Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

30 Kasım 2020 Ay Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

YILIN SON AY TUTULMASI!

 

30 Kasım 2020’de 12:29’da 8 derece İkizler burcunda Gölgeli bir Ay tutulması yaşanacak. Bu Ay tutulması 2020 yılının son ay tutulması olacak.

Ay tutulmaları, kadersel oluşumlarla ilgilidir ve önemli duygusal konulara dikkat çekerek, önemli dersler almamızı, hayatımızda gereken yerlerde değişiklikler yapmamızı sağlar. Tam tutulmalar her zaman daha büyük bir enerjiye ve etkiye sahiptirler. Yine kendi ülkenizden izleniyor olması büyük önem taşır. Bu tutulma, Doğu Asya, Avustralya ve Amerika’dan izlenecek.

Eğer bu tutulma sizin doğumgününüze denk geliyorsa, hayatınızda ve kişiliğinizde bu yıl inanılmaz duygusal değişimler yaşayacaksınız demektir.

Dünya Astrolojisinde Hava grubunda olan tutulmalarda, uçak kazaları ve doğal afetler riski yüksek görülür. Dünya üzerinde  büyük sel ve fırtınalardan (yıkıcı rüzgarlar) dolayı kayıplar meydana gelebilir, uçak kazaları haberlerine sıkça rastlayabiliriz. Yine ayaklanmalar, kargaşalar, parti çekişmeleri, yabancı ülke ilişkilerinde sorunlar, ittifak ve anlaşmalarda değişiklikler oluşabilir.

Değişken burçta oluşan tutulmalar, sosyal hayatımızda, ticaret alanlarında iniş çıkışları tetikleyebilir. Bu tutulma sırasında telaşlı haberler, hızlı ziyaretler, kısa yolculuklar ve iç ticaret, turizmle ilgili konular ön planda olacaktır.

 

Bu tutulma İkizler burcunda gerçekleştiği için komşu ülkelerle ilişkiler, eğitim, taşımacılık, kuryecilik, öğretmenler, iletişim alanları, gazeteciler, internet, basın yayın konuları, dijital alanlar önem kazanıyor. İnternet üzerinden satış, web tasarımcılığı, yazılım sektörü, medya, iç turizm ve iç ticaret önemli olacak. Yine bilgi hırsızlığı, asparagas haberler, yolsuzluk ön plana çıkabilir. Bu tutulmada Ay Aldebaran sabit yıldızıyla birleşiyor. Doğu’nun Muhafızı olarak bilinen Aldebaran yıldızı dürüst ve ahlaklı hareket edersek başarının bizim tarafımızda olacağını söyler gibi. Bu dönem türlü türlü haberler ortaya çıkabilir, bir çok konu aydınlanabilir. Asparagas haberler oralıkta dolaşabilir. Skandallar, vurgunlar, maddi alanda yanlış adımlar karşımıza gelebilir. Sinirsel gerginliklere dikkat etmemiz gerekecek.Tutulma noktası 07 Aralık’ta kendi yöneticisi tarafından tetiklenecek, işte o günlerde bu bilgi kirliliği ve skandallar haberlerle, siber güvenlik konularıyla, hacker larla çok uğraşabiliriz. Gizli konular ortaya çıkabilir. Takıntı yapmamak, doğru bildiğimizden şaşmamak önemli olacak.

Tutulma anının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasında Kova burcu yükselmekte  olduğunu görüyoruz. Yani bu tutulmada toplumsal konu ve olaylar, zihinsel faaliyetler, eşitlik, haklar ve demokrasiye vurgu yapan temaların hayatımızda önem kazandığını söyleyebiliriz. Toplum idealleri için mücadele etmek ön plana çıkabilir. Tutulma yöneticisi Uranüs haritanın 2. Ev dediğimiz para alanına yerleşmiş. Ekonomik adımlar, devlet hazinesi, gelirler, vergiler, halkın alım gücü önemli olacak. Yine tutulmanın 4-10 aksında oluştuğunu görüyoruz. Mahsüller, toprakla ilgili konular, madenler, imar, iskan konuları, sınırlarımız, güvenliğimiz, emlak sektörü, binalarla ilgili alanlar bu tutulmanın konuları olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanlarda hareketlilik, görüşmelerin, konuşmaların artması, çözüme yönelik hareketler, iletişimin artması, ticari hareketlenmeler, ikilikler veya kararsızlıklar bekleyebiliriz. 4. Ev muhalefet alanını temsil ettiği için bu dönem hükümet ve muhalefet alanındaki çekişmelerin, söz düellolarının ve hızlı olayların yüksek olacağını söyleyebiliriz. Tutulmanın yöneticisi Merkür Akrep’te ve hem Jüpiter, hem de Satürn’den olumlu açılar alıyor. Bu da vergi, krediler, faiz ve ödemeler dengesinde, zorlanılan alanlarda önemli uygulamalar ve  kalıcı adımlar atılabileceğini gösteriyor.

Tutulmanın Türkiye Haritasındaki iz düşümüne bakarsak; gizli düşmanların hareketi kolaylaşabilir, gizli örgütlenmeler, tarikat konuları, kontrol altına alınması zor olaylar ve gelişmeler yaşanabilir. Ülke içinde özellikle suç oranında ciddi bir artış gözlemlenebilir. Hastaneler veya hapishanelerle ilgili konular gündemimizde olacak. 12. Ev salgın afet ve hastalıklarla  bağlantılı olduğu için bulaşıcı hastalıkların ve covid19’un bu dönem artış göstereceğini söyleyebiliriz. 12. Ev kimyasallar ve ilaç sektörüyle bağlantılı olduğu için bu alandaki bazı konu ve olaylar, arkadan dönen işler ortalığa çıkabilir. Bilgi kirliliği ve yanlış haberler demişken aşı ve bu dönem ilaçlarla ilgili konularda da dikkatli olmakta fayda olacak. Yine petrol ve kimya sektörü, içki sektörü bu tutulmadan etkilenebilir. Okyanuslar ve sularla ilgili konularda sorunlar yaşanabilir. 07 Aralık- 09 Aralık tarihlerinde salgın hastalıklar ve Covid’le ilgili dikkatli olmak gerekecek. 12. Ev tecrit edilme, kendi alanına çekilmekle bağlantılı olduğu için bu tutulma ve sonrasında çeşitli kısıtlamalar ve sokağa çıkma  yasakları devreye girebilir. Yine yurtdışında da bu yasakların ve kısıtlamaların artacağını söyleyebiliriz.

Herkese farkındalığı yüksek güzel bir tutulma diliyorum…

 

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR CAP,
Memeber of OPA, MAPAİ

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın