Burç Özellikleri Genel Özellikler Semadan Haberler

Boğa Burcu

Bu yazıyı paylaşın;

BogaBOĞA (21 Nisan – 20 Mayıs)

 Element: Toprak

Nitelik: Sabit

Arketipler: Müzisyen, çiftçi, sakinlik, doğa, sessiz insan

Uğurlu günü: Cuma

Madeni: Bakır

Uygun taşı: Zümrüt, safir, akik, lapis

Uygun meslekler: Ressamlık, çiftçi, restoran ve otel işletmeciliği, kozmetik, el sanatları, bankerlik, iç mimari, dekorasyon, kuyumculuk, müzik, mimarlık

 Hızlı başlayan ilkbahar döneminde başlangıçların (Koç’un) ardından artık yapılanları somutlaştırmak, daha dingin ve sakin bir ortama geçmek, doğayı dinlemek zamanı gelmiştir. Artık Venüs’ten alınan rehavet ve tembellik isteği ön plandadır.

Boğa insanlarının doğadan aldıkları güçle, bünyeleri sağlam, dirençleri yüksektir. Tıpkı direnç gösteren arenadaki Boğalar gibi inatçıdır. Sabırları fazladır ve düşünmeden hareket etmeyi sevmezler. Bu insan bir adım atmadan önce uzun uzun düşünür, yaş tahtaya basmak istemez. Çünkü bu hayatta en büyük arzuları maddi anlamda güvende olmaktır. Eğer onun güvenliğini tehdit ederseniz, sakinliğinin altında tozu dumana katan bir boğa bulursunuz.

Sahip olmak onlar için önemlidir. Zaman zaman aşk hayatlarında da bu güvencenin arayışına girebilirler. Ruhani konularla ilgilenmektense, daha fiziksel olanın yanında yer alırlar. Toprağı tutmak, gözüyle görmek, fiziki olarak dokunmak ve hissetmek isterler. Bu yüzden ruhsal gelişimi sağlamak ancak kendilerini iyice tanıdıktan ve hayal güçlerinin kapılarını araladıktan sonra ortaya çıkacaktır. Biriktirmeyi ve sonradan tepki vermeyi seven bir Boğa’yı kızdırdıysanız, bilin ki artık son raddede bulunuyorsunuzdur.

Güneş Boğa’da, azimli olmayı ve sakinliği vurgularken, Ay Boğa’da oldukça güçlü bir yerleşimdir; doğru kararlar aldırabilir. Merkür Boğa’da, sabit fikirliliği ön plana çıkartırken, Venüs Boğa’da, güzellikleri, doğayı ve sanatı gösterişli kılar. Mars Boğa’da zararlıdır ve hareketsizliği savunur. Jüpiter Boğa’da değerli malları ve maddiyatı ortaya koyar. Satürn Boğa’da, kararlılık, sabır ve pratiklik için uygundur.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın