Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

19 Kasım Ay Tutulması – YÖN DEĞİŞİKLİĞİ!

Bu yazıyı paylaşın;

YÖN DEĞİŞİKLİĞİ!

 19 KASIM 11:57’de Boğa burcunda bir PARÇALI AY TUTULMASI gerçekleşiyor. Bu tutulma önemli çünkü Kuzey Güney Ay düğümleri Ocak 2022 de Boğa- Akrep aksına kaymadan önce ki ilk tutulma olacak. Yani bu tutulma Temmuz 2023’e kadar yaşayacaklarımızın ilk versiyonu olarak bize birçok konuyu gösterecek.

Boğa burcu verimlilik, sabitlik, dinginlik, üretkenlik, istikrar, yeme, içme düzeni, beslenme ve para konularıyla bağlantılıdır. Doğayı, toprağı, sahip olduklarımızı temsil eder. Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca bu konular hayatımızda önemli olacak.

Trendleri belirleyen tutulmanın Boğa burcunda olması bankacılık sektörü, kaynak ve rezervler, yatırımlar ve finansla ilgili konuların öne çıkacağını gösteriyor. Huzurlu ve sakin ortamlarla ilgili olan Boğa’nın zorlayıcı sabit yıldız Algol’ le birleşmesi bu tutulmayı diğerlerinden ayırıyor. Yani önümüzdeki dönem bu konularda tüm dünya huzurlu olamayacak gibi görünüyor.

En şanssız ve en tehlikeli yıldız olarak bilinen Algol, yunanca ağrı kelimesinden türemiştir. Dişil ihtiras, güç, parlak bir zeka, orijinallik, yaratıcılıkla birleştirilen Algol, pozitif yönde kişiyi ölçülü, ciddi, sabırlı saygın bir kişi yapabilir.  Olumsuz yönlerindeyse etkilediği kişileri şiddete çekmesiyle bilinir. Haritasında Algol olan kişiler yerleşimine göre şiddete maruz kalabilirler veya kalmamak için buna karşı görevde bulanabilirler. Polis, habercilik, hekimlik veya medyumlar vs. gibi…

Genel olarak Algol şiddet, ölüm, idam, linç girişimleri, fanatizm, meteorolojik olaylar yüzünden ölümlerle bağdaştırılır. Sağ gözle, dişler ve gözlerle ilgili sıkıntılar ortaya çıkabilir. Acımasızlık etkisine, kafa, boyun yaralanmalarına karşı dikkatli olmak önemlidir.

Dünya Astrolojisinde; savaşlar, terör, insan ve hayvanlarda kitlesel ölümler, depremler, volkanik patlamalar, yangın ve salgınlar, fırtınalar, boğulma riski, gemi kazaları ortaya çıkabilir.

Bu Ay tutulması bir Dolunay olduğu için Algol Ay’la birleşiyor. Bu da rakiplerimize karşı başarı, inatçı ve yorulmaz bir yapıda olacağımızı gösteriyor. Çok çalışarak bu tutulmadan başarı elde edebiliriz. Yalnız kazalar, yaralanmalar ve şanssızlıklar yaşam enerjimizi azaltabilir.

19 yıl önce 20 Kasım 2002’de aynı derecede gerçekleşen bu tutulma, 2003 yılını da kapsamaktaydı ve yine o dönemin konularını ortaya çıkarabilir.

2002-2004 yılları arasında sars virüsünün ortaya çıktığını görüyoruz. (Kasım 2002)

Yine 2002 yılının son çeyreğinde 09/11 olaylarından kaynaklı olarak tüm dünyada ekonomi etkilenmişti.

Tutulma derecesine baktığımızda Astrolog RAPHAEL’E göre bu tutulma Boğa burcunun 3. Dekanında oluşuyor.  Bu da yılan veya sürünen, sürüngenlerden gelecek sorunlar ve bunun sonucunda binlercesinin mahvolması diye geçiyor.

Tutulmayı Ankara’ya göre çıkarttığımızda, 4. Eve yerleştiğini görüyoruz. Sınırlarla ilgili konular, iç meseleler, imar- iskan konuları, emlak ve emlakçılarla ilgili konular, binalarla ilgili ani düzenlemeler, madenler, topraklar, toprak sahipleri, çiftçiler çalışanlar bu tutulmada önem kazanıyor. 4. Muhalefet ayağı olduğundan bu dönem ve sonrası 6 ay boyunca muhalefet ve iktidar arası çekişmeler yüksek olabilir.

PLÜTO’ nun yükselen burcun üzerine yerleşmesi baskının hissedileceği zamanları gösteriyor. Yükselen Yöneticisinin1. evde olması halkın bu ekonomik zorlanmalarda sorumluluğu üstleneceğini, kemerlerin biraz daha fazla sıkılacağını anlatır gibi, elektronik eşyalara, ev, beyaz eşyalara, bilgisayar veya cep telefonlarına, internete ekstra bir vergi gelebilir. Ayrıca Uranüs’ün 12 derece boğa burcunda ekonomik zorlanma derecesiyle karşımıza çıktığını görüyoruz. Özellikle İstanbul’a göre çıkartılan haritada bu etki daha da görünür halde. İstanbul’ da 19 derece gibi kritik bir derecenin yükseldiğini görüyoruz. 19 oğlak veya 19 derece yengeç burçlarının daha önceki ekonomik krizlerde çok etkili dereceler olduğu gözlemlenmiş. Uranüs’ün dip noktaya yerleşmesi elbette deprem ve doğal afet riskini arttırıyor ama Mars’la karşıt açısı piyasaların hem sıkışık hem de çok hareketli olacağını bize gösteriyor.

Bu dönemde ticaret ve işletmelerin zorlanabilir, masraflar yükselebilir, vergiler artabilir. Dini konularda sorgulamalar, fanatizm artarken, kafa karışıklıkları, mahkemelerde davaların artması, anlaşmazlıklar devreye girebilir. Dış ilişkilerde başarısızlıklar yaşayabiliriz. Eğitim, hukuk, ticaret, turizm, dış ticaret, taşımacılık sektörleri olumsuz etkilenebilir.

Türkiye haritasına tutulma haritasını oturttuğumuzda, 11. evde oluştuğunu görüyoruz. Meclis alanında verilecek önemli kararlar, yasalar öne çıkabilir. Milletvekilleri ve mecliste inatlaşmalar, ayak diremeler görülebilir. Yine bakanlıklardaki değişimler oluşabilir.  Uluslararası ilişkilere, ittifaklara, diğer ülkelerle girişilecek iş birliklerine ve bu ülkelerin bize uygulayacakları baskıya karşı 6 ay boyunca dikkatli olmalıyız.

Boğa hattındaki tutulmalar finansal gelişmeler ve çalkantılarla bağlantılıdır.  Louise Mc Whirter teorisine göre bir geçiş dönemidir. Piyasaların aşağıya dönüşü başlar. Buna hazırlık yapılır. Önümüzdeki 1,5 yıl boyunca fiyatların normalize olmaktan çok yavaştan aşağı yöne doğru gideceğini tahmin etmek zor olmayacaktır.

Ay’ın algol sabit yıldızıyla birleştiğini Vesta’nın Güney ay düğümüyle birleşimi maddi konularda kayıpların devrede olacağı bir dönemi bize anlatıyor.

Bu tutulma NYSE Newyork borsa haritasını etkiliyor. Ayrıca Biden’ın Doğum günü üzerinde olacak. O yüzden önümüzdeki 6 ay boyunca gözler Amerika’ya çevrili olacak. Biden’ın hastalanması, yönetimi idare edememesi, arkasından çevrilecek işlerin devrede olması, bu alanlarda yaşanılanlar Amerikan ekonomisini etkileyebilir.

Türkiye’ye dönersek, bu tutulma Merkez Bankası’ nın haritasının Merkür’ü üzerinde gerçekleşiyor. Bu tutulma sonrası 6 ay boyunca 23 Kasım, 10 Aralık, 13 Aralık ve 05 Şubat tarihlerinde yine Merkez bankasını ve kararlarını çok konuşuyor olacağız.

Tutulmaların etkileri sadece tutulma zamanlarını kapsamaz. Önemli gezegenler tutulma noktalarını tetiklediğinde tutulmaların gücü gezegenlerin doğası gereği açığa çıkar. 23 Kasım’da Merkür bu tutulma derecesini tetikliyor. Tutulma zamanı kararları olduğumuz konularda, anlaşmalarda karmaşalar, kararsızlıklar ve fikir ayrılıkları oluşabilir. 09-10 Aralık tarihlerinde Mars bu noktayı karşıtlıkla tetikleyecek. En önemli olayları Mars’ın bu tetiklemesiyle yaşayabiliriz. Gerginlikler, mücadele, savaş etkisi devrede olabilir. Yine yer hareketliliğine, depremlere dikkat edelim. 01 Aralık’ta kızgınlıklar, öfkeli konuşmalar, olayların hareketlenmesi devrede olurken, Merkür- Mars kavuşumuyla 04 Aralık tutulmasına giderken yer hareketliliği, felaketler, 12-13 Aralık’ta depremleri arttırabilir. 13 Aralık’ta Jüpiter, tutulma Güneş ve Ay’ına kare açı yaparak olayları iyice arttırabilir. 12-17 Aralık tarihlerine kadar dikkatli olmamız gerekecek. Yine bu dönemlerde pandemide artışlar görülebilir.

Yine bu tutulmanın etkilerini 05 Şubat ve civarında çok net görebiliriz. Yine pandemiyle ilgili konularda, salgın hastalıklarda artış görülebilir.

 

Hande Kazanova 17.11.2021

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

 • Cevaplamak
  Ş.Burak Altunalan
  09:34'de Kasım 19, 2021

  Ben balık yük selenim akrep ayım da yengeç ablam ay tutulmasında nasıl etkilenirim

 • Cevaplamak
  Beyza manco
  18:51'de Kasım 24, 2021

  Merhaba hande hanım bir tv programında 4 Aralık ve 8 Aralık arası altında yükselme olucak demiştiniz. Hala aynı fikirdemisiniz?

Bir Cevap bırakın