Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

4 – 10 Ocak Haftası Gezegen Faaliyetleri

Bu yazıyı paylaşın;

Haftaya ay akrep burcundayken ortaklaşa parasal işlerimiz üzerine eğilerek başlıyoruz. Bu hafta oldukça zorlayıcı haftalardan bir tanesi.

 

Salı günü, Merkür kova burcunda gerilemesine başlayacak! Cuma gününe kadar iletişimsel konularda, grupsal işlerde ve arkadaşlarımızla olan iletişimimizde yanlış anlaşılmalara daha yatkın olacağız. Hava elementindeki gerilemeler hem eğlendirici, hem de sinirleri bozan bir etki taşır. Bu süreçte bazen kendimizi önemsiz ayrıntı ve aktivitelerin içine gömülü olarak buluruz. Tutulmayan sözler veya randevular, makine hataları, bozulmaları, randevu ertelenmeleri, iyi niyetli olmamıza rağmen yanlış bilgilendirme veya bilgilendirilmeler önümüze gelebilir. Bu gerilemede verilen mesaj; zamanı iyi yönetme ve iletişimdeki açıklıktır.

 

Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçerek 25 ocak a kadar gerilemesini bu alanda sürdürecek. İş hayatımızla, finanasal durumumuzla, sorumluluklarımız ve yapmamız gerekenlerle ilgili olaylarda bir yavaşlama, akslikler ve sorunların ortaya çıkmasına hazırlıklı olmalyız. Güvenlik konuları, gerçekçi ilgiler endişe ve kaygılar bu dönemin konusudur. Toprak elementleri, değerlerimiz, para konuları, öz değerler, çalışma koşulları, sağlık ve pratik dünyanın gerçeklikleri ile ilgili olduğundan, tüm bu kaynakların gerçek değerlerini gözlemlemek ve farketmek zorundayız. İşimizin bizi tatmin edip etmediği, finansal kaynaklara vereceğimiz tepkiler bu dönem önemlidir. Hayatımızda gerçekten neler olup bittiğini görmek ve saptamalar yapmak için merkürün toprak gerilemesinden yararlanmalıyız. Kendi veya diğerlerinin değerlerine, varlıklarına, zorunluluklarına ve yükümlülüklerine yönelmek ve bunu yaparken objektifliği korumak en önemli önceliğimiz olmalıdır.

 

 

Bu hafta bir yandan kendimizi güçlü hissetmek isterken, diğer yandan çok kolay tepkiler vermeye meyilli olacağız. Obsesif, paranoyak etkiler, takıntılarımız, güç isteğimiz ilişkilerimizi zorlayabilir. Özel ilişkilerimizde de hayalkırıklıkları ve aldanmalar ortaya çıkabilir. Jüpiter’in gerilemesiyle beraber kendimizi geliştireceğimiz, büyüyeceğimiz, bize şans veren alanlarda işler biraz yavaşlayabilir. Gözden kaçırdıklarımızı farketmek anlamında bu süreci iyi kullanalım.

 

Haftasonu sorumluluklarımız artarken, Pazar günü Oğlak burcunda oluşan Yeniay’ la beraber iş, finans alanında önemli kararlar almak ve uygulamak yerine daha önceden karşımıza gelmiş, tamamlanmayı, nihayete ermeyi bekleyen işlerimizim üzerine düşelim.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 Yorumlar

 • Cevaplamak
  derya
  08:11'de Ocak 4, 2016

  Merhaba ben Başak burcuyum bu hafta neler olacakkkk?

 • Cevaplamak
  leyla
  09:23'de Ocak 4, 2016

  5ocak 1979 dogumluyum gezegen haritami merak ediyorum yardimci olurmusunuz

 • Cevaplamak
  seyda
  23:44'de Ocak 4, 2016

  Hande hanim iyi geceler. Yardimci olursaniz fikirlerinizi sunarsaniz cok ama cok sevinirim. bu konuda uzman bir goruse ihtiyacim oldugunu dusunuyorum. 2 aralik gunu erkek arkadasimla ayrildik uzun bir kavga donemi sonrasinda. erkek arkadasim tam bir ikizler ve ben de tam bir kova kadiniyim. uzun suredir devam ettigi icin biraz toparlanmakta gucluk cekiyorum ve 2016 burc yorumlarini okudum. tekrar bir araya gelme ihtimalimiz var mi ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Bir Cevap bırakın