Güncel Yorumlar Semadan Haberler Yıllık Yorumlar

2020 Yılı Burç Yorumları

2020 Yılı Burç Yorumları
Bu yazıyı paylaşın;

2020 Yılı Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

“OYUNU BÜYÜK OYNAYIN!”

Sevgili Koçlar, bu yıl büyümenizi ve gelişiminizi en çok kariyer ve iş hayatınızda gerçekleştirebilirsiniz. Toplumsal konularla ilgili olacak, kendinizi yapacağınız işlerde göstermek isteyeceksiniz. Bu yıl çalışarak, uğraşarak, iş alanlarınızda daha katı ve disiplinli büyüyerek, emin adımlarla acele etmeden ilerleyerek şanslar yakalayabilirsiniz. İş alanlarınızdaki büyük değişim ve dönüşümler size büyük fırsatlar yaratacak… Siz hızlı ve düşünmeden hareket eden bir burçsunuz bu yüzden dikkat, sabır ve bilgece davranmak 2020 yılında anahtar kelimeleriniz.

Satürn’ün de bu alanlarınızda dolaşması önemli sorumlulukları üstleneceğinizi gösteriyor. Üzerinizde bazı zamanlar fazlaca baskı hisssedecek, bazı zamanlar işlerin nasıl yoluna girdiğine inanamayacaksınız!  İş hayatınızda karşınıza fırsatlar çıkacak ama bu fırsatlara verdiğiniz tepkiler önemli olacak sevgili Koçlar. Toplum önünde olmaktan ve sorumluluklar üstlenmekten kaçınmamalısınız. Zira  yapacağınız işlerde kendinizi topluma kabullendirmek her şeyden önemli olabilir.

Son 10 günlük dönemde doğmuş bir Koç’sanız ( 10-20 nisan), yılın ilk 3 ayında ve sonbahar döneminde Satürn gerçek niyetiniz için sizi teste tabii tutabilir. Hayatın sizi desteklemediğini düşünebilir, bazı işlerinizde sorunlar ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Otorite figürleriyle anlaşmanız kolay olmayacak. Bu dönemde sorumluluklar size ağır yük olarak görünebilir ve siz de bu sorumluluklarınızdan kaçmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde sağlığınız ekstra özen göstermelisiniz.

Mart sonunda Satürn’ün burç değiştirmesiyle beraber çevrenizi, arkadaşlarınızı gözden geçireceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Temmuz ayına kadar dostlarınızın ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın iç yüzünü göreceksiniz, bazılarıyla dostluklarınız daha sağlama binerken, bazılarına bu dönem veda etmek durumunda kalabilirsiniz. Geleceğinizi ilgilendiren önemli işlerinizde bu sene büyük sorumluluklar alacaksınız. 20 Mart- 01 Nisan arası doğumlu bir Koç’sanız yaz aylarına kadar önemli işlerinizde kalıcı, sağlam ve sizi destekleyen sonuçlar alabilirsiniz.

 

Bu sene tutulmaların bir kolunu ailevi alanda yaşayacaksınız sevgili Koçlar. 10 Ocak- 21 Haziran’daki tutulmalar aile hayatınızda önemli kararlar almanıza, oradaki düzeninizin değişmesine, konuyu aile büyüklerinize ve onların sağlığına çevirmenize neden olabilir. Mayıs ayındaki Venüs gerilemesi, hem ilişkilerinize hem de yakın çevre, akraba veya kardeşlerinizle olan bağlantılarınıza dikkat çekecek.

10 Eylül itibarıyla sizin yönetici gezegeniniz olan Mars’ın kişisel evinizde gerilemesi bazı sağlık sıkıntılarını, enerji sorunlarını karşınıza getirebilir. Sakatlanmalar, düşmeler, kazalara açık olabilirsiniz.

Yıl sonunda 21 Aralık 2020 ‘de sosyal çevreniz, arkadaş ortamlarınız, takım çalışmaları, idealleriniz ve vizyonunuzda yepyeni bir döngü başlıyor. Bu döngüde yaşayacaklarınızla, değişimlerle hayatınız yeniden şekillenecek!…


BogaBoğa Burcu:

 “KAPILAR AÇILIYOR”

2020 Yılında gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, deniz aşırı ülkelerle girişilecek ticaret, turizm sektörlerinde arttırabilirsiniz.. Bu işlerden birinde çalışıyorsanız kurallara bağlı kalarak, çok çalışarak, emin adımlarla ilerleyerek işlerinizi büyütebilirsiniz. Bu alanda bir işiniz olmasa bile, seyahat edecek, ekonomik olmak koşuluyla yabancı yerlerde tatil yapma imkanı bulacaksınız. Bu alanlarda yaşayacağınız önemli dönüşümler, değişimler Mart, Temmuz, Kasım aylarında size çok büyük fırsatlar sunabilir.

Hem şansları bu alanlarda alacak, hem de sorumluluklarınız ve testlerinizi yine bu konularda yaşayacaksınız. Yüksek eğitim, din, metafizik, felsefe ve hukuk alanlarına ilginiz artabilir. Geleneksel yollarla işlerinizde ilerlemek isteyebilirsiniz. Önemli düşüncelerinizi kontrol etmeyi öğreneceksiniz, legal konularda mücadele ve sınırlamalarınızın da olacağını söylemeliyim. Bu yüzden başınızdan büyük işlere kalkışırsanız hukuksal sıkıntılar, eğitim zorlanmaları ve seyahat zorluklarıyla karşılaşmak söz konusu olabilir. Aynı zamanda uzaktaki akrabalarınızın hayatındaki sorumluluklar dolaylı yoldan sizi etkileyebilir. Partnerinizin kardeş ve akrabalarıyla olan ilişkilerinizde de sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Bu süreçte bakış açınızda dar görüşlü olmamaya çalışmalısınız.

 

Eğer son 10 günlük dönemde doğan bir Boğa’ysanız ( 11-20 Mayıs) yılın ilk 3 ayında ve sonbahar döneminde, Satürn’den Güneş’inizin alacağı güzel açılarla attığınız adımların sizi desteklediğini ve geliştirdiğini göreceksiniz.

 

Mart ayında Satürn’ün burç değiştirmesiyle beraber Temmuz ayına kadar kariyer ve iş temalarına odaklanacaksınız. Amaçlarınızı yeniden planlayacak ve kariyerinize en iyi şekilde hizmet edeceksiniz. Bu kolay olmayabilir, geçen 7 yılda başlattığınız işlerin sonuçlarını ve ayak seslerini Mart- Temmuz ayında küçük bir gösteri olarak deneyimleyebilirsiniz. 20-25 Nisan arasında doğduysanız bu testler size yorucu ve ağır gelebilir. Bu dönemde otorite figürlerleriyle, deneyimli insanlarla, baba ve baba figürü gibi hayatınızda önemli olan insanlarla olan ilişkilerinize dikkat edin. Onların hayatında da zorlanmalar devrede olacak.

 

Bu yıl 23 Nisan- 03 Mayıs arasında doğan Boğalar, dramatik kişilik değişiklikleri, hayatlarının tam anlamıyla değişmesi, içlerindeki özgürlük ve farklılık isteğinin yoğunlaşmasıyla karşılaşabilirler. Değişik ve farklı olayların peşine düşmekten mutluluk duyabilirsiniz … Eğer evliyseniz, sakin durmanız gereken bir süreç içinde olmalısınız yoksa sevdiğiniz insanın sizi anlamasını zorlaştırabilirsiniz. Bu dönemde ortaya çıkan fikirler ve düşünceler çok işinize yarayabilir ama kalıcılığı çok uzun soluklu olmayacaktır. Bir anlamda hayatınızda büyük aydınlamalar, sürpriz olaylar yaşayabilirsiniz.

 

13 mayıs’ta  venüs geriliyor. 40 gün boyunca para evinizde gerileyecek olan venüs bu alanlarda sıkıntı ve sorunları karşınıza getirebilir. Bu dönem büyük para harcamalarından kaçınmalı, alımdan ziyade, satışa odaklanmalısınız.

10 Eylül itibarıyla enerji gezegeni Mars gerilemeye başlıyor. Mars sizin kadersel alanınızda geileyecek. 14 Kasım’a kadar geçmiş konu ve olaylarla uğraşacağınız gibi, özel ilişkilerinize, kişisel hayatınızda dikkat etmelisiniz. Yönünüzü bulamama, duygusal patlamalar sizi zorlayabilir. Ruhsal ve kişisel gelişime dayalı çalışmalarınızda bazı zorlanmalar ve içe dönüşlerde söz konusu olabilir. Bu süreçte büyük girişimlerinizi başlatmamaya çalışın.

Bu yıl gezin, görün, gözlemleyin, eksik eğitimlerin ve konuların üzerine düşün, Aralık 2020 ‘den sonra hayatınızda, amaç ve hedeflerinizde bambaşka bir sürece gireceksiniz…

 


İkizlerİkizler Burcu

ALMA VERME DENGESİNİ OTURTMA ZAMANI!

2020 yılında maddi alanlarda, kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda önemli, düzgün ve doğru fırsatlar yakalayabilirsiniz sevgili İkizler. Bu süreçte beklenmedik insanlardan ve yerlerden hayatınızı düzeltecek, yardımlar alacaksınız. Elinize sorunlu ve çözümü zor olan daha önceden uğraştığınız bir miras geçebilir. Bu konuyla fazlasıyla uğraşabilirsiniz. Eşinizin veya partnerinizin parasal olarak hayatında güçlü gelişmeler yaşanabilir. Sigorta  ve vergi konularında dikkatli adımlar atarak, sorumlu ve disiplinli davranarak ilerleyebilirsiniz.. Eğer almanız gereken bir kredi veya borç varsa önemli tarihlere dikkat ederek bu yükümlülüğün altına girebilirsiniz. Olgun, deneyimli insanlardan çok şey öğrenebilir, kaynaklarınızı hesaplı kullanabilir, ruhunuzdaki azmi, direnişi önemli değişimlerde harekete geçirebilirsiniz.

 

Bunu konuların altını çizmemin sebebi 2020 yılında da  ortaklaşa gelirler, banka, kredi, faiz, vergi, miras alanlarınızda sorumluluklarınız olacak. Yıl boyunca ağırlıklı olarak  finansal gelirlerinizin üzerine odaklanacaksınız. Borç alırken, verirken, kefil olurken dikkatli olun. İşbirlikleri bütçenizi koruyacak ve daha rahat hareket etmenizi sağlayacak. Yılın ilk 3 ayında ve sonbahar aylarında daha disiplinli, kuralcı ve ekonomik ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Bu alanda korkularınız olmasın, Jüpiter ne olursa olsun nasıl hareket etmeniz gerektiğini size gösterecek. Bu süreçte açık olur, ekonomik durumunuzla doğru bir şekilde yüzleşebilirseniz ortak parasal alanınızı, borçlarınızı ve birikimlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Bu sene birikimlerinizi, ortak kazanımlarınızı organize olarak değerlendirmelisiniz. Bu alanlarda en ufak bir olumsuzluk karşısında yelkenleri suya bırakmamalı, şimdiye kadar parasal konularda neyi doğru, neyi yanlış yaptığınızı farketmelisiniz. O zaman istediğiniz şans ve gelişimi sağlayacaksınız.

 

Ruhsal çalışmalarda disiplin, kural ve azimle ilerlemek önemli olacak. Öğrendiklerinizle yepyeni bir siz doğuyor bunu unutmayın! Her konuda bu yıl alma verme dengesini öğrenecek, deneyimlerinizle hayatınızı zenginleştireceksiniz!

 

Mart sonunda Satürn’ün burç değiştirmesiyle beraber Temmuz ayına kadar geleceğinizi ilgilendirecek kararlarınız önem kazanırken, uzaktaki akrabalarınızla, partnerinizin kardeş ve akrabalarıyla olan ilişkilerinizde sorumluluklar öne çıkabilir. Bu üstleneceğiniz rolü sevecek ve  hayata daha olumlu gözlerle bakacaksınız.

 

21-25 Mayıs doğumlu İkizler burcuysanız hayatın sizi yukarılara taşıdığını ve desteklediğini görebilirsiniz. Bu dönemde kalıcı ve uzun soluklu adımlar atabilirsiniz. Seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak olan işlerde, hukuki alanlarda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Bu sene, 10 Ocak- 21 Haziran ve 05 Temmuz’daki tutulmalar mali alanınızda gerçekleşiyor. Değerinizi, ederinizi, davranış kalıplarınızı ve bunun sonucunda yaşadıklarınızı görecek, önemli sorumluluklarla hayatınızı yeniden şekillendireceksiniz sevgili İkizler.

13 Mayıs’ta Venüs kişisel alanınızda gerilemeye başlıyor. Bu dönemde sosyalliğiniz geri çekilebilir, aşk hayatınızda, çocuk ilişkilerinizde bazı zorlanmalarla karşılaşabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak, yeni birileriyle tanışmak için de uygun bir dönem içinde olmayacaksınız.

05 Haziran’da oluşan parçalı ay tutulması özel ilişkilerinizde önemli kararları karşınıza getirebilir. Bu tutulmayla beraber kendinizi evlilik, söz, nişan, yeni bir ilişkiye başlama, ilişkinizi sonlandırma gibi hızlı ve baş döndürücü olaylar içinde bulabilirsiniz.

10 Eylül’de Mars gerilemeye başlıyor. Önemli girişimlerde bulunmuş, işten elde edilen gelirleriniz için uğraşmış olabilirsiniz. Mars’ın bu alanda geriliyor olması bazı sorunları, sıkıntıları karşınıza getirirken, önemli işlerinizde yavaşlamalar görülebilir.

Bu yılı bir öğrenme yılı olarak algılayın. 21 Aralık 2020 geldiğinde geleceğinizde sizi ve düşüncelerinizi destekleyen yepyeni bir döngü başlatacaksınız!

 YengecYengeç Burcu
:

DOĞRU VE KALICI İLİŞKİLER YOLDA!

2020 yılında  Jüpiter’den alacağınız etkilerle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde azimi, sebatı ve fırsatları yakalayabilirsiniz sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler.. Bekarsanız bu yıl  evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Olgun, aklı başında, kariyer ve statü sahibi insanlardan hoşlanabilirsiniz. Ya da bir ilişki veya iş için çok uğraştıysanız bu  çabalarınızın sonuçlarını alabilirsiniz. Azminiz ve hırsınızla hedeflerinizde popüler olacak ama bu popülerliğin geçici olduğunun, kalıcı işlerle bezenmesi gerektiğini bileceksiniz.

 

Evliyseniz evlilik ve beraberliklerinizden mutluluk duyabilirsiniz. Yine eşinizin hayatında açılımlar oluşabilir ona gereken saygıyı göstereceksiniz. Taşınmayı ve başka bir yere yerleşmeyi düşünüyorsanız bazı zorlanmalarınız olsa bile hayat sizi destekleyecek. Ortaklaşa yapılacak işlerde önemli anlaşmalar, kontrat ve sözleşmeler devrede olabilir. Statünüzü ve güvenliğinizi destekleyecek ortaklıklar peşine düşeceksiniz. Danışmanlığa dayalı işleriniz varsa bu sene başkalarına yol göstermekten memnunluk duyabilir, gelişiminizi diğer insanlarla girişeceğiniz işbirliklerinden sağlayabilirsiniz.

 

Birkaç yıldan beri bu alanlarınızı test eden ilişkilerinizdeki gerçeklikleri sorgulatan Satürn bu yılda da size bu alanlarda sorumluluk yükleyecek.

Evliyseniz yeni sorumluluklar alabilir, ilişkilerinizin sağlamlığını gözden geçirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Evliliklerinizin gerçek bir temel üzerine kurulu olup olmadığı, partnerinize ne kadar dürüst olup olmadığınız,  kendinize sormanız gereken soruların başında geliyor. Gerçekte bir ilişkiden neler beklediğiniz, karşılığında ne aldığınız ve verdiğiniz bu süreçte önem kazanacak.

Bekarsanız ilişkilerinizi kalıcı ve sağlam bir platforma taşımak için uğraşacaksınız. Bu alanlarda zaman zaman baskılar, engeller oluşsa bile, bu yıl gelişiminizi ilişkilerden ve diğer insanlarla işbirliklerinden sağlayacaksınız.

Yengeç burcunun son 10 günlük diliminde doğduysanız (12- 22 Temmuz) Karşıt açıda bulunan Satürn etkileri yüzünden otorite ve erkek figürleriyle, patronlarınızla, eşlerinizle veya  babanızla çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

 

Mart ayının sonundan- Temmuz ayına kadar Satürn burç değiştirerek Kova burcuna geçecek. Bu dönemde ortaklaşa gelirler, banka, kredi, faiz, vergi, miras alanlarınızda ilk adımlarınızı sorumluluklarla, biraz stresle atacaksınız. Bu dönem ortaklaşa finansal gelirlerinizin üzerine odaklanabilir bu alanlarda sorunlarınız varsa ilk krizlerle karşılaşabilirsiniz…

 

13 Mayıs’ta gerileyen Venüs hem aile ilişkilerinize, hem de arkadaşlarınızla aranızdaki olaylara vurgu yapacak. Haziran sonuna kadar çözüme ulaştırmanız gereken ilişkilerle uğraşacaksınız.

05 Haziran’da gerçekleşen Parçalı Ay tutulması günlük hayatınızın düzeninde, iş ve hizmet alanlarınızda hızlı konu ve olayları, sonuçları karşınıza getirebilir. Yeni bir iş konusu, başvurusu, konuşması karşınıza gelebilir. Çevrenizden alacağınız desteklerle planlarınızı bu tutulmayla beraber hayata geçirebilirsiniz.

21 Haziran’da oluşan  parçalı güneş tutulması hayatınızda, fiziki görüntünüzde önemli değişimleri, beklenmedik ve ani olayları karşınıza getirebilir. Önemli kararlar alacaksınız. Değişimler için destekleniyorsunuz ama başka insanların sorumlulukları üzerinizde stres yaratabilir. Özellikle 21 Haziran ( +,- 3 gün) civarında doğduysanız hayatınızı değiştirecek, sizi öne çıkartacak yeni oluşumlara hazır olmalısınız. Özel hayatınızdaki rahatlamalarla gelecek planlarınızı kolayca yapabileceksiniz.

Yılın 2. Yarısında Mars kariyer ve iş alanlarınızda dolaşmaya başlayacak ve bu alanlarda gerilecek. Temmuzdan, Kasım ayına kadar statünüze, hedeflerinize, kariyerinize daha fazla enerjinizi harcayacaksınız. Yine eşinizin ailesiyle, kendi anne tarafınızla, patronlarınızla  mücadeleleriniz artabilir.

21 Aralık 2020’de yepyeni bir döngüye merhaba diyeceksiniz! Bu döngü finansal konuların, ortaklıklardan elde edilenlerin ve ruhsal ( spiritüel ) çalışmaların kapılarını aralayabilir…


AslanAslan Burcu:

 “DENEYİMLERİNİZİ HAYATA GEÇİRECEKSİNİZ”

2020 yılında yaptıklarınızın karşılığını görecek, ne kadar çalıştıysanız o kadar mahsül alacaksınız. İşlerinizde saygı görmek, erdemi, sebatı ve saygıyı hayatınıza katmak isteyeceksiniz. Başkalarına hizmet ederken saygısızlığa tahammülünüz olmayabilir. Yine 1 yıl boyunca iş değiştirmek, sağlam bir işe başlamak, doğru projelere dahil olmak ve kendinize uygun işi seçmek için kolları sıvayabilirsiniz. Çok çalışacak, işsiz kalmayacak, kendinizi meşgul etmenin, yeni iş fırsatlarını hayatınıza katmanın yollarını bulacaksınız. Beraber çalışacağınız insanların hayatında değişimler ve fırsatlar oluşabilir. Yanınızda çalıştırdığınız veya çalıştıracağınız insanların da hayatında avantajlar oluşabilir. Beraber kaliteli iş yapmaktan mutluluk duyabilir, azimli adımlar atabilirsiniz.

Diğer yandan Jüpiter’le aynı evde bulunacak olan Satürn iş konularınızda, hizmet ve sağlık alanlarınızda önceliklerinizi farketmenizi sağlayacak.  İşinizde sizi neyin mutlu edip etmediğini son kez algılayacağınız ve göreceğiniz bir dönem geçireceksiniz.

Bu sene iş, hizmet hayatınızda Satürn size yine önemli deneyimler öğretirken, iş hayatınızda bazı insanlarla, çevrelerle aranıza mesafeler koyabilirsiniz sevgili Aslanlar. İster isteyin, ister istemeyin, iş yapmak, hizmet etmek, bu alanlarda sorumluluk üstlenmek hayatınızın önemli bir parçası haline gelebilir. Size düşen görev, yapacaklarınızdan memnunluk duymanız ve gerçekten istediğiniz işlere kanalize olmanız.

Uranüs’ün kariyer ve iş alanlarınızda dolaşmasıyla  Temmuz sonu- Ağustos başı doğumlu Aslanlar ve Yükselenleri 05-10 derecede bulunan Aslanlar, kariyer ve iş alanlarında önemli değişimlere maruz kalabilirler. Oluşan olaylara çabuk tepkiler vereceğiniz, isyankarlıkla hareket edeceğiniz bu enerjiyi olumlu kullanmalı, ani tepkilerden kendinizi uzak tutmalısınız. İşinize ve kariyerinize bakış açınızı değiştirmeniz gerekecek. Olan olaylarda kariyer hayatınıza sıkı sıkıya tutunmak yerine, bu değişimlere göre hareket etmeye çalışın. Ne kadar esnek olursanız, bu dönemi o kadar rahat atlatırsınız.

Mart sonu- Temmuz ayına kadar Satürn evlilik, ikili ilişkilerve ortaklı işler alanlarınıza geçecek. Satürn’ün ilk ayak seslerini duyacağınız bu dönemdeki etkilerle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işler alanınızda sorumluluklarınıza ve  yaşayacaklarınıza odaklanacaksınız.

23- 27 Temmuz arası  doğduysanız, Mart sonu- Temmuz ayları arasında otorite ve erkek figürleriyle, patronlarınızla, eşlerinizle veya  babanızla çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Hayat size karşıymış gibi düşünebilirsiniz. Ama bu dönemde önemli dersler elde edeceksiniz.

05 Haziran- 30 Kasım- 14 Aralık tarihlerinde gerçekleşen Ttutulmalar aşk hayatınızı şekillendirebilir. Bu dönemde yeni bir insan hayatınızı değiştirebilir. Eğer ilişkiniz ilk bahar aylarında yara aldıysa bu dönemde farklı insanların size hayat verdiğini düşünebilirsiniz. Yine çocuk yapmak isteyenler için bu tutulmalar hızlı olayları tetikleyecek.

10 Eylül’de enerji gezegeni Mars gerilemeye başlayacak. 2 ay boyunca seyahat, yabancı insanlarla yapılacak olan işler, medya, akademik konular, hukuki alanlar, uzak akrabalar alanlarınızda bazı zorlanmalara, sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz. Yaz döneminde başlattığınız bir iş, bu dönem sonrasında zora girebilir, aksilikler karşınıza gelebilir. Hızlı ilerlediğiniz, çok düşünmeden hareket ettiğiniz işlerinizde neleri atladığınızı, neleri önemsemediğinizi bu gerilemede yaşayacağınız olaylarla farkedeceksiniz.

21 Aralık 2020’de özel ilişkilerinizde, ortaklı işlerinizde, ülke, şehir değiştirme gibi alanlarda yepyeni bir döngü başlayacak! Yeni başlayan bu döngüde yaşayacaklarınızla, değişimlerle hayatınız yeniden şekillenecek…


BasakBaşak Burcu:

“AŞK-I MEMNU”

 

2020 yılında birkaç yıldan beri test edildiğiniz aşk alanlarınızda rüzgarı arkanıza alarak aşkı hissedecek, yaşayacak, yaşadığınız veya yaşayacağınız aşkların sizi daha fazla geliştirdiğini göreceksiniz sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Yine bu dönem içerisinde tanışacağınız bir insanla güvenilir, sorumlu, ciddi bir aşkın içinde kendinizi bulabilirsiniz. Aşk, eğlence, yaratıcılık, sanat ve çocuklar konusunda sabrınız, azminiz ve kendinize olan güveniniz tam olabilir. Uzun zamandır aşk hayatınızda uğraşıyorsanız bu yıl sabrınız ve azminiz karşısında kimse duramaz.

Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu alanda görev ve sorumluluklarınızı bilecek, doğru zamanlamayla, hayatınızı ve kendinizi yeniden organize ederek istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız. Çocuğunuz varsa, sevginizi çocuğunuzdan ve partnerinizden esirgememeli, hayatı keyifli ve eğlenceli yönlerinden görmelisiniz. Çevrenizdeki herkesin derdini dinlerken, kendi dert ve sıkıntılarınızı dile getirmekte zorlanacaksınız. Çocuğunuzun hayatında veya onunla ilişkinizde yaşayacağınız sorunları kendinize çok fazla dert etmemeye çalışın.

Sanatsal veya kreatif işlerinizde, hobilerinizde kaynaklarınızı arttırabilir, bu alanlarda iyi bir statü sahibi olabilirsiniz. Ciddi, planlanmış işlerde daha rahat edecek, olgun ve deneyimli insanların fikirlerinden faydalanacaksınız. Kafanızda kurduğunuz projeleri, yapmak istediklerinizi planlı ve programlı yaparsanız daha kolay ilerleyebilirsiniz. Daha fazla güvenilir olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Bu sizin yapmak istediğiniz sanatsal ve kreatif işlere, eğitim konularına olumlu bir şekilde yansıyacak. Yaptığınız işlerde kendinizi gösterecek ve uzun soluklu işlere imza atacaksınız.

Bu yıl Mart sonu- Temmuz ayına kadar ki dönemde iş ve hizmet alanlarınızda, sağlığınız konusunda sorumlulukların ilk ayak sesleri duyulacak. Bu dönemde içsel stresleriniz ve gerginlikleriniz olabilir. 22-26 Ağustos doğumlu bir Başak’sanız sorumluluklarınızı hayatınıza geçirmek bu 3 aylık dönemde kolay olmayabilir. Diğer yandan 24 Ağustos- 05 Eylül ve arası doğumlu bir Başaksanız değişimleri ve farkındalıkları hayatınıza kolaylıkla alacaksınız.

Bu sene İkizler ve yay hattındaki tutulmalar kariyer ve iş alanlarınızı yeniden düzenleyecek yükselen Başaklar. 30 Kasım 2020 de gerçekleşen ay tutulmasında kariyerinizde ne istediğinizi, nelere sahip olduğunuzu anlayacaksınız. Yine mayıs ayında gerilemeye başlayan Venüs iş ve kariyer alanlarınızda abzı sorunları karşınıza getirebilir. 40 gün boyunca üstlerinizle, patronlarınızla olan bağlantılarınıza, göz önünde olacağınız yerlerdeki ilişkilerinize dikkat edin.

Maddi konulardaysa 10 Eylül’de gerileyen Mars sonbahar aylarında dikkatli olmanız gerektiğini gösterecek. Ortak parasal işlerinizde, eşinizin para alanlarında, banka vergi, kredi, nafaka ve miras konularında bazı zorlanmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde enerjinizi rahat bir şekilde ortaya koyamadığınızdan bu alanlarda daha fazla mücadele edebilirsiniz.

21 Aralık’ta sizin için yepyeni bir döngü başlıyor. Siz bu döngüyü iş ve sağlık alanlarınızda başlatacaksınız sevgili Başaklar. Bu alanlarda ölçülü ve keyifli hareket etmesini bileceksiniz. Kötü alışkanlıklarınızı geride bırakmak, sizi mutlu eden yeni iş becerileri geliştirmek için önemli adımlar atabilirsiniz.


TeraziTerazi Burcu:

 “AYAKLAR YERE SAĞLAM BASMALI”

2020 yılında sorumluluk bilinciyle, ekonomik davranarak, güvenliğinize önem vererek ev ve aile konularında ölçülü şanslar yakalayabilirsiniz.. Emlak alım satımından kazanç sağlayabilir, istediğiniz bir ev varsa  onun için uğraşarak, ter dökerek hayallerinize kavuşabilirsiniz. Risk almaktan, istediklerinizden ziyade yapılması gerekenlere odaklanarak gayrimenkulde sağlam ve uzun vadeli evlere yatırım yapmayı isteyeceksiniz. Elbette ki dikkatli olmanız gereken tarihleriniz olacak ama bir yandan da kendinizi bir evin borcu altına girmekten alıkoyamayacaksınız. Bu konularda üzerinizde baskı hissedebilirsiniz.

 

Ailenizi ve yuvanızı dürüstlükle genişletmek, azimle geliştirmek ve değişen kimliğinizi bu alanlarda ortaya koymak isteyeceksiniz. 2020 yılında genel olarak hem şansınız, hem zorlanmalarınız bu alandan olacak sevgili Teraziler. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Eviniz, tarlanız, bir araziniz, toprakla bağlantılı işlerinizde önemli  uğraşılar ve dersleriniz devrede olabilir. Bir taşınmanın sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Ya da yuvanızı kurmak, aile sorumluluğunu üstlenmek öne çıkabilir. Aile büyüklerinizin hayatındaki bazı sorunlar, hastalıklar ve problemlerin geçen yıllara göre sizi ve ailenizi o kadar etkilemediğini göreceksiniz, unutmayın Jüpiter zorlayarak da olsa size bu alanlarda şans verecek. Eğer ailenizde ve yuvanızda sıkıntılı durumlar varsa Jüpiter’in bu geçişi sıkıntılarınızı da büyüterek çözülmek üzere karşınıza getirebilir. Bu sene kaçış yok Teraziler, davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz.

 

15 – 22 Ekim arasında doğduysanız bu sene yılın ilk 3 ayında ve sonbahar döneminde Satürn’den alacağınız ters açılarla erkek figürleriyle anlaşmak kolay olmayabilir. Partnerinizin sorumlulukları üstlenmek istememesi ilişkilerinizde bazı zorlanmaları karşınıza getirebilir. Önemli testlerden geçebilirsiniz.

Diğer taraftan 23 Eylül- 28 Eylül doğumlu Teraziyseniz Mart sonu ve Temmuz ayları arasında hayatın birçok açıdan hayallerinizi ve yapacaklarınızı desteklediğini göreceksiniz. Bir aşkın, çocuğun sorumluluğunu bu süreçte üstlenebilirsiniz.

10 Ocak’ta oluşan Parçalı Ay tutulması kariyerinize ve işle ilgili konulara dikkat çekecek. Bu alanlarda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz.

13 Mayıs’ta Venüs geriliyor. Dış ortamlara dayalı işler, seyahat, medya, ticaret, hukuk alanlarınızda bazı sorun ve problemler yaşamaya meyilli olacaksınız. Uzaktaki akrabalarınızla bazı sorun ve problemler yaşamaya meyilli olacaksınız. Venüs sizin burcunuzun yöneticisi olduğundan, hayatınızda, görüntünüzde veya ilişkilerinizde 40 gün boyunca dikkatli adımlar atmalı ve önemli duygusal kararlardan kaçınmalısınız.

21 Haziran’da oluşan Parçalı Güneş Tutulması, kariyerinizde hızlı ve beklenmedik başlangıçları hayatınıza taşıyabilir. Bu tarih ve sonrasında işlerinizin daha hızlı ilerlediğini görebilir ve karşınıza gelecek olan fırsatları değerlendirebilirsiniz.

10 Eylül’de enerji gezegeni Mars evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işler alanınızda gerilemeye başlıyor. Kasım ortasına kadar bu alanlarda bazı sorunlar, sıkıntılara açık olacaksınız. Partnerinizin bu dönem sağlığına ve düzenine dikkat etmesi gerekecek. İlişkinizde sorunun ve sıkıntının geleceği taraf onun tarafı olabilir. Yine bu dönemde davalarla, taşınmayla ilgili alanlarda sıkıntılarınıza dikkat edin.

21 Aralık’ta yepyeni bir döngüye giriyorsunuz.  Sizi eğlendiren, size heyecan veren, hayata tutunmanıza yardımcı olacak alanlarda, aşkta, sanatsal işlerde kendinizi ortaya koyacağınız bir dönem başlıyor.

 


AkrepAkrep Burcu:

 “FIRSATLARI UZAKLARDA ARAMAYIN!”

Bu yıl reklam, satış, pazarlama, eğitim, öğrenim, yazım, alanlarınızda sistemli, düzenli, organize olabilir, hırslı ve hedefe yönelik yapınızla bu alanlarda çeşitli şanslarla karşılaşabilirsiniz sevgili Akrep ve yükselen Akrepler.. 2020 Aralık ortasına kadar ki süreçte, yeni fikirlerinizi başkalarının önüne koyacak, konuşma, yazma yoluyla daha sağlam ve kalıcı işlerde bulunacaksınız. Basın, yayınla, gazetecilikle ilgili bir işiniz varsa kaynaklarınızı iyi kullanabilir, daha iyi bir kariyer imkanı için harekete geçebilirsiniz. Elbette bu alanda uğraşılarınız yüksek olacak, bir kere çok çalışacak ve herşeyi eski usul bildiğiniz yoldan yapmak isteyecek veya bu taleple karşılaşacaksınız. Zaman zaman üzerinizde baskılar, kısıtlamalar hissedebilirsiniz. İnternet ve sosyal medyayla uğraşıyorsanız daha önceden işlemeyen kısımları yeniden ele alabilir, yapılandırabilirsiniz, biraz tanıtım ve pazarlamayla açılımlarınız yüksek olabilir.

 

Bu yıl da yukarıda saydığım alanlarda fırsatlarınız devrede olurken, diğer taraftan bu işlerinizde önemli sorumluluklarla, testlerle, yükümlülüklerle karşılaşabilirsiniz. Bu alanlarınızda kontrollü ve biraz da sistemli ilerlemek önemli olacak. Eğer sorumluluklarınızı iyi üstlenir, disiplinli bir şekilde girişimlerinizi gerçekleştirirseniz bu sene sizi kimse tutamaz sevgili Akrepler.

Ayrıca bu sene yakın çevrenizde bulunan insanların (abi, abla, kardeş, akraba, kuzen, komşu, yakın dostlar) hayatında önemli gelişmeler olabilir.

Onların fırsatları ve sorumluluklarını sizi biraz olsun bunaltabilir. Akraba veya kardeşlerinizin hayatındaki dönüşümler ve testler yüzünden hayatı biraz daha dar algılamanız mümkün ama güzel gelişmelerin de olduğunu göreceksiniz.  Birkaç yıldan beri yakın çevrenizde bulunan insanlarla aranıza mesafeler koyduysanız, sizi yorduklarını gördüyseniz, şimdi onlardan güç almanın, beraber ilerlemenin tam zamanı!

2020 yılı Mart sonundan Temmuz başına kadar Satürn Kova burcunda ilerleyecek. Ev, aile yuva alanlarınızda sorumluluklarınızın ilk ayak seslerini bu dönemde daha çok görebilirsiniz. 23-28 Ekim arasında doğan Akrepler, ailevi konularda bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Ailenizdeki insanlarla bu dönemde anlaşmazlıklar yaşayabilir veya sağlığınızda sıkıntıların baş gösterdiğini görebilirsiniz.

13 Mayıs itibarıyla ilişkiler gezegeni Venüs sizin ortaklaşa para alanlarınızda gerileyecek. Hem sizin ortaklaşa para alanlarınızda, hem de eşinizin veya sevgilinizin parasal durumunda bazı geri çekilmeler veya sorunlar oluşabilir. Bir kredi veya borç altına girmek, kefil olmak için uygun olmayan bir 40 gün içinde olacaksınız.

05 Haziran’da oluşan Parçalı Ay tutulması elinize bir para geçmesine neden olabilir. Sorunlu ve uğraştığınız bir parayı tahsil edebilir, bankaya başvuruda bulunduysanız kredinizin onaylandığını, parasal konularda rahatladığınızı bu tutulmada görebilirsiniz.

21 Haziran parçalı güneş tutulması güneş tutulması, seyahat, yurtdışı bağlantılı işler, ticaret, medya, yayıncılık, yabancılarla atılacak adımlar, hukuk alanlarınızı tetikleyecek. Bu alanlarda hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Karşınıza daha önceden bir şekilde olmamış fırsatlar gelebilir.

10 Eylül’de tüm yaz boyunca iş, hizmet alanlarınızda dolaşan Mars gerilemeye başlıyor.Kasım ortasına kadar iş düzeninizde, koşturmalarınızda, iş hayatınızda sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz.

21 Aralık 2020 ‘de hayatınızda yepyeni bir döngü başlatıyorsunuz. Bu döngü ev, aile ve yuva alanlarınızda başlayacak. Buralarda yaşayacağınız önemli deneyimlerle hayatınızı yenileyeceksiniz.


YayYay Burcu:

“MADDİ YÖNDEN GÜÇLÜ”

2020 yılında parasal konularda şansı yakalayacaksınız sevgili Yay ve yükselen Yaylar. Çalışarak, uğraşarak bir ev almak veya mal, mülk sahibi olmak, para biriktirmek bu yıl her zamankinden daha cazip görünebilir.  Maddi konularda ekonomik, güvenli ve emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Mühendislik, toplum hizmetleri, finans sektöründen, kurumlar, devlet, emlak sektörü, inşaatlar, binalar, toplum önü işlerden, kariyer ve iş alanlarında zamanlama gerektiren işlerden, yönetim ve organizasyonlardan para kazançlarınız yüksek olabilir. Kalıcı ve uzun soluklu işlerde bulunmak isteyecek, her tür konunun sağlamlığını test edecek olaylar yaşayacaksınız.

Satürn sayesinde birkaç yıldır parasal konuları, değerini, ederinizi, sahip olduğunuz herşeyi sorguladınız. Bu dönemde önemli bilgiler elde ettiniz. Şimdi bu yıl hem bu alanlardan yana şanslı olacak, hem de öğrenmeye ve testlere devam edeceksiniz.  Çok çalışacağınız ve çeşitli iş fırsatlarıyla karşılaşacağınız bu dönemde gelen parayı tutmak, biriktirmek ve doğru yatırımlarda bulunmak sizin için önemli olacak.

Bu dönemde içinizden geldiği gibi para harcayamamış olabilir,  alışverişlerinizi sadece ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapmış olabilirsiniz. Maddi konularda gerçekçi davranmayı çözdüyseniz,  sorumluluk alabildiğinizi kendinize ispat ettiyseniz, Jüpiter’den alacağınız etkilerle bu yılı çok rahat ve etkili yaşamanız mümkün.

Mart sonu, Temmuz başına kadar Satürn burç değiştirerek 3 aylığına Kova burcuna geçiyor. Yakın çevre sorumluluklarınız Temmuz ayına kadar artabilir. 23-28 Kasım arasında doğmuş bir Yay’sanız Satürn sizi girişimleriniz, becerileriniz, iletişimsel işlerinizde ve yakın çevre ilişkilerinizde destekleyecek. Uzun soluklu adımlar atmak için doğru zamanda olacaksınız.

Bu sene yengeç-oğlak hattındaki tutulmaları yine para alanlarınızda yaşayacaksınız. Bu tutulmalar parasal alanda son düzenlemelerinizi yapmak anlamında size yol gösterebilir.

10 Ocak’ta oluşan Parçalı Ay tutulması ortak para alanlarınızda hızlı gelişmeleri ve sonuçları karşınıza çıkaracak. Getirilerinizi, harcamalarınızı kontrol etmeniz gereken bir dönem olabilir. Siz kısmaya çalışırken, hayatınızdaki insanların paraya ihtiyacı olabilir ve siz borç verebilirsiniz, bu dönem hızlı gelişmeleri karşınıza çıkaracak. Çözümü zor bir miras konusuyla ilgili yeni bilgiler ayağınıza gelebilir.

13 Mayıs’ta Venüs sizin evlilik ve ikili ilişkiler evinizde gerilemeye başlayacak. İlişkilerinizi gerçek anlamda gözlemleyeceğiniz bir süreç içinde olacaksınız. Sevdiğiniz insanla aranızda fikir ayrılıkları oluşabilir. Eski bir konu yeniden gündeme gelebilir. Yarım kalmış bir aşk hikayeniz varsa ya da sevdiğiniz insandan yeni ayrıldıysanız bu süreçte yeniden bir araya gelme olasılığınız var. Yine arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz, bu 40 günlük süreçte zorlanabilir. Bu süreçte taşınmayın.

05 Temmuz’da oluşan Parçalı Ay tutulması, para alanlarınızda gerçekleşiyor. Önemli bir para mevzusu karşınıza gelebilir. Bir krizle uğraşabilir veya maddi olarak elinize geçmesi gereken işleriniz üzerine eğilebilirsiniz. Bazı ilişkileriniz parasal konular yüzünden kopma noktasına gelebilir.

Bu yıl tutulmalar yaz ayları itibarıyla özel hayatınızı etkiliyor sevgili Yaylar. 05 Haziran- 30 Kasım- 14 Aralık’taki tutulmalarla hayatınızı yeniden düzenleyebilir. Sürpriz evliliklere açık olabilir ya da ilişkilerinizi yeni yaşayacağınız olaylarla şekillendirebilirsiniz. Mayıs ayındaki Venüs gerilemesi, Eylül’de oluşan Mars gerilemesi aşk ve evlilik alanlarınızda dikkatli adımlar atmanız gereken bir dönem. Olayları toparlamak sizin elinizde olacak.

10 Eylül’de Mars geri hareketine başlıyor. Aşk evinizde gerileyecek olan Mars, aşkta, sportif faaliyetlerde, Bu dönem eski aşklar karşınıza gelirken, var olan ilişkilerinizde sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz. Parti ve eğlence hayatınızda sorunlar oluşabilir. Çocuğunuz varsa onunla didişmemeye özen gösterin.

21 Aralık’ta iletişim ağınızda, yakın çevre ilişkilerinizde ve girişime yönelik adımlarda yepyeni bir döngü başlatıyorsunuz. Bu yeni döngüde girişimcilik yönünüz öne çıkabilir. Önemli işlere kalkışabilirsiniz.

 Oglak
Oğlak Burcu:

“BİLGİYİ DOĞRU KULLANAN BİLGE”

2020 yılında Jüpiter’in sizin burcunuza geçmesiyle birlikte tünelin sonunda ışığı görmeye başlıyorsunuz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Geçtiğimiz yıllarda Satürn’den aldığınız etkilerle ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu gördünüz, hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kendi hayatınızda hazırlıklarınızı tamamladınız, bu sene hala yolunuzda ilerlemeye devam edeceksiniz ama size güzel haberler verelim, şimdi Jüpiter’den gelen desteklerle güzel ve etkili şanslar yakalayacaksınız sevgili Oğlaklar.

Bu yıl kendinize olan güveniniz artabilir. Kaynaklarınızı arttırmak, daha iyi bir kariyer ve iş imkanı bulmak, iyi bir statü sahibi olmak için uğraşabilirsiniz. Geçmişte çok çalıştıysanız şimdi karşılığını almaya hazırlanıyorsunuz. Yaptığınız işlerde zamanlama önem kazanıyor. Bilginin ve bilgeliğin öne çıkacağı bu dönemde saygı göreceğiniz bir zaman başlıyor. Güçlüğün içindeki azim, sabır ve direnişin muhteşem gücü ortaya çıkıyor!

Bu yıl da  sizin için önemli sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar! Hayatınız için sorumluluk alacak, yaptıklarınızdan daha fazlasını üstlenerek kişisel yolculuğunuza devam edeceksiniz. Bazen aşırı gelen sorumluluklar sizi yorabilir ve bunaltabilir. Özellikle bu etkiyi 11 Ocak- 20 Ocak ve bu tarihler arasında doğanlar daha fazla hissedebilirler. Sağlığınıza, düşüncelerinize, yapacaklarınıza dikkat edin. Sorumluluklarınızdan kaçmadan ilerler, değişmesi gerekenleri görür ve uygularsanız 2020 yılını etkili bir yıl olarak hatırlarsınız!

Bu dönemde, şansın ayağınıza gelmesini beklemeyin. Olumsuzluklardan, kurtulun, silkelenin! Kafanızda kurduğunuz, oluşturduğunuz plan ve projeleriniz varsa harekete geçin, çalışın, uğraşın, didinin, yeni insanlarla tanışın, farklı yerlerde bulunun. Ya da eğitiminize önem vererek, kendinize yatırım yaparak hayatınızı geliştirin. Eksik olduğunuz bir alan varsa onu tamamlayın. Siz kendiniz için bir şeyler yaptıkça hayat da size karşılığını en güzel şekilde verecek sevgili Oğlak ve özellikle yükselen Oğlaklar…

23 Aralık- 05 ocak ve arasındaki zamanda doğduysanız, bu sene hem aşk, hem de iş hayatınızda oldukça esnek ve farklı olacaksınız. Değişimler sizi ve hayatınızı destekleyecek. Mart sonu- Temmuz ayına kadar Satürn sizin burcunuzdan çıkarak para alanlarınıza girecek. Maddi konularda daha planlı ve ekonomik ilerlerlemek, parasal sorumluluklar altına girmek bu 3 aylık dönemde önem kazanıyor.

13 Mayıs’ta venüs geriliyor. Venüs sizin iş, hizmet alanlarınızda gerileyecek. 40 gün boyunca bu alanlarınızda bazı sorunlar veya hayalkırıklıkları gündeme gelebilir. İş değiştirmek için uygun bir dönem olmayacak. Daha önceden ilişki yaşadığınız bir kadınla iş ortamlarınızda karşılaşma olasılığınız yüksek görünüyor. Yine bu etkiden kariyer ve iş alanlarınız etkilenecek.

Bu sene Yengeç- oğlak hattındaki son tutulmalarla evliliğiniz ve özel ilişkileriniz şekilleniyor. 10 Ocak, 21 Haziran tutulmaları ilişkinizde hızlı olayları hayatınıza taşıyabilir veya bekarsanız uzun bir ilişkiyi karşınıza getirebilir. 05 Temmuz parçalı ay tutulması kendi kişisel hayatınızda alacağınız kararları öne çıkaracak. Dönüştürücü ve değiştirici etkilerle bezeneceksiniz. Önemli kararlar almadan önce merkür’ün 12 Temmuz a kadar gerilediğini aklınızdan çıkarmayın.

10 Eylül’den sonra Mars ev ve aile alanlarınızda gerilemeye başlıyor. 2 ay boyunca ev ve yuvanıza yönelik girişimleriniz elinizde kalabilir, fos çıkabilir. Yeni bir ev almak, satmak anlamında desteklenmeyeceksiniz. Bu dönemde aile büyüklerinizle, sevdiklerinizle aranızı bozacak davranışlardan kaçının.

21 Aralık’ta yepyeni bir döngü başlatacaksınız. Bu döngüyü maddi alanda başlatıyorsunuz. Önünüzdeki uzun yıllar boyunca parasal alanda kendinizi güvene almak, sahip olmak istedikleriniz için uğraşmak ve bu alanlarda açılımlar yaşamak söz konusu olabilir…


KovaKova Burcu

 “RUHUNUZA GÜVENİN”

2020 yılında Jüpiter alacağınız etkilerle olumsuzluk karşısında korunacak, beklenmedik iyiliklerle karşılaşacaksınız. Kendinizi, ruhunuzu keşfetmek, yardımlaşmayı ön plana çıkaracak ve daha ruhani şeylerin peşinde koşacaksınız. Spiritüel çalışmalara, ruhani oluşumlara ilginiz artacak. Bu alanda size yol gösterecek olgun, bilge insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Disiplini oturtmak için gereğinden fazla uğraş verebilirsiniz. Geri planda durmanız gereken her tür işte şans sizin yanınızda olabilir. İşlerinizde bir yavaşlama, bir ağırlaşma söz konusu olursa bunun kendi iyiliğiniz için olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hapishane, hastane, devlet kurumları, büyük şirketler, kurumlar, estitütüler, yardımlaşma dernekleri, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı ülkelerden yana uğraşarak, çaba sarfederek fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yine sahne arkası işler, sinema, bale, resim, dans, koreografiye dayalı işleriniz varsa zamanı iyi kullarak, gerçekçi adımlar atarak performansınızı arttırabilirsiniz.

Bırakın hayatınıza hizmet etmeyen kişiler, olaylar, konular tamamlansın! Hayatınızın amaç ve hedeflerini yeniden oluşturun, plan yapın ama henüz uygulamayın! Dikkat etmeniz gereken en önemli konu, bakış açınızdaki negatiflik ve kaygılar olabilir. Kaygıları, endişeleri, üzüntü ve kederleri kapının dışına koymanın zamanı geldi! Değişimleri önce kendi içinizde başlatmalı ve değişiminizin karşınıza getireceği sonuçlarla döngünüzü kırmalısınız. Bunu yaptığınızda özgür bir kelebek gibi hayatın her alanının tadını çıkarabilirsiniz. Kendinizi akışa bırakın!…

Kendinizi ortaya koyacağınız zamanlarda olacak! Mart sonu- Temmuz ayları arasında Satürn sizin burcunuza geçerek ilk ayak seslerini hayatınızda hissettirecek. Bu 3 aylık dönemde daha ciddi ve organize hareket edebilir, hayatınızı geliştirmek ve önemli adımlar atmak için gerekli sorumlulukları üstlenebilirsiniz.

22 Ocak- 03 Şubat arası doğan Kovalar bu yıl aileniz, ilişkileriniz ve çevrenizde önemli değişikliklere açık olmalı, ailenizle olan sürtüşmelerinize, tansiyonlu durumlara dikkat etmelisiniz. Eğer yükseleniniz 02-10 Derece arası Kovaysa, aile ve yuva alanlarınızda beklenmedik ani değişimler, sürpriz olaylar karşınıza gelebilir.

10 Ocak’ta gerçekleşen Parçalı Ay tutulması günlük işlerinizin düzeninde, iş konularında ve hizmet alanlarınızda hızlı duygusal sonuçları karşınıza getirebilir. İşlerinize yetişemediğinizi, günlük düzeninizi aksattığınızı görebilirsiniz.

Bu sene İkizler ve yay hattına geçen tutulmalarla sosyal çevrenizde önemli değişimler yaşayabilir, çevre değişikliklerine, aşk hayatınızdaki önemli kararlara açık olabilirsiniz. 05 Haziran- 30 Kasım- 14 Aralık’taki tutulmalar renkli olaylara neden olacak. Mayıs ayında venüs gerilemesinde eski bir aşk yeniden karşınıza gelebilir. 13 Mayıs’ta venüs geriliyor. Çocuklarınızla ilgili konular, Özür dilemek, ilişkilerinizi onarmak için geçmişte aşık olduğunuz insanlarla yeniden bir araya gelebilirsiniz. Bu gerilemeden, ev ve aile hayatınız, dış ortamlarınız, Haziran sonuna kadar yeni bir ilişkiye başlamak, ilişki kararları almak adına uygun olmayacak.

21 Haziran’da gerçekleşen  parçalı Güneş tutulması, iş hayatınızda, günlük hayat düzeninizde hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir. İş düzeninizde yeni bir düzen başlıyor. Mevcut işlerinizde yeni bir döneme geçiş yapıyor olabilirsiniz. Bazı konuların üzerinden geçmeniz ve yapılması gerekenleri tamamlamanız çok önemli.

10 Eylül’de Mars yakın çevre alanlarınızda gerilemeye başlıyor. Bu dönem büyük girişimlerden uzak durmalısınız. 14 Kasım’a kadar iletişim, satış, reklam, tanıtım, sosyal medya, eğitim, radyo, televizyon, yayıncılık alanlarınızda zorlanmalar oluşabilir. Bu alanlarda büyük işler fos çıkabilir. Enerjinizi doğru bir şekilde kullanmak kolay olmayacak.

21 Aralık’la beraber hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor sevgili Kovalar. Sizin burcunuzda gerçekleşen ve başlayan 20 yıllık bir yeni döngü, şartları sizin tarafınıza çevirecek. Hayatınızda kocaman bir sayfa açılıyor!

 


BalikBalık Burcu:

“ÇEVRE BİLİNCİNİZ ARTIYOR!”

 

2020 yılında çevreniz değişebilir! Yeni insanlarla tanışabilir, onlarla işbirliği içinde olabilir, sosyal ortamlarınızdaki kişilerden destek ve yardım görebilirsiniz sevgili Balık ve yükselen Balıklar! Arkadaş ortamlarınızda çalışkan, sorumlu, ahlaklı, azimli ve sebatkar yönlerinizle aranılacaksınız. Yine organizasyon veya etkinlik içerikli bir işle uğraşıyorsanız çok çalışarak, uğraşarak, olgun insanların tavsiyelerini hayatınıza katarak gerçekçi bir şekilde yolunuzda ilerleyeceksiniz. İşten elde edilen gelirleriniz artabilir, başka alternatif işlerinizi hayata geçirebilir ve geleceğinize yönelik planlarınızı devreye sokabilirsiniz. Bazı zorlanmalarınız olsa bile, bu yıl evde durmayın, kalabalıklar içinde olun, çağrıldığınız bir davet veya organizasyonda  herkesten önce orada bulunun, takım çalışmalarıyla, topluluklarla ilerleyin, yaptıklarınızı, yapacaklarınızı, amaç ve hedeflerinizi çevrenizle paylaşın. İş anlamında oturaklı ve kalıcı fırsatlar, bulunacağınız yerlerde tanışacağınız insanlar sayesinde oluşabilir.

Geçtiğimiz yıllarda  çevrenizi, arkadaşlarınızı gözden geçirmiş, bazılarıyla çeşitli sıkıntılar yaşamış olabilirsiniz. Dostlarınızın ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın iç yüzünü gördüğünüz önemli olaylar karşınıza gelmiş olabilir. Bu yıl sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan testleriniz devam ederken, fırsat ve şansları da onlardan ve bulunacağınız ortamlardan göreceksiniz. Geleceğinizi ilgilendiren önemli işlerinizde bu sene büyük sorumluluklar ve önemli işler alacaksınız.

Mart sonundan Temmuz ayına kadar Satürn çevre ve arkadaşlık evinizden çıkarak Kadersel alnınıza girecek. Bu 3 aylık dönemde hayatı sorgulamalarınız artabilir. Daha çok kendi içinize kapanabilir, olayları ve yaşadıklarınızı geri planda durarak gözlemlemek isteyebilirsiniz. Yine bu dönemde yurtdışı bağlantılı işlerinizde sorumluluklar ve uğraşılar karşınıza gelebilir. Çok açıldıysanız, projelerde büyük adımlar attıysanız şimdi tüm bunların aslında hayatınızda nerede olduğunu göreceksiniz. Büyük girişimlerden bu dönem kaçının.

21 Şubat- 02 Mart ve arası doğumlu bir Balık’sanız hayatınıza değişimleri kolaylıkla alacak, farklı ve değişik konu ve olayları girişimlerinize katacaksınız. Siz farkındalığı yüksek bir burçsunuz ama bu yıl hayatı ve olayları daha başka gözlerle görmeyi deneyimleyecek ve bundan mutluluk duyacaksınız.

Bu sene İkizler ve yay hattında oluşan tutulmalarla kariyerinizi yeniden şekillendiriyorsunuz. 05 Haziran- 14 Aralık tutulmalarında kariyerinizde önemli açılımlar oluşabilir. 05 Haziran’da  Parçalı Ay tutulması kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşecek. Bu alanlarda hızlı kararlar ve olaylar yaşayabilirsiniz. Eviniz ve işiniz arasında gerilimli bir dönem geçirebilir, iş alanlarınızda bazı sorunlara açık olabilirsiniz. Toplum önü yaşacağınız bazı olayların özel hayatınızı etkilemesine izin vermeyin.

05 Temmuz’da oluşan Parçalı Ay tutulması topluluklarda, sosyal çevrenizle beraber yapacağınız işlerde, gelecek planlarınızda hızlı ve ani olayları karşınıza getirebilir. Bu dönemde bir arkadaşınızla papaz olabilirisiniz ya da arkadaşlarınızdan birinin hayatında önemli bir durum oluşabilir. Çevre ilişkilerinizi iyi dengelemelisiniz.

10 Eylül’de  Mars gerilemeye başlıyor. 14 Kasım’a kadar mars para evinizde gerileyecek. Parasal konularda bazı zorlanmalara ve sıkıntılara açık olabilirsiniz. Büyük girişimlerden harcamalardan kaçının. Bazı ticari girişimleriniz bu dönem fos çıkabilir. Paranızı işinizi büyütmeye veya başka alanlara aktarmaya kalkışmayın, Yatırımlarınız konusunda acele hareket etmeyin.

21 Aralık’ta kadersel alanınızda, ruhsal evinizde yepyeni bir döngü başlatıyorsunuz. Yurtdışı işleri, yabancı bir ülkede yaşama gibi etkiler Satürn ve jüpiter’in bu 20 yıllık döngüsünde önem kazanabilir.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

 • Cevaplamak
  Emine
  23:55'de Mart 7, 2020

  Bu yaza kadar eski eşimle birlesecekmiyim yada iş ve evlilik varmı

 • Cevaplamak
  Dilek
  18:59'de Ekim 17, 2020

  Maddi olarak ne zaman rahatlarım .deniz kenarında ev almak istiyorum uzun yıllardır ne zaman alabilirim .üç kızım var onların gelecekleri.sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorum ne yapmalıyım

Bir Cevap bırakın