Güncel Yorumlar Haftalık Yorumlar

5 – 11 Şubat 2024 Haftalık Burç Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

BİR KAPI KAPANIR, DİĞER KAPI AÇILIR!

Haftaya Ay Yay burcundayken başlıyoruz yabancı ortamlar, dış yerlerden gelecek önemli haberler, uluslararası ilişkiler, ticari faaliyetler ya da eğitim, seyahatlerle ilgili konular bu hafta gündemimize yerleşebilir. Mültecilerle, göçmenlerle ilgili durum ve olaylarla daha fazla ilgili olabiliriz. Din ve felsefe, adalet, yargı ve hukukla ilgili konular bu hafta konuşacaklarımız arasında yer alabilir.

Pazartesi günü iletişim gezegeni Merkür Kova burcuna geçiyor. Sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız, iş birlikleri, takım çalışmaları aynı zamanda toplumsal konu ve olaylar her tür azınlık hakları, özgürlükler bu alanda verilecek mücadelelerin devrede olacağını gösteriyor. Aynı zamanda teknoloji, bilim, elektrik, elektronik, uzayla bağlantılı konu ve olayları da daha fazla konuşacağız. Kova burcu deyince aklınıza sistemi yıkmak gelir. Toplumsal bilinçle hareket etmek Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle beraber daha fazla hayatımızda hız kazanacak. Merkür’ün Kova burcunda geçirdiği iki haftalık süreç boyunca reformist hareketler öne çıkabilir.

Bu pazartesi Merkür’ün Plüton’la kavuşumu devrede olacak. Bu da takıntı ve obsesif tavırları artıran bir etkidir. Bazen düşündüklerimizi karşı tarafa baskı yoluyla aktarmak isteyebiliriz. Daha ciddi ve kendi bildiğimizi okuma tavrında olabiliriz. Merkür Plüton kavuşumları bunları artırıcı bir etkidir ama yine de insanları ikna etmek bu dönem çok daha kolay olabilir. İstediğimiz sonuçları almak ve başkalarını etkilemek için harekete geçebiliriz.

Salı günü Venüs’ün Kuzey Ay düğümüyle bir dik açısı var. Bu da ilişkileri idare etmenin çok kolay olmayacağı anlamına geliyor. Maddi konular para piyasaları parasal yönden hızlı bazı duyumlarla hareket edeceğimizi satışların devrede olacağını işin içerisinde Venüs olduğu için altın ve dövizde hareketlilikleri bu hafta bekleyebiliriz. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

8 Şubat Perşembe günü önemli çünkü Güneş’in Uranüs’le bir dik açısı devrede. Güneş Uranüs dik açıları şaşırtıcı ve beklenmedik durum ve olayları karşımıza getirebilir. Ani hava değişimleri, havalarda değişik koşullar oluşabilir beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz gerginliklerin aynı zamanda grevlerin, isyanların, toplumda baş kaldırışların devrede olduğu bir zamanı temsil eder. Doğal afetler, patlamalar, depremler, toplumsal galeyanların da önemli olacağı bir dönem olabilir. Elektrik ve elektronikle ilgili sorunları, iletişim problemlerini Güneş’in Uranüs’le olan dik açısında sıklıkla görebiliriz.

Yine Perşembe günü Mars’ın Neptün’le olumlu açısıyla hareket etmek istediğimiz alanlarda başka insanlardan yardımımız yüksek olurken toplumun yararına atacağımız adımlarda hayat bizi destekliyor. Venüs’ün Uranüs’le olan olumlu açısı Salı günü yaşadığımız dengesizlikleri toparlama gücü adına gereken cesareti ve güzelliği bize verecek.

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe ay sınır dışı hareketinde olacak. Duygu durumlarımız çok çabuk dalgalanabilir. Bizimle aynı fikirde olmayan, tanımadığımız insanlara karşı çabuk tepkiler verebiliriz.

Salı günü yanıltıcı etkilerin, politik istikrarsızlıkların ve bazı doğal afetlerin devrede olacağı bir zaman dilimi olabilir. 9 Şubat Cuma günü Venüs’ün Satürn’le olan dik açısı para konularında ve ilişkilerde aradığımızı bulamama, yalnızlaşma, yalnız kalma ve kaybetme korkusunu hissettirebilir.

Şimdi gelelim Yeni Ay’a…

Cumartesi gecesi 01:59’da 20 derece Kova burcunda bir Yeni ay gerçekleşecek. Kova burcunda Merkür ve Jüpiter dik açısıyla giriyor bu Yeni ay. Özgürlük, sosyal ve toplumsal konular, bilim, teknoloji, elektrik, elektronik, uzay alanları, endüstriyel alanlar, havacılık, radyo, iletişim, televizyon, internet gibi konular Kova burcu tarafından yönetiliyor. Astroloji, sosyoloji, psikoloji, alternatif bilimler, devrimler, isyanlar, özgürlükler, azınlıklar, haklar bu Yeni Ay’la beraber önem kazanabilir. Eşitlik ve demokrasi konuları vurgulanır.

Güneş’in Uranüs’le olan dik açısı da daha çok kendi özgürlüğümüz ya da toplumda değişmesini istediğimiz olaylar karşısında tepki vereceğimizi ve çok çabuk beklenmedik durumlar altında kalacağımızı da bize anlatır gibi. Eski ile yeni arasında köprü kurmaktır Kova burcu. Köprü görevi gören bütün alanlar barajlar öne çıkabilir.

Ankara’ya göre çıkarılmış olan haritada Akrep burcu yükseliyor. Krizler, duygusal değişimler, şifalanma, dış borçlar, kredi, vergi, faizle ilgili konular önem kazanabilir. Yükselen yöneticisi Mars Oğlak burcunda hem para hem de yakın komşu alanlarına yerleştiğini görüyoruz. Para konularında düzen, yapılaşma ve inşaat konularında birtakım harcamaların devrede olacağını bize gösteriyor. Özellikle Mars’ın Neptün’le olan olumlu açısı yeniden yapılanma, sorunlu yerler için yapılacak harcamaların öne çıkması anlamına gelebilir ama Mars’ı ikinci evde gördüğümüzde harcama alanıdır ama bunu kontrollü yapılırsa burada da durum ve olayları toparlayabiliriz. Şans noktası da birinci evimizde bu iyiye işaret. İkinci evin yöneticisi birinci evde, parayı bir şekilde bulacağız ve parasal konularda bazı düzenleri de oturtmaya çalışacağız gibi görünüyor fakat Mars Plüton’la kavuşuma gidiyor. Komşu ülkeler arası çıkacak savaş, gerginlikler, iletişim, ulaşım ağındaki aksamalara karşı dikkatli olmalıyız.

Yeni ayın 3. evde olması iletişim, haberleşme, ulaşım, ticaret, demir yolları, deniz trafiği, hava taşımacılığı ya da ulaşımla ilgili konuları karşımıza getirirken habercilik, internet, dergiler ve gazeteciler bu Yeni ayda daha fazla etkilenebilir. Bu alanlarda beklenmedik bazı olaylar yaşanabilir. Dedikodulara ve söylentilere de açık olmamız gerekecek. Bu Yeni ay haritasında Satürn’ün 4. ev girişinde konumlandığı görüyoruz. Bu da emlak sektörü, madencilikle ilgili konular, tarım, ziraat ve inşaat sektöründe yeni düzenlemelerin ya da bazı sıkıntıların karşımıza gelme olasılığını gösterecek.

Haritada Satürn 4. Eve yerleşmiş durumda. Soğuk hava koşulları, depremler ve binaların yıkımı, maden kazaları yaşanabilir. Muhalefet partileri açısından da olumsuz bir dönem çünkü 4. ev muhalefet, 10. ev iktidar partisini destekler ve burada Satürn gibi ağır bir gezegenin olması muhalefet ayağının daha dikkatli adımlar atması gerektiğini gösteriyor. Toprak ürünleri zarar görebilir ve kıtlık gibi etkiler devreye girebilir.

Türkiye haritasında bu Yeni Ay’a bakarsak;

Uzun mesafeler, uluslararası ticaret, mahkemeler dinle ilgili konular, eğitim, öğretim üyeleri, hakimler, hukuk davaları, göçmenler ve mültecilerle ilgili konuları daha fazla konuşacağız. Dışişleri Bakanlığı 9. evle bağlantılı olduğu için önümüzdeki dönem Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği kararlar, konuşmalar bu alanda karşılarına gelen durumları nasıl yönettikleri de önemli olacak. İşletmelerin biraz daha sıkışacağı bir zaman dilimine gidiyoruz vergiler artabilir. Mahkemeler artabilir mecliste yasa çıkarılmasında bazı sorunlarla karşılaşabiliriz burada toplum olarak duygusal abartıların da devreye gireceğini söyleyebiliriz. Yeme-içme konularında aşırılıklar, savurganlık enerjisine dikkat edelim. Obezitenin, fanatizmin artacağını öngörebiliriz. Kadın hakları ve çalışanların hakları ile ilgili konularda da sıkıntılarla karşılaşabiliriz.

Bu Yeni ay haritası 9. evimizde, uzak çevre alanımızda. Uzak ülkeler, iş birliği içinde olduğumuz ticaret, ithalat, ihracat yaptığımız ülkelerle bağlantılı olacağı için Türkiye’nin Neptün’üyle karşıt açı içerisinde olacak bu Yeni ay bu da yakın çevremizde olup biten konulara gerçekçi bakamayacağımızı, yanıltıcı etkilerin devrede olacağını gösteriyor. Yine yakın çevremizde yanıltıcı olayların bizi de işin içerisine çekmeye çalışacağını ve burada çok dikkatli olmamız gerektiğini de bizlere anlatıyor gibi.

Jeodezik haritalara baktığımızda;

Bu Yeni ayın özellikle yükselen noktasındaki hat geçişleri Endonezya’dan, Hong Kong’dan, Çin, Bejin ve Tayvan’dan geçiyor özellikle bu Yeni ay ve sonrası burada hareketlilikler görülebilir. Burada önemli kararlar ama bu kararlar Uranüsyen beklenmedik bazı durumları karşılarına getirecek.

Yine IC Uranüs hattı Malezya’dan, Jakarta’dan, Tayland’dan Çin’in orta bölümü ve Moğolistan’dan geçiyor. Burada beklenmedik bazı insani hareketlilikler ya da deprem ya da hava koşullarından kaynaklı olarak birtakım sıkıntılar görülebilir.

IC Neptün hattı burada bir çözülme enerjisi var. Neptün denizler sulardan gelecek olan sıkıntılar problemler ya da politik istikrarsızlıklar, komplovari birtakım etkilerin devrede olacağını bize gösteriyor. Umman, Güney Yemen, Tahran ve Hazar Denizi’ne bu Yeni ay ve sonrası 15 gün boyunca gözler çevrilebilir.

Maalesef IC- Satürn kavuşumu Kilis Osmaniye bölgelerini hareketli tutabilir. Buralarda beklenmedik bazı olaylar deprem ya da su baskınları olma potansiyelini gösteriyor ya da madenlerle ilgili bir takım sıkıntı ve problemler olabilir. Lübnan, Hayfa, Filistin ve İsrail’den geçtiğini de görüyoruz buralarda zorlayıcı etkiler de devrede olacak gibi görünüyor.

Uranüs ve Descendant hattı Marmara Denizi, Avrupa yakası, İzmir, Foça, Seferihisar ve Moskova hattından geçiyor. Burada da ufak tefek deprem, olumsuz hava koşulları gibi sıkıntılar olabilir.

Bu Yeni ay Polonya, Bosna Hersek, Macaristan, Slovakya, Yugoslavya, Arnavutluk, Namibya, Angola, Kongo Cumhuriyeti ve Libya ve Çad’ı etkiliyor. Buralarda iç karışıklıklar artabilir. Kıtlıktan kaynaklı olarak bazı sorunlar görülebilir.

10 Şubat Yeni ayının bu hatları dünya geneline de yayılmış durumda gibi görünüyor. Mesela IC Mars hattı İspanya, Madrid, Glasgow, Fildişi Sahili, Mali, Fas, Cebelitarık Boğazı’ndan geçiyor ki burada bir savaş enerjisi, bir anlaşmazlık, patlama, yangın ya da bir problemle karşılaşılabilir.

Trump’ı çok konuşuyoruz önümüzdeki dönemde. 10 Şubat’taki Yeni ayla beraber hatların Miami’den, Atlanta’dan, Chicago’dan, Indiana Polis’ten ve New Orleans hattından geçtiğini görüyoruz buraları önümüzdeki dönem fazlasıyla konuşabiliriz. Washington ve Küba tarafı biraz daha sıkıntılı olsa bile Mexico City’nin de dikkatli olması gerekebilir.

Herkese farkındalığı yüksek güzel ve şanslı bir hafta dilerim….

5 – 11 Şubat Haftalık Burç Yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım. Detayları devamını oku bağlantısına tıklayıp okuyabilirsiniz…


Okumak istediğiniz Burç Yorumu için, Burcun isme tıklayınız.

 Koç
 Boğa  İkizler  Yengeç
 Aslan  Başak  Terazi  Akrep
 Yay  Oğlak  Kova  Balık

KocKoç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar, uzak yerlerden alacağınız önemli haberlerle ve kendinizi dış ortamlara atma isteğiyle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta işle ilgili konular kariyerinizde bazı önemli sonuçlanmalar ya da beklediğiniz bazı haberlerin gelmesi gibi durumlara açık olabilirsiniz. Merkür’ün Kova burcuna geçişi ile Pazartesi gününden sonraki süreç sosyal çevreniz arkadaşlarınızla ilgili alanda hızlı bilgi akışlarını karşınıza getirebilir. Ortaklıklar, iş birlikleriyle ilgili alanlarınız açık olacak. Davetler, aktiviteler de öne çıkabilir. Merkür’ün Plüton’la kavuşumu bazı arkadaşlarınızı ya da sosyal çevrenizdeki insanları ikna etmek üzere bazı konuşmalar yapabileceğinizi de gösteriyor ama takıntılı davranmamaya özen gösterin. Parayla ilgili bazı beklenmedik durum ve olaylara da açık olacaksınız.

Cumartesi günü Kova burcunda bir Yeni ay var. Çevre değişimleri yapmak, yeni bir işe başlamak, işle ilgili konularda önemli adımlar atmak, sosyal çevreniz ile ilgili verilecek önemli kararlar bu Yeni ayın konusu olacak ama bu Yeni ay, yeni kararları, beklenmedik bazı koşulları ve durumları da içerebilir. Mesela evdeki hesap çarşıya uymayabilir siz aklınızda birtakım planlar yapabilirsiniz ama bu planlar düşündüğünüz gibi olmayabilir. Diyelim ki böyle bir durumla karşılaştınız buna hemen tepki vermemeniz gerekiyor. Böyle olduğuna göre vardır bunda da bir hayır diyerek yönünüzü değiştirmeniz ve buna göre önemli kararları almanız sizi çok daha rahat ettirecektir.

Üstlerinizden göreceğiniz önemli destekler Perşembe günü devreye girebilir. Bu aralar tutamayacağınız sözler vermeyin çünkü bol keseden atmaya meyilli olabilirsiniz özellikle bu işler geleceğinizi ilgilendiriyorsa parayla bağlantılıysa işin içerisinde arkadaşlarınız varsa bu etkiye bu Yeni ay zamanı dikkat edin. Sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınız bu hafta başında biraz dengesizlik yaşasa bile hafta sonuna doğru işleri rayına oturtacaksınız.


BogaBoğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar ortak parasal konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Ödenmesi gereken borçlarınız olabilir, geziye gitmeyi düşünüyorsunuzdur, bir banka işleminiz vardır bunlarla daha çok ilgili olacaksınız. Bunlarla ilginiz yoksa sizi heyecanlandıracak farklı filmler ya da kitaplarla hayal dünyanızı genişletebilir, kendinizi şanslı, mutlu, iyimser görebilirsiniz. Pazartesi günü Merkür Kova burcuna geçecek. Kariyeriniz, mesleğiniz, atacağınız adımlar önem kazanıyor. Üstlerinizle işinizle ilgili konuları konuşmak üzere şanslı bir dönem olabilir. Birden fazla işle uğraşıyorsanız bu işlerinizi organize etmek bazı arkadaşlarınızdan yardım almak ya da size ilginç gelen konu ve olaylarla da uğraşmak hoşunuza gidebilir. Önünüzdeki 15 gün boyunca iş hayatınızda kendinizi konuşmalarınızla, yaptıklarınızla, tavırlarınızla gösterebilirsiniz. Pazartesi günü Merkür’ün Plüton’la olan kavuşumu iş ortamlarınızda bir konunun kafanıza takılma potansiyelini hızlandırabilir. Annenizle olan bağlantılarınız bu dönemde biraz manipülatif ve yönlendirici de olabilir. Siz ailenizdeki insanları yönlendirmek isteyebilirsiniz ya da ailenizdeki insanların bazı fikirleri size empoze etmeye çalıştığını fark edebilirsiniz. Toplumsal konular amaç ve hedefleriniz doğrultusunda atacağınız adımlar aklınızda çok çabuk iz bırakacak ve burada gücünüzü kullanmak isteyeceksiniz. Kariyerinize dair önemli açılımlarınız var.

Cumartesi günü oluşacak Yeni ay bu konuları hızlı bir şekilde karşınıza getirecek ama sizin beklediğiniz tarzda rahat birtakım oluşumlar olmayabilir. Yeni ay öncesinde kadersel olarak iş ve aile ortamlarında yaşayacağınız konu ve olaylar tam da Yeni ay zamanı farklı değişik ve sürpriz kararlar almanıza neden olabilir köprüleri hemen yakmayın. Sizi daha az tanıyan insanlardan çok güzel destekleriniz var. Bu uzaktaki akrabalarınız olabilir evliyseniz eşinizin kardeşleri ya da akrabaları olabilir sizi tanımayan insanların bu dönem birçok konuda size faydalı olduğunu ve geleceğinizle ilgili alanlarda da sizi aydınlattığını görebilirsiniz.


İkizlerİkizler Burcu

İkizler ve yükselen İkizler özel hayatınıza odaklanarak haftanızı başlatıyorsunuz. Sevdiğiniz insanla yapacağınız plan program ya da hayatınızı ilgilendirecek önemli kararlar bu haftaya damgasını vurabilir. Bu hafta yalnız kalmak istemeyeceksiniz. Pazartesi günü Merkür’ün Kova burcuna geçişi ile seyahatleriniz hızlanabilir. 5 Şubat ve sonrası bu seyahatlerden büyük keyif alabilirsiniz. Eğitimle ilgili konulara kendinizi vermek, kendinizi geliştirmek, dil öğrenmek ya da size farklı gelen sosyoloji, psikoloji, astroloji gibi alanlarda kendinizi ortaya koymak önemli olacak. Sosyal medyayı kullanıyorsanız farklı bakış açısıyla insanların desteğini ve ilgisini kolaylıkla üzerinize çekecek aynı zamanda ilham verici yapınızla insanlara yol göstereceksiniz. Bu aralar eğitim ve seyahatle ilgili konularda kafanıza takılanlar var. Bu alanda önemli güçler elde etmek istediğinizi fark etmiş olabilirsiniz kendinizi biraz da yoruyorsunuz. Kendinizi çok fazla kapana kıstırılmış hissediyorsanız ya da kendinizi zorluyorsanız bu bazı korkularınızı, takıntılarınızı tetikleyebilir. Öğrenci bir İkizlerseniz bu ara konuşmalarınızla etrafınızdaki birçok insanı etkileme potansiyeliniz de yüksek olacak.

Seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarınızda atılacak önemli adımları, gelecek planlarınıza dair verilecek önemli kararları başlatmak adına Cumartesi günü Kova burcunda oluşacak Yeni ayı kullanmanız çok daha doğru olacaktır ama bu Yeni aydan birkaç gün önce beklenmedik durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Bir işinizin sonucuna ulaşmanız, bir davanın sonuçlanması ya da ticari bir faaliyette beklenmedik birtakım olayların devreye girmesi bir kapı kapanır bir kapı açılır niteliğindeki olayları karşınıza getirecek. Eğer birkaç gün öncesinde karşınıza böyle bir durum geliyorsa sıkılmayın üzülmeyin yeni kararlar alacaksınız ve bu kararlarınızı Yeni ay sonrası uygulayacaksınız. Belki sizin planlarınızla örtüşmemiş olabilir ama bazen plan değişikliği çok şeye de gebedir ve bunu da kendimizi akışa bırakarak yaparsak istediğimiz sonuçların karşımıza geleceğini görebiliriz. Beklenmedik yerlerden ve sosyal çevre ortamlarınızdan güzel destekler alabilirsiniz.YengecYengeç Burcu
:

Yengeç ve yükselen Yengeçler çalışma koşulları, gündelik hayatın ritmi, sağlığınızla ilgili konularla haftanızı başlatıyorsunuz. Kalça bölgenize, bacak ağrılarınıza ve yürüyüşten kaynaklı olarak bacakların alt kısımlarına dikkat etmenizde fayda var. Karaciğer yağlanması gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Pazartesi Merkür Kova burcuna geçiyor. Önümüzdeki dönem maddi konularda kafanızın daha çözüme yönelik çalıştığını görebilirsiniz. Bu alanda önemli adımlar atmak istiyorsanız Merkür’ün bu geçişiyle kafanız çözüme yönelik çalışacak ve çok daha rahat çözüm üreteceksiniz. Borç alma, verme, kefil olma gibi planlar varsa tam da bu planları konuşabileceğiniz insanlarla da bir araya gelebilirsiniz.

Kararlarınızı başlatmak istiyorsunuz bunun için Cumartesi günü Kova burcunda oluşacak Yeni ayı beklemeniz çok daha faydalı olabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde önemli değişimler var. Bu işten elde edilen gelirleriniz üzerinde fazlasıyla etkili işte burada kontrolü bir türlü sağlayamıyorsunuz o yüzden arkadaşlarınızın özel hayatında, ailevi ya da kariyerleri ile ilgili konularda yaşadıkları problemler size de yansıyabilir. Onlarla olan ilişkinizde bu yansımaları çok net görebilirsiniz. Para işleriniz varsa arkadaşlarınızla beraber çalışıyorsanız bu dönem beklenmedik durumlara karşı dikkatli olun. Hiç hayal edemeyeceğiniz bazı olaylar arkadaşlarınız tarafınızdan size de gelebilir. Durum ve olayları idare etmeniz, beklenmedik durumlar karşısında yönünüzü değiştirebilmeniz önemli olacak. Cumartesi günkü Yeni ayla beraber de 15 gün boyunca para ile ilgili konular ve hayatınızı ilgilendirecek önemli konularda önemli adımları devreye koyabilirsiniz. Birkaç gün önce bazı kapılar kapandıysa yönünüz değiştiyse ya da sizi değişime bir şeyler zorluyorsa buna karşı gelmeyin. Sevdiğiniz insan her koşulda yanınızda olacak sizi destekleyecek belki de onun yaşadığı parasal değişimlere sizin vereceğiniz tepkiler önemli olacak. O sizin her koşulda yanınızdayken o parasal konularda bir zorluk yaşarken ona sırtınızı çevirmeyin.


AslanAslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar bu hafta eğlenceli etkilerle başlıyor. Sinemaya gitmek, sanatsal aktivitelerde bulunmak, çocuğunuzla vakit geçirmek ya da aşka, flörte hayatınızda daha fazla yer ayırmak, canınız ne isterse bu hafta bu isteklerinizin peşinden koşabiliriz. Pazartesi Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle özel hayatınızı daha fazla dile getireceğiniz hem bireyselliğinizi hem özgürlüğünüzü hayatınızdaki insanla daha fazla konuşacağınız bir döngü başlıyor. Bu dönem öyle bir dönemdir ki ilişkinizde problemler varsa bu problemlere çözüm üretmek üzere harekete geçebilirsiniz.

Ortağınızla bir araya gelmek, gelecek planları yapmak, sözleşmelere imza atmak anlamında da şanslı bir dönem ama bunu Cumartesi günü oluşacak Yeni ay ve sonrası hızlandırabilirsiniz. Yön değişiklikleri de devrede olacak bu Yeni ayla beraber hatta Yeni aydan birkaç gün önce 8 Şubat civarı beklenmedik bazı olaylarla da karşılaşabilirsiniz. Bir ortağınız varsa evliyseniz o insanların hayatındaki sıkıntılar, ailevi sorunlar sizin ilişkinize de yansıyabilir ya da bu insanın sorunlara çok ciddi tepkiler verdiğini ve bazı şeyleri değiştirmek üzere önemli kararlar aldığını da görebilirsiniz. Önce bir şeyler bitiyor gibi görünebilir tam da bu Yeni ay zamanı, sonrasında değişimlere ayak uydurabilirseniz güzel olasılıkların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Bu hem ilişkiler hem iş birlikleriniz için geçerli olacak. Taşınmayı düşünüyorsanız bir kontrat yapacaksanız yine beklenmedik durumlara hazır olmanız gerekebilir. Takıntılarınızı sevdiğiniz insanla paylaşma arzunuz da yüksek. Sevdiğiniz insanı çok sıkmadan manipüle etmeden bu takıntılarınızdan bahsetmek ilişkinizde kurtarıcı bir faktör olabilir. Çalışma hayatınızda gündelik hayatın ritminde beraber çalıştığınız insanlardan güçlü destekler alacaksınız ve o insanların her koşulda işinizle, özel hayatınızla ilgili konularda da yanınızda olduğunu göreceksiniz.


BasakBaşak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar eviniz, aileniz, yuvanızda özgürleşme arzusuyla yapılması gereken önemli işlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Bu hafta daha çok özelinize, kendinize vakit ayırmanız çok daha doğru olacak. Pazartesi günü Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle iş hayatınız, çalışma koşullarınız, gündelik hayatın ritmi ve sağlığınızla ilgili konular önem kazanmaya başlıyor. Önünüzdeki 15 gün boyunca sağlığınızı gözden geçirmek, kontrollerinizi yaptırmak, yeni bir beslenme alışkanlığına başlamak anlamında önemli adımlar atabilirsiniz. Merkür bu alanlara girer girmez hem çalışma hem iş düzeninizle ilgili konularda çözüme yönelik hareket edeceksiniz. Problemlerinizi gidermeniz için Merkür yeni kapılar aralayabilir ve yeni yöntemlerle hareket edebilirsiniz. Merkür’ün Kova burcuna geçişi bilimi, teknolojiyi ya da yenilikleri hayatınızda daha fazla kullanacağınızı gösteriyor ama işinize dair başlatmak istediğiniz önemli kararlar varsa, sağlığınızla ilgili önemli kararlar almak istiyorsanız Cumartesi günü Kova burcunda oluşacak Yeni ayı beklemeniz çok daha doğru olabilir. Birkaç gün öncesinde bu alanlarda beklenmedik durumlarla da karşılaşma potansiyeliniz var. Mesela bir işten haber bekliyorsanız bu işin sonuçları ya da bu işten gelecek olan haberler çok da planladığınız gibi olmayabilir. Tam bir işe başlayacakken ortaya çıkacak bir durumdan kaynaklı olarak o işin yönünün de değiştiğini de görebilirsiniz. Şartlar çok fazla elinizde olmayacak beklenmedik durum ve olayları da hazırlıklı olmanız gerekebilir ama bir kapı kapanırsa bir diğer kapı açılır.

Yeni ayın birkaç gün öncesinde sağlığınız ve işinizle ilgili beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız, Cumartesi günü ve sonrası 15 gün boyunca hızlı olaylarla yeni olasılıkların hayatınıza girdiğini görebilirsiniz. Aşk hayatınız çok keyifli bu dönem sevdiğinizle beraber hem ekonomik olarak hem de planlarınız dahilinde güzel hareketlilikleriniz var bu da size iyi gelecek. Hayatınızda bir insan yoksa bir insanla tanışma potansiyeliniz de yüksek olabilir.


TeraziTerazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler iletişimi kuvvetli haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizden gelecek önemli haberler var ve onlarla önemli planlar yapacaksınız ama bu planlar uzun soluklu planlardan ziyade daha kısa vadeli olacak. Bu hafta hem yakın çevrenizle hem de ailenizdeki insanlarla iletişiminizi de kuvvetli tutacaksınız. Pazartesi günü Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle aşk hayatınız önem kazanmaya başlıyor aşkı daha fazla konuşacak daha fazla hissedecek ya da size keyif veren alanlara daha fazla yatırım yapacaksınız. Hobilerinizi hareketlendirebilirsiniz, sinemaya, tiyatroya gidebilirsiniz. Çocuğunuzla iletişiminizin hızlandığı bu dönem sevdiklerinize, özelinize vakit yaratmak moralinizi düzeltirken hem iş hayatınızda hem de gündelik hayatın ritminde çok daha doğru sonuçlar almanızı sağlayacak.

Aşk hayatınıza dair verilmesi gereken önemli kararlarınız varsa bu kararları Cumartesi günü oluşacak Yeni ay ve sonrası vermeniz çok daha mantıklı olacaktır ama birkaç gün öncesinde ve Yeni ay zamanı Güneş’in Uranüs’le olan dik açısı beklenmedik bazı koşullara takılacağınız anlamına gelebilir. Hayatınızda bir insan varsa yeni biriyle tanıştıysanız o kişinin hayatında oluşacak beklenmedik bir durum aşkınızı sekteye uğratabilir. Çocuğunuzun hayatında yaşanacak beklenmedik bir olay onunla olan ilişkiniz onun hayatında birtakım zorlanmalara neden olabilir. Spekülatif bir alanda çalışıyorsanız bir yerlere yatırım yapma potansiyeliniz varsa bu dönem yapacağınız işlerde bazı zorlanmalar ya da istediğiniz sonuçları elde edememe gibi durumlar olabilir. Koşulları çok zorlamamamız gereken bir dönemdeyiz. Güneş ve Uranüs dik açısı bize diyor ki şartlar ve koşullar elinde değil değişiklik yapman gerekiyorsa yapacaksın o yüzden çok fazla zorlamayın ve değişime açık olun. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, hobileriniz, geleceğe yönelik atacağınız adımlar bu Yeni ayın ana konularından olacak. Ailenizden destek almayı unutmayın çünkü bu ara aile hayatınızda keyfinize diyecek yok.


AkrepAkrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler haftaya parasal konularla giriş yapıyorsunuz. Maddi konularla uğraşacaksınız cebinize giren parayla ilgili olacaksınız. Bir seyahate gitmek istiyorsanız seyahatle ilgili parasal konuları gözden geçirmek ya da bununla ilgili küçük de olsa bir adım atmak bu hafta önemli olacak. Pazartesi günü Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle ev, aile ve yuva alanlarınız öne çıkıyor. Ailenizdeki insanlarla bir araya gelmek, bazı konuları konuşmak, problemleri çözüme ulaştırmak ya da ev değiştirmeyi yer değişikliği yapmayı düşünüyorsanız bu konularda neler yapabileceğinizi görmek önem kazanıyor. Pazartesi günü Merkür’ün Plüton’la kavuşumu ev ortamlarınızda bazı konuları uzatma olasılığını karşınıza getirebilir. Bir konuda takıntılı davranabilirsiniz aile büyüklerinizden bir insanın üzerinizde bir güç uygulamak istediğini düşünebilirsiniz ya da tam tersi siz fikirlerinizle vereceğiniz kararlarla aileniz üzerine baskı oluşturabilirsiniz. Bu takıntılar özellikle ev hayatınızda doğru bir şekilde karar almanızı sağlayacak.

Evinize, yuvanıza, ailenize ve yer değişikliğine dair vermeniz gereken önemli kararlar varsa bu kararları Cumartesi günü oluşacak Yeni ay ve sonrası vermeniz çok daha akıllıca olacaktır. Fakat bu Yeni ay Uranüs’le bir dik açı oluşturduğu için beklenmedik olayları karşınıza getirebilir. Yuva kurmak istiyorsanız evle alakalı girişimleriniz varsa özel hayatınızdaki insanın hayatında yaşanacak birtakım zorlanmalar sıkıntı ve problemler buna da engel olabilir. Beklenmedik durumlara nasıl vereceksiniz? 2018 yılından bu yana Uranüs’ün karşıt burcunuzda hareket etmesinden kaynaklı olarak değişimi sevmeyen bir burç olmanıza rağmen ne yaparsanız yapın bu değişimlere bir şekilde ayak uydurmanın da yolunu bulmuş olmanız gerekiyor. Eğer bulamadıysanız ve hala diretiyorsanız bu Yeni ay size çok önemli dersler öğretebilir. Her şeyi akışına bırakmanız gerektiğini en iyi siz biliyorsunuz ama tam da bu Yeni ay zamanı inatçılık yapmayın. Özel hayatınız, evle ilgili konular, aile ortamınızı işin içerisine alacak konularda beklenmedik durumlar karşısında esnek olmayı ihmal etmeyin. Bu ara iletişiminiz kuvvetli yakın çevrenizdeki insanların güç kazandığı bir dönemdesiniz o yüzden yakın çevrenizdeki insanlara danışmanın tam zamanı.


YayYay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak giriş yapıyorsunuz. Bu hafta sizin için fırsatlarla dolu olabilir. Duyacaklarınız karşısında planlarınızı aniden değiştirebilirsiniz ama bu hafta genelinde oldukça hareketli ve keyifli etkiler var. Merkür Kova burcuna geçiyor Pazartesi günü iletişimsel konular hız kazanıyor. Yakın çevrenizle bağlantılarınız önemli olurken yakınınızdakilerle iletişiminizi artırabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanıyorsanız bu dönem kafanız yaratıcı çalışabilir. Herkesten daha ön planda olabilirsiniz. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında, dijital platformlarda gücünüzü ortaya koymak önemli olacak. Yakın çevrenizdeki insanları etkilemek istediğiniz bir dönem olabilir o yüzden Pazartesi günü takıntılara karşı dikkatli olun. Obsesif davranışlar ön plana çıkarken zaman zaman bazı korkuların ya da endişeli durumların sizi esir aldığını da görebilirsiniz.

İletişimsel işlerinizde yakın çevre planlamalarınızda ve geleceğe yönelik adımlarınızda önemli kararlar almak istiyorsanız Cumartesi günü Kova burcunda oluşacak Yeni ay zamanı harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. Bu Yeni ay beklenmedik bazı durum ve olayları da karşınıza getirebilir. Yakın çevrenizden bir insanın aile hayatı ya da kendi hayatında yaşanacak bir olumsuzluk, beklenmedik bir durum sizin hayatınızı da bloke edebilir. Beraber çalıştığınız insanlarla daha verimli bir şekilde hareket etmek isterken orada yaşanacak bir olumsuzluktan kaynaklı olarak bunu yapamayabilirsiniz. İletişimsel işlerinizde zorlanmalar devreye girebilir. Dijital alanlarda birtakım işleriniz varsa, elektrik elektronik konularında beklenmedik sıkıntı ve sorunlara da açık olacağınız bir Yeni ay olacak. Bu Yeni ay bize şunu gösterecek şartlar ve koşullar her zaman elimizde olmak durumunda değil. Yeniliklere açık olmamız gerekiyor yeni şeyleri başlatmak arzusuyla hareket etmemiz gerekiyor ama bazen bazı koşullar elimizde olmayabilir. Bir kapı kapanırsa bir diğer kapı anında açılacaktır. Siz de bunu hayatınıza geçirin. Maddi konularda güzel gelişmeler var. Parasal işlerinizde beklenmedik yerlerden güzel adımlar devreye girebilir ve iş hayatınızda esnek yapınızla işlerinizi ne kadar rahat başardığınızı ve bu işlerin sonucunda da ne kadar rahat para kazandığınızı görebilirsiniz. Beklenmedik durumlar karşısında dikkatli olun araba kullanırken yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde tartışmalardan, ani tepkilerden mümkün olduğunca uzak durun.Oglak
Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, haftaya isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz ve bu hafta işleriniz konusunda beklediğinizi bulamayabilirsiniz. Pazartesi günü Merkür’ün Kova burcuna geçişi ile maddi konular önem kazanıyor. İki hafta boyunca parayla ilgili konuşacak, parasal görüşmelerinizi hızlandıracak, maddi konularda neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Kafanız çözüme yönelik çalışabilir. İş hayatınız seyahatlerinizle ilgili konular eğitime yapacağınız harcamalar da bu konuların içerisinde yer alıyor. Pazartesi günü parayla ilgili bir konuda obsesif davranma potansiyeliniz de yüksek ama etkilemek ve para almak istediğiniz birileri varsa, toplantılarınız varsa fikirleriniz ve görüşlerinizle de insanları etkileyebilirsiniz. İlhamınızla ya da onlar üzerine kuracağınız baskıyla da istediğiniz sonuçları çok rahat alabilirsiniz.

Parayla ilgili konularda vermeniz gereken önemli kararlar varsa ya da parayla bir şey satın alacaksınız, Cumartesi günü oluşacak Yeni ay ve sonrası 15 gün bu planlar devreye girebilir. Ama bu Yeni ay beklenmedik durum ve koşulları da karşınıza getirecek o yüzden spekülatif işleriniz varsa borsada yatırım yapıyorsanız ya da paranızı bozdurarak bir işe girecekseniz bu dönem risk almamaya özen gösterin çünkü şartlar ve koşullar çok elinizde olmayacak. Çocuğunuzun hayatında yaşanacak bir gelişme sizin hayatınızı da bloke edebilir. Çocuğunuza ekstra para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Aşk hayatınız için bu parasal konular gündeminizi meşgul edebilir. Bu dönem sevdiğiniz insanla büyük tartışmalara girmeyin, önemli kararlar almayın, ani tepkilerde bulunmayın. Unutmayın ki bir kapı kapanırsa bir diğer kapı açılır. Yeni ayın birkaç gün öncesinde para ile ilgili konularda herhangi bir anlaşmanız bozulursa bunu sıkıntı haline getirmeyin çünkü bu Yeni ay bu koşulları karşınıza getirecek ve buna doğru tepki verirseniz önünüzde yeni kapılar da aralanabilir. Kendinize güvendiğiniz bir dönemdesiniz çekiciliğiniz çok yüksek ve bu dönem kendinize yaptığınız yatırımların karşılığını da alacaksınız. Özel hayatınızdaki güzelliklere daha fazla odaklanmanız dileğiyle.


KovaKova Burcu

Kova ve yükselen Kovalar, arkadaşlarınızla yapacağınız planlarla haftanızı başlatacaksınız. Merkür Kova burcuna geçiyor Pazartesi itibariyle iki hafta boyunca görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz. Merkür sizin kadersel alanınızdaydı eliniz kolunuz bağlı gibi hissetmiş olabilirsiniz. Arkanızdan bir sürü dedikodu dönmüş olabilir. Odaklanamama enerjisi devreye girmiş olabilir ama şimdi hayat sizin tarafınızda. Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle hayatınız fazlasıyla hızlanıyor gücünüzü de tam anlamıyla hissetmeye başlıyorsunuz. Merkür’ün Plüton’la kavuşumu bazı fikirleriniz konusunda inatçı olmaya yatkın olacağınızı gösteriyor. Pazartesi arkadaşlarınız, sevdiklerinizin hayatı üzerinde baskıcı rolünüz devreye girebilir ya da kafanızdaki planları insanlar uygulamak istemediklerinde onları ikna etmek üzere baskı kurabilirsiniz. Biraz obsesif ve takıntılı tavırlarınız devreye girebilir. Hayatınızla ilgili konularda önemli değişim ve dönüşümler altındaysanız bazı endişelerinizi tetikleyecektir ama bu dönemi para kazanma ve keyif alma dönemi olarak görmeye çalışın. Hayatınızla ilgili önemli başlangıçlarınız varsa, yeni planlarınızı uygulayacaksınız ya da kafanızdaki fikirleri harekete geçirmek istiyorsanız Cumartesi günü oluşacak Yeni ayı bekleyin.

Bu Yeni ay sizin Yeni ayınız ama rahat etkilerle girmeyecek. Güneş’in Uranüs’le bir dik açısı devrede olacak. Bazı değişimler gündeme gelebilir ama bu değişimler sizin istediğiniz yönde olmayabilir işte burada vereceğiniz tepkiler önemli olacak. Aile hayatınızdaki değişimler, beklenmedik bazı durumlar çok çabuk tepki vermenize, isyankar davranmanıza neden olabilir ama unutmayın Perşembe günü böyle hissedeceksiniz. Bazı durumlarla karşılaştığınızda bu durumların çözümü olduğunu da bilin. Bir kapı kapanır diğeri açılır. Bunu ailevi koşullarda hayatınızın yönüyle ilgili vereceğiniz kararlarda kendinize bir ölçü edinin çünkü beklenmedik durumlar karşısında vereceğiniz tepkiler de önemli olacak. Ev, aile ve yuva alanlarınızda destekli olacaksınız ve dua ederek, kendinize gerekli vakti ayırarak olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz. Bu aralar sizi hareketlendirecek ilişkilerden ziyade kendi halinizde olacağınız ve platonik takılacağınız ilişkiler peşinde koşma potansiyeliniz de yüksek.


BalikBalık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, bu hafta kariyerinizde kendinizi göstereceğiniz konular öne çıkarken kalabalık ortamlarda bulunma isteğiniz yüksek olacak. Annenizle ilgili olaylar önem kazanabilir, annenize daha çok vakit ayırabilirsiniz. Ondan önemli haberler alabilirsiniz. Pazartesi Merkür’ün Kova burcuna geçişiyle elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyeceksiniz. Özel hayatınız, aile ortamlarınız, eviniz ve yuvanızla ilgili kendi köşenize çekilmek isteyeceksiniz. Büyük kararlardan uzak duracaksınız. Bir şirkette çalışıyorsanız bu dönem kapanmak ve verdiğiniz sözleri tutmak anlamında önemli olabilir. Kafanıza takılan bir sürü konu var özellikle Pazartesi bu konuların ortaya çıktığını ve sizi rahatsız ettiğini de görebilirsiniz. Olay ve durumları çok fazla büyütmeyin.

Cumartesi günü Kova burcunda bir Yeni ay var. Bu Yeni ay diğer burçlara göre hiçbir şekilde harekete geçmemeniz gerekiyor. O yüzden bu Yeni ay olumsuz şartlarınız, davranışlarınız varsa sigara, alkol kullanıyorsanız, tatlıya düşkünseniz bu alışkanlıklarınızdan kurtulmak adına desteklisiniz. Büyük girişimler konusunda destekli olmayacaksınız. Bu Yeni ay Uranüs’le bir dik açı oluşturuyor. Bu da yakın çevrenizde bulunan insanların hayatında önemli değişimler olabilir anlamına geliyor. Akraba ve kardeşlerinizin kariyerinde, sağlığında oluşacak bu değişimler sizi de etkileyebilir. Bu dönem bazı girişimleriniz, iletişimsel işlerinizde başlatmak istediğiniz konular varsa bu konularda beklenmedik durumlar karşısında dikkatli olmayı ihmal etmeyin. Bir kapı kapanırsa buna çok üzülmeyin arkasında başka bir konunun olduğunu bilin. Bu hafta sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızdan yana şansınız çok kuvvetli olacak o yüzden arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin. Hayatınızda bir insan yoksa gireceğiniz ortamlarda bir insanla tanışma potansiyeliniz de yüksek. Arkadaşlarınızla yapacağınız önemli konuşmaları bu hafta planlayabilirsiniz ama bu planlarınızı harekete geçirmek konusunda henüz destekli değilsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın