Gezegen Faliyetleri Semadan Haberler

21 Mayıs 2012 Halkalı Güneş Tutulması

Bu yazıyı paylaşın;

Bugün yani 21 mayıs sabaha karşı 02:47’de İkizler burcunda Halkalı Güneş tutulması yaşanacak. Güneş tutulmaları dış enerjiyi ve görüntüyü ifade eder. Kişisel olmaktan çok, daha fazla toplumsaldır. Önemli olayları, başlangıçları ve bitişleri hayatımıza taşır. Hayatımızda derin etkiler yaratır. Eğer kişisel haritalarımızda güneş, ay ve diğer gezegenlerle birleşiyorsa, evine bağlı olarak büyük değişimleri ve dönüşümleri hayatımıza getirebilir. Bu halkalı tutulma daha çok Asya, Pasifik ve Kuzey Amerikadan görülecek.

İkizler Burcu, astrolojide ticaret, ilk öğretim, ulaşım, iletişim, yakın komşularla ilişkilendirilir. Merkür ise, medya, basın, haberciler, mesajcılar, posta, sekreterlik, öğretmenler, seyahatçiler, dedikodular ve hırsızların yöneticisidir. Merkür yönetiminde olan bu tutulma, bu alanlardaki yeni konuları, başlangıçları etkili bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

Hava elementinde oluşan tutulmalar ayaklanmaları, kargaşaları, yıkıcı rüzgarları, uçak kazalarını, parti çekişmelerini, ittifaklarda ve anlaşmalarda değişiklikleri hayatımıza taşır. Yine seyahat sırasında oluşan kazalar bizi etkileyecktir. Değişken burçta oluşan tutulmalar, sosyal hayatımızda, ticaret alanlarında iniş çıkışları tetikleyebilir. Bu tutulma sırasında telaşlı haberler, hızlı ziyaretler, kısa yolculuklar ön planda olacaktır.

Tutulmanın yöneticisi merkürün Jüpiterle birleşmesi, ortaya çıkacak haberlerde abartılı bir takım etkilerin olacağının göstergesi olabilir. Ticaret veya paraya dayalı ilişkilerimizde aşırı bir iyimserlikle davranabilir, tutamayacağımız sözler altına girebiliriz. Yine güneş-ay ve neptün karesiyle bizi yanlış yöne çekecek bilgiler, dedikodularda bizi asıl amacımızdan saptırabilir. Büyümek ve genişlemenin öne çıkacağı bu tutulmada, değişimi isteyenlere veya acı çekenlere karşı şiddet ve baskı gündeme gelebilir. (mars- neptün karşıtlığı).

Tutulmanın güney aydüğümüne yakın oluşması bazı sorunların ve kayıplarında oluşacağının altını çizmekte. Özellikle elimizde olmayan koşullar veya kadersel etkiler yüzünden acı çekebiliriz.

Türkiye haritasına bakacak olursak, bu tutulma Türkiye’nin 12.evini etkilemekte. Bu tutulmayla birlikte yeni anayasa oluşturmak için hızlı ve belki de fazla ayrıntıya girmeden, çalışmalar yapılabilir. Gizli örgütler, faaliyetler, terörist eylemlere ve beklenmedik olaylara karşı dikkatli olmalıyız. Yine hastane, hapishane, yardım dernekleri, devletle ilgili çalışma alanları, dini konular, tarikatlarla ilgili konu ve olaylar önümüzdeki dönem öne çıkacaktır. Medya ve sanatçılarla ilgili konularda da bir takım huzursuzluklar bizi zorlayabilir. Duyacaklarımıza hemen inanmamalı, içimizdeki karmaşaya ve ikiliklere ve kararsızlıklara dikkat etmeliyiz.

Bu tutulmadan 21- 26 mayıs arası doğan İkizler, 23- 28 ağustos arası doğan Başaklar, 22- 27 kasım arası doğan Yaylar, 19- 24 şubat arası doğan Balıklar en fazla etkilenecek. Yine 15- 20 mayıs arası doğan Boğalar, 18- 22 ağustos arası doğan Aslanlar, 17- 21 kasım arası doğan Akrepler, 13- 18 şubat arası doğan kovalarda bu tutulmanın etkilerini hayatlarında görebilirler.

Bu yazıyı paylaşın;

Belki Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yok

    Bir Cevap bırakın