Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

01 – 07 Temmuz 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YENİ ADIMLAR!

Ay Boğa burcundayken Temmuz ayına giriş yapıyoruz. Maddi konular, kendimizi güvene alma ihtiyacı, kaynaklar, doğa, tarım, çiftçilik, gıda konuları bu ay ağırlıklı olarak gündemimizde olabilir. Maddi konuların önem kazanırken sağlanması gereken istikrar alınması gereken verimlilik üzerine odaklanabiliriz.

Salı günü Merkür’ün Neptün’le olumlu bir açısı var. Bu da yardımlaşma enerjisini karşımıza getiriyor. Hem sanatsal kreatif işlerimizde başka insanlara ilham vermek diğer insanlardan ilham almak yine her tür sanatsal ve edebi işlerimizde de çok güzel konuşmalar görüşmeler devreye girebilir.

Salı günü itibariyle. Merkür Aslan burcuna geçiyor Aslan burcunun konu ve olayları ön plana geçiyor. İletişimde liderleri, patronları, siyaseti konuşmaya başlıyoruz. Çocuklarımızla olan iletişimimiz hızlanırken aşk hayatımızla ilgili konu ve olayları daha fazla konuşmak kitlelere ulaştırmak ya da etrafımızdaki insanlarla paylaşmak önem kazanabilir. Sahne sanatları, oyunculuk gibi alanlarda işlerimiz varsa bu alanlarda da önemli konuşmalar sözleşmeler devreye girebilir. Tatil, eğlence, dinlenme yerleri, aynı zamanda girişimcilik, risk isteyen ve spekülatif işler Aslan burcunun yönetiminde. O yüzden önümüzdeki dönem Merkür bu burçta hareket ederken risk almayı, girişimci olmayı seveceğiz ve bu konuları daha fazla konuşacağız. Önümüzdeki dönem gözler yine altına çevrilebilir. Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber yatırımlarımızı bu gelişmelere göre düzenleyebiliriz.

Salı günü Neptün geri hareketine hazırlanıyor. Neptün’ün hayatımızda etkin olduğu alanlarda bazı konuları tekrar gözden geçireceğimiz bir döngü başlıyor.

Çarşamba günü Merkür’ün Plüton’la bir dik açısı devreye girecek. Merkür Aslan burcuna geçer geçmez Plüton’a bir dik açı oluşturacak. Burada manipülasyonun, çıkarcılığın ön plana çıkacağı bazı konularda şüphe mekanizmamızın fazla çalışacağı ve başkalarını ikna etmekte zorlanacağımız bir süreç olabilir. Para piyasalarında hızlı iniş çıkışlar Çarşamba günü devreye girebilir. Diğer taraftan ekonomik olmaya da özen göstereceğiz ve ilişkilerimizde daha olgun insanlardan göreceğimiz destekler hız kazanabilir.

Cuma günü Mars’ın Satürn’le olumlu bir açısı var. Bu da güç ve efor sarf ettiren işlerde daha bilge hareket ederek enerjimizi doğru kullanmamızı sağlayacak.

Cumartesi günü sabaha karşı 01:57’de 14 derece Yengeç burcunda Yeni aya merhaba diyeceğiz. Yengeç burcu aile, yerleşim, ulusal ve milli temalarla ilgili. Yiyecek içecek tedariği, emlak işleri, çevre düzenlemeleri, otel, bakım, konaklama gibi işler ön plana çıkacak. İnşaat ve imalat işleriyle uğraşanların hayatlarında alması gereken önemli kararları başlatacakları bir Yeni ay olabilir.

Restoran işletmeciliği, yiyecek içecek sektörü, dükkanlar, esnaflarla bağlantılı işler önem kazanıyor ama her şeyden öte aile şirketimiz varsa aile işlerinde çalışıyorsak bu işlerin de önem kazanacağını söyleyebiliriz. Aile içi anlaşmazlıklar, aile içi uzlaşmalar tam da Yengeç burcunda oluşacak Yeni ayın ana konularından olabilir. Güvenliğimize önem vereceğiz. Duygusal yönden ne kadar güvende olduğumuz Yeni ayın ana konularından olabilir. Milli konulara daha fazla eğilebiliriz, milliyetçilik ön plana çıkabilir. Yengeç burcu mideyle bağlantılı olayları karşımıza getirebilir. Sağlık astrolojisinde Yengeç burcu mide ve alt karın bölgesi ya da karın boşluğundaki organları yönetir. Göğüsler, memeler, pankreas, safra kesesi, mide sıkıntıları ve problemleri, gastrit, ülser gibi ya da cilt problemleri gündeme gelebilir.

Bu Yeni ay 14 derece Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Bu derece önemli bir derece çünkü Sirius takım yıldızıyla kavuşacak Güneş ve Ay. Sirius gökyüzünün en parlak yıldızı olarak, yakan kavuran ölümsüzlük olarak, büyük köpek olarak geçer. Kutsal ve adanmış hareketlerle çok bağlantılıdır küçük hareketlerin büyük sonuçlar ve büyük değerler yaratacağı bir zaman dilimini gösterir. Küçücük başlayan bir hareket çok büyük sonuçlara sebebiyet verebilir.

Dünya astrolojisi gözünden bakarsak Sirius takım yıldızı fırtınalar, seller, sisler, köpek benzeri hayvanların ısırmasıyla bağlantılı olabiliyor. Aşırı sıcak ve soğuk dalgalarla, yangınlarla, kundakçılıkla, hapsolmakla, işkencelerle ilgili. Tam da bu konuların 3. ev konularıyla gündeme geleceğini söyleyebiliriz. İletişim, yurt içi ulaşım, habercilik, internet, yayınlar, kitaplar, dedikodular, bilgiler bunlar önem kazanacak. Komşu ülkelerle olan ilişkilerimiz de gayet önemli olabilir orada başlatacağımız bir konunun çok önemli noktalara taşınması, bu konulara liderlik etmemiz ya da kendimizi önemli bir pozisyonda bulma potansiyelimizi de gösteriyor.

Ankara’ya göre çıkarmış olduğumuz haritada 19 derece Boğa burcunun yükseldiğini görüyoruz. Para, güvenlik, tarım, çiftçilik, doğa ile ilgili konular gündemimizde olacak. Yakın komşu ülkelerle olan ilişkilerimiz kuvvetli olurken bazılarıyla aramızdaki ilişkileri yeni baştan ele alma ya da bu ilişkileri yeniden düzenleme, şifalandırma enerjisi de devreye girecek. Demiryolları, karayolları, deniz ve hava taşımacılığının da önem kazanacağı bir dönem. Güneş’in Satürn’le, Ay’ın Satürn’le olan olumlu açısı güzel ve olumlu etkileri hatırlatıyor. Halkın hayrına olan işlerin daha fazla devrede olacağı, devlet kurumlarının, hazine ve maliye bakanlığının atacağı adımların da olumlu olacağı bir süreç. Bu alanda gelişmeler olumlu olabilir. Ekonomi yönetimi istenen bir noktaya taşınabilir hem de bu dönem borsada yükseliş tetiklenebilir. Mars’ın yükselen derecesine çok yakın olması ve 15 Temmuz’da gerçekleşecek Mars Uranüs kavuşumunun yükselene yakın bir derecede olması dikkati çekici.

Bu da halkın aktif olduğu bir dönemi gösteriyor. Agresif, tepkilerin ortaya konulduğu, askeri konular ve silahlı kuvvetlerle ilgili alanların hareketli olduğu, askeri güçler, güvenlik güçlerinin ön planda olacağı bir süreci gösterebilir. Mars’ın açıları kuvvetliyse, savaş zamanı bu yerleşim iyi bir müdafaayı da gerektirir. Savaş söylemleri ön planda olacaktır ya da gerçekten savaş hali mevcut olabilir. Kargaşalar, çatışmalar, cinayetler, yangınlar, ateşli hastalık ve salgınlara da dikkat etmemiz gerekecek bu dönem çünkü Mars yükselenimizin hemen üstünde ve Plüton derecemizde de kavuşum halinde olacak. Muhalefet partilerinin iletişim kaynaklarını daha yoğun kullanacağı bir döngü içerisinde olacağız ya da bunu kullanmak isterken zaman zaman engellerle de karşılaştıklarını göreceğiz. İç bürokraside bazı sorunlar karşımıza gelirken hava şartlarında olumsuz durumlar söz konusu olabilir.

Türkiye haritasında 1. evimizde bu bize mali konularda, sporda, askeri konularda, bilim, edebiyatta ya da refahla ilgili alanda büyük başarılar verebilir ama burada hem Güneş’in hem Ay’ın Plüton’la kavuşum halinde olması bazı krizli durumların devreye girme potansiyelini de bizlere gösteriyor. Tam tersi zorlanma gibi etkilerde devrede olabilir.

Güneş Plüton, Ay Plüton kavuşumları büyük önemli güç değiştirici ve dönüştürücü özellikleri de karşımıza getirecek. Bize önemli bir güç verebilir yakın çevre komşu ülkelerle olan ilişkilerimizde iletişimi kullanma becerimizde ve para ile ilgili alanlarda ve yönümüzü oluşturmamız gereken alanlarda da önemli adımlar devreye girebilir. Mars ve Uranüs 11. evde yerleşmiş durumdalar. Milletvekilleri ve meclis alanında hızlı ani beklenmedik bazı olaylar karşımıza gelebilir. Jüpiter’in Uranüs’le olan karşıtlığı ve Mars Jüpiter karşıtlığı altında önemli bir sürece doğru gittiğimizi gösteriyor.

6 Temmuz’daki Yeni ayla beraber ve sonrası 14-15 Temmuz, 19 Temmuz’a kadarki dönem bir pik noktası devrede olacaktır. Yangınlara, askeri operasyonlara, kışkırtıcı adımlara, dini konularda kışkırtıcı hareketlere de çok dikkat etmemiz gerekiyor. 14-15 Temmuz civarı 19 Temmuz’a kadarki dönemde dikkatli olmaya özen göstermemiz gerekiyor çünkü bulunduğumuz çevrede oluşacak olumsuz bir durum bizi de savaşın içerisine ya da bir hareketliliğin içerisine istemeden de olsa sürükleyebilir ya da buna bazı tepkiler devreye girebilir.

Bu Yeni ayda evimize, ailemize, yuvamıza daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Ailevi konularda önemli kararlarımızı bu Yeni ayla beraber hayata geçirebiliriz. Yuva kurma, yer değişikliği yapma, gayrimenkulle ilgili verilecek önemli kararlar, anne babanın hayatı sağlığı ya da bireysel ailemizin varlığı, sağlığı onlar arasındaki düzen ve anlaşmaların devrede olacağı bir Yeni ay bizleri bekliyor olabilir. Sezgilerimiz çok kuvvetli olacak, duygularımızla hareket edeceğimiz için vereceğimiz tepkilere karşı dikkatli olmakta fayda olabilir. Umarım keyfi yüksek sıkıntı ve sorunlarla karşılaşmayacağımız bir yeniay ve Temmuz ayı geçiririz. Şimdi burçları ele alalım.

01 – 07 Temmuz Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar Temmuz ayına maddi konular ön planda olarak giriş yapıyorsunuz. Bu ay parayla ilgili konularda hızlı ani beklenmedik olaylar altında olabilirsiniz. Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle Salı gününden sonra iki hafta boyunca aşka hayatınızda daha fazla yer verecek, iletişiminizi sizi eğlendirecek konu ve olaylardan sağlayacaksınız. Size keyif veren insanlar durumlar olaylar ya da kendinizi güçlü hissettiğiniz alanlarda önemli açılımlar devreye girebilir. Sanatsal ve kreatif işlerinizde kendinizi ön plana alabilir, çocuğunuz varsa onunla kuvvetli cömert sıcak ilişkiler geliştirebilirsiniz. Bu dönem hayatınızda bir insan varsa birinden hoşlanıyorsanız ona açılmamak için hiçbir nedeniniz yok. Hayata keyifle yaklaşabilirsiniz. Başka insanlara yardımlaşma enerjiniz çok kuvvetli. İnsanlara çok kolay acıdığınız ve insanlara daha fazla fayda sağlamak istediğiniz bir dönem içerisindesiniz. Merkür Aslan burcuna geçer geçmez sevdiğiniz insanı bazı konulara ikna etmeye uğraşabilirsiniz ya da sosyal çevrenizde güçlü bir arkadaşınızın aşk hayatınız ya da kişisel görüşlerinizle ilgili konularda sizin karşınızda durması bazı konularda anlaşmazlıklar getirebilir. Başkalarını ikna etmek durumunda olmadığınızı bilin. Bu hafta en çok bu etkiye özen gösterin.

Salı günü itibariyle Neptün geri hareketine başlıyor, Neptün sizin kadersel alanınızda hareket ediyordu. Şimdi bu alanlarda geri hareketine başlayacak. Kendinizi kaptırdığınız, kendinizi akışa bıraktığınız noktaları şimdi gözden geçirmenin tam zamanı.

Cumartesi günkü Yeni ay ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşacak. Evinize, hayatınıza, yerleşime, yer değişikliğine dair vermek istediğiniz kararları hayatınıza alabilirsiniz. Aile hayatınızda önemli bir adım mı atacaksınız bir gayrimenkul mü almayı düşünüyorsunuz başka bir yere taşınmayı mı istiyorsunuz işte bu Yeni ay bu kararlarınızı hızlandıran, küçücük gördüğünüz hareketlerin büyüyeceği ve bu büyüyen hareketlerle hayatınızı istediğiniz düzene oturtabileceğiniz bir Yeni ay olacak.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar Temmuz ayına kendi istek ve beklentilerinize önem vererek hayatınızdaki düzenlemelere ya da yapacaklarınıza odaklanarak giriş yapacaksınız. Bu ay genelinde hızlı adımlar atacaksınız. Kazalara, düşünmeden hareket etmeye, içinizde tuttuğunuz enerjinin olur olmadık yerlerde patlamasına karşı da dikkatli olun. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle evinize, ailenize daha fazla enerjinizi harcayacak iletişiminizi ev ortamlarınızda sağlamaya başlayacaksınız. İletişimi ailenizde, aile büyüklerinizle ya da kendi kurduğunuz aile içerisinde yaşamak isteyebilirsiniz. Eve dair gayrimenkul adına bir adım atmak istiyorsanız ya da bu konularla ilgili bir girişiminiz olacaksa Merkür’ün bu geçişi size fayda sağlayacaktır.

Merkür geçer geçmez Çarşamba günü Plüton’la karşıt açı içerisine giriyor. Burada bir fikir ayrılığı, anlaşmazlıklar, bir konunun uzaması ya da başkalarını ikna edemediğinizi görmeniz söz konusu olurken anne baba arasındaki anlaşmazlıklar iyice görünür olabilir. Sizin onlarla olan ilişkilerinize bir çeki düzen vermeniz gerekebilir.

Cumartesi günkü Yeni ay iletişimsel işlerinizi hızlandırıyor. Yakın çevrenize dair vermek istediğiniz önemli kararlar varsa ya da satışa, tanıtıma, iletişime, ulaşıma, eğitime dayalı işleriniz varsa bu işlerinizde önemli adımları Yeni ayla beraber hızlandırabilirsiniz. Bu Yeni ayın konusu Sirius takım yıldızı demiştik, Sirius takım yıldızı kişiye büyük bir başarı, parlama gücü verir. Küçük başlayan olayların sonuçlarını iyice güzelleştirir ve büyütür o yüzden bu ay ve özellikle bu Yeni ayla beraber her tür girişimcilik tarafınızı ön plana çıkarın. Kafanızdaki planları hareketlendirecek işlerinizde yeniliklere yelken açmayı ihmal etmeyin. Akrabalarınızın ya da çok yakın dostlarınızın hayatında da önemli gelişmeler olabilir. Neptün gerilemeye başlıyor bu hafta genelinde sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda hareket etmekteydi. Bu alanlarda sonsuz verici ve bazen de hiç sınırlarınızı düşünmeden davranıyor olabilirsiniz. Şimdi Neptün’ün gerilemesi ile arkadaşlık ilişkilerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler temmuz ayına isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz. Hızlı ani beklenmedik olaylar etrafınızda cereyan edebilir. Bu olayların sizinle hiçbir ilgisi olmayabilir ama yine de hayatınıza yansımalarını da göreceğiniz aylardan bir tanesi başlıyor. Merkür’ün Aslan burcuna geçmesiyle iletişimsel işlerinizi hızlandırıyorsunuz. Eğitim konuları, öğretmensiniz, eğitimciyseniz ya da eğitimle ilgili konularda bir beklentiniz varsa bu konuların hızlanması söz konusu olabilir. Radyo, televizyon, iletişim, haberleşme, ulaşım ya da her tür ticari faaliyetin hareket kazanacağı bu dönem yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi hızlandıracaksınız ve bu iletişime bir çeki düzen vermeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Organizasyonel işlerinize yakın çevrenizdeki insanları dahil etmeyi de unutmayın. Sosyal medyayı kullanıyorsanız Çarşamba günü dikkatli adımlar atın çünkü fikirlerinizle aynı şekilde düşünmeyen insanların saldırıları devreye girebilir. Yakın çevrenizden bir insanın hayatında bazı çekişmelere şahit olabilir, tanımadığınız insanlardan gelecek bazı baskıları kaldırmak istemeyebilirsiniz. Bu da bazı gerilimleri, manipülatif olayları karşınıza getirebilir bu etkilere Çarşamba günü dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

Cumartesi günkü Yeni ay ev, aile ve yuva alanlarınızı ilgilendirecek önemli parasal işlerinizle bağlantılı olacak. Cebinize giren para, yatırımlarınız, birikimleriniz ve para ile ilgili konularda verilecek her tür kararı bu Yeni ayla beraber hayatınıza alabilirsiniz. Parasal yönden kendinizi güvende hissetme arzunuzun da yüksek olduğu zamanlar olacak, güzel paralar biriktirebilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler sosyal çevre alanlarınız aktif bir şekilde bu aya giriş yapıyorsunuz. Arkadaş çevrenizde inişler çıkışlar yaşanabilir beklenmedik durumlara da maruz kalabilirsiniz. Çevre değişimleri, arkadaşlarınızın başına gelenler bu ay önemli olacak. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle maddi konuları daha fazla konuşacağınız, bu alanda iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracağınız işleri organize ederek para kazançlarınızı hızlandıracağınız bir döneme merhaba diyorsunuz. Bu iki haftalık döngüde paranızı nasıl değerlendirmeniz gerektiği, çocuğunuz ve aileniz ya da özel hayatınız için harcamalarınızı nasıl kontrol edeceğinizle ilgili aklınızdan bin bir düşünce geçebilir. Çarşamba günü para konularında manipülatif etkiler altında olacaksınız. Yönlendirme etkisiyle hem bazı insanlarla aranızda sürtüşmeler, kavgalar, anlaşmazlıklar devreye girebilir hem de para ile ilgili konularda üzerinizde güç ya da baskı hissedebilirsiniz. Bu dönem borcunuz varsa borcunuzla ilgili konular sizi sıkıştırabilir. Bir yandan kafanızda planlar var, ödemelerinizi gerçekleştirmek istiyorsunuz ama bir yandan da gerçekler ve borçlar var. Bu ikisi arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor bu hafta genelinde.

Cumartesi günü sizin burcunuzdaki Yeni ay başlatmak istediğiniz kararlarınızı hızlı bir şekilde hayatınıza sokacak. Evlenmek mi istiyorsunuz, yer mi değiştireceksiniz, yeni bir işe mi başlayacaksınız, çocuk mu yapacaksınız, eğitim hayatınızı mı hızlandıracaksınız bu işleri başlatmak için lütfen kollarınızı sıvayın. Önünüzde değerlendirebileceğiniz 15 gün var. Bu Yeni ay Sirius takım yıldızı ile birleşiyor küçük olaylar küçük hareketler büyük sonuçlar doğurabilir. O yüzden hayatınızla, sağlığınız ve görüntünüzle ilgili kararları uygulayacağınız bu Yeni ayı iyi kullanın.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar kariyer ve meslek alanlarınız oldukça aktif. Temmuz ayına bu konularla giriş yapıyorsunuz. Çalışmıyor olsanız bile insanlara yardım etmek, topluma faydalı olmak sizin için önemli olacak ama en hızlı olayları ve en hızlı haberleri de bu alanlardan alacaksınız. Annenizin hayatında hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir ya da kariyerinizde bazı beklenmedik durum ve olaylarla da karşılaşabilirsiniz. Salı günü Merkür Aslan burcuna geçiyor. İletişimde rahatlamaya başlayacaksınız. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla bu dönem ya da daha önceki süreçte yeteri kadar bir araya gelemediyseniz, şimdi arkadaşlarınızla olan bağlantılar kuvvetlenme başlıyor. Organizasyonlar, aktiviteler, davetler varsa bu konuları da hayata geçirmek isteyebilirsiniz.

Çarşamba günü sevdiğiniz insanın bazı konularda üzerinize gelmesi şüpheyle yaklaşması üzerinizde baskı kurması gibi etkilere karşı dikkatli olmakta fayda var. Bazı noktalarda birbirinizi ikna etmek kolay olmayacak şüphe mekanizmasını fazlasıyla çalıştırabilirsiniz. Burada tartışmalara girmeden, konuları uzatmadan durumları idare etmeye özen gösterin.

Cumartesi günü Yengeç burcundaki Yeni ay, yenilik ve başlangıçlar konusunda sizi desteklemiyor. Ama yurt dışı ile ilgili konular varsa bu konularda desteklenebilirsiniz ya da bir bilinçaltı çalışması yapacaksanız kendinizi şifalandıracaksanız kötü alışkanlıklarınızdan kurtulacaksanız ya da kendinize çeki düzen vermek istiyorsanız işte bu noktalarda bu Yeni ayı kullanın ama vereceğiniz önemli büyük kararlar konusunda bu ay çok da destekli değilsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin mide sıkıntıları problemleri, hazımsızlık gibi konular gündeme gelebilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, uzak yerlerden gelecek önemli haberler seyahatler, eğitim, ticari faaliyetlerde hızlı gelişmeler var. Eğitimle ilgili konularda haber bekliyorsanız ya da seyahate gidecekseniz uzak yerlerden beklediğiniz önemli işler ve haberler varsa hızlı ani beklenmedik olana da açık olmanız gerekiyor. Partnerinizin ya da eşinizin akrabaları ya da beraber çalıştığınız insanların hayatında da hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişi ile elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyeceğiniz, hayatı anlamlandıracağınız, yurt dışına gitme isteğiyle dolu olacağınız, eğitimle ilgili konuları yeniden alacağınız bir sürece giriyorsunuz. Bu dönem büyük sırlarınızı insanlarla paylaşmayın arkanızdan konuşan insanlar olabilir. Bu anlamda Çarşamba günü beraber çalıştığınız bir insanla anlaşmazlıklara açık olabilirsiniz. Sizin tek bir amacınız var biraz dinlenmek biraz rahatlamak, hayatı kolay yönüyle ele almak. Ama iş ortamınızda üzerinizde oluşacak baskı nedeniyle gerektiği gibi rahatlayamadığınızı düşünebilirsiniz. Şartları ve koşulları çok fazla uzatmayın çünkü gerginlikler söz konusu olabilir. Yine iş yerinden bir insanı ikna etme potansiyeliniz de yüksek olabilir. Salı günü Neptün sizin ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda gerileyecek. İlişkilerde rahat olduğunuz, aşırı fedakâr olduğunuz noktalarda bazı gerçeklerle yüzleşmeniz ya da bu alanlarda bazı konuları yeniden düzenlemeniz gerekebilir.

Cumartesi günü Yengeç burcunda gerçekleşen Yeni ay sosyal çevre konularınızı hızlandıracak. Çevre değiştirmek istiyorsanız, yeni bir alana girecekseniz, organizasyonlara dahil olacaksanız geleceğinizi ilgilendirecek her tür işinizde bu Yeni ayı kullanın. Yeni çevrelere girmek yeni insanlarla tanışmak arkadaşlarınızla beraber girişilecek her türlü iş için bu Yeni ay size göz kırpacak. Küçük işler büyük olaylara dönüşebilir o yüzden arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle girişeceğiniz herhangi bir organizasyon ya da konuştuğunuz bir konunun büyük başarılara ve büyük olaylara dönüşme potansiyeli yüksek.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler Temmuz ayına müşterek para alanlarınız, alacak verecek dengesi, banka, ödemeler, borç alanlarınız aktif olarak merhaba diyorsunuz. Diğer insanların kaynaklarını kullanabilirsiniz ama burada hızlı bazı olaylara da şahit olabilirsiniz. Aniden ortaya çıkacak bir borç söz konusu olabilir ya da mirasla alakalı bir durumun hayatınızda önem kazandığını fark edebilirsiniz. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle sosyal çevreniz fazlasıyla hareketli olacak. İletişiminizi arkadaşlarınızla girdiğiniz ortamlarda tanıştığınız insanlar üzerinden sağlayacak önemli organizasyonlar, aktiviteler ve davetler için hayatınızı hareketlendireceksiniz. İşinizden elde edeceğiniz gelirleri konuşmak bu gelirler konusunda önemli hesaplar yapmak bu hesapları hayata geçirmek önem kazanıyor. Yenilikleri de seveceğiniz bir dönem olacak. Yalnız gireceğiniz ortamlar,özel hayatınızdaki insanı biraz yorabilir Çarşamba günü bu etkiye dikkat edin. Girdiğiniz yerlerde insanlar arası çekişmelerin özel hayatınıza yansıdığını fark edebilirsiniz. Sevdiğiniz insanın üzerinizde bir baskı uyguladığını düşünebilirsiniz.

Pazartesi günü Neptün’ün geri hareketi başlıyor iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda hareket etmekteydi. Bu alanlarda bazı insanlara karşı çok fedakâr çok anlayışlı davranmış olabilirsiniz şimdi bunları gözden geçireceğiniz bir süreç başlıyor.

Cumartesi meslek alanlarınızda bir Yeni ay gerçekleşiyor. İş değiştirmek, kariyerinizi yenilemek ya da burada önemli bir adım atmak, aile ve yuva kurmak, statü değişikliği yapmak ya da annenizin konu ve olaylarıyla ilgilenmek için bu Yeni ayı hayatınıza almayı unutmayın. Bu Yeni ay küçük adımların büyük olaylara ve büyük sonuçlara dönüşeceği bir Yeni ay olacak o yüzden küçücük gördüğünüz işler büyüyebilir ve düşünmediğiniz noktalara güzel noktalara gelebilir.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, Temmuz ayında ikili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konu ve olaylarla ilgili olacaksınız. Sevdiğiniz insanın hayatında hızlı ani beklenmedik bazı durum ve olaylar da yaşanabilir. Hiç beklemediğiniz bir taşınma, iş birliğinin bozulması ya da işbirliğine başlama gibi etkiler altında da olabilirsiniz. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle kariyer ve iş konularınız önem kazanıyor. İşinizde daha fazla ön planda olmak için de uygun bir süreç. Annenizle olan ilişkilerin kuvvetleneceği bu dönem içerisinde birden fazla işle uğraşmak da önem kazanabilir. Salı günü Neptün geri hareketine başlıyor, Neptün aşk evinizde hareket etmekteydi ve bu alanlarda bazı fedakarlıkları çocukla ilgili konularda bazı önemli adanmışlıkları karşınıza getirmiş olabilir. Satürn’ün de burada hareket ediyor olması bazı gerçekliklerle yüzleşmeniz gerektiğini karşınıza getiriyor ama Neptün gerilemeye başladığı için yine bu konu ve olayları ele alış biçiminiz değişecek ve bazı konuları fark etmeye başlayacaksınız.

Cumartesi günü Yengeç burcundaki Yeni ay seyahatlerinizle ilgili başlangıçları, eğitim hayatınızla ilgili kararları, ticari faaliyetlerle alakalı girişimleri ya da davalarla alakalı hukuki konularla ilgili alanda verilecek bazı kararları karşınıza getirecek. Ticari faaliyetleriniz hızlanabilir. Eşinizin ya da partnerinizin ailesi ya da akrabalarından önemli haberler alabilirsiniz. Burada verilecek önemli bir karar varsa, seyahat etmek bir işe başlamak, sosyal medya tarafınızı kuvvetlendirmek, eğitim hayatınıza daha fazla düşmek gibi, bu Yeni ay zamanı bunları yapmak önemli olacak. Bu Yeni aySirius takım yıldızı ile birleşiyor küçük olaylar büyük başarılara dönüşebilir. Başarılarınızı yurt dışına duyurmak ya da tanımadığınız insanlarla paylaşmak onlardan gelecek destekleri de gösteriyor olacak o yüzden bu Yeni ay ve sonrası 15 gün boyunca planlarınız hareketlendirmeyi ihmal etmeyin.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, çalışma koşulları gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konular önem kazanacak. Gündelik hayatınızdaki koşturmalarınızın fazlasıyla hızlandığı bir süreç. Beraber çalıştığınız insanlarla olan ilişkilerinizde de hızlı gelişmeler altında olacağınız bir dönem. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. İş ortamlarınızda koşturmaktan, çok çalışmaktan kaynaklı olarak beklenmedik bazı kazalar ya da bir grev ya da bir sıkıntının sizin hayatınıza da yansıması gibi etkiler devrede olabilir. 15 Temmuz’a yakın zamanlarda bu etkileri hayatınızda daha net göreceksiniz. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle iletişim ayağı hızlanırken tanımadığınız insanlarla daha fazla irtibat haline geçeceksiniz. Yurt dışı bağlantılı işler, organizasyonlar devreye girerken tanımadığınız insanlardan yana şans ve faydanız yüksek olacak. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğitim hayatınızda insanlarla konuşmak onlardan fikir almak önem kazanabilir. Organize etmeniz gereken seyahatleriniz ve işleriniz varsa işte bütün bunların peşine düşebilirsiniz. Dil öğrenmek sanatsal kurslara yazılmak anlamında da şanslı bir dönem.

Çarşamba günü Merkür’ün Plüton’la karşıt açısı tanımadığınız yerlerde bazı söylemlerin sizi rahatsız etmesine ya da bu dönem insanları kolay kolay ikna edememenize neden olabilir. Çarşamba günü şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın. Sonraki dönemde işlerin çok daha rahat aktığını net olarak görebilirsiniz. Pazartesi günü Neptün sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda geri hareketine başlayacak. Bu alanlarda hayal gücünüzü, yapacaklarınızı gerçekleştirmiş olabilirsiniz ama şimdi bazı gerçeklerle yüzleşme ve yapamadığınız noktaları gözden geçirme zamanı.

Cumartesi günkü Yeni ay para ile ilgili alanlarda önemli adımları başlatacak. Bir borcun altına girmek, kredi çekmek, nafaka, miras konularının gündeme gelmesi ve aile büyüklerini bir araya toplamak Yeni ayın konularından olabilir. Başkalarının kaynaklarını kullanmak, evliyseniz eşinizin para ile ilgili konularda vereceği önemli kararlar da bu Yeni ayın konusu. Bir şeyleri yapıp yapmama konusunda bir tereddüttünüz varsa Yeni ay zamanı maddi konularda harekete geçmekten korkmayın küçük adımlar küçük başlayan işler büyük olaylara ve güzel noktalara gidebilir.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar Temmuz ayı keyfin doruğuna ulaşacağınız, spor faaliyetlerinin hızlanacağı ama zaman zaman harekete geçmekte de zorlandığınız aylardan biri olabilir. Spor yapıyorsanız borsada yatırım yapıyorsanız ya da çocuğunuzla daha fazla haşır neşir olduğunuz bir dönemindeyseniz beklenmedik bazı olaylar buradan gelebilir. Borsada yatırım yapıyorsanız 14-15 Temmuz civarı dikkatli olun. Risk içeren işler düşünüyorsanız düşündüğünüz gibi akmayabilir. Çocuğunuzun hayatında, aşk hayatınızda beklenmedik bazı olaylar da karşınıza gelebilir. Salı günü Merkür Aslan burcuna geçiyor para ile ilgili konular hız kazanıyor. Borcunuzu yeniden yapılandırmak önem kazanabilir. Sevdiğiniz insanla para konularını konuşarak önünüzdeki dönemi planlayabilir, bankada paranız varsa paranızı yeniden yapılandırabilir ya da bir borcun altına girmek isteyebilirsiniz. Cinselliğe, spiritüel alana da ilginiz artabilir. Çarşamba gününe dikkat edin çünkü para ile ilgili konularda beklenmedik bir olay sinirlerinizi gerecek. Hatta para yüzünden kavga etme olasılığınız da yüksek. Bu dönem parasal konularda diğer insanları ikna etmek sandığınız kadar kolay olmayabilir o yüzden Çarşamba günü şansınızı zorlamayın.

Cumartesi günü Yengeç burcundaki Yeni ay ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dair verilecek önemli kararları barındırıyor. İlişkiler yeniden mercek altında yani evlenmek, yeni bir ilişkiye başlamak, ilişkilerini bir üst aşamaya geçirmek gibi etkiler bu Yeni ayın ana konularından. Ortaklaşa işe başlamak ya da ailevi konularda sevdiklerinize yardımcı olmak taşınma ile ilgili konular iş birliklerinde önemli adımlar devreye girebilir. Evlenmeyi, ilişkide önemli bir adım atmayı düşünüyorsanız Sirius kavuşumunu bu Yeni ayı kullanmayı ihmal etmeyin çünkü küçük bir adımın çok büyük olaylara dönüştüğünü görebilirsiniz. Popüler olacaksınız ve bu dönem yaptığınız işlerin sonuçlarını çok güzel bir şekilde alabilirsiniz, para size akabilir.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, Temmuz ayına girerken ev, aile ve yuva alanlarınız aktif durumda. Yer değişikliği gibi etkiler devreye girerken bulunduğunuz yerde aile ortamlarında ve evinizde yuvanızda hızlı ani beklenmedik bazı olaylar altında da olabilirsiniz. 14-15 Temmuz civarı beklenmedik olaylarla karşılaşma potansiyeliniz de var. Salı günü Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle ikili ilişkiler ve özel hayatınız önem kazanıyor. Sevdiğiniz insanla iletişim halinde olmak, sorunlarınıza çözüm üretmek ya da ortaklı işlerinizde kendinizi ön plana çıkartmak ya da hukuki davalarla ilgili konular önem kazanacak ve burada kendinizi çok daha etkin bir şekilde göstermek isteyeceksiniz. Sevdiğiniz, hoşlandığınız biri varsa o insana kendi duygularınızdan bahsetmek de önem kazanabilir ama Çarşamba günü dikkat edin çünkü sevdiğiniz insanla aranızda bazı anlaşmazlıklar devreye girecek. Şüphe mekanizması çalışabilir ve karşı tarafın sizi ikna etmediğini, yeteri kadar üzerinize düşmediğini ya da sizi önemsemediğini düşünebilirsiniz. Çekişmeler devreye girebilir.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Yeni ay var. Çalışma koşulları, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili verilmesi gereken önemli kararları bu Yeni ayla beraber verebilirsiniz. İş mi değiştireceksiniz yeni bir projeye mi başlayacaksınız ya da yardımınıza ihtiyacı olan bir insana faydalı mı olmak istiyorsunuz bütün bunlara karar vereceğiniz ve istediğiniz sonuçları yaratacağınız bir Yeni ay sizi bekliyor. Sağlıkla ilgili konularda da güzel adımlar devreye girebilir. Mide problemleriniz varsa gastrit, ülser, gaz, şişkinlik gibi buralarda vereceğiniz kararlar yeme içme şeklindeki düzen ya da beslenme şeklinin değişmesi gibi kararlarla istediklerinizi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu Yeni ay Sirius bazlı bir Yeni ay, atacağınız küçücük bir adım karşınıza çok büyük sonuçlar getirebilir. İş değişikliklerinden önemli projelere başlamaya kadar bu Yeni ayı hayatınıza alın.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, Temmuz ayı iletişimsel işleriniz ve yakın çevrenizden alacağınız önemli haberlerle başlıyor. Beklenmedik durum değişiklikleri, yakın çevrenizdeki insanların hayatında yaşanacak bazı olaylar, araba kullanıyorsanız kazalar ya da evde yaşanacak aile ortamında yaşanacak sakarlıklara karşı da dikkat etmek aklınızın bir köşesinde bulun. 14-15 Temmuz civarı bu etkiler iyice hayatınızda görünür olabilir. Salı günü Merkür Aslan burcuna geçiyor çalışma hayatınız önem kazanıyor. Çalışmasanız bile gündelik hayatınızı düzenlemek isteyeceksiniz. Sağlık kontrollerinizi yaptırmak için de uygun bir dönem. Sırt bölgesi problemleri, kalp tansiyon sıkıntıları, dolaşım sistemi sorunlarınız varsa bütün bunları Yeni ayla beraber hareketlendirebilirsiniz.

Çarşamba günü iş ortamında bazı gerginlikler, anlaşmazlıklar devreye girebilir. Bazı konularda insanları ikna etmekte zorlandığınızı görebilirsiniz. Pazartesi günü Neptün geri hareketine başlıyor, Neptün sizin 1. evinizde ilerlemekteydi şimdi bu alanda geri hareketi bazı konuları tekrar tekrar gözden geçirmenize ve bazı alışkanlıklarınızı yeniden ele almanıza neden olacak.

Cumartesi günü Yengeç burcunda bir Yeni ay var ki bu Yeni ay aşk hayatınızda verilecek önemli kararları karşınıza getirebilir. Aşkı başlatabilir, yeni bir aşka dahil olabilir, çocuk sahibi olabilir ya da çocuğunuz varsa onunla ilgili konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Sanatsal ve kreatif işlerinizde yaratıcı yönünüzü kullanmanız diğer burçların arasından sıyrılmanızı sağlayabilir. Spekülatif işlerde şans faktörü sizin tarafınızda. Çok açılmadığınız çok büyük riskler almadığınız müddetçe güzel kazanç kapılarının karşınıza geldiğini göreceksiniz.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın