Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

16 – 22 Mayıs Haftası Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

İş yaşantınızda somut sonuçlar alınacak ve girişimlerinizin istediğiniz yönde şekilleneceği bir haftaya giriyorsunuz sevgili Koç ve yükselen Koçlar. Bir yandan da bu hafta özel hayatınıza ve birebir ilişkilerinize daha fazla vakit ayıracaksınız.

Cuma günü itibarıyla  kimliğinizi yakın çevre olaylarıyla ortaya koymaya başlayacaksınız. Daha çok bağlantılı olduğunuz ve iletişiminizi arttırdığınız kişilerle temaslarınızı hızlandıracaksınız. Bu kişiler komşunuz, akrabalarınız, kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın çevrenizin içinde bulunan yakın dostlarınız olabilir. onların hayatındaki gelişmeler de sizi ilgilendirecek ya da daha fazla siz onlarla ilgilenebilirsiniz. Bu alan iletişimsel tüm işleri kapsadığından, satışa, reklama, pazarlamaya, bilgisayar ve bilişim sektörlerine, ulaşıma dayalı işlerinizde hız kazanmaya başlıyor.

Pazar günü  oluşan Dolunay, seyahat, eğitim, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, hukuk, medya alanlarınızda bazı hassas oluşumları karşınıza getirebilir. Bu işlerinizde önemli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Uzakta bulunan akrabalarınızdan alacağınız haberler devrede olacak. Yine bu Pazar merkür düzeliyor. Maddi konularda yaşadığınız sıkıntılar, aksilikler artık sona ermeye başlayacak. Parasal işlerinizde iletişiminiz daha rahat ve etkili bir şekilde ilerlemeye başlayacak.


BogaBoğa Burcu:

Aşk hayatınızda takıntı yaptığınız, kafanızı kurcalayan konu ve meseleleri halledebileceğiniz bir haftaya gireceksiniz. Hayata eğlenceyle ve biraz da keyifle bakmanız, gelecek adımlarınızı güçlendiriyor. Bu hafta iş hayatınızı ve günlük koşturmalarınızı iyi organize etmeye çalışın.

 

Cuma günü itibarıyla kimliğinizi ve kişiliğinizi parasal konulara yönlendiriyor olacaksınız sevgili Boğa ve yükselen Boğalar.  Parasal olarak kendinizi güvende hissetme ihtiyacınız yüksek. Bir yandan da attığınız adımların maddi olarak karşılığını görmek isteyeceksiniz. Para alışverişleri, ticaret, sahip olduğunuz değerler, daha fazla ön plana çıkmaya başlıyor.

Haftasonu Pazar günü oluşan  Dolunay, yatırımlarınız açısından önemli bir Dolunay olabilir. Tam da bu kadar parasal konulara odaklanmışken karşınıza çıkacak bir borç, bir ödeme, bu Dolunay’da sizi biraz zorlayabilir. Para dengenizi çok iyi oturtmalı, kişisel risklerden kaçınmalı ve bir şekilde ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı öğrenmelisiniz. Yine Pazar günü Merkür düzelmeye başlıyor. Artık kendinizi iyi ifade edeceksiniz ve hayatınızda sıkıntı yaşadığınız konular geride kalıyor.


İkizlerİkizler Burcu

İşin içinden çıkamadığınız bazı işlerinizde ön sezileriniz ve maneviyatınız bu dönem hayatınızı şekillendirebilir sevgili İkizler ve yükselen İkizler. Bu hafta aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla olan bağlantılarınızda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Ufak tefek tartışmalar yanlış anlaşılmalardan kaynaklanabilir. Stresinizi onlara yansıtmayın.

Cuma günü itibarıyla enerjiniz düzeliyor. Hastalıklı, isteksiz hissettiğiniz birtakım noktalar geride kalmaya başlayacak, kendinize olan güveniniz gelecek, adeta üzerinizdeki ölü toprağının silkelenmesi gibi kendinizi yeniden doğmuş hissedeceksiniz. Bu süreçten sonra daha sağlıkla, mutlulukla, doğru adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Bu Pazar günü oluşan  Dolunay,  özel hayatınızı ilgilendiriyor. Özel hayatınızda çok önemli kararlar devreye girebilir. Taşınma ile ilgili duygusal temalar, özel hayatınızla ilgili sonlanmalar, bitişler veya yeni ilişkiye başlama gibi kararlar gündeme gelecek. Bu tarihte düzelecek olan Merkür’ün birkaç gün yol almasına izin verin ve ondan sonra önemli kararlarınız için planlar yapın. Yine bu süreçte özel hayatınızda çok kolay tepki vermeye de açıksınız.YengecYengeç Burcu
:

Yolunuzda sevdikleriniz ve güç aldıklarınızla ilerlemek istiyorsunuz sevgili Yengeç ve yükselen Yengeçler. Bu haftabaşı hızlı ve iletişimsel yönünüzle hayatınızı daha kolay organize edeceksiniz. Yine bu hafta ailenizle bir arada olmak veya aile büyüklerinizle bazı anlaşmazlıklar yaşamanız da olası. Haftasonuna doğru sizi eğlendiren işler hayatınızda yer edecek.

Cuma günü itibarıyla arık biraz geri plana çekilebilirsiniz. Bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni planların hazırlıklarına girişmek adına uygun. Geçmişle alakalı olayların daha fazla hayatınızda cereyan ettiğini görebilirsiniz. Henüz tam olarak fark edemediğiniz fırsatlar çevrenizde ama  henüz bu fırsatları göremeyebilirsiniz. Yalnız çalışmak, biraz izole olmak, olaylara geri plandan bakmak size çok şey kazandırabilir. Bu dönem arkanızı iyi kollamalısınız ve çok önemli girişimlerden muhakkak kaçınmalısınız.

Pazar günü oluşan Dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşiyor. İşinizde, hizmet verdiğiniz konularda hassas birkaç gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızdaki oluşumlar, beklenmedik durum ve koşullar bu Dolunay’da karşınıza gelecek. Yine sağlığınıza dikkat etmeye çalışın. Tam da Dolunay’ın yaşanacağı bu Pazar , Merkür düzelmeye başlıyor. Merkür’ün düzelmesiyle beraber artık sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızla olan iletişimizde birkaç haftadan beri yaşadığınız sıkıntıların da geride kaldığını göreceksiniz.


AslanAslan Burcu:

İş hayatınızda konuşulanlardan ziyade eyleme dökebilecekleriniz bu haftabaşı daha fazla ilgi alanınızda olabilir sevgili Aslan ve yükselen Aslanlar. Gönlünüzün arzu ettiği karşınıza geldiğinde bazı konularda taviz vermemenin faydalarını anlayacaksınız. Bu hafta yakın çevrenizle yapılan planlarınızı kafanıza göre bozmayın veya ertelemeyin, bunu yaparsanız onlardan hiç beklemediğiniz tepkiler alabilirsiniz.

Cuma günü itibarıyla artık sosyal çevreniz önem kazanıyor. Özellikle aktiviteler ve organizasyonlar alanlarında kendinizi ve gücünüzü daha fazla ortaya koyacaksınız. Arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız görünür hale gelecek.

Haftasonu Pazar günü devreye girecek olan Dolunay aşk hayatınızı etkileyecek. Çocuklarınızla olan bağlantılarınız da hassaslıklara açıksınız.  Bir yandan da özel hayatınızda sevdiğiniz insanla anlaşmak bu Dolunay’da kolay olmayacak. Bu süreçte  sinirli halinizi iyi kontrol etmeye çalışın. Bu tarihte Merkür’ün de düzelmesiyle beraber artık kariyer ve iş hayatınızda iletişimsel konularda daha rahat hareket edebilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Duygusal beslenme ihtiyacınız bu dönemde her tür araştırmayı ve ilgilendiğiniz konuları karşınıza getiriyor sevgili Başak ve yükselen Başaklar. Yapabilecekleriniz konusunda kendinizden şüpheye düşmeyin. Bu haftabaşı kişisel isteklerinize odaklanmalı ve karşınıza gelecek güzel haberlere kalbinizi açmalısınız. Haftaortası maddi konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz.

Cuma günü itibarıyla kimliğinizi kariyerinize yönlendireceksiniz. İş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma gibi konular hayatınızda öne çıkacak. İnsanların ilgisini üzerinizde hissedeceksiniz. Kalabalık yerlerde, toplum önünde olmak size iyi gelecek. Bu süreçte çok fazla kendi iç dünyanıza kapanmamaya ve ailevi sorumluluklarınızın sizi aşağıya çekmemesine özen gösterin. Özellikle seyahat, eğitim gibi konularda şu son birkaç aydır gelen tekliflerin, konuşmalar, görüşmelerin olumlu etkilerini kariyerinizde daha fazla görmeye başlayacaksınız.

Pazar günü, ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşan Dolunay, sizi bir parça da olsa sinirli kılabilir. Zira kariyerinize ve toplumsal konulara vakit ayırmanız gereken bir dönemde, ailevi sorumluluklarınız ve oradaki mücadeleleriniz bazı noktalarda sinirli hareket etmenize ve bu sinirinizi ailenizdeki insanlara göstermenize neden olabilir. Bu süreçte hırslı olacaksınız. Bu hırsınız özellikle de anlaşamadığınız insanlarla aranızdaki sürtüşmeleri daha fazla gün yüzüne çıkartabilir. Yine bu Pazar günü, Merkür düzeliyor. Merkür düzelmesiyle birlikte yabancılarla olan işlerinizde, seyahatlerinizde, eğitimsel konularda daha rahat bir şekilde kendinizi ifade etmeye başlıyorsunuz.


TeraziTerazi Burcu:

Hayatın değişken dinamikleri her bir olayda size mucize olarak görünebilir sevgili Terazi ve yükselen Teraziler. Hayatı okuma yönünüz bu dönemde sizi farklı kılabilir. Sizi aşağıya çekecek insanlara ihtiyacınız olmadığını görebilirsiniz, isteksiz başlayan haftanız Salı ve Çarşamba günü kendi kişisel arzularınıza ve beklentilerinize göre şekillenebilir. Çarşamba günü çekişmelerden uzak durun. Şansınız size yol gösterecek.

 

Cuma günü  itibarıyla artık kimliğinizi ve kişiliğinizi daha çok seyahatlere, yabancılarla yapılacak işlere, medyaya, eğitimsel konulara kaydıracaksınız.  Öğrenme ve kendinizi geliştirme isteğiniz daha fazla ön plana geçebilir. Yine bu konularda bilginin temeline ulaşma, kendinizi geliştirebilecek bir kurs, seminer, seyahat fırsatı sizi çok mutlu kılabilir.

Pazar günü oluşan Dolunay, yakın çevre, akraba ve kardeşlerinizin hayatıyla ilgili olayları hayatınızın merkezine taşıyacak. Bu Dolunay’da tatil, veya seyahat planlarınız devredeyken yakın çevrenizde olup biten olaylar elinizi kolunuzu bağlayabilir ve sizi bu noktada hassas kılabilir ama ilginizi daha fazla yakın çevrenize yönlendireceksiniz. Bu durumun sizi çok fazla sinirli kılmasına ve sizi agresif yapmasına izin vermeyin.


AkrepAkrep Burcu:

Geçmiş ilişkileriniz veya ilişkinizdeki yanlış giden noktaları bu haftabaşı sadece sevdiklerinizle ve sizi anlayan kişilerle paylaşmak isteyebilirsiniz sevgili Akrep ve yükselen Akrepler. Sosyal ortamlarda mutlusunuz ama arkadaşlarınızdan daha fazla destek almak isteyebilirsiniz. Perşembe gününe kadar olayları duygusal olarak gözlemek ihtiyacınız ve geçmiş konu ve olaylara olan düşkünlüğünüz yüksek olabilir. Haftasonuna doğru duygusal hayatınızda hareketlenmeler karşınıza gelebilir.

Cuma günü itibarıyla maddi konular, ortaklaşa para alanları üzerine yoğunlaşmaya başlıyorsunuz. Hayatınıza etki edecek bir insandan destekleriniz olabilir. Başkalarının kaynaklarına daha fazla bağımlı olacağınız bir sürece gireceksiniz. Aynı zamanda banka, kredi, vergi, faiz gibi konular hayatınız için önem kazanıyor.

Pazar günü oluşan Dolunay’da elinize bir miktar para geçebilir. Belki de attığınız adımlar, giriştiğiniz işler sonucunda elinize bu para geçecek ya da beklediğiniz bir para varsa gelmemesi, gecikmesi ya da ertelenmesi sizi bir parça da olsa hassas kılacaktır. Özellikle duygularınızı bu Dolunay parasal konularda iyi bir şekilde dengelemeye özen gösterin çünkü çok kolay tepki verebilirsiniz. Yine bu tarih itibarıyla Merkür düzelecek ve özel hayatınızla ilgili konularda artık rahatlıkla kararlar alabileceksiniz.


YayYay Burcu:

Bu haftabaşı iş hayatınızda daha önceden yaşadığınız yanlışlara düşmek istemeyecek ve biraz daha temkinle yol alacaksınız sevgili Yay ve yükselen Yaylar. Gitmek istediğiniz yön için, o yolu ne kadar çok önemsediğinizi herkesten önce kendinize göstermelisiniz. Sosyal çevreniz hafta ortasına kadar aktif olurken, Perşembe ve Cuma günleri isteksizliğinizi iyi kontrol edin.

 

Bu hafta Cuma gününden sonra kendinizi özel hayatınızda göstermeye başlayacaksınız. Bir anlamda ikili ilişkiler hayatınızın merkezine yerleşebilir. Diğer kişilerle etkileşim halinde olma, onlardan tavsiye alma, onlara yardımcı olma zamanınız başlıyor. İşinizle ilgili konularda da deneyimli insanlardan yardım alabilirsiniz, onlara danışabilirsiniz. İnsanlarla birlikte hareket etmek, bir partnerle güç birliği içinde olmak sonuçlar getirecek. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz, taşınmayla ilgili konuların daha fazla üzerine düşebilirsiniz. Çevrenizden size yardımcı olacak insanlarla daha fazla irtibat halinde olacak ve eşinize, ortağınıza daha fazla önem vereceksiniz.

 Pazar günü oluşan  Dolunay önemli, hayati kararları karşınıza getirebilir. Özellikle eşiniz ya da partnerinizle beraber aldığınız kararları, kendi hayatınızda uygulama imkânına sahip olabilirsiniz ya da onların hayatına bu kadar odaklanmışken sizin hayatınızda olan hassas bir konu ya da bir oluşum, her iki taraf arasında dengeyi iyi bir şekilde sağlamanız gerektiğine dikkat çekebilir. Yine bu Dolunay’da özel hayatınızda güç çekişmelerine, karşı tarafla birtakım anlaşmazlıklara karşı dikkatli olun.Oglak
Oğlak Burcu:

Kendinizi geliştirdiğiniz kadar, sevdiklerinizin gelişimi de bu dönemde sizi ilgilendiriyor sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar. Onlara müdahale etmeden yol göstermek bu aralar önemli olsun. Canı gönülden istediğiniz bir iş veya bir olay bu Pazartesi karşınıza gelebilir. Birkaç gün boyunca kariyerinizi şekillendirecek kişilerle  bir araya gelebilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bağlantılarınızı Perşembe ve Cuma günleri kullanabilirsiniz.

Cuma günü itibarıyla kimliğinizi iş hayatınıza kaydırıyorsunuz. İş hayatınızda daha fazla kendinizi ortaya koyacaksınız. Bir yandan da sağlığınıza önem vereceksiniz. Günlük iş rutininizi bir düzene oturtma, sağlığınızla ilgili konulara daha fazla yer vermeniz gerekebilir. İşinizde kendinizi göstermek isteyebilirsiniz.

Pazar günü oluşan  Dolunay, kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Şartlar bu Dolunay’da elinizde olmayacak. Bir işin, bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz, bir konu ortaya çıkabilir ve siz, işinizde yaşadığınız ufak tefek stres ve sıkıntıların aslında neye dayandığını görebilirsiniz. Bu süreçte olayları akışına bırakmak, çok fazla irdelememek, çok fazla zorlamamak önemli olacak. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeyi bu Dolunay’da unutmayın çünkü sinirli tepkiler devreye girebilir ve bunun sonucunda beklenmedik olaylar içinde kendinizi bulabilirsiniz.


KovaKova Burcu

Kafanızdan geçenlerle, söyledikleriniz örtüşmeyebilir yine de bu haftabaşı kendi psikolojinizi güçlü tutacak ve olaylara daha sakinlikle bakmasını bileceksiniz sevgili Kova ve yükselen Kovalar. Seyahat, eğitim, gezme, ilgi alanlarınızı ilgilendirecek girişimlerde bulunma isteğiniz Salı ve Çarşamba günleri devrede olabilir. Bu hafta kariyerinizde hızlı gelişmeler altındasınız.

Cuma günü itibarıyla kimliğinizi ve kendinizi, aşk hayatınızda göstermeye başlayacaksınız. Eğlenceli konu ve olaylar içinde kendinizi bulmak, sportif faaliyetlerde kendinizi göstermek önem kazanacak. Uzun zamandan beri aile hayatınıza olan düşkünlüğünüzden sonra bir anlamda hava almak, kendinize vakit ayırmak, hobilerinize, sanatsal faaliyetlerinize yer vermek ruhunuzu hafifiletebilir. Varsa çocuğunuzla ilgili konu ve olaylar daha fazla hayatınızda yer edebilir. Sevme ve sevilme isteğinizin arttığı günler içindesiniz. Bu yüzden aşkı arıyorsanız bu dönemde karşınıza gelebilir.

Pazar günü meydana gelen Dolunay, arkadaşlık ve sosyal çevre evinizde gerçekleşiyor. Arkadaşlarınızla bu süre içinde biraz hassaslıklar yaşayabilirsiniz. Birkaç gün boyunca sosyal ortamlarda onlarla konuşmalarınıza, bağlantılarınıza ve işlerinize dikkat edin. Özel hayatınıza odaklandığınız bu dönemde sosyal çevre ilişkilerinizi özel hayatınızla dengede tutmak önemli olacak. Bu tarih itibarıyla ev, aile, parasal konularda ve aşk hayatınızda oluşan olumsuzluklar, Merkür’ün düzelmesiyle geride kalıyor. Yine bu tarihte sosyal ortamlarda çok çabuk sinirlenmelere ve tepki vermeye açıksınız. Bu süreçte kalabalık ortamlarda ilişkilerinize ve davranışlarınıza dikkat etmelisiniz.


BalikBalık Burcu:

Bu haftabaşı ortaklaşa atılacak adımlarda sosyal çevreniz ve yakınınızdaki insanlardan göreceğiniz desteklerle yolunuzda ilerleyebilirsiniz sevgili Balık ve yükselen Balıklar. Eski bir mesele çözüme kavuşabilir ve siz bu konuda arabuluculuk yapabilirsiniz.

Bu hafta Cuma günü itibarıyla aile, yuva ve ev konularına daha fazla odaklanıyorsunuz. Vaktinizi ailenizle geçirmek isteyeceksiniz. Yerleşimle ilgili konular ön plana geçecek. Emlak ile ilgili, ev değiştirme ile ilgili konuşmalar öne çıkabilir. Bir yandan da işlerinizi evinizden idare etmek önem kazanabilir.

Pazar günü oluşan  Dolunay ile beraber kariyerinizde önemli birtakım sonuçlara, hassas oluşumlara açıksınız. Bir yandan da bu oluşumlar yüzünden aile hayatınıza öfkenizi yansıtmak ya da hıncınızı yakın çevrenizden çıkarmak gibi durumlar da söz konusu. Yine bu tarih itibarıyla Merkür’ün düzelmesiyle iletişimsel konularda kendinizi daha rahat ifade etmeye başlıyorsunuz. Hem ev hayatınız hem de özel hayatınız rahat etkiler altına giriyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın