih. Yine bu sevdiğiniz arkadaşınız ya da dostunuzla parasal konularda fikir ayrılıklarına dikkat etmelisiniz.

11 Ekim, sosyal ortamlarda yaratıcılığınızı ön plana çıkartacağınız tarihlerden. Bir sunuculuk işiniz varsa, toplum önünde konuşma işiniz varsa insanları etkilemesini başaracaksınız.

 

14 Ekim tarihinde kariyerinizde güzel bir anlaşma, bir sözleşme deveye girecek ve kendinizi şanslı, mutlu ve iyimser hissedeceksiniz. Sorumluluklarınızdan korkmayacaksınız. Siz sorumluluktan kaçmadığınız müddetçe de güzel etkiler sizi gelip bulacak.

 

16 Ekim’de oluşan Dolunay, para alanlarınızı etkileyecek. Bu Dolunay ile beraber daha çok kendi parasal ve finansal durumunuza odaklanacaksınız, yapacaklarınızı gözden geçireceksiniz. Yine bir arkadaşınıza yardım etmek söz konusu olabilir ama daha çok kendi birikimleriniz önem kazanacak. Uzun zamandır beklediğiniz bir para varsa karşınıza gelebilir ama bu para, geldiği gibi de başka harcamalara gidebilir.

 

20 Ekim’de yine parasal konularda fikirsel olarak çok çabuk tepkiler vermeye meyillisiniz.

23 Ekim’den sonra eğitim, seyahat, yabancılarla yapılacak işler, hukuk, ticaret konularına eğileceksiniz. Daha fazla seyahat edecek, değişik yerler görecek, tatile gitmek isteyeceksiniz. İşle ilgili seyahatler de bu dönemde hızlanabilir.

 

26 Ekim, kariyerinizde çok güzel parasal bir işin karşınıza geleceği tarihlerden. Bu iş karşınıza geldiğinde hayalci olmamaya özen gösterin, şartlarını iyi soruşturun çünkü biraz karmaşık, biraz kararsız yapınızla çok çabuk kanmaya, çok çabuk başkaları tarafından yönlendirilmeye açıksınız.

30 Ekim tarihinde çok önemli bir eğitim, çok önemli bir kariyer sorumluluğu devreye girecek. İşlerinizi toparlamak isteyecek ve bir anlamda parasal olarak da kariyeriniz ve iş hayatınızda önemli bir sorumluluğun altına gireceksiniz. Kendinizi yalnız, yorgun ve yıpranmış hissetmeniz mümkün olsa bile yine de bu sorumluluklar size çok şey öğretecek. Bu tarihteki Yeniay seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, hukuki konular ve medya alanlarınızda yeni karar ve başlangıçlarınızı da destekliyor olacak.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Hakan Atabey
    14:39'de Ekim 1, 2016

    Merhabalar Hande hanım,
    Şu ortalıklarda dolaşan yörünge kayması ve burçların değişeceği konusu hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz. Keza NASA bir yandan insanlar bir yandan açıklamalar yapıp duruyor ama kimsenin birşey anladığı yok.

Bir Cevap bırakın