Burç Özellikleri Genel Özellikler Semadan Haberler

Akrep Burcu

Bu yazıyı paylaşın;

AkrepAKREP (24 Ekim – 22 Kasım)

Element: Su

Nitelik: Sabit

Arketipler: Casus, operatör, dedektif, büyücü, hipnoz

Uğurlu günü: Cuma

Madeni: Plütonyum, radyum, bakır

Uygun taşı: Topaz, hematit, kaplangözü, mıknatıs

Uygun meslekler: Dedektiflik, müfettişlik, casusluk, terapist, operatör doktorluk, yarışçılık, askerlik, pilotluk, politika, görsel sanatlar, hukuk, psikoloji, mühendislik

 İşte sonbaharın hüznü karşımızda… Dökülen yapraklar, geri alınan saatler, kısalan gündüzler, başlayan mesailer, artan rüzgarlar, azalan güneş ışığı gitgide insanı daha yalnızlığa ve kendi içine çekilmesine sebep olur. Artık kendi kendimize kalma ve muhakeme yapma zamanıdır. İçimizdeki güce yönelme zamanı…

Evlerine çekilen insanlar gibi Akrep insanları da sırlarını iyi saklarlar. Hep bir gizemli yanları vardır ve hiçbir zaman bir Akrep’in ne düşündüğünü bilemezsiniz. Tıpkı yaşam gibi, ölümünde gerçekliğini bilir ve bunu diğer insanlardan daha doğal karşılarlar. Belki de bu görüntü ve bu anlayış onları zalim, korkunç ve karanlık bir insanmış gibi görmemize sebep olur. Oysa ki bu anlayış onların gerçek doğalarında vardır hatta o kadar yoğun ve derin yaşarlar ki, tıpkı bir detektif edasıyla fark ettirmeden etrafta olup biteni kaçırmazlar.

Karşı tarafın fotokopisini çeker gibi, zayıflıklarını ve güçlü hallerini fark ederler. En ince ayrıntıları gözlemleyen Akrep, doğası gereği derine iner, olayları deşer ve acımasızca yargılar. Tutkularını ortaya dökmekte onlar için hiçbir sakınca yoktur. Yaşam ve ölüm arasında fiziksel teması, cinselliği önemserler. Ama bu temas sadece vücut teması değil, aynı zamanda duygusal temastır. Kendini her defasında yeniden yenileyen ve güç sahibi olmak isteyen bu insanlar, kontrol mekanizmasını iyi kullanırlar.

Güneş Akrep’te,  güç isteğini, gizemli yönleri ortaya koyarken, Ay Akrep’te, intikamı ve unutmamayı ön plana çıkarabilir. Merkür Akrep’te, sezgisel ve inceleyici bir iletişim verir. Venüs Akrep’te, müdanası olmayan, kıskanç ve sevgide güvensiz bir yapı ortaya koyabilir. Mars Akrep’te güçlüdür ve simgesi ya hep, ya hiçtir. Jüpiter Akrep’te, karanlık ve gizli işleri sevme isteğini gösterir. Satürn Akrep’te ise, yoğunluğu ve istekleri arttırarak, hem sevgiyi, hem nefreti aynı anda yaşatabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın