Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Dönüşüm Zamanı! – Yılın son SÜPER AY’ı…

astroloji ,astrology ,handekazanovaileastroloji ,newmoon ,yeniay ,süperay ,akrepzamanı ,değişim ,dönüşüm
Bu yazıyı paylaşın;

DÖNÜŞÜM ZAMANI!

Yılın son SÜPER AY’ı…

15 Kasım Pazar günü sabah 08:07’de 23 derece Akrep burcunda bir Süper ay oluşuyor. Süper ay Ay’ın yörüngesinde Dünyaya en yakın pozisyondayken yeniay ve dolunay zamanlarıyla çakışmasıdır. Bir yılda birkaç kez olabilir. 2020 yılında 6 adet Süper Ay yaşadık. Bunlardan 4’ü Dolunay fazında 2020 şubat, mart, nisan ve Mayıs dolunayları, 2 si Yeniay fazıyla çakışan zamanlardı. Geçen Ay 16 Ekim’de yaşadığımız Terazi yeniayı yine bir süper Ay’dı. Şimdi Bu yeniay’da yine süper bir yeniay. Peki süper ay olması ne gibi etkiler yaratıyor?

Bir çok önemli astrologa göre Süper Ay zamanlarında dünyada doğal afetlerde artış gözlemlenir. Depremler, volkanik patlamalar, kasırgalar ve daha başka afetler etkili olabilir. Ay’ın çekim gücünü fazlasıyla hissedeceğimiz bugünlerde duygusal iniş çıkışlarımız diğer zamanlara göre daha yüksek olabilir. Derin duygularla, krizlerle, unutmak istediğimiz ama bir türlü içimizden atamadığımız konularla ilgili olabiliriz. Bu yeniay gizli olanlar ortaya çıkabilir.

Dünya Astrolojisinde Akrep burcu dönüşümle, duygusal yoğunluklarla, şifalanmayla bağlantılıdır. Araştırma, sırlar, psikoloji, psikiyatri, dedektiflik, polisiye, askeri strateji, metaller bu burcun konusudur. Yine başkalarının kaynakları, finans sistemi, bankacılık sektörü, vergiler, krediler, faiz konuları, ödenekler, saklı ödenekler akrep burcu tarafından temsil edilir. Dramatik değişimler ve dönüşümler, metafizik alanlar, rüyalar, cinsellik, cinsellikle ilgili hastalıklar Akrep burcunun konusudur. Hem toplumsal olaylarda, kitleleri etkileyen konularda, hem de bireysel olarak kendi psikolojimizde içe döndüğümüz ve deneyim kazandığımız durumları ifade eder. Ölmek ve yeniden doğmak Akrep burcuyla bağlantılıdır.

Yeniay haritasının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında yine Akrep burcunun yükseldiğini görüyoruz. Bu da yukarıda saydığım alanların bu yeniayda daha önem kazandığını bize anlatıyor. 12. Evde kalan bu yeniay oluşumu, bir sonraki yeniaya 14 aralık tutulmasına kadar toplum olarak kendimizi tecrit edebileceğimizi, bazı uygulamaların devam edeceğini bizlere gösterir gibi. Hastaneler, hastalıklar, hapishaneler, barınaklar, yardım kuruluşları alanlarında önemli kararlar oluşabilir. Tutulma derecesi Agena sabit yıldızıyla birleşiyor. Başarı ve iyi sağlıkla bağdaştırılan bu yıldızla birleşen yeniay, pandemi konusunda başarılı adımlar da atılacağını gösteriyor. Yine bu adımlar yurtdışından gelebilir. Yine ülkemizin gizli düşmanlarının kazanacağı başarıyı da işaret ediyor olabilir. Sağlık sektöründe çalışanların sorunlarının iyice görüneceği bir yeniay bizi bekliyor. Neptün’ün 4. Evde olması ve düğümlere açı yapması bu Süperay da sudan kaynaklanan sorunların, ülke topraklarımızda öne çıkacağını gösteriyor. Su baskınları, tsunami, dere taşmaları, aşırı yağışlar devrede olabilir. Çitfçilik ve üretimle ilgili sorunlar, tarım hayatında olumsuzluklar oluşabilir. Yine muhalefet alanında bazı karmaşalar, belirsizlikler, hayalkırıkları devrede olabilir.

Tutulma yöneticisi Plüton Jüpiter ve satürn’le kavuşum halinde ve para evimizde yer alıyor. Bu da bu dönem ekonomik anlamda verilecek yeni kararları işaret ediyor. Ekonomi bu ayda gündemimizde olacak. Ama verilecek doğru kararlarla istenen sonuçlar elde edilebilir. Ekonomide daralmalara gidebiliriz.

Bütçe açığının, parasal konularda daralmaların devrede olacağı bu yeniay her tür ilişkiye dikkat etmemiz gerekecek. Bu dönem yarayı ilişkilerimiz ve kendi cebimiz görecek. Yine de krizleri fırsata çevirmesini bileceğiz.

Bu Yeniay’ı Türkiye haritasına oturttuğumuzda, 5. Evde Türkiye’nin Jüpiter’iyle birleştiğini görüyoruz. Jüpiter genel anlamda iyicil bir gezegendir ama Türkiye Haritasının sağlık ve iş alanının yöneticisi olduğu için gençler, çocuklar, eğitim alanları, tiyatrolar, eğlence mekanları, avmler, medya  alanlarında pandemide artışlar görülebilir. Süper Ay Jüpiter’le birleştiği için karaciğer bölgesi ve sorunlarına, siyatik ağrılarına dikkat etmemiz gerekecek. Yine Jüpiter din, hukuk adamları ( yargıçlar, avukatlar), tüccarlar, zengin ve refah kesimin yöneticisi olduğu için bu alanda çalışanlar pandemide dikkatli olmalılar.

Herkese bol sağlıklı, umutlu güzel bir Yeniay diliyorum…

 

Hande Kazanova

Dip A.S.A, İSAR cap, Member of OPA, MAPAİ

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın