Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

08 ekim 2014 te koç burcunda tam ay tutulması yaşanacak

Bu yazıyı paylaşın;

08 ekim 2014 te koç burcunda tam ay tutulması yaşanacak. Astrolojide Tutulmalar önemli süreçlerin başlangıçlarına ve bitişlerine işaret ederler ve en önemlisi kadersel sayılabilecek etkileri bulunmaktadır. Ay tutulmaları daha çok halkı ve duygusal konuları karşımıza çıkaran olayları içinde barındırır. Eğer kişisel haritalarımızda tutulma, güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Tam ay tutulması basit anlamda dolunay zamanında Ay’ın Dünya’nın düğüm noktalarıyla aynı derecelerde buluşmasıyla olur. Dünya Güneş’le, Ay’ın arasına girdiğinde Dünya’nın gölgesi Ay’a düşer.

Ay tutulmaları yılda 2 kez gerçekleşirler. Bunlardan bir tanesi tam tutulma olurken, bir diğeri parçalı veya yarı gölgeli olabilir. Bu sene 15 Nisan 2014 te başlayan ve 2015 yılında ki ay tutulmalarını da içine alan 4 adet tam tutulma yaşayacağız. Bu da 15 Nisan da başlayan değişim ve dönüşümlerin devamı niteliğindeki olayları karşımıza getirecek.

Bu tam ay tutulması koç burcunda olacağı için, etkilerini çabuk göstereceğini söyleyebiliriz. Öncü burçlar olan 5 nisan (+,- 3 gün) doğumlu Koçlar, 07 temmuz  (+,-3 gün ) doğumlu Yengeçler, 08 ekim (+,- 3 gün ) doğumlu Teraziler ve  06 ocak (+,- 3 gün ) doğumlu Oğlaklar bu etkiyi diğer burçlara göre daha fazla hissedecekler.

Dünya astrolojisinde, Öncü grubundaki tutulmalar, yabancı ülke ilişkilerini bozabilir, halka, yönetime, ürünlere sorun getirir. Politikadaki büyük değişiklikleri içerir.

Ateş grubundaki tutulmalar, hassas toplumsal olayları, kargaşa ve karışıklıkları, tartışma ve münakaşaları, ordu hareketleri ve bazen de savaşla ilgilidir. Asil ve önemli birinin vefatı, ısının artması, patlamalar ve yangıların artması, yağmur eksikliği, para harcanması ve vergilerin artmasıyla yakından alakalıdır. Tutulmanın derecesine baktığımızda bu ay tutulmasıyla beraber öldürücü salgın hastalıklar, zararlı öğretiler tetiklenebilir.

Tutulma haritasını incelediğimizde oğlak burcunun yükseldiğini görüyoruz. Yöneticisi satürn otorite ve söz sahiplerinin, ülke adına önemli kararlar alabileceğini gösteriyor. Yine iş dünyası, ticaret hayatı ve siyaset gündemimizde olacak. İş ve ticaret ilişkilerimiz mercek altında olabilir. Ayın uranüs le birleşiyor olması bizi şoke edecek, ani ve beklenmedik olaylar yaşayacağımızın altını çizmekte, duygusal olarak stresli ve gergin olabiliriz. Yine topraklarımız ve güvenliğimizle ilgili konularda anlık ve tepkisel alınacak bazı kararlar bizi zorlayabilir. Yakın çevremizde olan olaylar, diğer ticari ilişkilerimizi ve bağlantılarımızı zorlayabilir. Yine sınırlarımıza yakın bölgelerdeki yaşanan savaş ve olaylar ordumuzun hareketlenmesine ve bir takım manevralar içinde bulunmasına neden olabilir.

Yine mecliste karmaşa ve karışıklıklar, sıkıntı ve sorunlar baş gösterebilir. Koç un yöneticisi marsında tutulma anında 12. evde bulunduğunu düşünürsek, arkamızdan iş çeviren ülkelerin ve kurumların varlığından söz edebiliriz. Dini hareketlerin ve eylemlerin etkileri önümüzdeki süreçte daha da artabilir. Kimlerle anlaşma yaptığımıza çok dikkat etmeliyiz.

Koç- terazi hattı ilişkilerle alakalıdır. Gerek kendimizle, gerekse her tür partnerimizle olan ilişkimize bu dönem çok dikkat etmeliyiz. Anlık alınan duygusal kararlar bizi zorlayabilir. Sinirli, gergin ve çok inişli çıkışlı bir ruh hali içinde olabiliriz. Koç ve Terazi hattında oluşan bu tutulmayla ilişkilerimizdeki dengeyi iyi sağlamak zorundayız. Kadın, erkek ilişkisini, toplumsal konularla, bireysel ihtiyaçları bu ay tutulmasında iyi dengelemeliyiz. Diplomatik ve idareci olmamız gereken olaylarda bunu yapmak zorlaşabilir. İçimizden yükselen bir özgürlük duygusu ve hızlı bir motivasyonla, düşüncesizce harekete geçme isteğiyle ve kaba davranışlarla tepkimizi ortaya koymaya meyilli olabiliriz. Ya da ilişkilerimiz bizi boğalabilir ve alttan aldığımız her konuda artık yeteri kadar idareci ve sabırlı olamayabiliriz.

Ay tutulmaları zamanında kesin ve ani kararlardan uzak durmalı, merkürün gerilediğini düşünürsek önemli başlangıçlardan kaçınmalıyız. Bırakmak, terketmek, sonlandırmak için bu etkili enerjiden yararlanmalı ama yine de tutulma zamanı anlık kararlar almamalıyız.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın