Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

19 – 25 Şubat 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ÖNEMLİ DOLUNAY!

Haftamıza Ay Yengeç burcundayken giriş yapıyoruz. Duygusal konu ve temalar, evimiz, ailemiz, güvenliğimiz, kendimizi güvende hissetme ihtiyacı, ekonomik olma ihtiyacımızın yüksek olacağı biraz daha halkın konularının önem kazanacağı haftalardan bir tanesi.

19 Şubat Pazartesi itibariyle Güneş Kova burcundan çıkıyor, ruhsal şifalanmanın sevginin maneviyatın ön planda olduğu Balık burcuna geçiyor. Balık burcu yaratıcılık, mistik konular, maneviyat, kendini akışa bırakma, evrensel sevgi, diğer insanları anlama, şefkat, empati etkisini karşımıza getirebilir. Balık burcu maneviyat, sanat, dans, müzik, yaratıcılık ve hayal gücünü tetikleyen her tür konunun ön plana çıkmasını sağlayacak daha fazla hayal kuracağız daha fazla diğer insanları düşüneceğiz. Kendimiz için yaptıklarımızı gözden geçireceğiz, toplum için neler yaptığımızın farkına varmaya çalışacağız ama diğer taraftan kendimizi feda etme, kurban durumuna düşme, belirsizlikler, sınırlarını iyi belirleyememe ya da kaos etkisi de karşımıza gelebilir. Okyanuslar, denizler, denizcilik faaliyetleri, sinema sektörü, sanat alanları, hastane, hapishane, bakım evleri, bağımlılık yapan maddeler, taşımacılık sektörü, yağ ve petrol, ilaç sektörü, kimyasallarla ilgili konular öne çıkabilir.

Cuma günü de iletişim gezegeni Merkür Balık burcuna geçecek. Merkür Balık burcunda düşüştedir.Merkür aklı pratik, çözüme yönelik kullanmayla ilgilidir ama Balık burcunda sınırları çizememe, başkalarına çok kolay kapılıp gitme, kendini feda etme ya da kandırılma, mağdur olma, zamanı iyi kullanamama etkisini yaşatır. Merkür Balık burcunda olan insanların yaratıcı, kreatif yönü kuvvetlidir ve diğer insanların hissettiklerini hemen fark ederler

Perşembe günü Venüs ve Mars’ın bir kavuşumu olacak. Venüs Mars kavuşumları aslında savaş ve barışın yan yana gelmesi anlamına gelir bu yüzden Kova burcunda olması savaşı başlatan bir özellik olarak algılanır dünya astrolojisinde. Ama Venüs Mars kavuşumlarında kadın erkek prensiplerinin birleşeceği, sevdiklerimizle, özgür ve bireysel ilişkilerimizde olmaktan mutluluk duyacağımız bir süreci de temsil ediyor. Özellikle Venüs Mars kavuşumlarında bir ilişki içerisindeysek ya da yeni biriyle tanıştıysak karşı taraftan beklentimiz yüksektir ve beklentimiz yüksek olduğu için de çok çabuk hayal kırıklığına uğrayabiliriz, beklentilerimizin karşılanmadığını fark edebiliriz. Genel itibariyle ilişkiler anlamında güzel çünkü Venüs ve Mars kavuşumu ilişkinin içerisinde bilimin, teknolojinin,kendimizi geliştireceğimiz alanların devrede olduğunu bize anlatır. Hayatımızda bir insan yoksa teknoloji yoluyla, topluluklar içerisinde, arkadaş ortamlarından birileriyle yazışarak ya da bazıuygulamalara üye olarak yeni insanlarla tanışabiliriz. Yine bir arkadaşımızla aşka yelken açabiliriz. Farklı ve orijinal ilişkiler ilgimizi çekebilir.

Cumartesi günü öğle saatleri 15:31 itibariyle Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay aslında Yeni aydan 15 gün sonra gerçekleşir, olayların iyice görünür olduğu zamanları temsil eder. Oyüzden bundan 2 hafta önce 10 Şubat civarında attığımız adımlar, başlattığımız işlerin sonuçlarını verimli bir şekilde alabiliriz.

Başak burcu verimli, metodik hale getirme ve bir şeyi daha fazla pratikleştirme demek. Topluma hizmet etmek önem kazanırken, iş hayatını, çalışma alanlarını çalışanlar, memurlar, çalışanların hakları, işsizlik, iş geliştirme, hizmet, sağlık sektörü özellikle halkın sağlığı, muhasebe ve finans alanlarının da ön planda olacağını söyleyebiliriz. Veri, bilgi, data işleme, araştırma, ayrıştırma ve sentezleme, eleştirme öne çıkabilir. Bu dönemde eleştiri isteğimiz fazla olabilir. Bütün bunları yaparken bazı gerçekliklerle de karşılaşma potansiyelimiz yüksek olacak. Hayvan hakları, feminist hareketler Başak burcu zamanlarında oluşan Yeni ay ve Dolunay zamanlarında çoklukla konuşulan konuların başında gelir. Hem hayvanları, onların yaşam koşullarını konuşabiliriz hem de feminist hareketler kadın erkek eşitliği ya da toplumda özellikle bu noktalarda bir dengesizlik varsa bu hareketlerin biraz daha görünür olduğunu fark edebiliriz. Teknolojik ve akademik konuların bankacılık sektörünün ve ekonomik sistemlerinin kurallarının yeniden yapılanmasıyla da bağlantılı olacaktır. Tedarik zinciri, doğal ve sağlıklı beslenme ile ilgili konu ve olaylar bu Dolunay zamanı gündemimize yerleşecek. Bir kez daha hepimizin sağlığa gözünü çevireceği, sindirim, sinir sistemi problemlerimiz varsa bunların görünür olacağı bir Dolunay bizleri bekliyor. Dolunay öncesi sonrası birkaç gün iş hayatımız, sağlıkla ilgili konular düzenimiz ve bu hayata bıraktığımız izle ilgili konularda fark etmeye başlayacağız.

Bu Dolunaya baktığımızda Ankara’ya göre çıkarılmış olan haritaya göre sıfır derece Aslan yükseliyor. Liderlerin yönetme becerisi, siyasetle ilgili konular çocuklar, gençler, eğitim konuları, sanat, sanatçılarla ilgili alanların, aşk hayatımızın önem kazanacağını söyleyebiliriz. Yükselen yöneticisi 8. evde bulunduğunu görüyoruz. 8. ev dış borçlar, vergilendirme, krediler, faizler, ödeneklerle ilgili konu ve olaylar gündemimize yerleşecek. Kaldı ki bu Dolunay Ankara’ya göre çıkarılmış olan haritada 2. evimize para evimize, gelirler alanımıza düşmekte. Bu da hem iş hem ticaret hem borsa alanında verimli olmak adına belirli düzenlemelerin devreye gireceği bir süreci gösteriyor. Yeni kazanım kaynaklarına odaklı olabiliriz bu dönemde ama finansal konularda çalkantılar da gündeme gelebilir. Ödemeler, dış borçlar, hazine arasındaki dengesizlikler iyice ortaya çıkabilir cari açığın arttığı zamanlardır. Sağlık sektörü, işçi, işveren arasında dengesizliklerin oluşacağı ve işlerin aksadığı bir Dolunay olabilir.

Bu Dolunay gerçekleştiğinde Merkür’le bir karşıt açısı olacak ki zaten bir seçime doğru gidiyoruz. Özellikle mecliste fikir ayrılıklarının, anlaşmazlıkların iyice ortaya çıkacağı zamanları temsil ediyor. Ülkelerle diplomatik ilişkilere dikkat etmemiz gerekecek. Önemli davalarda hukuksal süreçte problemler, seçimin yaklaşmasından kaynaklı bazı iftiralar, karalama kampanyaları, eğitimle ilgili sorunlar seyahatlerde ve ulaşımda kazalar gündeme gelebilir.

Bu Dolunay önemli çünkü. Bu Dolunay Ay’ın Satürn’le bir karşıt açısı var. Güneş de Satürn’e bir kavuşuma doğru gidiyor. Aslan burcu yükseliyor demiştik siyasette yer alan önemli kişilerin liderlerin haritasında sağlıkla ilgili konular ya da bir liderin vefatı gibi konu ve olaylar gündeme gelebilir. Ay Satürn karşıtlığına baktığımızda biraz daha ekonomik yönlerden daralmanın ve işsizlikle ilgili konuların konuşulacağı bir süreç olabilir. Borsa ve finans alanında da olumsuzluklara dikkat etmekte fayda olacak. Belediye işlerinde madencilikte inşaat sektöründe ve iş hayatında durağanlıklar yaşanabilir. Bu dönem işler yavaşlayabilir. Üst mercilerden ya da devlet kapısından halletmemiz gereken işlerimiz varsa onay almanın da biraz zorlaşacağı bir süreç olabilir. Hırsızlık, dolandırıcılık gibi konuların hız kazanacağı, gizli suçların artacağı bir dönem. Bu etki zihinsel olarak sağlığımızın bozulduğu, depresif etkilerin devrede olduğu bir dönem olabilir. Bu etkiler kadın erkek yaşlısı genci demeden hepimizin hem sağlığını hem de gelecek umutlarını zorlaştırıyor o yüzden bu süreçte size iyi gelen insanlarla iyi gelen yerlerde bulunmaya özen gösterin. Bir konunun ya da bir durumun içerisine atlamayın. Bu dönem tutamayacağınız sözler altına girmeyin sizi çok sıkıştıran durumlar varsa hiçbir şey sizden daha değerli değil bunu aklınızdan lütfen çıkarmayın siz varsanız etrafınızdaki insanlar var. Önce kendi sağlığımız, kendi ruh sağlığımızın iyi olması önemli.

Bu dönem askeri alana ve güvenliğimize harcamaların da yüksek olacağını söyleyebiliriz. Provokasyonlardan mümkün olduğunca uzak duralım borsada da dikkatli olalım. Jüpiter’in Mars’ta bir karesi var ki bu borsada bazı kayıpları da karşımıza getirebilir. 20 ve 22 Şubat bu anlamda dikkat çekici bir tarih yine Merkez Bankası’nın haritası da tetikleniyor tutulma noktaları tetikleniyor. Hepimizin biraz daha dikkatli olması gerekebilir çünkü manipülatif etkiler devrede olacak. Dövizde, altında petrol ve coinlerde hızlı hareketlilikler özellikle 20-22 Şubat civarı görülebilir. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir ama bu noktalara dikkat etmekte fayda var.

Jeodezik haritalara Dolunay haritasını yansıttığımızda dünyanın neresinden geçiyorsa özellikle dip noktasından yükselenden 7. ev dediğimiz alçalan alanından ve tepe noktasından buralarda önemli hareketlilikler görüyoruz. Yükselen üzerinde Ayın bu Dolunayın gerçekleştiği yer Kırgızistan, Hindistan ve Pakistan sınırı. Bu bölgeyi konuşacağız burada olan biten olaylar anlaşmazlıklar, sınır bölgesinde oluşacak bir durum gündeme gelebilir. Yine dip noktadan IC hattı Madrid, Paris’in batısı Mali’den Gana’dan, Fildişinden ve Fas bölgesinden geçiyor. Buralarda da hızlı hareketlilikler bekleyebiliriz. Doğal afet, toplumsal hareketlilik de olabilir ya da önemli bir konudan kaynaklı gözümüz bu ülkelere çevrilebilir.

Venüs ve Mars kavuşumunun özellikle ülkemizde tam da alçalan hattına Irak ve İran Türkiye sınır bölgesinde ulaştığını görüyoruz. Orada askeri hareketlilik ya da sınır bölgesinde yaşanacak birtakım olaylar, gerginlikler gündeme gelebilir.

Mars ve Plüton kavuşumu 14 Şubat’ta devredeydi. Plüton’un Lübnan, Beyrut, Damaskus, Mersin özellikle oradaki Liman bölgesi, Düzce, Konya, Eskişehir, Kocaeli ve Bilecik bölgesinden geçtiğini de görüyoruz. Plüton Descendant hattının burada olması burada bazı zorlanmaların devrede olacağını bize anlatır gibi.

New York, Boston, Montreal bu süreçte aşırı yağmur alabilir, orada yaşanacak bir çözülme ya da bir doğal afetle ilgilenmek durumunda kalabilirler. Afganistan ve Pakistan’da güç çekişmelerin gündeme geleceğini söyleyebiliriz. IC ve Uranüs hattı da Los Angeles, Calgary ve Edmonton’dan geçiyor. IC ve Uranüs’ün orada olması çok hızlı yeryüzü hareketleri olabilir, doğal afetler olabilir ya da orada yaşanacak bazı toplumsal konularla da toprağı ilgilendiren önemli konuların da devrede olacağını gösteriyor.

19 – 25 Şubat Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar haftaya ailevi konularınız ön planda olarak giriş yapıyorsunuz. Eviniz, yuvanız, ailenizin güvenliği önemli olabilir ya da kendinize sağlığınıza daha fazla önem vermek isteyebilirsiniz. Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçişi ile önemli işlerden elinizi ayağınızı çekeceğiniz bir dönem başlıyor. Önünüzdeki bir ay boyunca kendinize vakit ayırmak, plan yapmak anlamında bu dönemi kullanabilirsiniz. Büyük girişimleriniz varsa Nisan ayı ile beraber orada yaşanacak tutulma ya da 20 Mart’tan sonra Güneş’in sizin burcunuza geçmesi ile hızlı hareketlilikleri hayatınıza alabilirsiniz ama bu dönem büyük girişimler konusunda destekli olmayacaksınız. Kendinize zaman ayırın, kendi ortamınızda olmak önem kazanacak. Cuma günü de Merkür bu alanlarınıza geçiyor, düşüncelerinizden ve planlarınızdan çok önemli olmadıkça insanlara bahsetmeyin. Bu dönem arkanızdan konuşan insanlar artabilir. Beklenmedik yerlerden beklenmedik bir şekilde direnç görebilir ya da bazı darbeler alabilirsiniz. O yüzden bu dönem yazma, çizme, kendi halinizle çalışma konularına odaklanın.

Sosyal çevreniz çok hareketli olacak hayatınızda bir insan yoksa yeni bir insanla tanışabilirsiniz. Bu da 22 Şubat Perşembe günü gündeme gelebilir. Katılacağınız bir organizasyon ya da davette herkesin ilgisini üzerinize çekeceğiniz bir dönem olacak. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki problemleri de rahata erdirmek anlamında keyifli bir gün olabilir. Hayatınızda bir insan varsa da sevdiğiniz insanla sosyal ortamlarda bulunmak ve ilişkinizi kuvvetlendirmek anlamında Perşembe gününü kullanabilirsiniz.

Venüs ve Jüpiter dik açısı var para ile ilgili konularda dikkatli olun çünkü harcamaya yatkın bir dönem olacak ama bu dönem dinlenmek ve kendinizi sakin bir moda çekmek size fazlasıyla iyi gelebilir. Yataktan zor kalkıyorsanız takviyelerinizi almayı ihmal etmeyin.

Cumartesi Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay sizin iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konularınızı karşınıza getirecek. İş hayatınızda önemli bir mevzu gündeme gelebilir bu aralar fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz, iş ortamınızda anlaşmazlıklar devreye girebilir. Kendi sağlığınızı gözden geçirmek kontrollerinizi yapmak ve gündelik hayatın ritmine ayak uydurmak anlamında Cumartesi günkü Dolunay sizin için önemli olacak. Bu aralar para ile ilgili konularda abartıdan mümkün olduğunca uzak durun çünkü para harcayacaksınız gibi görünüyor. Sağlığınıza, kendinize ve ruhunuza vakit ayırmayı ihmal etmeyin.

 


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar yakın çevrenizden önemli haberlerle haftanızı başlatacaksınız. Öğrenciyseniz eğitim hayatınızın üzerine düşeceğiniz bir hafta olacak. Pazartesi Güneş Balık burcuna geçiyor, sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkileriniz önem kazanıyor. Çevre değişimlerine açık olabilir ya da çevrenizi değiştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla bir araya gelmek, önemli işlere katılmak ya da işten elde edilen gelirlerinizin üzerine düşmek, gelecek planlarınızı hızlandırmak bu dönem önemli olacak. Cuma günü Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız kuvvetlenecek ve onlarla belki sizin istediğiniz türden olmasa da çok çabuk evet diyebilirsiniz. Sınırlarınızı belirlemek kolay olmayabilir ama beraber bazı planlaryapacak ve bu planların hareketlendiğini göreceksiniz. Bu dönem yeni işleri hayatınıza almak anlamında şanslı bir süreç olacak ama vereceğiniz sözler konusunda dikkatli olmaya özen gösterin çünkü sınırlarınızı çok fazla bilemeyebilirsiniz.

Venüs ve Mars kavuşumu Perşembe günü devreye girecek, siz bu kavuşumu göz önünde toplumsal konularda yaşayacaksınız. Kadın erkek demeden toplum içerisinde çekiciliğiniz yüksek olabilir. İnsanları adeta kendi çevrenizde toplayabilirsiniz. Ailenizde konuşulması gereken önemli bir mevzu varsa bunları yapmak anlamında Perşembe günü çok ama çok etkili. Sevdiğiniz insanın ailesiyle bir araya gelmek ya da evlilikle ilgili konuları konuşmak hayatınızdaki düzeni daha da iyi bir noktaya taşımak anlamında Perşembe gününden faydalanın. İş ortamlarınızda kadın erkek demeden herkesin ilgisi üzerinizde olacak özellikle ayın 22’sinde.

Cumartesi günü Başak burcunda bir Dolunay var bu Dolunay aşk hayatınızı hareketli kılacak. Çocuğunuzla ilgili konularda daha pratik, üretken, verimli olmak isteyebilirsiniz. Katılacağınız çevrelerde hayatınızda bir insan yoksa tanıştığınız insanın size aşkını ilan etmesi ya da bir ilişki içerisine girmeniz de söz konusu olabilir. Bu Dolunay size yarayan bir Dolunay olacak fakat fikir ayrılıklarından mümkün olduğunca uzak durun. Hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanla arkadaşlarınız arasındaki bir duygusal meselenin uzamasına siz de yardımcı olmayın tam tersi konuyu kapamaya ve bu anlaşmazlığı en etkin şekilde çözmeye özen gösterin.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler parasal konular önemli bir hafta bu alanlarınız aktif görünüyor. Kendinizi maddi yönden güvende hissetmek istiyorsunuz. Tahsil etmek istediğiniz paranın peşine düşebilir ya da parayla ilgili konuları daha güzel bir şekilde ele almak ve burada ne kadar verimli olabileceğinizi görmek isteyebilirsiniz.

Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçişiyle kariyer alanlarınız hız kazanıyor. Kariyerinizde daha fazla yardımsever, empati tarafı kuvvetli diğer insanlara iyilikle yaklaştığınız bir süreç olabilir ama bu dönem sınırlarınızı da iyi belirlemeniz gerekiyor. Birçok insana faydanız var ama bu faydayı verirken kendi istek ve beklentilerinizi de göz ardı etmeyin. Annenizle ilgili konu ve olaylar hızlanırken Cuma günü Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle birden fazla işle ilgili konular gündeminize yerleşebilir. Bu dönem toplum önünde konuşmaktan, kendinizi ifade etmekten mutluluk duyabilirsiniz ama yine kalabalık ortamlarda çok çabuk diğer insanların etkisi altına girebilir, kararsızlıklarınızla gitmek istediğiniz yönün tam tersine meyledebilirsiniz. Önemli anlaşmalar, konuşmalar ve sözleşmeleriniz varsa şartları ve koşulları sağlama almayı ihmal etmeyin çünkü hayata biraz hayalci gözlerle bakacaksınız. Gerçekçi adımlar atmak anlamında bunu kullanın.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la kavuşumu var dış ortamlarda seyahatlerde daha az tanıdığınız insanlarla olan ilişkilerinizde kuvvetli etkiler altında olacaksınız. Eğitim hayatınızda eğitmenleriniz, öğretmenleriniz ya da öğrenci arkadaşlarınızla verilecek önemli kararlar gündeme yerleşebilir. Hayatınızda bir insan yoksa bu dönem uzak yerlerde tatilde ya da eğitimle ilgili alanlarda birileriyle tanışma fırsatınız da yüksek. Medyayı kullanan bir insansanız bu dönem cazibeniz fazlasıyla yüksek olacak. Ticari faaliyet, hukuk alanları, yurt dışı bağlantılı işler alanında da önemli gelişmeler söz konusu.

Cumartesi Başak burcundaki Dolunay ev, aile ve yuva ile ilgili konuları tetikleyecek, bu alanlarda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Aile ortamlarınızda bazı anlaşmazlıkların karşınıza gelmesi ya da ele alamadığınız konularla bu Dolunay zamanı uğraşabilirsiniz. Bu Dolunay biraz da isteksiz enerjilerle dolu olacaksınız. Sağlığınıza ve aile büyüklerinizle olan ilişkilerinize ekstra özen göstermeyi ihmal etmeyin. Başak Dolunayı verimli hale getirmekle bağlantılıdır tam da bir şeyleri verimli halinde yoluna sokmak isterken bazı engellere takılmanız da söz konusu olabilir. Bu hafta dış ortamlardan güzel haberleriniz de var.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta kendi istek ve beklentilerinizi ortaya koyacaksınız kafanıza göre davranacaksınız. Bu hafta sizin haftanız duygusal yönden de bağlarınız kuvvetli olabilir.

Pazartesi Güneş Balık burcuna geçiyor seyahatler, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetleriniz hız kazanmaya başlıyor. Geleceğe yönelik önemli adımlarınız devreye girerken daha az tanıdığınız insanlarla bağlantılarınız bu dönem önemli olacak. Gezmekten, yurt dışına gitmekten ya da yabancı insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Öğrenciyseniz bu dönem eğitim hayatınıza kendinizi vermek isteyecek ve uğraşlarınızın karşılığını alacaksınız. Geleceğe yönelik adımlarınız hızlanabilir özellikle Cuma günü Merkür’ün bu alanlarınıza geçmesiyle önemli iş konuşmaları, görüşmeleri, ticari faaliyetler, hukukla ilgili ele alınması gereken önemli konular, evliyseniz eşinizin kardeşleriyle yapacağınız önemli konuşmalar gündeme gelecek. Yalnız burada sınırlarınızı iyi belirlemeyi unutmayın çünkü Merkür Balık burcunda düşüşte ve zararda olduğu için burada gözden kaçırdığınız bazı detaylar iş hayatınızda ya da verdiğiniz sözlerde başınızı ağrıtabilir. Bazı anlaşmazlıkların sonradan karşınıza gelmemesi için bu etkiye dikkat edin.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la kavuşumu var bu kavuşumu para hanesinde yaşayacaksınız. Sevdiğiniz insanla planlarınız varsa bu dönem iki taraf da bu planlarını çok rahat harekete geçirebilir. Cinsellikle ilgili konu ve olayların önem kazanırken, para ile ilgili planları da çok rahat bir şekilde hareketlendirebilirsiniz. Cazibeniz çok yüksek olacak. Birilerinden hoşlanıyorsanız Perşembe günü bu konuların çok hızlandığını görebilirsiniz.

Cumartesi günkü Dolunay yakın çevre alanlarınızda gerçekleşiyor iletişimi hızlı kılan bir Dolunayolacak. Yakın çevrenizden hızlı haberler karşınıza gelebilir. Yakın çevrenizde iletişim halinde olduğunuz kim varsa bu insanlarla daha fazla irtibat halinde olacaksınız hatta onları fazlasıyla eleştirebilirsiniz ya da onların sizi eleştirdiğini düşünebilirsiniz. Kafanızdaki planlarla yakın çevrenizeanlattıklarınız örtüşmeyebilir ya da fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Bu Dolunay zamanı dengede olmayı ve her iki taraf arasındaki bağlantıyı kuvvetli tutmayı ihmal etmeyin. Para harcamalarınıza dikkat edin önünüzdeki dönemde yeni ortamlara girecekseniz ve kendinizi yenilemek istiyorsanız para ile ilgili konularda eliniz biraz fazla açık olacak. Hafta sonu bu etkiye de dikkat edin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar geri planda durduğunuz bir hafta başlıyor isteksiz, enerjisiz olabilirsiniz ama Ay Aslan burcuna geçer geçmez Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra haftanın kontrolünü elinize alabilirsiniz. Pazartesi günü Güneş’in Balık burcuna geçişi ile para ile ilgili konular önem kazanıyor bu dönem en çok bankayla olan bağlantınız, ödemeleriniz, faturalarınız, evliyseniz eşinizin paraya bakış açısı ya da onun harcamalarıyla ilgili olacaksınız ve bu noktalarda da kontrolü elinize almanız gerekebilir ama siz bunu yapmak istemeyeceksiniz. Olayları karşı tarafa bırakan bir etkiyle hareket edebilirsiniz buna dikkat edin çünkü burada sınırınız çizmek ya da karşı tarafın aklını başına getirmeniz gerekiyor. Çünkü Dolunay da dahil olmak üzere para ile ilgili konular önemli. Parasal konularda kararsızlığınız, harcamalarınızı hızlandırabilir ya da bu dönem para ile ilgili konularda başkalarının kurbanı pozisyonuna düşebilirsiniz özellikle Cuma gününden sonra bu etkiye dikkat edin.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayatınızda güzel bir dönemi gösteriyor. Sevdiğiniz insanla bir bütün olma yolunda ilerleyeceksiniz ama savaşmadan barışmadan da duramayacaksınız. Cazibeniz çok yüksek olabilir. Bu aralar ilişkilerden beklentilerinizi çok yüksek tutmayın sevdiğinizle güzel bir şekilde birbirinize yarenlik ederek ilerlemeniz faydanıza olabilir. Hayatınızda bir insan yoksa teknoloji yoluyla biriyle karşılaşma potansiyeliniz var ama bu aralar gökyüzü tedirgin edici ve biraz da zorlayıcı etkilerle dolu olduğu için yeni tanıştığınız insanın geçmişinde bilmediğiniz bazı konu ve olaylar da olabilir. Bu kişi tarafından çok çabuk manipüle de edilebilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda sevdiğiniz insanla anlaşamadıysanız bu hafta durum ve olayları toparlama etkisi devrede olacak. Taşınanlar için de güzel bir süreci temsil edebilir.

Cumartesi günü gerçekleşen Başak burcundaki Dolunay para ile ilgili konuları karşınıza getiriyor. Bu alanda önemli hassasiyetler devreye girebilir. Para ile ilgili konularda dikkatli olun harcamalarınız önemli olacak. Elinize bir para geçebilir ama bu paranın geldiği gibi gitme potansiyeli de yüksek. Sevdiğiniz kişiyle parasal konularda çekişmelere girmemeye özen gösterin. Özel hayatınızda bol keseden atmaya, sevdiğiniz insanın gözünü boyamaya ihtiyacınız olabilir. Harcamalarınızı kontrol altında tutmaya özen gösterin.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar sosyal çevreniz önemli olarak haftaya giriş yapıyorsunuz. Dış ortamlardan gelecek haberlere göre haftanızı düzenleyebilirsiniz ama hafta ortası itibariyle isteksiz yapınız öne çıkacak ya da gözden kaçırdığınız yapmanız gereken önemli işlerin üzerine düşmeniz gerektiğini fark edeceksiniz.

Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçişiyle özel hayatınız önem kazanmaya başlıyor. Önünüzdeki bir ay boyunca ikili ilişkilere, özel hayatınıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Sevdiğiniz insana karşı fedakarlıklarınız, anlayışınız, empatiniz, duygusallığınız yüksek olabilir ve sınırlarınızı bir türlü çizemiyor olabilirsiniz. Çok çabuk kapılıp gitme ya da bazı kararsızlıklar içerisine düşme potansiyeliniz de yüksek. Özellikle ortaklı iş yapıyorsanız yeni bir işe başlayacaksanız ya da iş birliklerine girecekseniz önünüzdeki dönem gözünüzü dört açın. Çok çabuk yönlendirilebilir ve istemediğiniz şartlar altında kendinizi bulabilirsiniz. Sınırınızı doğru çizerseniz ilişkilerden isteklerinize dair çok daha mutlu olabileceksiniz. Cuma günü Merkür de bu alanlarınıza geçer geçmez Cuma gününden sonraki iki haftalık süreç içerisinde anlaşmalar, sözleşmelere karşı uyanık olun. Bir avukatınız varsa bir şey imzalayacaksanız birkaç kez gözden geçirin. Özel hayatınızda sevdiğiniz insanın sözlerine hemen kapılıp gitmeyin durum ve olayların yumuşaması için beyaz yalanlar da duyabilirsiniz.

Perşembe günü Venüs ve Mars kavuşumu var iş ortamlarınızda ve gündelik hayatın ritminde kadın erkek demeden herkesin ilgisini üzerinize çekeceğiniz bir dönem. Çalışma ortamınızda hiç beklenmedik bir insanın size aşkını ilan etmesi ya da size teklifte bulunması gibi etkiler söz konusu olabilir. Bu dönem işlerinizi bitirmek istiyorsanız karşı cinsten destek almayı da ihmal etmeyin.

Cumartesi günü Başak burcundaki Dolunay kişisel alanınızda gerçekleşiyor. Bu Dolunay sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Bağırsak sistemi sıkıntıları, mide problemleri, sinir sistemi problemlerine açık olabilirsiniz. Bu Dolunay Ay Merkür karşıtlığıyla girdiği için anlaşmazlıklar olabilir. Hayatınızda bir insan varsa bu dönem onu anlamak çok da kolay olmayacak. Onun bazı sözleri yüzünden kendi başınıza önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerinize ve özel hayatınıza gereken özeni gösterin. İş ortamlarınızda güzel sonuçlar alacağınız bir dönem ama hafta sonuyla beraber koşulları abartmayın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler kariyer ve işle ilgili konular önemli olacak. Topluluk içerisinde bulunmanız gereken yerler varsa bu hafta bu konular da hız kazanabilir. Annenizle ilgili konu ve olayları da iyi idare etmeniz gerekecek.

Pazartesi günü Güneş’in Balık burcuna geçmesiyle iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konular önem kazanacak. Önünüzdeki bir ay boyunca çalışmak üretmek başkaları için verimli olmak önem kazanırken bu alanlarda çeşitli kararsızlıklar, sıkıntı ve problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz var. Bir yerden haber bekliyorsanız bir işe başvuracaksanız Cuma gününden sonra haber gelme potansiyeli de yüksek. Ama yeni bir yere başvuracaksanız sözleşmelerinizi iyi okuyun anlaşmalarınıza daha doğru bir şekilde yapmaya özen gösterin çünkü gözden kaçırdığınız detaylar ileride başınızı ağrıtabilir ya da detay gerektiren işleriniz varsa bu dönem en fazla hatayı siz yapabilirsiniz bu da size pahalıya mal olabilir.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la kavuşumu aşk evinizde gerçekleşiyor. Bu dönem aşk hayatınızda oldukça çekici bir pozisyondasınız kadın erkek demeden insanların dikkatini çektiğiniz bir dönem olabilir. Çocuğunuzla olan ilişkileriniz kuvvetli olurken sevdiğiniz insanın sosyal çevresinden de faydalanabilirsiniz.

Cumartesi günü Başak burcundaki Dolunay bir olayın iç yüzünü ortaya çıkarabilir. İş ortamınızda gözden kaçırdığınız bir detay tam da bu Dolunay zamanı başınıza bir iş açabilir. Bazı anlaşmazlıkların ya da fikir ayrılıklarının devreye girdiğini görebilirsiniz. Çalışma ortamınızda, gündelik hayatınızda kimseyle takışmamaya özen gösterin. Para ile ilgili konularda güzel gelişmeleriniz var hafta sonuna doğru bu güzel gelişmelerin neticesinde para harcamaya da meyilli görünüyorsunuz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler uzak yerlerden gelecek önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta hem dış ortamlar hem çalışma koşulları hem iş hayatı hem de kariyer meseleleri hayatınızda önemli. Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçişiyle hayata aşkla ve keyifle bakacağınız bir süreç başlıyor. Güneş’in Balık burcuna geçmesi sizin burcunuzu destekliyor. Su elementi enerjisi içinde olduğumuz için bu size de yarayacak. Aşka, keyfe, mutluluğa, hobilere, çocuğunuzla ilgili konulara size keyif veren alanlara daha fazla vakit ayıracaksınız. Bu dönem hayatınızda olup biten konu ve olaylara kendi akışına bırakarak yaklaşabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler, kreatif girişimler konusunda da destekli olacaksınız. Merkür’ün Cuma günü bu alanlarınıza geçmesiyle daha fazla ayrıntıya daha fazla konuşmaya ihtiyacınız olabilir ama diğer taraftan gözden kaçırdığınız detaylarla da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la olan kavuşumu ev ortamlarınızda sevdiğiniz insanla çok güzel bir paylaşımı karşınıza getirecek. Sevdiğiniz insanın bu dönem kariyerinde büyük bir terfi ya da büyük bir oluşum sizin hayatınızı da etkileyebilir. Ev ortamlarınızda keyfinize diyecek olmayacak. Geçtiğimiz haftalarda burada bir problemle karşılaştıysanız Perşembe günü bu alanda çok güzel bir barışma keyifli bir etki de devreye girebilir.

Cumartesi günü Başak burcundaki Dolunay sosyal çevre konularınızı hızlandıracak. Arkadaşlarınız, sosyal çevrenizden gelecek önemli bilgiler devreye giriyor. Bu Dolunay zamanı özel hayatınızla sosyal çevreniz arasındaki dengeyi iyi kurmaya özen gösterin çünkü özel hayatınızdaki insanın arkadaşlarınızla anlaşamaması ya da sizin bu dönem çok gezmenizle ilgili söyleyeceği bir söz aranızdaki ilişkiyi gerilimli hale getirebilir. Sevdiğiniz insanın arkadaşlarınızdan biriyle girişeceği laf dalaşı sizi tedirgin kılabilir. Dolunay zamanı bu iki taraf arasındaki dengeyi korumaya özen gösterin. Ev hanenize yapacağınız harcamalar yüksek olurken hafta sonu sevdiğiniz insanla alışverişleri abartmayın.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar müşterek para alanlarınız aktif bu hafta genelinde banka işlemleri, ödemeler, faturalar, vergiler bunlarla ilgili olacaksınız. Bu koşturmaların hız kazandığını göreceksiniz. Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçmesiyle bir ay boyunca evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Evinizde birilerini ağlayabilirsiniz, evinizle ilgili bir mevzu gündeme gelirse bunları halletmek üzere harekete geçebilirsiniz, işinizi yaptıktan sonra hemen evinize gelmek ya da işlerinizi evinizden organize etmek de önemli olabilir. Ailenizdeki insanlara karşı daha yumuşak hareket edeceksiniz. Kararsız ve belirsiz etkiler de devreye girebilir. Evinizle ilgili ya da taşınmayla, bir ev almayla ilgili halletmeniz gereken bir durum varsa dikkatli olun çünkü çok çabuk kapılıp gidebilir ya da çok çabuk kandırılabilirsiniz özellikle Cuma günü Merkür bu alanlarınıza girdikten sonra gözünüzü dört açın. Herhangi bir anlaşma, sözleşme yapacaksanız bu süreçte bir avukattan ya da bu işi bilen birinden destek almanız önemli olabilir.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la olan kavuşumu yakın çevrenizde güzel bir olayı müjdeliyor. Yakın çevrenizden bir insan sizden hoşlanıyor olabilir bunun farkına varabilirsiniz yine yakın çevrenizde akraba ve kardeşlerinizle aranızda bir sıkıntı ya da bir problem olduysa yakın çevrenizle gerginlikler yaşadıysanız Perşembe itibariyle bu gerginlikler geride kalıyor. Kısa vadeli planlar, geziler, eğitimle ilgili konularda da elinize kimse su dökemez. Bu aralar yakın çevrenizde olup biten konu ve olayları gözden kaçırmayın çünkü hem aşk hayatınız hem işle ilgili konular yakın çevrenizden gelecek.

Cumartesi günü Başak burcunda bir Dolunay var ve kariyer alanlarınızı etkiliyor. Kariyerinizde önemli bir mevzu gündeme gelebilir ya da tam da bu dönem kendinizi evinize vermek isterken iş hayatınızda ortaya çıkacak bir mevzu iki taraf arasında kalmanıza ve bazı aile içi tartışmalara neden olabilir. Yakın çevrenizden güzel iş fırsatları hafta sonuna doğru karşınıza gelecek.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları önemli. Bu hafta sevdiğiniz insana daha fazla vaktinizi ayıracaksınız ve ona göre program yapacaksınız. Bu ortaklı bir işiniz varsa ortaklarınız için de geçerli. Güneş Balık burcuna geçiyor Pazartesi itibariyle iletişim ayağınız hızlanıyor yakın çevrenize daha fazla kendinizi vereceğiniz bir dönem. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında önemli işleriniz varsa bu alanlarda daha iyi organize olmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Akraba ve kardeşlerinizle görüşmeleriniz hızlanacak ve çözülmesi gereken önemli bir mevzu varsa bunları ele almak durumunda kalabilirsiniz. Yumuşak karnınız akraba ve kardeşlerinizden ya da yakın çevrenizdeki insanlardan yana olacak ama bu aralar bu alanlarda kendi sınırınızı da çizmeniz gerektiğini çok net göreceksiniz.

Venüs ve Mars’ın kavuşumu para hanenize gerçekleşiyor. Perşembe günü önemli bir para mevzusunda güzel bir sonuç karşınıza gelebilir. Kariyerinizde beklediğiniz, evinize, yuvanıza etki edecek güzel bir paranın çok güzel bir ilişki sonucunda ya da bir insandan beklediğiniz bir cevap sonucunda karşınıza gelme olasılığı yüksek. Hayatın tadını çıkarmasını da bileceksiniz. Keyifli alanlara teknolojik ürünlere harcamalarınız da yüksek olabilir. Hafta sonu sadece bu noktada abartıdan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Cumartesi günü Başak burcunda bir Dolunay var. Bu Dolunay ile bir seyahat gündeme gelebilir. Uzak yerlerden gelecek önemli haberler ticari faaliyetler ve hukukla ilgili konularda bazı oluşumlar gündeminizde yerleşecek ama bu dönem bazı anlaşmazlıklara da açık olacaksınız. Bu süreçte iş yaptığınız insanların kendi aralarındaki anlaşmazlıklar sizin hayatınıza da yansıyabilir en çok bu etkiye dikkat edin.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konular gündemimize yerleşiyor. Çalışma koşulları, sağlıkla ilgili konular, mide problemleri, gaz, ülser, gastrit gibi konular hafta başında sizi biraz yorabilir. Beslenmenize dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak ve bu ara her şeyi çok hızlı olması ve birçok şeyi kendinize dert etmenizden kaynaklı olarak sağlığınıza gereken özeni göstermediğinizi fark edeceksiniz. Pazartesi Güneş’in Balık burcuna geçişiyle bir ay boyunca kazanımlarınız önemli. Cebinize giren parayla ilgili olacaksınız bu alanda da bazı sınırlar çizmeniz gerekecek. Bazı sınırlarınızı iyi görmeniz, bazı insanlara hayır demeniz gerekiyor. Cuma günü Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle bunları çok net göreceksiniz. Para ile ilgili konularda sözleşmeler yapacaksanız birkaç kez üzerinden geçin. Avukatınız varsa danışmadan bu konularda hareket etmeyin.

Venüs ve Mars kavuşumu Perşembe günü devreye giriyor. Çekiciliğiniz fazlasıyla üzerinizde insanlar sizi konuşacak her alandan birçok insanla bir araya gelmekten mutluluk duyacaksınız, kendinize daha fazla vakit ayıracaksınız Hayatınızda bir insan yoksa birini hayatınıza alma potansiyeliniz Perşembe günü yüzünüzü güldürebilir. Hayatınızda bir insan varsa sevdiğiniz insanla güzel vakit geçirebilir ama diğer taraftan hem onun hem de diğer insanların sizin üzerinizde bir ilgisi olduğunu da fark edebilirsiniz.

Dolunay müşterek para alanlarınızda gerçekleşecek Cumartesi günü bu yüzden ödemeler, dış borçlar ve fatura bağlantıları önem kazanıyor. Ortaya çıkacak bir ödemeyle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Tam da elinize bir para geçmesini beklerken o paranın gelmemesi, ödemelerinizi sıkıştırabilir. Diğer taraftan verimli olabilmek için ne yapmanız gerektiğini bu Dolunay zamanı yaşayacağınız bu ufak tefek zorluklarla fark edebilirsiniz. Ev ortamlarınızda abartılı harcamalardan hafta sonu mümkün olduğunca uzak durun.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar aşk hayatınız ve çocuğunuzla geçirilecek güzel zamanlarla size keyif veren konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Güneş Balık burcuna geçiyor Pazartesi itibariyle bir ay boyunca kendinize olan güveniniz yerine geliyor. İçinizden hiçbir şey yapmak gelmiyorsa her şeyi çok daha net göreceğiniz bir dönem. Kendinize olan güveniniz yerine gelecek ve bu süreç sağlığınızla ilgili konularda da güzel gelişmeleri karşınıza getirecek. Cuma günü Merkür’ün de sizin burcunuza geçmesiyle kendinizi çok daha rahat ifade edeceğiniz ev, aile ve özel ilişkileriniz konusunda zorlandığınız konuların da geride kalacağı bir dönem olacak.

Perşembe günü Venüs’ün Mars’la olan kavuşumu platonik ilişkileri gündeminize taşıyabilir. Geri planda durduğunuz kimsenin henüz fark etmediği bazı olayların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Bilinçaltınızda bir insanı gözünüzde fazlasıyla yüceltebilirsiniz. Spiritüel konularda çekiciliğiniz çok yüksek olacak. Birinden hoşlanıyorsanız ve karşı taraf gizli mi görüşsek kimse bilmesin vs. gibi diyorsa kendinizi sağlama almak adına bunun neden olduğunu araştırmaya da özen gösterin perşembe günü. Yurt dışı bağlantılı işlerinizde cazibeniz ve çekiciliğiniz yaptığınız işlerde yüksek olabilir.

24 Şubat Cumartesi günkü Dolunay ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde gerçekleşiyor. Bu Dolunayla beraber özel hayatınıza dair önemli kararlar alacaksınız. Sevdiğiniz insanı bazı fikirlerinizle söylemlerinizle hayal kırıklığına uğratsanız ya da bazı anlaşmazlıklar yaşasanız bile bu Dolunayilişkilere dair verilecek önemli kararları barındırıyor. Hem ikili ilişkiler hem özel hayat hem de ortaklı işler konusunda önemli kararlar bu Dolunay zamanı karşınıza gelecek. Şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın kararsızlığını bir kenara bırakın ve bu hafta yakın çevrenizden gelecek güzel haberlere kulak kabartın.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın