Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

11 – 17 Nisan 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

MANEVİ GÜCÜNÜ İYİ KULLAN!

Pazartesi günü ay Aslan burcundayken haftaya giriş yapacağız yani bize daha fazla keyif veren konular, idare mekanizması, liderlerin konuşmaları bu haftaya damgasını vurabilir. İletişim gezegeni Merkür’ün Boğa burcuna geçişiyle beraber sağlam, kalıcı, oturaklı konularla ilgili olacağız. Önümüzdeki 15 gün boyunca paraya dair yaşadığımız sıkıntılar varsa paramızı çoğaltmak, paramızla ilgili adımlar atmak, çözümler üretmek anlamında Merkür’ün Boğa burcunda sağlam, kalıcı, oturaklı iletişimini kullanabiliriz.

Satürn’ün kuzey-güney ay düğümleriyle bağlantıları ekonomik anlamda sıkıntıları, problemleri karşımıza getirirken, bireysel alanda da zorluklar, engeller, aksilikler, kendimizi yalnız hissetme, yeteri kadar destek alamama gibi etkileri de karşımıza getirebilir.

Jüpiter ve Neptün’ün Balık burcu kavuşumu Salı günü devreye giriyor. Jüpiter ve Neptün kavuşumları her 13 yılda bir gerçekleşir ama aynı burçta gerçekleşmesi 166 yılda bir oluyor. O yüzden 166 yıl önce ne olduğuna bakarak bazı varsayımlarda bulunmamız da söz konusu olabiliyor.

17 Mart 1856 yılında Rusya, İngiltere ve Fransa’yla bir savaş halindeymiş. Bu savaş aslında bir din savaşı çünkü dediğim gibi Balık burcu inançlarla ve dinle  çok bağlantılı. O dönem Rusya Doğu Ortodoks kilisesi adına savaşıyormuş Fransa da Roman Katolik kilisesi adına savaşıyormuş. Hem Fransa hem İngiltere ve onların müttefikleriyle Rusya’nın bu çarpışmasında tam da yine Balık burcunda 1856 yılında Rusya kaybetmiş. O yüzden tarih tekerrürden ibarettir diyerek bugün yine buna benzer oluşumlar yaşanabilir. Sadece bir not olarak eklemek istedim.

Bireysel olarak baktığımızda Jüpiter ve Neptün’ün Balık burcunda olması inançlarla çok bağlantılı. O yüzden kendi felsefemiz, dinimiz, inancımız bunlarla ilgili konularda hızlı ilerlemeler kaydedilebilir. Aynı zamanda akışla gitme, başka insanları sevme, başka insanların yardımına koşma, başka insanları anlama, yoksulun, fakirin, zor durumda olanın halini hissetme, daha barış dolu, sevgi dolu, anlayış dolu, empati ve duygusal tarafımızın yüksek olacağı da bir dönem içindeyiz. Manevi tarafımız çok kuvvetli, maneviyatın tüm dünya genelinde artacağı bir süreç ama ne yazık ki Balık burcu kararsızlıkları ile biliniyor. Aynı zamanda Neptün sisli ve puslu bir gezegen olduğu için ters yönde hareketler de devreye girebilir.

Birkaç örnek daha verecek olursak, Jüpiter’in Balık burcunda dolaşım zamanlarına baktığımızda çok büyük olaylarla karşılaşıyoruz ki bunlardan bir tanesi Çernobil faciası. Bir diğeri 1945 yılında Jüpiter ve Neptün Terazi burcunda kavuşum halinde olduklarında Hiroşima’ya ve Nagasaki’ye bomba atılmıştı. Aynı zamanda 2010 yılında yine Jüpiter’in Balık burcunda hareket ediyor olması ve Jüpiter koç burcu geçişi, Arap baharını hareketlendirmişti ve piyasalarda olumsuz etkileri vardı.

Balık burcunun hayal gücü yüksek taraflarını da çok fazla ön plana çıkaracak. Okyanuslarda oluşacak dev dalgalar, deniz taşıtlarında meydana gelecek kazalar, boğulmalarla ilgili konu ve olaylar karşımıza gelebilir. Yine Jüpiter Neptün kavuşumları denizlerde müsilaj sorunu yine karşımıza gelebilir. Diğer taraftan Jüpiter ve Neptün kavuşumu petrolle, doğalgazla, enerjilerle aynı zamanda petrol sızıntılarıyla, nükleer sızıntılar bunlarla ilgili. Çünkü Balık burcu gazları temsil ediyor, gazlardan zehirlenme birtakım zehirli kimyasallardan kaynaklı olarak hayatımızda sorun ve problemlerle karşılaşma söz konusu olabilir. Seller, taşkınlar, baskınlar, çok fazla yağmur yağmasından kaynaklı olarak birtakım meydana gelecek sel baskınlarından bahsedebiliriz.

Jüpiter Neptün kavuşumları hiper enflasyon demek, enflasyonun fazlasıyla artması demek. Önümüzdeki dönem bu konu çok fazla gündeme gelecek. Petrol fiyatlarında, doğalgazda artış, emtiyalardaki artışın devrede olacağını söyleyebiliriz. Türkiye haritasında bizim de tepe noktamızda oluyor, önemli bazı fırsatlar yakalayacağız. Hem Akdeniz Bölgesi’nde önemli olaylar içerisinde kendimizi bulabiliriz, çok önemli petrol yatakları bulunabilir, doğalgaz bulunabilir veya değerli metaller bulunabilir.  Aynı zamanda Ukrayna- Rusya savaşıyla ilgili konularda bazı olaylara öncülük etmemiz de söz konusu olabilir.

Çarşamba günü Güneş ve Satürn arasında olumlu bir açı devreye girecek, otorite figürlerinden aradığımız destekleri bulacağız. Devlet dairesinde bir işimiz varsa bugüne denk getireli. Yine önemli anlaşmalara el atabiliriz.

Cuma günü Mars’ın Balık burcuna geçişiyle hepimiz kendi hayatımızda pasif agresif tavırlar içerisine gireceğiz. Yardımsever enerjilerle hareket etmek isteyeceğiz ama diğer taraftan mücadele alanlarımızı yine bizi zorlayan konulara çevirmek durumunda kalacağız. Odaklanma sıkıntıları yaşayacağımız, enerjimizi istediğimiz gibi ortaya koyamayacağımız, biraz kandırılma, kurban olma enerjisi altında aynı zamanda ruhsal konulara enerjimizi harcayacağımız bir dönem olacak.

Bu hafta hem Mars’ın burç değişimi var hem de Merkür Boğa burcuna geçecek. Bu da finansal piyasalarda önemli değişikliklere neden olacak. Özellikle Mars’ın Balık burcuna geçmesiyle beraber hem petrol, doğalgaz, enerji fiyatları ile ilgili alanlarda hem de enflasyonla ilgili mücadelenin devreye girdiği bir dönem olacak.

Balık burcu astrolojide 12. evi yönetir, bir kapanma enerjisidir. Jüpiter Balık burcunda aslında Neptün’le kavuşum halinde bir dönemi kapatıyor. Bir dönemi kapadığı için aslında bu dönem şartlar ve koşullar çok elimizde değil. 11 Mayıs’ta Jüpiter Koç burcuna geçer geçmez tüm dünya daha hızlı hareket edecek, istediğimiz şartlara ve koşullara sahip olmanın tadını çıkaracağız. Şimdi insanlık adına önemli bir dönem o yüzden sadece kendimiz değil tüm dünyamız adına hem güzel dualar edelim hem güzel dileklerde bulunalım hem de bütünün hayrına hareket etmeye özen gösterelim.

Herkese şans dolu bir hafta dilerim…

Hande Kazanova

11 – 17 Nisan Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, bu hafta parasal girişimlerinize ekstra dikkat etmeniz gerekebilir. Toplumsal işlerinizde, arkadaşlık bağlantılarınızda kendinizi yalnız biraz da umutsuz hissedebilirsiniz. Bir yerlerden beklediğiniz bir para varsa bu paranın gecikmesi, aksilikler, sıkıntı ve sorunlar da devrede olabilir. Ama haftanıza keyifli enerjilerle giriş yapacaksınız. Çocuğunuz varsa onunla ilgilenmek ya da aşk hayatınızın detaylarına kendinizi kaptırmak olası sıkıntı ve problemlerden sizi koruyacak.

Manevi taraf dendiğinde akla ilk gelen burç siz olacaksınız çünkü bu dönem maneviyatınız aynı zamanda diğer insanlara yardım etme enerjiniz kuvvetli. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde hayalleriniz önünüze gelebilir, gerçekleri doğru değerlendirirseniz bu dönemden çok da güzel bir şekilde fayda sağlamanız mümkün görünüyor. Aynı zamanda hayal ettiğiniz, düşündüğünüz, yazdığınız, çizdiğiniz ne varsa bu alanlardan yana şans ve fırsatlarınız da yüksek olacak.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber Pazartesi gününden sonra para ile ilgili alanda neler yapabileceğinizi çok net görecek, sıkıntı ve sorunlarınıza rahat çözümler bulacak, para konuşmalarınızı hızlandıracaksınız.

Cuma günü Mars Balık burcuna geçecek 1,5 aylık dönem içerisinde hayatı biraz geri plandan algılayabilirsiniz. Bu dönem kendi halinizde olmak biraz da kendinizi nadasa bırakmak, dinlenmek anlamında size göz kırpacak. Soğuk algınlıklarına karşı bünyenizi güçlendirmeyi ihmal etmeyin. Diğer taraftan bu dönemde hem yaratıcılığınızın çok yüksek olduğunu hem de önemli projeler için bazı fikirlerin size ilham verdiğini göreceksiniz. Önemli bir iş görüşmeniz varsa Çarşamba gününü kullanın. İş hayatınızda kalıcı bir adım söz konusu olabilir. Hafta sonu ise parasal konular hayatınızda yer edecek.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar, ailenize ve yapılacaklara odaklı bir şekilde haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi Merkür’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber artık fikir ve planlarınızı etrafınızdaki insanlarla paylaşacağınız bir döneme giriyorsunuz. İki haftalık süreç içerisinde aklınıza gelenleri çok rahat bir şekilde hayatınıza geçirmek isteyeceksiniz ve daha önceden plan yaptığınız konularda görüşmelerinizi hızlandıracaksınız. Pazartesi günü kariyer hayatınızda zorlanabilirsiniz. Üzerinizdeki sorumluluklar, yapmak durumunda kaldığınız işler, zorunluluklar bütün bunlar canınızı fazlasıyla sıkabilir. Özel hayatınızdaki dengeyi bu aralar sağlayamıyor olabilirsiniz. Sağlığınızdaki sıkıntı ve problemler ya da sağlık hayatınızda ele almanız gereken işleriniz bu noktalarda iş hayatınıza da olumsuz yansıyabilir.

Jüpiter ve Neptün kavuşumları sosyal çevre alanlarınızda size şans ve fırsatlar verebilir. Arkadaşlarınız, çevrenizdeki insanlar birçok konuda sizi destekleyebilir. Önemli organizasyonlar, davetler, gelecek planları hayatınızı yeniden şekillendirmenizi sağlayacak. Diğer taraftan yeni bir gruba yeni bir partiye giriyorsanız, yeni insanlarla bir araya gelecekseniz gerçekçilikten uzaklaşmadan yolunuzda ilerleyin.

Mars’ın Balık burcuna geçişiyle beraber sosyal çevrenizde olup biten konu ve olaylarla daha fazla ilgili olacak, uğraşılarınızı, amaçlarınızı, mücadelelerinizi sosyal çevre alanlarınıza kaydıracaksınız. Burada karşınıza gelecek olan fırsatlar konusunda kararsızlıklardan, pasif direnişlerden ya da karar verememe enerjisi, odaklanamama enerjisinden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Çarşamba günü keyifli bir gün, önemli görüşmelerinizi, toplantılarınızı denk getirebilirsiniz. Hafta sonu ise daha çok özel hayatınıza vakit ayıracaksınız.

 


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, iletişimsel işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarında, dijital platformlarda bir işiniz varsa bu hafta bu konularda daha hassas ve aynı zamanda organize olmasını başaracaksınız. Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçiyor ve bu geçişle beraber biraz elinizi, ayağınızı önemli işlerden çekiyorsunuz. Bu dönem iki hafta sürecek ve bu süreçte aklınıza çok ilginç fikirler gelebilir. Yazma, çizme kendi halinizde olma, plan oluşturmak anlamında gayet şanslı bir süreç. Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bu alanda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilir, yurtdışına gitmeyi düşünüyorsanız tam da bu dönem önemli hareketlerde bulunabilirsiniz. Diğer taraftan bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz gereken de bir dönem olacak. Bu süreçte bir şirkette çalışıyorsanız kendi halinizde olmak isteyeceksiniz. 15 gün boyunca daha rahat olaylara kanalize olacaksınız.

Bu dönem işinizde gücünüzü, kendinizi göstermeye çalışın çünkü Salı günü Jüpiter ve Neptün kavuşumları hayal ettiklerinizi karşınıza getirebilir. Önemli fırsatlar kariyer, meslek alanında karşınıza çıkabilir. Bu sizi hem mutlu edecek hem de bu gördüğünüz desteklerle yolunuzda hızlı bir şekilde ilerleyecekseniz. Bu dönem etrafınızdaki insanlara kariyerlerinde, işlerinde ya da partnerinizin ailesine, özel hayatınıza çok güzel bir şekilde yardım edebilirsiniz.

Cuma günü Mars Balık burcuna geçiyor ve Mars’ın Balık burcuna geçişiyle beraber kariyer ve iş alanlarınızda kendinizi göstereceğiniz, mücadelenizi artıracağınız da bir dönem olacak. Ama burada şimdiye kadar iyi giden koşullar karşısında önünüzdeki bir ay boyunca pasif direnişten, kararsızlıklardan, karar verememe enerjisinden mümkün olduğunca uzak durun. Diğer insanlarla beraber yolunuzda yardımlaşmayla ilerleyin. İkili ilişkiler ve özel hayatınız ya da evlilikle ilgili vereceğiniz kararlar özellikle bu hafta hayatınızda etkili olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, bu hafta parasal işlerinizde organize etmek istediklerinizi devreye sokacaksınız ve önemli işlerinizi çok rahat bir şekilde yapacaksınız. Pazartesi parasal konularda bir borcun ödenmesi söz konusu olurken para ile ilgili bir mevzuda kendinizi yalnız hissedebilir ve gereken desteği alamadığınızı düşünebilirsiniz. Bu enerjiden mümkün olduğunca çabuk çıkmaya özen gösterin.

Pazartesi günü itibariyle Merkür Boğa burcuna geçiyor sosyal çevrenizin hareketleneceği bir dönem başlıyor. İki hafta boyunca yeni ortamlara girme, yeni insanlarla tanışma, aktiviteler, organizasyonlar, işten elde edilen gelirlerin artması, bu alanda yapacağınız konuşma ve görüşmeler ön plana geçerken Salı günü Jüpiter ve Neptün kavuşumu olacak. Siz Jüpiter ve Neptün kavuşumunu sizi geliştirecek alanlarda yaşayacak, hayat amacınızı çok net göreceksiniz. Başka insanlara yardım ederken aynı zamanda seyahatler, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuki alandan yana şans ve fırsatlarınız yüzünüze gülebilir. Önemli bir seyahat gündeme gelebilir ya da bir iş seyahatine çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Önemli bir yerden işinizle ilgili önemli bir cevap gelebilir. Hayatınızda güzel gelişmeler olacak ama gerçekçilikten de uzaklaşmadan yolunuza bakın. Hatta bütün bu konular Cuma günü Mars’ın Balık burcuna geçmesiyle beraber daha da hareketlenecek. Mars Balık burcunda savaşma ve mücadele enerjisini devreye getirdiğinden hem ticari faaliyetler, yurtdışı bağlantılı işler, medya, seyahat, turizm, ticari alanda önemli konuşma ve görüşmeler devreye girerken diğer tarafta mücadele ettiğiniz alanlar da buralar olacak. Mümkün olduğunca kararsızlıklardan, pasif agresif davranışlardan uzak durun. Hafta sonu çok keyifli enerjiler var. Cuma ve Cumartesi günü eviniz, aileniz, yuvanız önemli olurken Pazar günü sevdiklerinizle vakit geçirmek ve özel hayatınıza vakit ayırmak sizin için önemli olacak.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, haftanıza kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak, kendi yapacaklarınızı organize ederek ve bunları hayata geçirerek başlayacaksınız. Ama bu hafta başında ikili ilişkiler ve özel hayatınızda, aile ilişkilerinizde bazı problemlerle ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Ailevi alanda kendinizi yalnız görmeniz, üzerinizde bazı sorumlulukların olması ya da sevdiğiniz insanın bu dönem yaşayacağı bazı sıkıntıları sizin hayatınız üzerine yansımaları hayata olumsuz baktırabilir.

Ama hemen bu moddan çıkın çünkü Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçecek kariyer ve iş alanlarınızda önemli konuşma ve görüşmelerin devreye gireceği, kendi fikirlerinizle patronlarınızın ilgisini çekeceğiniz aynı zamanda üstlerinizle, patronlarınızla konuşmak istediğiniz ne varsa bütün bunları konuşacağınız şartları da sağlama almak isteyeceğiniz bir dönem başlıyor. İşte bu dönem sizin lehinize olabilir. İki haftalık süre boyunca kariyer ve meslek hayatınızda istediğiniz sonuçları yaratabilecek, sıkıntı ve problemlerinize çok rahat çözüm bulacaksınız.

Salı günü Jüpiter ve Neptün kavuşum halinde olacak. Para ile ilgili işlerde önemli açılımlar karşınıza gelebilir. Beklediğiniz bir mirasla ilgili konuda önemli bir haber alabilirsiniz, banka işlemleri, elinize geçecek bir para, belki mevduat hesabınızda artan bir paranız ya da değerli madenlere, emtialara yatırım yaptıysanız bu dönem karşınıza güzel fırsatlar gelebilir. Hayatınızda bir insan varsa ya da evliyseniz eşinizin, partnerinizin parasal konularda bu dönem çok büyük şanslar ve fırsatlar elde ettiğini de görebilirsiniz.

Cuma günü Mars’ın Balık burcuna geçmesiyle beraber kredi, faiz, vergi ile ilgili alanda mücadelelerinizin hızlandığını görecek ve aynı zamanda para ile ilgili vermiş olduğunuz kararları hızlandırmak üzere harekete geçeceksiniz. Gerçekçilikten uzaklaşmayın aynı zamanda kararsız etkiden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Odaklanamama sorunları devreye girebilir, odaklanamıyorsanız da çevrenizdeki insanlardan mümkün olduğunca parasal konularda destek almaya özen gösterin. Çarşamba günü çok keyifli çünkü Çarşamba günü önemli işlerinizde istediğiniz sonuçları çok rahat bir şekilde tatlıya bağlayabilir aynı zamanda iş görüşmelerinizden gereken faydayı sağlayabilirsiniz. Hafta sonu evinizde dinlenecekseniz Cumartesi günü biraz daha hareketli olurken Pazar günü evinizde, yuvanızda olmak önem kazanacak.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar, haftaya biraz isteksiz enerjilerle giriş yapacaksınız. Bu hafta iş ve sağlıkla ilgili konular gündeminizde olurken bu alanlarda kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Düşüncelerinizde mümkün olduğunca negatif olmamaya çalışın. Yakın çevrenizdeki insanların hayatındaki oluşumlar, beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılardan yana bu sıkıntıyı yaşama ihtimaliniz var.

Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçiyor, seyahat etmekten mutluluk duyacağınız ya da en azından bunu konuşacağınız bir döngü içerisine giriyorsunuz. Seyahatler, ticaret, hukuk, yurtdışı bağlantılı alan, eğitim alanları, öğrenme ve kendinizi geliştirme alanlarız ön planda olurken daha az tanıdığınız insanlarla iş buluşmaları, görüşmeleri ve toplantılar yapabilirsiniz. 15 gün boyunca hayatı daha yüksek oktavdan göreceğiniz aynı zamanda kendinizi geliştirmekten mutluluk duyacaksınız.

Salı günkü Jüpiter ve Neptün kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayat evinizde oluşacak. Hayal ettiğiniz ilişkilerde o beklediğiniz nezaket, romantizm, güzellik, anlayış, sempati, şefkat bütün bunları bulmamanız için hiçbir neden yok. Bu dönem tanıştığınız insanlara dikkat edin yine bu insanların size çok yumuşak ve istediğiniz türden yaklaşımlar sergilediğini göreceksiniz. Bunun tadını çıkarın ama ne olursa olsun bir insanı gözünüzde çok da fazla büyütmeyin, gerçekçilikten uzaklaşmayın. Ortaklı işler alanında da bu şanslı etkiye sahip olacaksınız. Taşınmayla ilgili birtakım girişimleriniz varsa bunlarla da ilgili konu ve olaylar hızlanabilir.

Cuma günü Mars’ın evlilik ve ilişkiler alanınıza geçmesiyle beraber sevdiğiniz insanla daha fazla uğraşacağınız aynı zamanda enerjinizi ilişkiler ve özel hayatınıza daha fazla harcayacağınız bir dönem başlıyor. Bu dönem pasif agresif davranışlarla karşılaşma ihtimaliniz var yine ilişkilerde size de pasif agresif davranışlar sergilenebilir ya da siz sergileyebilirsiniz. Kararsızlık ve odaklanama enerjisinden kaynaklı olarak dalgın, unutkan olabilirsiniz sevdiğiniz insanla da zaman zaman bazı anlaşmazlıklar devreye girebilir. Evlilik ve ilişkilere dair önemli hareketlenmeler Mars’ın Balık burcuna geçişiyle beraber devreye girecek yani Cuma gününden sonra. Para ile ilgili halletmeniz gereken işler varsa Çarşamba günü bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Hafta sonu yakın çevrenizle beraber dolaşacak, para harcamalarında bulunacaksınız.

 


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, sosyal çevreniz, ilişkileriniz ve burada yapılması gereken önemli işlerle haftanıza başlıyorsunuz. Pazartesi günü aşk hayatınız, çocuklarla ilişkiniz, para ile ilgili işlerinizde bardağın boş tarafını görme, yalnız olduğunuzu düşünme kimsenin size gereken desteği vermediğini fark etme gibi etkiler devreye girebilir. Biraz olumsuz etkilerle haftanıza giriş yapıyorsunuz ama bu olumsuz etkileri olumluya çevirmek de sizin elinizde olacak.

Merkür Boğa burcuna geçiyor, Pazartesi günü parasal işlerinizde neler yapabileceğinizi çok net göreceğiniz bir dönem başlıyor. Para ile ilgili bir sıkıntınız varsa bunlara nasıl çözüm üreteceğiniz konusunda kafanız çok net olacak. Yeni bir krediye başvurmak, bir para çekmek, bir borç almak istiyorsanız Merkür’ün Boğa burcundaki dolaşımı sırasında yapabilirsiniz. Diğer taraftan hayatı anlamlandırmak, doğanın içerisinde cevabını bulmak istediğiniz sorularla da ilgili olacaksınız.

Salı günü Jüpiter ve Neptün kavuşumu var, bu kavuşumu siz iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda yaşayacaksınız. İş hayatınızda hayal ettikleriniz önünüze gelebilir, gündelik hayatın ritminde hayal kurmaktan hayal gücünüzü ortaya koymaktan büyük mutluluk duyabilirsiniz. Aynı zamanda sanatsal ve kreatif bir alanda çalışıyorsanız iş hayatınızda kendinizi göstereceğiniz, önemli insanların da desteğini arkanızda hissedeceğiniz, sosyal medyayı iyi kullanacağınız yakın çevrenizden de faydalanacağınız bir dönem olabilir. Bu dönem tatlı tüketimine dikkat. Şeker intoleransları ya da salgı sisteminizde birtakım değişiklikler devreye girebilir ve sağlığınızda zaman zaman sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Çarşamba günü sevdiğiniz insanla vereceğiniz bir karar ve yapacağınız bir planı hayatınıza geçireceksiniz.

Cuma günü ise Mars Balık burcuna geçecek, iş hayatınızda, gündelik hayatınızın ritminde zorlandığınız, tembel, etkisiz olduğunuzu düşündüğünüz, karar vermekte zorlandığınız alanlarda biraz daha hızlanacak ve mücadelenizi bu alanlarda ortaya koyacaksınız. Beraber çalıştığınız insanlara olan anlayışınız yerini zaman zaman pasif agresif davranışlara bıraksa bile uzun zamandan sonra iş hayatınızla ilgili alanlarda daha hızlı hareket etmek size iyi gelecek. Hafta sonu ise parasal konularla ilgili olacaksınız ama Cuma ve Cumartesi günleri kendi keyfinizi ön plana alacak isteklerinize göre gününüzü planlayacaksınız.

 


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, kariyerinizde yapılması, ele alınması, organize olmanız gereken konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Başkalarından gelecek önemli haberleri kendi meslek hayatınızda iyi bir şekilde kullanabilirsiniz. Pazartesi günü ev, aile ve yuva alanlarınızda üstleneceğiniz bir sorumluluk, ailevi konularda karşınıza gelecek bir olay ya da yaşanacak bir durum kendinizi yalnız, umutsuz ve üzgün hissetmenize neden olabilir. Hem özel hayatınız hem ailevi hem de evle ilgili konularda olumsuzluklardan uzak durmaya çalışın. Çünkü bu alanda bazı engeller, gecikmeler, aksiliklerle karşılaşabilirsiniz.

Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçiyor, ikili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili konularda kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. İki hafta boyunca sevdiğiniz insanla konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz, aşkı, ilişkileri daha fazla hayatınıza almak isteyebilirsiniz. Önemli sözleşmeler, anlaşmalar yapabilirsiniz. Danışmanlık veriyorsanız ya da danışmanlık almak istiyorsanız bu dönem danışmanlıkla ilgili konu ve olayları da karşınıza getirebilir.

Jüpiter ve Neptün kavuşumu sizin aşk, yaratıcılık evinizde gerçekleşiyor. Demek ki aşka, yaratıcılığa, çocuklara dair alanda güzel gelişmeler karşınıza gelecek. Sanatsal işleriniz, eğitmenlik alanlarınız ya da hobilerinizle ilgili konularda hayallerinizi gerçeğe çevirebileceğiniz önemli şans ve fırsatlarla karşılaşacağınız, aşkı doyasıya yaşayacağınız bir dönem olabilir.

Cuma günü Mars’ın bu alanlarınıza girmesiyle beraber bu alanlar hareketlenmeye başlayacak ve önünüzdeki 1,5 ay boyunca hareketli bir enerjiyle bu konuları hızlandıracaksınız. Pasif agresif davranışlardan, kararsızlık etkisinden uzak durmaya özen gösterin. Çarşamba günü oldukça keyifli, iş hayatınızda önemli bir mevzu gündeme gelebilir. Ev hayatınızda halledilmesi gereken önemli bir işi daha sağlam, kalıcı bir noktaya taşıma etkisi de devreye girecek. Evinize bir şey alacaksınız, Çarşamba gününe denk getirmeye çalışın. Cuma Cumartesi günleri kendi kabuğunuzda olacaksınız. Hayatı gözünüzde büyütebilirsiniz, önemli işlerle uğraşmak istemeyebilirsiniz. Pazar günü bulutlar dağılıyor kendi istek ve beklentilerinize odaklanacak Pazar gününüzü keyifli etkilerle devreye sokacaksınız.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, Pazartesi günü seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı insanlarla yapılacak olan işler ve dış alanda geçireceğiniz zamanlar ve işlerle ilgili olacaksınız. Tüm haftaya da bu işleriniz damgasını vurabilir. Önemli bir seyahat gündeme gelebilir, en ufak bir sıkıntıda alıp başınızı gitme isteğiyle dolu olabilirsiniz. İletişimsel alanlarda bir yandan işler geliyor ama bir yandan sorumluluklarınızın da çok yüksek olduğunu fark ediyorsunuz. O yüzden size yardım eden insanlar konusunda bir sıkıntı etkisi de devreye girebilir. Kendinizi sorumlu olduğunuz alanlarda yalnız hissedebilirsiniz.

Merkür’ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber önünüzdeki 2 hafta boyunca iş hayatınızda başınızı kaşıyacak vaktiniz olmayacak. İşle ilgili konularda bazı koşulları sağlama almak isteyecekseniz, pratik yönünüzle hareket edeceksiniz. Daha önceden yaptığınız konuşma ve görüşmeler varsa bunları daha sağlama almak isteyeceksiniz. Sağlığınızla ilgili kontrollerinizi yaptırmak anlamında harekete geçebilirsiniz. Bunlar boğaz bölgesi, ses telleri, yüz bölgesi, baş bölgesi ve boyun bölgesini kapsayabilir.

Jüpiter Neptün kavuşumu Salı günü devreye girecek. Evinizde, ailenizde, yuvanızda güzel bir şans karşınıza gelebilir. Evle, gayrimenkulle ilgili, evinizde yapmak istediğiniz değişikliklerle ilgili önemli bazı girişimler devreye girerken yuvanız, nerede yaşayacağınız, nerede bulunacağınız sizin için önemli olacak. Eğer gerçekçi davranırsanız kafanızda hayal ettiğiniz ev, gayrimenkulle ilgili bir konu hızlanabilir.

Harekete geçme konusu Cuma gününden sonra çünkü buraya Mars girecek ve Mars’ın girmesiyle beraber ailevi ve evle ilgili konularda hızlı gelişmeler de devreye girecek. Mars’ın bu alanlarınızı ziyaret etmesiyle beraber evde doğalgaz, rutubet sorunları ya da su tesisatında çıkacak birtakım sıkıntılar ve problemler devrede olabilir. Siz de bunu yaşadıktan sonra yeni bir eve geçmeyi, yeni bir yer almayı ya da evinizi yenilemeyi düşünebilirsiniz. Evinizin güvenliğini bu dönemde ihmal etmeyin. Bir yandan misafir ağırlayacaksınız bir yandan eviniz için yapacağınız harcamalar da yüksek olacak. Güneş ve Satürn kavuşumları sevdiğiniz insanla beraber güzel planlar yapacağınızı gösteriyor. Sanatsal ve kreatif işlerinizde önemli iş anlaşmaları Çarşamba günü devreye girebilir. Pazar günü dinlenmek isteyeceksiniz ama Cuma ve Cumartesi günleri arkadaşlarınızla oldukça hareketli zamanlar sizi bekliyor olacak.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, parasal işleriniz ve ödemeler dengesiyle haftanızı başlatıyorsunuz. Burada halledilmesi gerekenleri çok net bir şekilde ele alacaksınız. Ama para ile ilgili işlere hala dikkat etmeniz gerekecek çünkü Satürn’ün kuzey güney ay düğümüne yapacağı kontaklar para alanınızda oluşacak. Bir şeye çok para harcamış olabilirsiniz, bu sosyal çevrenizle, aşk hayatınızla ya da hobilerinizle ilgili bir konu olabilir. Para ile ilgili alanda her şeyin üzerinize fazlasıyla geldiğini düşünüyor olabilir ve yalnız olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Pazartesi günü itibariyle Merkür Boğa burcuna geçecek. Aşk hayatınızda kendinizi göstereceğiniz aynı zamanda mutluluğu, keyfi de yakalayacağınız bir dönem olacak. Hem yatırımlarınız konusunda neler yapabileceğinizi çok net görecek hem de sanatsal, kreatif işlerinizde önemli anlaşmalar yapacaksınız. Bu dönem eğitimle ilgili konularda da şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir.

Salı günü Jüpiter ve Neptün kavuşumu devrede olacak. Bu kavuşumları iletişimsel işlerinizde yaşayacaksınız. Yakın çevre alanlarınız, iletişimsel konular, dijital platformlar, eğitim, seyahatler, kısa vadeli planlar bu alanlardan yana şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir. Hür tür girişiminizde önemli insanlardan güzel destekler bulabilirsiniz. Ayrıca bütün bu girişimler yurtdışına açılabilir ya da yurtdışı ayağı da olabilir. Siz bir taş vurdum derken iki taş olduğunu görebilirsiniz. Sadece iletişimsel işlerinizde kafa karışıklığından, belirsizliklerden mümkün olduğunca uzak durun ve yakın çevrenizde sizi yönlendiren insanlar varsa o insanları dinlerken gerçekliklerden de mümkün olduğunca uzaklaşmayın. Önemli sözleşmeler varsa bu sözleşmeleri birkaç kez okuyun.

Cuma günü Mars buraya girer girmez bu alanlarınız fazlasıyla hareketlenecek. Yakın çevrenizdeki insanlarla zaman zaman mücadeleleriniz de devrede olacak, bu süreç etrafınızdaki insanlara yardım edeceğiniz konuları da içinde barındıracak. Çarşamba günü eviniz için yapmanız gereken bir alışveriş ya da evle ilgili konularda atılması gereken önemli kararları devreye sokarken hafta sonu oldukça hareketli enerjiler devrede, vaktinizi sosyal çevrenizle geçirmek isteyeceksiniz.

 


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, bu hafta ilişkiler ve özel hayatınız ön planda olacak. Sevdiğiniz insanla beraber yapacağınız planlar ya da ondan alacağınız hassas haberler bu hafta önemli. Pazartesi Merkür Boğa burcuna geçiyor ev, aile ve yuva alanlarınızda önemli konuşma ve görüşmeleri devreye sokabilirsiniz. Evinizde yapılacak tamirat, tadilat ile ilgili konularda önemli kişilerden görüş alma, aile büyüklerinizle bir araya gelme, iletişiminizi hızlandırma gibi etkiler devreye girerken gayrimenkul, emlak, alım, satım, kiralama gibi işleriniz varsa 15 gün boyunca bu işlerden yana fırsatlarınız yüksek olabilir.

Ama bu Pazartesi olumsuz etkiler de devrede. Çok fazla sorumluluk üstlendiğiniz, hayatınızı kurmaya çalıştığınız bir dönem. Her şeyi büyük bir ciddiyetle, büyük bir titizlikle ele almanız gerekiyor. Sağlığınız bazı noktalarda ilerlemenize izin vermiyor olabilir ya da bu sorumlulukların hayat enerjinizi yediğini, bitirdiğini görebilirsiniz. İşte bu noktalarda Pazartesi günü hayata karşı umutsuz enerjilerle hareket edebilirsiniz.

Salı günü para evinizde Jüpiter ve Neptün kavuşumu var. Bu kavuşumla beraber parasal konularda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz, hayal ettiğiniz önünüze gelebilir. Sosyal çevrenizden insanlardan göreceğiniz faydalar ve yardımlar yüksek olurken, beklediğiniz bir para varsa bu paranın gelme olasılığı devreye girecek. Yani aslında parasal yönden zenginleştiğinizi aynı zamanda da kendinizi güvende hissettiğinizi göreceksiniz. Para gelirken aynı şekilde gidebilir. Başka insanlara yardım etmekten ve manevi tarafınızı beslemekten de mutluluk duyacaksınız.

Cuma günü Mars’ın bu alanlarınıza girmesiyle beraber aslında bu parasal işlerinizin hareketlendiğini göreceksiniz. Önünüzdeki 1,5 ay boyunca hem manevi, ruhsal alanlara hem kimya, ilaç, güzellik malzemesi, makyaj malzemesi gibi ürünlere olan harcamalarınız ön planda olacak. Ama diğer taraftan önemli kazançları da hareketlendirmiş olacaksınız. Yakın çevrenizden bir insanla işle ilgili bir konuda birbirinize söz verdiyseniz, Çarşamba günü bu işin hareketlenmesi söz konusu olabilir. Çarşamba gününü ayrıca önemli toplantılar, iş konuşmaları, görüşmeleri anlamında kullanın. Hafta sonu uzak yerlere gitme, yolculuk yapma isteğiyle dolu olacaksınız. Cuma Cumartesi günleri bu alanlar sizi destekleyecek. Pazar günü ise daha çok toplum içerisinde olmak, kalabalıklar içerisinde olmak isteyebilirsiniz.

 


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, gündelik hayatın ritmi, işle ilgili konular ve sağlık alanlarınızla haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta sırt ağrıları ve tansiyon problemleri, kalple ilgili konu ve olaylar hafta başında gündeminizde yer edebilir. Beklenmedik ya da sizin dışınızda gelişecek olaylar karşısında çok umutsuz, üzgün, ne yapacağınızı bilemez şekilde hareket edebilirsiniz. Hayata vereceğiniz tepkilere dikkat edin çünkü umutsuzluk size yakışmayacak. Yalnızlık hissiyatını kırmaya çalışın. Arkadaşlarınızla yaşanacak bir para mevzusu bunu körükleyebilir. Pazartesi günü Merkür Boğa burcuna geçiyor, yaklaşık iki hafta boyunca iletişim, reklam, satış, tanıtım, pazarlama, eğitim aynı zamanda ulaşım işleriyle ilgili konu ve olaylarınız, önemli girişimlerinizde konuşma ve görüşmeleriniz hızlanabilir. Toplantılar yapmak, görüşmeler ayarlamak, girişimlerinizi başlatmak anlamında da gayet şanslı bir 2 haftalık döngü içerisine giriyorsunuz. Yakın çevrenizdeki insanlar, akrabalar, kardeşler, komşularla olan iletişiminiz de bu dönemde fazlasıyla aktif olacak. Jüpiter ve Neptün kavuşumları sizin burcunuzda ve birinci evinizde. Hayatın karşınıza çeşitli şanslar ve fırsatlar getirdiği de bir dönem. Bu fırsatları değerlendirmek çok kolay olabilir ama kararsızlık enerjisiyle ya da pasif durarak, çok fazla hayal kurarak bu enerjiyi tam çalıştıramayabilirsiniz. Hayalleriniz gerçeğe dönüşebilir. Bu hayalleriniz özellikle kariyer alanında ise Salı günü devreye giren Jüpiter Neptün kavuşumu ile 10 gün boyunca bu etkiyi hayatınızda hissedeceksiniz. Bu noktalarda size güzel fırsatlar getirecek, kendinizi mutlu, şanslı, iyimser görme ihtimaliniz yüksek. Öyle görmeseniz bile çok ilginç olaylar yaşayacak ve aslında ne kadar şanslı olduğunuzu fark edeceksiniz. Cuma günü Mars’ın Balık burcuna geçmesiyle beraber rahatlayacaksınız. 1,5 aydan beri geri planda durduğunuz konular artık geride kalmaya başlayacak, harekete geçmek isteyecek, kendinizi gösterme arzunuzla hareket edeceksiniz. Daha çok bencil olacaksınız ve hayatınızın hareketlendiğini çok net bir şekilde göreceksiniz. Çarşamba günü Güneş Satürn sekstili parayla ilgili konularda size göz kırpıyor. Hareketlendirmek istediğiniz parasal işleriniz varsa Çarşamba günü bu işlerinizi yapmaya özen gösterin. Hafta sonuna doğru para harcamalarınız hızlanırken, Pazar günü sevdiklerinizle uzak yerlere gitmek, bir seyahat planı yapmak ya da bu seyahati gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın