Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

16 – 22 Mayıs 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

AFFET, KABULLEN, BIRAK!

Haftaya sabah saat 07:14’te gerçekleşen kanlı tam ay tutulmasıyla ile merhaba diyoruz. Tam ay tutulmalarında Ay’ın etrafında kızıl bir hare görülür, bu yüzden tutulmaya bloody( kanlı) ay tutulması diyoruz.

Ay dünyaya çok yakın bir pozisyondayken gerçekleştiği için bu tutulma aynı zamanda bir süper ay. Süper ay zamanları ayın gelgit etkileri dünya üzerinde çok daha fazla hasara neden olabiliyor ve bu gelgitlerden kaynaklı olarak hem ruh halimizde iniş çıkışları hem topraklardaki hareketlilik ya da doğal afetleri de tetikleyebiliyor.

Bu tutulma krizlerle, değişim ve dönüşümlerle bağlantılı Akrep burcunda oluşuyor.  Şifa, iyileştirme, üreme, derin meseleler, yozlaşma, çürüme, yeraltı kaynakları, madenler, petrol, nükleer, radyoaktif maddeler, bankacılık sektörü, borçlar, bataklar, krediler, vergiler, faizlerle ilgili olabiliriz.  Bu tutulma, bu konularla ilgili olayları hayatımıza getirecek.

Güney ay düğümü tarafında bir tutulma olduğu için bırakmamız gereken, krizlere çekilmememiz gereken ya da aynı konu ve olaylarla karşılaştığımız ama bazılarından da vazgeçmek zorunda kalacağımız da bir tutulma olarak karşımıza çıkıyor.

Su elementinde oluşan tutulmalar, seller, yağmurlar, fırtınalar aynı zamanda sudan gelecek büyük tehlikeler ya da sularla ilgili olayları gösterir. Deniz kazaları, boğulmalar ve sıvılardan gelecek her türlü sorunla su elementi tutulmalarında sıklıkla karşılaşabiliyoruz.

Astrolog Rafael’e göre tutulmanın dekan derecesi salgın hastalıklarla, yayılabilen, epidemik salgın hastalıklarla çok bağlantılı. Su elementindeki tutulmalar işçi sınıfının özellikle acı çektiği bir süreci temsil ediyor. Ay tutulması olduğu için gizemli cinayetler, işçilerin kalburüstü insanlara göre, bizi yöneten insanlara göre daha fazla etkilenmesi gibi durumlar altında olacağız.

Ankara’ya göre çıkardığımız haritada 21 derece İkizler burcunun yükseldiğini görüyoruz. İkizler burcu iletişim, ticaret, eğitim aynı zamanda dijital platformlar, yakın komşular ve kısa vadeli yapılacak her türlü girişimle çok bağlantılı. Demek ki bu konular çok hareketli olacak hayatımızda. Ama yöneticisinin İkizler burcunda geri hareket ediyor olması bu dönem elimizin kolumuzun biraz da bağlı olduğunu bize gösteriyor. Geçmiş konu ve olaylarla çok ilgili olabiliriz, bu dönemde 2015-2016 yılı çok konuşulabilir. Orada süregelen orada devreye giren konu ve olaylarla tekrar uğraşabiliriz.

Güneş ve Satürn dik açısı devreye girdikten hemen sonra ve etkisi de üzerinde olarak bu tutulmayı yaşayacağız. Para ile ilgili konular, ekonomik yönden zorlanacağımız iş, sosyal hayat, ekonomik hayat ve politik hayatta sorunlar olacağını söyleyebiliriz. Önemli otorite figürlerinden, liderlerden, baba gibi gördüğümüz insanlardan bu dönem faydalanmak ya da onlardan destek almak çok mümkün olmayacak çünkü onların da hayatında önemli sıkıntı ve problemler oluşabilir.

Tutulma Ankara’ya göre çıkarttığımız haritada 6. ev dediğimiz iş, hizmet ve sağlık alanlarında gerçekleşiyor.

6. ev hem işçileri hem emekçileri aynı zamanda çalışan kesimi temsil ederken sağlık sektörüyle de çok bağlantılıdır. Sağlık çalışanları, ordu, donanma gibi konular ve burada verilmesi gereken önemli kararlar, bazı kişilerin işten çıkarılması, işçilerle ilgili yeni düzenlemeler ve onların bazı isteklerini göz ardı etmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Yine astrolog Rafael’e göre tutulmaların dereceleri var, bu tutulmanın derecesine baktığımızda aynı keskin hastalıkların birçok isyanla, kavga ve çatışmayla tekrardan gündeme gelmesi olarak geçiyor. Tüm dünya genelinde Covid’le ilgili olarak artışlarla karşılaşma ihtimalimiz var ya da farklı bir varyasyonla karşılaşabiliriz. 1-2 Ağustos, 12-13 Ağustos, 18 Ağustos ve 18 Mayıs tarihlerini bir kenara not alın bu tarihler tutulma noktalarını tetikleyecek.

New York borsa haritası bu tutulmadan çok etkileniyor. Mars ve Satürn’ün heliocentric dediğimiz Güneş merkezli haritalarda kavuşum hali ( 25 mayıs)  17-18 Mayıs’tan sonraki dönemde borsada yatırım yapıyorsanız dikkatli adımlar atmanız gerektiğini bize gösteriyor. Tüm dünya genelinde inişlere çıkışlara hazır olmamız gereken bir süreç.

Bu tutulmanın yöneticisi klasik astrolojiye göre Mars. Mars Neptün’le birleşiyor. Neptün salgın hastalıkların yöneticisidir. Aynı zamanda belirsiz, sisli, puslu olayları, bizi kandıracak durumları karşımıza getirebilir. O yüzden tam da bu tutulma zamanı spekülatif olayların çok hızlanacağını söyleyebiliriz. Yanlış adım atabilirsiniz, içinizden gelen cesaretle hiç düşünmeden atılacak adımlar size kayıp olarak dönebilir. Merkür geriliyor lütfen bu tutulma zamanı önemli kararlar almamaya özen gösterin. Birileri sizin üzerinize çok fazla baskı yapıyorsa, sizi yönlendirmeye çalışıyorsa, manipüle etmeye çalışıyorsa, uzaklaşın. Ayrıca yanıltıcı etkilere karşı da dikkatli olun.

Sınavlar, öğrenciler, gençlerle ilgili konu ve olaylar, çocuklar ve onların sağlıkları, sanatçılar, eğlence sektörü adına verilecek önemli kararlar öne çıkarken burada beklenen bazı haberler gelmeyebilir ama gelirse de yanıltıcı durumlar devrede olabilir. İlginç zamanlara gidiyoruz. Bundan sonra ekonomide sabitlik beklemek doğru olmayacak. Hızlanan bir dönem bizi bekliyor, Mayıs sonu ve Haziran gerçekten ilginç olabilir.

Perşembe ve Cuma günü yine de gökyüzünde keyifli etkiler olacak. Güçlü insanlardan gereken destekleri alabiliriz.

Cumartesi günü ise Güneş burç değiştiriyor, İkizler burcuna geçiyor. Hava elementine geçiyoruz, İkizler burcunda doğan kişilerin doğum günü şimdiden kutlu olsun.

Herkesin fayda sağlayacağı, hayırlı ve açılımı yüksek bir tutulma diliyorum.

16 – 22 Mayıs Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, tutulma etkisiyle haftaya giriş yapıyorsunuz. Pazar günü Güneş ve Satürn dik açısı maddi konularda sizi zorlamış olabilir. Hafta sonu para ile ilgili konularda negatif bir bakış açısı söz konusu olurken tam da bu tutulma para ile ilgili bir mevzuyu karşınıza getirecek. Bir fatura ödenmesi, bir borcun devreye girmesi, banka işlemleri, vergilerle ilgili konularda bazı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda krizlere de çekilebilirsiniz, duygusal krizler yaşayabilirsiniz. Hayat size bu tutulma ile beraber parayı harcarken, parayı tutarken, parayı yatırım haline getirirken ne yapmanız gerektiğini size çok net bir şekilde gösterecek. Başka insanların düşünce ve fikirlerine önem veriyorsanız ve kendi yönünüzü bulmakta zorlanıyorsanız çabuk kandırılabilirsiniz.

Çarşamba günü en çok bu etkiye dikkat edin çünkü insanlar sizi çok kolay manipüle edebilir. Özellikle yurt dışı bağlantılı işler, bir işin sonucu, bir konuşma, yönünüzü kaybetmenize ve yanlış adımlar atmanıza neden olabilir. Bu ara sizden daha büyük, daha üst pozisyonda hayatınızı yönlendiren insanlar varsa buralara dikkat edin çünkü yanlış etkiler devrede olacak.

Diğer taraftan para ile ilgili mevzularda önemli girişimler altındaysanız Perşembe ve Cuma günleri bunlarla ilgili konularda da güzel gelişmeler karşınıza gelebilir.

Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor iletişim yönünüzün hareketleneceği bir döneme giriyorsunuz. 1 ay boyunca kimliğinizi yakın çevrenizde ortaya koyacaksınız. Etrafınızda kim varsa onlarla konuşmak ya da onlara yardım etmek, onlarla beraber olmak ön plana çıkabilir. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama ve dijital platformlarda herhangi bir işiniz varsa bu işlerinizin de hızlandığını görebilirsiniz.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, tutulmayla başlayan bir haftaya merhaba diyoruz. Bu tutulma sizin ikili ilişkiler evlilik alanınızda gerçekleşiyor. Evliliğinize, ilişkinize dair vereceğiniz önemli kararlar bu tutulmayla beraber devreye girecek. Belki de ilişkinizi bitirmek üzere bir karar alacaksınız ya da kendi bağımsızlığınızı ön plana çıkarmak istediğiniz, kendinizi daha fazla düşündüğünüz bir dönem olabilir. Bir iş birliğinizi sonlandırmak ya da iş birliğinizde yaşadığınız bir sıkıntıyı ele almak anlamında bu tutulma devrede olacak. Diğer taraftan partnerinizin veya eşinizin hayatında bazı duygusal konular gündeme gelebilir. Taşınma ile ilgili işler, ortaklaşa atılacak adımlar, davalarla ilgili konular da öne çıkabilir. Arkadaş çevrenizin yanıltıcı etkilerine karşı dikkatli olun. Çünkü başlayacak herhangi bir iş ya da bu işten elde edilecek gelirler konusunda aldanmalar söz konusu olabilir, yumuşak karınla hareket edebilirsiniz. Tam da bu dönem daha sevgi dolu, daha insanlara faydacı bir etki ile ilerlerken bu hareketleriniz başkaları tarafından suiistimal edilebilir. Cumartesi günü Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle beraber maddi konulara daha fazla odaklanacağınız bir sürece giriyorsunuz. 1 ay boyunca para ile ilgili konular, konuşmalar kimliğinizi daha çok bu alana verme, kazançlarınıza odaklanma ya da maddi konularla ilgili önemli adımlar atmak öne çıkacak. Kalabalık yerlerde bulunacaksanız sağlığınıza dikkat edin. Diğer taraftan bu aralar hala kendi üzerinizde anlamlandıramadığınız bir duygusallık olabilir ama bu haftadan sonra bu duygusallığın geride kaldığını göreceksiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, iş, hizmet ve sağlıkla ilgili alanlarda yaşayacağınız bir ay tutulmasıyla haftaya giriş yapıyorsunuz. Sağlığınıza her zamankinden daha fazla özen göstermeniz gerekecek. Cinsel organlar, boğaz, boyun bölgesi, şeker hastalıkları, hücresel bozukluklara dikkat. Gündelik hayatınızda ve iş konularında sizi aşağıya çeken, ayağınıza dolanan bazı konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. İş ve gündelik hayatınızda neyi doğru yapıp yapmadığınızı göreceğiniz bunu da biraz krizlerle yaşayacağınız bir tutulma sizi bekliyor. İş ve kariyer alanlarınızda kendinizi kandırdığınız bir nokta olabilir ya da enerjiniz burada doğru çalışmayabilir. O yüzden de iş hayatınızda vermek istediğiniz önemli kararlar varsa meslektaşlarınızdan fikir almayı düşünüyorsanız, buralarda yanılgılara karşı dikkatli olun. Cumartesi günü itibariyle şans sizin tarafa kaymaya başlayacak 1 ay boyunca Güneş sizin için parlayacak. Üzerinizde hissettiğiniz o gerginlik, o geri planda durma halini sona eriyor. Kendinize olan güveniniz yenilenirken aynı zamanda kendinizi göstermek, ön plana çıkartmak ve sağlığınızı daha güzel bir şekilde yaşamak anlamında hayat sizi destekleyecek. Önemli birtakım girişimleriniz konusunda harekete geçme zamanı olsa da Merkür geriliyor henüz bunu yapmayın. 4 Haziran’dan sonra çok daha rahat etkiler altında olacaksınız.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, aşk evinizde ve çocuklarla ilgili alanda yaşanacak bir tutulma ile haftanızı başlatıyorsunuz. Aşk hayatınızda önemli bir konunun sonuna gelme, bir konuda verilmesi gereken önemli bir karar ya da çocuğunuzla ilgili alanlarda olması gerekenler bu tutulmayla beraber devreye girecek. Nerede hata yaptığınızı, hangi noktalarda zorlandığınızı bu tutulma ile beraber çok net bir şekilde göreceksiniz. Hem hobiler hem aşk hayatınız hem eğitimle ilgili konularda ayağınıza yük olan ya da bazı noktalarda sizi aşağıya çeken eski sorunların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Diğer taraftan hem eğitim hem seyahat, yabancı insanlarla yapılacak olan işlerinizde yanlış anlaşılmalar yaşanabilirken enerjinizi doğru kullanamamaya da meyilli olacaksınız. Daha az tanıdığınız insanlarla olan girişimlerinizde gözünüzü dört açın çünkü kolay etkilenme ve kandırılma etkisi de devrede. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor ve biraz kendi halinize dönmek istediğiniz, bu 1 ay boyunca hayatı geri plandan göreceğiniz bir sürece merhaba diyorsunuz. Bu dönem büyük işler için çok destekli olmayacaksınız. Yorulduğunuz zamanlar kendinize daha fazla vakit ayırın, ruhunuzu dinlendirin ve bu dönem büyük girişimlerden mümkün olduğunca uzak durun, vitaminlerinizi de ihmal etmeyin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, aile hayatınızda yaşanacak bir mevzu, aile büyüklerinizin hayatında oluşacak bir kriz, evle, gayrimenkulle, yer değiştirme ile ilgili yaşanacak önemli, ani, duygusal gelişmeler bu ay tutulmasının önemli konularından olacak. Evinizde rutubetle bağlantılı bazı işler devreye girebilir. Su boruları, kanalizasyonla ilgili sıkıntı ve problemlerle karşılaşabilirsiniz. Tutulmanın tetiklendiği tarihlerde bunların ön plana çıktığını görebilirsiniz. Parayla ilgili konularda dikkatli olun çünkü alışveriş yaparken yanıltıcı etkiler altında olacaksınız. Eviniz için, keyif için yapacağınız harcamalarda da aynı etkiler söz konusu. Partnerinizin parasal konularda yanılgılar içerisinde olduğunu ya da bir anlamda zorlandığını da görebilirsiniz. O yüzden bu dönem mümkün olduğunca para alışverişleri, banka işlemleri, kredilerle ilgili konularda dikkatli adımlar atın. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçecek ve sosyal çevre alanlarınız çok hareketlenecek. Arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçireceğiniz, onlarla olmaktan mutluluk duyacağınız bir dönem. 1 ay boyunca işten elde edilen gelirlerinizde bir artış olabileceği gibi organizasyonlar, aktiviteler, davetler içerisinde olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Hayatınız sosyalleşmeye başlıyor işte bu sosyallik içerisinde Merkür de bu alanlarınızda gerilediği için eski arkadaşlarınızla bolca güzel plan, program yapabilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, yakın çevre ve iletişim evlerinizde yaşanacak tam ay tutulmasıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Yakın çevrenizde akraba, kardeşlerinizin ya da çok sevdiğini arkadaşlarınızın hayatında yaşanacak duygusal krizler bazı konuların tekrar ele alınması gibi etkiler devreye girebilir. İletişime dayalı satış, reklam, tanıtım, pazarlama ya da dijital platformlarda işleriniz varsa bu işlerle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Bazı işlerinizde sonlanmalar ya da ilişkilerde yapılması gerekenler önem kazanacak. İkili ilişkiler ve özel hayatınıza dikkat etmeniz gerekebilir çünkü sevdiğiniz insanla ilgili bir konuda hayal kırıklığı ya da ekstra bir beklentinizin karşılanmaması gibi etkiler devrede olacak. Aynı zamanda sevdiğiniz insan, girişimleriniz ya da yakın çevreniz konusunda sizi yanlış yönlendirebilir. Ortaklaşa işler, iş birlikleri ve ilişkiler bazında gözünü bu hafta açık tutun. Diğer taraftan önemli haberler yurtdışı bağlantılı işlerden gelebilir. Medyada çalışıyorsanız önemli görüşmelerinizi Perşembe ve Cuma günleri çok rahat bir şekilde yapacaksınız. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor kariyer ve meslek alanlarınızda kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. Daha önceden konuşulmuş projeler, yarım bıraktığınız işler varsa Cumartesi gününden sonraki 1 ay boyunca iş hayatınızda ve mesleğinizde kendinizi çok net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Bu dönem tam da işlerden istediğiniz verimi almak için doğru bir dönem olacak.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, para evinizde gerçekleşecek tam ay tutulmasıyla haftanızı başlatıyorsunuz. Parayla ilgili konularda vermeniz gereken önemli kararlar olabilir ya da para ile ilgili alanlarda yaşayacağınız bazı aksilik, sıkıntı ve problemleri gözünüzde çok fazla büyütebilirsiniz. Bu tutulma zamanı elinize bir para geçmesi de söz konusu olacak ama tutulma zamanları para dengenizi iyi sağlamanız gerektiğini de unutmayın. Aynı duygu durumları içerisinde kalıyorsanız siz, davranışlarınız, olaylara bakış açınız değişmedikçe aynı durumlarla karşı karşıya kalmaya devam edeceksiniz. Mars ve Neptün kavuşumları iş hayatınızda bazı hayal kırıklıklarını karşınıza getirecek Çarşamba günü bu etkiyi daha çok göreceksiniz ki Çarşamba günü itibariyle Satürn de tutulma noktalarını tetikleyecek. Bir işinizde bozulma ya da bazı işlerinizde kandırıldığınızı görme etkilerine dikkat edin. Burası sağlık alanı. Bu dönem bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeyi de ihmal etmeyin. Kalabalık yerlere giriyorsanız ekstra özen gösterin çünkü en çok siz ve Koç burçları bu etkiden nasiplerini alacak gibi görünüyor. Önemli bir iş projeniz, girişiminiz varsa yanılma etkisi devrede olabilir. Parayla ilgili konularda ailenize verdiğiniz sözler Perşembe ve Cuma günü yüzünüzü güldürürken Cuma günü eskiden yaptığınız bir işle ilgili önemli bir haber gelebilir. Cumartesi günü Güneş’in İkizler burcuna geçmesiyle beraber siz de aydınlanmaya başlıyorsunuz. Hava enerjisini üzerinizde hissedeceksiniz. Çok gezeceğiniz, dolaşacağınız, değişik insanlarla bir araya geleceğiniz, farklı kültürlerden etkileneceğiniz bir dönem. Hem seyahat edecek aynı zamanda ticari faaliyetlerinizi hızlandırmış olacaksınız. Eğitimle ilgili konularda önemli bazı girişimler devreye girebilir, Merkür’ün de bu alanlarınızda gerilediğini unutmayın. Tam da bu söylediğim konularda önceden başlattığınız işleri ilerletmeye çalışın.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, sizin burcunuzda oluşacak tam ay tutulmasıyla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Önemli bir tutulma ve siz bu tutulmayı fiziksel alanınızdan alıyorsunuz. Burası hem hayat amacı hem fiziki sağlık alanıdır. Yani hayatınızla ilgi vermeniz gereken önemli kararlar bu tutulmayla beraber devrede olacak. Bu tutulmalar tam da bir gün öncesinde eşinizin, partnerinizin, sevdiğiniz insanın hem sağlık durumu hem de iş hayatındaki birtakım zorlanmaları karşınıza getirebilir. Sizi aşağıya çeken negatif bir ilişki içerisindeyseniz ve uzun yıllardır bu ilişkiyi devam ettirdiğinizi düşünüyorsanız bu ay tutulmasıyla beraber önemli ve net kararlar alabilirsiniz. Ama bu dönem kendinizden ziyade daha çok beraber olduğunuz kişiyi ya da ortak hareket etmeniz gereken kişiyi de düşünmeniz gerekecek. Ne olursa olsun hem sağlığınızı hem de vereceğiniz kararlarda karşı tarafı ihmal etmeyin. Mars ve Neptün kavuşumları hem aşk hayatınızda hem girişimlerinizde bazı sıkıntı ve sorunları karşınıza getirebilir. Çok çabuk kapılabilirsiniz, birine aşık olabilirsiniz hatta bunun sonucunda var olan ilişkinizi bozmak isteyebilirsiniz. Sonrasında çok büyük bedeller ödememek için en azından bu tutulma ve sonrası dönemde dikkatli olun, yanıltıcı etkiler devrede olacak. Borsada yatırım yapıyorsanız, değerli metallere ya da herhangi bir şeye yatırım yapıyorsanız bu dönem spekülatif etkiler de devrede olabilir. Bitcoin tarzı konularda da sıkıntı ve problemler oluşabilir bu etkiye dikkat edin. Perşembe günü yakın çevrenizden göreceğiniz önemli iş birlikleri devrede olurken Cuma günü daha önceden alacağınız para ile ilgili konuşulmuş bir haber sizi keyiflendirebilir. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçecek ve para ile ilgili konulara kendinizi daha fazla kaptıracaksınız. Bir ay boyunca parasal konular ön planda olabilir, alacak verecek dengesiyle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz, sorunlarınız varsa bunlara çözüm üretmek üzere kafa patlatabilirsiniz ve hayatı biraz daha spiritüel yönleriyle görmek isteyebilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, kadersel alanınızda oluşacak tam ay tutulmasıyla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Sizin için önemli bir tutulma çünkü bu tutulma sizde önemli, ani gelişmeleri karşınıza getirebilir. Şoklar yaşayabilirsiniz, bir olayın iç yüzü ortaya çıkabilir, uzun zamandır görmediğiniz bir konuda detay yakalayabilirsiniz. Ev, aile ve yuva alanlarınızda bazı hayal kırıklıkları, evle ilgili girişimlerde sıkıntı ve problemler, yer değişikliği ya da işlerinizle ilgili konularda verdiğiniz tavizler, bunları çok net göreceğiniz bir tutulma olabilir. Burası kadersel alanınız olduğu için tutulma zamanı sağlığınıza ekstra özen göstermeyi unutmayın çünkü ruh sağlığınız o dönem daha fazla etkilenecek. Uykusuzluk problemleri, bir konuyu çok fazla kafanızda büyütme, inatçılık etme aynı zamanda manipülasyon gibi etkilere tutulma zamanı dikkat edin. Cumartesi günü Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle 1 ay boyunca ilişkiler hayatınızda önemli olacak. İkili ilişkiler ve özel hayatınıza kendinizi daha fazla vereceksiniz. Çok kalabalık ortamlara gireceğiniz bir dönem, yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Diğer insanlardan alacağınız geri bildirimler sizin için çok önemli olabilir. Ortaklaşa işler konusunda da hızlı ilerleyeceğiniz bir dönem ama Merkür bu alanlarınızda geriliyor demek ki önce çözmeniz gereken konular olacak ondan sonra yolunuzda çok daha hızlı ilerleyeceksiniz. Daha önceden konuştuğunuz, görüştüğünüz iş birliği yaptığınız insanlarla bu dönem önemli girişimlerde bulunmak sizi daha mutlu edebilir. İlişkiler, aile hayatı bunlarla ilgili konularda verilecek önemli kararlar var gibi görünüyor ve siz bu kararlarla yolunuzda ilerleyeceksiniz.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, sosyal çevre ve arkadaşlık alanınızda oluşacak bir tutulmayla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Arkadaşlarınızla olan girişimleriniz onlardan gelecek bir olay, bir durum sizi aşağıya çekebilir. Bazı arkadaşlarınızın aslında sizin hayatınıza artık hizmet etmediğini, bazı arkadaşlarınızı da bir yük gibi sırtınızda taşıdığınızı fark edebilirsiniz. Bazı işlerinizde sonlanmalar ya da işten elde edilen gelirlerinizde bitmesi gereken noktalar olabilir. Aslında bu tutulma bizi krizlerin içerisine itecek tutulmalardan bir tanesi ama biz bunları niye yaşıyoruz? Aynı durumları bir daha yaşamayalım ve değişmesi gerekenlerin ne olduğunu çok net bir şekilde görelim diye. Aktiviteler, organizasyonlar, davetlerle ilgili işleriniz varsa her tür konuda beklenmeyen karşınıza gelebilir. Eğer bir sıkıntı yaşarsanız da bu sıkıntıların çoğu maddi olacak. Belki para mevzuları yüzünden bir işinizde ertelenme, gecikme, sıkıntı oluşabilir. Mars Neptün kavuşumları yakın çevrenizde iletişim halinde olduğunuz insanlarla olan bağlantılarınızda dikkatli olmanız gerektiğini söylüyor. Demek ki yakın çevrenizde kim varsa, size ne söylüyorsa aslında çok çabuk buna kapılıyor, çok çabuk etkileniyor olabilirsiniz ama bu gerçekleri yansıtmıyor da olabilir. O yüzden yakın çevrenizde iletişim halinde olacağınız kim varsa biraz daha söylenenlere inanmak yerine araştırma yapmayı tercih edin. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda hareket edecek. 1 ay boyunca kendinizi işinizde, gücünüzde göstereceğiniz bir dönem. İşle, sağlıkla ilgili konular hızlanabilir. Alerjileriniz bu dönem artabilir el, kol, omuz hareketleri ya da bunlarla ilgili konularda sıkıntılar, nefes alma problemleri, astım, bronşit gibi etkilere karşı dikkat edin. Merkür de burada gerilediği için daha önceden çalıştığınız insanlarla çok daha rahat çalışma olasılığınız var. Daha önceden yaşadığınız sağlık sıkıntı ve problemleri yeniden karşınıza gelebilir. Perşembe ve Cuma günleri gayet güzel akacak. Özellikle Perşembe günü beklediğiniz bir haber varsa bu haberin gelme olasılığı var. Cuma günü ise işlerinizde yarım kalan bir mevzuyu tamamlayacaksınız.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, kariyer ve iş alanlarınızda yaşanacak tam ay tutulmasıyla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Aile ve meslek hayatınız arasında gerçekten zorlandığınız bir dönem olabilir. Bu aralar kariyerinizde ve mesleğinizde tutumlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bazı krizlere açık olabilirsiniz aynı zamanda duygu değişimleri sizi çok zorlayabilir. Yaşanacak bir olayı çok fazla büyütmemek, bu duygu durumları içerisinde çok fazla gömülü kalmamak bu tutulmanın önemli konularından olacak. Tam kariyer ve meslek konuları hızlanırken ya da bu tutulmayla beraber devreye girerken ailenizde uğraşmanız gereken önemli bir mevzu sizi gerçekten duygusal anlamda zorlayabilir. Mars ve Neptün kavuşumları para hanenizde. Para ile ilgili bir işinizde bir hayal kırıklığı, beklediğinizi alamama ya da parasal konularda kandırılma gibi etkilere karşı dikkatli olmanız gerekiyor. Yani bu aralar para ile ilgili girişimleriniz varsa önemli bir iş anlaşması yapmak üzereyseniz yapmayın. Ama yaptınız ve konuşmaları şimdiye bıraktıysanız buralarda yanıltıcı etkiler devrede olabilir. Sağlığa hiç beklenmedik yanıltıcı para harcamaları da yapabilirsiniz. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor, hava elementleri özellikle güzel etkilenecekler. Cumartesi gününden sonraki dönem aşka, keyfe, mutluluğa daha fazla kendinizi kaptıracağınız bir dönem. Çok bunalmış, çok yorulmuş olabilirsiniz işte bu bunalma ve yorulmayı artık kendinize daha fazla önem vererek, spora yazılarak, gezilere katılarak, aşk hayatınızın üzerine düşerek ya da diğer insanlarla iş birlikleri yaparak, eğitim alarak sonlandırabilirsiniz. Bu alanlarınızda Merkür geriliyor demek ki daha önceden yaptığınız işleri yapmakta fayda olabilir. Eski aşklarla uğraşacağınız bir hafta olabilir, tam da her şey üstünüze üstünüze gelirken bir de bununla mı uğraşacağım diyebilirsiniz.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, seyahat, eğitim ve yabancı insanlarla yapılacak işler, dış ortamlardan gelecek her tür etkiye açık bir hafta başlıyor, tutulmayı bu alanlarda yaşayacaksınız. Uzaklardan ani, hızlı, duygusal haberler alma olasılığınız var. Bu haberler eğitimle, seyahatle bağlantılı olabilir, uzakta yaşayan akrabalarınızı ya da hukuki bazı meseleleri içerebilir. Ticari faaliyetler, bunlarla ilgili konularda bir tutulma yaşanacak. Bu tutulma Akrep burcunda olduğu için, siz de Balık burcu olduğunuz için su elementi arasındaki olumlu açı diğer burçlara göre bu tutulma zamanı çok etkilenmeyeceğinizi gösteriyor. Eğitim, seyahat, ticari faaliyetler, hukuki alanda nerede hatalı olduğunuzu göreceğiniz de bir tutulma olacak. Önemli bazı sonlanmalar ya da bazı krizlerle uğraşmak devreye girebilir. Tam da seyahatteyseniz önemli bir iş bağlantınız devrede iken bu tutulma gerçekleşiyorsa bu sürece dikkat edin. Mars ve Neptün kavuşumları 1. evinizde demek ki yanılma ihtimalinizin çok yüksek olduğu bir dönem. Bu yanılma ihtimalleri hem para hem de sağlıkla ilgili konuları kapsıyor. Hem sağlığınızda hem para ile ilgili adımlarınızda başka insanlardan duyduğunuzu yapmamaya çalışın çünkü çok kolay yönlendirilebilirsiniz ve yanılabilirsiniz. Kafa karışıklığınız çok fazla olabilir. Bu aralar kendinizi yeme-içmeye çok fazla vermiş olabilirsiniz, odaklanmakta zorlanıyor olabilirsiniz, kararsız olabilirsiniz. Kalabalık ortamlara giriyorsanız da bulaşıcı hastalıkları kapma olasılığınızın da yüksek olduğu bir dönem olacak. Özellikle 16 Mayıs 18 Mayıs tarihleri ve birkaç gün sonrası dikkatli olun. Para ile ilgili konularda güzel şanslar var Perşembe ve Cuma günleri önemli haberler devrede olacak. Arkadaş çevrenizden alacağınız haberler doğrultusunda daha sonraki günleri planlayacaksınız. Cumartesi günü Güneş İkizler burcuna geçiyor 1 ay boyunca ev, aile ve yuvanızla ilgili konu ve olaylara kendinizi daha fazla vereceksiniz. Belki de işinizdeki o yoğunluk azalmış olabilir, vaktinizi daha fazla ailenize ayıracak olabilirsiniz, ilginizi, algınızı daha fazla ailevi konulara evle ilgili konulara kaydırabilirsiniz. Merkür de burada geriliyor demek ki eski konuları konuşmak, eskiden yaşanan olaylara kendiniz vermek ya da bu olayları çözmek anlamında olumlu bir süreç olabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın