Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

22 – 28 Nisan 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YÜZLEŞMELER ZAMANI!

Haftaya ay Terazi burcundayken başlıyoruz ilişkilerin, ortaklaşa atılacak adımların, her türlü iş birliğinin, uzlaşı ortamının önem kazanacağı, siyasi konuların, yargı ile ilgili meselelerin daha fazla gündemimize yerleşeceği ve her türlü diplomatik ilişkinin konuşulacağı bir hafta olacak.

Çarşamba günü 4 derece Akrep burcunda Türkiye’nin güneşi ile birleşen bir Dolunay gerçekleşiyor.  Akrep burcundaki bu Dolunay sabaha karşı 02:48 sularında gerçekleşecek. Akrep burcu krizler, önemli değişim ve dönüşümlerle bağlantılıdır. Akrep burcunda herhangi bir gezegen geçişi olduğunda, bir tutulma, bir Dolunay ya da bir yeni ay olduğu zaman önemli krizlerin devreye girmesi ve yine bu krizlerin ağırlıklı olarak alacak verecek meselesiyle bağlantılı olduğunu söyleriz. Dış borçlar, dış ödemeler, diğer ülkelerle giriştiğimiz ticari faaliyetlerin konuları, paraları, buradaki iş birliği sonucunda hazinemize girecek olan paralar, mevduat faizlerinin önem kazanacağı vergi ile ilgili konuların da gündemimize yerleşeceği bir Dolunay bizleri bekliyor.

Akrep burcu aynı zamanda üremeyle, şifalanmayla alakalı olduğundan kendimizi de şifalandıracağız. Eskiden tarımla uğraşanlar Akrep Dolunayında toplanılan şifacılık alanında kullanılan bitkilerin çok önemli olduğuna inanırlarmış. Tam da bu Dolunay zamanı içe çekilme, gözlemleme yeteneğimizin ortaya çıkması, strateji yapma, sezgisel hareket etme, geçmişte içimizde barındırdığınız ama bir türlü üzerimizden atamadığımız duyguların yeniden uyanması gibi etkilere de meyilli olabiliriz. Rüyalarımız ön plana çıkabilir, derin araştırmalar gerektiren işlerle uğraşabiliriz bir meselenin görünentarafıyla değil daha derin konularıyla uğraşmak Akrep burcunun ana işidir. Bu Dolunay zamanı bazı konuların su yüzüne çıkması, görünenden ziyade bilmediğimiz konuların aydınlanması ve burada duyacağımız skandalvari biraz da derin ve dönüştüren olaylara karışacağımız bir Dolunay bizleri bekliyor olabilir.

Akrep burcu şüphe etmekle bağlantılıdır. Birinden şüphe ediyorsak ya da iş birliğimizde karşı taraf dürüst davranıyor mu gibi etkiler de bu Dolunayın ana konularından olabilir. Akrep burcu yoğun nefret de dahil olmak üzere duyguların yükseldiği ve ön planda olduğu zamanları da temsil eder. Tutkular da ortaya çıkabilir. Metafizik ve gizemli alanlarına da daha fazla meyilli olabiliriz.

Ankara’ya göre çıkarılmış olan haritaya baktığımızda 8. ev dediğimiz, Akrep’in kendi ana evinin yükseldiğini görüyoruz. Bu da doğal afetler konusunu gündemimize taşıyabileceği gibi miras yüzünden aile içi çekişmeler ya da davaların artması, cinayetlerin, suçların ve aile ilişkilerinin zorlaştığı bir dönem de olabilir. Yabancı ülkelerle, finansal ilişkilere daha fazla odaklanacağız. Halkın gelirleri, değerli senetler, menkul kıymetler gibi mali koşullar, ülke borçları ve faiz oranlarının, sigorta şirketlerinin önem kazanacağını söyleyebiliriz. Örtülü kaynaklarla ilgili konu ve olaylar da gündemimize yerleşebilir. Ayın Güneş ve Plüton’la bir dik açısı olduğunu görüyoruz. Bu da psikolojimizin son zamanlarda zorlandığını bize gösterir gibi. Politik, ekonomik krizler, finansal dengesizlikler ya da topraklarla ilgili konu ve olaylar önem kazanacak. Doğal afetler, hava muhalefeti yüzünden çevrenin, yaşam alanlarımızın veya toprağın ekinlerin zarar görmesi ya da mafyavari örgütlerin, terör örgütlerinin eylemlerinin artacağı, şiddetin ve halkta kutuplaşmanın da devrede olacağı bir dönem olabilir.

Dolunay’ın gerçekleştiği ana göre çıkarttığımız haritada Kova burcu yükseliyor, toplumsal konularla ilgili olacağız yakın çevre ilişkilerimizde önemli değişim ve dönüşümlere de açık olunacak bir süreç. Eğitim, radyo, televizyon, medya sektöründe yaşanacak önemli değişim ve dönüşümler devreye girebilir. Para ile ilgili konularla ilgili olacağız çünkü Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada çoğu gezegen para evimize düşüyor. Önümüzdeki dönem para ile ilgili bir konuların gözden geçirilmesi, busüreçte atılacak cesur adımlar ya da düzeltilmesi gereken konuların ele alınması gibi etkiler devrede olacak.

Türkiye haritasına oturttuğumuzda yine para ile ilgili konularda, ödemelerde, alacak verecek dengesi belki bize ödenecek paralar, emeklilere ödenecek paralarda zorlanmalar yaşanabilir. Enflasyonun etkilerini hissedeceğimiz Dolunaylardan bir tanesi olacak. Mayıs ayı da bu anlamda çok dikkat çekiyor. 4 derece Akrep burcunda olduğu için Merkez Bankası’nın haritası tetikleniyor bu Dolunayla beraber Merkez Bankası’nın vereceği kararlar da önemli olacak. Çok daha kısıtlayıcı çok daha sert politikalarla hareket etmek isteyebilirler ama bunun ötesinde orada yaşanacak olaylar devreye girebilir. Önümüzdeki dönem hem 21 Nisan’da Jüpiter Uranüs kavuşumu meclis ayağında önemli değişim ve dönüşümleri karşımıza getirecek hem 8 Mayıs’taki yeni ay para ile ilgili konularda atılması gereken hızlı, önemli adımları ve mecliste ve bakanlıklarda önemli değişimleri karşımıza getirecek. Bu Dolunay ve sonrası 15 gün, 8 Mayıs’a kadarki süreçte bu konuların hız kazanacağını görebiliriz. Altına gözlerimizi çevirebiliriz, petrolde artışlar söz konusu olabilir, döviz kurları da kontrol altına alınacak gibi görünüyor. Bakanlıkların ya da mecliste alınan kararların halkın üzerinde etkisini de göreceğiz.

Bu Dolunayın Fransa, Paris, Barcelona hattından aşağıya kadar indiğini söyleyebiliriz. Çad, Libya, Zaire, Angola, Namibya, Cape Town buralarda bu tutulmanın finansal, ekonomik, sosyal, toplumsal değiştirici ve dönüştürücü etkilerini görme potansiyelimiz yüksek. Polonya, Slovakya, Yugoslavya, Arnavutluk, Cezayir, Mali buralardan da önemli hatlar geçiyor. Türkiye’den önemli hatlar geçmiyor ama Çanakkale, Gelibolu, Kırklareli ve Edirne tarafları dikkat çekici özellikle bu Dolunay zamanı belki bir doğal afetle ilgili konular söz konusu olabilir. Böyle olayların yanı sıra yönetimsel bazı konularda da dikkatli olmaları gerekecek.

Mesela Rio de Janeiro, Brezilya özellikle buradan IC Satürn hattı geçtiği için burada deprem veya hava muhalefetinden kaynaklı bir afet beklenebilir. Çünkü IC Satürn hattı ile zarar verici bazı hava koşulları, doğal afetler ya da toplumsal birtakım konular mesela kıtlık ya da toprak ürünleri ilgili bir sıkıntı da devreye girebilir. Kemerleri sıkacak ve toplumsal olarak önemli yönetimsel kararlar alacak grup özellikle İran, Güney Yemen, Madagaskar buralardan geçiyor. Kızıldeniz sert etkiler alıyor. Orada ticari faaliyette bulunuyorsanız buralarda çok önemli olaylar duyabiliriz. San Francisco’dadeprem ya da bir sel olasılığı beklemek söz konusu. Önemli toplumsal hareketlilikler ya da kazalar, doğal afetler konusunda Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Afganistan’dan hattın geçtiğini bizlere gösteriyor.

Her Dolunay ve her yeni ayın ya da her gezegen kavuşumunun hatları var bu hatlardan geçtiğinde oralarda hızlı hareketlilikler ya da hızlı olaylar bekliyoruz. Umarım dünyanın hiçbir yerinde herhangi bir sıkıntı ve problemle karşılaşmayız ama bu Dolunay bu etkileri ortaya koyacağını gösteriyor. 4 derece Akrep burcunda olduğu için bizim için de önemli. Gençler, çocuklar, eğitim, sporcular, spor kulüpleri ve borsa alanlarının önemli olacağı ve mecliste alınacak kararların ya da orada yaşanacak bazı değişimlerin bizim hayatımıza etkilerinin devrede olacağı bir Dolunay bizleri bekliyor. Bu alanlarda önemli olaylarla, yüzleşilmesi gereken konularla ve skandallarla karşılaşabiliriz. Güzel tarafı 25’inde Merkür düzeliyor, Merkür’ün düzelmesi ile cesur adımlarımız kararlı bir takım duruşumuz bu kararlılıkla beraber hızlı ilerlemeler devreye girebilir.

Herkese fırsatlarla dolu güzel haberler alacağı keyifli bir hafta dilerim…

22 – 28 Nisan Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar ikili ilişkiler ve özel hayatınıza odaklanarak burada halletmeniz gereken konularla haftanızı başlatacaksınız. Çarşamba günü sabaha karşı Akrep burcunda bir Dolunaymeydana gelecek. Bu Dolunay müşterek para alanlarınızı hareketlendirecek. Bir ödemeyle, borçla, faturayla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem para kazançlarınızı hızlandırırken ödeme dengenizi iyi sağlamanız gerektiğini gayet net bir şekilde anlatıyor. Bu aralar özel hayatınıza odaklandıysanız sevdiğiniz insanı mutlu etmek istiyorsanız onun parasal harcamalarının sizin bütçenizle denk düşmemesi gibi etkiler de bu Dolunayın ana konularından olabilir.

Neyse ki Perşembe günü Merkür düzeliyor. Merkür sizin burcunuzda gerilemekteydi şimdi planladığınız ama bir şekilde harekete geçemediğiniz konularda o cesareti üzerinizde görebilir, hayatınızda önemli açılımları gerçekleştirmek üzere hareket edebilirsiniz. Bu açılımlar yakın çevre, iletişimsel işler, satış, tanıtım, reklam ya da çalışma koşulları, gündelik hayatın ritmi ve sağlıkla ilgili konuları kapsayabilir. Artık şans faktörü sizden yana. Hayatınızla ilgili konularda önemli adımları bu hafta devreye koyun. Hafta sonu bolca gezecek dış ortamlarda vaktinizi harcayacaksınız.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bu hafta çalışma koşulları, iş hayatınız, gündelik hayatın ritmi önemli olurken Pazartesi günü ihmal ettiğiniz ertelediğiniz bazı işlerle boğuşabilirsiniz. Sağlıkla ilgili konular da önem kazanabilir. Bel bölgenizi iyi koruyun. Baş ağrıları, şeker intoleransları, kalça problemleri, böbrek sorunları gündeminize yerleşebilir. Çarşamba günü Akrep burcunda bir Dolunaygerçekleşecek. İkili ilişkiler ve özel hayatınıza bu Dolunayda kulak vermek durumunda kalacaksınız. Hayatınızda bir insan yoksa hayatınıza bir insan alabilirsiniz. Hayatınızda biri varsa bu Dolunay bu insanla anlaşma konusunda biraz sizi yorabilir ve zorlayabilir. Göz önünde olacağınız ortamlarda güç çekişmelerinden mümkün olduğunca uzak durun. Sevdiğiniz insanın ailesinde bir insan sizi istemiyor olabilir ya da sizin ailenizdeki bir insan sevdiğiniz insanı onaylamıyor olabilir. Böyle güç çekişmeleri tam da bu Dolunay zamanı gündemimize yerleşecek. Taşınma ile ilgili konuları da hareketlendirecek,ortaklaşa atılacak bazı işler varsa bu Dolunay zamanı bu işlerin de önem kazandığını görebilirsiniz.Şartları ve durumları zorlamayın, kimseyle didişmeyin, inatlaşmayın çünkü bu Dolunay inatlaşma enerjisini de karşınıza getirebilir.

Merkür’ün düzelmesi ile hem aşk hayatınız hem de parasal konularda yaşadığınız iletişim sıkıntıları geride kalıyor. Geçmişi çok düşündüğünüz çok irdelediğiniz bu dönem artık sona eriyor. Daha sağlıklı adımlar atmaya yakınsınız. Ancak henüz değil, Merkür Boğa burcuna geçince. Ama şimdi yurt dışı bağlantılı işler ya da bu alanda atılması gereken önemli kararlar varsa Perşembe gününden sonra bu kararlarınız hareketlenebilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, bu hafta keyifli haftalardan bir tanesi. Aşk hayatınıza, çocuğunuzla ilgili konulara odaklanırken hayatı rahat algılayacağınız insanlara ve ortamlara daha fazla gündeminizde yer vereceksiniz. Bu ara kendinizi önemli işlerden çekmiş gibi görünüyorsunuz doğru da yapıyorsunuz. Çok yorulmuş olabilirsiniz. Sosyal çevreniz çok hareketli bitirilmesi gereken işler, yapılması gereken görevler olabilir, bunlarla ilgilisiniz. Çarşamba günü Akrep burcunda bir Dolunay var. İş hayatınız, gündelik hayatın ritmi, angarya koşturmalarınızla ilgili verilecek önemli kararlar bu Dolunayın ana konularından olabilir. Bu dönem bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz, iş ortamlarınızda bazı değiştirici ve dönüştürücü önemli konular gündeme gelebilir. Beraber çalıştığınız insanlar varsa bu dönemde o insanların kariyerinde ya da işinde yaşadığı bazı çalkantılar size de yansıyabilir ya da onlarla olan ilişkilerinizde iletişimsel olarak bazı noktalarda anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Her hâlükârda bu Dolunay zamanı bir işe başvurma ya da bir işin sonucunu almak anlamında önemli olaylar devreye girebilir. Bu cevap geldiğinde bir işe başlayacaksanız oradaki çalışma koşullarından ve şartlarından emin olmaya özen gösterin.

Tam da bir gün sonra Merkür’ün düzelmesi ile hem sosyal çevrenizi çok daha rahat kullanabilecek hem de hayatınızı ve ailevi koşulları çok daha iyi yönlendirebileceksiniz. İşten elde edilen gelirlerinizi de arttıracağınız bir dönem. Kafanız nerede ne yaparım konularına iyi çalışacak. Bu hafta iş koşullarınıza sağlıkla ilgili konulara dikkat edin burada dengeyi doğru oturtursanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler eviniz, aileniz, yuvanız bu hafta önemli. Burada denge kurmanız gereken önemli konular var. Sizi aşağıya çeken konularla da uğraşmanız söz konusu. Bu dönem fırlamaya hazır bir ok gibisiniz ama ailevi sorumluluklar, hayır diyememekten kaynaklı olarak eviniz ve aileniz arasında gel git de yaşıyorsunuz. Çarşamba günü Akrep burcundaki Dolunay aşk hayatınızı hareketlendirecek. Sosyal çevrenizden yana şanslı olduğunuz bir dönem. Girdiğiniz ortamlar, yeni insanlarla tanışma, onların sizi biriyle tanıştırması gibi etkiler devrede. Bekarsanız bu Dolunaykarşınıza aşkı çıkarabilir ama bu öyle rahat bir aşk olmayacak. Bazı konularda anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Çekişmeli, güç gösterisinin ön planda olduğu bir aşk karşınıza gelebilir. Hayatınızda bir insan varsa bu dönem güç çekişmelerine açık olduğunuz için anlaşmazlıklar da devrede olacak. Hatta bu Dolunay zamanı ayrılık gibi sert tepkilerle de karşılaşabilirsiniz ya da siz bu tepkileri verebilirsiniz.

Perşembe Merkür düzeliyor. Merkür kariyer ve meslek alanlarınızda gerilemekteydi. Doğru kararlar almakta zorlandınız, eski meselelerle uğraştınız. Şimdi Merkür’ün düzelmesi ile kariyerinizde çok daha sağlam, aktif, hareketli ve cesur kararlar almaya yatkın olacaksınız.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar yakın çevrenizle yapacağınız kısa vadeli planlar var ama bu planların sizin üzerinize yıkılabilir. Çok daha büyük şeyler yapmak isterken vaktinizin boşa gitmesi gibi etkiler sinirinizi bozabilir hafta başında ama yine de yakın çevrenize gereken özeni göstermeyi ihmal etmeyin. Çarşamba günü Akrep burcundaki Dolunay ailevi konuları hızlandıracak. Evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla önem vermeniz gerekecek. Kariyerinize, iş hayatınıza, göz önünde bulunacağınız ortamlara daha fazla önem verdiğiniz bir süreçtesiniz ama bu Dolunay size diyor ki kariyerin olabilir sen bu alanlarda hızlı hareket etmek istiyorsun ya da şartları oturtmaya çalışıyorsun ama bu Dolunaydaha çok ailenle ilgilenmelisin diyor. Dolunay zamanları zaten dengede olmaya çalışmamız gerek. Bu dönem aile alanında çıkacak bir konuyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz bu da işinize yeteri kadar kendinizi verememenize neden olabilir. Durum ve olayları dengede tutmak Dolunayın önemli konularından. Aile hayatınızda yaşanacak duygusal bir kriz, baba tarafında yaşanması muhtemel bir konu bu Dolunay sizi meşgul edecek ama bunu güzel bir şekilde organize etmesini bileceksiniz. Anne babanız arasındaki çekişmeler iyice görünür olabilir ya da sizin ve eşinizin ailesi arasında anlaşmazlıklar yaşanabilir. Sevdiğiniz insanı bu dönem çok fazla zorlamayın üzerinizde baskı oluşturduğunu ve verdiğiniz kararları onaylamadığını düşünerek ona savaş açmayın çünkü güç çekişmeleriniz sizi daha da yorabilir.

Merkür düzeliyor, Merkür seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve gelecek alanlarınızda düzeliyor. Artık bu alanlarda önemli kararlar alabilir, zorlandığınız sosyal çevreniz ve parasal konuları geride bırakabilir ve cesur adımlar atabilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar para ile ilgili konular ön planda olacak. Maddi konularda halledilmesi gerekenler, ödemeler bu dengesini iyi kurmanız gerekiyor. Hafta başında bazı anlaşmazlıklar ya da parasal konuları denkleştirememe gibi etkiler de söz konusu olabilir. Çarşamba günü Akrep burcunda bir Dolunay gerçekleşecek bu Dolunay iletişimsel işlerinize dikkat çekecek. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, iletişimin her tür formu, sosyal medya, eğitim, radyo, televizyon ya da ulaşım bu alanlarda herhangi bir işiniz varsa bu işlerinizde önemli bazı sonuçlar karşınıza gelebilir ya da duygusal bazı krizlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yakın çevrenizden bir insan ya da komşularınızla olan ilişkilerinizde bir çekişme onlarla büyüyecek bir mevzunun gündeme gelmesi gibi etkiler devreye girerken yakın çevrenizdeki insanlar aile hayatlarında ya da işle ilgili konularda zorlanabilirler. Bu dönem yakınlarınızda bulunan insanlarla çekişmelere ya da güç savaşlarına girmeyin. Önemli krizleri değişim ve dönüşümleri de buradan yaşayabilirsiniz. Sağlığınızda bir durumun yeniden gözden geçirilmesi ya da sağlığınızın bozulması iş hayatınızda attığınız bazı adımların sonuçlarını istediğiniz gibi alamama gibi etkiler de söz konusu olabilir ama iletişimsel işlere ve yakın çevrenize yüzünüzü dönmeniz doğru olacak.

Merkür düzeliyor, Merkür sizin müşterek para alanlarınızda gerilemekteydi. Ödemeler dengesinde zorlanmış olmanız gerekiyor. Eğer zorlandıysanız parayla ilgili konularda, bir borcun altına girme, vergi işlerinizi halletme ya da kredi çekme konusunda harekete geçmek istiyorsanız gökyüzü Perşembe gününden sonra sizi destekleyecek. İş ya da kişisel hayatınızda parasal konularda dikkatli adımlar atmak durumunda kaldıysanız artık rahata eriyorsunuz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler kişisel beklentilerinizin yüksek olduğu haftalardan bir tanesi başlıyor. Bu ara sevdiğiniz insanla birbirinizi anlamak kolay olmayabilir. Sizin bambaşka düşünceniz bambaşka bir ajandanız varken karşı tarafın bazı konuları çok fazla büyüttüğünü bazı konuları tekrar tekrar karşınıza getirdiğini fark edebilirsiniz. Neyse ki Perşembe günü Merkür’ün düzelmesi ile ikili ilişkiler ve özel hayatınızda rahat hareket edecek ve iletişiminizin çok daha kuvvetli aktığını göreceksiniz. Önemli iş birliklerini ya da imzalanacak bir sözleşmeyi Perşembe gününden sonraya bırakmak çok daha faydalı olabilir çünkü Merkür de düzelmiş olacak, gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Seyahatlerinizi planlayabilirsiniz, yurt dışı konularınızı gündeme getirebilirsiniz, bir dava ya da ticari alanda atılacak adımları hızlandırabilirsiniz. Çarşamba Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay para evinizde oluşacak. Maddi konuların önem kazandığı bir Dolunay. Bu Dolunay cebinize giren para ile ilgili olacaksınız. Ortaya çıkmış bir borç, ödenmesi gereken bir konu bunun ne kadarını yapabileceğiniz,kazançlarınız ya da tahsil etmek istediğiniz paranız varsa bu tahsilatın devreye girmesi söz konusu olabilir. Bu Dolunay cebinize bir para girebilir. Cebinize girmesini beklediğiniz bir para varsa burada muhtemel bir gecikmenin olması hesaplarınızı altüst edebilir. Bir işletmeniz varsa KDV ödemeleri, stopaj vs. bunlar da devreye giriyor. Tam da bu Dolunay zamanı parasal konulara dikkatli yaklaşın ve buradaki değişim ve dönüşümlere kulak verin. Bir şekilde para size gelecek ama bu parayı iyi idare etmeniz gerekecek.

Merkür düzeliyor, ilişkiler konusunda da şanslı bir sürece merhaba diyorsunuz. Bu hafta çok fazla harcamalarda bulunmayın Dolunayı buradan aldığınız için önünüzdeki 15 gün boyunca bu noktada sıkışmalar gündeme gelebilir. Cebinize gelen bir para varsa da bu parayı nasıl değerlendireceğinizi Perşembe gününden sonra iyi düşünün.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz. Ama bu durum Salı akşam saatleri üzeri ortadan kalkacak ve Çarşamba, Perşembe hareketli geçecek. Cuma gününe kadar gerçekten keyfiniz yüksek olabilir. Bu hafta sizin burcunuzda bir Dolunay var ve bu Dolunay önemli çünkü önemli ufak tefek küçük krizleri karşınıza getirebilir, önemli değişim ve dönüşümleri kapsar. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda küçücük bir olayı büyütebilirsiniz. Ailenizdeki bir insanın üzerinizde baskı yaptığını düşünebilirsiniz onlara vereceğiniz tepkiler özel hayatınıza yansıyabilir ya da her tür iş birliğinizde diğer insanlarla olan bağlantılarınızda bu dönem anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Başınıza buyruk hareket etmek, bazı şeyleri kökünden halletmek isteyebilirsiniz ama sakin olmaya çalışın. Ay Akrep burcunda olduğu için bu Dolunay zamanı sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Üreme ya da üriner sistem problemleri, sistit gibi sorunlar ya da cinsel organ sıkıntıları ve problemleri, boğaz, larenjit, farenjit gibi etkiler, boyun tutulmalarına açık olabilirsiniz. Böyle etkilerle karşılaştığınızda bir durun, sakin olun. O zaman nerede hata yaptığınızı ya da neye sert tepki verdiğinizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Merkür düzeliyor, Merkür sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerilemekteydi. Merkür’ün düzelmesi ile beraber Perşembe gününden sonra çok daha cesur adımlarla iş hayatınızda ilerleyeceksiniz. Kafanızdaki planları hareketlendireceksiniz bu planlar sosyal çevreniz ve parasal işlerinizle bağlantılı olabilir aynı zamanda sağlığınızda yaşadığınız sıkıntı ve problemler de geride kalabilir.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz bu hafta önemli. Hayır diyememekten kaynaklı olarak onlarla ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz haftalardan bir tanesi. Bütün bu gözden geçirme işlemlerini Çarşamba ve Perşembe günü yapacaksınız. Çarşamba günü Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay, bir şeylerin görünür olmasını sağlayacak. Özellikle beraber çalıştığınız insanlar ya da gündelik hayatı paylaştığınız insanların size ne mesajı vermek istediğini oradaki ilişkilerinizde neyin sizi rahatsız ettiğini neyin olmadığını bu Dolunay zamanı çok net göreceksiniz. Artı eksi 3 gün ruhani olarak biraz hırpalanabilirsiniz. Bu dönem hem sağlığını gözden geçirmek hem ruhunuza ve size iyi gelecek insanlara, olaylara kendinizi açmak ya da bu alanlara yatırım yapmak önemli olsun çünkü şartlar ve koşullar çok fazla elinizde olmayabilir. Parayla ilgili konularda da yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz.

Merkür düzeliyor, Merkür sizin aşk evinizde gerilemekteydi eski aşkları karşınıza getirmiş olabileceği gibi eski aşk sorunlarını da karşınıza getirmiş olabilir. Merkür’ün düzelmesi ile problemler geride kalıyor. Doğru iletişimle yolunuzda ilerleyebilir cesur olmanız gereken konularda kendinizi gösterebilirsiniz. Dolunay zamanı şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın Cuma, Cumartesi günü çok hareketli birkaç gün sizi bekliyor bulunduğunuz yerleri çok çabuk terk edecek farklı yerlerde bulunmak isteyecek kafanıza göre hareket edeceksiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar kariyerinize ya da annenizle ilgili konulara odaklandığınız dengeyi de burada sağlamak, göz önünde olduğunuz ortamlarda adaletli olmak isteyeceğiniz ama zaman zaman adaletsizliklerle de karşılaştığınızı düşündüğünüz haftalardan bir tanesi başlıyor. Çarşamba günü Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde oluşacak. Sosyal çevrenizden aldığınız haberler bazı arkadaşlarınızla yaşayacağınız önemli mevzular ya da krizler, değişimler, dönüşümler önemli olabilir. Bu dönem hayatın keyfini onlarla çıkarmak isterken onların verdiği tepkiler, parasal konularda yaşanacak anlaşmazlıklar bazı arkadaşlıklarınızı gözden geçirmenize bazı arkadaşlıklarınızı da sağlama almanıza neden olabilir. Çevre değişimlerine de açık olabilirsiniz bu Dolunay zamanı. Beklenmedik bir haberle bir yerden bir yere gitmek ya da uzun zamandır istediğiniz bir değişim varsa bu değişimi gerçekleştirmek de devreye girebilir.

Perşembe günü Merkür düzeliyor, Merkür sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda gerilemekteydi. Bu alanda yaşadığınız iletişim sıkıntıları geride kalmaya başlayacak. Seyahatler, gelecek planları, iş konuları ve sağlık ilgili konularda yaşadığınız iletişim problemleri Merkür’ün düzelmesiyle geride kalmaya başlayacak bu da sizi fazlasıyla mutlu edecek. Hafta sonu dinlenmeyi tercih etmelisiniz. Dinlenirseniz bir sonraki haftaya çok daha etkin bir şekilde başlayabilirsiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar dış ortamlardan hızlı haberlerle haftanız başlıyor. Tanımadığınız insanlarla daha fazla vakit geçirmek onlara verdiğiniz sözleri tutmak sizi yorabilir, hayır diyemediğiniz haftalardan bir tanesi olacak ama yine de hayata güzelliklerle bakmasını bileceksiniz. Çarşamba günü Akrep burcunda gerçekleşecek Dolunay sizin kariyer evinizde oluşuyor. Kariyer, meslek hayatı, statünüz ya da toplum önü duruşunuz annenizle ilgili konular bu Dolunayın ana konularından olabilir. Bu Dolunay zamanı bazı güç çekişmeleri, size bulaşan ya da sizi zorlayan insanlarla olan inatlaşmalar devreye girebilir. Bu dönem annenizle çok fazla inatlaşmayın yine bu dönem gücü kendi üzerinizde hissedeceksiniz ama diğer insanlara karşı toleransınız sıfır olabilir. Beraber çalıştığınız insanlar, patronlarınızla da ilişkileriniz eğilip bükülmeyecek o yüzden dikkatli olmakta fayda var. Önemli haberler kariyer alanınızdan karşınıza gelirken iş ortamlarınız ve kariyerinizdeki krizleri iyi idare etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu Dolunayın ana konusu aile hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyi iyi korumanız ve burada çıkacak parasal konuları iyi halletmeniz olacak.

Merkür düzeliyor Perşembe günü, Merkür sizin iletişim evinizde gerilemekteydi. Bazı konularda kendinizi ifade ederken çok zorlandınız, para ile ilgili konuları ele alırken hayatın keyfini çıkartırken zorlanmış olabilirsiniz. Merkür’ün düzelmesi ile beraber iletişimsel her tür işinizi başlatmak, bu işlerinizle ilgili konuşmalar yapmak, anlaşmalar, sözleşmeleri gündeminize almak anlamında şanslı bir süreç olacak. Artık ifadede rahatlıyoruz ve önünüzdeki günlerin daha aydınlık olacağı hissinin de arttığını göreceksiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar bu hafta para ile ilgili konular gündeminizde ve burada başkalarına hayır diyememekten, fazla adil olmaktan kaynaklı olarak paranızın geldiği gibi gittiğini ve devamlı bir yerlere bir şeyler harcadığınızı fark edebilirsiniz. Artık biraz uyanmanız, kendi bütünlüğünüzü, kendi yapacaklarınızı ve diğer insanları düşünmeden de hareket edebilmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Çarşamba günü Akrep burcundaki Dolunay seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler ve ticari faaliyetler alanınızda gerçekleşecek. Ticari konular hızlanabilir yurt dışı bir işiniz ortaya çıkabilir ya da yabancı şirketlerle çalışıyorsanız yabancı ya da daha az tanıdığınız insanlarla olan işlerinizin önem kazanacağını bir Dolunay sizi bekliyor. Bir seyahat, bir eğitim fırsatı gündeminize yerleşebilir ya da uzak yerlerden önemli haberler alabilirsiniz. Evliyseniz eşinizin ailesinden yana önemli haberler devreye girebilir. Hiç tanımadığınız ya da daha uzak çevrenizde olan insanlarla uğraşmak bu dönemin ana konularından olabilir ve sizi biraz yorabilir. Sosyal medyayı kullanıyorsanız duyacaklarınız yapacaklarınız orada vereceğiniz tepkiler de bu Dolunayda önemli olacak. Araba kullanırken dikkatli olmakta da fayda olabilir.

Perşembe günü Merkür’ün düzelmesi ile para konularında yaşadığınız sıkıntı ve problemler geride kalmaya başlıyor. Ev, aile yuva ve aynı zamanda ikili ilişkiler ve özel hayatınızda yaşadığınız iletişim problemleri geride kalacak. Parayla ilgili konularda çok daha cesur adımlar atmak istiyorsunuz. Bu cesur adımları Perşembe günü Merkür düzeldikten sonra gönül rahatlığıyla atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın