Ekstra Bilgiler

21 Ocak 2019 – Tam Ay Tutulması

21 Ocak 2019 - Tam Ay Tutulması - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

 21 Ocak Pazartesi günü saat 08:15’de Aslan burcunun 0 derecesinde bir TAM AY tutulması gerçekleşiyor. Güçlü Dolunay olarak bilinen Ay tutulmalarında Güneş- Ay’ın karşı karşıya gelmesiyle, aralarına giren Dünya’nın gölgesi tam olarak Ay’ın üzerine düşecek. Tutulma  zamanı Ay Dünya’ya çok yakın olacak, daha parlak, daha büyük görünecek, bu yüzden SÜPER AY olacak. Tutulma anında AY’ın etrafında Güneş’ten yansıyan  ışınlar onu kırmızı hatta kızılımsı bir renk almasına neden olacak bu da Ay’ı KANLI AY yapacak.

Bu tutulmada duygularımıza yakın ilişkilere, aile hayatımıza, ev ve aile çevremize daha odaklı olabiliriz. Güneş- Ay karşıtlığı  duygularımızı en üst noktaya taşırken  kendi ihtiyaç ve beklentilerimizle karşı tarafın ihtiyaç ve beklentileri arasında gitgellerimiz yüksek olabilir. Mantığımız ve duygularımız arasında bocalayabilir, tutulma duygu tarafımızda olduğu için anlık ve yüksek duygusal iniş çıkışlarla olaylara tepkisel ve içgüdüsel yaklaşabiliriz. Ay tutulmaları her zaman daha mücadelecidir. Ay haritalarımızda alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı temsil eder. Beslenme şeklimiz, sağlığımız, günlük düzenimiz ve rutinlerle bağlantılıdır. Bu alanda yaşanan tutulmalar günlük hayatımızın ritminde değişimleri karşımıza getirdiği için şoklara, duygusal travmalara, iniş çıkışlara daha fazla açık oluruz. Değişime direniyor, davranışlarımıza ve alışkanlıklarımıza sonuna kadar dayanıyorsak AY TUTULMASI zamanlarında uykusuzluk, gerginlik, anksiyete, korkular, iç dünyamızdaki zorlanmaları haber veren rüyalar, endişeler ve kötü bir ruh hali ortaya çıkabilir.

Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları kişisel ve duygusal olayları hayatımıza taşır ve daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Şimdi gelelim Aslan burcunda oluşan bu tutulmaya;

Bu tutulma Aslan burcunda gerçekleşeceği için kendimizi gösterme arzumuz, ön plana geçme isteğimiz yüksek olabilir. Hayatın merkezinde olmak isteyebilir, keyifli, cesaretli adımlarla risk almaktan korkmayabiliriz. Aslan burcu  liderler, üst kademeden insanlar, yönetici durumundaki insanlarla, patronlarla alakalıdır. Ayrıca yönetmenler, eğlence sektörü, sahne sanatları (tiyatro, oyuncular), reklamcılar, çocuklar ve onların eğitim konuları, eğlence mekanları, bu tutulmada önem kazanıyor. Aslan burcundaki tutulmalar, yönetici pozisyonundaki insanların yönetme becerilerinin bir anlamda sorgulandığı zamanları gösterir. Yönetme güdümüzün yüksek olacağı, risk almaya yatkın olacağımız bu tutulma zamanında yönetici ve idareci durumundaysak biraz daha dikkatli adımlar atmamız gerekebilir.

Sabit elemente gerçekleşen tutulmalar parlemento, meclis, ulusal finans ve para konularını öne çıkarabilir. Hastalıklar, yer hareketleri, depremler, salgınlar, elit kesimde vefatlar sabit tutulmaların konularındandır. Tutulmanın Ateş elementinde olması, tartışmaları, heyecanı, münakaşa ve kavgaları arttırabilir. Cinayetler, hassas halk olayları, savaş tehlikesi, ordu hareketleri, sıcaklığın artması, yangınlar, para harcamalarının ve vergilerin artmasını karşımıza getirebilir.

Bu tutulma, Türkiye’mizden izlenmeyecek. Kuzey ve Güney Amerika’dan, Kuzey Doğu Ayrupa’dan  izlenecek.

Tutulma haritasına geldiğimizde;

Ankara’ya göre çıkartılmış tutulmanın yükselen Derecesi Kova burcu Altair sabit yıldızıyla birleşiyor.

Altair sabit yıldızı, jüpiter- mars doğasında bir sabit yıldızdır. Güneş’le kavuşumu toplum önü duruşunda onuru, kamu işlerinde başarıları, üstlerden gelecek olan şansları, ani gelen serveti, sağlık sorunlarını, zehirli hayvan sokmalarını anlatır. Yöneticisi Uranüs haritanın iletişim evinde. Medya, radyo, televizyon, ulaşım ağında, yakın ülke ilişkilerinde önemli olayları karşımıza getirebilir. Yeni teknoloji ve iletişim yöntemleriyle kısa vadeli başarılı adımlar atılabilir. Bilimsel adımlarda hızlanmalar görülebilir. İç turizmle ilgili hızlı ve beklenmedik olaylar oluşabilir. Habercilik, basın yayın organları, internet, posta, gazeteler, dergiler, demir, kara, havayolları ağında, komşu ülkelerle olan ilişkilerde hızlı ve beklenmedik olaylara açık olmalıyız.

Arkamızdan çevrilen oyunlara, güç savaşlarına bu dönemde dikkat etmeliyiz. İş birliği içinde olduğumuz, üzerimizde yaptırım gücü olan ülkelerin şirketleri ve onların yaptırımları üzerimize yük bindirebilir. Üretim, üretici, iş, eleman, işçi konuları, sağlık alanları, lojistik, ekipmanlar, belediyeler, ordu, donanmayla ilgili konular bu tutulmada ilgimizi daha fazla yönelteceğimiz alanlar. Bazı ülkelerle olan ticari girişimlerimize daha esnek bir şekilde yaklaşmalıyız.

Ülkemizin Para alanına düşen bu tutulma, ekonomiyi, ulusal refahı, hükümet gelirlerini, bankaları, maliyeyi, hazineyi, ticari kurumları yakından ilgilendiriyor. Sanıyorum herkes bu dönemde kazançlarına ve cebine giren paraya daha fazla yoğunlaşacak. Eğlenceye, çocuklarımıza, onların ihtiyaç beklentilerine daha fazla duyarlı olacağız. Mali politikada yeni düzenlemeler ön plana çıkabilir. Borsada iniş çıkışlar, dövizde dalgalanmalar oluşurken, diğer yandan daha hevesli, daha girişken daha cesur adımlar atmak isteyebiliriz.

Ülke yöneticilerimizin alacağı kararlar önemli olurken, girişimleri konusunda bazı engellerle karşılaşabilirler. Hapishane, hastane gibi yerlerde yangınlar, isyanlar veya hastalıklar artabilir. Planların, fikirlerin ani olaylarla değişmeye yakın olduğu bu tutulma zamanlarında tansiyonlu durumlara, ani ve şok edici gelişmelere karşı esnek olmakta fayda var. Yine bu dönemde sağlık sektöründe, ordu ve askeriye  alanlarında ve bazı sanatçıların aşk hayatlarında ve çocuklarıyla ilgili ilişkilerinde skandallara ve önemli olaylara açık olabiliriz. Toprak kaymaları, yer hareketleri, topraklarda kayıplar görülebilir. 

(kaynak: Mundane astrology- H.S GREEN, Raphael, C.E.O CARTER; ÖNER DÖŞER Dünya Astrolojisi)

Tekrar bireysel noktaya dönecek olursak,

Bu tutulmanın Uranüs gibi sürprizli, elektirikli gezegenle teması karşımıza gelecek olan olasılıkları değiştiren yapısı nedeniyle, planlarımızı harekete geçirirken, detaylandırırken dikkatli olmalıyız. Hızlı ve sıkılgan yapımızdan kaynaklı olarak kendimizi ve fikirlerimizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara neden olabiliriz. Cesur adımlar karşısında 2 kez düşünmeli, seyahat planlarımızı 2 kez gözden geçirmeliyiz. Arabamız bozulabilir, telefon gibi iletişim aletlerinde sıkıntılar yaşayabiliriz. Yeni olasılıklar karşımıza gelebilir ama bu dönemde başlayan işler, arkadaşlıklar kısa vadeli olabilir.  24 Ocak’ta ilk olarak merkür tutulma derecesini tetikleyecek. Alınacak bir karar, söylenecek bir söz duygu ve mantığımızı karşı karşıya getirebilir. Geçmişte hasır altı ettiğimiz çözülmemiş konuların bir geri ödeme gibi tekrar karşımıza geldiğini görebiliriz. 14-15 Şubat’ta tutulma derecesi Mars tarafından tetiklenecek. Olayların bu dönemde daha fazla hareketlendiğini  göreceğiz.

Tutulmalar farkındalığımızı arttıran olaylardır. Yaz döneminde başlattığımız, hayatımızın değişimiyle ilgili karar vermek zorunda kaldığımız konularda önemli sonuçlarla karşılaşabilir ve hayatımızda nihai bir tamamlanma içinde  olabiliriz. Ne yaşarsak yaşayalım esnek olmak önem kazanıyor. Hayata geniş açıdan bakmayı, her durum ve koşul karşısında tebessüm etmeyi unutmayalım.

Farkındalığı yüksek ve hayırlı tutulmalar diliyorum…

Hande Kazanova Diploma A.S.A, İSAR Cap

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    cumhur
    16:21'de Ocak 19, 2019

    28 Temmuz doğumluyum. Tam da kafam karışıkken iyice korktum.

Bir Cevap bırakın