Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

6 – 12 Nisan Haftası Gezegen Faaliyetleri – Süper Ay!

8 Nisan Süper Ay
Bu yazıyı paylaşın;

08 Nisan 2020 Süper Ay!

06 Nisan- 12 Nisan haftası Gezegen Etkileri!

Haftaya Ay Başak burcundayken günlük işlerimize ve sağlığımızı ilgilendirecek konulara odaklanarak giriş yapıyoruz. Salı günü devreye giren Mars- Uranüs dik açısı, tüm dünyada sosyal türbülansları, grevleri, ayaklanmaları, ahlaksızlıkları, yıkımları, yüksek tepkileri, patlamaları, saldırı risklerini, zarar veren hava koşullarını, deprem ve doğal afetleri tetikleyebilir. Aile içi şiddete, anlayışsızlıklara dikkat etmeliyiz. Çünkü Çarşamba günü Terazi burcunun kritik derecesinde bir süper ay oluşacak. 08 Nisan da oluşan dolunayda Ay Dünya’mıza daha yakın olacağı için duygu iniş çıkışlarımız, gelgitli düşünceler, alışkanlıklarımızdaki değişimler, psikolojik dünyamızı daha fazla etkileyebilir. Dünyamız üzerindeyse gelgitlerin etkisinin artmasından kaynaklı olarak çeşitli doğa olaylarının, deprem ve afetlerin artmasını bekleyebiliriz.

Bu Dolunayda ilişkilerimiz önem kazanıyor! Her tür ilişki, işbirliği ve ortaklıklar önemli olacak.  Bu hafta tüm dünyada, sağlık, politika, adalet ve ilişkiler çok konuşulacak! Corona Virüsle ilgili konularda yanlış teşhislere, kafa karmaşalarına, paranoyalara, korkulara, güvensizliklere dikkat edelim. Teknolojinin desteğini ve yeni gelişmeleri çok rahat göreceğimiz bu dönem adaptasyonumuz yüksek olurken çevremizle iletişimimiz artabilir.

Dolunay yöneticisi Venüs’ün Satürn, Mars la olumlu açıları denge ve uyum sağlayacağımızı gösterirken, Güneş ve Ay ‘ın Plüton ve Jüpiter’le dik açısı önemli değişimleri hayatımıza getirebilir. Ay’ın Neptün’le zor açısı, salgınla ilgili konularda yanlış teşhislere, kafa karmaşalarına, paranoyalara, güvensizliklere neden olabilir. Teknolojinin desteğini çok rahat göreceğimiz bu dönem adaptasyonumuz yüksek olurken çevremizle iletişimimiz artabilir. Cumartesi günü Merkür Koç burcuna geçiyor. İletişimimizde daha hareketli, bencil ve öncü bir dönem başlıyor. Kendimizi ifade ederken başkalarını düşünmekten ziyade kendi fikirlerimizi ön plana çıkarmayı sevebiliriz. Kalıcı adımlar için destekleneceğiz. Kurban psikoloji geride kalmaya başlıyor!

Jüpiter- Plüton döngüsünün devrede olacağı bu hafta spekülatif olaylara, finansal durumlara dikkat etmekte fayda olacak. Borsada inişler çıkışlar görülebilir. Satürn ve Uranüs açısının devrede olacağı bu hafta ekonomik anlamda zorlanmalar devrede olacak. İstikrarsızlık, iniş ve çıkışlar güvenilir bir piyasa ortamı yaratmayabilir. Satürn- Uranüs açısı Nisan ayı boyunca etkili olacağı için hızlı, değişken piyasa koşullarına, ekonomik türbülanslara tüm Nisan ayı boyunca açık olacağız. Ayrıca Dünya’nın çeşitli yerlerinde toplumsal başkaldırılara, otoritelerle girişilecek savaşlara, meydan okumalara açık bir dönem. Satürn Kova ( yeni teknolojilerin)- Uranüs Boğa ( bize ve doğaya) etkileri çok konuşulacak!

Genel anlamda bu Dolunay’ın diğer ülkelere etkisine bakarsak;

Almanya bu dolunayda halkın sağlığıyla ilgili alanda bayağı bir zorlanacak. Toprakları, tarım, çiftçilik, madenler, güvenlikleriyle ilgili konularda test edilebilirler. İç politikaları onları meşgul edebilir. Salgınla ilgili artışlar görülebilir. Ama önemli bilimsel gelişmeler de devrede olacak.

Bu Dolunayda Fransa da etkileniyor. Önemli bilgiler karşımıza gelebilir ama Corona’nın pik noktası 23 Nisan ve civarında olacak gibi görünüyor.

Çin’le ilgili önemli bilgiler devrede olacak. Halkın hükümete karşı protesto ve başkaldırışları devam ederken, ticari ilişkilerinde sıkıntılara açık olacaklar. Corona Virüs le ilgili çarpıcı gelişmeler yine Çin’den gelebilir.

İtalya’da durum sevindirici olabilir. Doğru politikalarla daha hızlı sonuç almaya başlayacaklar ve durumu kontrol altına alabilirler. Keza İspanya içinde aynı durum geçerli yaralarını sarmaya başlayacaklar.

08 Nisan’da İngiltere çok zorlanabilir. 10 Ocak’ta gerçekleşen Ay tutulması Ay’ın üzerinde oluşuyordu. Ben bunu hep İngiltere kraliçesine yormuştum ama Mc’nin tepe noktasının yöneticisi de Ay, bu yüzden İngiltere başbakanı Boris Johnson’ı da temsil ediyor. Bu dolunay onunla ilgili konular önem kazanırken ancak Mayıs ayında tam anlamıyla iyileşmesi sağlanabilir.

İran’ın sağlıkla ilgili konularda şifalanması Nisan sonunu bulabilir. 15 Nisan’dan sonra rahatlayacaklar.

Hindistan’da ani, hızlı ve beklenmedik gelişmeler nisan sonu devrede olacak. Başkaldırılar, afetler, sorunlarla uğraşabilirler.

Teknolojik konularda ben Güney Kore’nin 05 mayıs itibarıyla çok öne çıkacağını söylemek istiyorum.

Dünya Sağlık Örgütü, finansal kaynaklar yaratma, ödeme sistemleri, aşı ve diğer araştırmalar için sağlayacakları kaynak konusunda bu dolunay zorlanabilirler. Venüs’ün Pandemik haritasının tepe noktasına yerleşmesi güzel haberlerin bu dolunay ve sonrasında alınacağını gösteriyor. Yalnız yaklaşık bir ay sonra bu alanlarda Venüs’ün geri hareketine başlayacak olması her şeye çok dikkatli yaklaşılması gerektiğini, bu dönem önlemlerle ilerlemek gerektiğinin en önemli göstergesi. Bu anlamda 10 Mayıs’ta önemli açıklamalar yapabilirler ama gökyüzünün konumu yanıltıcı veya kafa karıştırıcı etkileri de içerecek.

 

Herkese farkındalığı yüksek bir Dolunay diliyorum…

Hande Kazanova

Dip.A.S.A, İsar Cap, Opa, Mapai

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın