Neler Oluyor Hayatta Semadan Haberler

9 Mart 2016 Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

09 mart 2016 03:54 te Balık burcunda Tam Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma daha çok Endonezya, Pasifik ve Güney Asya dan görülecek. Bir tutulma hangi bölgelerden veya ülkelerden görülüyorsa, o bölge veya ülkeler üzerinde değişimi gerçekleştirir.

 

Güneş tutulmaları kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda Güneş, Ay ve diğer Gezegenlerinizle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir.

Bu Tutulma Değişken nitelikte bir tutulma olacak. Tutulmanın Değişken burçta olması karmaşık ve karışık durumlar yaratır. Açılarla tetiklenmedikçe konular netlik kazanmayabilir.Yine değişken burçlarda oluşan tutulmalar, grevler, suçlar, din ve eğitimde sorunları hayatımıza taşır. Kıyı ve deniz kazaları, hızlı değişimler, ilaç, uyuşturucu, kargaşa ve bağımlılıkları tetikler.

Su elementindeki tutulmalar, sularla, denizlerle ilgili sorunları, doğal felaketleri, aşırı yağışları, nehir sularının taşmasını, sel baskınları, gelgitlerin yüksek olması, tufanları, deniz kazalarını, boğulmaları, likit ve sıvılarla gelen hastalıkları, tsunami etkilerini hayatımıza taşıyabilir. Yine önemli bir insanın ölmesi, kimyasallar, petrol ve yağlarla ilgili konuların veya bu alanlardaki sorunların da karşımıza geldiğini görebiliriz.

Bu tutulmayla beraber kaderin cilvesi dediğimiz konu ve olayların hızlandığını görebiliriz. Büyük hayaller büyük idealler, vizyonlar Balık burcuyla alakalıdır. İnançlar, hayaller, önseziler ve rüyalarımız öne çıkabilir. Balık burcu duygusal yanımıza hitap ettiği için kafa karıştırıcı, altüst edici olaylar yaşamaya meyilli olabiliriz. Güneş tutulmaları başlangıçlarla alakalıdır, bu süreçte yeni durum ve koşulların başlaması adına, bir şeyin tam anlamıyla bitmesi gerekebilir ve duygusal bağımlılıklardan kaynaklı olarak vedalaşmak bize zor gelebilir.

Tutulmanın Kiron’la birleşmesi, geçmişten gelen veya bu dönemde yaşanan olaylar sonucunda sarılması gereken yaralarımız olduğunu gösteriyor. Geleceğimizi iyileştirmek için geçmişi onarmalıyız. Bu süreçte eski alışkanlıklar ve kalıplar sorgulanabilir. Alternatif, doğal ve farklı metotlar bizi doğruya götürebilir. Güneş tutulmasının karşısında Jüpiter olması, etik ve ahlaki olmayarak hareket ettiğimizde kaybedebileceğimizi, bastırılmış, geriye itilmiş, geçmişten gelen yaralarımızın, borçlarımızın bizi mutsuz, düşünmeden hareket eden, abartan durumlara, taşkınlıklara sokabileceğini göstermekte. Ilımlılık, otokontrol ve öz disiplin Jüpiterin bizi götüreceği aşırılığı aza indirecektir. Yeteneklerimiz ve yapabileceklerimiz konusunda kendimizi aşırı zorlamamamız gerekiyor.

Kendi içimizde derinlere dalma, meditasyon ve dualar için harika bir zaman dilimi olacağını söylemeliyim. Bu dönemde rüyalarımızı not alalım, önsezilerimizi takip edelim. Bizi ve inancımızı test eden olaylar, korku ve şüphelerimizi doğrulayan adımlar görünen resim olabilir. Yeni arayışlar ortaya çıkabilir, yeni iş çalışmaları, kendi iç dünyamızla uyumlu işler çıkarmamaız kurtarıcımız olacaktır.

 

Ne olacaksa olacak!

 

Balık burcu kabullenişi, kendimizi suçlu hissetmeyi, bir anlamda kendimizi kurban rolü içinde bulmamızı temsil ettiğinden, olan biten olaylardan kendimizi suçlu ve sorumlu hissedebiliriz.

Bu süreçte kendimize acımak, kurban psikolojisinde bulunmak, pasif kalmak ve kafamızın karmaşık olması bize zaman kaybettirebilir. Yapamadıklarımız ve için kendimizi suçlu hissetmemek bu süreçte çok önemli. Kendimizi diğer insanlarla karşılaştırmamalıyız.

Bu psikolojilerden bir an önce sıyrılmalı, herşeyi bizden daha büyük bir iradeye Allah’a teslim etmeli, yapabileceklerimiz için harekete geçmeli ve gelen herşeyin hayrımıza olacağını kabul etmeliyiz.

Bunlar bireysel olarak yaşayacaklarımız, bu tutulmanın Türkiye üzerindeki etkilerine bakacak olursak;

Tutulma anında Oğlak burcu yükseliyor, Yükselen Yöneticisi Satürn Yay burcunda ve 12. Evde yerleşmiş. Buradan işlerin kontrolümüzde olmadığını anlayabiliyoruz. Özellikle yönetimle, devletin işleyen mekanizmalarıyla ilgili konularda beklenmedik sıkıntı ve sorunlar oluşabilir. Yine tutulma haritasında tutulmanın 3. Ev konularını tetiklediğini görüyoruz. Yayıncılık, basın, radyo, iletişim, eğitim konuları, ulaşım, posta, komşu ülkelerle ilgili konu ve olaylar hayatımızın merkezine yerleşebilir. Tutulmanın yöneticisi Neptün’ün Merkür’le teması bu alanlarda karşımıza çıkacak fikirlerin ve konuşmaların yanıltıcı ve bir o kadar karmaşık durum ve koşulları içerdiğini gösteriyor.

Türkiye Haritasının üzerine Tutulma anını oturttuğumuzda, bu tutulma Türkiye için önemli zira tam tepe noktasında gerçekleşiyor. Tutulma 10. Evimiz olan İktidar ve hükümet alanında gerçekleşmekte. Bu tutulmayla beraber karşımıza gelecek olaylar ve alınacak anlık kararlarla,Türkiye’nin dış politikada duruşu, statüsü test edilebilir. Hükümet kendi içinde değişimler yaşayabilir veya yeni bir politikaya geçilebilir. Anlık değişimler ve sürprizler oluşabilir. Burada gençlerden, meclisten, kadınlardan alacağı destek yüksek görünüyor. Uygulanan politikalarda etik, ahlaklı ve abartmadan atılacak adımlar kazandırabilir. Türkiye kendi içinde de iniş çıkışlar yaşayabilir, ayrıca uğraşacağı dış güçler zaman zaman alınan kararlarda geri çekilmeleri, sıkıntı ve sorunları tetikleyebilir. Yine hukuk, yüksek eğitim, dış ticaret, uluslararası ilişkiler, turizm, yabancı ülkelerle yapacağımız ticari anlaşmalara dikkatli ve temkinle yaklaşmak önemli olabilir.

 

Bu süreçte geçmişte düşülen hatalara düşülmemeli. Olayları kontrol ederek, gerçeklikten uzaklaşmadan adımlar atılmalı. Neptün’ün Türkiye haritasının Güney Ay düğümüyle kontağı, geçmişte yaşadığımız olayların bir benzerine çekilmememiz gerektiğini, tuzaklara düşmemek gerektiğinin altını çizmekte. Hayalperest davranmak, olguları kontrol etmeden hareket etmek, sürüklenmek, kendimizi nasıl olsa birşey yapamam diyerek tamamen bırakmak bize kaybettirebilir. Geleceğimizi iyi bir noktaya taşımak için geçmişimizi şifalandırmalı, onarmalıyız.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

 • Cevaplamak
  HÜLYA KALDAN
  20:29'de Mart 9, 2016

  Hande hanım merhaba oğlum 24.9.1992 doğumlu zor günler geçiriyor sizden rica etsem bunu yorumlarmısınız?

 • Cevaplamak
  HÜLYA KALDAN
  20:31'de Mart 9, 2016

  Hande hanım merhaba oğlum 24.9.1992 doğumlu zor günler geçiriyor yorumlarmısınız.Teşekkürederiz.

Bir Cevap bırakın