Semadan Haberler Yıllık Yorumlar

Başak Burcu 2015

Bu yazıyı paylaşın;

Sevgili başaklar, geçtiğimiz yıllarda yakın çevrenizde olup bitenler size çok önemli desler öğretti. Şöyle bir hayatınızı gözden geçirecek olursanız akraba ve kardeşlerinizin hayatındaki önemli dersler, değişimler, onların hayatındaki olaylar yüzünden üstlendiğiniz sorumluluklar karşısında zaman zaman çok bunaldınız. Akraba, kardeş, komşu ve çok yakın çevrenizde bulunan insanlarla ilişkinizde bazı zorluklar ve kısılmalar da yaşamış olabilirsiniz. Yakın çevrenizin dertleri ve problemleriyle uğraşmak bu süreçte sizi yormuş olabilir. Bu da çeşitli fobi ve yaşam korkuları üretmenizi sağlamış, sizi biraz depresif etkilerle yolunuza devam ettirmiş olabilir. Bu süreçte öğrendiğiniz dersler düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yeniden düzenlemenize neden olmuş olabilir. Yaptığınız iletişime dayalı işlerde konsantrasyonunuz yüksek bir şekilde bu sorumluluklarınızı üstlendiyseniz artık yeni sorumluluklar ve dersler için hazırsınız demektir.

Bu sene daha çok aile hayatınıza, ev konularınıza yönelik hareket edeceksiniz. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Bir emlak alımı, ev sahibi olmanız gibi durumlar içine girebilir ve yıl boyunca evinizin düzenine ve düzenlenmesine vaktinizi ayırabilirsiniz. Tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli uğraşılar ve dersleriniz devrede olabilir. Ya da yuvanızı kurmak, aile sorumluluğunu üstlenmek öne çıkabilir. Aile büyüklerinizin hayatındaki bazı sorunlar, hastalıklar ve problemlerde olasılıklar arasında. Belki bir akraba veya aile büyüğünüzün sizinle aynı evde yaşaması zorunluluğunu üzerinizde hissedebilirsiniz. Örnekleri çoğaltabiliriz ama kısaca, ailevi sorumluluklar bu yıl vaktinizin çoğunu alabilir. Bir yandan da davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz.

Siz hiç merak etmeyin!

Bir kere bu sene zorluklar sizi yıldıramayacak. Kendinizi her işin altından kalkar bulacak, ruhunuzun derinliklerine açılan tünellerden içeriye girecek ve daha önceden keşfetmediğiniz bir yönünüzü farkedeceksiniz. Sizin gibi mükemmeliyetçi ve kılı kırk yaran bir burç yeri geldiğinde bırakmanın hazzını tadacak. Ruhunuzu dinleyecek, iş ve hizmet etmektense yılın ilk döneminde kendinizi keşfedeceksiniz.Hoşunuza giden bir öğreti, bir felsefe ya da dinin daha derin ve tasavvuf ağırlıklı konularıyla uğraşmak, kendinizi bulmak ve tanımak adına size çok şey kazandıracak. Bilinçaltı çalışmalarıyla bu süreçte istenmedik huylarınızdan ve davranışlarınızdan kurtulmanız söz konusu olabilir. Artık siz de kendinizi rahatlatmak ve yaşamınızı zorlaştıran işlerinizi bir kenara bırakmak istiyorsunuz. İşte tüm bunları bu sene yapacak gücünüz ve şansınız var sevgili başaklar. Buradaki asıl mesele önemli bir döneme doğru hazırlık yaptığınızı bilmek olmalı.

Hazırlıklarınız tamamlandıktan sonra yılın 2. yarısında karşınıza gelecek olan şansları ve fırsatları en iyi şekilde değerlendireceksiniz. Rüzgar sizin tarafınızdan esmeye başlayacak. Rüzgarı arkanıza alın ve en önde hedefleriniz için ilerleyin. Şans ve güzellikler sizden yana…

11 ağustos’tan sonraki 1 yıllık süreçte sizin döneminiz başlıyor artık sevgili başaklar. İnsanları kolaylıkla etkilemeyi başaracaksınız. 12 yılda bir gelen ve önünüzdeki 12 yılın konu ve olaylarını belirleyecek olan bu dönemde, kafanızda kurduğunuz, oluşturduğunuz plan ve projeleriniz varsa harekete geçin, uğraşın, yeni insanlarla tanışın, farklı yerlerde bulunun. Ya da eğitiminize önem vererek, kendinizi geliştirin. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek.

Bu sene 04 nisan ve 28 eylüldeki tam ay tutulmaları para alanlarınızda oluşuyor. Bu tarihlerde alacak, verecek dengesini iyi oturtmaya çalışın. 04 nisandaki tutulma sizi bir borcun veya ortak bir para meselesinin ortasında bırakabilir. Jüpiterden alacağınız şans ve fırsatlarla 28 eylüldeki tutulmada parasal güzel sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Evlilik ve ikili ilişkiler alanlarınızda hareket eden neptün, var olan uzun süreli ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda bir takım çözülmeleri, dağılmaları ve sorunları hayatınıza taşıyabilir. Özellikle Ağustos sonu ve eylül başı doğumlu bir başaksanız, ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda bu dönem dikkatli adımlar atmalı, yanlış yönlendirilmelerden ve yanlış anlaşılmalardan uzak durmalısınız. Size anlatılan herşeye kolay inanacak gözüküyorsunuz. İlişkilerinizde açığa çıkmamış ve gizlenmiş sorunlar bu süreçte ortaya çıkabilir. Eğer evli değilseniz, yaşadığınız ilişkiyi fazlasıyla gözünüzde büyütebilir, idealize edebilirsiniz.

05 ocaktan sonra iş konuşmak, plan ve projeleri oluşturmak, iş başvurusunda bulunmak için harekete geçebilirsiniz.

12 ocakta enerjiniz değişiyor. Artık daha çok özel hayatınıza, ortaklaşa işlerinize, evliyseniz evliliğinize enerjinizi harcayacaksınız. Bu süreçte sevdiğiniz insanla aranızda bazen ufak tefek sürtüşmeler oluşabilir.

Parasal iş bağlantılarınız için 13-14-19 ocaktan faydalanmalısınız.

04 Şubat civarında iş hayatınızda başlattığınız işlerin karşılığını alabilirsiniz. Bazı şeyler elinizde olmayacak, bu dolunayda, bir olayın iç yüzünü öğrenebilirsiniz.

02-06 Şubat iş alanlarınızda aradığınız desteği sağlayabileceksiniz.

19 Şubatta oluşan yeniayla birlikte işte şimdi iş değiştirmek, yeni bir işe, projeye başlamak için uygun bir dönem olacak. Tüm girişimleriniz ve atılımlarınız için bu tarihten sonra kararlarınızı uygulamalısınız.

22 şubatta istediğiniz bir kredi varsa alabilir, vergi borcunuzu halledebilir, faiz düzenlemelerinde bulunabilirsiniz. Eşinizin ve sizin hayatınızda ortak para konularına dair her tür konu için harekete geçebilirsiniz. Parasal anlamda güzel bir girişim devrede olabilir.

Mart başında, sevdiğiniz insana yardım etmek, onun hayatına göre hayatınıza çeki düzen vermek esas olacak. Fedakârlıklarınız artabilir. Taşınma gibi düşünceleriniz varsa hızlandığını göreceksiniz.

İş hayatınızda değişik ve farklı teklifler 01-03-10 mart devrede olabilir.

04-11 martta eşinizin, partnerinizin hayatında ani ve beklenmedik para çıkışları ve girişleri oluşabilir. Kredi konusunda, borç alırken, banka işlerinizde sıra dışı ve diğer zamanlardan daha farklı bir şekilde harekete geçeceksiniz.

12 mart- 17 martta aşk hayatınızda, parasal konularda bazı zorlanmalar yaşamanız söz konusu olabilir. Tutkularınızla ve inatçılığınızla hareket etmek sevdiğiniz insanla ilişkilerinizi gerebilir.

18 martta size teklif edilen bir ortak iş varsa şartlarını iyice gözden geçirin.

20 martta oluşan tam güneş tutulması özel hayatınızda önemli olayları ayağınıza getirecek. Bu tarihten sonra özel hayatınızda önemli ve ani kararlar gündeme gelebilir. Evlilik, boşanma, ilişkiyi ilerletme, taşınma gibi durumlar karşınıza gelebilir.

22-24-25 mart özel hayatınıza çeki düzen vereceğiniz önemli kararlar alacağınız tarihler olabilir.

04 nisandaki ay tutulması sizin para evinizde oluşacak. Bu tutulma zamanı ve sonrasında parasal konularda önemli kararlar ve sonuçlar gündeminizde yer alabilir. Partnerinizin veya başkalarının para taraflarıyla çok ilgilenmeyecek sadece kendi paranıza ve kazançlarınıza odaklanacaksınız.

11 Nisandan sonra artık kariyerinizde konuşulmak, ilişkilerinizi arttırmak için kolları sıvayabilirsiniz. Hızlı ve kısa bilgilerle bu süreçte patronlarınız ve üstlerinizle olan ilişkinizi güzelleştirebilirsiniz.

18 Nisanda ortak para alanlarınızda oluşan yeniayla beraber bu dönemden sonra borç almak, vergi düzenlemelerinde bulunmak, sigorta işlerinizi halletmek için kolları sıvayabilirsiniz.

08 Mayıstan sonra daha fazla arkadaşlarınızla bir arada olmak isteyeceksiniz. Katılacağınız sosyal ortamlarda, davetlerde veya etkinliklerde gözler sizin üzerinizde olabilir.

12 mayısta enerjinizi kariyerinize kanalize edeceksiniz. Bu süreçte kariyer ve iş hayatınız için girişeceğiniz mücadeleler artacak. Bir yandan da ailevi sorumluluklarınız bazı işlerinizin sonlanmasına veya bitmesine sebebiyet verebilir.

18 mayıstan sonra merkürün gerilemesiyle birlikte göz önünde olacağınız yerlerde yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Yine de önemli kararlar almaktansa daha önceden düşünülmüş, konuşulmuş kararlar üzerinden gitmek bu yeniay size kazandırabilir.

25 Mayısta arkadaşlarınız arasında para konuşmalarına girmeyin, borç almayın veya vermeyin.

Kariyer oluşumlarınızda 06-08-09-10-14 Haziranda inanılmaz güzel fırsatlarınız olacak. Beklenmedik gizli yerlerden gelen şanslarla ve parasal desteklerle yolunuzda kolay ilerleyeceksiniz.

12 hazirandan sonra evliliğinizi, ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz bir sürece gireceksiniz. Bu konularda bazı sorunlar oluşursa, bu sorunların nedenlerini gözden geçirmeniz önemli olacak.

16 Hazirandaki yeniay güzel ve etkili bir yeniay. Kariyerinizle ilgili alacağınız kararlar ve yeni başlangıçlar uzun soluklu olabilir. Bu dönem sonrası yapmaya özen gösterin.

Temmuz ayı iş ve sosyal çevre fırsatlarıyla dolu olacak. Maneviyatınızı güçlendirecek olaylar içinde olacaksınız. 01-02-04-05 temmuz kariyerinizde 5 yıldızlı günler.

19 temmuz sonrasında kendinize ve görüntünüze önem vereceğiniz bir sürece gidiyorsunuz yalnız 6 gün içinde yapacaklarınızı tamamlayın.

25 temmuzda Venüs’ün gerilemesiyle birlikte 31 temmuza kadar fiziki görüntünüzde değişiklikler yapmamaya çalışın. 31 temmuz ve 06 eylül arasında eski duygusal konuların yeniden gündeme geldiğini göreceksiniz. Çözemediğiniz konuları çözmek için kolları sıvayın.

07 ağustostan sonra iletişiminiz hızlanıyor, kendinizden daha fazla bahsetmek isteyeceksiniz. 15-26-27 ağustos hayatın size şanslar sunacağı ve destekleyeceği tarihler.

11 ağustostan sonra artık çok şanslı bir döneme giriyorsunuz. 1 yıl boyunca bu şansı üzerinizde hissedecek, el attığınız her tür girişimden inanılmaz faydalar sağlayacaksınız.

Aşk ve aile yaşantınızda 15-26 ağustosta kendinizi güçlü hissedebilirsiniz.

Eylül ayı sizin için fırsatlarla başlıyor. Eylül başında gizli ilişkiler, eski duygusal konular hayatınızın merkezinde olacak. Özel ilişkilerinizde kendinizi kandırmamaya ve gerçekçi adımlar atmaya özen gösterin.

13 Eylülde oluşan parçalı güneş tutulması hayatınızda çok önemli v e beklenmedik olayları tetikleyebilir. Önemli kararlar alacak, hayatınızı yeniden yapılandıracaksınız.

17 Eylülde Merkür para alanlarınızda gerilemesine başlıyor. 3 haftalık bu dönemde para ve ticaret işleriniz varsa şartları iki kez gözden geçirin. Önemli ve yüksek alışverişlerden kaçının.

28 Eylüldeki tam ay tutulması ortaklaşa para alanlarınızı etkileyecek. Eşinizin veya sevdiğiniz insanın para durumunda ani ve beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Boşanma aşamasındaysanız nafakayla ilgili hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bir borç veya ödeme sizi sıkıştırabilir ya da elinize bu dönem sonrası miras geçebilir.

Ekim ayında hem parasal şanslarınız, hem de hayat girişimleriniz oldukça bol olacak.

06 Ekimde riskli para adımlarından kaçının. Eskiden konuşulmuş para işleriniz

08 ekim ve sonrasında artık daha çok kendinize düşecek ve görüntünüzü daha güzelleştirmek için uğraşacaksınız.

13 Ekimdeki yeniay parasal kararlarınızı, başlangıçlarınızı hızlandıracak. Bu yeniay ev, aile ve para işlerinizde kalıcı başlangıçlar yapmak için ideal.

18 Ekimde önemli bir para ve iş fırsatı devreye girebilir. 25 ekimde de şansınız çok yüksek olacak.

Hayatınızın aşkı 03 kasımda hayatınızda belirebilir. Bu dönem kendinizi seveceğinizden üzerinizde bir şeytan tüyü varmış gibi hissedecek, karşı cinsin dikkatini kolay çekeceksiniz.

11 Kasımdaki yeniay harika bir yeniay. Satış, reklam, pazarlama, teknoloji, bilişim sektörlerinde bir işiniz varsa bu yeniay sonrası iş planlarınızı ve kararlarınızı oluşturun ve uygulamaya geçin. Yazım işleriniz hızlanabilir.

12 Kasımda parasal alanda enerjinizi ortaya koyacak, girişimlerinizin sonuçlarını alacaksınız.

26 Kasımdaki dolunay kariyer hayatınızı hassas kılabilir. Aile hayatınızda ortaya çıkacak bir olay iş ve kariyer hayatınıza yansıyabilir.

Aralık ayında tamamen kendinizi ailenize adamalısınız. Bir ev sorumluluğu önem kazanabilir zira para getirileriniz ve bu alandaki şanslarınız hala devam ediyor olacak. 06-11 Aralıkta bazı para anlaşmazlıklarına açık olun.

10 aralıktan sonra çocuk konuşmaları hızlanabilir. Ya da aşk hayatınıza kanalize olacak, aşkınızla iletişiminizi hızlandıracaksınız. Bu tarih sonrası daha çok aşkı yaşamak ve sevilmek isteyeceksiniz.

11 aralıktaki yeniay, aile hayatınızla ilgili yeni kararları devreye sokabilir. Ev ve aile hayatınızda önemli kararlar alacağınız, ev alım, satım işlerinizi başlatacağınız bir süreç içine giriyorsun

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

Bir Cevap bırakın