Gezegen Faliyetleri Güncel Yorumlar Semadan Haberler

14 Aralık 2020 Tam Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

SON TUTULMA!

 

14 Aralık Pazartesi saat 19:16 da 23 derece yay burcunda bu yılın son tutulması, Tam güneş Tutulması gerçekleşiyor. Tam güneş tutulmasında AY, Güneş ve Dünya arasına girer ve Güneş’in tamamını kapatır. Bu tutulma Türkiye’den izlenmeyecek ama Güney Afrika, çoğunlukla Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint okyanusu ve Antartika’dan izlenecek.

Bu tutulma aynı gün aynı derecede 19 yıl önce 14 Aralık 2001’de gerçekleştiği için metonik seriye aittir.

Her yıl 18 yıl 10 günlük tutulmalar aynı tutulma serisine aittir. Buna Saros döngüleri diyoruz. Bu tutulma 142 saros serisine ait bir tutulma yani 04 aralık 2002 yılıyla bağlantılı.

Bu iki tarih önemli, 14 Aralık 2001 ve 04 Aralık 2002.

O yıllarda yaşadıklarınıza bakarak bu dönem yaşayacaklarınızın neler olacağını, benzer temaların hayatınızda yer aldığını öngörebilirsiniz.

Değişken nitelikteki tutulmalar ticaret hayatını etkiler. Karmaşık, durum ve olayları hayatımıza taşır. Din, felsefe, eğitimle ilgili konularda karmaşalarla, sorunlarla bağlantılıdır. Seyahatlerde ( hem deniz, hem karada) kazalarla bağlantılıdır.

Ateş elementindeki tutulmalar; hassas toplum olayları, karışıklıkları, sorunları, tartışmalar, münakaşalar, tartışmalar, cinayetler, savaş tehlikesi, sıcak tehlikesi, yangınlar, harcamaların artması, vergilerin artmasıyla ilgilidir.

Yay burcu Klasik astrolojide yön olarak doğunun güneyini gösterir. Yabancıların bulunduğu yerler, dini mekanlar, uluslararası işlerle bağlantılıdır. Ayrıca dini konular, inançlar, uzak seyahatler, yüksek eğitim, üniversiteler, profesörler, hukuki konular, uluslararası hukuk, savcı, barolar, uluslarası ticaret, eğitim sistemi, medya, yayıncılık sektörü, misyonerlik faaliyetleri, fanatizm, mülteciler Yay burcuyla ilişkilendirilir. Havayolları şirketleri, turizm, seyahat sektörüyle yakından bağlantılıdır. Bu saydığım alanlar bu tam güneş tutulmasının konuları arasında yer alacak.  Bu alanlarda hızlı, ani gelişmeler, tamamlanması gereken konular, geride bırakmak zorunda olduklarımız önem kazanacak.

Astrolog Raphael’e göre tutulma derecesi yay burcunun 3. Dekanı atları, binek hayvanları ve orduları etkiler. Çeşitli hayvan hastalıklarıyla karşılaşmak söz konusu olabilir.

 

Tutulma anının haritasını Ankara’ ya göre çıkarttığımızda 18 derece Yengeç burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yengeç burcu Türkiye’nin kendi kişisel alanı halkın adımları, halkın sağlığıyla ilgili konu ve olayların göstergesi olduğu için bu tutulmada bu konular önem kazanıyor. Bu tutulma 6 ev dediğimiz sağlık ve iş alanına denk geliyor. Sağlık çalışanları, işçilerin konu ve olayları, salgın hastalıklarla ilgili hastaneler ve sağlık sektörüyle ilgili yeni düzenlemeler ya da bu alanlarda daha önceden gözden geçirilmesi gereken konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. İş dünyası, işverenler bu dönem zorlanmalar yaşayabilir veya işsizlik bu dönemde artabilir. Ulusal hizmet alanları, memurlar, sosyal hizmetler, işçiler ve çalışan kesim, sendikalar bu tutulmayı yaşayacağımız alanlar olarak sayılabilir. Ordu, silahlı kuvvetler, donanmayla, askeri alanla ilgili girişimler yine bu tutulma zamanı hareketlenebilir.

Tutulmanın Neptün’le dik açısı devrede olacak. Belirsizlik, karmaşa, sosyal skandallar, politik istikrarsızlıklar, faili meçhul cinayetler, skandallar, sel baskınları ve toprak kaymaları, ilaçlarla ilgili konularda da sıkıntı ve sorunları gösterebilir. Kafamız bazı konularla belirsiz olabilir.

Tutulma derecesi Ras Alhague sabit yıldızıyla birleşiyor. Bu sabit yıldız  Venüs- satürn doğasında şanslı bir yıldızdır. Şifalanmayla bağlantılıdır. Mistik iyileşmeyi verir. Din yoluyla yaptırımlar, zehirlenmeler, yüksek enfeksiyonlar, deniz kazaları ve karşı cinsle problemleri karşımıza getirebilir. Mars’tan alacağımız güçle  2020’nin sonuna doğru hayatımızda bazı gerçekleri kabul edeceğiz.

İkili ilişkiler aynı zamanda diğer ülkelerle olan bağlantılarda olumlu etkiler altında olacak. Ekonomik konuları toparlamak konusunda bu tutulma bize ışık yakacak. Tutulma olduktan 3 gün sonra 17 Aralık’ta Merkür tutulmayı tetikleyecek. Merkür’yen konu ve olaylar bu alanda konuşmaların hızlanması vs. artacak. Ve bu tutulmayla beraber yeni kısıtlamaların konuşulması, yeni kararların alınması söz konusu olabilir.

Bu tutulmayı önemli kılan bir mesele de 2021 yılına girerken, Jüpiter ve satürn kavuşumuyla başlayacak olan yeni döngünün bu tutulmanın etkisiyle devreye giriyor olmasıdır. Önümüzdeki süreçte Pandemi ve onun konularının devam edeceğini, ticaretin, küresel piyasaların, turizmin, seyahatin, eğitim sistemlerinin, mülteci sorunlarının yeniden ele alınacağını, karşımıza gelecek çözümlerde bazı zorlanmaların olacağını eklemeden geçmek olmaz. Güneş- Merkür- Ay neptün bağlantıları kafa karışıklığı, belirsizlik, suikastlar, skandallarla bağlantılı olacağı için bilgi kirliliğinin, yanlış seçimlerin sonuçlarını önümüzdeki dönemlerde gayet net yaşayacağız.

Bu tutulma ayrıca Amerika için gerçekten çok büyük önem arzediyor. Hem Abd haritasının yükseleni üzerinde olacak. Amerika gerçekten kaderini belirleyen bir dönem içinde olacak ve Aralık ayı dahil olmak üzere, Ocak ayında tüm dünyada yaşanılanlarla çok konuşulacak.  Hem de tam tutulma gününde  Seçmenler ve seçiciler grubu başkan ve başkan yardımcısını seçmeye hazırlanıyor olacaklar. Sonuçlar 06 ocak’ta açıklanacak. Sağlıkla, işçiler ve ekonomileriyle ilgili konularda zorlanacakları bir süreç. Aşağıda okuyacağınız paragrafı 3 ay önce Astroloji dergisinde kaleme almıştım, şimdi bir kez daha bu tutulmayla beraber sizlerle paylaşmak istedim.

“20 Ocak’ta Mars- Uranüs kavuşumuyla tüm Dünyada askeri operasyonlar, darbeler, savaş kararları, kargaşalar ve sorunlar görülebilir. Güvenlik sıkıntıları yaşayabiliriz. Mars ve Uranüs ikilisi bir araya geldiğinde beklenmedik olanın ortaya çıkışı hızlanır. Ülkelerde kargaşa ve huzursuzluk baş gösterebilir. Halkın özellikle pandemi süresince alınan kararlara, yeni düzene tepkisi yüksek olabilir. Yine patlamalar, terör eylemleri, yıkıcı depremler, yeryüzü hareketliliği, isyanlar, grevlere açık olabiliriz. Tam da yeni seçilen Amerikan Başkanının göreve başlaması ve Beyaz sarayı devralmasına denk gelen bu zaman ( 20 ocak) protesto ve eylemleri, ani oluşacak olayları, patlamaları, felaketleri, yangınları, suikastleri düşündürtmüyor değil. 06-07-08 Ocak 2021 tarihi önemli bir suikasti karşımıza getirebilir. 15- 26 Ocak tarihlerine dikkat edelim. Toplumsal taşkınlığın arttığı zamanlar olabilir. 07-16 Şubat tarihleri finansal kriz derinleşebilir. Pandemide artışlar görülebilir. Silahlı salıdırlar, askeri hareketlilik oluşabilir.”

 

Herkese farkındalığı yüksek bir tutulma diliyorum…

Hande Kazanova

Dip. A.S.A, İSAR cap, Member of OPA, MAPAİ

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın