Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

6 Ocak 2019 Parçalı Güneş Tutulması

6 Ocak 2019 Parçalı Güneş Tutulması - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

TUTULUYORUZ!

06 Ocak 2019’da sabaha karşı 04:28’te 15 derece Oğlak burcunda Parçalı Güneş tutulması yaşanacak. Güneş tutulmaları dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir. Eğer  06 ocak (+,-3 gün),  tarihinlerinden birinde doğduysanız, bu tutulmanın etkilerini diğer insanlara göre daha fazla yaşayacaksınız. Yine 05 Nisan (+,- 3 gün) doğumlu Koçlar, 07 Temmuz (+,- 3 gün) doğumlu Yengeçler, 09 Ekim (+,- 3 gün) doğumlu Teraziler bu tutulmanın etkisini hayatlarında daha fazla görebilirler. Yükseleniniz 12- 18 derece öncü burçlardan birindeyse, (Oğlak, Koç, Yengeç, Terazi) yine bu tutulma hayatınızı şekillendirecek.

Tutulmanın öncü burçta olması etkisinin daha çabuk ve hızlı bir şekilde göreceğimizin göstergesi. Öncü burçta olan tutulmalar, yabancılarla ilişkilerde, halka ve hükümete problemler getirir. Politikada değişimler gözlenirken, uluslararası ticaret hayatıda tutulmadan nasibini alacaktır.

Toprak elementindeki tutulmalar, mahsüllerin, özellikle meyve ürünlerinin bozulması, iş dünyasının endişe ve rahatsızlıkları, ticaretin acı çekmesi, tarım, ziraat işçisinin sıkıntıları, finansal problemlerin artması, hükümetin zorlanması olarak karşımıza gelebilir.

06 Ocak’taki güneş tutulması Avustralya, Kuzey pasifik, Kuzey doğu asya’da görülecek.

PEKİ OĞLAK BURCUNDA OLUŞAN BU TUTULMA NE ANLAMA GELİYOR?

Oğlak burcu, sosyal ve hiyerarşik düzen, resmi sistemler ve yapılarla ilgilidir. İş dünyası, iş adamları, kurumsal dünya, yönetim kurulları, organizasyonlar ve organizatörler, şirketler, kamu binaları, teknik alanlar, finans, muhasebe, iktisadi konular, ekonomistler, donanım, endüstri, kimyasallarla ilgili konular, mühendisler, inşaatçılar, inşaatlar, inşaat malzemeleri oğlak burcu yönetimindedir ( Kaynak: Dünya Astrolojisi Türkiye, Öner döşer)

Yine devleti yöneten, temsil eden kişiler, düzenden sorumlu insanlarla bağlantılıdır. Bu alanlarda yaşanacak tutulma bu konuları ve bu alanları daha fazla ön plana çıkaracak. Oğlak burcunda gerçekleşen tutulmalarda uzun vadeli hedeflere ve amaçlara odaklanmak, güvenilir adımlarla ilerlemek önemlidir. Planlı ve kontrollü olmak şartıyla bu dönemden verim alınabilir.

Satürn- plüton orta noktasında gerçekleşen tutulma hırslarımız, amaçlarımız, şirketlerin ve hiyerarşik yapıların kontrolünü arttırabilir. Bireysel olarak baktığımızda disipline olur, sabırla görevlerimize odaklanır, sorumluluklarımızdan kaçmadan ilerlersek o zaman istediğimiz sonuçları daha kolay yaratabiliriz.

Tutulma derecesi VEGA sabit yıldızıyla birleşiyor. En parlak yıldız olarak bilinen VEGA, sanat ( resim, müzik, bale, dans),  artistik yetenekler (oyunculuk) la bağlantılıdır. Kişiye büyük yetenekler ve başarı sağlar. Yüksek işler ve makamlarla bağlantılıdır. 2 ağır gezegenin orta noktasında bulunan Vega’yla birleşen tutulma derecesi bu alanlarda uğraşarak sabırla ilerleyenlerin işlerinin kolaylaşacağını gösteriyor, diğer yandan oyuncular ve sanat işiyle uğraşanların hayatında önemli değişimler, dönüşümler ve yaptırımlar ortaya çıkabilir. Ya da şöyle diyebiliriz ciddi karanlık bir havanın var olduğu bu dönemde, bundan etkilenmeyerek kendi iç zenginliğimize yönelerek, işin içine müzik, sanat ve yaratıcılığımızı öne çıkaracak hobileri, işleri katarak büyük çıkışlar gerçekleştirebiliriz. Bu dönemde olabildiğince realist ve gerçekçi adımlar peşinde olmalıyız.

GÜNEŞ- AY- NEPTÜN olumlu açısıyla bu dönem duyarlı yaklaşımlar sergileyebiliriz. Olayları başkalarından gözünden görme, empati ve paylaşımımız artabilir. Başkalarına yardım etmek isteği, spiritüel ve sanatsal çalışmalar için bu tutulmayı iyi kullanmalıyız.

Yine tutulma zamanı devrede olan SATÜRN- NEPTÜN olumlu açısı vizyonumuzu genişletebilir. Çok çalışarak, realist yaklaşımlar sergileyerek, limitlerimiz doğrultusunda hayallerimizi gerçeğe çevirebiliriz.

Diğer taraftan URANÜS’ün tutulma zamanı düzelmesi onun yıkıcı, libere eden enerjisini daha etkili göreceğimizi anlatırken, KUZEY- GÜNEY AY DÜĞÜMLERİYLE dik açı teması Mart ayına kadar  elektrikli, devrimsel enerjileri açığa çıkarabilir. Protestolara, önemli olaylara açık bir dönem. Gizli kalmış konu ve olaylar açığa çıkabilir.

Genel havada var olan 13 Ocak civarında iyice belirginleşen JÜPİTER-NEPTÜN OLUMSUZ AÇISI, sosyal hayalkırıklıkları, karmaşa, karışıklık, aşırı idealizm, yanılgı, skandalları hayatımıza taşıyabilir. Finansal ve politik alanda yozlaşmalara, skandallara, sahtekarlıklara, ahlaka ters düşen gelişmelere, fanatizme, ütopik eğilimlere, gerçeklerden uzaklaşmaya, uyuşturucu, alkol, diğer bağımlılık yaratan madde kullanımlarının artmasına karşı dikkatli olmalıyız. .

Bireysel açıdan bakacak olursak, bu tutulma zamanı;

 1. Sorumluluklarımızı bilmeli, gerçekçi adımlar atmalı, limitlerimiz doğrultusunda ilerlemeliyiz.
 2. Hedeflerimizin gerçekçiliğini sorgulamalı, değişmesi ve dönüşmesi gerekenleri ele almalıyız.
 3. Merkür- Mars etkileşimiyle olayları ateşlememeli, fikirsel çatışmalardan, güç oyunlarından uzak durmalıyız.
 4. Spiritüel çalışmalar, işin içine yaratıcılığın konduğu alanlarda güçlü açılımlar oluşabilir.
 5. Hem iş, hem profesyonel hayatta  stratejimizi yeniden gözden geçirmeliyiz.
 6. Başkalarına yardım etmenin bize iyi geleceği, diğer insanlarla birlik içinde olmanın ruhumuzu yukarıya taşıyacağı bu dönemde karamsar ve negatif bakış açısını geride bırakmalıyız.

PEKİ TÜRKİYE AÇISINDAN TUTULMA HANGİ ALANLARI TETİKLİYOR!

Tutulma anının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasına baktığımızda Yükselen derecesinin Akrep olduğunu görüyoruz. Yöneticisi Plüton  zaten tutulmaya eşlik ediyor. Para evinde gerçekleşen tutulma önümüzdeki dönemde parasal konularda ekonomik ve düşünerek adımlar atmamız gerektiğini gösteriyor. Diğer yönetici olan Mars sınırlar ve topraklarımız alanında bu da zaten şu an içinde olduğumuz Suriye de gerçekleşen operasyona işaret edebilir. Toprak bütünlüğümüze, sınırlarımızla ilgili konulara bu süreçte dikkat etmeliyiz. Bu dönemde riskli adımlardan kaçınmalıyız. Diğer taraftan Türkiye haritasının 7. Evine denk düşen tutulma yabancı ülke ilişkilerimize, diplomasimize ve açık düşmanlık görebileceğimiz ülke ve kuruluşlara dikkat etmemiz gerektiğini göstermekte. Girilebilecek bir söz dalaşı veya oluşabilecek uluslararası bir skandal veya dayattırılacak hukuki bir olay, halkımız, refahımızı ve ülkemizin maddi durumunu etkileyebilir. Yine ticaret yaptığımız ülke ilişkilerimize özen göstermeli, dış diplomasimize dikkat etmeliyiz.

Türkiye ana haritasının Plüton’unun karşısında bulunan Satürn, idari, politik ve finansal konularda manipülasyona dikkat etmemiz gerektiğini işaret ediyor.  Köklü değişimlere ve dönüşümlere açık bir zaman dilimindeyiz. Fanatizm, şiddet, despotluk, krizler, yıkıcı doğal afetler bizi zorlayabilir. 11-12 Ocak tarihinde operasyonlara, sınır bütünlüğümüze ve gerginliklere dikkat etmeliyiz. Aşırı riskten, iyimserlikten 13 ocak civarı kaçınmalıyız. Abartılı durum ve olaylar istenmeyen olayları körükleyebilir. 19- 20-21 Ocak’ta bazı ülkelerle ilişkilerimizde  krizlere açık olabiliriz. Bir olayın, operasyonun sonlanması, elimize kolumuzu bağlayan etkiler devrede olabilir. 23 Ocak’ta mars tutulma derecesini 1-2 gün boyunca tetikleyecek. Buralarda daha sağduyulu hareket edilmesi gerekiyor. 01 Şubat’ta Satürn de tutulma derecesine ulaşıyor ve attığımız adımların, verdiğimiz kararların sağlamlığını bize test ettirecek.

Kısacası ilginç ve ciddi bir ay bizi bekliyor olacak.

Son söz:

Dikkat ederseniz hayatımızda her gün Oğlak temalarından birini görüyoruz. Yönetme isteği, uygunsuz hırs, manipülasyon, çıkar ilişkileri, materyalizm gibi olgular, insanların titr ve ünvanlarına göre hareket etme arzusu hayatımızın bir çok alanında bizi yönlendiriyor.

Dürüstlük, doğruluk, disiplin ve sorumluluğu da temsil eden Oğlak burcu, önceliklerimizi yeniden düzenlememiz ve oluşturmamız için bizi sıkıştıracak. Eski alışkanlıklar, düzenler sona erecek, yeni bir başlangıç için tohumları atmaya başlayacağız, hem de anlayış ve birlik ile…Eğer bunu yapmazsak, başkalarını düşünmeden keyfimize ve daha çok maddiyata yön verirsek, tüketim ve harcamalara yönelirsek önümüzdeki dönem nelerle karşılaşacağımızı hep beraber göreceğiz. Unutmayalım, biz birey olarak değişmezsek, toplumumuz ve dünyamız değişmez.

Hayırlı tutulmalar diliyorum!

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İSAR CAP

MEMBER OF O.P.A

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

 • Cevaplamak
  nesr
  10:25'de Ocak 6, 2019

  çok bilgilendirici paylaşımınız..emeğinize bilginize sağlık sevgili Hande Kazanova <3

Bir Cevap bırakın