Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

17 – 23 Haziran 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

MUTLU VE DİKKATLİ BAYRAMLAR!

Haftaya Ay Terazi burcundayken giriş yapıyoruz ama sabah 09:37 itibariyle Ay Akrep burcuna geçecek. Bu hafta hem ilişkilerimiz hem de giderler, harcamalar, alacak verecek dengesi önemli olacak. Ay Akrepteyken ufak tefek krizlerle de karşılaşma potansiyelimiz var.

Pazartesi günü Merkür’ün Venüs’le bir kavuşumu gerçekleşiyor ki bu barış ve huzuru artırıcı bir etkidir. Eğitmenler, yazarlar, sanatçılar için keyifli bir dönem olabilir. Eğlenceli aktivitelere organizasyonlara katılımın yüksek olacağı zamanları temsil eder. Merkür Venüs kavuşumları doğru zamanda doğru şeyleri söyleyerek karşı tarafın gönlünü alma, sıkıntı ve problemleri düzeltme anlamında bize göz kırpacak. Fakat Pazartesi Merkür’ün Neptün’le ve Venüs’ün de Neptün’le bir dik açısı devrede olacak. Bu da kafa karışıklığını artıran bir etkidir. Merkür Neptün dik açıları özellikle dolandırıcılıkla, yanılgılarla, aldanmalarla bağlantılıdır. Bayram zamanı başkalarına iyilik etmek isterken çok çabuk aldanabilir, para kaybedebiliriz. Etrafımızdaki insanların söyledikleri yaptıkları birbiriyle tutmayabilir özellikle ilişkilerde hayal kırıklığı etkisi devreye girebilir. Beklentimiz yüksekse karşı taraftan bir amaç uğruna bir şeyler bekliyorsak bunun gerçekleşmeme potansiyeli de var. Merkür ve Venüs İkizler burcunun son derecelerinde ilerlerken Neptün’e bu dik açıyı yapacaklar. Önümüzdeki hafta itibariyle bağışıklık sistemimizi iyi korumaya özen gösterelim. Kafa karışıklıklarından, belirsizliklerinden mümkün olduğunca uzak duralım. Çünkü bayramda ve bu dönemde zorlayacak olan etkilerin başında bunlar geliyor. Özellikle bağışıklık sistemimiz bayram sonrası doğru çalışmayabilir. Ayak bölgesi, eller kollar, alerjiler, gıda ve ilaç intoleransları, zehirlenmelere dikkat etmekte fayda var. Ayrıca ateşli ve enfeksiyonel hastalıklar, mantar, balgamlı hastalıklar önem kazanıyor. Tatildeyseniz girdiğiniz havuza yediğiniz yemeğe bulunduğunuz yerlerdeki hijyene özen göstermeye çalışın. Alkol, tütün ve benzeri alışkanlıkların artacağı bir dönemi de temsil edebilir. İlişkilerde hayal kırıklıkları, çözülmeler, yozlaşmalar, skandallar, sanatçılarla ilgili konularda skandal vari olayları duyacağımız bir bayram geçirebiliriz. Özellikle bayramın birinci, ikinci günü bu alanlar fazlasıyla aktif olacak gibi görünüyor.

Bireysel ilişkilerimizde de sevdiğimiz insanla olan bağlantıları kuvvetlendirmeye çalışırken beklentilerimizi mümkün olduğunca aza indirmek ve bu beklentileri göremediğimiz zaman ters bir tepki vermemek önemli olmalı. Pazartesi günü bütün bu etkiler devreye girdikten sonra Merkür ve Venüs Yengeç burcuna geçiyor, Yengeç burcuna geçtiği için iletişim gezegeni Merkür daha duygusal daha ailevi konularla ilgili olacağız. Emlak sektöründen otelciliğe, yiyecek içecek sektörü Yengeç burcu tarafından yönetilir. Bahçe, bakım işleri, ormancılık aynı zamanda konaklama işleri ile ilgili işleriniz varsa aile şirketlerinde çalışıyorsanız bu konular da önem kazanacak. Merkür Yengeç burcunda çok doğru bir konumda olmayacak daha duygusal tepkiler vereceğiz, konuşmalarımızda daha pasif agresif olabiliriz, ailemizle paylaşımlara açık olabiliriz. Venüs’ün Yengeç burcunda yüceldiğini ve iyi konumda olduğunu düşünürsek Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi iyi olacak. 20 Haziran’a kadar bekleyin sonrasında güzelleşmek, bakım yaptırmak, estetik uygulamalara girişmek ya da giyime para harcamak için Venüs’ün Yengeç burcundaki konumundan faydalanabilirsiniz.

Bu hafta Güneş de Yengeç burcuna geçecek Perşembe günü itibariyle. Güneş Neptün dik açısı aldanmalar, yanılgılar, bağışıklık sistemimizin düşük çalışması etkileri de devrede olacak. Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile hem ulusal konulara hem aile içi konulara güvenliğimize daha fazla önem vereceğimiz ve kimliğimizi bu alanda ortaya koyacağımız bir döngüye merhaba diyoruz. Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi yaz ekinoksu anlamına geliyor. Balık burcunun yükseldiğini görüyoruz. Her tür turizm, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı insanlarla yapılacak her tür iş, ithalat ihracat ve bizi yöneten insanların attığı adımların önemli olacağını söyleyebiliriz. Satürn birinci evimize yerleşmiş durumda. Mart ayındaki haritada da böyleydi. Satürn birinci evde, zorlanma, kemerlerin sıkılması kıtlık enerjisi ile bağlantılı. Bazı ürünlerin tedarik sürecinde yaşanacak sıkıntı ve problemler devreye girebilir ama birinci ev halkı gösterdiği için orada Satürn gibi ağır bir gezegenin olması, halkın 3 aylık süreçte maddi konularda dikkatli olması gerektiğini anlatıyor.

Yükselen Balık, Jüpiter İkizler burcunda üçüncü eve yerleşmiş. Komşu ülke ilişkilerimiz önem kazanacak. İletişim, eğitim konuları, haberleşme, gazetecilik, yayıncılık, iç turizm, posta servisleri, radyo, televizyon önem kazanacak önümüzdeki 3 ay boyunca. İç politikayla ve iç meselelerimizle daha fazla ilgili olacağız. Devletin alacağı kararlar önemli olacak. Venüs’ün dördüncü evde ve iyi bir konumda olması meyve ve tatlı yiyeceklerin bol olacağını ama pahalı olacağını bize gösteriyor. Gıda yiyecek içecek sektörü, otel konaklama ve ev fiyatları çok konuşacağımız konuların başında geliyor. Mars’ın Boğa’da olması ve para evine yerleşmiş olması toprak ürünleri, tarım çiftçilik alanlarında ve bankacılık sektöründe mücadeleci koşullar görülebileceğini bize gösteriyor. Eğitim, yurt dışı seyahatler ve vizelerde, ithalat ve ihracatta sorunlar oluşabilir. Eğitim, spor alanlarında bazı zorlanmalar devreye girebilir. Altınla mücadele edilebilecek bir dönem, gıda enflasyonunun arttığını görüyoruz. Gıda, tarım ürünleri, hammadde, büyükbaş hayvancılık, dekorasyon, güzellik malzemeleri, el yapımı ürünler, doğal organik gıdalar, ihracat ürünlerinde büyümenin de yavaşlayacağını ekleyebiliriz önümüzdeki 3 aylık dönemde. Toprak mahsulleri de zarar görebilir. Madencilik sektöründe bazı olumsuzluklar devreye girebilir, ekonomik daralma ve işsizlik de öne çıkabilir.

Türkiye haritasına baktığımızda çiftçilik, tarım, madenciler ile ilgili konular önem kazanacak. Önümüzdeki 3 aylık süreçte bu insanların daha fazla kendilerini göstermek istediklerini, sinirli agresif bir tavır ve tutum içerisinde hareket ettiklerini görebiliriz çünkü Merkür’ün Mars’la bir dik açısı var bu da sinirli, agresif, tartışmacı aynı zamanda kolay ikna olmayacak insanlara işaret ediyor. Sınırlarımız, topraklarımız burada yaşanacak herhangi bir olumsuzluk ya da bir sıkıntıyla uğraşma potansiyeli de olabilir. Bu haritada kuzey güney ay düğümlerinin Türkiye’nin Plütosu ile bir dik açı içerisinde olduğunu görebiliriz. Bu da yaz döneminde borsada yatırım yapanların dikkatli olması gerektiğini bize gösteriyor. 15 Temmuz civarları bu anlamda dikkat çekici. Bu ayın değerli metaller arasında gümüşte artış görülebilir. 19, 20, 21, 22, 23 Haziran özellikle 21, 22, 23 Haziran’da ay hızlı hareket edecek. Bu tarihler hem Dolunay haritasını çalıştıracak hem de yaz ekinoksunu çalıştıracak o yüzden gümüşün haritası da hızlı etkiler alıyor. Merkür Neptün, Venüs Neptün, Güneş Neptün dik açılarının devrede olduğu zamanlar gözümüzü bitcoine, petrole, altına çevirebiliriz ama burada yanıltıcı, spekülatif hareketlilikler de devrede olabilir. Yatırım tavsiyesi olmamakla beraber bu tarihlere dikkat etmenizi, Pazartesi, Perşembe günlerine bakmanızı tavsiye edeceğim.

17 – 23 Haziran Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar bu hafta bayramın ikinci günü ile beraber maddi konular hayatınızda önem kazanıyor Çarşamba gününe kadar parasal konularla ilgili olacak, kendi alanınıza vakit yaratacaksınız. Sevdiğinizle beraber vakit geçirmek de bu konular arasında yer alabilir ama daha çok karşı tarafı düşüneceksiniz. Bayramın son gününden sonra hızlı bir hareketlilik devreye giriyor. Hem Merkür hem Venüs’ün sınır dışı hareket ediyor olması trafikte dikkatli olmanız gerektiğinin altını çiziyor. Perşembe ve Cuma dönüş yolculuğunda olacaksanız bu konulara dikkat etmekte fayda var. Yakın çevrenizdeki insanlardan beklentileriniz varsa ya da bayrama girmeden önce ticari faaliyetleri başlattıysanız ve burada beklediğiniz bazı haberler varsa bu haberleri almakta zorlanabilirsiniz, bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların bu dönem sağlıklarına dikkat etmeleri gerekecek onların hayatında yaşanacak bir problem sizin hayatınıza da sirayet edebilir. Her tür girişim, konuştuğunuz, iletişim halinde olduğunuz insanlar tarafından bu hafta kandırılma etkisi devrede olabilir. Akrabalar, kardeşler, kuzenler çok yakın arkadaşlarınızın hayatında sağlıkla ilgili bir çöküş ya da bir sıkıntı yaşanabilir. Güneş’in Yengeç burcuna geçişiyle Perşembe gününden sonraki süreç evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Evinizde insanları ağırlayacaksınız iletişimi burada kuracaksınız uzun zamandır ailenizi ihmal ettiyseniz onlarla konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Emlakla ilgili girişimleriniz varsa bu konuları yapmak için uygun bir dönem olacak. Boya badana, tadilat tamirat ya da bahçe düzenlemeleri gibi işler varsa Venüs’ün de buraya geçişiyle bu alanlarda güzel fırsatlar ya da çok rahat akış devreye girebilir.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar bayramın ikinci günü ikili ilişkiler ve özel hayatınız daha da önem kazanacak. Sevdiğiniz insanın beklentileri ve onun vereceği kararlara birkaç gün boyunca uyum sağlayacaksınız, uyum sağlayamadığınız noktada bazı ilişkilerinizde bazı hayal kırıklıkları da devreye girebilir. Diğer taraftan parasal konular çok önemli. Değerinizi anladığınız, nasıl daha iyi para kazanırım diye düşündüğünüz bir dönem içerisindesiniz. Bayram öncesi yaptığınız işler varsa ve bir yerlerden para bekliyorsanız bayramda bu paranın gelmemesi gecikmesi ya da bazı sorunların oluşması hayal kırıklıkları yaratabilir. Arkadaşlarınızla girişeceğiniz işlerinizde dikkatli olmaya özen gösterin gözden kaçırdığınız bazı detaylar özellikle legal meselelerde sorun çıkarmasın. Arkadaşlarınızın hayatında bu dönem bazı zorlanmalar da devrede olacaktır bunların haberini alabilirsiniz. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle yakın çevrenizle iletişiminiz hızlanıyor. Akrabalar, komşular, sevdiğiniz dostlarınızla daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Bu dönem sizi birçok konuda da destekleyecek. Bayram sonrası iş girişimleriniz, lansmanlarınız, kafanızdaki planları hareketlendirmek varsa bu konum size yarayabilir. Arkadaşlarınızın hayatında bazı zorlanmalar olabilir ya da sizin parasal konularda bazı kandırılmalarınız olabilir. Parayla ilgili konular Perşembe ve Cuma günü ön plana çıkarken, Cumartesi ve Pazar seyahatler önem kazanıyor. Uzak yerlerden alacağınız önemli haberler devrede olacak. Seyahatlerinizi iyi planlayın özellikle hafta sonu dönüyorsanız stratejik ve usule uygun hareket ediyor olmanız sizi kazadan beladan koruyacaktır.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler bayramın ikinci günü Pazartesi günü gündelik hayatın ritmi önem kazanacak. Koşturmalı bir hafta olacak. Pazartesi Merkür’ün Neptün’le Venüs’ün Neptün’le dik açısı devrede olacak. Şanslı bir dönemdesiniz ama üzerinizde baskı kuran insanların olduğunu fark ediyorsunuz. Bazı insanlara gereğinden fazla ilgi gösteriyorsunuz, fedakarlıklarda bulunuyorsunuz. Bu kişiler ailenizden, iş yerinden insanlar olabilir ya da eşinizin ailesi olabilir onlara karşı yumuşak karnınız var hem bir yandan üzerinizde baskı hissediyorsunuz bir mesafe koymanız gerektiğini hissediyorsunuz ama bir yandan da onlara hayır diyemiyorsunuz. Bayram zamanı iş ortamından alınacak bir haber sizi yorabilir zorlayabilir ya da bazı ilişkilerinizde sıkıntıları karşınıza getirebilir ama ailenizle olan ilişkilerinize de dikkat etmeniz gerekecek. Özellikle Pazartesi ve Perşembe günleri bu çok önemli. Göz önünde olacağınız ortamlarda sağlıkla ilgili konularda da test edilebilirsiniz ya da bir ebeveynin sağlığı ile ilgili konular bayram sonu gibi karşınıza gelebilir. Bu dönem kafanızda birçok fikir var ama acele etmeyin, kendi değer yargılarınıza güvenin bazen kararsız kaldığınızda etrafınızdaki insanlara danışmak istediğinizde onlardan aldığınız geri bildirimler kafanızı bulandırabilir. Bu aralar önünüzü net görmüyorsunuz. Büyük girişimlerden uzak durun. Bu hafta geçtikten sonra çok daha rahat adımlar atabilirsiniz. Güzel bir süreç öfkenizi çok fazla içinizde tutmayın, arkadaş ortamlarınızda bu etki devreye girebilir. İlişkilerden beklentilerinizi yükseltmeyin, özellikle evli olanlar ve eşlerinin ailesiyle sıkıntı yaşayanlar ya da kendi annenizle sıkıntı yaşıyorsanız o zaman çok daha rahat ilerleyecek her şey. Perşembe günü Güneş’in Yengeç burcuna geçişiyle para konuları önem kazanacak. Maddi konularda önünüzdeki dönem ne yapmanız gerektiğini çok net göreceksiniz. Eviniz, aileniz, yuvanız için yapacağınız harcamalar hızlanabilir. Para ile ilgili konularda kafanız iyi çalışacak duygusal hareket edeceksiniz ama diğer taraftan da ailevi konulara, güzel şeylere olan harcama isteğiniz de yüksek olacak. Bu bayram genelinde bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmaya özen gösterin. Hafta sonu parasal konular hayatınızda önemli olacak.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler bu hafta ailevi konular hareketli ve eğlenceli bir noktaya doğru gidiyor. Bayramın ikinci gününde çocuğunuzla vakit geçirmek aşk hayatınıza daha fazla vakit ayırmak ya da size keyif veren konularla daha fazla ilgilenmek önem kazanacak. Pazartesi Merkür ve Venüs’ün dik açısı devrede olacak eğer uzak bir yerlerde tatil yapıyorsanız dikkatli olmakta fayda var çünkü bulunduğunuz yerlerde tanıştığınız insanlar tarafından kandırılabilirsiniz. Bayramda herhangi bir yere gitmiyorsanız da yine bir eğitimin sonucuyla ilgili konuda bir hayal kırıklığı olabilir. Bu dönem hayal gücünüzün çok iyi çalıştığını fark edeceksiniz. Kendi içinize kapandığınız biraz da yalnız kalmak istediğiniz hayatı anlamlandırmaya çalıştığınız bu dönem. Yazma çizme işleriniz varsa, akademik çalışma yapacaksanız ya da yaratıcılığınızı, kreatif alanlarınızı kullanacağınız bir işiniz varsa bu hafta kalabalıklardan fırsat bulabilirseniz bunu yapın. Çünkü bir yandan da iletişim tarafında ilham perisinin yanınızda olduğu haftalardan bir tanesi olabilir. Pazartesi günü Merkür ve Venüs sizin burcunuza geçiyor. Bayramın ikinci günüyle beraber öyle bir rahatlıyorsunuz ki kendinize bakmak, güzelleşmek için alışverişlere çıkmak, kendinize yatırım yapmak, sosyalleşmek arzunuz yüksek olacak. Bu dönem hayatınıza bir insanın girme potansiyeli de yüksek. Perşembe günü Güneş de bu alanlarınıza geçince kimliğinizi artık çok rahat bir şekilde ortaya koyacağınız bir döngüye giriyorsunuz. Dış ortamlarda, yabancı yerlerde, yurt dışında tatildeyken bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeye özen gösterin. Yediğinize içtiğinizde dikkat edin mantarlara, enfeksiyonlara, solunum yolu hastalıklarına ya da el, kol problemlerine açık olabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden insanlarla yapacağınız bazı planlar bayram sonrası hareketleniyor bu planlara da hazır olmayı ihmal etmeyin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, bayramın birinci günü iletişiminiz kuvvetliydi yakın çevrenizden aldığınız haberler vardı ve bayramın ikinci günü itibariyle birkaç gün boyunca evinize, yuvanıza, ailenize, özel meselelerinize daha fazla odaklanabilirsiniz. Evinizde olmasanız bile daha çok ailenizle iç içe olmak onların problemleriyle ilgilenmek ön plana çıkabilir. Pazartesi Merkür’ün Neptün’le, Venüs’ün Neptün’le bir dik açısı var bu dik açıyı para ile ilgili işlerde yaşayacaksınız. Bu dönem parasal konularda yanılgılarınız devrede olabilir. Para ile ilgili konuşmalar bayram öncesinde devreye girdiyse ve bir karar vermeniz gerekiyorsa bazı fedakarlıklarınız ve görmediğiniz noktalar üzerinden zorlanmalar olabilir. Arkadaşlarınızla aranızda bir para mevzusu varsa hayal kırıklıkları yaşamaya da meyilli olabilirsiniz. Bu dönem kimseye borç vermeyin kimseden borç almayın çünkü gökyüzü bize net ortamlar değil karmaşık, belirsiz ve kararsız ortamlar sunuyor o yüzden de böyle ortamlar içerisinde doğru kararları almamız ve uygulamamız çok da kolay olmayabilir. Mesela arkadaşlarınız size bir şey tavsiye edebilir, bu dönem bu söylenilenler çok da işlemeyecek. Sosyal medya üzerinden dolandırıcılıklara dikkat etmekte fayda var. Sosyal çevreniz çok hareketli arkadaşlarınızdan gördüğünüz güzel etkiler var ama hem Pazartesi günü Merkür ve Venüs’ün hem de Perşembe günü Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyeceksiniz. Yurt dışı ayağınız hareket kazanıyor. Bayramda son dakika yurt dışına gitmek bir iki günlüğüne bir yerlere kaçmak ya da bayram sonrası bazı planların devreye girmesi söz konusu olabilir. Kendi halinizde olmak, hayatı anlamlandırmak için uğraşacağınız bir dönem ama bu dönem büyük girişimler konusunda destekli değilsiniz. Bu dönem mümkün olduğunca ruhunuza kendinize vakit ayırın sakinliği de elden bırakmayın. Toplum önü işleriniz ya da kariyerinizde mücadeleci koşulların da devrede olduğu bir süreç olacak bayram sonrasında bu işleri toparlama etkiniz devreye girecek özellikle iş ortamlarında rahat hareket edeceksiniz ama kendinize vakit ayırmayı da unutmayacaksınız.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar iletişimi bol haftalardan bir tanesi başlıyor. Bayramın sonuna kadar yakın çevrenizle iletişiminiz kuvvetli akabilir. Burada yaşanacak ufak tefek krizlerle de uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı özel hayatınızda stresleri karşınıza getirebilir. Sevdiğiniz insanla birbirinizi anlamak çok da kolay olmayacak gibi görünüyor. Hayatınızda bir insan varsa o insandan beklentileriniz yüksekse bu beklentilerin karşılanmadığını görebilirsiniz. Sevdiğinizle bazı noktalarda mücadele ettiğinizi fark edebilirsiniz. Yeni biriyle tanıştıysanız yanıltıcı etkiler de devrede olacak ama unutmayın ki bu etki geçtikten sonra gerçeklerle karşı karşıya kaldığınızda zorlanmalarınızı fark edebilirsiniz. Birileriyle tanışsanız bile hemen anlam yüklemeyin, biraz akışa bırakın, ilişkiyi tartın. Hayatınızda bir insan varsa da o insanın hem kariyerinizde hem aile hayatınızda sizi desteklemediği her tür işle sizin uğraştığınızı düşündüğünüz bir dönem olacak. O yüzden hayatınızda bir insan varsa o insanla şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın. Pazartesi Perşembe günleri sağlığınıza ekstra özen göstermeyi de ihmal etmeyin. Sağlık sorunları özellikle annenizle ilgili olabilir ya da gribal bir enfeksiyon, mantar rahatsızlıkları el, kol ile alakalı yaşanacak zorlanmalar devrede olacaktır. Pazartesi Güneş Yengeç burcuna geçiyor, Merkür ve Venüs de Yengeç burcuna geçiyor sosyal çevreniz çok hareketli olacak arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçireceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar artarken gireceğiniz ortamlarda gözler size dönebilir. Bolca dolaşın, organizasyonlara davetlere katılın çünkü bekarsanız aradığınızı bulmamanız için hiçbir neden yok.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler haftaya sizin burcunuzla başlıyoruz ama sabah 9 itibariyle Ay Akrep burcuna geçecek. Hafta sonu oldukça hareketliydi sizi heyecanlandıran bir sürü haber aldınız şimdi birkaç gün boyunca parasal konular, keyfiniz ile ilgili olabilirsiniz harcamalarınız da hızlanabilir. Bu dönem kendinize daha fazla yatırım yapmanız gerektiğini de fark ediyorsunuz. İnsanlar sizi fazlasıyla konuşuyorlar ve bu bayram en çok gezen burç da siz olacaksınız. Merkür’ün Neptün’le, Venüs’ün Neptün’le dik açısı var. Beraber çalıştığınız insanlarla olan ilişkilerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu insanlarda yaşanacak bir dağılma bir sıkıntı sizin hayatınıza da olumsuz yansıyabilir. Siz tam bir yerlerden bir yerlere gitmenin arifesindeyken işle ya da gündelik hayatla ilgili konuları birilerine emanet etmişken o insanların başına gelecek bir sıkıntı sizin bütün bu planlarınızı değiştirebilir. Yaptığınız işe, sağlığa dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönem uzak yerlere yolculuk yapacaksanız tatile gidecekseniz bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutun ve beklentilerinizi mümkün olduğunca aza indirin çünkü bu beklentilerin karşılanmaması ya da sağlıkla ilgili sıkıntıların karşınıza gelmesi söz konusu olabilir. Havuza giriyorsanız mantar enfeksiyonları, kalabalık yere giriyorsanız solunum yolları enfeksiyonu, eliniz kolunuz çift organlar ağırlıklı olmak üzere bu alanda bazı sorunlara da açık olabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa onun sorunları siz tatildeyken gündeme gelebilir. Beraber çalıştığınız insanlar varsa bu insanların sizi kandırması şartları ve koşulları çarpıtması etkisine karşı da bu hafta dikkat edin. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle önümüzdeki dönem sizin döneminiz olacak. Amaç ve hedefleriniz için uğraşacaksınız, kariyerinize daha fazla önem vereceksiniz önemli insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Patronlarınızla işlerinizi konuşmak bir beklentiniz varsa bu beklentilerinizi dile getirmek önem kazanacak. Perşembe günü Güneş de bu alana geçer geçmez hem kariyerde hem iş konularında önünüzde bir ay olacak ve bu bir ay boyunca kendinizi göstermenin bir yolunu bulacaksınız. Parayla ilgili konularda mücadeleci bir süreçtesiniz. Kenara ayırmanız gereken bir para olabilir. Bayramdan sonra bu konuları çok daha rahat ele alabilirsiniz.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bayrama isteksiz enerjilerle başlamış olabilirsiniz ama bayramın ikinci günü itibariyle şartlar sizin tarafa dönüyor. Kişisel istek ve beklentilerinize daha fazla odaklanacak, bayramın son gününe kadar kendinize daha fazla vakit ayıracaksınız. Heyecanlı haberler alabilirsiniz kalbiniz hızlı atabilir. Sağlıkla ilgili konuları da iyi idare etmeniz gerekecek. Üriner sistem sıkıntıları ve cinsel organ problemlerine açık olabilirsiniz. Bayramda havuza giriyorsanız ya da umumi tuvaletleri kullanacaksanız enfeksiyon ya da mantar kapma riski olabilir. Bu hafta bağışıklık sistemi ve enerjinizi aşağıya çekecek, sağlığı etkileyecek etkiler var gökyüzünde. Merkür ve Venüs’ün Neptün’le olan dik açısı parasal işlerde, ödemeler konusunda ve aşk hayatınızda bazı hayal kırıklıklarını sıkıntı ve problemleri karşınıza getirebilir. Sevdiğiniz insanla bu dönem birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz, beklentileriniz yüksek olabilir karşı tarafa çok daha fazla ilgi gösteriyor olduğunuzu fark edebilirsiniz. İlişkinizde her şeyi toparlayan, fedakar olan tarafın siz olduğunu düşünebilirsiniz. Karşı tarafa bunları söyleyerek elinize çok da bir şey geçmeyecek ya da beklediğiniz tepkiyi alamayacaksınız o yüzden ilişkileri çok fazla zorlamayın. Hayatınızda bir insan yoksa bu bayram biriyle tanıştıysanız yanıltıcı etkiler olduğunu da unutmayın. Bu insana anlam yüklemeden önce onu daha iyi tanımaya özen gösterin, çok çabuk kapılıp gitme potansiyeliniz var. Bu soruların cevabını almazsanız ileride sıkıntı çekme potansiyeliniz yüksek olabilir. Çocuğunuzla olan ilişkinizde de bu bayram biraz yorulabilirsiniz. Çocuğunuzun sağlığı ile ilgili konulara dikkat etmekte fayda var. Aşık olduğunuz insanın bağışıklık sisteminin ya da enerjisinin biraz daha düşük olduğunu görebilirsiniz. Bayram sonrası çok daha hareketli günler sizi bekliyor. Perşembe günü Güneş’in Yengeç burcuna geçişiyle bolca seyahat edeceğiniz kendinizi geliştireceğiniz kendi hayat amacınızı çok rahat bulacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Bayram sonrası gezmeleriniz belki alacağınız izinlerle hız kazanacak. Yurt dışına gidebilirsiniz güzel bir tatil planı yapabilirsiniz çünkü bir yerlere gitmekten değişik yerlerde olmaktan mutluluk duyacaksınız. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın, inatçılıktan uzak durun. Bu etkiler özellikle bayramdan sonra ilişkiler konusunda size çok güzel ve farklı fırsatlar sunacak.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar bayramın ikinci gününe biraz isteksiz enerjilerle giriş yapacaksınız ve birkaç gün boyunca kendi alanınızda olmak ön plana geçebilir. Pazartesi Merkür’ün Venüs’le Neptün’le olan dik açısı ikili ilişkiler ve özel hayatınızla bazı sorunları karşınıza getirebilir. Sevdiğiniz insanla birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz, birbirinizi yorabilirsiniz ya da sizin yapmış olduğunuz fedakarlıkları karşı tarafın göstermediğini ya da karşı taraf, size daha çok fedakarlıkta bulunduğunu size hissettirebilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda şartları ve koşulları çok zorlamayın, yanıltıcı etkiler altında olacaksınız. Yeni biriyle tanışıyorsanız da bu dönem karşı tarafla olan bağlantılar konuşmalar çok net olmalı, belirsizlikten mümkün olduğunca uzak durun. Beklediğiniz anlaşmalar sözleşmeler varsa bir işin sonuna geldiğinizi düşünüyorsanız bu işte bazı ertelenmeler, sıkıntı ve problemler de karşınıza gelebilir. Özel hayatınıza ve sevdiklerinize daha fazla vaktinizi ayırmanız gerekecek. Bu bayram sevdiğiniz kişinin sağlığına da dikkat etmesi gerekecek. Gerek ailesiyle yaşadığı sorunlar gerek sağlığı ile ilgili olayların gündeme gelmesi özel hayatınızdaki insanla uğraşacaksınız anlamına gelebilir. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle beraber maddi konular hayatınızda önem kazanacak. Para tahsilatından tutun ödemeler dengesine daha fazla önem vermeniz burada konuşma ve görüşmelerinizin hızlanması söz konusu olabilir. Çarşamba günü bayram sonrasındaysa Güneş’in de bu alanlarınıza geçişiyle maddi konularda neler yapabileceğinizi göreceğiniz ve beklediğiniz paraları alacağınız bir döngü içerisine merhaba diyeceksiniz. Sağlıkla ilgili konularda şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın inatçılıktan mümkün olduğunca kaçının. Sağlığınızı stabil tutmanız önemli olacak. Bayramda ve sonrasında sağlığınızın her koşulda sizi desteklediğini de göreceksiniz ama etrafınızdaki insanların sağlığında yaşanacak sıkıntı ve problemler sizi yorabilir. Ailenizle ilişkiler özel hayatınız ve sağlıkla ilgili konular bu bayrama damgasını vuracak gibi görünüyor. Kendinizi olumsuzluklardan mümkün olduğunca geri çekmeye özen gösterin. Özel hayatınızdaki güzelliklere odaklanın ama karşı taraftan beklentinizi çok fazla yükseltmeyin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, Pazartesi sosyal çevreniz çok hareketli. Bayramın ikinci günü arkadaşlardan gelecek haberler ya da onlarla geçirilecek vakitlerle başlıyor fakat bayramdan sonraki dönem dinlenmek isteyebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri kendinize alanlar yaratmak ve biraz da dinlenmeye vakit ayırmak önemli olmalı. Pazartesi Merkür ve Venüs’ün dik açısı işle ilgili konularda dikkatli olmanız gerektiğinin altını çiziyor. İş ve sağlık bu bayram önem kazanacak ve buralarda bazı zorlanmalar devreye girebilir. Bazı fedakarlıklar yaptığınızı fark edebilirsiniz. Yakın çevrenizden bazı insanlar üzerinizde hayal kırıklığı yaratabilirler. İletişim halinde olduğunuz insanlardan beklentileriniz çoksa bayram öncesi işlerinizi birlerine devrettiyseniz arka planda yürüyen bir iş varsa bunlarla ilgili bazı zorlanmalar, gecikmeler ya da kararsızlıklar devreye girebilir. Yediğinize içtiğinize sağlığınıza bu bayram dikkat edin. Alerjileriniz ön plana çıkabilir, el kol bacakla ilgili konularda problemler yaşanabilir. Beraber çalıştığınız insanlarla olan iletişiminize de dikkat edin. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle özel hayatınıza daha fazla vakit ayıracaksınız. Bayramın ikinci günü itibariyle önünüzdeki 2-3 hafta boyunca sevdiğinize daha fazla vakit ayırmak, aranızdaki problemleri konuşmak, ilişki halinde olduğunuz insanlarla güzel vakit geçirmek, iş birliği yapacağınız insanlarla bir araya gelmek anlamında şanslı bir süreç. Perşembe günü Güneş’in de bu alanlarınıza geçmesiyle bir ay boyunca kimliğinizi bu alanlarda ortaya koyacaksınız ve şartlar biraz karşı tarafın elinde olacak. Bu dönemde kendinizi akışa bırakmayı da ihmal etmeyin. Spor yapıyorsanız kendinize vakit ayırıyorsanız bunlar size iyi gelebilir. Perşembe günü özel hayatınız, işle ilgili konular ve gündelik hayatın ritmiyle ilgili konularda çok daha rahat bir akış içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar göz önünde olacağınız bir bayram sizi bekliyor. Kalabalık yerlerde olmayı sevebilirsiniz. Annenizin konu ve olaylarıyla da ilgili olabilirsiniz bu bayram genelinde. Bayramın ikinci günü, Pazartesi günü Merkür’ün Venüs’le ve Neptün’le olan dik açısı parayla ilgili konularda dikkatli adımlar atmanız gerektiğini söylüyor. Her tür girişiminizde risk içeren işlerinizde çok kolay yönlendirilebilir, kandırılabilirsiniz. Sevdiğiniz insandan para ile ilgili konularda beklentileriniz yüksek olabilir ya da bu dönem aşk hayatınızın hareketlenmesi ile gereksiz bir sürü masrafa girebilirsiniz. Çocuğunuzun bu dönemde iş hayatı, bazı planlarında yapılacak harcamalar yüksek görünüyor ve burada bazı fedakarlıklar da devreye girebilir. Hayatınızda bir insan yoksa biriyle tanışabilirsiniz ama bu insandan bazı beklentileriniz olabilir ya da bu insan bazı söylemleriyle hareketleriyle sizi yanıltabilir. Özellikle riskli işlerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Pazartesi hem Merkür hem Venüs, Yengeç burcuna geçecek, bu da sizi sağlığınızda koruyan bir faktör olacak. Bu dönem çalışmayı seveceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Hem gündelik hayatı rahat akıtacaksınız hem verimli olacaksınız, üreteceksiniz. Koruyacak kollayacaksınız hem de beraber çalıştığınız insanlara olan şefkatiniz yüksek olabilir. Beraber çalıştığınız insanlardan da güzel destek görme potansiyeliniz yüksek. Sağlığınız da iyiye gitmeye başlıyor özellikle mide sıkıntıları ve problemleriniz varsa göğüs bölgesi sıkıntıları ve problemleri, cilt sorunları yaşıyorsanız bayramın ikinci gününden sonraki 3 hafta boyunca bu alanlardan yana şanslı ve fırsatlı olacaksınız. Perşembe günü Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle verimli olacağınız ve çok çalışacağınız bir döngü başlıyor. Ev ve aile hayatınızda inatçılıktan uzak durmaya çalışın. Evinizde yapılması gereken ne varsa bayramdan sonra Perşembe ve Cuma günü bu konuları ele alma zamanınız başlıyor.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar bu hafta uzak yerlere gitme, uzaktaki akrabalardan alınacak önemli haberler ve sosyal medyayı iyi kullanmanızla başlıyor, bayramın ikinci günü oldukça hareketli. Bir yerden bir yere gidiyorsanız mümkün olduğunca dikkatli olun. Bayramın ikinci gününde sakarlıklara, çarpmalara, düşmelere, kazalara yatkınlığınız olabilir. Pazartesi Merkür ve Venüs Yengeç burcuna geçmeden önce Neptün’le bir dik açısı devrede olacak bu da ev ortamlarınızda aile içi meselelerde bazı zorlanmaları devreye getirebilir. Evinizde borularla ilgili sorunları gidermeden tatile çıkmayın. Aile büyüklerinizin sağlığı ile ilgili konularda zorlanmalar altında olduğunu görebilirsiniz. Bağışıklık sisteminin düşmesi, gıda intoleransları, ilaç intoleransları nedeniyle zehirlenmeler, ishal gibi sıkıntılar devrede olabilir. Özellikle baba tarafınızın sağlığı ile ilgili konularda bunların olma potansiyelleri yüksek. Burası sizin öz alanınız olduğu için kendinize de bu alanda dikkat etmeniz gerekecek. Bayramın sonuna kadarki dönemde bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz gerekiyor. Sulardan gelecek  problemlere, dış ortamlarda içtiklerinize, yediklerinize dikkat edin. Kazalara karşı mümkün oldu kadar kendinizi korumaya özen gösterin. Pazartesi günü Merkür’ün ve Venüs’ün Yengeç burcuna geçişiyle keyif dolu etkiler karşınıza gelmeye başlıyor. Hayatı yaşamak sevdiklerinizle vakit geçirmek çocuğunuzla daha kaliteli vakit geçirmek hobilerinize yer vermek isteyeceksiniz. Hayatınızda bir insan yoksa aşk hayatınız fazlasıyla hareket olabilir ve uzun zamandır beklediğiniz ve hayal ettiğiniz bir insanı hayatınıza alabilirsiniz. Perşembe günü Güneş de bu alanlarınıza geçer geçmez bu konular bir ay boyunca hayatınızda etkin olacak. Yakın çevrenizdeki insanlara karşı bazı konularda inatçı tutumlarınız var ve bayramdan sonra Perşembe günü yakın çevrenizdeki insanlarla bazı planları devreye koyacaksınız. Bayram sonrası akrabalar, kardeşler çok yakın arkadaşlarla görüşme potansiyeliniz de yüksek olacak. Eğitimsel bir konuya karar verebilirsiniz ve kısa vadeli planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın