Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

14 – 20 Mart 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ÖNEMLİ OLAYLAR!

Haftamıza Ay Aslan burcunda iken giriş yapıyoruz. Hem eğlenceli konular hem aşk hayatımız hem çocuklarla ilgili konu ve olaylar, sanatsal faaliyetler hayatımızda önem kazanırken biraz egosantrik, biraz egomuzun ön plana çıkacağı, hayatı organize etmekten mutluluk duyacağımız da bir hafta başlıyor. Aslan burcu astrolojide liderlerle çok bağlantılı. Demek ki bu hafta politika, liderler, liderlerin birbirlerine karşı uyguladıkları egolar ve kraliyet ailesi, oradan gelecek önemli haberler devrede olacak.

Bu hafta önemli çünkü Pazar günü Güneş ve Neptün kavuşumunun etkileriyle haftaya başlıyoruz. Bu 12 Nisan Balık burcundaki Jüpiter/Neptün kavuşumunun etkilerini üzerimizde hissedeceğimiz bir dönem. Bu hafta başı ve 4 işlem günü içinde ani ve keskin fiyat dalgalanmalarına hazırlıklı olmalıyız. Bu dönem aldatıcı ve spekülatif etkileri taşıdığı için müzakerelerde, anlaşmalarda vaatlerin yerine gelmeme olasılığı devrede olacak. Bu hafta kime güvendiğimize dikkat edelim. Saf ve savunmasız olabilir, gerçeklik duygusu dışında hareket edebilir, vaatlere çabuk kapılabiliriz.

Perşembe günü Merkür’ün Uranüs’le olumlu bir açısı var. Hayata olumlu gözlerle bakacağımız, değişikliklerden ve farklılıklardan mutlu olacağımız aynı zamanda öğrenmek, keşfetmek, deneyimlemek konusunda daha hızlı hareket edeceğimiz de bir süreç.

Cuma günü sabah 10:17’de 27 derece Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek ki bu Dolunay 2 Mart’ta Balık burcundaki Yeniay’da attığımız adımların sonuçlarını göreceğimiz de bir Dolunay olacak. Başak burcundaki Dolunaylar verimlilik, üretkenlik ve bazı konuların sonuçlarını görmek, yeniden organize etmek ve ele almakla çok bağlantılı. İş, hizmet ve sağlık alanlarında uzun zamandır başlattığımız işlerin ya da eğer bir şey yapmadıysak, hayalci davrandıysak, hayatın akışına kendimizi bıraktıysak, bir türlü yönümüzü bulamadıysak işte burada bazı gerçeklerle yüzleşmemizin de Dolunayı olarak karşımıza gelecek.

Başak burcundaki bu Dolunayla beraber psikolojik sağlığımızın fiziki sağlığımıza yansımasını göreceğiz. Bu Dolunay zamanı hayatın fonksiyonlarına, rutinlerimize, fiziksel sağlığımıza, düzene koyma ihtiyacımıza ve spritüel gelişime açık olacağız. İş, hizmet ve sağlık alanında pratik ve verimli olmakla da bağlantılı bir Dolunay olacak ve bazen pratik olamadığımızı göreceğiz. Başak burcu eleştiriyle çok bağlantılı bir burç olduğu için eleştirmek, mükemmelleştirmek ama aynı zamanda bu Dolunay kabullenmekle bağlantılı olacak. Tüm değişken burçların daha fazla etkileyeceğini söyleyebilirim. 27 derece Başak burcu, 27 derece Balık burçları, 27 derece Başak burcu, 27 derece Balık burcu, 27 derece İkizler ve 27 derece Yay burçları bu Dolunay’dan daha fazla etkilenecek.

Başak burcu ne yersek o olduğumuzla bağlantılıdır ve astrolojide ikinci beynimiz olan bağırsak sistemini yönetir. O yüzden tam da bu Dolunay zamanı hem sinir sistemimiz hem bağırsaklarımız aynı zamanda sindirim sistemimiz çok fazla etki altında olabilir. Bu dönem yediğimize, içtiğimize, sindirim sistemimize ekstra özen gösterelim.

Ekinler, hasat, yiyecek sektörü, yiyecek tedariki aynı zamanda sağlık sektörü, doktorlar, ast-üst ilişkiler, finans, bankacılık, muhasebe hayatı, iş hayatı bütün bunlar bu Dolunay zamanı etkilenecek. Kadınların hakları, sorunları aynı zamanda Başak burcu altıncı evi yönettiği için evdeki evcil hayvanlarla ilgili konu ve olaylar yine bu Dolunay zamanı hayatımızda daha fazla görünecek.

Çiftçilik, tarım ve ziraatla ilgili konuların da ön plana çıktığını göreceğiz çünkü Ankara’ya göre çıkarılan haritada, İkizler burcu yükseliyor, bu Dolunay zamanı iletişim ve bilgi önemli olacak. Önemli konuşmalar, fikirler aynı zamanda eğitim, hukuk, din, felsefe alanlarında olumlu gelişmeler, iç ve dış ticaretin de önem kazanacağını yabancı devletlerle iletişim ve önemli anlaşmaların da devrede olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ankara’ya göre çıkartılan haritada 09 derece ikizler burcu yükseliyor ve bu nokta ALDEBARAN kraliyet yıldızıyla birleşiyor. Aldebaran savaşmak ve askeri kariyerle bağdaştırılan bir sabit yıldız. Amaçları doğrultusunda kişiye başarı ve güç verir ama kişi doğru yoldan ve kararlardan şaşmamalıdır. Etik davranmak önemlidir.  Yöneticisi Merkür Balık’ta düşüşte, Jüpiter’e kavuşuma gitmekte. Bizi yönetenlerin, hükümdarın bu dönem alacağı kararlar önem kazanıyor. Doğru kararlar verilirse hızlı açılımlar ve ilerlemeler gelebilir. Bu derecenin Kuzey- güney ay düğümlerimizle kare açı oluşturması kendimizi olur olmadık işlerin içinde bulma potansiyelini de ortaya çıkarıyor. Yanlış ve etik olmayan kararlar alırsak, bu iç ve dış ticaret ilişkilerimizde, diğer ülkelerle bağlantılarımızda bizi zorlayabilir.

Türkiye haritasında Dolunay tam da dördüncü eve düşecek. Bu da yine topraklar, sınırlarımız sahip olduğumuz değerler, ürünler, madenler, binalar, sınırlar, emlak, imar ve iskân kurşunlarıyla da bağlantılı olacak. İktidar ve muhalefet arasındaki çekişmeler bu dönem hayatımıza damgasını vurabilir. Çiftçilik alanında, tarım veya madencilik alanında grevler oluşabilir.  Petrol fiyatları yükselirken enerji sorunu, doğalgaz problemleriyle, sular ve denizlerden gelecek tehlikelere karşı dikkatli olmalıyız. Gaz sızıntıları, enerji krizleri, nükleer sızıntılar veya sorunlar ortaya çıkabilir.

27 derece Başak burcu, Alkaid sabit yıldızı ile birleşiyor. Mars yönetimindeki bu sabit yıldızla birleştiği zaman aslında hem zenginlik hem güç hem de cesaret verir kişilere ama Merkür’le anlaşmazlık biraz bizi zorlayabilir çünkü tam da Başak burcunda oluşacak bu Dolunay’ın yönetici gezegeni Merkür, Balık burcunda düşüşte. Bu nedenle kulak bölgenizdeki problemlere, kulak içi ağrılara, yine kulak iltihaplanmalarına lütfen bu Dolunay zamanı ekstra özen gösterin. Bu takımyıldız, ticaret ve Mars mesleklerine başarı verir, askeriyede de üstünlük ve başarı simgesi olarak karşımıza çıkar.

Ufak bir ekleme yapalım, mart başında sağlık alanında omicron ve covid 19 la ilgili verilen kararların sonuçları da bu dolunay karşımıza gelebilir. Tüm dünya genelinde işin içinde Neptün (salgın ve ateşli hastalıkların yöneticisi) olduğu için bizler yine de dikkatli olalım, vakalarda yine yükselişler görülebilir.

Cumartesi günü Venüs ve Uranüs arasında bir dik açı formu oluşuyor, bu özellikle ilişkilerde çalkantıları ve hukuki davalarla ilgili sonuçları karşımıza getirebilir. Sanatçılar, modacılar ve tekstil işi ile uğraşanların bu dönemde biraz daha isyankâr davrandığını, zorlandığını söyleyebiliriz. Yine Venüs ve Uranüs karşılıklı birbirlerini ağırlıyorlar (birbirlerinin burçlarında bulunuyorlar.) Bu, finansal piyasalar için klasik bir tersine dönüş imzası olabilir. Bu etki devreye girdikten 4 işlem günü içinde hisse senedi piyasalarındaki ani yön değişikliklerine şahit olabiliriz.

Pazartesi itibariyle Uranüs yeniden 12 derece Boğa burcunda hareket etmeye başlıyor, Kasım ayında yine bu derecelerde hareket ettiğinde piyasalarda ve kur piyasalarında çok hızlı hareketlilikler görülmüştü. Şimdi Nisan’ın 5’ine kadar yine bu noktalarda hızlı olayları da karşımıza getirebilir.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçişi ile beraber artık ateş enerjisi hayatımızda önem kazanmaya başlıyor. Kendimizi düşüneceğimiz, daha bencil olacağımız, isteklerimizi ön plana çıkaracağımız bir döngüye merhaba diyoruz.

Sağlık ve şans dolu bir hafta dilerim…

Hande Kazanova

14 – 20 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, sizi eğlendirecek, hayattan keyif almasını bileceğiniz haftalardan bir tanesi başlıyor. Hem aşka hem keyfe hem mutluluğa daha fazla yer verecek, hayatın coşkusunu etrafınıza hissettirecek ve etrafınızdan da bu coşkuyu bu hevesi çok net bir şekilde göreceğiniz bir hafta olacak.

Cuma günü bir Dolunay gerçekleşecek ki bu Dolunay’ın etkisini üç gün öncesinden hayatınızda hissetmeye başlayacaksınız. Bu Dolunay sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınıza gerçekleşecek. İş hayatınızda yapılması gerekenleri ele almak, zaman zaman düzensizlikler, bir konuyu yeniden ele alma, yapılandırma gibi başlıklar hayatınızda ön plana çıkabilir. Sağlığınıza ekstra özen göstermeye çalışın. Sindirim sistemi, sinir sistemi, kulak problemleri ve bağırsak sıkıntıları bu Dolunay zamanı eğer kendinizi çok fazla yıprattıysanız, sizi vurabilir. Uzun zamandır beklediğiniz işten bir haber varsa ya da bu aralar biraz kendi alanınızda çok fazla kapandınız ve olup bitenden haberiniz olmuyorsa bu Dolunay’la beraber önemli haberlerle beraber aydınlanmalar devreye girebilir. İş hayatınızda verimliliğe gittiğinizi görebilirsiniz. Başak burcu üretkenlik, verimlilik ve hasatla bağlantılıdır, o yüzden iş hayatınızda da attığınız adımların karşılığını da göreceğiniz bir dönem. İş arkadaşlarınızla kuracağınız bağlantılara, para ile ilgili konuları ekstra dikkat etmeniz gerekebilir.

Bu hafta bazı insanlarla parasal işlerinizde gerginliklere açık olabilirsiniz ama sağlıkla ilgili konular Pazar günü itibariyle hayatınızda tamamlanmaya başlıyor. Pazar günü güneşin sizin burcunuza geçmesiyle beraber kendinizden artık çok daha emin olacaksınız. Sağlıkla ilgili konularda sıkıntı ve problemleri geride bırakacaksınız ve iş hayatınızda da kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Uzun zamandan sonra daha sakin ama bir yandan da hareketli bir yapıyla hayatınızda yol alabilirsiniz.

 


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, eviniz, aileniz, yuvanızla ilgili alanda yapılması gerekenlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Aile hayatınızda organizasyon gücünüzü göstereceğiniz bir hafta olacak. Eğlenceli olayları aile hayatınıza çekebilirsiniz, misafir ağırlayabilirsiniz, evinizde partiler ya da buluşmalar düzenleyebilirsiniz.

Cuma günü Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek, siz bu Dolunayı aşk evinizde yaşayacaksınız. Demek ki bu Dolunay zamanı aslında 2 Mart’ta sosyal çevrenizle beraber hareketlenen hayatınızda bazı oluşumların göz önüne geldiğini göreceksiniz. Bazı işlerinizin karşılığını alacaksınız. Sosyal çevrenizde tanıştırıldığınız bir insan varsa, birilerinden hoşlandıysanız bu Dolunay aşkı ve o kişiden haberleri karşınıza getirebilir. Oldukça verimli ve üretken Dolunaylardan bir tanesi Başak Dolunayı. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde nelerin yanlış olduğunu, hangi noktalarda fedakarlıklarınızın yoğun olduğunu çok net bir şekilde bu Dolunayla görebilirsiniz.

Diğer taraftan Venüs ve Uranüs arasındaki dik açıyla beraber iş hayatınızda anlaşmazlıklar yaşayacağınız, iş birliklerinizde zaman zaman kopuşların devreye girdiği bir hafta olabilir. Hafta sonuna doğru gemileri hemen yakmayın ve etrafınızdaki insanlarla konuşurken, kendinizi ifade ederken sıkılgan tavırlardan mümkün olduğunca uzak durun. Çünkü kafanıza göre davranma isteğiniz bazı ilişkilerinizde problemleri karşınıza getirecektir ki bu ilişkiler daha çok hem ev hayatınız hem de işle ilgili, patronlarınız ile ilgili konuları barındırabilir.

Pazar günü Güneş Koç burcuna geçiyor. Kendinizi, elinizi, ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Kendinize bolca vakit ayırmanız, başka işlerle uğraşıyor olsanız bile kendi ruhunuza yatırım yapmanız gereken bir dönem olacak. Plan yapma, hayatı gözlemleme bu dönem size ve ruhunuza çok yarayabilir.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, yakın çevrenize beraber yapacağınız programlarla haftanızı başlatıyorsunuz. Bütün bu planları organize etmek ve hayata geçirmek anlamında size güveniliyor ya da sizden bir şeyler bekleniyor olabilir. Hızlı adımlarla yapmanız gerekenlere doğru yol alacaksınız. Hafta ortası itibariyle biraz daha ailevi konulara ağırlık verebilirsiniz. Cuma günü Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek siz bu Dolunayı ev, aile ve yuva alanlarınızda yaşayacaksınız. Demek ki bu Dolunay zamanı evinizde yapılması gerekenler, atılması gereken önemli adımlar ya da evinizde beraber yaşadığınız insanların sağlığı ile ilgili konular görünür hale gelebilir. Daha çok onların güvenliği, sağlıkları ya da ev hayatında alınması gereken önemli kararlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Diğer taraftan eğitime, seyahate ya da ticarete, hukuka dayalı işlerinizde önemli bazı haberler kulağınıza gelebilir. Hafta sonuna doğru alacağız haberler üzerinizde gerilim yaratabilir. Çok çabuk tepkiler vermeyi meyilli olabilirsiniz. İş ilişkisi kurduğunuz ve sizi daha az tanıyan insanlarla olan iş birliklerinizde, konuşma ve görüşmelerinizde mümkün olduğunca sakin olmaya özen gösterin.

Güneş’in Koç burcuna geçişiyle beraber Pazar gününden sonra önünüzdeki bir ay boyunca sosyal çevrenize, arkadaşlıklarınıza, vizyonunuza, hedeflerinize ve düşüncelerinize, gelecek planlarınıza daha fazla vakit ayıracağınız bir dönem olacak. Bolca gezecek değişik insanlarla bir arada olacak ve işten elde edilen gelirlerinizin üzerine odaklanacaksınız.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler parasal işlerde yapılması gerekenler, ele alınması gerekenler bu hafta sizin için önemli olacak. Diğer taraftan aşka, eğlenceye, çocuklarla ilgili konulara ya da hobilerinize daha fazla para harcamak isteyebilirsiniz. Hafta ortası gibi yakın çevre, akraba ve kardeşlerin hayatında oluşacak olaylardan güzel sonuçlar elde edilebilir ya da onlarla beraber yapacağınız kısa vadeli planlarınıza odaklanacaksınız. Hafta sonuna doğru daha rahat olacağınız, dinleneceğiniz, sakin ortamlarda bulunmak isteyeceksiniz.

Cuma günü Başak burcunda bir Dolunay var bu Dolunay sizin yakın çevre alanlarınızı tetikleyecek. Demek ki bu Dolunay zamanı düşünceleriniz önemli olacak ve yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylara daha fazla vaktinizi harcayacaksınız. Kısa vadeli planlarınız uzun vadeli planlarınızla örtüşmeyebilir ya da uzaklardan gelecek bir haber doğrultusunda yakın çevrenizdeki işleri ve olayları organize etmek durumunda kalabilirsiniz. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanında hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Başak burcundaki Dolunaylar mükemmelleştirme ve verimli hale getirmeyle bağlantılı olduğu için yakın çevrenizle olan bağlantılar, konuşmalar ve bu insanlarla atılacak adımlar konusunda her şeyi yeni baştan ele almak önemli olacak.

Hafta sonuna doğru para ile ilgili konulara dikkat edin, çabuk tepkiler vermeye meyilli olacaksınız. Bir borç ya da bir ödeme ile bağlantılı bir konu sizi sinirlendirebilir. Bir ödeme mevzusunda birileriyle takışabilirsiniz. Bu dönem içerisinde mümkün olduğunca sakin durmaya özen gösterin.

Pazar günü Güneş Koç burcuna geçecek ve kariyer, meslek hayatınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Kariyerinizde ve mesleğinizde kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. Aynı zamanda dişli yapınızla hareket edeceksiniz. Cesur adımlar atmak isteyeceksiniz ama toplum önü duruşunuz gayet hareketli, aktif, liderliğe oynayan bir noktaya gelebilir. Egonuzun da bu dönem yükseldiğini fark edebilirsiniz.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak, güzel haberler alarak başlayacaksınız. Bu hafta sizin için çok önemli çünkü para evinizde oluşacak bir Dolunay da söz konusu. Hareketli etkilere sahip olan bu haftada hayatınıza çeki düzen vermek isteyeceksiniz. Cuma günü oluşacak Dolunayın etkisini de hayatınızda hissedeceksiniz ki üç gün öncesinden Dolunay etkileri hayatımıza giriyor ve etkisini hissetmeye başlıyoruz. Bu Dolunay zamanı elinize bir para geçebilir. Para ile ilgili alanda yapılması gerekenler, para kazançlarınızı daha iyi bir noktaya taşımakonularıyla daha fazla ilgili olacaksınız. Bir yandan ödemeleriniz diğer yandan gelecek olan para aradaki dengenin sağlanması Dolunayın konuları içinde olacak. Diğer taraftan parayla ilgili konularda aslında kafanızda bir sürü fikir olabilir ve bu dönem karşınıza gelecek önemli anlaşmalar Perşembe günü devreye girebilir ve sizi çok mutlu edebilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınız ya da ortaklı işlerinizde başınıza buyruk davranma isteğinizin devrede.

Hafta sonuna doğru sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınızı çok fazla zorlamayın. İş birliği yaptığınız insanlar varsa bu dönem biraz asabi olduğunuz için o insanlarla bazı noktalarda aynı şekilde düşünmek konusunda sıkıntılarla karşılaşma ihtimaliniz var. Dolunay etkisini göstermeye başlıyor. Güçlü insanlardan önemli destekleriniz devrede olacak.

Güneş de Pazar günü Koç burcuna geçiyor. Ateş elementinden olduğu için hayatınızda hareketlenmelerin, renkli adımların aynı zamanda hayat karmanızı ortaya çıkaracak oluşumların da devreye gireceği bir döneme merhaba diyorsunuz. Çok gezecek çok dolaşacak, yeni insanlar tanımaktan mutluluk duyacaksınız.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, haftanıza geri planda duracağınız etkilerle biraz isteksiz bir şekilde giriş yapıyorsunuz. Ama çalıştığınız ortamda halletmeniz gereken konular devrede olabilir. Kendinize, sağlığınıza, hayat amacınıza çeki düzen vermeniz gereken de haftalardan bir tanesi olacak.

Cuma günü sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunayda özel hayatınıza dair vermeniz gereken önemli kararların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Özel hayatınızda bazı konuşmalar devreye girmiş, sevdiğiniz insanla bir karara varmış olabilirsiniz. Bütün bunların kendi hayatınıza, fiziki sağlığınıza olan yansımalarını bu Dolunay zamanı yaşayacaksınız. O yüzden hem sindirim hem de sinir sistemimize gereken özeni gösterin. İkili ilişkilerde gerilimli ve anlaşmazlık içeren birtakım durumlar olsa bile bu Dolunay zamanı vereceğiniz kararlar hayatınızda etkili olacak.

İş konularına dikkat edin çünkü hafta sonuna doğru beraber çalıştığınız insanlarla bazı noktalarda anlaşmazlıklar devreye girebilir. Bir işin sonucuyla karşılaşma ihtimaliniz var ama bu işin sonucu istediğiniz, beklediğiniz gibi olmayabilir.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle beraber önünüzdeki bir ay boyunca daha tutkulu, gizemli, hayatın mistik, spritüel alanlarına dalacağınız bir dönem başlıyor. Ketum yapınız ön plana çıkabilir, diğer taraftan alacak verecek dengesi, banka ödemeleri ve parasal konularla ilgili olacağınız bir süreç içerisine giriyorsunuz.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, sosyal çevrenizden gelecek önemli haberler, sosyal çevrenizdeki insanları organize ederek başlatacağınız işlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Arkadaşlarınızdan gelecek önemli haberler sizi mutlu edecek aynı zamanda bu haftayı iyi organize etmeniz gerektiğini fark edeceksiniz.

Çarşamba ve Perşembe günleri biraz kendi halinizde olmak ya da olayları biraz gözünüzde büyütmek ön plana çıkabilir. Cuma günü Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunayı kadersel alanınızda yaşayacaksınız. Bir olayın iç yüzü ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda bazı noktalarda kendinize çok fazla yüklenmek, iş hayatınızdaki dengesizliklerin ruh halinize yansıması, fiziki sağlığınız ve ruhsal sağlığınız arasındaki dengesizlik Dolunay’ın ana konularını içerecek. O yüzden olayları ve durumları çok fazla gözünüzde büyütmeyin, yapamadığınız işler, yetişemediğimiz alanlar aslında bir anlamda sizin sağlık konularında da dikkat etmenizi gerektirebilir. Kendinize çok fazla yüklenmeyin.

İş hayatınızda güzel gelişmeler var özellikle parasal konularda attığınız adamların karşılığını çok net göreceğiniz, beraber iş yaptığınız insanların yakın çevresinden çok güzel bir şekilde faydalanacağınız bir dönem. Önemli iş anlaşmaları Perşembe günü karşınıza gelirken, Cumartesi günü özel hayatınızda sevdiğiniz insana sabırlı olamayabilirsiniz. İş koşturmalarınız, bu Dolunay’da alacağınız haberlerden kaynaklı olarak yakın çevreniz, çocuğunuz ya da aşk hayatınızdaki insandan bütün hırsınızı çıkarabilirsiniz.

Yatırım yapıyorsanız Cuma günü alacağınız haberler hafta sonu üzerinizde ağırlık yapabilir. Güneş Koç burcuna geçiyor Pazar günü ikili ilişkiler ve özel hayatınız önemli olmaya başlıyor. Bir ay boyunca ilişkilere daha fazla kendinizi verecek daha fazla onay almak isteyecek ve hayatınızda bir insan yoksa biri olmasını isteyeceksiniz. Bununla da ilgili olaylar hızlanacak. Eğer hayatınızda biri varsa, evliyseniz de yine eşinizin ya da partnerinizin konu ve olaylarına göre hareket etmek ön plana çıkabilir. Güzel sözleşmeler, konuşmalar, anlaşmalar da devreye girebilir.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, kariyer ve meslek alanlarınızda yapılması gerekenler, organize olmanız gerekenler ön planda olacak.  Bu hafta iş ortamlarınızda hızlı haberler alabilirsiniz, bu hızlı haberlere vereceğiniz tepkiler yüksek olabilir ya da kendi egonuzu, gururunuzu iş ortamlarında ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bu hafta hızlı ve hareketli olaylara gebe olacak. Çarşamba ve Perşembe günleri arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizdeki insanlara daha fazla vakit ayıracaksınız. Perşembe günü sevdiğiniz insanla olan paylaşımlarınız hayata bakış açınız sizi çok mutlu edebilir.

Cuma günü Başak burcunda gerçekleşen Dolunay arkadaş ortamlarınız ve sosyal çevre alanlarınızı tetikleyecek. Demek ki arkadaşlarınızın hayatında yaşanacak bir olay gündeme gelebilir ya da sevdiğiniz insanla beraber katıldığınız bir davet ya da organizasyonda yaşayacağınız olaylar sosyal çevreniz ve özel hayatınızdaki insan arasındaki bağlantıyı iyi kurmanız gerektiğini gösterebilir. Bazı arkadaşlarınızla bu dönem aranızda uyumsuzluklar ya da eleştirel konuların devrede olması onların sizi ya da yaşantınızı eleştirmesi devrede olabilir. Bu Dolunayda hem arkadaşlık ilişkileriniz hem de özel hayatınız arasındaki dengeyi sağlamaya özen gösterin. Diğer taraftan ev hayatınızda evinizi paylaştığınız, beraber yaşadığınız insanlar ya da ebeveynlerinizle anlaşmazlıklar devrede olabilir. Bazı noktalarda evinizde hızlı oluşumlar devreye girebilir. Bunlarla ilgili konular varsa hafta sonuna doğru beklenmedik olaylara açık olun.

Pazar günü Güneş Koç burcuna geçiyor. İş, hizmet ve sağlıkla ilgili konular hayatınızda bir ay boyunca önemli olacak. İşinizde kendini gösterecek başkalarına hizmet etmekten mutluluk duyacak aynı zamanda sağlığınıza gereken özeni göstermeniz gerektiğini net bir şekilde fark edeceksiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, uzak çevrelerden alınacak haberler ya da hafta başında çıkılacak seyahatlerle ilgili konuları iyi organize etmeniz gereken bir hafta başlıyor. Eğer keyfi bir seyahat yapacaksınız bu seyahatin çok hızlı aktığını görebilirsiniz. Pazartesi ve Salı kendi keyfinize daha fazla odaklanırken Çarşamba ve Perşembe günleri mesleki alanlarınız, kariyeriniz, iş ve profesyonel hayatınıza daha fazla vakit ayırmanız gerektiğini göreceksiniz.

Cuma günü tam da bu alanlarınızda bir Dolunay gerçekleşecek. Demek ki iş, kariyer, meslek konusunda önemli olaylar bu Dolunay zamanı karşınıza gelebilir. Bir haber bekliyorsanız, işle ilgili mevzularda bir projeye başlatacaksınız bunlarla ilgili verimli ve üretken olmanız gereken alanlar hız kazanacak. Aile alanlarınız ve kariyeriniz arasındaki dengeyi de iyi sağlamanız gerektiğini bu Dolunay’la beraber fark edeceksiniz. Annenizle ilgili konular bu Dolunayda karşınıza gelebilir. Bağırsak sıkıntıları, sindirim problemleri ve sinir sistemi dikkat etmeniz gereken konuların başında gelebilir. Oldukça eğlenceli bir hafta olacak.

Perşembe günü ev hayatınızda da yapılması gereken işleri çok rahat bir şekilde ele alabilirsiniz. Cumartesi günü iletişimsel bir işinizi yaparken, bir yerden bir yere koştururken ya da sosyal medyayı kullanırken heyheyleriniz tepenizde olabilir. Bağlantılarınızı zorlamamaya özen gösterin çabuk tepkiler vermeye meyilli olabilirsiniz. Aynı zamanda farklı davranma isteğiniz yüzünden beraber çalıştığınız insanları şaşırtma olasılığınız da yüksek olacak. Olumlu tarafından bakarsak farklı bir gün geçirmek isteyeceksiniz. Her zaman yaptığınızın dışına çıkmak farklı ve sıradışı olanın peşinden gitmek önemli olacak. Bu da size ayak uyduramayan insanlara karşı vereceğiniz tepkileri artırabilir.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle beraber aşka, keyfe, mutluluğa daha fazla vakit ayıracağınız bir aylık döngü içerisine giriyorsunuz. Burası spekülatif alandır, şans alanıdır bir ay boyunca şansınız artmaya başlıyor. Hem kendinizi birçok konuda diğer insanlardan daha şanslı görebilirsiniz hem aşkı arıyorsanız bu dönemde aşkı bulabilirsiniz hem de sanatsal ve kreatif işlerinizde kendi gücünüzü gösterebilirsiniz. Bu dönem keyfiniz çok yüksek olabilir ve hiç kimseyi kafanıza takmayabilirsiniz. Böyle yaparsanız çok da iyi yaparsınız.Oglak
Oğlak Burcu:

Sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar parasal işleriniz ve burada halledilmesi gereken önemli olaylarla haftanıza giriş yapıyorsunuz. Organize etmeniz gereken ödemeleriniz, faturalarınız olabilir bunları daha verimli yoldan ele almak istiyor olabilirsiniz. Pazartesi ve Salı günü bu konular öne çıkarkenaşka keyfe, mutluluğa para harcamalarınız artabilir. Çarşamba ve Perşembe günleri daha çok diğer insanlarla olan iş birlikleriniz içerisinde kendinizi göstereceksiniz.

Diğer taraftan Cuma günü Başak burcunda oluşacak Dolunayla beraber uzaklardan alacağınız önemli haberler devreye girebilir. Bir seyahat ortaya çıkabilir, eğitimle ilgili bir konuyu ele almak durumunda kalabilirsiniz. Ticari faaliyetler, uzak akrabalardan alınacak haberler yine yakın çevrenizdeki küçük konulardan ziyade büyük olaylarla uğraşmanız Dolunay’ın konuları arasında yer alacak. Eğitim hayatınızda başınızdan büyük bir işle uğraşmak durumunda kalabilir ya da hukuki bir davanız varsa bu davanın sonuçlarıyla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. İletişimsel işlerinizde yakın çevrenizdenalacağınız önemli destekler devreye girerken aynı zamanda sevdiğiniz insanla bağlantılarınız da kuvvetli olacak. Para ile ilgili konulara dikkat edin, hafta sonuna doğru harcamalarınız kuvvetli olabilir. Bu dönem kafanıza göre davranma isteğiyle hareket ediyor olabilirsiniz. Bu da gereksiz harcamaların kapısını arayabilir.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle beraber bir ay boyunca kimliğinizi ve kendinizi ev ortamlarında ailenize ve yuvanızla ilgili konularda göstermeye başlıyorsunuz. Evinizde, yuvanızda olmak ya da ailevi bir problemlerle uğraşmak aynı zamanda evle ilgili yapılması gerekenleri ele almak anlamında cesur olacağınız, rahat hareket edeceğiniz ve biraz da fütursuz davranış göstereceğiniz de bir süreç içerisine giriyorsunuz.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, ilişkiler bu hafta hayatınızda görünür olacak. İşbirlikleriniz, ilişki içerisinde olduğunuz insanlar, diğer insanlardan gelecek önemli haberler aynı zamanda sözleşmeler, anlaşmalar beklediğiniz haberler bu haftaya damgasını vurabilir. Pazartesi ve Salı günleri bu konularla uğraşabilirsiniz. İlişkilerle ilgili Pazartesi ve Salı günleri dikkatli olmakta da fayda olacak.

Çarşamba ve Perşembe günleri para ile ilgili mevzuatlar ya da işlerle ilgili olurken hayatınızda bu konular daha da görünür olacak. Cuma günü Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Siz bu Dolunay’ı bu ortak para alanlarınızda yaşayacaksınız. Ödemeler dengesi önemli olacak. Eşinizin ya da partnerinizin parasal kazançları, nafaka, miras, vergi, kredi, stopaj ya da sigorta, borçlar ya da birtakım faturaların ödenmesi ile ilgili konu ve olaylar hayatınızda daha da görünür olabilir. Eğer bir yerlerden para bekliyorsanız bu paranın tahsilatı üzerine eğlenebilirsiniz. Sponsorluk beklentileriniz varsa bir yerle görüşüyorsanız, aracı kurumla bir bağlantınız varsa bunlarla ilgili konu ve olaylar bu Dolunay’ın ana mevzularında birkaç tanesi. Bu dönem alacak verecek dengesini iyi sağlayın.

Diğer taraftan beklenmedik olaylara da açık olacaksınız. Para ile ilgili konular aile hayatınızı çok güzel desteklerken diğer taraftan davranışlarınız ve özgürlüğe olan aşkınız aile ortamlarınızda sevdiklerinizle aranızda mesafeler koyabilir. Çok çabuk köprüleri atabilirsiniz, baskıya gelemeyebilirsiniz. O yüzden hem ailenizdeki aile bireyleriyle hem de ilişki yaşadığınız insanlarla hafta sonuna doğru dikkatli adımlar atın.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle beraber iletişimsel işleriniz hızlanacak. Kendinizi iletişim konularında ön plana çıkaracaksınız. Hem yakın çevrenizdeki insanlarla bağlantılarınız artarken aynı zamanda sosyal medya, ticari faaliyetler, eğitimle ilgili konular, kısa seyahatler hayatınızda görünür olabilir. Sosyal medyayı iyi kullanıyorsanız bu dönemde sizi kimse tutamayacak, parlak fikirlerinizi ön plana çıkaracaksınız. Ama diğer taraftan biraz bencil davranacağız için yakın çevrenizdeki insanlar size sitemde bulunabilir. Kısa vadeli planlar ve eğitimle ilgili konularda da şans sizin tarafa geçiyor.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, gündelik hayatın ritmi, koşturmalarınız, yapılması gerekenler ve sağlıkla ilgili konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Kalp bölgesi, dolaşım bozuklukları, tansiyon bu hafta başında alacağız hızlı haberler doğrultusunda sizi yorabilir. Aynı zamanda duruş bozukluklarına açık olabilirsiniz.

Bu hafta birkaç gün boyunca sağlıkla ilgili konu ve olaylar gündeminize yerleşirken Çarşamba ve Perşembe günleri ikili ilişkiler ve özel hayatınıza daha fazla yer vereceksiniz. Çarşamba gününden sonra özel hayatınıza dair olayların hızlandığını fark edeceksiniz.

Kaldı ki Cuma günü burada da bir Dolunay gerçekleşecek. Demek ki ilişkilere dair verilmesi gereken önemli kararlar bu Dolunay’da karşınıza gelebilir. Kendinize odaklı olduğunuz kendinizi daha fazla önemsediğiniz ve sevdiğiniz bu dönem içerisinde hem karşı cinsin ilgisini üzerinizde fazlasıyla hissedebilirsiniz hem de cazibeniz yüksek olduğu için hayatınızda bir insan varsa ya da biriyle tanıştıysanız o insanı etkileme olasılığınız da çok yüksek olacak. Taşınma ile ilgili konu ve olaylar hızlanırken önemli iş anlaşmaları, sözleşmeler, atılması gereken imzalar Cuma günü oluşacak Dolunayla beraber gündeminize yerleşebilir. Bu hafta yakın çevrenizdeki insanlarla güzel planlar yapacak ve bu planların sizi hareketlendirdiğini ve heyecanlandırdığını göreceksiniz. Güzel fikirlerinizi iş hayatınızda ortaya koymaktan çekinmeyin. Özellikle bazı işlere yaklaşımınız ya da beraber iş yaptığınız insanlarla olan bağlantılarınızda kendinizi doğru ifade edememekten kaynaklı olarak sıkılgan etkilerle hareket edeceksiniz. O yüzden kısa vadeli seyahatlerde araba kullanırken dikkatli olun. Çünkü kafanıza estiği gibi planları ve programı değiştirmek isteyebilirsiniz bu da Cumartesi günü sizi biraz zorlayabilir.

Pazar günü Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle beraber bir ay boyunca hayatınızda maddi konulara daha fazla yer vereceksiniz. Önemli açılımlar parasal konulardan gelebilir. Kendinizi yapacaklarınızı, birikimlerinizi, yatırımlarınızı daha fazla önemseyecek, para kazançlarınıza odaklanacaksınız.

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın