Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

29 Kasım – 05 Aralık 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

YILIN SON TUTULMASI VE BU HAFTA!

Haftaya Ay Başak burcundayken giriş yapıyoruz. 11.54’e kadar ayın boşlukta olmasıyla beraber bu hafta başında işlerimiz havada asılı kalabilir. Ama 11.54’ten sonrası Salı ve Çarşamba öğle saatlerine kadarki süreçte Ay Terazi burcunda dolaşacak. İlişkilere, ortaklı işlere, keyfe, dengede olmaya odaklanacağız. 

Pazartesi günü Güneş’in Merkür’le kavuşumu, önemli konularda isteklerimiz varsa bu dileklerimizin gerçekleşmesinde evrenin kapılarının sonuna kadar açık olacağını bize gösteriyor. Sabah saatleri itibariyle sıkıntı ve sorunlarımıza çözümler karşımıza gelebilir. 

Salı günü Merkür’ün Satürn’le, Çarşamba günü de Güneş’in Satürn’le olumlu açısı devrede olacak. Demek ki görev ve sorumluluklarımızı bileceğimiz bir ay başlıyor. Önemli ve güçlü insanlardan göreceğimiz faydalar da yüksek olabilir. Hem Güneş’in hem Merkür’ün Kiron’ la olumlu açısı şifalanmak istediğimiz noktalarda etrafımızdaki insanların kimliğinden, bilgisinden güzel bir şekilde faydalanabileceğimizi ve istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda diğer insanları düşünmekten mutluluk duyacağız ve Venüs’ün Neptün’le olumlu açısı da romantizme açık olmak isteyeceğimizi bize gösteriyor. Bu dönem tanışacağınız insanlar bizi mutlu edebilir.

1 Aralık Çarşamba günü, Aralık ayına girer girmez sisli ve puslu gezegen Neptün düzelmeye başlıyor. Artık belirli alanlarda daha yaratıcı, daha sezgisel, daha anlayışlı hareket etmeye başlıyoruz. Yalnız Neptün gezegeni korku, panik durumlarını tetikleyen, salgın hastalıklarla bağlantılı bir gezegen olduğu için, bu dönem salgınla ilgili ortaya çıkan bilgiler panik havasında piyasalarda farklı hava estirebilir. Spekülatif etkilerin yoğun olacağı bir döneme gidiyoruz. Tutulmaya doğru giderken Aralık ayının başında Altının onsunda yükselişler görebiliriz. 03 Aralık-04 Aralık 06 Aralık’a kadar ve tüm Aralık boyunca olay ve durumları iyi izleyelim. ( Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada vermiş olduğum tarihler ve bilgiler tamamen benim çalışmalarımdır.)

TUTULUYORUZ!

Cumartesi günü saat 10.43’te 12 derece Yay burcunda tam Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma 2021 yılını tamamladığımız ve 1,5 yıldan beri İkizler ve Yay hattında aksında gelişen tutulmaların sonuncusu olacak. Tutulma 1 saat 43 dakika sürecek. Ama genel olarak 6 ay boyunca bir sonraki tutulmaya kadar, Ay’ın hızına göre 10.5 ay boyunca etkisini sürdürecek. 

Ay, Güneş ve Dünya’nın arasına girdiğinde ve tam olarak ışığını kapattığında tam Güneş tutulması gerçekleşir. Bu tutulma Türkiye’den izlenmeyecek. Antarktika bölgesinden Hint Pasifik ve Büyük Okyanus’un güneyinden, aynı zamanda Güney Amerika’nın güneyi ve Güney Afrika’nın güney kısımlarından çok daha net izlenebilecek. 

19 yıl önce aynı derecede ve aynı günde gerçekleşen seriler Metonik serilerdir, bu da bir metonik seri. Yani 4 Aralık 2002’de gerçekleşen tutulmanın metonik serisi. O yüzden o dönem neler yaptıklarınıza bakın, o dönem yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar karşınıza gelebilir. 

Ülkemiz için örnek verecek olursak;

Ocak 2002’de Türk hava yollarının yolcu uçağı havada infilak etmiş.

Ocak 2002’de Abd’nin İstanbul’da Irak’ı işgal planları birçok kişi tarafından protesto edilmiş.

Şubat 2002 de NATO’yla sorunlar yaşamışız.

Mart ayında THY yollarının uçağı kaçırılmış.

Nisan sonunda Irak’ta bir düzine Türk Özel kuvveti tutuklanmış.

Mayıs ayında Bingöl’de büyük bir deprem olmuş.

Daha fazla ayrıntı için bakınız wikipedia Türkiye 2002 yılı.

Bu tutulmanın bir önemli özelliği de Süper Yeni Ay olması. Yani ay Dünya’ya çok yakınken gerçekleşecek, bu da yer hareketliliği, depremler, toprak kaymaları, volkanik hareketlenmeler ve toprağa dayalı felaketleri de artıran bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Değişken nitelikteki tutulmalar ticaret hayatını etkiler ve karmaşık durum ve olayları hayatımıza taşır. Dini konular, felsefeler, eğitimle ilgili konularda karmaşalar ve sorunlarla bağlantılıdır. Denizler, hava ve kara ile ilgili sıkıntı ve problemler yine değişken nitelikteki tutulmalarda karşımıza gelebiliyor. Bu tutulma Ateş elementinde olduğu için hassas toplum olaylarıyla da çok bağlantılı. Münakaşalar, tartışmalar, cinayetler, savaş tehlikesi, sıcak tehlikesi özellikle yangınlar ve harcamaların, vergilerin artması karşımıza gelebilir. 

Astrolog Rafael’e göre tutulma derecesine baktığımızda Yay burcunun ikinci dekanında gerçekleştiğini görüyoruz. İkinci dekanında gerçekleşen tutulmalar develerin, geviş getiren hayvanların ve sığırların ölümleriyle çok bağlantılı. O yüzden önümüzdeki 6 ay boyunca bu alanda ticaret yapan, kendi çiftliği olan bu hayvanlara bakan kişilerin de dikkatli olması gerekiyor. 

Yay burcu klasik astrolojide yabancıların bulunduğu yerler, dini mekanlar, felsefe, inançlarla, fanatizmle bağlantılıdır. Seyahatler, turizm, ticaret, ithalat-ihracat, yabancı insanlarla yapılacak her tür iş, profesörler, üniversiteler, savcılar, barolar, hukuk alanları, adalet sistemi, mültecilerle ilgili sorun ve olaylar, global ekonomi, ithalat-ihracat, uzak yerlere yapılacak ticaret önem kazanıyor. Aynı zamanda havacılık sektörü, deniz aşırı ülkelere yapılacak bir takım transport, nakliyatla ilgili konular öne çıkabilir. (Kaynak: Dünya Astrolojisi Türkiye Öner Döşer)

Tutulma güney Ay düğümü tarafında olduğu için aslında bu noktalarda sıkıntı ve sorunlarla karşılaşma ihtimalimiz var ama yine de eğer daha önceki tutulmalardan neyi nasıl yapmamız gerektiğini iyi gördüysek, iyi önlemler aldıysak bu tutulmanın olumlu taraflarını da hayatımızda görebiliriz. 26 Mayıs’ta Yay burcunda oluşan Ay tutulmasına bakın, o dönem almış olduğunuz kararlarla ilgili hayatınızda geride bırakmanız gereken neler var işte bunları göreceğiniz bir tutulma yaşayacaksınız.

Bu tutulmayı Ankara ve İstanbul’a göre çıkardığımızda tutulmanın iş, hizmet ve sağlık alanlarına düştüğünü görüyoruz. Demek ki önümüzdeki 6 ay boyunca sağlıkla ilgili konular gündemimizde olacak. Yani salgın hastalıktan henüz kurtulmuş değiliz. Sağlıkta alınması gereken önemli tedbirler, sağlık sektöründe önemli değişimler ya da hastanelerle ilgili konu ve olaylardan bahsedeceğiz. Diğer taraftan işçiler, sendikalar, emekçiler, işçi ve işveren arasındaki denge ya da bunlarla ilgili atılması gereken önemli kararların devrede olacağını söyleyebiliriz. Belediyeler ve sendikalarla ilgili konu ve olaylar hızlanacak. Burası aynı zamanda orduyla, askeri alanla bağlantılı olduğu için bu tutulma ve sonrası 6 ay boyunca askeri yönden hareketli zamanlar devreye girebilir.

Tutulma haritasında 20 derece Oğlak yükseliyor. Oğlak burcu astrolojide finans ve ekonomiyle çok bağlantılı demek ki önümüzdeki dönem finans ve ekonomik yönden yapılması gerekenler devrede olacak. Devlet yönetimi, iş dünyası ve finansla ilgili yeni düzenlemeler devreye girebilir. Tutulma 11. eve denk düşüyor, bu da meclis alanlarında ithalat, ihracat, turizm, medya, havacılık, mülteciler ve göçmenlerle ilgili konularda önemli kararlar alınacağını anlatıyor. Yine hukuki meseleler, yeni anayasa planlamaları, yasal düzenlemeler önemli olacak.  Bu tutulma Merkür’le birleştiği için Merkür Yay burcunda zararda olduğu için konuların dağılması, abartılması, yanlış adımlara yatkınlık ve yanıltıcı ve belirsiz koşullar devrede olabilir. (Merkür- Neptün karesi) Spor ve sağlık alanında, mecliste önemli bilgiler, sansasyonel olaylar ortaya çıkabilir.

Uranüs dördüncü ev dediğimiz dip noktada yerleşiyor. Bu da aslında beklenmedik hızlı olayları hayatımıza getirebileceği gibi depremler, toprak kaymaları, erozyon, topraklarla ilgili konular, patlamalar ani olaylar gibi konulara hazırlıklı olmamız gerektiğini bizlere gösteriyor. İç meseleler önem kazanıyor. Muhalefet alanında ani olaylar beklenebilir.

Bir başka önemli açı, tutulmanın yöneticisi Jüpiter’in Mars’la dik açısı. Bu da askeri alanla ilgili hareketlilikleri karşımıza getirebilir ya da bu alanda kendimizi çok da güvende hissetmeyebiliriz. Mars ve Jüpiter dik açısı borsada düşüşlerle bağlantılıdır. Borsada son dönemlerde çok yükselişler kaydedildiğini biliyoruz ama yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu dönemde dikkatli adımlar atmayı unutmayın! Bu tutulma noktası 31 Aralık’ta Mars tarafından tetiklenecek. Demek ki yılbaşına doğru dönemlerde borsada yatırım yapıyorsanız gözünüzü dört açın. Adalet, hukuk ve ahlakla ilgili konular ve din adamlarına yönelik saldırılar devrede olabilir, önümüzdeki 6 ay boyunca bu konulara dikkat edelim. Yine Mars- Jüpiter bağlantıları yangınlarla bağlantılı olduğu için yangınlar, infialler, patlamalar ortaya çıkabilir.

Bu tutulma Amerika’nın tam yükselen derecesinde oluyor, önümüzdeki dönem Amerika’yı çok konuşacağız ve Mars’ın da tam karşıt derecesinde olduğunu görüyoruz. Bu tutulma zamanı ve 31 Aralık günü Amerika için önemli olacak. Tam yılbaşına girecekleri süreçte kendi iç meseleleriyle ilgili konularda bazı olumsuzluklar yaşayabilirler. Değişken tutulmalar etkilerini öyle hemen göstermeyebilir ama 31 Aralık civarı yaşayacaklarımız da aslında bu tutulmanın hayatımızda hangi noktaları etkilediğini çok net göreceğiz. 

Şimdiye kadar anlattığım konular Dünya astrolojisi yönünden bilgilerdi, bireysel olarak yay burcu, hevesi, coşkuyu, iyimserliği simgeler. Genişleme, yayılma, abartma politikası vardır. Bu tutulma Güney ay düğümü tarafında olduğu için iyimserliğimizde, cesaret ve girişkenliğimizde azalmalar oluşabilir. İyimser olmak istesek bile hayata karşı öyle bakamayabiliriz. Patavatsızlık, kendi doğrularının dışına çıkamama, dinlememek, kendi bildiğimizi okumak, fanatik yaklaşımlar, haklı olmaya ihtiyaç duymak bu tutulmanın gölge tarafları olabilir. Fikirlerimizde dağılmamaya, mantığı devre dışı bırakmamaya çaba sarf edelim. Konu ne olursa olsun, hemen parlamayalım, galeyana gelmeyelim. Geçmişe bakarak, şimdiki durumlar hakkında peşin hüküm vermeyelim. Her şeyden öte önce kendimize adaletli olalım. Etik ve ahlaktan uzak durmayalım.

Seyahat, eğitim, gezmek, dolaşmak, yeni insanlar, yerler keşfetmek arzumuz bu pandemiyle beraber bizleri çok zorladı, bu tutulmayla beraber artık bu alandaki zorlanmaların son ayağındayız. Hala öğrenmemiz gerekenler var. İşte bu tutulma bizlere bunu gösterecek!

Yay burcu medikal astrolojide kalça, uyluk, kuyruk sokumu, üst bacaklar alanını temsil ettiği için bu tutulma zamanı ve sonrası dönemde bu bölgelerimize dikkat edelim. Yine spor sakatlanmaları, düşmeler, çarpmalar, sakatlıklar devreye girebilir. Huzursuz bacak sendromları, fibromiyalji sorunları artabilir. Karaciğer bölgemizi desteklemek önemli olsun. 

Herkese farkındalığı yüksek adaletli ve güzel bir tutulma diliyorum.

 

29 Kasım – 05 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, gündelik işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Ama hemen öğle saatleri itibariyle ilişkiler hayatınızda görünür olacak. Diğer insanlarla yapacağınız iş birlikleri ya da sevdiğiniz insandan alacağınız onay önemli olabilir. Hafta ortasına kadar sevdiğinizle beraber yapacağınız planlar devreye girebilir. Hayatınızda bir insan yoksa birileriyle iletişimde olabilirsiniz. Bu hafta hayatı iyimser, coşkuyla göreceğiniz haftalardan bir tanesi. 4

 Aralık’ta oluşacak tutulma, seyahat, yabancılarla yapılacak olan işler, yurtdışı bağlantılı eğitim ya da ticari faaliyetler, hukuki alanda atılması gereken konularda neler yapabileceğinizi size net bir şekilde gösterecek. Hatta son bir buçuk yıldan beri eğitim, seyahat, ticaret ve hukukla ilgili konularda nelerin ayağınıza dolaştığını, hangi noktalarda yanlış adımlar attığınızı görmüş olmanız gerekiyordu. Şimdi bu tutulmayla beraber çok daha doğru kararlarla yolunuzda ilerleyeceksiniz ve bu alanlarda önemli atılımlar, girişimler karşınıza gelebilir ve siz de bunları kullanmasını bileceksiniz. 

Güneş ve Merkür kavuşumu Pazartesi günü itibariyle eğer öğrenciyseniz ya da herhangi bir konuda eğitim veriyorsanız bu alanlarda seyahat ve eğitim alanlarınızda önemli bazı konularda çözümleri de karşınıza getirecek. Geleceğe yönelik isteklerinizi Pazartesi sabah saatlerinde gökyüzüne dilemeyi unutmayın, güzel etkileşimler altında olabilirsiniz. Görev ve sorumluluklarınızı bildiğiniz, çevrenizdeki insanlarla beraber atılımlara geçmeniz gereken bir dönem. Salı ve Çarşamba günü iş hayatınızda neler yapabileceğinizi çok net algılayacak ve buna göre de sorumluluklarınızla işlerinizi istediğiniz noktaya taşıyacaksınız. Önemli insanlardan destekleriniz olabilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, haftanıza sabah saatlerinde biraz daha keyifli etkilerle başlıyorsunuz ama Pazartesi 11.54 itibariyle birkaç gün boyunca gündelik yapılması gereken işlerinizin üzerine düşeceksiniz. Ele almanız gereken konular sağlığınızla ilgili alanlarda bel bölgesi, baş ağrıları ya da hormonal dengesizliklere dikkat etmeniz gerekecek. Böbreklerle ilgili sıkıntı ve problemler de devreye girebilir. 

Pazartesi keyifli etkileşimler var. Ödemeniz gereken bir borcunuzu ya da parayla ilgili konuları bu aralar çok düşünüyor olabilirsiniz. İşte bunlarla ilgili alanda gökyüzü size güzel sinyaller verebilir. Pazartesi sabah saatlerinde güzelce dualarınızı, temennilerinizi gökyüzüne gönderebilirsiniz. Çünkü para ile ilgili konularda güzel gelişmeler altında olacaksınız. 

Salı ve Çarşamba günleri iş alanlarınızda, çalışma koşullarınızda güçlü insanlardan göreceğiniz destekler yüksek olabilir ve o insanlara verdiğiniz sözleri tutmanın mutluluğu içerisinde olabilirsiniz. İşten gelecek paralar ya da tahsil etmeniz gereken paralar varsa Salı ve Çarşamba günleri bu konular hareketli olacak. 

Cumartesi günü bir tam Güneş tutulması yaşanacak. Siz bu tutulmayı ortak müşterek para alanlarınızda yaşayacaksınız. Evliyseniz eşinizin ya da sevdiğiniz insanın parası ya da patronunuzun, ailenizin ortak müşterek para konularında hızlı gelişmeler bu tutulma ile beraber hayatınızın merkezine yerleşebilir. Bir borcun altına girmek istiyor olabilirsiniz ya da mirasla, nafaka ile ilgili bir durum, borçlarınız, ödemelerle, banka ile ilgili bir konu devreye girebilir. Önünüzdeki 6 ay boyunca önem kazanacak konular bunlar olacak. Eğer bu konularda şimdiye kadar atılması gereken doğru adımları atmadıysanız bu tutulma ile neleri yapıp yapmayacağınızı çok net bir şekilde göreceksiniz. Hafta sonuna doğru daha keyifli oluşumlar devreye girecek ve tutulmadan sonraki süreçte kendinizi dışarıya atabilirsiniz. Bu tutulma 31 Aralık’ta tetikleniyor demek ki bu konularda önemli haberler 31 Aralık civarı karşınıza gelebilir.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, aile düzeninize yönelik bazı konular hafta başında devrede olurken Pazartesi öğle saatlerinden sonra hafta ortasına kadarki dönemde aşka, keyfe, mutluluğa odaklı olacaksınız. Daha çok kendi hobilerinize vakit ayırabilirsiniz, arkadaşlarınızla buluşmak varsa çocuğunuza vakit ayırmak ya da flörtleşmek, hoşlandığınız bir insan varsa onunla beraber kendinizi dışarıya atmak önemli olabilir. 

Perşembe ve Cuma günleri kendinizi işinize vereceğiniz, sağlığınızı önemseyeceğiniz zamanlar olacak. Pazartesi ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dair ya da ortaklaşa atmanız gereken önemli adımlarınızda güzel temenniler karşınıza gelebilir. O yüzden dua etmeyi, aklınızdan pozitif enerjiler geçirmeyi unutmayın. İlişkilere dair bir sıkıntı ya da probleminiz varsa Pazartesi sabah saatlerinde bu sıkıntıların çözüme ulaştığını görebilirsiniz. Önemli iş birlikleri ve anlaşmalar karşınıza gelebilir. 

Salı ve Çarşamba günleri sevdiğiniz insanla ya da hoşlandığınız kişiyle beraber gelecek planlarınız devreye girecek. Bu alanlarda atmanız gereken ne varsa bunları gönül rahatlığıyla atacaksınız. İlişkilerde sevdiğiniz insanın kardeşleri, akrabaları ile bir araya gelmek onlarla tanışmak yer ederken taşınmayı düşünüyorsanız ya da bir davanız varsa istediğiniz sonuçlar karşınıza gelebilir. Salı ve Çarşamba günleri sizi bu anlamda destekleyecek. 

Neptün 1 Aralık itibariyle düzeliyor. Kariyer alanlarınızda kendi içinize çok fazla dönmüş olabilirsiniz. Şimdi Neptün’ün düzelmesiyle beraber kariyer ve iş konularında çok daha önemli adımlar atabilirsiniz. Cumartesi günü oluşacak tam Güneş tutulması ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda gerçekleşecek. Demek ki ilişkilere, ortaklıklara dair önemli kararlar alınacak. Bu kararlar 31 Aralık civarı tetiklenebilir. Yer değiştirmek, taşınmak, bir ilişkiye başlamak, evlenmek, sözlenmek, nişanlanmak ya da sıkıntılı bir ilişkiniz varsa bunu sonlandırmak anlamında önemli bir altı ay sizleri bekliyor.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, Pazartesi günü iletişimle ilgili işleriniz aktif olurken öğle saatlerinden sonra hafta ortasına kadarki dönem daha çok evinize, ailenize, yuvanıza vaktinizi ayıracaksınız. Evinizde bir misafir ağırlayabilirsiniz, sevdiklerinizle ev ortamında buluşabilirsiniz ya da evde vakit geçirmek size büyük mutluluk verebilir. Hafta sonuna doğruysa hayata aşk ve keyifle bakacaksınız ve kendi hobilerinize daha fazla vakit ayıracaksınız. 

Pazartesi işle ilgili konularda sıkıntı yaşadığınız alanlarda çözüme ulaşmanız çok kolay olabilir. Gökyüzünün kapıları sizin için açık olacak. Önemli bir haber sabah saatlerinde karşınıza gelebilir ya da işinizle ilgili, sağlığınızla ilgili konularda çok güzel dileklerde bulunabilirsiniz. Bu dileklerin hepsinin de kabul olma olasılığı yüksek olacak ama pozitif olmayı ve pozitif düşünceler içerisine girmeyi de unutmayın. 

Salı ve Çarşamba günleri iş hayatınızda yapılması gerekenler devrede olabilir. Bütün işlerinizi sorumlulukla ele alacaksınız ve aynı zamanda beraber çalıştığınız kim varsa o insanlardan çok güzel destekler görebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bir şeyi kafanıza koyduysanız, zayıflamayı, spor yapmayı düşünüyorsanız Salı ve Çarşamba günleri sizi destekliyor çünkü bu alanlarda neler yapabileceğinizi göreceksiniz ve gücü üzerinizde hissedeceksiniz. 

1 Aralık Çarşamba günü Neptün düzeliyor, seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler alanında çok daha doğru adımlar atacağınız ve bu alanlarda yaratıcılığınızın sezgiselliğinizin çok daha rahat çalışacağı bir dönem başlıyor. 

Cumartesi günü tam Güneş tutulması gerçekleşecek ve siz bu tam Güneş tutulmasını iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda yaşayacaksınız. Önünüzdeki 6 ay boyunca sağlığınızla ilgili konu ve olaylar hayatınızın merkezine yerleşebilir. Bacak bölgesi, kalça ve uyluk sorunları, kuyruk sokumu aynı zamanda bacaklarınızın üst kısımları, huzursuz bacak sendromu gibi bazı konulara açık olabilirsiniz. Karaciğerinizi de çok fazla zorlamayın. İşle ilgili konularda hızlı bir beklentiniz varsa bu hafta başında belki dua ettiniz belki çok istediniz ya da bir beklenti içine girdiniz, bu tutulma ve sonrası işle ilgili konularda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. İş hayatınızda, sağlığınızla ilgili konularda bu tutulma ile beraber neleri doğru yapıp yapmadığınızı hangi konularda etik ve ahlaklı olup olmadığınızı çok net göreceksiniz. Unutmayın bu tutulma 31 Aralık’ta tetikleniyor demek ki beklediğiniz haberler sadece bu tutulma zamanı değil 31 Aralık’ta da hareketlenebilir.

 


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, haftanıza para işlerinizi ele alarak başlayacaksınız ama öğle saatlerinden sonra biraz daha kendinizi serbest bırakabilirsiniz. İletişim trafiğiniz Çarşamba öğleden sonraya kadar çok hızlı akacak. Yakın çevrenizle beraber yapacağınız planlar devreye girebilir. Yine yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylar ilginizi çok fazla çekecek ve insanlarla bir araya geldiğinizde onların hayatına barış getireceksiniz. Kavgalı, gürültülü ortamlardan uzak duracak hatta böyle ortamlarda insanların arasındaki arabuluculuk görevini siz üstleneceksiniz. 

Perşembe ve Cuma günleri ağırlıklı olarak eviniz, yuvanızda vakit geçirmek önemli olurken hafta sonu sizi kimse tutamaz. Daha çok size keyif veren olaylar içerisinde yer alabilirsiniz. Bu hafta aşk hayatınızla ilgili önemli beklentileriniz olabilir. Bu istek ve beklentiler tutulma ile beraber hareketleniyor ve Pazartesi günü sıkıntı ve sorunlarınızı çözmenin de bir yolu karşınıza gelecek. İşte bu hafta bu konularda kendinizi güçlü göreceksiniz. İkili ilişkilerden yana şansınız çok kuvvetli olacak. 

Salı ve Çarşamba günleri güçlü insanlardan göreceğiniz desteklerle, hobilerinize, eğitim hayatınıza, sportif faaliyetlere kendinizi verebilir ya da bu alanlarda sanatsal ve kreatif işlerinizde önemli görevlerinizi yerine getirebilirsiniz. Çocuğunuz varsa onun yakın çevresi ile beraber yapılacak plan ve programları iyi organize edeceksiniz. Hayatınızda bir insan varsa, aşkın peşindeyseniz bu dönem başlayan ilişkiler uzun soluklu ve kalıcı olabilir. 

1 Aralık’ta Neptün’ün de düzelmesiyle beraber parasal işlerle daha haşir neşir olacağınız bir dönem olacak. Yaz dönemizde iyice ipin ucunu bırakmış olabilir ya da bu konularla ilgilenmemeyi tercih etmiş olabilirsiniz. Şimdi artık Neptün’ün düzelmesiyle beraber maddi konularda sezgisel yaratıcı yönleriniz daha fazla ön plana geçiyor. Cumartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşecek Güneş tutulması aşk evinizde oluşacak. Bu dönem ve sonrası aşkın karşınıza geldiğini görecek, hayata aşkla bakacak sizi aşkla besleyen hobiler, sizi aşkla besleyen işler peşinde koşmaktan mutluluk duyacaksınız. Çocuğunuz varsa onun hayatında da hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, haftaya Ay Başak burcundayken giriş yapıyorsunuz. Sizin için önemli haftalardan bir tanesi ama sabah saatlerinde kafanız biraz karışık olabilir. Ev ortamlarınızda vakit geçireceksiniz sabah saatlerinde olumlu enerjiyi üzerinizde hissedin. Ailenizde sıkıntınız varsa, evle ilgili bir girişimiz varsa Pazartesi sabah saatlerinde bütün bunları ele almak içinde vaktiniz olacak. Pazartesi öğleden sonradan Çarşamba öğleden sonraya nelere sahip olduğunuzu daha fazla kafanıza takacaksınız. Hem hayatın tadını çıkarmak isteyebilirsiniz hem de para harcamalarınız bu dönemde önemli olabilir. Güzel olan şeyler ilginizi çekecek. Pazartesi öğleden sonra Salı ve Çarşamba günü para harcamaya da meyilli olabilirsiniz. 

Salı ve Çarşamba günleri ev ve aile hayatınız için yapmanız gerekenleri çok rahat bir şekilde ele alacağınız birkaç gün sizi bekliyor. Ailenize verdiğiniz sözleri tutabilirsiniz. Babanızın akrabaları, kardeşleri onlarla olan bağlantılarda önemli konuşmalar, önemli insanların desteğini üzerinizde hissetme devreye girebilir. Ailenizden bir insanın sağlığında çok güzel gelişmeler karşınıza gelebilir. Kısacası aile ortamlarında adım atacağınız konularda hayat sizi destekliyor olacak. 

1 Aralık Çarşamba günü Neptün düzeliyor. İlişkilerle ilgili alanda Neptün sizi biraz daha sezgisel yapabilir biraz daha yaratıcı, hoşgörülü, verici olabilirsiniz. Neptün’ün düzelmesiyle özellikle ortaklıklar, ilişkilere dair vermeniz gereken önemli kararlarda kafa karışıklığına dikkat etmeniz gerekiyor. Gerçeklerden çok fazla uzaklaşmadan bu kararlarınızı devreye koyabilirsiniz. 

Cumartesi günü tam Güneş tutulması sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşuyor. Demek ki bu tutulma ve sonrası 6 ay boyunca evle ilgili konular aile hayatınızla ilgili atılması gereken önemli adımlar, ailenizdeki insanların sağlığı ile ilgili verilmesi gereken kararlar devreye girebilir. Emlak, alım, satım, kiralama, yer değişikliği ya da yuva kurma ile ilgili konularda neler yapmanız gerektiğini bu tutulmayla beraber öğreneceksiniz. Öğreneceksiniz diyorum çünkü güney Ay düğümü tarafında bir tutulma, demek ki şimdiye kadar hatalar yaptıysanız ve bu hataları önemsemediyseniz, aile ortamlarınızda etik ve ahlaklı davranmadıysanız olayların derinine gitmediyseniz, bazı şeyleri küçümsediyseniz bu tutulmayla beraber artık bunları yapmamanız gerektiğini çok net bir şekilde fark edeceksiniz. Bu tutulma 6 ay boyunca hayatınızda önemli olacak ama ilk etkilerini hem 4 Aralık civarı hem de 31 Aralık’taki Mars’ın bu alanlarımızı tetiklemesi ile beraber görebilirsiniz. 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, haftanıza isteksiz enerjilerle başlasanız bile Pazartesi öğle saatlerine doğru hayatınız kıpırdanmaya başlıyor. Çarşamba öğleden sonraya kadar şans rüzgârı sizin arkanızdan esecek. Duygu durumunuzda hızlı değişimler devreye girebilir ama bir araya geldiğiniz insanlarla gezmek, kendinizi yenilemek istediğiniz noktalarda hayatın sizinle bir aktığını çok net bir şekilde göreceksiniz. Sıkılganlıklara karşı dikkat edin, çok çabuk kararlar alacak çok çabuk ilişkileri başlatacaksınız bu dönem içerisinde. 

Pazartesi günü çok keyifli, sabah saatlerinde bolca dilekte bulunmayı unutmayın. Sosyal medyayı kullanıyorsanız, dijital alanda, ulaştırmaya, satışa dair birtakım işleriniz varsa bu alanda da önemli konular, mevzular devreye girebilir bu Pazartesi itibariyle. 

Salı ve Çarşamba günleri yakın çevrenizden bir insanla tanışmak söz konusu olabilir. Bu tanıştığınız insanla kalıcı ve uzun süreli bir aşka yelken açabilirsiniz ya da hayatınızda uzun süreli bir ilişki varsa o kişinin çevresiyle iyi anlaşacağınız bir hafta olacak. Geleceğe yönelik adımlarınız hızlanıyor. Girişimleriniz konusunda desteklendiğinizi görecek ve yakın çevrenizdeki insanlardan gereken ilhamı alacaksınız. 

1 Aralık’ta Neptün sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda düzelecek. Yani işinizle ilgili konularda daha yaratıcı daha sezgisel ilerleyeceksiniz. Biraz daha anlayışınız yükselecek ama sağlığınızla ilgili konularda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. 

4 Aralık’ta bir tam Güneş tutulması var siz bu tutulmayı iletişim ve yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama, sosyal medya mecraları, eğitimle ilgili konular, radyo, televizyon, ticaret faaliyet bunlarla ilgili alanlarda önemli açılımlar bu tutulma ile beraber 6 ay boyunca gündeminize yerleşebilir. Akrabalar, yakın komşular, yakın dostlarınız onların hayatında da önemli olayların devrede olduğunu göreceksiniz. İşte bu alanlarda neleri yapmanız gerektiğini aslında 1,5 yıldır yaşadığınız tutulmalarla çok net gördünüz. Hala aynı hatalarla yolunuzda devam etmemeniz gerektiğini anlayacaksınız. Bunu yapabilirseniz bu tutulmanın size çok büyük faydaları olacak. Unutmayın bu tutulma 31 Aralık zamanında tetikleniyor. Demek ki bu iletişimsel işleriniz, sosyal medya konuları, dijital platformlar, kısa seyahatler ya da eğitimle ilgili konularda 31 Aralık civarı önemli hareketlenmeler karşınıza gelebilir.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, sabah saatlerinde hemen arkadaşlarınızla yaptığınız görüşmelerden sonra öğleden sonra üzerinize bir ağırlık çökebilir. Çarşamba öğleden sonra saatlerine kadar biraz daha kendi halinizde olmak isteyebilirsiniz. Ama işlerinizi yaptıktan sonra kendi köşenize çekilmeyi ve biraz da dinlenmeyi unutmayın. Çünkü Perşembe ve Cuma günleri sizin için fazlasıyla hareketli geçecek. 

Pazartesi para ile ilgili konularda, paranızı alamadığınız alanlarda önemli bir çözüm karşınıza gelebilir. Önemli konuşmalar, anlaşmalar, iş birlikleri altında olabilirsiniz. Sabah saatlerinde maddi konularla ilgili dileklerde bulunmayı ihmal etmeyin. 

Salı ve Çarşamba günleri para ile ilgili alanda aldığınız haberler ev ve aile hayatınıza yarayacak. Aile hayatınızda insanların sizi desteklediğini göreceksiniz. Maddi konularda önemli görevlerinizi sevdiklerine ve ailenize karşı çok rahat bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Evinizle ilgili yapılması gereken harcamalar size sağlam adımlar attıracak ve bu dönem yaptığınız alışverişlerden çok güzel kar elde edeceksiniz. Maddi yönden sizi zorlamayacak, tam da olması gerektiği gibi olacak hem bütçenize uygun olacak hem de evinizin ihtiyaçları görülmüş olacak. 

1 Aralık’ta Neptün düzeliyor, sizin aşk evinizde gerilemekteydi. Şimdi aşk hayatınızda daha yaratıcı daha sezgisel daha hayalperest etkilerle hareket edebilirsiniz. Özellikle sanata ya da kreatif alanlara yönelik işiniz varsa işte bu Neptün’ün düzelmesi sizin hayal gücünüzü artırabilir, işlerinizden daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Cumartesi günü tam Güneş tutulması gerçekleşecek, siz bu Güneş tutulmasını para evinizde yaşayacaksınız. 1,5 yıldan beri tutulmalar para aksınızdaydı. O yüzden parasal konularda önemli açılımlar devreye girmiş olabilir. Tam tutulma zamanları para ile ilgili konularda krize girmiş ya da zorlanmış olabilirsiniz. Şimdi bu tutulmada nelerin sizi mutlu edip etmediğini çok net göreceksiniz. Cebinize giren para ile ilgili olacaksınız ve bu para ile ilgili şimdiye kadar yapmış olduğunuz yanlış adımları çok net bir şekilde fark edeceksiniz. Ticari faaliyetlerde, para ile ilgili konularda ne kadar etik ve ahlaklı davrandınız bu alanlarda derine gittiniz mi uğraştınız mı? Kendi hayatınıza dair çözümlemelerde bulundunuz mu? İşte bu tutulma bu konuları karşınıza getirecek ve bunları gördükten sonra da artık bu alanlarda bir tutulma yaşamayacaksınız, elinize para da geçebilir. Unutmayın bu tutulma 31 Aralık civarı tam yılbaşına girmeden önce tetikleniyor. Demek ki 4 Aralık ve 31 Aralık civarında bu tutulmanın izlerini hayatınızda parasal yönden çok daha net görebilirsiniz. 

 


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, haftanız hareketli bir şekilde başlayacak. Pazartesi öğleden sonradan Çarşamba öğleden sonraya kadarki zaman diliminde organizasyonlara, davetlere ya da arkadaşlarınızdan gelecek haberlerle kendinizi kalabalık ortamlara atacaksınız. Sizin için önemli haftalardan bir tanesi çünkü sizin burcunuzda bir tutulma gerçekleşecek. Eğer doğum tarihiniz 1-8 Aralık tarihleri arasındaysa bu tutulma sizin hayatınızda 6 ay boyunca çok önemli açılımları karşınıza getirebilir. Tutulma, iş değiştirme, önemli bir işe başlama, yer değişikliği eğitim ya da hayatınızdaki insanla evlilik kararı konularını tetikleyecek. Hayatınızla ilgili önemli kararlar almanızı sağlayacak. Sevdiğiniz insana göre ne gibi pozisyonlar aldınız, onun hayatı için nelerden vazgeçtiniz, kendi sağlığınıza gereken özeni gösterdiniz mi ya da kendi hayatınızı bu dönem önemsediniz mi? Kendinize adaletli davrandınız mı? İşte bu tutulma ile beraber bunları göreceksiniz. Artık hayatınızda vermiş olduğunuz kararlarla yolunuza ilerleyeceksiniz, Burası fiziki sağlık alanınız olduğu için sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönem bacak ağrıları, huzursuz bacak sendromu, kalça ve uyluk bölgesi, kuyruk sokumu rahatsızlıklarına açık olabilirsiniz. Çarpmalar, düşmeler, spor sakatlanmaları, cilt sıkıntıları ya da karaciğer problemleri bu dönem sizi yorabilir ve zorlayabilir. Hayatınızla ilgili çok önemli açılımlarda bulunacaksınız. 

Pazartesi hayatınızla ilgili her konuda ellerinizi açın, hayatınız için çok güzel isteklerde bulunun. Önemli konuşma ve görüşmeler bu Pazartesi sabah saatleri itibariyle devrede olabilir. Pazartesi ve Salı günleri aynı zamanda yakın çevrenizdeki insanların desteğini hayatınız üzerinde hissedeceksiniz. Onlara vermiş olduğunuz bir sözü çok rahat bir şekilde yerine getirebilirsiniz ya da onların size vermiş oldukları sözleri çok rahat bir şekilde getirdiğini görebilirsiniz. Önemli girişimleriniz ve iletişimsel işlerinizde paraya dayalı adımlarınız da bu hafta sizi destekleyecek. 

Neptün 1 Aralık itibariyle düzeliyor. Ev, aile ve yuva alanlarınızda artık daha sezgisel daha anlayışlı daha fedakâr etkilerle hareket edeceksiniz. Neptün’ün güçlenmesi aile hayatınızda ufak tefek kırılganlıklara ve hayal kırıklıklarına neden olabilir. 4 Aralık civarı ve 31 Aralık’ta bu tutulma noktaları tetikleniyor hayatınızla ilgili önemli kararlar alacaksınız.

 Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, bu hafta biraz daha dış konularla ilgili olacaksınız ama Pazartesi öğleden sonra ve birkaç gün boyunca iş hayatınızda dengeli, ölçülü ve diğer insanlarla işbirliğine açık olacaksınız. Kariyer ve meslek alanlarınızda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. 

Pazartesi günü içinizden geçirdiğiniz dileklere dikkat edin, olumsuzluklardan uzak durun. Bu aralar biraz tefekkür halinde olduğunuz, kendi içinize döndüğünüz ve plan yaptığınız bir dönemin içindesiniz. Yataktan kalkmak, hayatla yüzleşmek zor gelebilir, şimdiye kadar tıkır tıkır giden işlerde aksamalar olabilir ama bu Pazartesi sabah saatlerinde dilek dilemeyi, güzel temennilerde bulunmayı ihmal etmeyin. Çünkü bazı konuların çözümleri tak diye aklınıza düşecek ve bu noktada sorun yaşadığınız alanların hızlı bir şekilde açıldığını göreceksiniz. 

Salı ve Çarşamba günleri para ile ilgili konularda güzel adımlar devreye girebilir. Bir şirketle ya da yabancı insanlarla girişilecek önemli işlerde kalıcı, doğru, sağlam adımlarla yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Bir şirkette çalışıyorsanız bu dönem patronlarınızdan göreceğiniz yardımlar yüksek olabilir. Aile hayatınızda önemli insanlara parasal konularda yardım edebileceğinizi görebilirsiniz. Görev ve sorumluluklarınızdan kaçmayacağınız, hayatın da size bu noktalarda şanslı davranacağı bir dönem. 

Çarşamba günü Neptün düzeliyor, iletişimsel işlerinizde daha yaratıcı daha sezgisel ilerleyeceğiniz ve hayal gücünüzü tam kapasiteyle kullanacağınız bir döngüye giriş yapıyorsunuz. 

Cumartesi günkü tam Güneş tutulması sizin kadersel alanınızda gerçekleşecek. Şartlar ve koşullar elinizde olmayacak. Bu tutulma aslında 1,5 yıldan beri yaşadığınız tutulmaların son ayağı. Spiritüel alanda, ruhsal yönden kendinizi ne kadar beslediniz, diğer insanlara ne kadar ahlaklı ve etik davrandınız ya da bu alanlarda gerçekten bazı korkular ve endişeler sizi esir mi aldı? Ya da neler yapabileceğinizi net bir şekilde gördünüz mü? İşte bütün bunlarla bu tutulma zamanı yüzleşeceksiniz. Yurtdışı bağlantılı işler, yabancılarla yapılacak olan işlerde sorunun temelindeki ya da olayın temelindeki sorunu çok net bir şekilde bu tutulma ile beraber göreceksiniz. Eşinizin ya da partnerinizin sağlığı ya da işiyle aynı zamanda annenizin akrabalarıyla ilgili konu ve olaylar bu tutulma ve sonrası hayatınızda hızlı bir şekilde yer edebilir. Bu tutulma zamanı önemli konularda harekete geçmeyin ve bu tutulmanın 31 Aralık günü bir kez daha Mars tarafından tetikleneceğini bir kenara not alın. Hayatın akışına kendinizi bırakın şartları ve durumları çok fazla zorlamayın. 

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, parasal işlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi öğleden sonra Çarşamba hafta ortasına kadarki dönem gezmek, dolaşmak hafif konularla ilgilenmek hayatınızda önemli olabilir. Önemli insanlardan, uzaklardan haberler alabilirsiniz. Eğitim alıyorsanız bir öğrenciyseniz eğitimle ilgili konularda güzel gelişmeler de olacak. Bir işte çalışıyorsanız da kafanız biraz dışarıda diğer insanlarda olabilir. 

Perşembe ve Cuma günleri kendinizi kariyerinize, meslek alanlarınıza adayacaksınız. Hafta sonuna doğru çalışmalarınız hızlanabilir, hafta sonunda sosyal ortamlarda ve çevrelerde bulunarak vaktinizi geçireceksiniz. 

Pazartesi sosyal çevre ve ortamlarda arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bağlantılar önemli olacak. Bazı noktalarda sorun ve sıkıntılarınız varsa bu sorun ve sıkıntılara çözüm üretmek çok ama çok kolay olabilir. Bazı arkadaşlarınızla bir araya geleceksiniz güzel fikirler oluşabilir kafanızda, önemli açılımlarla hareket etmek isteyebilirsiniz. Bu Pazartesi bu noktada gayet keyifli akacak. 

Salı ve Çarşamba günleri hayatın karşınıza getirdiği işlerde kalıcı uzun soluklu, disiplinli adımlar atılabilir ya da bu dönem ele aldığınız konularda uzun soluklu ve kalıcı bazı sonuçlar elde edebilirsiniz. Neptün’ün düzelmesiyle beraber para ile ilgili konularda hayal gücünüzü çok daha fazla kullanacağınız ve parasal konularda çok daha rahat hareket edeceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Ama para ile ilgili konularda biraz kendinizi kandırdığınız da bir dönem olmamasına dikkat edin. 

Cumartesi günü tam Güneş tutulması gerçekleşecek bu tutulma sizin sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda oluşacak. Bu tutulma ve sonrası 6 ay boyunca çevreniz değişebilir, arkadaşlarınızın konu ve olayları hayatınızda yer edebilir. Arkadaş ilişkilerinizde sıkıntı ve sorunlar neler, neden çevrenizden yeteri kadar faydalanamıyorsunuz ya da bazı arkadaşlarınızla aranızda sorunlar yaşanıyor işte bütün bunları bu tutulma ile beraber çok net bir şekilde göreceğiniz bir dönem olacak. Burası işten elde edilen gelirlerle de çok bağlantılı. Demek ki gelirlerinizde de bir artış söz konusu olabilir. 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, özel hayatınız ve ilişkilerle başlayan haftanız hemen Pazartesi öğleden sonra daha gizemli konu ve olaylara yerini bırakacak. Hafta ortasına kadar biraz da parasal konularla ilgili olacaksınız. Hafta ortasından hafta sonuna kadarki dönemde gezmek, dolaşmak kendinizi dışarıya atmak isteyebilirsiniz. 

Pazartesi günü Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Kariyer ve iş alanlarınızda, mesleğinizde, amaç ve hedeflerinizde ya da evliliğinizde kalbinizden geçirdiğiniz konu ve olaylar önünüze gelebilir. Pazartesi hemen sabah saatleri itibariyle önemli bir iş teklifi karşınıza gelecek, önemli birtakım konuşmalar içerisine gireceksiniz. Hiçbir şey gelmese bile tutulma burada, o yüzden bu Pazartesi içinizden güzel dilekler geçirmeyi unutmayın. 

Salı ve Çarşamba günü kariyer ve iş konularında yapılması gereken ne varsa çok rahat bir şekilde ele alacaksınız. Disiplinli olacak, aynı zamanda işlerinizi çok kolay halledecek, verdiğiniz sözleri tutacak ve çevrenizdeki insanlardan istediğiniz destekleri ve aradığınız fırsatları çok net bir şekilde göreceksiniz. Kalıcı ve uzun soluklu işlere de adım atabilirsiniz. 

Çarşamba günü Neptün düzeliyor, Neptün sizin gezegeniniz o yüzden hayatınızla ilgili önemli girişimleriniz, hayatınızla ilgili vermeniz gereken önemli kararlar ya da hayata bakış açınızda artık daha iyimser daha sezgisel daha hayal gücü yüksek bir şekilde hareket edebilir ve diğer insanların arasından çok kolay bir şekilde sıyrılabilirsiniz. 

Cumartesi günü tam Güneş tutulması gerçekleşiyor, kariyer ve meslek alanlarınızda oluşacak. Kariyerinizde ve iş hayatınızda neler yapılması gerekiyorsa işte bu tutulmayla beraber hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Önünüzdeki 6 ay boyunca iş hayatınızda önemli açılımlar devreye girebilir. İş hayatınızda ayağınıza takılan, sizi zorlayan bazı ilişkiler, insanlar gibi konuları ele aldıysanız, daha önceki tutulmalarla bazı konuları fark ettiyseniz artık aynı hataları yapmanız hiç gerek yok. İşte bütün bunları göreceksiniz. Etik ve ahlaklı davrandığınız aynı zamanda işleri nasıl ele almanız gerektiğini fark ettiğiniz müddetçe bu tutulma 6 ay boyunca kariyerinizde önemli sıçramaları karşınıza getirebilir, tadını çıkarın.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın