Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

26 Şubat – 03 Mart 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

SORUMLULUKLAR ZAMANI!

Ay Başak burcundayken haftaya giriş yapıyoruz. Başak burcu verimlilik, çalışmak, iş ve çalışma koşulları, işçiler, işverenler, sağlığımız ve sağlık sektörü, muhasebe ve parasal konularla bağlantılı olduğu için bu konular ve evimizin hesabı kitabı muhasebesi bu hafta bizler için önemli olabilir.

Pazartesi günü 10:34 ve 17:29 saatleri arasında Ay boşlukta yani açısız olacak. Ay’ın açı içinde olmadığı zamanlar elimizi attığımız işlerden sonuç almak kolay değildir. Bazı sonuçlanmasını istediğimiz konular havada kalabilir. Gece saatleri daha doğru hesaplar ve sonuçlar alabiliriz.

Bu hafta Merkür’ün Güneş’le ve Satürn’le kavuşumu var. Satürn, karmanın lordu olarak geçer. Zorunluluklar ve sorumlulukların gezegenidir. Daralma ve azaltma prensibi taşır. O yüzden önemli görev ve sorumluluklarımızın devreye gireceği, sağlığımıza, hayata, fikirlerimize ne kadar önem verdiğimiz ya da bu fikirleri geliştirmek için neler yaptığımızla ilgili bazı sınavlarımız olabilir. Görev ve sorumluluklarımızın ağırlaştığı zamanlar altındayız. Güneş de yaşam enerjimiz olduğu için en çok sağlıkla ilgili konulara dikkat etmemiz gerekiyor. Hem fiziki hem de zihinsel sağlığımıza dikkat edelim çünkü depresyon etkileri devrede olabilir. Ticaret ve eğitim hayatında zorlanmalar oluşabilir. Hırsızlık, dolandırıcılık ve gizli suçlar bu dönem artabilir.

Bu kavuşum Balık burcunda olacağı için ayak sağlığımız, ayak parmakları, kemikleriyle ilgili rahatsızlıklar, mantarlar, solunum yolları enfeksiyonları, enfeksiyonel rahatsızlıklara, şeker intoleranslarına, salgı sistemi sorunlarına dikkat edelim.

Güneş Satürn, Merkür Satürn kavuşumları, siyasi liderlerin ya da yönetici pozisyondaki insanların sağlığı ya da bir liderin vefatı gibi etkileri de karşımıza getirebilir.

Türkiye açısından değerlendirdiğimizde bu kavuşum Türkiye’nin güney ay düğümü ile kavuştuğu için ekonomik yönden daralmaların, işsizliğin artması söz konusu olabilir. Dış borçlar, ödemeler planı, cari açık ve büyüme hızında durma, ticari faaliyetlerin, çalışma hayatının, iş koşullarının durağanlaşacağını söyleyebiliriz.

Salı günü Mars ve Jüpiter dik açısı devreye giriyor. Harcamaların kontrol altına alınması kolay olmayabilir. Askeri operasyonlara, güvenlikle ilgili konulara harcamalar artabilir. Hukuk adamları yargıçlarla ilgili konu ve olaylar, burada ortaya çıkacak bazı sürtüşmeler anlaşmazlıklar devreye girebilir. Dini konularda spekülasyonlar, gerginlikler yaşanabilir. Mars ve Jüpiter dik açıları hem altında hem de borsada beklenmedik düşüşler ve kayıplarla bağlantılıdır. Salı ve Çarşamba günleri borsada yatırım yapıyorsak dikkatli olalım. Yine 29 Şubat ve 01 Mart tarihlerinde gözlerimiz yine Altın’a çevrilebilir. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Diğer taraftan Merkür’ün Jüpiter’le olumlu açısı Perşembe günü devrede olacak. İş hayatında Merkür’ün Satürn’le kavuşumu daralmayı, durağanlığı gösteriyor olabilir ama Merkür Jüpiter sekstili de diğer taraftan çeşitli fırsatların ve şansların karşımıza gelme potansiyelini ortaya çıkaracak. Bazı noktalarda zorlanabilir ama güzel haberler de alabiliriz. Önemli iş konuşmalarımız varsa bir işe başlayacaksak ticari faaliyetlerimiz varsa bunlarla ilgili önemli açılımlar da devreye girebilir. Yurt dışıyla bağlantılı işler artabilir. Cuma günü Güneş’in Jüpiter’le olumlu açısı var ki bu da yine şanslı, iyimser, coşkun bir enerjiyle hareket edeceğimizi gösteriyor. Bu olumlu enerjiyle Mart ayına giriş yapacağız ama Mart ayına Ay akrep burcundayken girdiğimiz için ödemeler dış borçlar para ile ilgili konular gündemimize yerleşecek.

Venüs’ün Uranüs’le dik açısı pazar günü devreye girecek. Burada ilişkilere dikkat etmemiz gerekiyor. Sıkılganlıklarımız ve tepkilerimiz artabilir. Yine kadın hakları, azınlık haklarıyla ilgili konulara verilecek tepkiler yüksek olabilir. Para yönünden davaların, anlaşmazlıkların artacağı bir dönemde olacağız.

Herkese fırsatlarla dolu bir hafta dilerim…

26 Şubat – 03 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, bu hafta çalışma koşulları, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konular önem kazanıyor. Dolunayı da bu alanda yaşadınız. Sağlığa ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönem. Enerjiniz ve gücünüz yokmuş gibi hissediyorsunuz ve bu dönem kimse size karışmasın sizi kendi haline bıraksın istiyorsunuz. Ama hiç beklenmedik bir şekilde karşınıza gelecek olan rahatsızlıklar sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğinin altını çiziyor.

Para ile ilgili konularda mümkün olduğunca ayağınızı sağlam kazığa bağlamaya özen gösterin. Harcamalarınız çok hızlanacak. Özellikle çevrenize verdiğiniz sözler arkadaş ortamlarına girmeniz çıkmanız ya da herhangi bir organizasyonel işinize yapacağınız harcamaların yüksek olacağı haftalardan bir tanesi. Önemli sorumluluklar devreye girecek ama bu sorumlulukları üstlenmek istemeyeceksiniz. Bu sorumluluklar sizi ilgilendiren sorumluluklar olmak durumunda değil. Başka insanların hayatları ile ilgili duyduklarınız, belki çok yakın çevrenizden bir insanın hastalanması ve ona refakat etmeniz gibi istemediğiniz, size ağır gelen bazı sorumluluklar devreye girebilir. Ama bu dönem şartları çok fazla zorlamayın. Olumsuz düşüncelerden mümkün olduğunca uzak durun. Uzak yerlerden beklediğiniz haberler varsa bu haberlerin gecikmesi, engellenmesi söz konusu olabilir.

2024 yılında her ne kadar işinizle ya da sizin dışınızda gelişen olaylarla ilgili kontrolü ele alamıyor olsanız bile Perşembe ve Cuma beklenmedik yerlerden para ile ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Çarşamba günü öğlen 11:42 gibi ne söylediğinize ne yaptığınıza ne dilediğinize dikkat edin. Merkür Güneş’in kalbinde olacak, evrenin kapıları açık gibi görünüyor. Hem iş hem özel hayat ile ilgili önemli değişimler konusunu Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ele alabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda kimseyle ters düşmeyin hafta sonu bu etkiler devrede olacak.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, Dolunaydan almış olduğunuz etkilerle aşk hayatınız aktif olabilir ya da size keyif veren konu ve olaylarla uğraşmak istiyor olabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili konu ve olaylar önem kazanırken sosyal çevreniz adına yapacağınız işler ve özel hayatınız, sevdiğiniz insan ve çocuğunuz arasındaki gerilimlere dikkat etmeniz gerekiyor. Kendi özelinizde olmak isteyebilirsiniz, aynı zamanda arkadaş çevrenizden bir insanın önemli bir sorumluluğu devreye girebilir. Bir insanın eğitimle ilgili bir sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalabilirsiniz ya da bir seyahatle ilgili bir sorumluluk devreye girebilir. Aileniz, işiniz için yapacağınız harcamalara dikkat etmeniz gerekecek. İşinizde bu hafta disipline olmakta zorlanabilirsiniz.

Diğer taraftan her tür insanın ağzınıza baktığı bir süreçtesiniz. Fikirleriniz, konuşmalarınız diğer insanları fazlasıyla etkiliyor ve başka insanların sorumluluklarını üzerinize alsanız bile sizin fikir ve düşünceleriniz problemleri çok rahat çözüyor. Hayatınızda önemli açılımlar altındasınız. Bir yandan arkadaşlarınızla sıkıntılar yaşarken diğer yandan hayatın size maddi yönden ummadığınız şekilde şans ve fırsatlar sunduğunu fark edebilirsiniz Bu anlamda Perşembe ve Cuma günlerini iyi değerlendirin. Beklediğiniz bir para varsa bu paranın gelme olasılığı ya da parayla bağlantılı bir işin konuşulması ya da işle ilgili beklentiniz varsa istediğiniz gibi sonuçlanması devreye girecek. Kadınlarla olan ilişkilerinizi ve ilişki halinde iseniz sevdiğiniz insanla sıkılganlıklarınızı kontrol edin, hafta sonu köprüleri çok kolay atabilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler haftanıza ailevi konular ön planda olarak giriş yapıyorsunuz. Dolunay’dan almış olduğunuz etkiler eviniz, aileniz ve yuvanızla ilgili konulara dikkat çekiyor. Bu Dolunay zamanı işiniz, kariyeriniz ve eviniz arasında kalabilir, bazı anlaşmazlıklar ve çekişmeler yaşayabilirsiniz. Durum ve olayları çok fazla abartmayın ya da buradaki fikir ayrılıklarını çok fazla kendinizde dert etmeyin. Bu hafta iş ortamlarınızda, seyahatlerinizde ve eğitimsel konularda abartılı tavırlarla hareket etme arzunuz yüksek görünüyor. Eğitim hayatınız önemli olacak ama burada disipline olmakta zorlanabilirsiniz. Seyahatinize hazırlanma konusunda hiçbir şeyi son dakikaya bırakmamaya özen gösterin aynı şey sınavlarınız için de geçerli.

Güneş Satürn kavuşumu ve Merkür Satürn kavuşumu aile ve kariyer alanlarınızı etkileyecek. Kariyerinizde önemli bir sorumluluğun üstünüze gelmesi önemli bir görevle karşılaşma bir yükümlülükle hareket etme etkisi devreye girebilir bu da hayata olumsuz bakmanıza neden olacak. Para ile ilgili konular çok çabuk sizi demoralize edebilir iş hayatınızda parasal konuları konuşurken bu etkiyi çok fazla dile getirebilirsiniz. Annenizin sorumluluğu ya da sağlığı ile ilgili konu ve olaylar bu hafta gündeminizde olacak. Sorunlarınıza çok çabuk çözüm üretebileceksiniz. Bu hafta kendinizi zorladığınız noktalarda güzel haberlerin de devrede olduğunu fark edeceksiniz.

Perşembe ve Cuma günleri beklenmedik yerlerden göreceğiniz yardımlarla kariyerinizde ve aile ortamlarınızda aradığınız huzuru bulacak bir yandan da kendinizi değerli, mutlu, iyimser hissedeceksiniz coşkun yapınız da ortaya çıkabilir. Önemli bazı teklifler beklenmedik yerlerden gelecek size gönderilecek önemli işler Perşembe ve Cuma yüzünüzü güldürecek, şifalanmanızı sağlayacak. Hafta sonu tanımadığınız insanlara karşı sıkılganlıklarınız yüksek olabilir kimseyle mahkemelik olmayın bir olayı bir davayı çok fazla uzatmayın, hafta sonu kafanıza göre davranma isteğiniz yüksek olacak.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi başlıyor ve Dolunay’dan almış olduğunuz etkilerle yakın çevreniz, akrabalarınızla olan bağlantılar da önemli olacak. Yakın çevrenizdeki insanların bazı noktalarda sizi anlamadığını fikir ayrılıklarınızın iyice görünür olduğunu fark edebilirsiniz. Bu dönem sosyal medyada bazı gerginliklere de açık olma potansiyeliniz yüksek.

Salı günü Mars’ın Jüpiter’le olan dik açısı para ve harcamalarınız konusunda dikkatli olmanız gerektiğinin altını çiziyor. Çevrenize, fazlasıyla para saçabilirsiniz. Bu dönem bütün bu hesap kitap işlerini rayına oturtmak ya da buradan istediğiniz gibi faydalanmakta zorlanıyor gibisiniz. Bu da disipline olamadığınız anlamına geliyor. Harcamalarınız yüksek görünüyor. Salı günü harcamalar konusunda dikkatli olun Güneş’in Satürn ve Merkür’ün Satürn’le olan kavuşumu seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler alanınızda gerçekleşecek. Ticari işlerde durağanlık oluşabilir, seyahatlerinizde birtakım engeller ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Eğitim hayatınızda almanız gereken sorumlulukları almak istemeyebilirsiniz. Bu aralar her şey üstünüze geliyor olabilir ama bir şekilde bu sorumlulukları üstlenirseniz eğer istediğiniz sonuçları da yaratma potansiyeliniz yüksek olacak.

Bu hafta hem eğitim hem geleceğinize yönelik işleriniz alanında sosyal çevrenizden göreceğiniz destekler yüksek olabilir. Bazı arkadaşlarınızla önemli bir işe kalkışabilir, onlardan güzel bir teklif alabilirsiniz. Yeni tanıştığınız insanlar geleceğe yönelik adımlarınızda size önemli kapılar aralayabilir bu insanlardan güzel destekler görebilirsiniz. Gelecek planlarınızı hızlandırın ve hayal etmekten korkmayın çünkü bu hafta bu hayallerinizi gerçekleştirecek kişiler, ortamlar sanki önünüze hazır bir şekilde konacak. Perşembe ve Cuma günleri bu etkiye dikkat edin. Sıkılganlıklarınız yüksek bu da hafta sonu çok kolay para harcamanıza sizi yönlendirebilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar bu hafta parayla ilgili konular önem kazanıyor. Dolunay’dan almış olduğunuz etkiler parasal konular, maddi kazanımlarınızla ilgili alanları aktif hale getirmiş durumda ama alacak verecek dengesini iyi korumanız gerekebilir. Bu dönem harcamalarınız yüksek olabilir ya da siz ekonomik davranmak isterken beklenmedik harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu harcamalar eşinize çocuğunuza olabilir ya da sizin dışınızda gelişen olaylardan kaynaklı olarak ailenize olabilir ama her hâlükârda önünüzdeki dönem para alacak verecek dengesini iyi kurmanız gerekiyor.

Mars ve Jüpiter dik açısı özel hayatınızda bazı abartılı hareketleri karşınıza getirecek. Sevdiğiniz insanla yapmış olduğunuz planlarda her şeyi büyük yolla yapmak isteyebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde, iş hayatınızda bu aralar disipline olmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Ailevi işlerinizde de yan gelip yatmak arzusunda olacağınız bir zaman dilimi. Diğer taraftan bu hafta Güneş’in Satürn’le ve Merkür’ün Satürn’le olan kavuşumu ortak para hanenize gerçekleşiyor bu da sevdiğiniz insanla parasal konularda bir yandan bir bütün olma halinin devreye girmesi diğer taraftan da para ile ilgili konularda önemli sorumluluklar alacağınızın göstergesi olabilir. Bu dönem eşinize para ile ilgili konularda yardım etmek durumunda kalabilirsiniz ya da ondan beklentilerinizin karşılanmaması ya da bir paranın gelmesi ile ilgili konularda problemler görülebilir. Olumsuzluklardan mümkün olduğunca uzak durun. Bu aralar her şeyi kafanızda en ince ayrıntısına kadar kurgulayabilirsiniz. Buna dikkat edin.

Para ile ilgili konularda zorlanıyorsanız Perşembe ve Cuma günleri yaptığınız işin karşılığını almak, beklediğiniz paranın gelmesi ya da parayla ilgili konularda yeni olasılıkların karşınıza çıkması söz konusu olabilir. Önemli anlaşmalar, görüşmeler altında olacak bir yandan da sıkıldığınız noktalarda içinizin rahat ettiğini göreceksiniz. Pazar gününe dikkat özel hayatınızda sıkılganlıklarınız yüksek olacak başınıza buyruk davranışlarınız sevdiğiniz insanla aranızdaki ilişkiyi zora sokabilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak başlıyorsunuz. Dolunay’ın etkileri bu hafta başında da devam ediyor demek ki sağlığınıza, ilişkilerinize özen göstermeniz gerekiyor. Bu aralar sağlığınızla alakalı herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bu ilişkinizden kaynaklı olabilir ya da diğer insanlara kendinizi sevdirememekten, kendinizi onaylatamamaktan, özgüven eksikliğinden kaynaklı sorunlar yaşayabilirsiniz. Sindirim, bağırsak problemleri ya da sinir sistemi sıkıntılarına karşı dikkat edin çünkü Dolunayın etkisi 15 gün sürecek.

Salı günü Mars’ın Jüpiter’le olan dik açısı iş ortamlarınızda disipline olamama etkisini karşınıza getirecek. Bir işinizi bu hafta tamamlamanız gerekiyorsa, bir iş seyahati yapmanız gerekiyorsa disipline olamayacaksınız bundan kaynaklı olarak işinizde bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Burada bir rahat hareket etme prensibi devrede olacak bu etkilere hem eğitim hayatınızda hem seyahatlerde hem işle ilgili konularda dikkat etmeye daha disipline olmaya özen göstermeye çalışın. Merkür’ün Satürn’le ve Güneş’in Satürn’le olan kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde. Sevdiğiniz insanın hayatında önemli olaylar oluyor olabilir. Sosyal çevresinden bir insanla yaşadığı bir sıkıntı ya da yapacağı bir iş bu dönem sevdiğiniz kişinin gündemine yerleşebilir ve siz de bu konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın bu dönem kendini bu konulara veriyor olması sizinle olan ilişkisinde bir mesafe yaratabilir ya da siz böyle hissedebilirsiniz. Bu dönem sevdiğiniz insanın sağlığı, iş koşulları ile ilgili konularda zorlanmaları sorunları da karşınıza gelebilir o yüzden özel hayatınızda ekstra sorumluluklar üstünüze binecek bu da sizin hayattan aldığınız enerjiyi aşağıya çekebilir. Böyle bir sorumlulukla karşılaşırsanız sevdiğiniz insan üzerinden o yükü almayı ihmal etmeyin çünkü bunu yaparsanız ödülleri ve mükafatı da güzel olabilir.

Perşembe ve Cuma günleri güzel bir planın devreye girmesi dış ortamlardan gelecek önemli haberler, geleceğinizi ilgilendirecek işlerinizde önemli açılımlar seyahat, eğitim, ticari faaliyetlerde güzel şans ve fırsatlar sizinle olacak. Hayatınızda bu dönem bir insan yoksa Perşembe ve Cuma günleri biriyle tanışma olasılığınız yüksek görünüyor. Beraber çalıştığınız insanlara karşı anlayışlı olmaya özen gösterin onların hayatında yaşanacak olumsuzluklara karşı sizin toleranslı olmanız hafta sonu önemli.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz kaldı ki Dolunay kadersel alanınızda oluşuyor o yüzden de bu etkileri hala üzerinizde hissediyor gibisiniz. Arkanızdan bir sürü iş dönebilir ya da bir işin iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz belki birinden haber bekliyorsunuz ama o haber bir türlü gelmiyor ya da birileriyle bir iş yapmayı düşünüyorsunuz ama bir türlü o insanların buna yaklaşmadığı düşünüyor olabilirsiniz. İşin aslı hiç de öyle olmayabilir. Bütün bunları fark edeceğiniz ve fark ettikçe de bazı fikir ayrılıkların ve anlaşmazlıkların özellikle iş ortamlarınızda devrede olacağı bir Dolunay yaşayabilirsiniz.

Bu hafta Mars’ın Jüpiter’le olan dik açısı özel hayatınızda ve sportif faaliyetlerde disipline olamama etkisini karşınıza getirecek. Spor yapıyorsanız bu dönem beklediğiniz verimi bulmanız çok da kolay olmayabilir. Borsada yatırım yapıyorsanız bu süreçte abartılı hareket etmekten kaynaklı olarak kayıplar yaşayabilirsiniz. Dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Çocuğunuza karşı eliniz fazla açık olabilir bu hafta en çok bu etkilerle uğraşacaksınız ama diğer taraftan sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekecek. Güneş Satürn ve Merkür Satürn kavuşumları sağlık evinizde. Bu da ayak bölgenize dikkat etmenin önemini vurguluyor. Solunum yolları enfeksiyonu, balgamlı hastalıklar ve salgınlarla, mantarlarla alakalı sıkıntılar olabilir. Beraber çalıştığınız insanların sağlığı ile ilgili konularda da zorlanmalarına şahit olabilirsiniz. Bir iş yükümlülüğü üzerinize binebilir ama bu yükümlülükleri yerine getirmeyi ihmal etmeyin çünkü bunu yaparsanız sizin için yüz güldüren sonuçları olacak.

Perşembe ve Cuma günleri güzel parasal kazançlar karşınıza gelebilir. Çok uzun zamandır halletmeyi düşündüğünüz devletten beklediğiniz bir haber karşınıza gelirken mirasla alakalı bir konunuz varsa bu konuda da güzel haberleri Perşembe ve Cuma günleri alabilirsiniz. Para beklentiniz, tahsilatınız parasal konularda genişleme büyüme gibi etkiler Perşembe ve Cuma günleri yüzünüzü güldürecek kendinizi umutlu, şanslı, iyi göreceksiniz. O yüzden bu hafta sorumluluklarınızı iyi bilin sonucu mükâfat olacak. Sıkılganlıklarınız çok yüksek. Hayatınızda bir insan varsa o insanın sizi anlaması çok da kolay olmayabilir. Pazar günü hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanla anlaşmazlıkları lütfen aza indirin, hayatınızda bir insan yoksa da gerilimli bir ilişki karşınıza gelebilir.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler sosyal çevreniz hareketli, arkadaşlarınızdan gelen önemli haberler var ama bir yandan da hem sosyal çevreniz hem de özel hayatınızdaki gerilimler etkisini sürdürüyor. Bu dönem arkadaşlarınızla yapacağınız bazı plan ve programlarda da gecikmeler karşınıza gelebilir.

Bu hafta Mars’ın Jüpiter’le olan dik açısı özel hayatınızda abartılı bazı durum ve hareketleri de karşınıza getirecek. Ev ortamlarınıza bir şey almak istiyorsanız çok rahat hareket edeceksiniz. Sevdiğiniz insanın ailevi ilişkilerinde ya da iş hayatında daha rahat etkilerle hareket etmesi disipline olamaması da söz konusu olabilir. Aile büyüklerinizle tartışmalara girmekten mümkün olduğunca uzak durun. Kendinizi ev ortamlarınızda disipline etmeye özen gösterin.

Çarşamba ve Perşembe önemli sorumluluklar üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. Bir aşkın, bir çocuğun sorumluluğu ya da çocuğunuzun hayatı ile ilgili almanız gereken önemli sorumluluklar, yine yakın çevrenizde tanıdığınız insanların hayatındaki bazı olaylara dahil olma, onlar adına bazı şeyleri organize etme gibi sorumluluklar devreye girebilir. Bu aralar hayata bakış açınız düşük olacak. Hem aşka kendinizi açmak, karşı taraftan beklenti içerisine girmek önem kazanacak ama diğer taraftan bazı zorluklara da gelemediğinizi fark edeceksiniz. Aşkın sorumluluğunu almaya özen gösterin çünkü bunu yaparsanız Perşembe ve Cuma günleri güzel fırsatların yine özel hayatınızda karşınıza geldiğini çok net görürsünüz.

Perşembe ve Cuma günleri sevdiğiniz insandan gelecek güzel bir teklif, sizi gerçekten mutlu edecek. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem bir insanla tanışırsanız uzun soluklu oturaklı ciddi sağlam bir ilişkinin zeminini de hazırlamış olacaksınız. O yüzden Perşembe ve Cuma günlerine dikkat edin. Çarşamba günü öğle saatleri 11:42’de Merkür Güneş’in kalbinde olacak bu da söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat edin anlamını taşıyor çünkü ağzınızdan çıkanlar gerçek olabilir ve bu alan aşkla, çocukla ilgili konuları kapsıyor ve bu alanda verilecek önemli kararlar bu zamana denk getirilebilir. Ev ortamlarınızda sıkılganlıklarınız yüksek. Ailenizdeki insanlarla vakit geçirmek istiyorsunuz ama eve girdiğiniz zaman çok çabuk sıkılıyorsunuz hafta sonu bu etkilerle dolu geçecek.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar haftanıza mesleğinizle ilgili konularla giriş yapıyorsunuz. Dolunay’ı da bu alanlarınızda yaşadınız. Kariyeriniz, göz önünde bulunacağınız ortamlar önemliydi ama bir yandan da ailevi sorumluluklarınızın arttığı bu dönem. İşiniz ve aileniz arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Ailenize verdiğiniz sözleri tutmanız gereken bir süreç ama bir yandan da karşı karşınıza çıkan fırsatları da kaçırmak istemiyor olabilirsiniz.

Salı günü Mars’ın Jüpiter’le dik açısı iş ortamlarınızda güzel fırsatların karşınıza geleceği ama bunları doğru bir şekilde kullanmakta zorlanacağınızı anlatıyor. O yüzden kafanızda güzel planlar oluşturmaya özen gösterin. Bu aralar güzel ilişkiler kurma meylindesiniz ama içinizden geldiği gibi hareket etmek uzun vadede işinize yaramayabilir o yüzden planlı programlı, disipline olarak amaçlarınız doğrultusunda hareket edin. Çarşamba ve Perşembe günleri Güneş Merkür Satürn kavuşumu, ev ve hane alanlarınızda oluşuyor. Bu da şu anlama geliyor, ev hayatınızda önemli bir sorumluluk gündeme gelecek. Bu aile büyüklerinizle de ilgili olabilir, tadilat, tamirat da olabilir. Evinizde vakit geçirdiğinizde özellikle bu hafta biraz da yorgun ve hasta hissedebilirsiniz bu etkilere de dikkat edin. Diğer taraftan siz evinizin ailenizin bu sorumluluklarını üstlendikçe karşınıza çok güzel fırsatların çıktığını da fark edeceksiniz.

Perşembe ve Cuma günleri evinizden yürüttüğünüz işleriniz varsa önemli şanslar karşınıza gelebilir. Beklediğiniz bir telefonu alabilirsiniz uzun zamandır beklediğiniz bir iş haberinin devreye girmesi sizi çok mutlu edebilir. Yine ev ortamlarınızda çok zor gibi görünen işler Perşembe ve Cuma günü çok rahat bir şekilde akabilir. Ev hayatınız için yapılması gerekenler konusunda bu hafta şanslı, mutlu, iyimser olacaksınız. Yakın çevrenizde iş yaptığınız insanlara karşı anlayışı ve toleransı elden bırakmayın hafta sonu çok çabuk sinirlenebilirsiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar haftanıza uzak yerlerden gelecek haberler, eğitim, seyahat ve ticaretle ilgili konularla giriş yapıyorsunuz. Dolunay da bu alanlarınızdaydı. Medya, uzak çevre alanlarınız aktif, seyahat, eğitim konularınız fazlasıyla aktif ama bir yandan da karşınıza eğitim fırsatı seyahat fırsatı çıkıyor. Ama almanız gereken önemli iş sorumlulukları bunlara engel olabilir bu da bakış açınızda olumsuzluklara neden olabilir. Salı günü Mars’ın Jüpiter’le bir dik açısı var bu da para ile ilgili konularda disipline olamadığınız anlamına geliyor. Siz disipline olmayı seven bir burçsunuz ama bu aralar parasal konularda istediğiniz sonuçları elde edemiyorsunuz. Bu dönem emtialar, altın, döviz ya da borsada dikkatli adımlar atmaya çalışın. Özellikle Salı günü bu etki devrede olacak ama etkisi artı eksi 3 gündür, bu haftaya yayılabilir. Çocuğunuzla ilgili, özel hayatınıza dair yapacağınız alışverişler her şeyin kontrollü olmasını mümkün kılmıyor.

Çarşamba ve Perşembe günleri Güneş’in Satürn’le Merkür’ün Satürn’le olan kavuşumu yakın çevrenizden bir insanın önemli bir sorumluluğunu üstlenmek durumunda kalacağınızı gösteriyor. Onlara yardım etmek durumunda kalabilirsiniz ya da onlar için önemli bir borcun altına girmek onlara parasal yönden yardım etmek önem kazanabilir çünkü bu konular ağırlıklı olarak para ile ilgili olacak. Belki yakın çevrenizden birine kefil olmanız gerekecek, belki sağlıkları ile ilgili bir konuda da olabilir. Bunların hepsi yakın çevrenizdeki insanlarla aranıza bir mesafe koymanız gerektiğini gösteriyor. Öğrenciyseniz bu dönem dersler üzerinize fazlasıyla gelebilir ama üzerinize düşenleri yaparsanız da çok güzel fırsatlar ve sonuçlarla karşılaşacaksınız. İletişime dayalı satış, tanıtım, reklam, pazarlama ticari faaliyetler, girişimcilik alanında birtakım işleriniz varsa bu işlerde de Jüpiter size şans ve fırsatlarını verecek.

Perşembe ve Cuma günleri karşınıza çok güzel iş fırsatları çıkabilir önemli yerlerden beklediğiniz haberleri alabilir parasal kazançlarınızın hızlandığını görebilirsiniz. Aşk hayatınızda da Perşembe ve Cuma günleri yakın çevrenizle yapacağınız planlar hayatı keyifli algılamanızı sağlayacak. Yakın çevrenizden bir insanla da tanışma ya da yeni bir aşka başlama ihtimaliniz yüksek görünüyor. Hafta sonu dikkat edin bol keseden harcamayın.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar müşterek para konuları, alacak verecek hesaplar bu hafta bu konular önemli. Dolunay’ı da bu alanlarda yaşadınız. Evliyseniz eşinizin, ailenizin, patronunuzun parası, müşterek para alanlarınızda önemli olaylar ya da burada önemli kararlarla ilgilisiniz. Bir yandan da kendi paranızın sorumluluğu kendi kazançlarınıza odaklanmanız gereken bir dönemken başka insanlara yardım etmeniz ya da ortaya çıkan bir borç ya da bir ödemeyle uğraşmanız para ile ilgili konularda dikkatli adımlar atmanız gerektiğini size hatırlatıyor.

Bu hafta Mars’ın Jüpiter’le olan dik açısı ev, aile ve yuva alanlarınızda abartılı tavırlarla hareket edeceğinizi gösteriyor. Aile büyüklerinizle ateşli tartışmalara karşı dikkat edin. Evinizde spor yapıyorsanız sakatlanma riskine karşı dikkatli olun. Sakarlıklar, düşmeler, çarpmalar abartılı davranışlardan kaynaklı karşınıza gelebilir. Aile ortamınızda da bir konuyu çok büyütmemeye özen gösterin. Evde çalışmanız gerekiyorsa bu dönemde organize ya da disipline olmakta zorlanabilirsiniz. Para ile ilgili konularda önemli sorumluluklar var. Bir borcun altına girmek ya da sevdiğiniz insanla para ile ilgili konularda gelecek planlarınızı hızlandırmak devreye girebilir. Hiç beklenmedik yerlerden gelecek bir golle hesapta olmayan parasal konuların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz burada önemli bir paranın, bir borcun sorumluluğu devreye girecek gibi görünüyor. Hemen yelkenleri suya indirmeyin. Bir şeyleri almaktan kaynaklı bir borcun altına girebilirsiniz ama diğer taraftan çok güzel şans ve fırsatların da karşınıza geldiğini göreceksiniz. Bu dönem sizi biraz yorabilir ama bir malın, mülkün, evin ya da arabanın sahibi olmak için size göz kırpacak.

Perşembe ve Cuma günleri Güneş’in Jüpiter’le Merkür’ün Jüpiter’le olumlu açısı aile ortamından ve evle ilgili bir şeyleri satın almayla ilgili alandan yana güzel fırsatlar yakalayacağınızı ve bu fırsatların da bir borca dönüşeceğini ama bu borcu öderken de rahatsız olmayacağınızı anlatıyor. O yüzden karşınıza böyle bir olasılık gelirse bunları değerlendirin. Hafta sonu evde durmak istemeyebilirsiniz bu aralar sosyalliğiniz artacak kendi kafanıza göre davranmak isteyebilirsiniz ve bunu yaparsanız kendinizi çok daha iyi ve mutlu hissedeceksiniz. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda bu aralar fırsatlarınız çok yüksek herkes sizin peşinizde ama siz kimseyi beğenmiyorsunuz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklanarak haftanıza giriş yapıyorsunuz. Dolunay’dan almış olduğunuz etkiler de özel hayatınıza dikkat çekmekteydi. Sağlığınıza, görüntünüze, kendinize ve hayatınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem ama hayatınızda bir insan yoksa ya da sevdiğiniz insanla anlaşamıyorsanız bütün bunların ne anlamı var ki diye düşünüyor olabilirsiniz. Hatta Dolunay’dan almış olduğunuz etkilerle sevdiğiniz insanla aranızdaki gerilimler iyice büyümüş olabilir.

Bu hafta iletişimsel işlerinizde yakın çevrenizle girişilecek her tür oluşumda beklenmedik bazı olaylarla karşılaşabilirsiniz. Organize olabilirseniz ticari faaliyetlerinizde satış ve reklama yönelik adımlarınızda sosyal medyayı kullanıyorsanız ya da dijital platformlarda yaptığınız satışlarda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu aralar hayat sizi fazlasıyla bunaltmış durumda. Güneş’in Satürn’le ve Merkür’ün Satürn’le kavuşumu hayata olumsuz bakmanıza neden oluyor. Zihinsel rahatsızlıklarınız artmış olabilir, anksiyeteler, korkular su yüzüne çıkmış olabilir ama hayatın sorumluluklarını almanız gereken bir dönem. Bu, geleceğinizi ilgilendirecek önemli işlerde size güzel fırsatlar sunacak. Şu an yaptığınız işlerin ya da alacağınız bu sorumlulukların ne işe yaradığını henüz göremiyorsunuz ama göreceksiniz. Bu dönem zihinsel sağlığınıza yatırım yapın, egzersizlerinizi aksatmayın, ayak bölgenizi ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirin. Sonunda çok hızlı akacak bazı şeyler ve istediğiniz birçok şarta da kavuşmuş olacaksınız ama en çok da bu konulardan test edileceksiniz.

Perşembe ve Cuma günleri oldukça şanslı iletişimsel işlerinizde yakın çevrenizdeki bir insandan gelecek bir haber sizi havalara uçurabilir. Bu haberler davalarla ilgili olabilir, iş hayatınızdan beklediğiniz haberleri kapsayabilir özel hayatınızda bu aralar üzüldüyseniz oradan da çok güzel haberler geldiğini Perşembe ve Cuma günleri çok net görebilirsiniz. Hafta sonu dikkat edin çünkü bu aralar her şeyi kafanızda büyütmenizden kaynaklı olarak tepkileriniz farklı olacak, sıra dışı planların peşinde koşacaksınız. Hayati planlarınızda da sınırlarınızı iyi çizin planlarınızı doğru oluşturun sorumluluklarınızı bilin bunu yaptığınız takdirde bu hafta yüzü gülen burçların başında siz olacaksınız.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın