Haftalık Yorumlar Semadan Haberler

01 – 07 Aralık 2014

Bu yazıyı paylaşın;

KocKoç Burcu:

Aralık ayı seyahatlerin ve gelecek fırsatlarınızın önem kazanacağı bir ay olacak. Bolca gezebilir ya da yabancılarla yapılacak olan işlerinizin peşine düşebilirsiniz. Yabancılarla olan konuşma ve görüşmelerinizde bazı karışıklıklar bu haftabaşı oluşabilir.

Bir yandan da bu hafta içinde seyahat ve eğitim alanlarınızda kendinizi gösterecek ve bu konularda güzel şanslar ve ilişkiler içinde olacaksınız. Bir seyahatte, tatilde veya eğitim alanlarında aşk karşınıza çıkabilir.

Bu Cuma günü enerji değişiyor, mars, sizin arkadaşlık ve sosyal çevre alanınızda hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı temsil eder. Hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, sosyal alanlarınızda mücadeleleriniz artabilir.

Grupsal işlerde isteğiniz yüksek olacak, çevrenizin lideri haline gelebilirsiniz. Dışarıdan biraz çıkarcı görünmeniz mümkün. Geleceğinize yönelik adımlarınız bu dönem içerisinde hızlanabilir. Cumartesi günü yaşayacağınız dolunay, yakın çevre ve iletişim konularınızı hızlandıracak. Bu dolunayda yakın çevrenizde, akrabalarınız, komşularınız ve kardeşlerinizi işin içine alacak duygusal olaylarla karşılaşabilirsiniz.

 

Tam bir seyahatteyken, eğitimdeyken veya işleriniz ön plandayken aniden ortaya çıkacak bir olay, iki taraf arasında kalmanıza neden olabilir. Yine de olayları esneklikle, heyecanla ve farklılıkla karşılamanız bu dolunayı keyifli ve rahat enerjilerle geçirmenize neden olabilir.


Boga

 Boğa Burcu:

Aralık ayı ortaklaşa para alışverişleriniz, parasal işleriniz öne çıkmaya başlıyor. Hayatınızı irdeleyeceğiniz bir dönem içinde olacak, etrafınızda olan olaylardan siz de kendi hayatınız adına pay çıkartacaksınız.

Bu hafta başı parasal konularda arkadaşlarınızın sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin veya karşınıza çıkacak bir işin parasal yönünü iyi tahlil etmeye çalışın. Bu hafta ailenize dayalı ortak para alanlarınızda güzel gelişmeler altında olacaksınız. Onlara psikolojik yönden yardımcı olmak isteyebilir, evinize yapılacak harcamalarınıza odaklanabilirsiniz.

Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin iş ve kariyer alanınızda hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı temsil eder. Bu dönemde hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kariyerinizde ve sorumluluklarınızda artış görülebilir. Kendinizi göstermekten, toplumsal konularla ilgilenmekten ve mücadele etmekten zevk alacaksınız. Yine de mars mücadeleyi ve rekabeti sevdiğinden, rekabetçi ortamlara karşı hazırlıklı olun. Patronlarınız ve üstlerinizle olan iletişiminize özen gösterin.

Eğer işinizde patronsanız, istediklerinizi yapacak ortamlar içinde bulacaksınız, kendinizi yeteri kadar disipline eder, yapmanız gerekenlere odaklanırsanız, sorumluluklarınızı üstlenmekten kaçınmazsanız şans sizden yana olacak. Cumartesi oluşan dolunay parasal konularda sizi hassas kılabilir ama elinize bir para geçerse bu parayı tutmaya özen gösterin.

 

Başkalarının sorumluluklarıyla ve işleriyle ilgili olduğunuz bu dönem, beklediğiniz bir para sizi zorlayacak gelişmelere neden olabilir. Yine de bu dolunayda yapabileceklerinizi görecek ve olaylara daha geniş ve farklı açılardan yaklaşmasını iyi bileceksiniz. Bu da şansınızı arttıracak.


İkizler

 İkizler Burcu:

Yılın bu son ayında, özel hayatınız, ikili ilişkileriniz ön planda olacak. Kendinizi karşı tarafın gözünden görecek ve sevdikleriniz için fedakârlıklarda bulunmaktan çekinmeyeceksiniz. 

Bu hafta başı, toplum önünde zorlanmalarınız olabilir. Sevdiğiniz insanla konuşmalarınızda net olmaya çalışın. Ortaklaşa iş yapıyorsanız gözünüz açık olsun, önemli anlaşmalardan kaçının. Bu hafta yine de partneriniz ve eşinizle güçlü ve kuvvetli ilişkiler ve bağlantılar içine girebilirsiniz. Önemli bir ortak proje şansınızı ikiye katlayabilir.

Cuma günü mars kova burcuna geçiyor. Daha rahat hareket etme, istediğiniz konulara odaklanma, yabancı seyahatler, yabancı ortaklı işler üzerine düşme, eğitim alanlarınızı tamamlama, hukuksal işlerinize enerjinizi yönlendirme gibi etkiler altında olacaksınız. Ticaret ve medyayla uğraşanlar bu dönem içerisinde mücadelelerini ortaya koyacaklar yalnız biraz kafanıza buyruk ve kendi isteklerinize yönelik davranışlarınız ön plana çıkabilir.

Bu süreçte,  özellikle yolculuklar sırasında kazaya sebebiyet verecek oluşumlardan uzak durmalısınız. Tanımadığınız veya az tanıdığınız insanlarla mücadeleleriniz olabilir. Yine bu döneme denk gelen bir hukuki davanız varsa işin peşini bırakmayabilirsiniz.

 

Cumartesi günü oluşan dolunay, kişisel isteklerinizi öne çıkarabilir. Bir birlikteliğiniz veya ilişkiniz varsa önemli sonlanmalar veya sorunlar yaşanabilir. Ya da hayatınızla ilgili önemli olarak alacağınız bir karar, ilişkinizin şartlarını değiştirebilir. Özel ilişkilerinize dikkat etmeli ve iş alanlarınızda yaratıcılıktan uzak durmamalısınız. Yine de bu dolunay, özel hayatınızda sosyal ortamlarda kendinizi rahat hissedeceksiniz.


Yengec Yengeç Burcu:

Aralık ayında iş yükünüz fazla olacak. Daha fazla işin altına girmekten korkmayacak veya günlük işlerinize odaklanacaksınız. Yapılması gereken işlerinizi tamamlamak için uygun bir ay olacak.

Bu Pazartesi, iş alanlarınızda bazı yanılgılar olabilir. Bazı iş seyahatlerinizde sıkıntılara dikkat edin, önemli anlaşmalardan uzak durun.  Bu hafta bir yandan da parasal iş bağlantılarınız güçlenecek, karşınıza gelecek güzel bir iş veya teklif sizi çok mutlu edebilir ve parasal kazançlarınızı arttırabilir.

Cuma günü, mars kova burcuna geçiyor. Ve 2 ay boyunca sizin ortaklaşa giderler ve gelirler evinizde hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı, seks dürtülerimizi temsil eder. Banka, ödeme, kredi, faiz, vergi, prim, sigorta ve ortaklaşa giderleriniz alanında, enerjinizi harcayacaksınız. Ayrıca tehlikeli her tür aktivite, oluşumlardan uzak durmalı ve çok acil değilse ameliyat olmaktan kaçınmalısınız.

Bilinmeyen, ruhani konular bu dönem içerisinde dikkatinizi daha fazla çekecek. Ayrıca cinselliğe ve karşı tarafa düşkünlüğünüz yine bu 2 aylık dönem içerisinde artabilir. Cumartesi günü oluşan dolunay önemli bir işin veya olayın iç yüzünü ortaya çıkarabilir. Beklenmedik duygusal sorunlar yaşayabilir ve bu sorunların iş hayatınıza stresli oluşumları taşıdığını farkedebilirsiniz.

 

Yapmanız ve bitirmeniz gereken bir iş, ortaya çıkacak bir takım olaylarla tamamlanmayabilir. İş hayatınızda beklenmedik olaylar oluşabilir. Kendinizi olasılıklara hazırlayın. İş hayatınızdaki esnek, rahat ve farklı oluşumlar sizi bu dolunay keyifli kılabilir.


Aslan

 Aslan Burcu:

Aralık ayına eğlenceli konu ve olaylar, sportif faaliyetler ve aşk hayatınıza dayalı konular ön planda olarak başlıyorsunuz. Bir yandan da iş hayatınıza enerjinizi harcayacaksınız. 

Aşk hayatınızda bu Pazartesi yanılgılara dikkat etmeniz gerekebilir. Sevdiğinizle yapacağınız bazı para konuşmaları sizi zorlayabilir. Bu hafta genel olarak sıkıntılarınız hafta ortasından sonra geride kalmaya başlayacak. Aşk hayatınızda güzel ilişkilerle ilerleyecek, sevdiğinizle adeta romantizmi yeniden yaşayacaksınız. Kalbi boş olanlarsa güzel bir ilişki teklifi alabilirler.  

Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklık evinizde dolaşmaya başlayacak. Karşı cinsi çekici bulacağınız bu dönem, ilişkiniz varsa enerjinizi ilişkinize akıtacaksınız. Yalnız mars savaşçı ve mücadeleci bir gezegen olduğundan, sevdiğiniz insanla veya varsa evliliğinizde bir takım tartışmalar ve sürtüşmeler görülebilir. Bu 1.5 ay boyunca vaktinizi ve enerjinizi karşı taraf için harcamayı tercih edebilirsiniz. Kendi hayatınızı ilgilendirecek meseleler biraz geri planda kalacak.

 

Cumartesi günü, sosyal alanlarınızda bir dolunay oluşacak ve bazı grupsal işlerinizin karşılığını alacaksınız. Aşk hayatınızda ve çocuk alanlarınızdaki yoğunluklardan sosyal alanlarınıza da vakit ayırmanız gerekebilir. Katılmak zorunda olacağınız bir organizasyon özel yaşantınıza gereken enerjiyi ve ilgiyi gösterememenize sebep olabilir. Sosyal ilişkilerinizle, özel hayatınızı dengeye oturtmakta zorlanabilirsiniz. Bu dolunayda alacağınız güzel etkileşimlerle bir seyahat sizi çok mutlu edebilir.

 


Basak

 Başak Burcu:

Aralık ayı eviniz, yuvanız ve aileniz ön planda olurken, yakın çevrenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Aile hayatınızda bazı zorlanmalara ve karmaşalara bu aybaşı açık olacaksınız. Bu Pazartesi özel hayatınızda bazı zorlanmalar, iletişim bozuklukları görülebilir.

Bu hafta içinde evinizin bolluğu, bereketi sizin huzuru ailenizde ve ev ortamlarınızda bulmanıza neden olabilir. Ailenizle kuracağınız güçlü ilişkiler her anlamda sizi Perşembe günü tatmin edecek. Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin iş, hizmet ve sağlık evinizde hareket etmeye başlayacak.

Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı, seks dürtülerimizi temsil eder. Bu dönem boyunca çalışma koşullarınız ve bu alanda mücadeleleriniz artacak, sağlığınızla ilgili alanlarda enerjinizi harcayacaksınız.

Yeni oluşturacağınız bir sağlık programı, egzersizleri, enerjinizi olumlu harcamanıza neden olabilir. Mars gezegeni ateşle ilgili olduğundan, yine bu dönem ateşli ve enfeksiyonel hastalıklara, kan dolaşım sisteminize karşı dikkatli olmalısınız. Fazla çalışmak sağlığınızı aşırı zorlamanıza neden olabilir.

 

Cumartesi günü, kariyer evinizde bir dolunay oluşacak. Bu dolunay iş alanlarınızda hızlı gelişmeleri hayatınıza taşıyabilir. Bir iş yüzünden ailenizi ihmal edebilir veya taşınabilirsiniz. Bu ailenizle vereceğiniz kararların dışında bir karar olabilir. Eşinizin veya sevdiğiniz kişinin ailesiyle ilgili konular gündeme gelebilir. Tüm bu olasılıklar dahilinde hayata geniş açıdan, hevesle ve farklı gözlerle bakmanız işinize çok yarayacak.


Terazi

 Terazi Burcu:

Bu pazartesi önemli işlerinizde kandırılma ihtimaline açıksınız. Şartları iyice gözden geçirin. Önemli görüşmelerinizde anlaşmalardan kaçının. Bu ay iletişiminiz giderek hızlanabilir. Yakın çevrenizde olan bitenler sizin hayatınızı da etkileyecek. Aile hayatınızda düzeninizi koruyacaksınız.

Bu hafta ayrıca sosyal çevrenizden alacağınız destekle yeni iş ve iletişim bağlantılarınız sizi mutlu edecek. Önemli bir organizasyona davetliyseniz, kuracağınız iletişim size yeni iş kapıları aralayabilir.

Cuma günü mars kova burcuna geçecek 2 ay boyunca sizin aşk, eğlence ve çocuk evinizde hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı, seks dürtülerimizi temsil eder. Bu dönem içinde aşk hayatınızda, çocuklarınızın koşulları ve bu alanda mücadeleleriniz artacak.

Karşı cinsi çekici bulacak, enerjinizi daha fazla bireysel alana ve eğlenceye yaymak isteyeceksiniz. Spor aktiviteleri, tehlikeli sporlar, sanatsal faaliyetler, hobiler alanında yapıcı yönünüzü ortaya koyabilirsiniz. Aşk hayatınızda hareketlenmeler görülecek. Sevdiğiniz insanla ego savaşlarına ve ufak tefek sürtüşmelere açık olmalısınız. Cumartesi günü yaşanacak dolunay, bir iş seyahat, eğitim fırsatını karşınıza getirebilir. Aniden ortaya çıkacak bir seyahat veya iş oluşumları, yakın çevre alanlarınızdaki ilişkilerinizde hassaslıklar yaratabilir.

 

Yakın çevrenizin size ihtiyacı varken, siz dış koşullarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Uzakta bulunan akrabalarınızdan alacağınız haberler, ilginizi oralara kaydırabilir. Bu dolunay zamanı sevdiğiniz insanla fikirsel olarak iyi anlaşacak, hayata daha geniş açılardan bakmasını başaracaksınız.


Akrep

 Akrep Burcu:

Aralık ayında maddi konular gündeminizde olacak. Para getirilerinize odaklanacaksınız. Önemli parasal harcamalarınıza bu aybaşı dikkat edin. Paraya dayalı harcamalarınızda kandırılmalar ve aldanmalar bu Pazartesi devrede olabilir.  Karar verdiğiniz konularda önemli sorumluluklarınız olacak.

Bu hafta yine de parasal konularda şansınız yüksek olacak. Perşembe günü önemli bir iş anlaşması size para kazançlarınızda yenilikler, artışlar olarak geri dönebilir. Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin ev ve aile evinizde dolaşmaya başlayacak.  Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı, seks dürtülerimizi temsil eder.

Bu dönem içinde aile ilişkilerinizde, ev hayatınızda enerjinizi harcayacaksınız. Yalnız mars savaşçı ve mücadeleci bir gezegen olduğundan, sevdiğiniz insanla veya aile bireyleriyle bir takım tartışmalar ve sürtüşmeler görülebilir, yine bu dönem içerisinde evinizin güvenliğini ihmal etmemelisiniz.

Enerjinizi evinizde harcarken, bireysel, rahat tavırlarınız ön plana çıkabilir. Cumartesi günü, ortaklaşa para alanlarınızda bir dolunay yaşayacaksınız. Alacak ve verecek dengesine bu dönemde dikkat edin. Kendi para çabalarınız artarken, başkalarının parasal durumuyla ilgili konular gündeminize yerleşebilir.

 

Ya da başkaları için elinizden para çıkabilir. Yine bu süreç içerisinde vergi, kredi kartları, prim, nafaka, miras ve ödemelerle ilgili alanlarda çok dikkatli adımlar atmalısınız. Rahat, esnek ve biraz da farklı bakış açılarıyla hayatı deneyimleyeceğinizden bu dolunayda çok zor etkilenmeyeceksiniz.


Yay

 Yay Burcu:

Aralık ayı sizi güçlü kılacak, kendi istekleriniz için bu ay kolay etkiler altında olacaksınız. Kendi girişimlerinizi başlatacaksınız. Bu Pazartesi, aile hayatınızdaki karmaşalar ve belirsizlikler hayat yönünüzde aklınızı bulandırabilir. Önemli konuşmalardan kaçının ya da yapacaksanız isteklerinizi ve düşüncelerinizi net tutun. Bu hafta geleceğinize dair ilişkileriniz güzelleşmeye başlayacak.

Önemli fırsatlar yakalayacak ve bu Perşembe iş alanlarınızda önemli teklifler alacaksınız. Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin yakın çevre ve iletişim evinizde hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı, seks dürtülerimizi temsil eder.

Yani bu dönem boyunca iletişime dayalı işlerinizde, yakın çevre, akraba, kardeşlerinize dayalı konularda mücadeleleriniz artacak. Bu ev aynı zamanda sizin kısa yolculuklar eviniz olduğundan, araba kullanırken veya yolculuk yaparken dikkatli olmanız gerekebilir.

 

Sevdiklerinizle ve yakın çevrenizle iletişiminizde savaşçı ve sürtüşmeci tavırlardan kaçınmalı, soğuk tavır ve tutumlar içine girmemelisiniz. Cumartesi özel hayatınızda oluşan dolunay önemli kararları hayatınıza taşıyabilir. Özel hayatınızda bir sonuca varabilir, ortaklaşa işlerinizde bazı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın hayatındaki oluşumlar sizin hayatınızı etkileyebilir. Taşınma, yer değiştirme etkileriniz yüksek olacak. Bu haftasonu ve dolunayda hayata esnek, rahat ve aşkla bakıyor oluşunuz sizi mutlu ve tatminkâr kılabilir.

 


Oglak

 Oğlak Burcu:

Aralık ayında henüz harekete geçmemelisiniz. Dinlenmek, ruhani konulara eğilmek, hayatın anlamına kafa yormak size iyi gelecek. Planlarınızı oluşturmalısınız. Yakın çevreniz Bu Pazartesi sizi önemli konularda yanıltabilir, bu aybaşı önemli işlerde buna dikkat edin.

Bazı aksiliklere ve sorunlara açık olabilirsiniz. Bu hafta özellikle Perşembe günü, ortaklaşa para konuşalarında önemli şanslara sahip olabilirsiniz. Hoşlandığınız biri varsa birbirinize tutkularınızdan bahsetmek öne çıkabilir.

Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin para evinizde hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı temsil eder. Bu dönem boyunca paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda, maddi alanlarda, mücadeleleriniz artacak.

Mars harcatmayı sevdiğinden yine parayla ilgili mücadeleleriniz artsa bile, özel hayatınıza dayalı harcamalarınızda artabilir. Cumartesi oluşacak dolunay iş, hizmet ve sağlık alanlarınızı etkileyecek. İş alanlarınızda beklenmedik olay ve sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun zamandır uğraştığınız bir projeniz varsa, bu proje nihayete erebilir veya sıkıştırmalarla son halini alabilir.

 

Enerjinizin düşük olması veya karamsar düşünce yapınız sağlığınıza olumsuz yansıyabilir. Biraz daha enerjinizi yükseltmeli ve iyimser tutumlar geliştirmelisiniz. Bu dolunay, ev ve aile hayatınızda ve düşüncelerinizde sizi destekleyecek.

 


Kova Kova Burcu:

Aralık ayı sosyalleşmeniz artacak, davetler, organizasyonlar, grupsal aktiviteler içinde yer alacaksınız. İş sorumluluklarınızdan arta kalan zamanlarda rahatlamak için sevdiğiniz dostlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. Bu Pazartesi, arkadaşlarınızla parasal işlere kalkışmayın.

Bu hafta özellikle Perşembe günü, önemli bir ortak proje sosyal çevrenizden size ulaşabilir. Bir teklifle karşılaşacaksınız. Kalbiniz boşsa, arkadaşlarınız bu hafta size çöpçatanlık yapabilirler. Cuma günü, mars kova burcuna geçecek ve sizin kişisel alanınızda hareket etmeye başlayacak. Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı temsil eder. Bu dönem içinde hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, mücadeleleriniz artacak.

Bir kaç aydır üzerinizde hissettiğiniz yorgunluk ve enerji kaybı, yerini daha sağlam ve konsantrasyonu yüksek bir enerjiye bırakacak. Mars hızlı ve düşüncesizce hareket etmeyi gerektirdiğinden, fiziki gücünüze, kaza ve sakarlıklara karşı kendinize dikkat etmelisiniz ve gripten, enfeksiyonel hastalıklardan uzak durmalısınız. Artık harekete geçmek ve sadece kendiniz için mücadelenizi vermek isteyeceksiniz.

 

Cumartesi günü yaşayacağınız dolunay, aşk hayatınızı etkileyecek. Âşık olabilir, aşkı yaşayabilir, aşkla ilgili kararlar alabilir veya bir çocuk konusu gündeminizde olabilir. Bu tarihten sonra hayatınızda hızlı değişimlere ve ani olaylara açık olun, yakın çevrenizde de sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Kendinizi olasılıklara ve yeniliklere açtıkça bu dönemden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

 


Balik Balık Burcu:

Aralık ayı adeta en çok çalışan ve toplumsal alanda rolünü üstlenen bir burç olarak yerinizi alacaksınız. Kafanızı iyice netleştirin ve karşınıza gelecek olan fırsatları kaçırmamaya çalışın.

Bu Pazartesi, iş görüşmelerinizde kafanız bulanık ve net olmayabilir. Dalgınlıklardan uzak durun. Bu hafta iş alanlarınızda kurduğunuz güzel ilişkiler yeni iş projeleri ve adımları olarak size geri dönebilir. Güzel iş teklifleri alacaksınız. Cuma günü mars kova burcuna geçecek ve sizin kadersel alanınızda hareket etmeye başlayacak.

Mars gezegeni, yaşamsal enerjiyi, savaş ve mücadele alanımızı temsil eder. Yani hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kişisel alanlarınızda mücadeleleriniz ve zorlanmalar görülebilir. Enerjiniz düşük olacağından, ateşli hastalıklara, enfeksiyonel durumlara, alerjilere karşı dikkatli olmalısınız.

 

Bu dönem vitaminlerinizi ihmal etmeyin. Marsın buradaki hareketi düşmanlarınıza karşı hareket hakkını kolaylaştıracağından, beklenmedik etkilere ve planlanmış saldırılara hazırlıklı olun. Özellikle yakın çevre alanlarınızda ve kariyerinizde kendi kuyunuzu kazmayın ve sırlarınızı herkesle paylaşmayın. Cumartesi günü oluşan dolunay aile hayatınızda önemli kararları tetikleyebilir. Yine kariyer ve iş alanlarınız bu etkiden nasibini alacak. Aile hayatınızda gerçekleşecek olaylar, iş alanlarınızı olumsuz etkileyebilir, ya da iş alanlarınızdaki sıkışmalar aile alanlarınızda zorlanmaların habercisi olabilir. Yine de parasal konularda hayata bakış açınız esnek, farklı ve rahat olacağından zorlanmaları çok da kendinize problem etmeyeceksiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın