Güncel Yorumlar Semadan Haberler

Batı – Güney’e Karşı – İkizler Dolunay

Batı - Güney’e Karşı - İkizler Dolunay - Hande Kazanova
Bu yazıyı paylaşın;

BATI – GÜNEYE KARŞI!

23 Kasım 2018 08:39’da 0 derece İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay zamanları olayların en görünür olduğu, yeniay zamanı başlattığımız adımların karşılığını aldığımız zamanları gösterir. Güneş ve Ay karşı karşıya geldiği için mantık ve duygular bir savaş halindedir. Gelgitler ve duygusal hassaslıklar yüksektir.

İkizler burcu kısa bilgi ve iletişimin burcudur. Mantığın öne çıktığı, çözümün karşımıza geldiği, kısa vadeli sonuçlara ve bilgiye odaklanmayı, yakın çevremizle ilgili konu ve olayları temsil eder. Burada oluşan Dolunay olaylara mantık çerçevesinden, çözüme yönelik bir şekilde kısa ve net yaklaşmamız gerektiğini gösterir.

Ama bu dolunayın yöneticisi Merkür geri harekette, düşüşte ve Neptün’den zor bir açı almakta. Yani mantığımız iyice yerlerde olacak. Dolunay’ın dispozitörü Merkür Antares sabit yıldızıyla birleşiyor. Antares sabit yıldızı otorite, büyük güç ve dikbaşlılıkla, savaş ve yıkıcılıkla, şüphe ve hırsla alakalı olduğu için çözmemiz gereken konu ve olaylarda dikkatli olmalıyız. Dikbaşlı davranabilir, geri adım atmayabiliriz. Fazla otoriter tavırlar gerginlikleri agresifliği tetikleyebilir. Merkür Neptün’den aldığı zor açıdan uzaklaşırken, Mars gezegenine dik açı yapmaya hazırlanacak. Güneş, Ay, merkür Mars’a kare açı yapacaklar. Mars’da Fomahault sabit yıldızıyla birleşiyor. Fomahault takım yıldızı idealistliği, itibarı, hayalciliği, yüksek idealleri temsil eder. Okült bilimlere merakı öne çıkarırken yüksek ideallerin saf olması gerekliliğini vurgular. Çıkarlar için kullanılan bilgi ve deneyimde kişiye büyük testler, sınavlar verir, itibarını geri alır. Bu yüzden bu Dolunay’da bu iki sabit yıldızın çarpışmasına tanık olacağız.

Bu dönemde olaylar karşısında ne kadar hayalci davrandığımızı görebilir, hayalkırıklıkları, sorunlarımızı mantıkla çözmek istesek bile kendimizi tutamayabiliriz. Karşımıza bir sürü bilgi ve sonuç gelebilir. Bu bilgiyi salt kendi amaçlarımız için kullanmak doğru olmayacak. Şüphelerimiz artabilir, kimseye güvenmeyebilir, hırslarımızın bizi yönetmesine izin verebiliriz.

Sağlık açısından bu Dolunay’da nefesle ilgili problemler, kalp sorunları, ameliyatları, kas gerginlikleri, baş ağrıları, doku iltihaplanmalarına açık olabiliriz. Ay Alycone Sabit yıldızıyla birleşmekte, bu da gözlerle ilgili sıkıntıları tetikleyebilir. Bu dönemde madde ve ruh arasında çatışmalar yaşayabilir, iyimser olsak bile çok çabuk kederlenebiliriz. Sonradan pişman olmamak adına bu dönemde vereceğimiz kararların üzerinden bir kez daha geçeceğimizi söylemekte fayda olacak.

Olayların hızlanacağı ve biraz da kontrol etmekte zorlanacağımız bu dönemde yüzleşmeler karşısında abartmadan, çok hırslanmadan, kedere yenik düşmeden kısaca dramaları sevmeden yolumuzda ilerlemeliyiz. İletişime ve ilişkilerimize ekstra özen göstermeliyiz. Ay sonuna kadar büyük olaylara hazır olmalıyız! 23-24-26 Kasım bu anlamda dikkat çekici. Fırtınalar, deniz felaketleri, nükleer felaketler, yangınlar, patlamalar, suikastler, sis gibi doğa olaylarına açık bir dönem. Yine 24 Kasım civarında sınırlarımızdaki sorunlara ve hareketliliğe açık olmalıyız.

Güney ( fomahault) batıdan (Antares) esen rüzgar LODOS u tetikleyecek! Bu Dolunay Lodos’a teslim olun…

 

Hande Kazanova

Diploma A.S.A, İsar Cap, OPA

 

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın