Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

13 Mayıs Venüs Gerilemesi

13may-venus
Bu yazıyı paylaşın;

İLİŞKİLERDE İKİLİKLER!

 

13 Mayıs 2020’de Venüs İkizler burcunda  gerilemeye başlayacak. Lüksün aşkın, sanatın, paranın, güzelliğin temsilcisi Venüsün gerilemesi kalbimizin derinliklerine yapılacak yolculukları anlatır. Kişisel hayatımızı ve ilişkilerimizi analiz edeceğimiz bir dönem içine giriyoruz. Diğer insanlarla olan ilişkilerimizin hayatımıza ne kattığını sorgulayabiliriz. İlişkilerimizde çözülmemiş sorunlar ve fikir ayrılıkları su üstüne çıkabilir. Venüs geri giderken hepimiz, kendimizi sevgisiz ve takdirsiz veya hayal kırıklıklarına uğramış hissedebiliriz. Sevdiklerimizden nefret edebilir, nefret ettiklerimizi sevebiliriz. Bir yandan ilişki isterken, diğer yandan bekar kalmayı arzulayabiliriz. İkizler burcunun ikilikleri gibi, içimizdeki ikilikler ortaya çıkabilir. Sosyal medya veya internet aşklarımızın derinliğini sorgulayabiliriz. Aynı anda iki kişiye gönül kaptırabilir, hayatımızda böyle bir durum varsa zor  duygusal kararlar arifesine gelebiliriz.

İkizler burcu Astrolojide iletişim, ifade, zihinsel uyarılma ve hareketli olmakla bağlantılıdır. O halde bu gerilemede ilişkilerimizde sorgulayacağımız şeyler “iletişim”le bağlantılı olacaktır.

Partnerimle konuşabiliyor muyum?

İyi bir iletişimimiz var mı? Bunu nasıl daha fazla geliştirebilirim?

Yakın çevremdeki insanlarla iletişimimde samimi miyim yoksa herşeyi geçiştiren ve idare eden bir yapım mı var?  gibi soruların bolca olacağı bir döneme giriyoruz!

İyi bir ilişkinin ana temeli karşı tarafı önemsemek ve DİNLEMEK üzerine kuruludur. İşte şimdi bu gerilemede içtenlikle dinlemeyi öğrenmeli, iletişim halinde olacağımız zamanlarda iletişimimizi net tutmaya çalışmalıyız! Bu arada bu kalbimizi açtığımız ve sevgiyle bağlandığımız her tür ilişkimizi kapsayacak bunu unutmayalım ve sadece özel hayatımızla bağlantılı olduğunu düşünmeyelim.

 

Bu Venüs gerilemesinde Neptün’de devrede olacak. İllüzyonlar, fanteziler, hayalgücü ve rüyaların öne çıkacağı bu süreçte oldukça romantik ve şiirsel etkilerle kendimizi olur olmadık aşkların ve hayallerin peşinden koşarken bulabiliriz. Birilerini gözümüzde fazlaca büyütebilir, karşı tarafın bize söylemeye çalıştığı şeyleri anlamadan kendi kendimize gelin güvey olabiliriz, En önemlisi duygu karmaşaları ve ikilikler yüzünden kendimizi aldatabiliriz. Neptün’den kaynaklı olarak rüyalar bu dönemde artabilir. Eski ve tamamlanmamış aşklar yeniden gündeme oturabilir. Eski aşklarımızdan fazla bir beklentimiz varsa yine bu dönemde bu beklentilerin ne kadarının abartı, ne kadarının gerçek olduğunu anlayabiliriz.

 

Sevgimizi, aşkımızı anlatırken, başkalarına ifade ederken kendimizi kandırmamaya, şartları ve durumları tüm gerçeklikle ortaya koymaya özen gösterelim. Patavatsızlıktan kaçınalım, duygu değişimlerimizi çevremizdeki insanlara yasıtmayalım. Bu dönem yapılacak dedikodular aynı durum ve benzerini bir şekilde yaşamamıza neden olabilir. Daha önce yaptığımız dedikoduların, laf taşımalarının bu dönemde ilişkileri bozmak için ortaya çıkması ihtimaline karşı dikkatli olalım. Yan yollara, kestirme durumlara başvurmayalım.

 

Bu dönemde başkalarından korkmak, güvensizlik hissetmek yerine önce kendimizden korkmalı ve sorunları kendi içimizde aramalıyız. Özellikle kadınlarla ilgili konu ve olayların öne çıktığı ve konuşulacağı bir dönem olabilir.

 

Venüs ikizler burcunda gerilediğinden iletişim (sosyal medya, radyo, televizyon, satış, reklam, pazarlama departmanları), e-ticaret, teknoloji, ticaret, ulaşım, haberleşme, teknoloji, eğitim, seyahatle ilgili konularda  sorunlar ve engeller oluşabilir. Bu dönemde parasal konularda ve ticari girişimlerde çok dikkatli adımlar atmamız gerekecek. Finansal konular, ticaret yeni stratejilere, planlamalara ihtiyaç duyabilir. Venüs gerilemesi almaktan ziyade satış yapmak ve elden çıkarmakla bağlantılı olduğu için bu süreçte satış yapmak daha uygun olacaktır.

 

Venüs’ün geriliyor olması sadece ilişkilerimizin kontrolünü değil, para ve  yatırım alanlarımızın da zorlanmasını karşımıza getirebilir. Bu süreçte masraflara dikkat etmeli, giderlerimizi iyi planlamalıyız.

 

Türkiye Haritasının 12. Evinde yer alan bu venüs gerilemesinde uzak ülkelerden veya medyadan  alacağımız haberler bizi yanıltabilir. Eğitim, sınavlarla ilgili konularda zorlanmalar ve sıkıntılar oluşabilir. Bu dönem evde kalmak, kendimizi tecrit etmekte zorlanabilir ve kendi kendimizi bana birşey olmaz tavırlarıyla kandırabiliriz. Bu etkiden en çok gençler, çocuklar, sanatçılar ve sporcular, meclis üyeleri etkilenebilir. Yine parklar, avmler, tiyatro ve eğlence yerleri, sosyalleşmemizi sağlayacak alanlarda çok dikkatli olmalıyız. Bu 40 günlük dönemde hem corona hem de bu saydığım alanlarda yeni kararlarla geri adımlar atılabilir. Bu yüzden tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. 12. Ev aynı zamanda hastaneler, hapishaneler, büyük kurumlarla bağlantılı olduğundan dikkatli olmalıyız. Çalışmak zorunda olanlar bu dönemde kendilerini iyi korumalılar.

20-22 Mayıs- 05 Haziran- 12-13 Haziran tarihlerinde dikkatli olalım.

 

 

Bir de Venüs gerilemeleri 8 yıllık periotlarla bağlantılıdır. 2012- 2004 yıllarının mayıs ve haziran aylarında neler yaşadığımıza bakarak bu venüs gerilemesinin tamamlanma konularının neler olduğunu görebiliriz. Yine bu dönemde problem ve sorun yaşadığınız insanlarla karşılaşmalar, iletişim haline geçme söz konusu olabilir.

 

25 Haziran’a kadar ilişkilerimizle ilgili önemli kararlar almamaya özen gösterelim. Evliliğe adım atmak, ilişkiye başlamak, görüntümüzde değişiklik yapmak, estetik operasyon geçirmek için uygun bir dönem olmayacak. İlişkilerimizde zorlandığımız konuları netleştirmek, derinleşmek, yeniden gözden geçirmek ve açıklığa kavuşturmak için 03 Haziran bize göz kırpabilir. 25 Haziran’da Venüs düzelecek ama gerilediği noktaların üzerinden geçmesi ve kararlarımızı daha netleştirmek için başladığı noktaya 28 Temmuz’da dönecek. İşte şimdi ilişkilerimiz ve yaşadıklarımızla ilgili tam ve nihai kararlar almak için hazır olacağız. Konular tam anlamıyla kapanacak.

 

 

Bu gerilemeden en çok İkizler, Yükselen İkizler, Başaklar, yükselen Başak, Yay ve yükselen Yaylar ve Balık ve yükselen Balıklar etkilenecek.

40 günlük dönemde, özür dilemek, ilişkide bazı şeyleri düzeltmek ve onarmak için uygun bir zaman içinde olacağız.

 

Herkese farkındalığı yüksek ilişkilerini net bir şekilde gözden geçireceği bir Venüs gerilemesi diliyorum..

 

Hande Kazanova

10 05 2020

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Sinem
    09:33'de Mayıs 12, 2020

    Ağzınıza emeğinize sağlık Hande hanım. Bir sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim , benim burcum yay ve eski erkek arkadaşım ikizler , eski diyorum cunku nisan başında kendisinden ayrıldım sebebi ise eski karısı ile benim aramda sürekli gidip gelmesi ve kendisinden bir karar vermesini istedim cocuk oldugu icin ve maddi drumlardan dolayi onu kesip atamayacgini söylüyor lakin gönlü bende ve brakmak istemiyor ayriyiz fakat 12 gun sonra yazdi ve konusmaya devam ediyoruz ama ayriyiz hala arkadasca yani fakat 3 senedir ben bu drumdan cok yoruldum bu venüs retrosu onun nihayi bir karar almasina sebep olabilir mi acaba ? Yanitlarsaniz cok sevinirim şimdiden tsk eder başarılarinizin devamını dilerim.

Bir Cevap bırakın