Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

07 -13 Nisan 2014

Bu yazıyı paylaşın;

KocKoç Burcu:

Haftanız ailevi konu ve olaylarla başlayabilir. Tüm hafta boyunca  özel hayatınızdaki didişmelere ve çekişmelere dikkat edin. Özel hayatınızda sevdiğiniz insana karşı sabırsızlığınız Salı günü yükselebilir. Özellikle Salı Çarşamba günleri anlaşmak her zamankinden daha zor olabilir. Onu zorlamayın, sizi zorlarsa da çok tepki vermemeye çalışın.

Ayrıca bu pazartesi Merkür koç burcuna geçerek, 2 hafta boyunca sizin kişisel alanınızda dolaşmaya başlayacak. Önemli görüşme ve konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelebilir. İfadeniz rahatlayacağından, artık plan ve projelerinizi dillendirebilir ve bu konularda harekete rahatlıkla geçebilirsiniz. Kendinizi daha fazla düşüneceğiniz ve biraz bencil hareket edeceğiniz bir dönemde olacaksınız.

Haftasonu, bazı geçmişte yaşanmış olayların sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin. Bir ilişkiyi kafanızda büyütebilir veya idealize edebilirsiniz. Gizli saklı işleri bu aralar seviyorsunuz.


BogaBoğa Burcu:

Haftaya iletişiminiz hızlı bir şekilde başlayacaksınız sevgili boğalar. Tüm hafta boyunca sağlığınıza ve iş düzeninize dikkat etmeniz gerekecek. İş hayatınızda beraber çalıştığınız insanlara karşı sabırsız ve aceleci davranabilirsiniz. İşinizdeki hırsınız sizi yanlış yönlendirmesin.

 Ayrıca bu Pazartesi  itibarıyla, merkür, kadersel alanınızda hareket etmeye başlıyor. Önemli planlarınız  varsa bu 2 hafta boyunca harekete geçmemelisiniz. Geçmişi anmak bu dönem hızlanabilir. Arkanızdan konuşan insanların varlığında artışlar görülebilir. Kendinizi dinlemek, olayları gözden geçirmek, iletişiminizi kısmak yine bu 2 hafta içinde yaşayacaklarınız arasında yer alacak.

 Bu dönem içinde yazı yazmak ve duygularınızı kağıda dökerek rahatlamaya çalışmak size terapi gibi gelebilir. Yine sahne sanatlarıyla ilgili işiniz varsa yaratıcılığınız sizi iyi noktalara taşıyabilir. Haftasonu özellikle Cumartesi arkadaşlarınızın ne düşündüğü sizin için bu aralar önemli olduğundan, özellikle bir yardım organizasyonu, ya da arkadaş etkinliğinde dikkat edin de sizi fazla sömürmesinler.


İkizlerİkizler Burcu:

Bu Pazartesi itibarıyla, Merkür 2 hafta boyunca sizin sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde ilerlemeye başlıyor sevgili ikizler. Organizasyona yönelik işlerinizde, sosyal ortamlarda ve davetlerde, grupsal çalışmalarda yeteneklerinizi ve becerilerinizi sergileyeceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla paylaşımlarınız artabilir. Geleceğinize yönelik atılım ve konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz. İşten elde edilen gelirlerinizde bu süreç içerisinde artışlar görülebilir veya birden fazla teklif arasında kalabilirsiniz.

 Haftanıza bakarsak bu hafta özellikle Salı günü sosyal ortamlarda arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bazı gerilimler sürtüşmeler ve tartışmalar oluşabilir. Yine aşk hayatınızdaki bazı olaylar sosyal ortamlarınızda sizi sinirli kılabilir. Haftasonu toplumsal konular, iş ve kariyer alanlarınız sizin için önemli olacak, bu yüzden de bu konularda aşırı yapıcı ve fedakar davranabilirsiniz.


YengecYengeç Burcu:

Bu Pazartesi  itibarıyla kariyer ve iş evinizde ilerlemeye başlayan merkür,15 gün boyunca bu alanda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak sevgili yengeçler. İş alanınızda kendinizi rahat ifade edecek, cesur ve cesaretli olacak, sorunlar karşısında çözümleri rahatlıkla bulacaksınız.

 Yine patronlarınız ve üstlerinizle olan iletişiminizi geliştirebileceğiniz bir dönem olacak. Bu dönem hareketli olun ve fırsatları kaçırmadan değerlendirmeye çalışın sevgili yengeçler.

 Haftanıza bakarsak bu hafta kişisel adımlarınızı rahat uygulayabileceğiniz bir hafta olacak yalnız aile hayatınızdaki mücadeleler, iş alanlarınızda olumsuz yansıyabilir. Özel hayatınızda ailenize karşı Salı günü, sabırsız, anlayışsız ve agresif davranmanız mümkün. Belki de iş yoğunluklarınız sizi bu kadar sinirli kılabilir. İş ve aile arasındaki dengeler bu hafta  kaybedilmemeli. Haftasonu ise, uzaktaki akrabalarınız için yapacağınız yardımlar ve fedakarlıklar fazla olabilir. Kendinizi çok da kaptırmadan yolunuzda ilerleyin.


AslanAslan Burcu:

Haftaya geri planda duracağınız işlerinizi hallederek başlayabilirsiniz sevgili aslanlar. 2 haftada bir burç değiştiren ve ilgi alanlarımızı belirleyen merkür bu pazartesi itibarıyla koç burcuna geçecek.

 Medya, yabancı ortaklı işler, seyahat, eğitim, ticaret, hukuk alanlarınızda , 2 hafta boyunca  iletişiminizi hızlandıracak. Önemli iş görüşmeleri ve konuşmaları gündeme gelebileceği gibi, felsefe, din gibi konularda kendinizi ifade etmek, çevrenizle bu konularda konuşmak da ön plana çıkacak.Tanımadığınız insanlarla paylaşımlarınızı arttırabilirsiniz. Bu hafta düşüncelerinizi yoluna koymak kolay olmayabilir. Yakın çevrenize karşı daha anlayışlı olamaya çalışın. Yakın çevrenize ve uzak çevrenize karşı anlayışsız olmaktan bu Salı uzak durun. Özellikle araba kullanırken dikkat edin. Haftasonu ise, ortaklaşa maddi konularda dağılma ve fazla fedakarlıklarda bulunma riskiniz yüksek çalışacak. Aile hayatınız için yapacağınız harcamalar önem kazanabilir.


 BasakBaşak Burcu:

Bu haftabaşı merkür koç burcuna geçecek ve ortaklaşa giderler, harcamalar ve banka evinizde hareket etmeye başlayacak sevgili başaklar. Ortaklaşa para konularında kafanızın çözüme yönelik çalışmasına neden olacak. Kredi, borç almak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz. Yine banka hesaplarınızı düzenlemek, kredi geçişi yapmak, vergi konularına çözümler bulmak için rahat bir süreç içerisinde olacaksınız. Gizemli ve ruhsal konular daha fazla ilginizi çekebilir.Yine cinsellik konuşulacak konular arasında yer alacak.

 Bu hafta sosyal çevreniz önemli olacak, parasal konuşmalar ve anlaşmalar sizi hırslandırabilir. Maddi konularda sorumluluklarınızı bilmenize rağmen bazı harcamalarda bulunmanız sevdiğiniz insanla sizi karşı karşıya getirebilir. Parasal konularda ipin ucunu kaçırmaya ve bunun sonucunda tepki vermeye meyilli olacaksınız. Para dengenizi iyi sağlamaya çalışın. Haftasonu ise, sevdiğiniz insana karşı fedakar, hayalperest tavırlarınız ön planda olacak. İlişkinize gereğinden fazla anlam yüklemeyin.


TeraziTerazi Burcu:

Bu Pazartesi, merkür koç burcuna geçecek ve 2 hafta boyunca ilişkileriniz ve özel yaşamınızı etkileyecek sevgili teraziler. Eğer yaşadığınız ilişkide, evliliğinizde ve ortaklığınızda bir takım sorun ve problemleriniz varsa, bu iki hafta boyunca bu problemlere çözüm bulmak üzere harekete geçebilirsiniz. İlgi odağınız daha çok partneriniz olacak gerek işinizde, gerekse özel hayatınızda.

 Yine bu dönem içinde anlaşma ve kontratlar gündeminize gelebilir. Hukuksal konularda görüşmeler yapabilir, danışmanlık almak için bu uygun dönemden yararlanabilirsiniz. Bu hafta  özel hayatınıza fazlasıyla dikkat etmelisiniz. Bazı davranışlarınız sevdiğiniz insanı çığrından çıkarabilir. Ona karşı özellikle Salı günü anlayışlı olmaya çalışın. Aranızdaki bazı şeyleri inata ve hırsa bindirmemeye çalışın. Haftasonu ise, yemeye ve içmeye olan düşkünlüğünüz artabilir.


 AkrepAkrep Burcu:

Haftaya yabancılarla yapılacak işler veya seyahat konularınız ön planda olarak başlayacaksınız sevgili akrepler. Yine bu Pazartesi merkür, iki hafta boyunca  iş ve hizmet alanlarınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak.

 Aynı zamanda burası sağlık eviniz olduğundan, sağlığınızı gözden geçirmek ve kontrollerinizi yaptırmak için uygun bir 15 gün içinde olacaksınız. İşiniz yoksa ve iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız yine bu dönem uygun olacaktır. Yine bu dönem fırsatları beklemek yerine harekete geçmek sizin için daha doğru olacaktır sevgili akrepler.

 Haftanıza baktığımızdaysa bu hafta iş konularınız vaktinizin çoğunu alabilir. İş hayatınızda sinirlenmelere dikkat edin. Ayrıca tüm hafta boyunca sağlığınızı ihmal etmeyin. Haftasonu bir yandan aklınız yapılması gereken işlerinizde olurken, diğer yandan da aşkı yüceltmek ve gizli oluşumların peşinden gitmek sizi heyecanlandırabilir.


YayYay Burcu:

Bu hafta ortaklaşa para konularınız ön planda olacak sevgili yaylar. Tüm hafta boyunca sosyal ortamlarda sinirli olabilirsiniz. Ayrıca Merkür 2 hafta boyunca sizin aşk ve çocuk evinizde dolaşmaya başlıyor. Aşk hayatınızda duygularınızı dile getirebilir, sorunlarınız varsa çözüm bulmakta zorlanmayabilirsiniz.

Yine sanata, spora ve yaratıcılığa dayalı işlerinizde  cesur, atılımcı ve  sosyal yönlerinizi bu 2 hafta boyunca ortaya koyacaksınız. Çocuk yapmak isteyenler, olumlu bir zaman dilimi içinde olduklarını bilmeliler.Yine çocuğunuz varsa bu 2 hafta içinde onun uğraşıları ve konuları hayatınızda öne çıkmaya başlayacak.

Bu Salı günü,  sosyal ortamlarda ve arkadaşlarınızın yanındayken fazlasıyla agresif olabilirsiniz. Özel hayatınıza odaklı olduğunuz bugünlerde, çevrenizin baskıları ve aktiviteleri sinirinize dokunabilir. Haftasonu ise, ailenize karşı çok yumuşak ve fedakarlıkla dolu olacaksınız. Evinizde vakit geçirecekseniz tembellik had safhada olabilir. Dış ortamlardaysa biraz mızmız olabilirsiniz.


OglakOğlak Burcu:

Bu hafta özel hayatınız öne çıkmaya başlayabilir ayrıca aile ve iş alanlarınızda bu hafta dengeyi iyi sağlamalısınız yoksa sinirinizi kontrol etmek kolay olmayabilir sevgili oğlaklar.

 Bu Pazartesi Merkür 2 hafta boyunca ev ve aile evinizde hareket etmeye başlıyor. Evinizle ilgili sorunlar ve bu konularda aktif çözümsel yaklaşımınız, aile büyüklerinizle ve gerek kendi ailenizle olan iletişiminiz bu 2 hafta boyunca hızlanacak. Yine eve dair, emlak alım, satım veya kiralama, yer değiştirme gibi işlemleriniz varsa bu dönem yapacak ortamları rahat bulacaksınız. Geçmiş konular aile içinde konuşulmaya ve görüşülmeye başlanabilir.

 Salı günü, bir yandan  iş hayatınızdaki mücadeleler ve sorunların sizi fazlasıyla yıprattığını düşünüyor olacaksınız. Aile hayatınızda bu etkiden nasibini alıyor. Bu hafta  onlara karşı sabırsız ve anlayışsız olmamaya çalışın. Haftasonu ise, yakın çevrenizin söylemleri sizi tatmin etmeyebilir. Onlara karşı gereğinden fazla anlayışlı, sevgidolu ve fedakar olabilirsiniz. Ölçüyü kaçırmadan ilerlemek her koşulda işinize yarayabilir.


KovaKova Burcu:

Haftaya iş ve sağlık koşullarınıza odaklanarak başlıyorsunuz sevgili kovalar. Düşünsel olarak gitgelleriniz fazla olabilir. Tüm hafta boyunca sinirli ve biraz da düşüncesiz hareket edebilirsiniz.

 Bu pazartesi itibarıyla, yakın çevre evinizde hareket etmeye başlayan merkür, pazarlama, satış, reklam, yayıncılık, teknoloji, öğrenim ve iletişim alanlarınızda rahat ve etkili hareket etmenize neden olacak. Bu ev, ayrıca yakın çevre eviniz olduğundan, akraba, kardeşleriniz veya komşularınızla etkili bir iletişim kurabilir, varsa onların sorunlarına çözüm getirebilirsiniz.Yine ticaretle uğraşanlar için oldukça aktif ve keyifli bir 2 hafta olacak.

 Her konuya merakınız fazla olacağından aktif olan bu döneminizi iyi değerlendirin ve sabırsızlıktan uzak durun. Salı günü, fikirsel olarak çabuk sinirlenmelere ve tepki göstermelere açık olacaksınız.  Özellikle yakın çevrenizdeki insanlar sinirinizden nasiplerini alabilirler. Bazı konularda eyleme geçmek ve birşeyler yapmak istiyorsunuz ama fikirler sadece düşüncelerde kalıyor. Dış ortamlardaki mücadeleleriniz en azından haftasonunu kendinize ayırma isteğinizi arttıracak. Bu haftasonu maddi konularda gözünüzü dört açın.


BalikBalık Burcu:

Bu hafta maddi konular sizin için önemli olacak sevgili balıklar. Para harcamalarınızı, girdi ve çıktılarınızı iyi kontrol etmelisiniz. Ayrıca bu pazartesi Merkür, para ve sahip olduğunuz değerler alanınızda ilerlemeye başlıyor. Maddi konularda zorlandığınız konular üzerine kafa patlatabilir veya becerilerinizi ortaya koyarak çözüm bulabilirsiniz.

Ticaretle uğraşan balıklar bu 2 haftalık dönemde olumlu etkileniyor olacak.Yine paraya dayalı iş anlaşmaları bu dönem ortaya çıkabilir. Parasal konularda görüşme ve konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz. Ortaklaşa para alanlarınızda karşınıza çıkan işler ve verdiğiniz hizmetle sorunların üstesinden gelmek bu salı kolay olmayacak.

Parasal konularda çabuk kızmaya ve tepki göstermeye meyilli olacaksınız. Haftasonu ise, hayatınızda kendinize dürüst olmanız gerekiyor ama siz hem başkalarının, hem de kendi hayatınızı bulandırmaya ve kararsızlıklar yaşamaya meyillisiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın