Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

27 Eylül – 03 Ekim 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

İLİŞKİLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRİYORUZ!

2021 yılının son Merkür gerilemesine hazırlanıyoruz. Pazartesi günü itibariyle Merkür Terazi burcunda gerilemesine başlıyor. Ticaretin, alışverişin aynı zamanda iletişimin burcu Merkür’ün geri gitmesi önünüzdeki üç hafta boyunca iletişimde, ticarette, alışverişlerde birtakım sıkıntı ve problemleri karşınıza getirebilir. Daha önceden attığımız adımları bir kez daha ele almak durumunda kalabiliriz. Hak, hukuk, adalet, eşitlik, evlilik, ortaklık, moda, sanat, sosyallik ve daha fazla sanatsal, artistik işlerle ilgili konularda iletişim problemlerine açık olmamız gereken de bir dönem olacak. Karşılıklı fikir alışverişleri konumundaki insanlar zorlanabilir. Terazi burcu politikayla, siyasetle, mimarlık, iç dekorasyon aynı zamanda savcılar, avukatlar, bürokratlarla çok bağlantılıdır. Satış, pazarlama alanları, insan kaynakları alanlarında çalışıyorsanız bazı sıkıntı ve sorunlar karşınıza gelebilir.

İletişimde huzur ve dengeyi sağlamak çok da kolay olmayabilir. Ağzımızdan yanlış kelimeler çıkabilir, kendimizi yanlış ifade edebiliriz. Aynı zamanda ilişkilerde her şey süt liman giderken bir anda doğru iletişim kuramadığımız için ilişkilerin bozulduğunu görebiliriz. Eski aşklar, ilişkiler, ortaklıklar, flörtler bu dönem karşımıza yeniden gelebilir ya da var olan ilişkilerimizde eski problemler ve sorunlarla karşılaşma halinde olabiliriz.

O yüzden kiminle iletişim halindeysek, kiminle konuşuyorsak dengeyi sağlamak için çok fazla uğraşmayın, orta yolu bulmak çok da kolay olmayabilir. Bazen gerçekleri söylemek, diplomasi yapmaktan çok daha doğru olacaktır. Merkür’ün Terazi burcunda gerilemesi içsel dengesizliklerin ortaya çıktığı zamanları temsil eder. Durum ve olayları geçiştirmeyelim. Sempati duymadıklarımıza empati geliştirmemiz gereken bir dönem olacak.

Merkür gerilemelerinde büyük bir işe başlanmaz, önemli adımlar atılmaz, var olan işler ele alınır ve tamamlanır. Ortaklıklar, işler, iş birlikleri, fikir alışverişleri bu dönemde zora girebilir. Ateşkes ilan ettiğimiz olayların barışı bozan koşullarının da karşımıza geldiğini görebiliriz.

Elektrik, elektronik ve iletişime dayalı her tür araç teçhizat alınması Merkür geri giderken uygun değil. Bilgisayarlarınızı, telefonlarınızı lütfen yedeklemeyi unutmayın aynı zamanda bu dönem lütfen teknolojik aletlerden de uzak durmaya çalışın.

Haftamıza dönersek, Ay İkizler burcundayken başlıyoruz. Kısa vadeli planların devreye girdiği, yakın çevremizle iletişim halinde olacağımız, hareketli bir hafta olacak. Bu hafta etrafımızda olup bitene ilgili ve meraklı olacağız. Ticari faaliyetler hızlı akabilir.

Çarşamba günü Venüs’ün Neptün’le uyumlu bir açısı var. İlişkileri toparlamak aynı zamanda sanatsal işlerimizin üzerine düşmek, başka insanlara karşı duyarlı olmak önemli olacak. Alışveriş yapacaksak, moda ve sanatla uğraşıyorsak bu dönem ilhamımızın yüksek olacağı zamanları temsil ediyor. Evimizde misafir ağırlayabiliriz, başkalarına yardım etmekten mutluluk duyabiliriz.

Perşembe günü, işlerimizi oturaklı ve kalıcı noktaya taşımak için keyifli etkiler barındırıyor. Sorumluluklarımızı ele almak kolay olabilir. Ayrıca Ay Yengeç burcunda, gökyüzünde sağlam etkiler var. O yüzden güçlü insanlardan, otoritelerden önemli destekler de devreye girebilir.

Cuma günü Merkür’ün Plüton ile Venüs’ün de Jüpiter’le sert açısı devrede olacak. Yani ilişkilerde abartılar, harcamalar ve parasal konularda dengesizlikler devreye girebilir. Pireyi deve yapabiliriz aynı zamanda kendi kafamıza göre takılmak isteyebiliriz. Başka insanların söylediklerini çok çabuk takıntı yapabiliriz ya da iletişimimizi, ilişkilerimizi, işlerimizi özellikle Cuma günü bozabiliriz ve pişman olacağımız kelimeler ağzımızdan çıkabilir.

Hafta sonu olumlu etkileşimler var. Keyfe, aşka, mutluluğa, çocuklarımıza daha fazla vakit harcayacağız. Venüs’ün Plüton ile olumlu açısı ilişkilerde toparlayıcı durum ve koşulları da karşımıza getirecek.

Herkese şansı yüksek bir hafta diliyorum….

27 Eylül – 03 Ekim Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi. Ama iletişimi idare edeceğim derken ilişkilerin bir anlamda bozulduğu da bir hafta olabilir. Merkür gerilemesi ilişkiler, özel hayat alanlarınızda gerçekleşiyor. Var olan ilişkinizde bazı iletişim sıkıntıları ve sorunlarına açık görünüyorsunuz. 18 Ekim’e kadar kendinizi ilişkilerde yanlış ifade etmemeye, ağzınızdan çıkanın kulağınızın duymasına özen gösterin. İşbirlikleri ve ortaklıklar bu dönem gerçekten mercek altında olabilir. Ortağınızla her zaman iyi anlaştığınız noktada bazı iletişim sıkıntıları ve problemlerinden kaynaklı olarak birbirinize girebilirsiniz. Aranızdaki o denge ve uyumun kaybolduğunu hissedebilirsiniz. Yine bu dönem yeni bir insanla ilişkiye başlayacaksanız çok da uygun koşullar altında olmayacaksınız. 18 Ekim’de Merkür düzeldiğinde şartların değişeceğini göz önünde bulundurarak biriyle tanışmaya özen gösterin. Var olan ilişkilerde bütün sıkıntı ve sorunları masaya yatırmak anlamında bu Merkür gerilemesini iyi bir şekilde kullanın. Taşınmayı düşünüyorsanız destekli olmayacaksınız. Özellikle güzel eşyalarınız, sevdiğiniz, düşkün olduğunuz birtakım eşyalarınızda kırılmalar, çatlamalar, sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz de görülebilir. Anneanneniz varsa onun hayatında bazı zorlanmalar devreye girebilir ya da onunla iletişiminize dikkat etmeniz gerekebilir. Her koşulda eski ilişkilerin, aşkların, yarım kalmış tamamlanmamış evliliklerin yeniden gündeme geleceği de bir Merkür gerilemesi sizi bekliyor olabilir.

Bu hafta parasal konularda destekli olacaksınız. Beraber iş yapacağınız çevrenizdeki insanlar, arkadaşlarınızdan gelecek önemli haberler devrede olurken güçlü insanlar size yardım edebilir. Bu hafta Merkür’ün gerilediğini unutmadan kalıcı işler yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Aile büyüklerinizle olan iletişime, göz önünde olacağınız ortamlarda, kalabalık yerlerde iletişim sıkıntılarına Cuma günü dikkatli olmakta fayda var. Hafta sonu hayat sizi keyfinizi daha rahat yaşayacağınız noktalara sürükleyecek. Çocuğunuz varsa onunla vakit geçirebilirsiniz. Bekarsanız ya da birinden hoşlanıyorsanız bu kişiyle de güzel planlar yapabilirsiniz.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, parasal konularla haftanızı başlatabilirsiniz. Maddi konularda ne yapmanız gerektiğine dair bu hafta başında önemli sinyaller alacaksınız. Merkür iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda geriliyor. 19 Ekim’e kadar beraber iş yaptığınız insanlar varsa onlarla olan ilişkilerinizde ya da iletişiminizde dengesizlikler ortaya çıkabilir. Eski meselelerin, konuların, size yapılmış adaletsizliklerin devrede olduğunu görebilir ve bunları çokça kafaya takabilirsiniz. Diğer taraftan eğer birinin yanında çalışıyorsanız beraber iş yürüttüğünüz insanlarla olan bağlantılarınızda sıkıntı ve problemler oluşabilir. Burası sağlık alanınız olduğu için Merkür gerilerken eski sağlık sıkıntıları ve problemlerinin karşınıza geldiğini görme olasılığınız var. O yüzden bel bölgesi, böbrekler, boşaltım sistemi, tiroitler, boğaz ve baş bölgesi, baş ağrıları ile ilgili konu ve olaylar hayatınızda hızlanabilir. Hormonal dengesizliklere dikkat edin. Yediğinize içtiğinize dikkat etmiyorsanız tatlıyı da fazla tüketiyorsanız bu dönem tatlıya dönüş devreye girebilir. Kararsızlıklarınızın da iş konularında arttığını göreceğiniz bir dönem olacak. Bu da aslında harekete geçmeniz gereken noktalarda tam da böyle istediğiniz gibi kendinizi ortaya koyamamanıza neden olabilir, bu da sizi ekstra sinirli kılabilir.

İşle ilgili girişimlerde özellikle daha az tanıdığınız insanlarla yapacağınız işlerde Cuma günü dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Yine bu hafta destekli olacaksınız Perşembe gününü iyi kullanın. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda güzel etkileşimler var. Arkadaşlarınız ve çevrenizle beraber yapılacak güzel planlar, sevdiğiniz insanla geçirilecek güzel bir süreç hoşunuza gidebilir. Eğer hayatınızda bir insan yoksa arkadaşlarınız sizi yeni bir insanla tanıştırabilirler.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta yerinizde duramayacaksınız. Diğer taraftan yönetici gezegeniniz Merkür gerilemeye hazırlanıyor. Siz Merkür gerilemesini aşk evinizde yaşayacaksınız. Demek ki eski aşkların konuşulduğu, eski aşkların akla düştüğü, gündeme geldiği bir dönem olabilir. Ya da var olan ilişkinizde tam da Merkür gerilemeden önce bir problem yaşadıysanız, ayrıldıysanız bu dönem barışma sinyalleri devreye girebilir. Çocuğu olanlar ise onlarla olan iletişimlerinde bu hafta ve 18 Ekim’e kadar dikkatli adımlar atsın. Çünkü iletişimde bazı zorlanmalar sıkıntı ve problemler görülebilir. Sanatsal işlerde çok yaratıcı bir süreçtesiniz, kreatif olduğunuzu göreceksiniz. Hobileriniz için harekete geçmek isteyeceksiniz. Eğitim alanlarınızda bazı hızlı olaylar devreye girebilir. Daha önceden konuşulmuş, yapılmamış, tamamlanmamış işlerinizin üzerine düşebilirsiniz.

İş hayatınızda bu hafta önemli bazı konuşma ve görüşmelerin devrede olduğunu göreceksiniz, özellikle Çarşamba günü bu anlamda çok dikkat çekici. Diğer taraftan ikili ilişkiler konusunda da Perşembe günü olumlu etkiler sizi bekliyor olacak. Borsada yatırım yapıyorsanız Perşembe gününü iyi değerlendirin. Cuma ve Cumartesi günleri ağzınızdan çıkacak olanlara dikkat edin. Çünkü yakın çevrenizle çocuğunuz veya sevdiğiniz insanla anlaşmak ve orta yolu bulmak kolay olmayacak. Hafta sonu kısa vadeli planlarınıza odaklanacaksınız. Bir yere kaçmak, kısa vadeli planlar yapmak hayatınızı renklendirecek.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, haftanıza isteksiz enerjilerle başlıyorsunuz ama Salı günü öğleden sonra ay sizin burcunuzda ilerleyecek ve sizi hareketlendirecek.

Merkür gerilemesi sizin ev, aile, yuva alanlarınızda oluşuyor. Bu da şu anlama geliyor 19 Ekim’e kadar aile büyüklerinizle olan iletişiminizde ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Ağzınızdan çıkanı iyice tartmanız gerekebilir. Ya da ailevi konularda evinizle ilgili konularda çeşitli kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Evinizdeki denge ve uyumsuzluğun bir süreliğine de olsa kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Emlak, alım-satım, kiralama gibi işleriniz varsa, yer değiştirmeyi düşünüyorsanız bu dönem yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü çeşitli sıkıntı ve sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek olacak. Yapmak durumunda kalırsanız da şartları birkaç kez kontrol ederek gözden geçirerek ilerlemeye özen gösterin. Baba tarafı aile büyüklerinizle olan iletişim bu dönem önemli olacak. Evinizde bu aralar kavga, hareket olabilir.

Özel hayatınızda sevdiğiniz insanla beraber yapılacak güzel planlar da devrede olabilir. Çarşamba günü bu anlamda destekli olacaksınız. Perşembe günü aile hayatınız için yapacağınız harcamalar, aile hayatınız için yapmanız gerekenleri sorumluluklarınızı kolay bir şekilde üstleneceksiniz. Ailenizden bir insandan parasal bir yardım göreceğiniz gibi aynı zamanda siz de ailenizdeki birine yardım edebilirsiniz.

Cuma günü eşinizle olan bağlantılarınıza, eşinizin ailesiyle olan iletişime dikkat edin. Çünkü dilinizin kemiği olmayacak. Karşı tarafı çok çabuk kırabilir. İçinizde tutuklarınızı karşı tarafa yansıtabilirsiniz. Bu da tamiri olmayan, dönülmeyen yollara girmenize neden olabilir bu etkiye dikkat edin.

Hafta sonu gayet keyifli etkileşimler devrede. Para harcamasını seveceksiniz ve size keyif veren konu ve olaylara para harcayacaksınız.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, gelecek planlarınız, amaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda yolunuzda ilerlemek istiyorsunuz. Arkadaşlarla yapılacak olan her tür plan, program bu hafta başı devreye girerken diğer taraftan iletişimle ilgili sıkıntı ve sorunlara da açık olmanız gereken bir dönem. Merkür gerilemesini iletişim evinizde yaşayacaksınız. Yakın çevrenizde olan bağlantılarınızla iletişim sıkıntılarınız ön plana çıkabilir. Akrabalar, komşular, yakın çevrenizde kim varsa yakın dostlarınızla olan ilişkileriniz de dahil olmak üzere 18 Ekim’e kadar dengeyi sağlayın. Sosyal medyayı kullanıyorsanız, birtakım yerlerde yazıyorsanız bu dönem yazdığınıza, çizdiğinize, söylediğinize lütfen dikkat edin, bazı zorlanmalar devreye girebilir. Eğitim hayatınızda öğretmenlerinizle, sınıf arkadaşlarınızla olan iletişiminizde bazı sıkıntılar devrede olabilir. Ama diğer taraftan bu Merkür gerilemesinde güzel iş birliklerine de açık olacaksınız. Kafanızda planlar varsa, diğer insanlarla ya da sevdiğiniz insanla beraber çıkmayı düşündüğünüz bir seyahat varsa işte bu Merkür gerilemesinde bu seyahatlerin devreye girdiğini göreceksiniz. İlk defa gideceğiniz bir yerden ziyade, daha önceden gittiğiniz, deneyimlediğiniz yerlere gitmeye özen gösterin. Eğer aktif bir göreviniz varsa, organizasyonlar yapıyorsanız, toplantılarınız varsa bu hafta içerisinde dikkat edin çünkü bu toplantıları gözden kaçırabilirsiniz, unutabilirsiniz, saatini şaşırabilirsiniz. Bunun gibi ufak tefek iletişim sıkıntıları devrede olacak. Telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza yedeklemeyi muhakkak yapın.

Güzel tarafı evinizde, ailenizle olmayı seveceğiniz bir dönem. Evinizde misafir ağırlamak isteyebilirsiniz, evinize yapacağınız harcamalar artarken kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Cuma günü yakın çevrenizde beraber iş yaptığınız insanlarla olan iletişiminizde sözlerinize dikkat edin.

Hafta sonu hayat sizi öyle hareketli noktalara taşıyacak ki hiçbir şey umrunuzda olmayacak ve hafta içerisinde yaşadığınız sıkıntı ve sorunları bütün acısını hafta sonu yaşayacağınız keyifli anlarla çıkarmasını bileceksiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başaklar ve yükselen Başaklar, kariyer ve iş planlarınız bu hafta sizi oldukça hareketli tutabilir ama Merkür sizin yönetici gezegeniniz ve sizin para evinizde geriliyor. O yüzden bu hafta parasal konularda dikkatli adımlar atmanız gerekecek. Herhangi bir yeri yönetiyorsanız, bir işletmeniz varsa ya da herhangi bir yerden para bekliyorsanız bu Merkür gerilemesinde bazı ilişkilerde dengesizlikler, uyumsuzluklar ve bozulmalar görülebilir. 18 Ekim’e kadar parasal konularda dikkatli adımlar atmalısınız. Harcamalarınızın çok olduğunu görebilirsiniz.

İnternet, sosyal medya, dijital platform, bilgisayar sektöründe işleriniz varsa ya da satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarında çalışıyorsanız bu işlerinizde güzel bağlantılar da bu hafta devrede olacak ama parasal konularda bazı anlaşmazlıklar yaşama olasılığınız da olacak. Yapacağınız işlerde herhangi bir sıkıntı, problemle karşılaşmayacaksınız, hepsini çok güzel bir şekilde ele alacaksınız ama parasal yönden bazı noktalarda karşı tarafla uzlaşmak çok da kolay olmayacak.

Çarşamba ve Perşembe gününün olumlu enerjisinden faydalanabilirsiniz. Önemli ve güçlü insanların işinizle ilgili konularda sizi desteklediğini göreceksiniz. Sağlığınızla ilgili konularda güzel gelişmeler sizi mutlu edebilir. Cuma, Cumartesi günleri dikkatli konuşmakta fayda var. Sevdiğinizle, çocuğunuzla, etrafınızdaki insanlarla iletişimdeyken dilinizin kemiği olsun. Konuşmalarınızla bazı iş birliklerinizi bozabilirsiniz. Sonradan da pişman olabilirsiniz. Onun dışında hafta sonu daha çok kendi alanınızda olmak isteyecek birazcık da dinlenmeye vakit ayıracaksınız.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, eğitimle ilgili konular, seyahatle ilgili alanlar oldukça hareketli. Çalışıyorsanız işlerinizi halledip kendinizi dışarıya atmak isteyebilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz okul hayatınızda bazı hassaslıklar yaşayabilirsiniz.

Merkür sizin burcunuzda geriliyor ve en çok siz etkileniyorsunuz. Bu yüzden ne söylediğinize ne yaptığınıza çok ama çok dikkat edin. Nasıl görüneceğinize ve ne olmak istediğinize dair dengesizlikler ve kararsızlıklar bu dönem iyice ayyuka çıkabilir. Diğer taraftan sağlığınızla ilgili konularda da kendinizi çok enerjik hissetmeyebilirsiniz. Eski konularla eski olaylarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem çok koşturuyorsanız koşturmalarınız sırasında bazı konularda kararsızlıklar yaşıyor, net kararlar alamıyor olabilirsiniz. Kendinizi yanlış ifade etmeye karşı dikkatli olun.

Venüs’ün para alanlarınızda ilerlemesi işle ilgili konularda güzel bazı getirileri ya da konuşmaları bu hafta karşınıza getirecek. Ama bütün bunları konuşurken kendinizi doğru bir şekilde ifade edemeyebilirsiniz, en çok da bu etkiye dikkat etmelisiniz.

Güçlü insanlardan destek göreceksiniz. Bu hafta içerisinde aşk hayatınızda bir ilişkinin çok önemli bir noktaya doğru taşındığını da görme olasılığınız var. Çocuğunuz varsa onun sorumluluklarını ele almak ya da onun sorumlu bir şekilde davrandığını görmek sizi mutlu edecek.

Cuma günü söylediklerinize dikkat edin. Aile ortamlarınızda içinizde biriktirdiklerinizi patır patır ortaya dökebilirsiniz ve bütün bunları yanlış ifade edebilirsiniz. Kafanızda büyüttüğünüz o takıntılarınızın hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. 18 Ekim’e kadar büyük işlerden, büyük girişimlerden kaçının.

Hafta sonu çevreniz ve arkadaşlarınızla beraber çok keyifli günler geçireceksiniz. Arkadaşlarınız da bu dönem size bol bol destek olacak.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, bu hafta başında parasal işlerle ilgili düşünceler içerisinde olacaksınız. Merkür gerilemesi para alanlarınızı ilgilendiriyor. Ödemeler dengesi, banka işlemleri, alacak verecek dengesi işte bütün bunlar Merkür gerilemesi sırasında karşınıza gelecek olan konular. Arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de çok önemli olacak bu Merkür gerilemesinde. O yüzden 18 Ekim’e kadar arkadaşlarınızla olan bağlantılarınızda yanlış ifadelere yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olun. Aynı zamanda kadersel etkiler altında olacaksınız. Arkadaşlarınızın parasal konuları ile ilgili olaylar bu dönemde bazı sorunlara neden olabilir. Özellikle bir arkadaşınızla beraber yaptığınız bir iş ya da bir organizasyondan belki beklediğiniz parayı alamadığınızı ya da parasal bir mevzunun döndüğünü göreceksiniz.

19 Ekim’e kadar önemli bir işe kalkışmayın, yeni bir işi başlatmayın ve etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminize ekstra dikkat edin. Önemli bir şey satın almayın ya da büyük kararlardan kaçının. Bu dönem yaratıcılığınızın arttığı bir dönem olacak. Yazma, çizme gibi işleriniz varsa bir kitap yazacaksanız, sınava hazırlanmanız gerekiyorsa bunları yapmak için keyifli ortamlar devrede olacak. Kendi alanınızda olacaksınız, kendiniz çalışacaksınız, planlar yapacaksınız bu da sizi destekleyecek.

Diğer taraftan aşk hayatınız da oldukça keyifli, sevdiğiniz insanla beraber romantik işlerin peşine düşebilirsiniz. Çarşamba günü beraber güzel bir plan yapabilirsiniz. Perşembe günü ise aile ortamlarınızda destekli olduğunuzu göreceksiniz. Mesela ailenizden bir insanın kariyerinde çok güzel fırsatlar olabilir. Bu fırsatları sizinle paylaşabilir, siz de ailenizdeki insanlarla bu iş birliğine açık olduğunu fark edebilirsiniz. Yani birbirinize destek atacaksınız ve güzel sonuçlar elde edeceksiniz.

Cuma gününe dikkat edin. Geçmişi çok düşünüyor ve olayları kendi içinizde çok büyütüyor olabilirsiniz. Yakın çevrenizde kim varsa söylediği bir söz olayları iyice büyütmenize ve biriktirdiklerinizi dışarı vurmanıza neden olabilir. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun yoksa yakın çevrenizdeki bir insanı çok ama çok üzebilirsiniz.

Hafta sonu oldukça keyifli, göz önünde olacaksınız. Bolca gezeceksiniz kendinize vakit ayıracaksınız ve toplumsal konularla ilgili olacaksınız.

 


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detaylarıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Daha çok ilişkilerle ilerleyecek ve ilişkilerden yana sıkıntı yaşayacaksınız. Özel hayatınızdaki insanlar ve arkadaşlarınızla olan bağlantılar önem kazanıyor. 18 Ekim’e kadar Merkür sosyal çevre alanlarınızda gerileyecek. Bu dönem arkadaşlarınızla olan iletişiminize dikkat etmeniz gerekecek. Onlarla olan konuşmalarınız, ilişkileriniz, uyumunuz ve dengenizde bazı sıkıntı ve sorunlar ortaya çıkabilir. Yine organizasyonlar, aktiviteler, davetler, katılacağınız etkinlikler varsa bu etkinliklerde de bazı sorunlara açık olabilir ve kendinizi istediğiniz gibi ortaya koyamayabilirsiniz. İşten elde edilen gelirlerinizde gecikmeler veya sorunlar oluşabilir. Geri planda durmayı sevdiğiniz bir süreç, bu süreçte aile hayatınızda çok daha rahat bir şekilde mutluluğu yakalayabilirsiniz. Aile büyüklerinizin yardımına koşmak özellikle Çarşamba günü devrede olurken Perşembe günü yakın çevrenizden bir insanın hayatınızda çok büyük destek sağladığını göreceksiniz. Önemli bir iş mevzusu karşınıza gelebilir, bu iş mevzusunda kalıcı adımlar atılabilir ya da uzun soluklu olacağını fark edebilirsiniz ve bununla ilgili parasal konuşmalar da devrede olabilir. Cuma günü parayı konuşurken acele etmeyin, takıntı yapmayın, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.

Hafta sonu önemli bir seyahat ya da bir plan devreye girecek ve bir yerlere gidemezseniz bile kendinizi dışarıya atacaksınız, farklı insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyacaksınız bu da size iyi gelecek tadını çıkarın.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, gündelik iş hayatınızın ya da gündelik hayatın akışının önem kazandığı bir hafta başlıyor. İş konusunda halletmeniz gereken çok şey olabilir, işler üst üste gelmiş olabilir, bazı insanlarla işlerinizde iletişim problemi yaşıyor olabilirsiniz. Merkür kariyer ve meslek alanlarınızda gerileyecek. Demek ki göz önünde olacağınız ortamlarda toplum önünde ve iş hayatınızda sarf edeceğiniz sözlere dikkat etmelisiniz. Yanlış anlaşılmalara meyilli olabilirsiniz ya da siz farklı bir şey söylemek isterken konuşmalarınız farklı yöne gidebilir. Önemli kişilerle konuşma ve görüşmelerinizde bazı anlaşmazlıklar, ters düşmeler, kendinizi doğru ifade edememe gibi durumlar devrede olabilir. İşte bütün bu etkilere 18 Ekim’e kadar dikkat edin. İş değiştirmeyin, yeni bir kariyer planı yapmayın, yeni girişimlerden uzak durun. Bu dönem daha önceden çalıştığınız, size yol gösteren sizinle konuşan tamamlanmamış işlerinizi bitirmek önemli olsun. Annenizle olan iletişiminize de bu süreçte dikkat edin. Eğer evliyseniz eşinizin ailesiyle olan bağlantılar da test edilebilir.

Sosyal çevrenizden çok güzel destekleriniz var. Arkadaşlarınızla beraber ya da ortak girişilecek işlerde önemli sonuçlar elde edeceksiniz ve bu sonuçlar sizi çok ama çok mutlu edecek. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizin daha da güzelleştiğini göreceksiniz. Sadece para harcamalarından uzak durun.

Cuma, Cumartesi günleri kafanıza göre harcayabilirsiniz. Cuma günü çalıştığınız işte bazı inatçılıklardan, güç çekişmelerinden uzak durmanız gerekecek. Kafanızdaki bazı fikirlerin oturmadığını fark edebilirsiniz. Bir arada olduğunuz insanlara kendi istediklerinizi yaptırmak isteyebilirsiniz, güç çekişmelerinden uzak durun aynı zamanda patronlarınızla aranızdaki çekişmelerin de çok büyümesine izin vermeyin.

Hafta sonu çok keyifli, yine sevdiğiniz insanlarla beraber yapacağınız planlar hayatınızı hareketlendirecek. Harcamalar yapacaksınız ve bu harcamalar aşk hayatınızla bağlantılı size keyif veren konularla bağlantılı olabilir, tadını çıkarın.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, aşk dolu bir hafta başlıyor. Size keyif veren ve aşkla yaptığınız işlerin peşinden gitmek isteyeceğiniz bir hafta. Ama diğer taraftan eğitimle ilgili işlerinizde bazı zorlanmaların da olacağı haftalardan bir tanesi.  Merkür seyahat ve eğitim alanlarımızda gerileyecek. Çok zor bir Merkür gerilemesi yaşamayacaksınız ama sizi daha az tanıyan ve sizinle daha az vakit geçirmiş insanlarla yapacağınız işlerde kendinizi yanlış ifade etme, kendinizi yanlış tanıtma ya da iletişimde bazı zorlanmalara açık görünüyorsunuz. Bir yere gidecekseniz daha önceden biletinizi aldıysanız daha önceden planladıysanız bazı aksiliklere hazır olmanız gerekebilir. Mesela bu dönem gözünüz bavulunuzun üstünde olsun. Pasaportunuzu evden almadan havalimanına gitmeyin, test yaptırmanız gerekiyorsa testinizi birkaç gün önceden yaptırmaya özen gösterin çünkü çeşitli sıkıntı ve problemler devreye girebilir özellikle eğitim, seyahat ve hukuk alanlarınızda. Legal meseleler varsa, size açılmış bir dava varsa söylediklerinizden ve iletişiminizden kaynaklı olarak bu dönem istediğiniz sonuçlar karşınıza gelmeyebilir ya da gecikebilir, birileriyle davalık olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Biraz daha sempatinizi yükseltmeniz gereken bir dönem olacak.

Kariyer ve meslek alanlarınızda daha güzel bir etkileşiminiz var. Abartmadan yolunuzda ilerlemeye özen gösterin. Çarşamba günü parasal konularda bu hafta çok güzel haberler alacaksınız. Perşembe günü ise önemli bir teklif gelebilir uzun soluklu ve kalıcı bir işin içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Bu da sizi mutlu edecek. Cuma gününe dikkat. Bilinçaltında biriktirdiklerimizin dışavurumu biraz sert olabilir. O yüzden kiminle neyi nasıl konuştuğunuza dikkat edin Ama hafta sonu sevdiğiniz insanla beraber yapacağınız keyif dolu planlar devrede olacak. Siz de bunun tadını çıkaracaksınız.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, ailevi konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Aile hayatında verdiğiniz önemli kararlar, eviniz için yapmak istediğiniz harcamalar olabilir ama ne yazık ki Merkür de harcama alanınızda gerilemeye başlıyor. Bu da şu anlama geliyor; 18 Ekim’e kadar büyük harcamalardan uzak durun. İhtiyacınız olabilir ama çok fazla açılmayın. Banka işlemleri, ödemeler dengesi, krediler, vergiler, faizler bunlarla ilgili alanlarda Merkür gerilemesi yaşayacaksınız. O yüzden gözünüzü dört açın ve bu dönem maddi değişikliklerden, hareketlerden uzak durun.

Diğer taraftan size çok keyif veren, eskiden gelen yarım kalmış bir eğitimin peşine de düşebilirsiniz. Bu dönem kendi başınıza kalmaktan, kitap okumaktan çok mutluluk duyacaksınız. Bir seyahat gündeme gelebilir bu seyahat için para biriktiriyor olabilirsiniz. Uzaklardan güzel haberleriniz olacak. Aşkı arayanların yolculuk sırasında, eğitim sırasında bir yerlere giderken ya da sosyal medya üzerinden aşkı yakalama olasılıkları var. Hayatınızda biri varsa onunla birlikte yolculuk yapmaktan, planlar yapmaktan çok büyük mutluluk duyabilirsiniz. Parasal konularda desteklisiniz. Hiç fark etmediğiniz insanların maddi konularda sizi desteklediğini ya da yanınızda olduğunu fark edeceksiniz.

Çarşamba ve Perşembe günlerini iyi değerlendirin, işle ilgili alanlarda güzel gelişmeler olacak.  Cuma günü dikkatli olun çünkü Cuma günü arkadaşlarınızla aranızdaki bir para konusu, olmadık bir noktaya taşınabilir. Çok uzun zamandır içinizde biriktirdiğiniz bazı düşünceleri ortaya olmadık şekilde koyabilirsiniz. Sonradan pişman olabilirsiniz. Hafta sonu ilişkileri toparlayacaksınız, arkadaşlarınızla bağlantılarınız kuvvetli olacak ve gündelik hayatınızı iyi ayarlamanız gerekecek. Özellikle işleriniz varsa bir sonraki haftaya hazırlık yapacaksanız burayı iyi değerlendirin. Sağlığınıza da gereken özeni gösterin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın