Ekstra Bilgiler

27 Nisan 2021 Dolunayı

dolunay-27nisan
Bu yazıyı paylaşın;

YÜZLEŞMELER ZAMANI!

Salı günü saat 06:31’de 07 derece Akrep burcunda bir Dolunay oluşacak. BU Dolunay bir süper ay. Süper Ay, Ay’ın Dünyaya en yakın olduğu zamanların yeniay veya dolunay fazına denk gelmesine denir. Ay’ın Perigee ( Dünya’ya en yakın olduğu zamanlar) duyarlılık ve duygusallığın had safhada olduğu zamanları temsil eder. Huzursuzluklar yüksektir, duygu durumlarının hızlı aktığı, iniş çıkışların, duygusal çalkantıların yüksek olduğu zamanları temsil eder. Ayrıca Süper Ay zamanlarında doğal afetlerde artışın fazla olduğunu söyleyebiliriz.

2020 yılında ocak dolunayı dahil olmak üzere, Mayıs ayına kadar 4 ay boyunca tüm dolunaylar bir Süper Ay’dı. Sadece pandemi değil bu dönemlerde depremlerin ve bazı felaketlerin arttığını gördük. Şimdi 2021 yılına baktığımızda, 27 Nisan Dolunay’ı, 26 Mayıs Ay tutulması ve 04 Aralık Güneş tutulması da Süper Ay. Demek ki bu dönemlerde hızlı toplumsal olaylar, yer hareketliliği ve doğal afetlerde artışlar görülebilir.

Akrep burcunda oluşan Dolunaylar krizleri ve değişimleri karşımıza getirebilir. Üreme, şifa, iyileştirme, tutku, derin meseleler bu dolunayın konusu olabilir. Ölmek, yeniden doğmak, küllerinden yeniden ayağa kalkmak, değişmek ve dönüşmek bu burcun konusudur. Modern astrolojide Dolunay’ın yöneticisi Plüton tam Dolunay günü geri gitmeye hazırlanıyor. Buradan bu dönemde karşımıza gelecek olan konu ve olayların üzerinden tekrar tekrar geçmek durumunda kalabilir, yaşayacağımız kriz ve olayları içselleştirerek ilerlemek durumunda olacağımızı anlıyoruz. Olumlu meseleleri bile yeniden ele almak önem kazanacak.

Bireysel anlamda bakarsak, gizli saklı konu ve olayların ortaya çıkmasına tanıklık edebiliriz. Bu dönem yüzleşmeler dönemi olarak geçer, bu yüzleşmeler kişinin hayatında ağır değişimlere ve dönüşümlere neden olabilir.

Kıskançlık, manipülasyon, yönlendirme, baskı kurma, değiştirme isteği, ihtiras, şehvet, kin gibi duyguların öne çıkması ve bu duyguları aile ve ev alanlarımızda, özel konularda veya ülkemizle ilgili durumlarda yaşamamız söz konusu olabilir.

Dünya astrolojisinde Akrep burcu polisleri, askeri alanları, psikoloji ve psikiyatri alanları, bankacılık ve finans sektörünü temsil eder. Bu dönemlerde bankacılık, finans sektöründe dramatik ve önemli değişiklikler görülebilir.  Ödeme sistemleri, vergiler, krediler, dış borçlar, sigorta ödemeleri, tahsilatlar, sponsorluklar önem kazanıyor. Ayrıca madenler, madenciler, yer altı kaynakları, mafyatik oluşumlar ve bu alanlarda bazı gerçeklerin ortaya çıkmasına hazır olmalıyız.

Şimdi gelin hep birlikte Dolunay haritasının Ankara’ya göre çıkartılmış haritasını inceleyelim. Haritanın yükselen derecesi Boğa, demek ki para sistemi, ekonomi, güvence arayışı yüksek olacak. Yükselen yöneticisi Venüs Menkar takım yıldızıyla birleşiyor. Toplumda ve güvenlikte endişe verici durumlar ortaya çıkabilir. Çok sayıda gezegenin 12. Evde yerleşmiş olması tam kapanmanın gündemde olduğunu ve bununla ilgili verilecek kararları bize gösterirken, Dolunay 6. Ev dediğimiz sağlık alanında yerleşmiş. Buradan sağlığımızın, pandemiyle ilgili konuların bu dolunay zamanı daha öne çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Sadece sağlık sektörü değil, iş ve hizmet alanları, işçi ve işverenlerin politikaları, belediyelerle ilgili konular, ordumuz ve asker gücümüzün konularıyla ilgili olacağız.

Ay’ın Khambalia takım yıldızıyla birleşmesi derin araştırmaları, sırları, gizli bilgileri, polis soruşturmalarını arttırabilir. Zihni huzursuz kılan bu yerleşimde tartışmacı ve abartan bir zihin devreye girebilir. Ay’ın uranüs’le karşı açısı düzen bozulmasını, kaotik bir zaman dilimini gösteriyor.  Meclis ve hükümette değişiklikler, yıkıcı doğa olayları veya olmasın ama deprem olasılığı devrede olabilir.

Ayrıca 07 derece Akrep, 17 Şubat’ta devrede olan Satürn ve Uranüs derecesini tetikleyecek. Şubat Ayında tüm dünyada yaşanan olayların bu Dolunayda yeniden tetikleneceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Bu dolunay ve 26 Mayıs’ta oluşan Ay tutulmasının benzerini 2013 yılında görüyoruz. 25 nisan’da 05 derece Akrep burcunda bir ay tutulması, 25 mayıs’ta 04 derece Yay burcunda bir Ay tutulması 2013 yılında da yaşanmış. Bu yılın dolunayı ve ay tutulma noktaları çok yakın. Bu yüzden 2013 yılında yaşadıklarınıza yeniden bakmanızı, bu dönemde hayatınızda nelerin değiştiğini gözlemlemenizi tavsiye ederim. Araştırmalarıma göre 2013 yılının mayıs ayında 22 mayıs civarı FED faizleri arttırmış ve bu dünyada ekonomide çok büyük çalkantılara ve sıkıntılara sebep olmuş, bu yüzden nisan- mayıs ayında yine buna bir arttırım söz konusu olabilir ve ekonomik anlamda çalkantılı bir süreç yaşanabilir.

Şimdi bu Dolunay’ın Türkiye haritası üzerindeki etkilerine geçersek;

Dolunay’ın 5. Eve düştüğünü görüyoruz. 5. Ev spor faaliyetleri, spekülasyonlar, çocuklar, gençler, devlet okulları, eğitim ve eğlence sistemi, borsa, resmi törenler, elçilerle, hükümet temsilcileriyle bağlantılıdır. Yine sanat, tiyatrolar, sosyal sorunlar bu alana girer. Bu Dolunayda öne çıkacak konular bu alanları kapsayacak. Yine gençlerin, çocukların eğitim hayatıyla ilgili kararlar alınabilir, eğitimde, sanat dünyasında, sporda gerçekliklerle yüzleşebilir, bir skandalla karşılaşabiliriz. Bu ay borsada sert düşüşler ve sorunlar görülebilir.

Bizi yöneten kişilerin, iktidarın, idarecilerin, yönetici kimliğindeki insanların zorlanacağını görüyoruz. Verecekleri önemli kararlar olacak. Bir sonraki yeniaya kadar 15 gün boyunca bu etkiler devrede olacak.

Güneş’in Hygeia ile sert bağlantısı yöneticilerin ve liderlerin bu dönem sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini ve salgınla ilgili konuların yönetiminde zorlandıklarını gösteriyor.

Yine Akrep burcundaki bu dolunay cinsellikle bulaşan hastalıklar, üreme organları, üriner sistem ve boşaltım sorunlarını, boyun tutulmalarını, boğaz problemlerini ve tiroit sorunlarını tetikleyebilir.

Herkese sağlıklı, farkındalığı yüksek bir Dolunay dilerim.

 

HANDE KAZANOVA

DİPLOMA A.S.A, İSAR cap, member of OPA, MAPAİ

 

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Dilek Dabakoğlu
    21:18'de Nisan 26, 2021

    Ahh ahh ahhh çektim uzun uzun…Kolay geçmeyecek günlerin önümüzde olduğu açık.En yüksek farkındalık ve en az zararla çıkarız inşallah..Emeklerinize sağlık..Teşekkürler..

Bir Cevap bırakın