Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

04 – 10 Mart 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

AKIŞINA BIRAK!

Haftaya girişimiz Ay Yay burcundayken olacak. Yabancı insanlar, yurtdışı bağlantılı işler, dış ortamlarda yapılması gereken faaliyetlerle ilgili konular hayatımızın merkezine yerleşebilir ve bu hafta spor yapmak, kendimizi dışarıya atmak ve insanlarla beraber olmak isteyebiliriz. Ama hala bağışıklık sistemimiz bize çeşitli rahatsızlıklarla uyarılarda bulunabilir.

Bu haftanın en açıları uygun olan günleri Salı ve Çarşamba günleri. Bu günleri iyi değerlendirelim.

Pazartesi günü Merkür’ün Uranüs’le olan olumlu açısı hayata esnek bakacağımızı, yeni fikir ve metotlara, teknolojik adımlara açık olacağımızı bize gösteriyor.

Cuma günü Merkür’ün Neptün’le kavuşumu var. Kafa karışıklıkları, yanılgılar bazı şeyleri net görememe etkileri devreye girebilir. Diğer taraftan manevi tarafımızın çok kuvvetli olacağı diğer insanların sıkıntılarını kalbimizde hissedeceğimiz onlara çözüm üretmek için kendimizi ön plana çıkaracağımız bir süreç başlıyor. Hesap kitap ve netlik gerektiren işlerimiz varsa bu dönem bu işlerden istediğimiz sonuçları almak çok kolay olmayacak. Biraz yanılabilir, diğer insanlarla sınırlarımızı iyi çizemediğimiz için yanılgılara kapılabiliriz. Alışveriş yapıyorsak, ticari faaliyetlerimiz varsa iletişimde haberleşmede ve ulaşımda dikkatli olmakta fayda olabilir. Merkür Neptün kavuşumlarında kafamız çok net çalışmaz, sezgisel hareket ederiz bir yandan sezgilerimizi çalıştırdığı için güzeldir ama diğer taraftan da kolay yanılabiliriz ve farklı alanlara kayabiliriz. Bu da suç oranlarını, dolandırıcılığı artırabilir.

10 Mart saat 12:00 itibariyle 20 derece Balık burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Bu Yeni ayla başlayan zamanda bir sonraki Yeni ayda da Ramazan ayını tamamlamış olacağız o yüzden 10 Mart’ta oluşacak Yeni ay hoş geldin ya şehri Ramazan derler, hoş geldin Mübarek Ramazan ayı diyelim ve bütün inananların tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını da kutlamış olalım. Bu dönemin Balık burcu gibi manevi yönü yüksek bir burca denk gelmesinden dolayı kendimizi inancımıza, dinimize, uhrevi konulara adayabiliriz. Başkalarına yardım etmek, sezgilerimizi çalıştırmak, dua etmek, kendimizi aşmak ve bir anlamda da feda etmek olgularıyla bu Ramazan ayında ruhumuzu besleyerek mutlu olabiliriz. Bu dönemde geçmişten sıyrılmaya çalışacağız ve evrensel plana hizmet edeceğiz

Balık burcu okyanuslar, denizler, deniz taşımacılığı, yağcılık, petrol, havuzlar, petrol yatakları, tankerler aynı zamanda hastaneler, enstitüler, rehabilitasyon merkezleri ve hapishaneleri yönetir.  Kölelikle, cesaretle ilgili her tür konu, ilaçlar, alkol benzeri, uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddeler Balık burcuyla ilgili olduğu için bu Yeniay bu konuları ortaya çıkarabilir.  Kötü alışkanlıklarımız varsa bu kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak adına harekete geçebiliriz hem de ruhani tarafımız arttığı için hayatımızı bir anlamda şifalandırma temizlemek için de bu Ramazan ayını kullanabiliriz.

Su altındaki yerler ve balıkçılık önemlidir tam da bu Balık burcunun hakimiyeti olduğu zaman gökyüzünde bu konuların daha fazla konuşulduğu zamanı temsil eder. Dans, müzik, ilham yoluyla ortaya çıkan eserler, film endüstrisi, fotoğrafçılık, tasarım ve hayal gücümüzü geliştirecek her tür konunun ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Balık burcunun da olumsuz yönleri var. Kendi yönümüzü kaybetme, belirsizlikler, karmaşaya, kaosa düşme, çözülme ve mesuliyetlerden kaçış karşımıza gelebilir.

Yeniay 10. evde gerçekleştiği için yetki sahibi kişilerin, üst düzey yöneticilerin ticaret hayatımızın, Türkiye’nin saygınlığının dünya genelinde konuşulacağı bir Yeni ay yaşayacağız. 10. ev emekli ve yaşlı kesimi ilgilendiren önemli kararları karşımıza getirebilir. Emekliler için açıklanan bayram için ikramiyeleri ya da önümüzdeki dönemde onların daha iyi şartlara doğru taşınmasına yönelik atılması gereken adımlarla ilgili konu ve olaylar da önemli olacak.

Şirketler ve orta ölçekli işletmeler bazında bazı iflasların devreye gireceğini söyleyebiliriz. Yön olarak Kuzeyin batısını temsil ettiği için Türkiye’mizin ve dünyanın kuzey batısı önem kazanacak. Yine okyanuslarda gelgitler, denizlerde ticaret, gemi taşımacılığı, aşırı yağmurlar devrede olabilir.

8 Mart civarı Merkür Neptün kavuşumu olduktan sonra Pazar günü ile beraber Yeni aydan sonraki dönem aşırı yağmurlar, su baskınları, seller gibi etkilere, olumsuz hava koşullarına da dikkat etmekte fayda var. Toprak kaymaları devreye girebilir aşırı yağışlardan kaynaklı olarak, depremler de görülebilir ama bu depremler daha çok okyanus kaynaklı ya da suların altında ya da denizlerde meydana gelebilir. Kızıldeniz’de çekişmelerin, Doğu Akdeniz’de birtakım sıkıntı ve problemlerin görülme olasılıkları da yüksek. Askeri konulara da yüzümüzü çevireceğiz çünkü Mars’ın Uranüs’le bir dik açısı devrede girecek. Bu da bir savaş enerjisini aynı zamanda anlaşmazlıkları halkın galeyana gelmesini, patlamaları ya da terör eylemlerini, saldırı risklerini artıran bir unsurdur. Zarar verici hava koşulları ve yıkıcı depremler görülebilir.

11 Mart da çok dikkat çekici bir gün şimdiden söylemek istedim.  Çünkü Mars ve Plüton’un 0 derece Kova burcunda kavuşumu Heliocentric Güneş merkezli haritada devreye girecek. Mars ve Plüton 14 Şubat’ta yer merkezli olarak kavuşum halindeydi.  Hatırlasanız Erzincan’ın İliç ilçesinde Altın madeninde bir toprak kayması ve Türkiye’de orta ölçekli depremler meydana gelmişti. İnşallah böyle felaketler bir daha asla yaşanmaz.

Mars savaşma enerjisi Plüton Mars’ın bir üst oktavı değişim dönüşüm enerjisiyle bir araya geldiğinde savaşlar olabilir.  Çok büyük yıkımlar, kan davaları, şiddet, kavga, terörle ilgili konu ve olaylar, gerilla hareketleri ve deprem, toprak kayması, volkan patlamaları gibi bazı doğal afetlerin devrede olacağını söyleyebiliriz. Özellikle maden kazalarına, yıkıcı yangınlara, fanatizme ve aşırı milliyetçilikle hareket edilen durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Bu dönem finans ve borsada düşüşler ve zorlanmalar devreye girebilir. Şimdi gücümüzün artacağı zamanlar çünkü Plüton kuvvetli bir güç demek Mars da güçlü olduğumuz noktaları gösteriyor. Bu ikilinin bir araya gelmesi gücümüzü başka insanlar üzerinde kullanma arzumuzun da yüksek olacağını bize gösterebilir. Mars bir de erkek enerjisi bu dönem en çok erkekler etkilenecek, erkek enerjisinde olanlar ya da eril enerjisi kuvvetli olan insanların bu dönem tepkilerini enerjisini iyi kontrol etmesi gerekecek. Yoksa kavgalara, kızgınlıklara, şiddete maruz kalabiliriz. Sıfır derece Kova burcunda Altair yıldızı ile birleştiği için Jüpiter ve Satürn de 2020 yılında yepyeni bir 20 yıllık döngüyü başlatmıştı. Teknoloji ile ilgili konularda büyük hareketlerin, koşulların karşımıza gelme potansiyelini hızlandıracak. Kripto paraların da önem kazanacağı ve çok konuşulacağı haftalardan bir tanesi olabilir, bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Çok hızlı ivmeler, çok hızlı çıkışlar yeni bir zirve ya da düşüşler yaşanabilir. 11 Mart civarı bu konulara dikkat edelim.

Toplumsal konularda birbirimize saldırmamaya özellikle bu Ramazan’ın affedicilik, bağışlayıcılık, diğer insanları düşünme özelliğini devreye sokarak hareket etmeye de özen gösterelim. Bizler yapsak bile bizleri yönetenler ya da dünyada bazı konuları ellerinde tutan insanların bunları yapmayacakları aşikâr. O yüzden bizlerin ruh sağlığını kuvvetlendirmesi gerekiyor. Merkür Neptün kavuşumları Güneş Neptün Ay Neptün kavuşumları istikrarsızlık, güç kaybı ile, hayal kırıklıklarıyla bağlantılıdır ama aynı zamanda enfeksiyonel hastalıklarla bağlantılıdır ve bağışıklık sistemimizi aşağıya çeker. Çözülmeler zehirlenmeler Neptün’le bağlantılı olduğu için önümüzdeki dönem ilaç kullanırken dikkatli olmakta fayda var. İlaç, gıda intoleranslarına açık olacağız. Özellikle bu Yeni ayda ilaçlarla ilgili konular da gündemimize yerleşebilir. Yanlış ilaç kullanımları, tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılarla ilgili konular da önem kazanacak.

Satürn 10. eve yerleşmiş oluyor haritada bu da pahalılığın göstergesi. Eğitim, hukuk alanlarında da reformist adımların devrede olacağını ama yakın komşu ülkelerle olan ticari faaliyetlerde de gözümüzü dört açmamız gerektiğini bizlere anlatıyor.

Haydi biraz jeodezik haritalara bakalım.  Yeniay haritasını Dünya haritasına yansıttığımızda,

Washington DC’den önemli bir hat, Uranüs hattı geçiyor. Yani Washington DC’de beklenmedik hava muhalefetleri ya da aniden oluşacak önemli bazı doğa olayları devreye girebilir ya da yöneticilerle ilgili bazı karışıklıklara da açık olacaklar. Peru, Kolombiya ve Ekvator bölgesine de dikkat etmekte fayda var. Uranüs ve Mars dik açıları volkanik hareketlenmelerle, depremlerle bağlantılı olduğu için dikkat çekiyor.

Polonya, Stockholm, Slovakya, Yugoslavya, Arnavutluk, Libya, Çad, Afrika, Merkez Afrika Cumhuriyeti’nden Mars MC hattı geçiyor bu da oradaki yöneticiler ve politikacıların çok hızlı bir faaliyet yürüteceği aynı zamanda orada da bazı olayları beklenme potansiyelini karşımıza getirecek. Barcelona, Cezayir ve Nijerya’da önemli bazı olaylar beklenebilir.

Bu Yeni ayın haritası Azerbaycan, İran, Suudi Arabistan ve Güney Yemen hattından geçiyor. Buralarda özellikle bu Yeni ayın etkilerini çok fazla görebiliriz o yüzden Azerbaycan’ın İran’la olan bağlantıları ve ilişkileri, Suudi Arabistan ve Güney Yemen bölgesinde yaşanacak bazı sorunlar gündeme gelebilir. Vesta yükselen hattı İstanbul Bursa, İsrail Filistin hattından geçiyor burada ticari dolaşımın artması gibi etkiler de söz konusu olacaktır.

Çin ve Tayvan’ın ön plana çıkacağı Japonya Papua Yeni Gine’den de Yeni ay hattının geçmesi ve Japonya alanında da sel, deprem veya toprak kayması felaketlerine benzer olayların olma potansiyeli yüksek görünüyor. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi tarafında da sert bazı hatların da geçtiğini eklemekte fayda var.

Umarım tüm toplumun faydasına olacak bir Yeni Ay geçiririz.

Pazar günü Merkür Koç burcuna geçecek. Balık burcunun o dağıtıcı etkisinden çıkıyoruz. Fikirsel olarak kendimizi, gücümüzü, fikirlerimizi hızlı sabırsız bir şekilde ortaya koyacağımız ve yenilikçi fikirlere daha fazla açık olacağımız bir dönem içerisine giriyoruz.

Herkese keyfi bol, mutlu ve sağlıklı bir hafta dilerim…

04 – 10 Mart Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar uzak yerlerden gelecek önemli haberler, kendinizi dışarıya atma isteği, kendinizi kültürel faaliyetlere daha fazla verme arzusuyla haftanızı başlatıyorsunuz. Bu aralar yorgunsunuz önemli sorumluluklar üstünüze binmiş durumda. Hayatınızla ilgili plan ve programlamalar yapmak açısından da kendinizi geri plana çektiğiniz bir dönem ama Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle 10 Mart’la beraber fikir ve düşüncelerinizi işle ilgili konuları sağlıkla ilgili alanı çok daha iyi kontrol edebilecek ve hayatınızda önemli açılımların devreye girdiğini göreceksiniz. Pazar gününe kadarki süreci biraz daha sakin geçirmeye çalışın. Geri plandan yürüttüğünüz işleriniz varsa bile Pazartesi günü buralardan gelecek güzel haberler esnek birtakım konuşmalar, görüşmeler ya da bazı konuları sonuca erdirme gibi etkiler devrede olacak. Bunun için özellikle Pazartesi günün ilk yarısını kullanmak çok daha faydalı olabilir. Bu aralar maneviyata çok ihtiyacınız var. Kendinizi sizden daha büyük olan bir şeye teslim etme arzunuz yüksek. Ramazan ayına da bu etkilerle giriyorsunuz. Kendinizi affetme, etrafınızdaki insanlarla bir bütün olma öne çıkacak. Sizi ruhen rahatsız eden hareketleriniz varsa, geçmişte yaşadığınız bir olay varsa bu olayı şifalandırmak adına Cuma günü size göz kırpacak ve manevi duygularla hareket edeceksiniz. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekiyor. İş koşullarınızı da çok fazla zorlamayın bu dönem içerisinde hatta iş hayatınızda yaşadığınız bir gerginlik varsa bu gerginlikleri en aza indirmeniz gerekebilir.

Pazar günü oluşacak Yeni ay diğer burçlara göre hiçbir şekilde harekete geçmemeniniz gereken bir Yeni ay olacak. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmaya özen gösterin ama hayatınızla ilgili büyük kararlar almayın. Neyse ki yenilikler konusunda destekleniyorsunuz teknolojik ya da bilimsel olarak gelişmelere ve yeniliklere ihtiyacınız var ve bu yeniliklerden bu hafta faydalanacaksınız. Hayatınızda bir insan yoksa birilerini bulma potansiyeliniz yüksek olabilir ama gözünüzü dört açın, yanılma etkiniz de yüksek.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar müşterek parasal konular bu hafta önemli. Para ile ilgili konular, alacak verecek dengesi özellikle ticari faaliyetleriniz varsa bunlar arasında kurulması gereken denge bu hafta önemli olacak. Sosyal çevrenizdeki organizasyonlar, davetler, birilerine vermiş olduğunuz sözler bu aralar üstünüze gelebilir ve bir sürü insanın sorumluluğunu üzerinizde hissedebilirsiniz. Bu dönem sosyal çevrenizden çok destek alabileceğiniz bir dönem değil ama siz yine de destek vermek adına harekete geçeceksiniz. Katıldığınız yerlerde önemli insanlarla bir araya gelme potansiyeliniz yüksek, o yüzden hafta başında güzel gelişmeler olabilir. Bu gelişmelere kulaklarınızı tıkamayın. Merkür ve Neptün kavuşumu yumuşak karnınızın sosyal çevre ve arkadaşlık alanında devreye girdiğini gösteriyor. Bazı arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde manevi tarafınız çok kuvvetli olacak ama bazılarıyla olan ilişkilerinizde de hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Bu parasal işlerinizi de kapsayabilir.

Pazar günkü Yeni ay çevresel faktörleri hızlandırıyor. Çevrenizde önemli değişimler yapmak istiyorsanız ya da bir lansman yapacaksanız, işinizle ilgili bir değişikliğe adım atacaksanız 10 Mart’taki Yeni ayla bu konuları hareketlendirebilirsiniz. Kafanıza göre davranmayın hafta sonu toplum içerisinde, kalabalık yerlerde, ailevi konularda kazalara açık olabilirsiniz. Tavırlarınızla bir arada olduğunuz insanları çileden çıkarabilir ya da şaşırtabilirsiniz. Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle hem aşk hayatınız hem de parasal konularda biraz daha sakin durmanız ve biraz daha geri plandan işleri yürütmeniz gereken bir dönem olabilir.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler, ikili ilişkiler ve özel hayatınız önemli. Kafanızda sevdiğiniz insanla yapılacak bir sürü plan olabilir. Bu aralar tamamen odak noktanız kendinizsiniz ama özel hayatınızdaki insanı da memnun etme arzunuz yüksek çalışacak. Pazartesi günü kariyer fırsatlarınız yüzünüzü güldürebilir. Ufak tefek değişimlerin hayatınıza ne kadar etkin bir şekilde yansıdığını çok net görebilirsiniz. Siz ne kadar esnek olursanız, hayata ne kadar geniş gözlerle bakarsanız o kadar şans ve fırsatların karşınıza gelme olasılığı yüksek. Hafta sonu Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle sosyal çevre konularınız hızlanacak. Yeni yerlere girme, yeni insanlarla arkadaş olma ya da önemli aktivitelere, organizasyonlara ev sahipliği yapma gibi etkiler devreye girerken işten elde edilen gelirlerinizi daha iyi ve aktif bir şekilde planlamaya ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz.

Merkür Neptün kavuşumu iş alanlarınızda bazı fedakarlıkları karşınıza getirecek. İş ortamlarınızda birçok insana faydanız dokunuyor ama insanların size sizin istediğiniz gibi yardım etmediğini görüyorsunuz. Hem iş konusunda hayal kırıklıklarına açık olacaksınız hem de yardımsever etkilerinizle birçok insana da ilham vereceksiniz.

10 Mart’ta gerçekleşecek Yeni ay ile kariyerinizde önemli kararlarınızı uygulamak üzere harekete geçeceksiniz. Ama bu Yeni ay zamanı ne olursa olsun gözünüzü dört açmayı, neye ihtiyacınız olduğunu fark etmeyi de ihmal etmeyin. Uzak yerlere gidiyorsanız seyahat halindeyseniz, araba kullanıyorsanız, sosyal medyayı kullanıyorsanız kimseyle tartışmalara girmemeye özen gösterin. Bu aralar duyduğunuz algıladığınız birçok şeye tepkiniz de yüksek olabilir.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, gündelik hayatın ritmi çalışma koşullarınız gündeminizde. Koştur koştur birçok işinizi halletmek isteyebilirsiniz hafta başında. Çocuğunuz varsa çocuğunuzu bir yerlere götürmek, kendi bakımınız için harekete geçmek ya da sağlığınızla ilgili konularda yapmanız gerekenleri halletmek üzere bu hafta size göz kırpıyor. Bu aralar kendinizi fazlasıyla geliştirdiğiniz, uzak yerlerden gelen haberlerle dünyada olup bitenle ilgilendiğiniz ama bir yandan hem eğitim hem ticari faaliyetlerde kendinizi olur olmadık durumlar içerisinde bulduğunuz, sınırlarınızı çizemediğiniz zamanlardan bir tanesi. Sosyal çevrenizde önemli değişimler oldu 2018 yılından bu yana. Bazı arkadaşlıklarınızı gözden geçirdiniz hiç olmadık farklı insanları hayatınıza katmaya çalıştınız, kendinizi bir anlamda geliştirdiniz. İşte burada sosyal çevrenizdeki insanların bu değişimiyle iş hayatınızda ve geleceğe bakış açınızda da önemli değişimler altında olduğunuzu göreceksiniz.

Hafta sonuna doğru giderken tanımadığınız insanlara karşı yumuşak karnınız devrede olacak. Bu da bazı insanlara karşı hem alınganlıkları hem beklentiniz yüksek olduğu için hayal kırıklıklarını karşınıza getirebilir, dikkatli olmakta fayda var. Bir seyahate gidecekseniz eğitimle ilgili bir konuda karar verecekseniz kafanız karman çorman olabilir ama diğer taraftan tanımadığınız insanlara karşı da çok verici bir dönemde olabilirsiniz. Onların fikirlerinden çok çabuk etkilenebilirsiniz, Cuma günü bu etkiler devrede olacak.

Pazar günü Balık burcundaki Yeni ay, seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler alanında önemli açılımları karşınıza getirecek. Bu alanlarda yenilik yapmak istiyorsanız bu Yeni ayı hayatınıza katmayı ihmal etmeyin. Parayla ilgili konulara dikkat edin tehlikeli yerlerden uzak durun özellikle hafta sonu Pazar günü bu etki devrede olabilir.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, size keyif veren, sizi harekete geçiren konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Çocuğunuzdan gelecek haberler onunla bazı konuşmalar yapmanız bu hafta önemli olabilir. Sanat, spor hobileriniz size mutluluk verecek her tür konu ve olayın bu hafta çok rahat aktığını görebilirsiniz. Sevdiğiniz insanla bir bütün olmak hayata aynı pencereden bakmak sizin için çok önemli bu aralar sizi bir tek bu mutlu ediyor. Kariyerinizde önemli değişimler var önemli bazı fırsatları da yakalama potansiyelinizin yüksek işte bu potansiyelleri nasıl daha etkin bir şekilde parasal yöne çevireceğinizi düşüneceksiniz ve bununla ilgili de güzel gelişmeler hafta başında karşınıza gelecek. Para harcamayı sevdiğiniz bir dönem eğer uzun vadeli planlarınız varsa bu dönem boş vermiş gibi görünüyorsunuz. Tam tersi bu uzun vadeli planlarınızı gerçekleştirebilmek için bugün harcamalarınızı sınırlandırmanız gerekebilir.

Pazar günü Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle seyahat arzunuz artacak. Seyahatlere gitme, tatil planları yapma, uzak çevrelerdeki insanlarla daha fazla görüşme, eğitim konularında kendinizi ön plana çıkartma, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanma, ticari faaliyetlerin hızlanması, hukuki konuları ele almak anlamında keyifli bir dönem başlıyor.

Pazar günü oluşacak Yeni ay özellikle para ile ilgili konularda verilmesi gereken önemli kararları karşınıza getirecek. Bir borcun altına girme bir kredi çekme parasal bir işinizi halletme ya da birine borç verecekseniz bu Yeni ayla beraber bu etkiler devrede olacak. Bu ay tefekkür, kendinize yönelme, hayatı anlamlandırmak açısından size çok önemli fırsatlar sunacak. Kendinizdeki ve üzerinizdeki bu değişimlere siz bile inanamayacaksınız bu Yeni ayda bu alanda önemli açılımları karşınıza getirebilir. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda yaptığınız öğrendiğiniz her şeyi sevdiğiniz insana uygulatmaya çalışmayın. Hafta sonu aranızdaki bir mesele kavgaya dönüşürse burada işler biraz çirkinleşebilir. Bu dönem kimse yoksa hayatınızda ve yavaş yavaş birileriyle yazışıyorsanız hafta sonu dikkatli olun çünkü bir tavır ya da bir hareket köprüleri yıkmanıza neden olabilir. Göz önünde olacağınız yerlerde kimseyle tartışmalara girmeyin.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla odaklanacağız bir hafta başlıyor. Ailevi konular burada ele alınması gereken birtakım işler ya da planlar devrede olacak ve bunları ele almaktan mutluluk duyacaksınız. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, bilişim alanlarında işleriniz varsa bu konularla da ilgili olmak isteyebilirsiniz. Ailevi konular da işinizden ilginizi çalmanıza neden olacak. İkili ilişkiler ve özel hayatınız çok önemli burada hem Satürn hem Güneş var hem Ay var hem Merkür var bu da fedakarlıkların anlayışın sevginin daha çok özel hayatınızda dorukta olduğunu gösteriyor. Bazı gerçekliklerle yüzleşiyorsunuz aynı zamanda sevdiğiniz ya da varsa ortaklarınız için aşırı bir fedakârlık yapma arzusuyla dolu olabilirsiniz. Ama ikili ilişkilere, ortaklı işlerinize ya da iş birliklerinize dair verilecek önemli kararlarınız varsa bu kararlarınızı Pazar günü oluşacak Yeni ay ve sonrası vermeniz çok daha doğru ve uzun soluklu olacaktır.

Cuma günü yanılgılara karşı dikkat edin. Sevdiğiniz insandan fikir alırken ya da onunla bazı konularda bütünleşmek isterken kendinizden fazlası ile taviz verebilirsiniz ya da fedakarlıklarda bulunabilirsiniz. Taşınmayla ilgili konularınız varsa ticari ya da hukuki alanda atmanız gereken adımlar varsa bu Yeni ay ve sonrası bu konuların hızlanması da söz konusu. Beraber çalıştığınız insanlarla güzel işler çıkarıyorsunuz bu aralar çalışmaktan mutlusunuz gündelik hayatın ritmi sizin için hızlı akıyor. Özellikle iş ortamında ortaya çıkacak bir anlaşmazlık ya da bir kavga ya da bulunduğunuz bir yerde yaşanacak bir anlaşmazlık, çekişme, kavga gibi etkiler sizi biraz yorabilir. Hafta sonuna doğru bu etkilere dikkat edin. Hayattan keyif aldığınız, geleceğe umutla baktığınız bir dönem sınırlarınızı iyi çizmeyi unutmayın.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler bu hafta hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Yakın çevrenizden hareketli bazı planlarla yolunuzda ilerlemek isteyeceksiniz ama akşam saatleri itibariyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri daha çok vaktinizi evinizde yuvanızda ya da size huzur veren yerlerde geçirmek isteyebilirsiniz. Bu aralar eğitimle, bir sınavla, kendinizi geliştirmek istediğiniz bir alanla ilgilenmek isterken yakın çevrenizde olup biten olaylar ya da bir anda yapacağınız plan ve programlar bu alanlara vermeniz gereken ilgiyi engelliyor. Hayata ve yaptığınız işe keyifle ve esnek gözlerle baktığınız bir dönem olacak. Bu da işlerinizin parasal yönden karşılığını rahat alacağınız anlamına geliyor. Attığınız adımların maddi yönden karşılığını alma potansiyeliniz de yüksek görünüyor.

Merkür Neptün kavuşumu, iş ortamlarınızda söylediklerinize yaptıklarınıza dikkat edin yoksa kolayca kullanılabilir ya da suiistimal edilebilirsiniz diyor. Bazen başkalarına iyilik yapmak isterken en büyük kötülüğü kendimize yapmış oluruz bu hafta tam da bu noktada sizi uyarıyor o yüzden yanınızda çalıştırdığınız insanlara karşı yumuşak karnınız olabilir. Yeni ay da bu noktaları çalıştıracak bu da sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerektiğini anlatıyor. Bu ara bulaşıcı hastalıklardan en çok etkilenecek burç sizsiniz. Yanınızda çalıştırdığınız elemanlarınız, size yardımcı olan kişiler varsa bu insanların hayatında da bazı çözülmeler kaotik durumlar devreye girebilir. Yeni ayla beraber bu alanlarda verilecek önemli kararlar da devrede olacak, Yeni ayı bekleyin ondan sonra değişiklikler, işle ilgili yeni başlangıçlar yapın. Spor yapıyorsanız, borsayı kullanıyorsanız dikkat edin 11 Mart civarı riskli görünüyor. 10 Mart Pazara denk geliyor ama bu etki Pazartesi’ye ya da Cuma gününe yansıyabilir buna da dikkat edin.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler bu hafta para, aşk, keyif, ailevi konular önemli ama odaklanacağınız konuların başında para geliyor. Bir şeyleri satın almak istiyor, bir borcun altına girmiş ya da borcunuzu kapamak üzere harekete geçmiş olabilirsiniz ama para kazanma arzunuzun kuvvetli olması zaman zaman bazı denge kurma noktasını kaçırmanıza neden olacak. Diğer taraftan aşk hayatınızda keyifli etkiler var, sevdiğiniz insanla yapacağınız bazı planlar sizi çok mutlu edebilir. Bu dönem sevdiğinizle bir yerlere gitmeyi, bir eğitim almayı düşünüyorsanız şahane etkiler var hafta başında. Yeni bir ilişki içerisindeyseniz tam da bu ilişkinin kuvvetleneceği haftalardan bir tanesi olabilir. Eğer iki çocuğunuz varsa çocuklarınızın arasındaki anlaşmanın da kuvvetli olacağı ve onlarla vakit geçirmekten de mutluluk duyacağınız da bir hafta özellikle hafta başında bu etki iyice görünür olacak. Aşk hayatınızda yumuşak karnınız ön planda olacak. Birilerine çok çabuk kapılıp gidebilirsiniz ya da özel hayatınızdaki insan bazı konuşmalarıyla sizi çok rahat bir şekilde kandırabilir. Borsada yatırım yapıyorsanız gözünüzü dört açın çünkü kazançlarınız olabileceği gibi ciddi kayıplar da oluşabilir. Bu da hep başkalarına bel bağlamaktan başkalarının fikirlerini daha fazla ön plana koymaktan kaynaklı olacak. Sanatsal bir işle uğraşıyorsanız bu ara inanılmaz yaratıcı olacaksınız kreatif yönünüz çok güzel çalışacak ve karşınıza da birçok teklifin gelme potansiyeli var, Pazartesi ve Cuma günleri bu anlamda önemli.

Pazar günü Yeni ay da aşk evi, çocuk evi, sanatsal faaliyetler evinde oluşuyor. Harekete geçmek istediğiniz alanları hareketlendiren bir Yeni ay yaşayacaksınız, bu Yeni ayın etkisi baş döndürücü olabilir. Özel hayatınıza dair verilecek önemli kararları bu Yeni ay ve sonrası devreye sokmak uzun soluklu adımlar atmanızı sağlayabilir. Hayatınızda bir insan yoksa bu hafta içerisinde bir insanın hayatınıza gelme potansiyeli yüksek olacak. Aile ortamlarınızda evinizde, yuvanızda özellikle çekişmelere girmemeye özen gösterin. Evinizin güvenliğini ihmal etmeyin hırsızlık ya da size zarar verecek konular olabilir. Evinizde çarpmalara, düşmelere, sakarlıklara, kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Özellikle elektrik kaçağına dikkat edin çünkü evde ani yaşanacak bazı olaylara hafta sonu da açık olabilirsiniz.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar kişisel istek ve beklentileriniz ön planda olarak haftanıza giriş yapıyorsunuz. Özel hayatınıza odaklanma arzunuzun da yüksek olduğu bir dönem ama bir yandan da kendinizi düşünmeyi de ihmal etmeyeceksiniz. Kendi istekleriniz, sevdiğiniz kişinin istekleriyle çakışırsa karşı tarafı çok üzmeden yolunuzda ilerleyin. Haftanın diğer günlerinde para harcamalarınız hızlanabilir ve yakın çevrenizle planlarınız hareketlenebilir. Bu aralar vaktinizi eviniz, aileniz, yuvanıza ayırıyorsunuz. Evle ilgili birtakım girişimleriniz varsa 8 Mart Cuma günü dikkatli olun tam da istediğiniz bir evin karşınıza gelme potansiyeli yüksek. Diğer taraftan yanıltıcı etkiler de devrede olabilir özellikle bir anlaşmaya imza atacaksanız Cuma günü bazı noktaları gözden kaçırabilirsiniz. Bu dönem ev almayı düşünüyorsanız özellikle evin su sistemini, rutubetini, nemini iyi ölçün size söylenmeyen bazı şeyler olabilir. Yine bu dönem deniz, su kenarlarında olan evler ilginizi çekiyor olabilir ama bu noktalarda gerçekçi davranmanız önemli olacak. Evle ilgili bir girişiminiz varsa kafanızda hayal ettiğinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için Pazar günü oluşacak Yeni ayı beklemeniz çok daha doğru olacak az önce değinilen konulara da dikkat etmeniz şartıyla. Evinizde misafir de ağlayabilirsiniz bu dönemde. Evde enerjiniz düşük çalışıyor olacak kendinizi dışarıya attığınızda çok daha rahat edebilirsiniz. Bağışıklık sisteminizi sağlam tutun ve enfeksiyonel hastalıklara yakalanmamaya özen gösterin.

Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle aşk hayatınız ve hayatınızın oldukça hareketleneceği bir dönem. Aşk hayatınızı daha fazla konuşmak isteyeceksiniz ya da çocuğunuzla olan ilişkilerinizde daha cesur adımlar devreye girebilir. Pazar günü yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde bazı sıkıntı ve sorunlar karşınıza gelebilir ya da yakın çevrenizdeki insanların yaşadıkları bazı olayları öğrenebilirsiniz. Kaza enerjisi de devrede olabilir araba seyahatlerine dikkat edin.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar haftaya isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz o yüzden bu haftaya adapte olmak sizin için çok da kolay olmayacak. Neyse ki Pazartesi akşam saatleri itibariyle ve birkaç gün boyunca enerjinizi toparlayacak ve kendi istek ve beklentilerinize daha fazla yer vereceksiniz. Maddi konular önemli parasal konuları gözden geçirdiğiniz bir dönem ama bir yandan da gelirlerinizi hızlandırdığınız bir dönem içerisindesiniz. Bu hafta en çok yakın çevre bağlantılarınıza dikkat edin. Akrabalar, kardeşler yakınlarınızda kim varsa onlara karşı anlayışınız ve toleransınız fazlasıyla yüksek olabilir. Diğer taraftan onlara yardım etmek arzusuyla yola çıkabilirsiniz ama bir yerde de suiistimal edildiğinizi ya da onlar tarafından daha farklı yönlendirildiğinizi fark edebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanlardan bir beklentiniz varsa hayal kırıklıklarına da açık olma potansiyeliniz var ama eğer yazıyorsanız, çiziyorsanız, satış yapıyorsanız bu dönem yaratıcılığınız ve ilhamınız çok kuvvetli olacak. Özellikle yazma ile ilgili, sanatsal ve kreatif bir işiniz varsa çok fazla konuşulabilirsiniz. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, bilişim, ulaşım, eğitim bu alanlarda önemli girişimleriniz varsa Pazar günü oluşacak Yeni ayla beraber bu girişimlerinizi başlatmak çok daha mantıklı olacaktır. Önemli girişimlerinizi Pazar gününden sonra hayata geçirmeye özen gösterin.

Pazar günü ile beraber Merkür de ev, aile ve yuva alanlarınıza giriyor. Paranızı bir yatırıma yöneltmek istiyorsunuz. Pazar gününden sonraki dönem bu yatırımlarınızı yönlendirmek adına sizin için çok daha umut verici olabilir. Bu haftanın geneline baktığımızda hem aşk hem de iş alanlarınızda güzel, şans ve kısmetler karşınıza gelecek Pazartesi gününü bu anlamda kullanın. Hafta sonu gelecek olan etkiye dikkat edin riskli yerlerden mümkün olduğunca kaçının. 11 Mart günü eğer borsada yatırım yapıyorsanız dikkatli olmaya çalışın. Parasal konularda hızlı gelişmeler altında olacaksınız.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar sosyal çevreniz aktif, arkadaşlarınızdan gelecek önemli haberler var ama odaklanmak istediğiniz başka konular olabilir. Bu hafta başında biraz çelişki duyabilirsiniz. Kafanızda içinizi kıpırdatacak bazı fikirler de olacak. Bu hafta başında güzel etkiler var parayla ilgili konularda sağlam argümanlara sahipsiniz. Evinize, yuvanıza, ailenize yapacağınız harcamalar önemli olacak. Bu harcamalar çok kadar doğru yerlere yapılacak. Pazartesi ve hafta sonuna doğru bu etkiler yüzünüzü güldürebilir. Bu aralar çekiciliğiniz çok yüksek herkes sizi konuşuyor. Hayat yönünüzü çok daha rahat belirlediğiniz ama zaman zaman kendi içinizdeki o tutarsızlıktan kaynaklı olarak da işlerinizi de kendinizin bozduğu bir hafta olabilir.

Para ile ilgili güzel gelişmeler var çünkü Cuma günü yaşanacak Yeni ay para evinizde gerçekleşiyor. Bu da parasal konularda hızlı adımları karşınıza getirebilir. Cuma günü şimdiye kadar görüştüğünüz bir işte parayla ilgili anlaşmalara varılmıştır ama karşı tarafın bir iskonto ya da indirim istemesi, sizi ödenecek stopaj ya da vergiyle ilgili konuda yanıltması, gözden kaçırdığınız ufak tefek detaylar maddi konularda bazı hayal kırıklıkları ya da kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Parayı konuşuyorsanız bu aralar dikkatli olun ve özellikle bir avukattan destek almayı da ihmal etmeyin. Yatırımlarınız güzel bir noktaya taşınacak ve siz insanlara harcadıkça siz insanlara yardım ettikçe paranın katlanması söz konusu olabilir.

Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle Pazar gününden sonra iletişim ayağınız çok hızlanıyor. İletişimsel işler, yakın çevrenizle yapılacak her tür plan Pazar gününden sonra devreye girecek. Ev hanenizde dikkatli olmaya özen gösterin. Kaza enerjisi hafta sonu devreye giriyor bu da sevdiklerinize karşı hem tahammülsüz olmanıza hem saldırmanıza hem de ev ortamlarınızda kazalara açık olmanıza sebebiyet verebilir.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, iş hayatınızla ilgili konular hafta başında aktif görünüyor. Annenizle ilgili konu ve olaylar ailevi konular da gündeminize yerleşecek. Bu aralar en çok eviniz, yuvanız, aileniz ve burada yaptığınız çalışmalar gündeminizi oluşturuyor ama Pazartesi günü dış ortamlardan gelecek bir haber ekstra başka bir işle uğraşmanızın gerekliliği hafif bir çelişki hissetmenize neden olabilir. Merkür’ün Uranüs’le olumlu açısı yakın çevrenizden gelecek önemli haberlerin yüzünüzü güldüreceğini, hayata esnek gözlerle bakacağınızı ve iş potansiyelinizin artacağını gösteriyor. Bu süreçte yapmanız gereken tek bir şey var sınırlarınızı iyi çizmek. Satürn Balık sınırları suda çizmeye benzer, Balık burcu olarak ve sınırlandırmayı ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir burçsunuz ve genelde de herkesin uyduğu zamana herkesin uyduğu alışkanlıklara uymazsanız. Sizin için zaman kavramı yoktur çok daha sezgisel yaşarsınız ama uzun zamandan beri Satürn Balık’ta size bir sınırınız olması gerektiğini göstermeye çalışıyor. O yüzden bu kadar bunalıyorsunuz. Sınırları sağlam bir şekilde oturtturabilirseniz o zaman hayallerinizi gerçeğe dönüştürme potansiyeliniz yüksek olacak. Yeni ay da bu konuları karşınıza getirecek. Yeni ayla beraber kafanızda iş veya aşk hayatınızla ilgili bir sürü plan olabilir. Bu planları Pazar günü oluşacak Yeni ayla beraber çok rahat bir şekilde devreye koyabilirsiniz. Ne istediğinizi bildikten sonra evren size kapılarını sonuna kadar aralayacak. Maneviyatınız, sezgileriniz ve yapacağınız her tür işte ön plana çıkma ilhamınız çok yüksek olacak.

Diğer taraftan Pazar günü Merkür Koç burcuna geçiyor şimdi attığınız adımların maddi yönden karşılığını görme potansiyeliniz devreye giriyor. Hayatınızla ilgili önemli kararlar devreye girerken bir yandan da parasal konuların hızlandığını buralarda neler yapabileceğinizi de çok net göreceksiniz. Beklenmedik yerlerden gelecek darbelere dikkat edin. Yakın çevrenizdeki insanların hayatında önemli olaylar oluşabilir ya da beklenmedik bazı olayların içerisinde kendinizi özellikle Pazar günü bu Yeni ayla beraber bulabilirsiniz. İş hayatınızda bazı insanların çok çabuk su kaynattığını ve bazı insanların her şeye karşı çıktığını görme potansiyeliniz yüksek. O yüzden kalabalık ortamlarda kimseye bulaşmayın, bu dönem şartları ve koşulları çok fazla zorlamayın, yine de şartlar ve koşullar sizin tarafınızda olacak merak da etmeyin.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın