Güncel Yorumlar Semadan Haberler

17 Haziran Dolunay’ı – Hande Kazanova

17haziran-dolunay-hande-kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

MERAKLI, MANTIKLI İKİZLER- MACERAPEREST, SEZGİSEL YAY’A KARŞI!

17 HAZİRAN DOLUNAY’I

PEKİ HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK MI?

Haftamıza öğle saatlerinde Yay burcunda oluşan Dolunay etkisiyle başlıyoruz! Dolunay zamanları enerjimiz yüksektir. Kutuplaşma, mantık ve duygular arasında gitgeller yoğun yaşanır. Bu yüzden dengede olmak, bir uçtan diğer uca duygu iniş çıkışlarını kontrol etmek Dolunay zamanı çok önemlidir. Aynı zamanda Dolunay zamanlarında farkındalığımız artar ama farkettiklerimizi uygulamada ve hayata geçirmede sıkıntı ve sorunlar yaşayabiliriz.

Dolunay’ın oluştuğu zaman Ankara’ya göre çıkartılmış haritasına baktığımızda Yükselende Başak burcunu görüyoruz.

Başak burcu astrolojide iş hayatı, çalışan hakları, memurlar, belediye, verimlilik, hasat, çiftçilik, sağlık sektörü,  muhasebe, finans ve üretim kapasitesiyle alakalıdır. Aslında tam da içinde olduğumuz zamanlarda bu konuların daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. Hizmet etmek, başkaları için çalışmak anlamına gelen Başak burcunun yöneticisi Merkür, tepe noktasının yöneticisi olarak da karşımıza çıkıyor. Merkür duygusal yengeç burcunda, dispozitörü Ay Yay burcunda ve Jüpiter’le birleşiyor. Yay burcunda oluşacak Dolunayda, dini konular, inançlar, yabancılar, küresel pazarlama, yayıncılık, felsefe, yüksek eğitim konuları, legal meseleler, hukuki konular ve propagandalar önem kazanır. İdeolojiler Yay burcunun doğasındadır ve bu burçta oluşan Yeniaylar, dolunaylar ve tutulmalar yenilikleri, yeni umutları, adımları destekler. Jüpiter’le birleşen Ay iyimserliğin, çoşkunun, cömertliğin, iyi talihin göstergesidir.

Dünya Astrolojisinde 10. Ev hükümet, bizi yönetenleri ve yetki sahibi insanları anlatırken, karşıt evi 4. Ev muhalefetle bağdaştırılır. 4. Evde oluşan Dolunay, kendi dispozitörü Jüpiter’le birleştiği için muhalefet ayağının Belediye seçimlerinde elinin daha yüksek olduğunu gösteriyor. ( Bu arada İstanbul’a göre çıkartılan haritada da Başak burcu yükseliyor)

Yine 4. Ev topraklarımız, sınırlarımız, güvenliğimiz, madenler, binalar, iskanla alakalı konular, ürünlerle de ilgili alanlar da bu Dolunay’ın konusu olabilir. Bu dönemde ürünlerimiz bol olabilir, çiftçilikle ilgili konularda hızlı ilerlemeler kaydedilebilir. Yay Burcu global ticareti, ithalat ve ticareti temsil ettiği için bu dönemde ticari faaliyetlerimizi arttırmayı bekleyebiliriz. Yalnız 7. Evde bulunan Neptün’ün, Jüpiter’e dik açısı, ülkenin dış siyasetine dikkat etmesi gerektiğini, bazı ülkelerle diplomatik iş birliklerinin, ticaret ayağının bazı sınırlamalara, skandallara, sorunlara açık olduğunu gösteriyor. Bazı ticari atılımlarımızın kabul görmemesi, dış ticarette sorunların oluşması muhtemel olabilir. Yine sınırlarımızda iş birliği yapmayı düşündüğümüz ülkelerden aradığımız desteği bulmakta zorlanabiliriz.

17 Haziran haftasında borsada yatırım yapanların çok dikkatli olması gerekecek. Meclis ayağından yapılacak bazı açıklamalar, girişilecek bir tartışma, gerginlik, usulsüzlükler, yabancı kaynaklardan gelecek bir açıklama borsada ciddi türbülansları karşımıza getirebilir. Maddi alanda, finansta ayaklarımızın yere sağlam basması gerekecek zira Dolunay haritasında değişken burçların fazlalılığı dikkat çekiyor. Sabit nitelikte burçların haritada olmaması, az olması durum ve olaylara gerçekçi yaklaşılmadığını, finans ayağını sabit ve güvenilir bir zeminde tutmanın kolay olmayacağını, en ufak bir rüzgar esintisinde olayların bambaşka bir hal alacağını gösterir. Bu yüzden bu hafta çok istesek bile riskten kaçınalım.

Evet zorlayıcı gökyüzü etkilerinin Dolunay’ın sıcak ve iyimser gelişmelerini gölgede bırakabileceği bu hafta dış işlerine, savunmaya, teröre, örgütlü suç ve suçlulara, uluslararası tartışmalara, hukuk davalarına, savaş ortamlarına, şiddete, kışkırtmalara, fikir ayrılıklarına, bütçe sıkıntılarına, yönetici kişilerle karşı karşıya gelmeye, sürpriz değişimlere karşı hazır olmalıyız!

Yine deprem, toprak kayması, yangınlar görülebilir. Fanatizmden uzak durmalı, kendi görüşümüzü savunmayan kişilere karşı daha anlayışlı ve uzlaşmacı yaklaşmalıyız! Tehlikeli yerlerden, durumlardan ve koşullardan uzak duralım.

Çok çalışanın, uğraş verenin elması kızaracak!

Kendimize, ülkemize inancımızı tazelemeli, genel anlamda sadece kendi hayrımızı düşünmemeli, bütünün hayrına ve yararına çalışmalıyız!

İyi bir öğretmen olacağımız bu dönem öğrencilikten de zevk alanlar, şevk duyanlar bir adım önde olacak!

Şefkat ve empati bizi zorluklardan korurken, sevgi ve aşk korkularımıza galip gelmemizi sağlayabilir…

Farkındalığı yüksek bir Dolunay diliyorum!

 

16.06 2019

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İSAR CAP

MEMBER OF OPA

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın