Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

13 – 19 Aralık 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

ENERJİMİZ DEĞİŞİYOR!

Bu hafta enerjimizi harcayacağımız alanlar değişiyor. Mars’ın bu Pazartesi itibariyle Yay burcuna geçtiğini görüyoruz. Bu dönem içerisinde Yay burcu konularında mücadelemizi ortaya koyacağız. Dini konular, felsefe, sporla alakalı konular, üniversiteler, eğitim, sosyal medya, hukuk, ticaret, turizm alanları, mülteciler ya da göçmenlerle ilgili konular, uluslararası ticaret, ithalat-ihracat ve havacılıkla bağlantılı her tür konu astrolojide Yay burcu yönetiminde. Artık mücadele edeceğimiz alanlar bu konular olacak. Mars Yay burcunda risk almayı öne çıkarır. İnançlarımızda, fanatikçe yaklaştığımız konularda enerji çıkışlarını gösterir. Mars burada hareke ederken kendi haklılığımız konusunda emin olabilir, kendi felsefe ve inançlarımızın kabul görmediği alanlara, kişilere saldırılarda bulunabiliriz.

Pazartesi günü iletişim gezegeni Merkür Oğlak burcuna geçiyor. 2 haftadan beri zararda olduğu Yay burcunda hareket etmekteydi. O yüzden kafalar karmaşık, aynı zamanda duygu iniş-çıkışlarımız çok yüksekti. Konu ve olayları belki de çok fazla abarttık, kendi haklılığımıza inandık, başka inançlara çok fazla saygı göstermedik. Ama şimdi Merkür daha akılcı, mantık burcu olan Oğlak burcuna geçiyor. 2 hafta boyunca işimize, gücümüze bu alandaki konuşma ve görüşmelerimize odaklı olabiliriz. Bu dönem finans sektörü, iş hayatı öne çıkabilir. İletişimimizde geleneksel yaklaşımlara, entelektüel yönümüze, önem verebiliriz.

Bu hafta Çarşamba günü çok önemli çünkü Mars, güney Ay düğümü ile kavuşum halinde olacak. Mars yaşam enerjimizdir aynı zamanda savaşma, mücadele alanlarımızdır. Mars’ın güney Ay düğümü ile kavuşumu hem ekonomik hem de girişimlerimiz ile ilgili alanlarda bazı sorunların karşımıza gelebileceğini bize gösteriyor.

Hafta sonuna doğru Dolunay etkisine gidiyoruz. Pazar günü 27 derece İkizler burcunda çok önemli bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay Türkiye haritasındaki Ay’la birleşen bir Dolunay olacak. Bu Dolunayla alakalı İkizler burcunun konu ve temaları çok fazla ön planda olduğunu göreceğiz.

19 Aralık Pazar günü ilişkiler gezegeni Venüs’ün Oğlak burcunda geri hareketine hazırlanıyor. Özellikle değerlerimiz ve önceliklerimizin ilişkiler olduğunu göreceğiz. Oğlak burcu biraz daha materyalist biraz daha stratejik ve kolektif odaklı bir burç olduğu için sevdiklerimizden sevgi ve şefkat beklemek çok da doğru olmayabilir ya da sevgi ve şefkat ihtiyacımızı görev ve bağlılıklarla değiştireceğimiz bir döngü içerisine giriyoruz. Aşk ve kariyer arasında kalma, sevgi ve görev, sorumluluklar arasında kalma aslında Venüs’ün geri hareketi sırasınca bolca yaşayacağımız olayların başında geliyor. Venüs gerilemesi 2013 yılının Aralık ayı 2014 ayının Ocak ayı ile çok bağlantılı. O dönemde yaşadıklarınıza bakarak, ondan bir 8 yıl önce geriye giderek 2005’in Aralık ayı ve 2006’ın Ocak ayındaki yaşadıklarınıza bakarak aslında bu Venüs gerilemesinin hayatınızda hangi noktalara dokunduğunu bulabilirsiniz. Eğer o döneme dair çok ciddi bir şey hatırlamıyorsanız bu Venüs gerilemesinde de öyle çok ciddi olaylar yaşamayacaksınız anlamında geliyor.

Venüs gerilemesi ve dolunay hakkında daha ayrıntılı yazılar paylaşacağım…

Şimdilik güzel ve sağlıklı haftalar dilerim…

13 – 19 Aralık Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Sevgili Koç ve yükselen yerinizde duramayacağınız haftalardan bir tanesi başlıyor. Çok önemli haberler alabilirsiniz. Salı akşam saatlerine kadar bu hızlılığınız devam edebilir sonrasındaysa yine hızlı haberler alacaksınız ama biraz daha hayatın ağırlaştığını görebilirsiniz.

Bu hafta önemli, Merkür Oğlak burcuna geçiyor demek ki 2 hafta boyunca iş, konuşmalar, meslek, görüşmeler aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda kendinizi ön plana çıkarabileceksiniz. Göz önünde olduğunuz ortamlarda iş konuşmaları çok artabilir. Patronlarınızla konuşmak istiyorsanız bu dönem bundan faydalanabilirsiniz ya da göz önünde konuşan bir insansanız önemli lansmanlarınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştireceksiniz. Bu aralar yatacaksınız kalkacaksınız mesleki konular, işinizle ilgili konularla ilgili olacaksınız. Anne tarafınız, annenizle olan bağlantılar bu dönem hızlanabilir.

Pazartesi günü Mars burç değiştiriyor, sizin seyahat, eğitim ve turizm alanlarınıza giriyor. Demek ki eğitimle ilgili konular çok hız kazanacak, mücadeleci koşulları burada sergileyeceksiniz. Diğer taraftan şimdiye kadar eğitimle ilgili konularda önemli ayrıntılar yakaladıysanız, iyi bir eğitim alıyorsanız bu dönem artık eğitim alanlarınızda bazı mücadelelerin de devreye girdiğini görebilirsiniz ya da kendi gücünüze inanırsanız ve bu gücünüzle hareket etmekten de mutluluk duyabilirsiniz. Daha az tanıdığınız insanlarla zaman zaman çekişmeler, mücadeleler de devrede olabilir.

Pazar günü Venüs gerilemesi var. Siz bu Venüs gerilemesini iş, hizmet ve kariyer alanlarınızda yaşayacaksınız. Yaklaşık 40 gün boyunca göz önünde olacağınız ortamlarda ilişkilerinize dikkat edin. Sevdiğiniz insanın ailesiyle olan bağlantılar bu dönemde bozulabilir, ilişkilerde aradığınızı bulamayabilirsiniz. Görev ve sorumluluklar arasında gerçekten aşk hayatınızda neler yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. İş hayatınız, patronlarınızla olan bağlantılarınız şimdiye kadar her şey güzel giderken, birdenbire bozulabilir ya da bu alanlarda sıkıntı ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da çalıştığınız iş yerinin önemli bir finansal krizle boğuştuğunu görebilirsiniz. Bu dönem 40 gün boyunca büyük girişimlerden, adımlardan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin.

Pazar günü oluşacak Dolunayı iletişim alanlarınızda yaşıyorsunuz. Bu dolunay zamanı yakın çevrenizde olup biten konu ve olaylarla daha fazla ilgili olacaksınız. Akrabalarınız, yakın çevrenizde dönen olaylar hayatınızı duygusal yönden etkileyebilir. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama gibi iletişime dayalı işleriniz varsa istediğiniz sonuçları bu Dolunayla beraber alabileceksiniz.

Önemli girişimleriniz varsa Çarşamba ve Perşembe günleri çok büyük hareketlerden kaçının.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, geri planda duracağınız etkilerle haftanız başlıyor. Haftaya adapte olmak çok da kolay olmayacak ama Salı günü öğleden sonra itibariyle Ay sizin burcunuza geçince hayatınızı hareketlendirecek. Birkaç gün boyunca kendi istek ve beklentilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Kendi vereceğiniz kararlar önemli olacak ve etrafınızdaki insanlar da sizin ağzınızın içine bakacak.

Bu hafta Mars burç değiştiriyor ve ortak para alanlarınıza giriyor. Burada bir tutulma gerçekleşti. Mars buraya girer girmez bu tutulma ile ilgili konu ve olayları hareketlendirecek. Yani müşterek para alanları, para alacak verecek dengesi, banka işlemleri ya da hesap kitap, borçlar, ödemeler, faiz ya da vergi ile ilgili konular hareketli olacak. Mars’ın buraya girmesi ile beraber mücadelenizi bu alanlarda ortaya koymaya başlayacaksınız. Burası riskli bir alan olduğu için bu dönem aciliyeti yoksa ameliyat olmaktan da uzak durmaya özen gösterin. Yine bu dönem bazı konuları sır olarak tutmanız daha doğru olabilir.

Pazartesi günü Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle beraber seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler alanınızda önemli konuşma ve görüşmelerinizin hızlandığını göreceksiniz. Davalarınız varsa ya da bir işin hukuki tarafıyla ilgileniyorsanız bu dönem bazı konuları gözden geçirmek ya da ayrıntıların üzerine konuşmak anlamında da şanslı bir hafta olabilir. Ama işinizi ya da görüşmelerinizi çabucak tamamlamaya özen gösterin çünkü Pazar günü Venüs bu alanlarınızda gerileyecek. Bu da şu anlama geliyor, eğitimle ilgili konularda tam 40 gün boyunca var olan güçlü ilişkilerinizde, seyahatlerinizde zaman zaman sıkıntı ve problemler yaşanabilir. Aynı zamanda ticari faaliyetlerde, hukuki davalarda her şey yolunda giderken bir anda işlerin yavaşladığını görme olasılığınız var. Daha az tanıdığınız insanlarla bu dönem ilişkilerinize ve iletişiminize ekstra dikkat edin. Daha önceden gittiğiniz, bildiğiniz yerlere seyahatler devreye girebilir.

Hafta sonu Venüs bir yandan gerilerken diğer taraftan da İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Siz bu Dolunayı para alanlarınızda yaşayacaksınız. Bu tutulmayla hareketlenen Mars’ın da oraya geçmesiyle tüm hafta sizi hareketli kılan konu ve olayların karşılığını bu Dolunayla beraber almaya başlıyorsunuz. Yani bu Dolunay elinize para geçmesini sağlayacak, uğraşılarınızın karşılığını net bir şekilde alacaksınız ya da para ile ilgili bir mevzuda hassas, duygusal kararlar devreye girecek.

 


İkizlerİkizler Burcu

Sevgili İkizler ve yükselen İkizler sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınız bu hafta çok aktif. Arkadaşlarınızla, çevrenizden insanlarla bolca planlar yapabilirsiniz ama bu planlar çok da işlemeyebilir. Özellikle Salı öğleden sonraki dönem birkaç gün boyunca kendinizi yorgun biraz isteksiz biraz da halsiz hissedebilirsiniz.

Pazartesi itibariyle Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Yani parayla ilgili konularda bazı olayları gözden geçireceğiniz, sıkıntı ve sorunlar yaşıyorsanız bunlara çözüm üreteceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Para ile ilgili mevzuları konuşmak, bazı insanlarla fikir birliğine varmak, konuşmak ve neler yapabileceğinizi görmek, disiplinli davranmak Merkür’ün 15 gün boyunca bu alanda size vereceği en güzel yardımlardan bazıları.

Diğer taraftan Mars da burç değiştiriyor, Yay burcuna geçiyor. Ateş elementinin etkilerini üzerimizde hissetmeye başlıyoruz. Mars’ın bu alanlarınızda hareketi sonucunda evlilik, ilişkiler alanınızda hızlı olaylar devreye girebilir. Tutulmayı bu alanda yaşadınız, 30-31 Aralık evlilikle ilgili özellikle ikili ilişkiler, ortaklı işlerle ilgili konu ve olaylar hızlanıyor demiştik. Şimdi Mars’ın bu alanlarınıza girmesiyle beraber aslında bu konuların biraz daha hızlandığını göreceksiniz. İlişkilere dair verilecek önemli kararlar devreye girebilir ama mümkün olduğunca patavatsızlıktan, ani hareket etmekten acele kararlar almaktan kaçının. Ne ilişkilerde ne de ortaklı işlerde sevdiğiniz insanı çok fazla zorlamayın.

Pazar günü Venüs sizin ortak ve müşterek para alanlarınızda gerileyecek. Bu da şu anlama geliyor vergi, kredi, faiz, borçlar, ödemelerle ilgili konularda biraz dikkatli olmanız gerekebilir. 40 gün boyunca kredi almayın, kimseye borç vermeyin, kimseden de borç almamaya çalışın. Bu dönem parasal konularda zorlandığınızı ve bütçenizdeki deliklerle, açıklarla uğraştığınızı görebilirsiniz. 2013 yılının Aralık ayında ve 2014 yılının Ocak ayında neler yaptığınızı hatırlayın. Belki bu seneye dair size önemli ipuçları verebilir.

Pazar günü İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşecek, Dolunay sizin için çok önemli. Kafanıza taktığınız, kurduğunuz konular bu Dolunayla beraber sağlık alanınızda etki gösterebilir. O yüzden sağlığınıza, üşütme, nezle, alerjiler, solunum yolu iltihaplanmalarına karşı lütfen dikkat edin. Sindirim sisteminizi her zamankinden daha etkin bir şekilde korumaya çalışın. Dolunaylar üç gün öncesinden başlar üç gün sonraya da devam edebilir, biraz sinirsel gerginlikleriniz yüksek olacak bu Dolunay zamanı ya da kafanıza göre hareket etmek isteyebilirsiniz. Bütün bu yapmak istedikleriniz paraya bağlı olabilir ya da parasal konulara da bağlı olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, haftaya önemli iş girişimlerinizle, kariyer planlamalarınızla başlıyorsunuz. Bu hafta başında kariyerinizde kendinizi göstermek, iş hayatınızda ön planda olmak, kendi bildiğinizi okumak isteyebilirsiniz. Hafta ortası itibariyle konu ve olaylar daha çok çevrenizle paylaşımlarınıza kayacak, siz de biraz sakinleşeceksiniz ama hafta başı hızlı etkiler devrede olacak.

Hafta başında Merkür Oğlak burcuna geçiyor, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detayları ön plana çıkıyor. Sevdiğiniz insanla konuşmak, bazı konuları masaya yatırmak sorunlarınıza çözümler üretmek ya da ilişkinize dair almanız gereken kararları almak önemli olurken ortaklı işlerinizde de yapacaklarınızı konuşarak karşınızdaki insanla beraber planlar yapabilirsiniz. Elinizi çabuk tutun çünkü Pazar günü yine bu alanlarda Venüs gerilemesi yaşayacaksınız.

Pazartesi, Mars Yay burcuna geçiyor, sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınıza geçecek. 1,5 ay boyunca mücadeleci koşullarınızı bu alanda ortaya koyacaksınız. 4 Aralık’ta iş alanlarınızda, gündelik hayatın ritminde ya da sağlıkla ilgili konularda bir tutulma yaşanmıştı. Şimdi Mars’ın bu alanlarınızda hareket ediyor olması Aralık ayı boyunca özellikle de Aralık sonu olmak üzere bu konuların hızlanmasına neden olacak. Bu dönemde ateşli hastalıklara yakalanma olasılığınız var o yüzden bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeyi unutmayın. Ya da içinizdeki enerjiyi, can sıkıntısını ya da sorunları atmanın bir yolu olarak dans etmeyi deneyin. Mars, Yay burcu ritimle çok bağlantılıdır. Ritme kendinizi kaptırın, yüksek sesle müzikler dinleyin, güzelce dans edin, kendinizle yalnız kaldığınız zamanlarda kendinizi iyileştirmeyi, kendinize şifa vermeyi ihmal etmeyin. Diğer taraftan beraber çalıştığınız insanlarla bu dönemde bazı anlaşmazlıklar devreye girebilir onları anlamakta zorlanabilirsiniz. Kendi haklılığınız konusunda emin olabilirsiniz ve bunları karşı tarafa dayatmak isteyebilirsiniz.

Hafta sonu İkizler burcunda bir Dolunay yaşanacak bu Dolunay sizin kadersel alanınızda oluşacak. Bir olayın iç yüzüyle karşılaşacağınız bir Dolunay yaşayacaksınız. Uzun zamandır şüphelendiğiniz, ne olduğunu anlayamadığınız konular bu Dolunayla beraber birer birer ışık gibi adeta beyninizde aydınlanabilir. Bunları hemen duymak, aniden haberler almak üzerinizde böyle çok da rahat etkiler bırakmayacak. Ama olayların akışını biraz geldiği gibi kabul ederseniz, büyük tepkiler vermezseniz aslında bu Dolunayı biraz daha olayların ortaya çıkması olarak değerlendirebilirsiniz. Yine bu Dolunay, kötü alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıkları bırakmak için de uygun bir zaman dilimi olacak. Evliyseniz eşinizin iş hayatı, sağlığı ile ilgili konular ya da anne tarafınızın akrabaları ile ilgili konu ve olaylar bu Dolunayda karşınıza gelebilir.

Yine aynı gün Venüs gerilemesi başlıyor, siz bu gerilemeyi evlilik ve ilişkiler alanında yaşayacaksınız. O yüzden evliliğinizde ya da ilişkilerinizde 40 gün boyunca çok dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Görev ve sorumluluklar arasında gidip gelebilirsiniz. Karşı tarafın sizi yeteri kadar beslemediğini, sevmediğini, saygı duymadığını düşünebilirsiniz. 2013 yılının Aralık ayında ve 2014 yılının Ocak ayında neler yaşadığınıza bakarak ilişkilerinizi ele alabilirsiniz. Bu dönem ilişkiye başlamayın var olan ilişkileri yıpratmayın, ayrılma kararı almamaya özen gösterin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, alacağınız önemli haberlerle haftanız başlıyor. Hafta başında güzel planlar yapmak isteyeceksiniz. Geleceğe yönelik, sizi heyecanlandıran planların peşinde koşabilirsiniz. Çalışıyorsanız Salı günü öğleden sonra ve Çarşamba günü bu planları çok da uygulamak ya da hafta başında duyduğunu heyecanı duymanın çok da kolay olmadığını görebilirsiniz çünkü daha çok yapacağınız işlere, kariyerinize ve mesleğinize odaklanacaksınız.

Pazartesi günü Merkür Oğlak burcuna geçiyor, yani iş alanlarınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırmaya başlıyorsunuz. Belki daha önceden bazı görüşmeler yapmış olabilirsiniz şimdi bu görüşmelerle ilgili geri bildirimlerin devreye girdiği bir hafta olacak. Ya da işinizde bazı problemler varsa bu problemleri beraber çalıştığınız insanlarla konuşmak çok faydalı olabilir, bu hafta bunları ele alabilirsiniz. Kontrollerinizi yaptırmak anlamında da şanslı bir hafta çünkü kemik ağrıları, kemik problemleri, romatizmal sıkıntılar, cilt, diz, diş problemleri bu dönem çoklukla karşılaşacağınız problemlerin başında geliyor.

Diğer taraftan aynı gün Mars Yay burcuna geçiyor. Aşk hayatınızda, çocuklarla ilgili konularda enerjinizi daha fazla ortaya koyacağınız bir döngü başlıyor. 1,5 ay boyunca spor yapabilirsiniz, kas sisteminizi kuvvetlendirebilirsiniz, dans edebilirsiniz ama ne yaparsanız yapın içinizdeki enerjiyi atacak bir yolu bulmanız gerekiyor. Diğer taraftan çocuğunuz varsa onunla olan bağlantılara dikkat edin çünkü zaman zaman tartışmalar, alevli konuşmalar onunla olan bağlantınızı zorlayabilir, aşk hayatınızda da aynı etkiler var. Kendi haklılığınızdan çok emin olacaksınız, kafanıza göre davranmak isteyeceksiniz, etrafınızdaki insanları umursamayacaksınız o yüzden de sevdiğinizle birbirinize girme ihtimaliniz yüksek görünüyor.

Pazar günü Venüs sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerileyecek. 40 gün boyunca beraber çalıştığınız insanlarla aranızdaki birtakım sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz. Gerçi burada Merkür de dolaşıyor ve en azından size ilk dönemde biraz destek atacak. Bu dönem içerisinde sıkıntı ve problemleri çok rahat bir şekilde ele alabilirsiniz, özür dilemeniz gereken insanlar varsa onlardan özür dileyebilirsiniz ya da sizden özür dilenebilir. Venüs’ün bu alanda geriliyor olması sağlıkla ilgili konu ve olayları karşınıza getirebilir. Kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin, çünkü kendinize şimdiye kadar iyi bakmış olabilirsiniz ama bazı noktalarda yaptıklarınızın işe yaramadığını göreceksiniz ve bu da para harcamalarınızın sağlık alanınıza kaymasına neden olabilir.

Pazar günü bir Dolunay oluşuyor. Dolunay sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda önemli kararlar almanızı sağlayacak ve bazı arkadaşlarınızın hayatında önemli bazı olayların olduğunu da net bir şekilde göreceksiniz. Bazılarıyla aranıza mesafe koyabilir, bazılarıyla iletişiminizi hızlandırabilir ya da olması gerektiği gibi davranabilirsiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, kendinizi parasal işlerde cesur gördüğünüz bir hafta başlıyor ve birkaç gün boyunca para konuları ile ilgili olacaksınız. Salı günü öğleden sonra ise biraz daha hayatın rahatladığını göreceksiniz. Sizi geliştirecek konu ve olaylar, insanlar, hafta ortası hayatınızda yer edebilir.

Pazartesi günü itibariyle iletişim gezegeni Merkür, Oğlak burcuna geçiyor. Aşk hayatınızı konuşacağınız, aşk hayatınızda kendinizi ifade edeceğiniz bir dönem içerisinde olacaksınız ama diğer taraftan elinizi de çabuk tutmaya özen gösterin çünkü Venüs de bu alanlarda hafta sonu gerilemeye hazırlanıyor. Hobilere daha fazla yer ayırabilirsiniz, sportif konularda neler yapabileceğinizi gözden geçirebilirsiniz, çocuğunuz varsa onunla iletişiminizi artırabilirsiniz. Sanatsal işlerinizde, kreatif alanlarda da konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırıyorsunuz. Bir diğer konu da Mars’ın Yay burcuna geçmesi. 4 Aralık’ta ev, aile ve yuva alanlarınızda bir tutulma yaşanmıştı. Eğer bu dönemde evle ilgili konular hareketlenmediyse ya da tutulma zamanı hareketliyse şimdi Mars’ın oraya girmesiyle beraber çok daha mücadeleci koşulların devreye girdiğini bir dönem başlıyor. Ev hayatınızda aile büyüklerinizle olan bağlantılarınızda oldukça hareketli zamanlar sizi bekliyor olacak. Evinizde rahat rahat ayaklarınızı uzatıp oturmak hayal olabilir. Evinize bir eşya almak, evinizi taşımak devreye girebilir. Ateşle bağlantılı -bu doğalgaz, ocak olabilir- konulara dikkat edin. Sevdiklerinize ve ailenizdeki insanlara karşı haklılığınızı savunurken ilişkilerinizi çok fazla zorlamayın, mücadeleci noktaya taşımayın.

Hafta sonu hem Venüs gerilemesi var hem de Pazar günü İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Siz İkizler burcundaki bu Dolunayı kariyer ve meslek alanlarınızda yaşayacaksınız. Tam da ailevi konular bu kadar hareketliyken, kendinizi evle ilgili bir konuya adamışken işinizde oluşacak bir konu ya da bir olay algınızı, ilginizi meslek hayatınıza çevirebilir. Siz bu konuyu iyi idare etmek durumunda kalabilirsiniz. Diğer taraftan Venüs gerilemesi demiştik, Venüs 40 gün boyunca sizin aşk evinizde gerileyecek. Eski aşklar, eski konuşmalar, var olan ilişkilerde eski sorunlar ortaya çıkabilir. 2013 yılının Aralık ayı ve 2014 yılının Ocak ayında yaşadıklarınıza benzer konu ve olayların etrafınızda cereyan ettiğini görebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için, var olan ilişkilerde önemli kararlar almak için uygun bir zaman değil. Görev ve sorumluluklarınız arasında acaba bu ilişki beni yeteri kadar besliyor mu diye düşüneceğiniz zamanlar. Sevdiğiniz insana çok fazla yüklenmeyin, hayal ettiğiniz ya da beraber olmak istediğiniz insanlarla bu dönem aranızda bazı sıkıntı ve sorunlara da açık görünüyorsunuz.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, ilişkileriniz konusunda oldukça cesur olacağınız biraz da kafanıza göre davranacağınız bir haftayı başlatıyorsunuz. Birkaç gün boyunca ilişkilerde bağımsız ve cesur taraflarınız ön planda olacak ya da karşı tarafın size böyle davrandığını göreceksiniz. Salı günü öğleden sonra para ile ilgili konular hayatınızda yer edecek ya da hayata daha farklı gözlerle biraz da ketum bakacaksınız.

Pazartesi itibariyle Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Ev, aile, yuvanız ile ilgili konularda konuşma ve görüşmelerimiz hızlanmaya başlıyor. Emlak, alım satım, kiralama, yerleştirme gibi konularda önemli görüşmeler, aile büyüklerinizle yapacağınız önemli toplantılar onların hayatı için verilmesi gereken önemli kararlar devreye girebilir. Bu bir eşya ile ya da ev ile yer değiştirme ile bağlantılı olabilir. Merkür girdiği alana çözüm getirir, sorun ve sıkıntılarınızı çözüme kavuşturmak için Merkür’ün bu alandaki yolculuğunu iyi kullanın.

Pazartesi günü Mars Yay burcuna geçecek, iletişimsel işlerinizi çok hızlandıracak. Yakın çevre bağlantılarınızda mücadelenizi daha fazla ortaya koymaya başlıyorsunuz. 4 Aralık’ta oluşan tutulma iletişimsel işleriniz çok hızlandırmıştı yine yakın çevrenizdeki insanların hayatında konu ve olaylar hızlanmış olabilir. Şimdi Mars’ın buraya geçmesi ile beraber adeta çok hızlı bir dönem içerisine gireceksiniz. Sosyal medyayı kullanıyorsanız dijital platformlarda mücadeleci koşullar ön plana geçerken aslında kendinizi savunurken haklılığınız konusunda karşı tarafı da düşünmeyi unutmayın. Ateşli yapınızla araba kullanırken, herhangi bir alet, teçhizat kullanırken lütfen dikkatli olun.

Hafta sonu çok önemli çünkü Pazar günü Venüs Oğlak burcunda gerilemeye başlıyor.  Venüs tam 40 gün boyunca ev, aile ve yuvanız ile ilgili alanlarda gerileyecek. Ev hayatınızda bazı sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz. Kendinizi çok sıkışmış, işler arasında boğulmuş hissedebilirsiniz. Evinizde dinlenemediğinizi, yeteri kadar rahatlayamadığınızı düşünebilirsiniz ya da ev hayatınızda, aile hayatınızda sevdiğiniz insanın sizi yeteri kadar desteklemediği fikri aklınıza düşebilir. Aile büyükleri ile olan bağlantınızı sağlam tutmaya özen gösterin. Bu 40 günlük süreç boyunca ev almayın, satabilirsiniz ama almayın ya da ev ile ilgili herhangi bir değişikliğe gitmeyin.

Aynı zamana Pazar günü İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunayı medya, ticari faaliyet, hukuk alanlarınızdan alacaksınız. Yine eğitim ile ilgili konularda önemli kararlar karşınıza gelebilir. İşte bu kararlarınız doğrultusunda önümüzdeki dönemi şekillendirecek ve gelecek için adımlarınızı hızlandıracaksınız. Bu kararlar sizi destekleyen kararlar olacak. Sadece Pazar günü sinirsel gerginliklere alacağınız haberler karşısında duygu iniş çıkışlarına dikkat edin.

Çarşamba ve Perşembe günü iletişimsel işlerinizde bazı kayıplar sıkıntı ve problemler, geçmişten kaynaklı birtakım kadersel etkiler devreye girebilir. Sevdiğiniz insanın özellikle çevresi ile olan bağlantılarında problemler yaşamaya meyilli olabilirsiniz.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, gündelik hayatınızın ritmi çok hızlı akacak bu hafta. Koşturmalara hazır ama aynı zamanda bir anda ateş bastığı zamanlar içerisinde olacaksınız. Salı öğleden sonra biraz daha rahatlıyorsunuz ilginizi daha çok ortaklıklarınıza ya da ilişkilerinize yönelteceksiniz, bu da size iyi gelecek. Ama hafta başı oldukça koşturmalı olacak.

Pazartesi Merkür Oğlak burcuna geçiyor. İletişiminiz çok hızlanacak. Satış, reklam, tanıtım pazarlama gibi bir işiniz varsa, dijital platformlarda, yazılım sektöründe çalışıyorsanız bu konularda konuşma ve görüşmeler çok hızlanabilir. Daha önceden konuştuğunuz projelerin karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Bütün bunları organize etmek durumunda kalacağınız bir dönem. Organizasyonu yaparken gözünüzü açık tutun çünkü zaman zaman zorlanacaksınız.

Pazartesi günü Mars Yay burcuna geçiyor. Para harcayacağınız bir döngü içerisine giriyorsunuz. Mücadeleci koşullar da hızlanıyor bir yandan ama para geldiği gibi gidebilir de. Biraz gösteriş için, kendi hayatınız için, gezmek tozmak ya da geleceğe yatırım yapmak için harcamalarınızın hızlandığını görebilirsiniz. Tutulmayı da bu yandan almıştınız 4 Aralık’ta. Mars’ın bu alanlarınıza girmesi ile beraber önemli konular hareketleniyor. Belki parasal beklentileriniz vardı, bu beklentilerinizi şimdiye kadar önemsemediniz ya da daha sonraya attınız. Şimdi Mars’ın bu noktaya girmesi ile beraber artık para ile ilgili döngü ya da mücadelelerin hayatınızda hızlandığınızı göreceksiniz. Harcamalar ile ilgili konu 30-31 Aralık’ta iyice ayyuka çıkacak bunu da net olarak algılayacaksınız.

Hafta sonu satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanınızda Venüs gerileyecek. Ama burası aynı zamanda yakın çevre alanlarınız, akrabalarınız, komşularınızla 40 gün boyunca problem yaşamaya açık olabilirsiniz. Kendinizi şimdiye kadar daha güzel bir şekilde ifade ettiyseniz, işlerinizi toparlayabildiyseniz bu dönem işlerinizden keyif almak, tadını çıkarmak arasında gel gitleriniz yüksek olabilir. Bu dönem büyük işlere kalkışmayın önemli anlaşmalardan mümkün oldukça uzak durmaya özen gösterin.

Pazar günü İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay harcamalar alanlarınızı etkileyecek. Yani harcamalar borçlar, ödemeler ortak müşterek para alanında gerçekleşecek. Önemli bir mevzu gündeme gelebilir, bir para işi ile uğraşmak zorunda kabilisiniz. Hiç beklemediğiniz bir yerden gelecek bir ödeme, bir borçla bağlantılı konu ve olaylar bu Dolunay zamanı kafanızı kurcalayacak. Sinirsel gerginliklere de açık olabilirsiniz buna dikkat edin.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, aşka, keyfe, eğlenceye, spora yönelik bir hafta başlıyor, bu hafta gerçekten keyifli geçecek ve çok hareketli olacaksınız. Size keyif veren insanların yanında olmak sizi çok mutlu edebilir. Salı günü öğleden sonraysa gündelik hayatınızın ritmi hareketlenmeye başlıyor. Sağlığınız ile ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe akşam saatlerine kadar boğaz bölgenizi sıkı tutun, boyun bölgenizde bazı kilitlenmeler sıkıntı ve problemler yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Hayatın bir yandan tadını tuzunu çıkarmak biraz da yemek yemek isteyeceksiniz.

Bu Pazartesi önemli, Mars sizin burcunuza, Yay burcuna geçiyor. Bir kere çok hareketleneceğiniz bir döngü içine giriyorsunuz. Mars 1,5 aydan beri sizin kadersel alanınızdaydı. Zaman zaman yönünüzü şaşırdınız, zaman zaman ne yapacağınızı bilemediniz, kafanızdaki fikirleri harekete geçirme konusunda ikilemde kaldınız. Şimdi Mars’ın Yay burcuna geçişi ile beraber 1,5 ay boyunca çok hareketli olacaksınız. Kazalara, düşmelere, çarpmalara dikkat edin. Bir kere bu hızlı hareketlilikten kaynaklı olarak ateşiniz yükselebilir, sağlıkla ilgili problemler yaşayabilirsiniz ama bütün bunlar aslında kendinize çok fazla yüklenmekten kaynaklı olacak. Herkese evet diyemezsiniz, nerede olmak istiyorsanız o işe yönelmeniz, işlerinizi organize ederek yolunuzda ilerlemeniz sizin için faydalı olacak.

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile beraber para ilgili konular önem kazanıyor. Bu konularda konuşacaklarınız var, iletişim halinde olacağınız insanlar var, önemli konuşma ve görüşmeler devreye girebilir. Ya da para ile ilgili alanda sizi zorlayan borcunuz varsa Pazartesi itibariyle bunlar ile ilgili sorunlarınıza çözüm üreteceğiniz bir dönem başlıyor. Ama bu hafta içerisinde bütün işlerinizi halletmeye çalışın çünkü Venüs de bu alanlarınızda gerileyecek.

Pazar günü Venüs para alanınızda gerilemeye başlıyor demek ki para ile ilgili işlerde 40 gün boyunca dikkatli adımlar atmalısınız. Bazı işlerinizde yavaşlamalar aksilikler, ilişki sıkıntıları ve problemleri görülebilir ya da ilişkileriniz para yüzünden bozulabilir. Para harcamalarınızın hızlanacağı bir süreç. O yüzden de para ile ilgili her türlü işinizi 40 gün boyunca lütfen sağlama almaya çalışın. Hayatınızda sıkıntı ve problemlerinizi doğru ifade ederek halletmek önemli olsun.

Pazar günü İkizler burcunda bir Dolunay var. Bu Dolunay ilişkilere dikkat çeken bir Dolunay. Demek ki kendi hayatınızda yapılandırdığınız, kendinize yönelik hareket ettirdiğiniz biraz da işlerin hızlandığı bu dönemde oluşan bu Dolunay ilginizi ve algınızı sevdiğiniz insana çevirecek. Onun yaptığı bir hareket, söylediği bir söz sinirlenmenize, ilişkilerde önemli kararlar almanıza neden olabilir ya da birkaç günü kavga ederek geçirebilirsiniz. Onun hayatında oluşacak bir konuyla bu dönem çok ilgili olmayabilirsiniz. İşte bu dönem yapmanız gereken ilişkilerinizi doğru bir noktaya oturtmak ve karşıtarafı da ihmal etmemek olmalı. Her şey sizin tarafınızda, bu alan kişisel alandır, etrafınızda olup biten konu ve olaylar sizin çok umurunuzda olmayacak. O yüzden sevdiklerinizi yıpratmamaya özen gösterin. Ama diğer konularda şanslı olacaksınız, para konularına da dikkat.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, evinize, ailenize, yuvanıza yönelik hareketli bir hafta başlıyor. Bu hafta başında aile tarafından heyecanlı haberler alacaksınız. Salı günü öğleden sonra Perşembe akşam saatlerine kadar da hayata daha keyifli bir yönden bakmasını bileceksiniz. Salı öğleden sonra kendi işlerinizi halledebilirsiniz.

Pazartesi günü Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle beraber planlarınızı hareketlendirdiğiniz konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırdığınız bir dönem başlıyor. Kafanızda önümüzdeki döneme dair bir sürü plan olabilir. İşte bu planları etrafınızdaki insanlarla paylaşmak beraber iş yaptığınız insanlara açılmak anlamında bu haftayı etkin bir şekilde kullanmalısınız. Elinizi çabuk tutun çünkü Venüs de hafta sonunda bu alanlarda gerilemeye başlayacak.

Mars’ın Yay burcuna geçişiyle beraber biraz enerjisel olarak kendinizi yukarıya çekmeniz gereken bir dönem olacak. Zaman zaman yönünüzü kaybettiğinizi düşünebilirsiniz, kararsızlıklar olabilir, yataktan zor kalkma, enerjinizi doğru kullanamama ya da ailenizdeki bir insanın işi ile ilgili konularda zorlandığını fark etme etkileri devrede olacak. Hayatınızda bir insan varsa bu dönem sağlıkla ilgili konularda çok fazla uğraşabilir. Mars’ın buradan geçişi sırasında, 1,5 ay boyunca şartlar, koşullar çok fazla elinizde olmayabilir. Sağlığınıza gereken özeni göstermeyi unutmayın. Kaldı ki tutulmayı da bu kadersel alandan almıştınız. Belki tutulma zamanı hiçbir şey yaşamadınız ama ne olursa olsun Mars’ın bu geçişiyle beraber hem bu Pazartesi sonrası hem de 30 – 31 Aralık civarı hem ev, aile hayatınızda hem de sağlığınıza ekstra özen gösterin.

Hafta sonu Venüs sizin burcunuzda geriliyor, demek ki sağlığınıza yine dikkat etmeniz gerekecek. Önünüzdeki 40 gün boyunca en dikkat etmeniz gereken konu aile ve iş hayatınız olacak. İkisinde de zaman zaman krizler zorlanmalar devreye girebilir ama en fazla krizleri aile hayatınızda yaşayabilirsiniz.

Pazar günü oluşacak İkizler burcundaki Dolunay iş alanlarınızda gerçekleşecek. Demek ki bu Dolunayla beraber hem sağlığınız hem işle ilgili konularda hızlı gelişmeler karşınıza gelecek. Çok koşturmaktan kaynaklı olarak sinirsel gerginliklere açık olabilirsiniz. Ne yaşıyorsanız kafanıza çok fazla takmamanız gereken bir dönem. Alerjileriniz, omuz, el, kol ağrılarınız artarsa, solunum yolu iltihaplanmaları nefes almakla ilgili sıkıntı ve problemleriniz artarsa aklınıza ben geleyim. Bilin ki bir şeyleri çok hızlı yapmaya çalışıyorsunuz, kendinizi çok fazla zorluyorsunuz ve yavaşlamalısınız.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, iletişimi yüksek haftalardan bir tanesi başlıyor. Bu hafta başında yakın çevrenizden bir sürü haber gelecek ve haftanızı iyi organize etmeniz gerekecek. Pazartesi günü alacağınız haberlerle kan beyninize sıçrayabilir ama Salı günü öğleden sonra rahatlayacaksınız. Birkaç gün boyunca işlerinizi yapıp hemen eve gelmek ve biraz dinlenmek, kendinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Zaten 2022 yılında vaktinizi ve zamanınızı daha çok ailevi konulara ayırmanız, kendinizi çok fazla yormamanız gerekiyor. Kariyer alanında krizler yaşayacağınız bir yıl olacağı için bu dönemde biraz kendinize vakit ayırmak iyi gelebilir.

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle beraber iletişiminizi biraz kısmanız gerektiğini hissedeceksiniz. Bazı konularda kendinizi ön plana çıkarmak için doğru bir zaman olmayacak 15 gün boyunca. Önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmamanız gereken bir dönem olacak. Arkanızdan konuşan, iş çeviren insanların varlığında artışlar olabilir, iki hafta boyunca çok dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Bu şu an sizin umrunuzda olmayabilir ama hafta sonu Venüs bu alanlarınızda gerilemeye başladığında kendi ruhunuzu istediğiniz gibi düzeltemeyebilirsiniz ya da geçmiş ilişkilerin geçmişte yaşananların karşınıza geldiğini ve ilişkilerinizi zorladığını fark edebilirsiniz.

Mars’ın Yay burcuna geçmesiyle beraber sosyal çevre alanlarınız önem kazanmaya başlıyor. Sosyal çevrenizdeki insanlarla daha fazla vakit geçireceğiniz, arkadaşlarınız ve etrafınızdaki insanlara liderlik edeceğiniz adeta kendinizi onlar içerisinde göstereceğiniz bir dönem olacak. Ama ateşli yapınızla zaman zaman bulunacağınız ortamlarda, aktivitelerde, davetlerde kendi haklılığınızdan çok emin olabilirsiniz. Patavatsız konuşmalarınızla, davranışlarınızla karşı tarafı yorabilir ya da üzebilirsiniz.

Bu hafta Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat edin çünkü sosyal ortamlarda katılacağınız davetlerde ya da arkadaşlarınızla buluşmalarınızda kadersel etkiler altında olacaksınız ve biraz da zorlanacaksınız.

Hafta sonu önemli çünkü Venüs gerilemesi var, siz bu gerilemeyi kadersel alanda yaşayacaksınız. Geçmiş konu ve olaylar karşınıza birer birer çıkabilir ya da bu dönem organize olmakta, sorumluluklarınızı yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Bu etki hem ev, aile, yuva alanlarınızı hem de eğitim, seyahat alanlarınızı kapsayabilir. Bu dönem bu alanlardan yana zorlanmalarınız devrede olabilir. 2013 Aralık 2014 Ocak ayı 2005 Aralık, 2006 Ocak ayında yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar karşınıza gelebilir. Bazı işlerinizde sonlanmalar bazı ilişkilerinizde sıkıntı ve problemlere açık olacağınız da bir dönem olacak.

Diğer taraftan Pazar günü İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşecek, bu Dolunay aşk hayatınızda oluşacak. Demek ki sosyal çevrenizden aldığınız geribildirimlerle ya da tanıştığınız bir insanla aşka yelken açabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızın özel hayatınız hakkında söylediklerini çok önemseyebilirsiniz. Bu dönem sosyal çevreniz, özel hayatınız arasındaki dengeyi kurmak çok da kolay olmayabilir. Aşkla ilgili, çocuklarla ilgili konular ve hobilere yönelik konular hızlanırken sinirsel gerginliklerinizi iyi kontrol etmeniz gerekecek. Kafanız bu dönem çok hızlı çalışacak ve etrafınızdaki insanları iyi idare etmeye çalışmanız gerekecek.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, parasal konularda cesur ve atik taraflarınızı ön plana çıkararak haftanızı başlatıyorsunuz. Özellikle para ile ilgili konularda kafanız çok hızlı çalışacak, hızlı kararlar alacaksınız. Pazartesi ve Salı paraya dayalı birtakım görüşmeleriniz varsa hiç teferruata girmeden bu işleri halletmek isteyebilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe günleri iletişimsel işlerinizin üzerine düşecek ve yakın çevrenizle olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceksiniz.

Bu hafta başında Merkür Oğlak burcuna geçiyor, sosyal çevre ilişkileriniz arkadaşlarınızla olan konuşma ve görüşmelerin hızlandığı bir süreç başlıyor. Girdiğiniz ortamlarda önemli aktivitelerde bulunmak ya da kendi planlarınızı insanlara aktarmak ve önemli işler için insanlardan söz almak anlamında oldukça şanslı bir dönem. Elinizi çabuk tutun çünkü hafta sonu arkadaşlık ve sosyal çevre ilişkilerinizde Venüs gerilemeye başlayacak.

Pazartesi Mars Yay burcuna geçiyor, kariyer ve mesleğinizde kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. 4 Aralık’ta oluşan tutulma kariyer, iş alanlarınızda oluşmaktaydı. Bu alanlarda hızlı gelişmeler yaşamış olabilirsiniz, daha henüz bir şeyler görememiş de olabilirsiniz. Mars’ın buraya geçmesiyle beraber Pazartesi itibariyle bu alanlarınız fazlasıyla hareketlenmiş olacak. Çok koşturacağınız, iş görüşmelerinin, ya da iş mücadelelerinizin artacağı bir dönem. Yine bu dönem patronlarınızla olan konuşmalarınız belki şimdiye kadar çok rahat geçmişti ama şimdi biraz daha mücadeleci ve biraz daha uğraşılar gerektiren bir dönem içerisinde olacaksınız. Çok fazla kendi haklılığınızdan emin olmayın, patavatsız olmayın, ateşli yapınızla hiç kimseyi dinlemeden kafa göz girmeye meyilli olabilirsiniz.

Çarşamba günü dikkatli olun. Kadersel birtakım karşılaşmalar, etkiler iş hayatınızda önemli olabilir ya da işinizle ilgili konularda para ile ilgili bir mevzuya takılabilirsiniz ya da bir konu sizi aşağıya çekebilir.

Pazar günü Venüs gerilemesi var, arkadaşlık ve sosyal çevre alanlarınızda gerileyecek. 40 gün boyunca eski arkadaşlarınızla daha fazla bir araya gelebilirsiniz, onlarla olan bağlantıları hızlandırabilirsiniz. Var olan arkadaşlarınızla ilişkilerinizde sıkıntı ve problemlere açık olacaksınız bu 40 gün boyunca ya da onların hayatında bazı zorlanmalar devreye girebilir. Organizasyonlar, aktiviteler, davetlerde düşündüğünüz parayı kazanamayabilirsiniz ya da çok güzel olmasını beklerken birtakım sıkıntılar ortaya çıkabilir. Arkadaşlarınızla para işlerinizi ya da gelecek planlarınızı gözden geçirmeniz gereken bir dönem olacak.

Pazar günü İkizler burcunda bir Dolunay var, bu Dolunayı ev, aile, yuva alanlarınızda yaşayacaksınız tam da kariyerinize odaklandığınız, çevresel faktörlerle uğraştığınız bu dönem ilginiz, algınız ev ve aile hayatında olacak. O yüzden ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz, kafanız hızlıca çözümler üretmek isteyebilir, arkadaşlarınızdan yardım almak isteyebilirsiniz. Ama Dolunay zamanları ne yapmanız gerektiğini çok net biliyorsunuz. Biliyorsunuz ki Dolunay bizi bulunduğumuz konumun tam karşı tarafında bir noktada zorlar. Siz kariyer, sosyal çevre alanında aktif, Dolunaysa bu dönem ailevi konulara vurgu yapacak. Demek ki iki taraf arasındaki dengeyi iyi korumanız gerekiyor bu Dolunayda. Koruyamazsanız sinirsel gerginlikler sıkıntılar problemler ve iletişim sıkıntıları karşınıza gelebilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Cevaplamak
    Kemal
    22:39'de Aralık 17, 2021

    eşim kadın sığınma evinden 3aydir gelmiyor burç 05 06 1990 anne adı garibi ve kendi adı zerga ne zaman gelcek bakarmisin

Bir Cevap bırakın